سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده استان بوشهر تدوین شد

21:51 ۳۹ روز و ۱۰ ساعت پیش ایسنا 102 0
سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده استان بوشهر تدوین شد

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری بوشهر گفت: سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده استان بوشهر توسط دفتر امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر با همکاری و همراهی تیم راهبری سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده ی استان متشکل از مجری طرح جهاد دانشگاهی استان، ناظر طرح و مشاورین تخصصی طرح تدوین شد.

ایسنا

مریم آذرشب با اعلام این خبر اظهار کرد: براساس اسناد فرادستی از جمله سند چشم انداز نظام، سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری، سندآمایش سرزمین و ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم توسعه کشور؛ بمنظور تلاش برای احقاق حقوق همه مردم، تحقق عدالت جنسیتی و توسعه ظرفیت های استانی با تأکید بر شناسایی و رصد مستمر شاخص های مؤثر بر وضعیت زنان و خانواده ی استان ها، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تدوین اسناد استانی مذکور را در دستور کار ویژه  خود قرار داد و از طریق انعقاد تفاهم نامه ای فی مابین معاونت و استانداران با تأمین اعتبار ملی به استان ها ابلاغ شد.
وی اضافه کرد: مبلغ کل اعتبار طرح ۴۰۰ میلیون ریال جهت اجرای پروژه در اختیار کارفرمای استانی دفتر امور زنان و خانواده قرار گرفت.
آذرشب تاکید کرد: سند با هدف ایجاد تغییر پایدار در جهت بهبود و ارتقاء وضعیت فعلی شناسایی شده از زنان و خانواده استان  بصورت غیرمتمرکز در چارچوب و پروتکل ابلاغی معاونت امور زنان و خانواده ی ریاست جمهوری تدوین شده است.
این مسئول بیان کرد: دفتر امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر با همکاری و همراهی تیم راهبری سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده ی استان متشکل از مجری طرح جهاد دانشگاهی استان بوشهر، ناظر طرح و مشاورین تخصصی طرح و با رویکرد جامع محور و ذی نفع محور بودن پروژه و با بهره گیری همه جانبه از ظرفیت های تخصصی، اسنادی، آماری و داده ای، پژوهشی و سامانه ای دستگاه های اجرایی استان، صاحب نظران و متخصصان حوزه های آسیب های اجتماعی، جامعه شناسی، مردم شناسی، سازمان های مردم نهاد، تمام تلاش خود را به کار بست تا با برنامه ریزی مشارکتی و تسهیلگری و با استفاده از دانش، تجربه و مهارت های موجود در لایه های مختلف جامعه، سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده ی استان را تدوین نموده و به مرحله اجرا برساند.
مدیرکل بانوان و خانواده استانداری بوشهر تصریح کرد: سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده استان با برش شهرستانی و به تفکیک مسایل و مشکلات زنان و خانواده در شهرستان های دهگانه استان با عنایت به شاخص و نماگرهای جمعیتی، اقتصادی، بهداشت و سلامت، مسایل اجتماعی، ورزش و اوقات فراغت، سواد و تحصیلات، مشارکت سیاسی و مدنی، تامین اجتماعی و اشتغال تنظیم و تدوین شده است.
وی بیان کرد: در این سند برآنیم که با ارائه ی تصویر و توصیفی از وضعیت موجود استان در شاخص های حوزه زنان و خانواده و شناسایی وضعیت فعلی بتوانیم در جهت تحقق عدالت جنسیتی با بررسی و تحلیل وضعیت هر یک از اقلام آماری در سطح استان به تفکیک جنس تا حد امکان، مشکلات و مسائل اصلی را به تفکیک شهرستانی احصاء و با برنامه ریزی های عملیاتی نتیجه محور و مکان محور در قالب راهکارهای کوتاه مدت و بلند مدت با همکاری و تعامل سایر دستگاه های اجرایی متولی و ذیربط ، گام های مؤثری برداریم.
مریم آذرشب اظهار کرد: سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده ی استان با دریافت نظر مثبت رئیس کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده ی استان و سایر اعضاء محترم کارگروه برای تصویب نهایی بعنوان سندی بالادستی و مرجع و مآخذی رسمی، مجوز ارائه در شورای برنامه ریزی و توسعه ی استان را  دریافت کرد.
مدیرکل بانوان استانداری بوشهر بیان کرد: نشست شورای برنامه ریزی و توسعه ی استان در آینده نزدیک با حضور سرکار خانم دکتر ابتکار معاونت زنان و خانواده ی ریاست جمهوری با دستور کار ارائه و تصویب سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده ی استان برگزار خواهد شد و با توجه به مشارکت دستگاه ها و نهادهای اجرایی و فرمانداری های شهرستانهای دهگانه ی استان در تدوین آن، امید است حرکتی هوشمندانه، فزاینده و تاثیرگذار در تحقق ارتقاء وضعیت  زنان و خانواده  در استان بوشهر فراهم شود.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

علم و فناوری جهان
علم و فناوری جهان

آخرین اخبار

ابتدا و انتهای شیرین گل‌گهر در سال ۹۸
گل‌گهر سیرجان در سال ۹۸ قهرمان لیگ دسته یک شد و در رقابت‌های لیگ برتر اتفاقات مختلفی را تجربه کرد.
از کوهستان‌های استان تهران چه می‌دانیم؟
رییس اداره محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: کوه‌ها به عنوان اکوسیستم‌های کلان یک سوم سطح خشکی‌های جهان را می‌پوشانند که نشاندهنده اهمیت زیاد این اکوسیستم است.
راه‌اندازی طرح «توانبخشی مجازی» ویژه معلولان به دنبال شیوع کروناویروس
دبیرانجمن علمی کاردرمانی ایران از تهیه فیلم‌های توانبخشی رایگان برای خانواده‌ها و افراد دارای معلولیت به دنبال توقف فعالیت مراکز روزانه توانبخشی خبر داد.
عربستان تمامی پروازها را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآورد
عربستان سعودی تمام پروازهای این کشور را برای یک مدت زمان نامشخص به حالت تعلیق درآورد.
نیوزیلند اولین مورد مرگ ناشی از کرونا را تأیید کرد
یک مقام رسمی اداره بهداشت نیوزیلند، از نخستین مورد مرگ بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ در این کشور خبر داد.
برنامه ریزی برای پخش یک میلیون تن آسفالت در معابر پایتخت در سال جدید
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از هدف گذاری برای پخش یک میلیون تن آسفالت در معابر شهر تهران در سال‌جاری خبر داد.
طرح مشاغل خانگی چه تعداد شغل ایجاد کرد؟
رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی گفت: از ابتدای اجرای طرح مشاغل خانگی تا کنون ۸۰۰ هزار شغل جدید در کشور به وجود آمده و فرایند صدور مجوز مشاغل خانگی به شکل الکترونیکی دنبال می شود.
خطر در کمین اقتصادهای بزرگ جهان
موسسه رتبه بندی مودی رتبه اعتباری انگلیس و هند را کاهش داد.
ذخایر ارزی ترکیه افزایش یافت
ترکیه تا پایان فوریه بیش از ۱۰۷ میلیارد دلار ذخایر طلا و ارز داشته است.
ضرر سنگین کرونا برای مسی
کاپیتان بارسلونا بیشترین ضرر مالی را در میان فوتبالیست‌های جهان به خاطر کرونا متحمل می‌شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

داوران فوتبال ایران در سال ۹۸ چه کردند؟
داوری فوتبال ایران در سال ۹۸ به لطف حضور هدایت‌الله ممبینی، پسرفت چشمگیری داشت و ضمن از دست دادن سرمایه‌هایش، حتی نتوانست قدمی به داوری روز دنیا نزدیک‌تر شود.
عربستان امام جماعت مسجد قبا رابه دلیل انتشار توئیتی درباره آزادی زندانیان برکنار کرد
مقامات سعودی امام جماعت مسجد قبا در شهر مدینه منوره را بخاطر انتشار توئیتی که در آن آزادی شماری از زندانیان را در شرایط شیوع ویروس کرونا در این کشور خواستار شده بود، برکنار کردند.
نمایشگاه کامپیوتکس 2020 تا ماه سپتامبر به تعویق افتاد
ایتنا- برگزارکنندگان نمایشگاه کامپیوتکس به صورت رسمی اعلام کردند که این رخداد در سال جاری انجام خواهد شد و تنها تاریخ برگزاری این نمایشگاه به 28 سپتامبر سال 2020 موکول خواهد شد.
«این نمی‌ماند»
خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - افسانه‌های مردم ایران
کدام خودرو را می‌توانید با مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان بخرید؟
با مبلغی حدود ۱۰۰ میلیون تومان امکان خرید خودرو‌هایی مانند برلیانس H۳۲۰، ام وی ام ۵۵۰، پژو پارس و موارد مشابه را دارید.
از همکاری در کنترل کرونا تا رونمایی از دکل نفتی
اقدام جهادگران جهاددانشگاهی قزوین برای توزیع اقلام بهداشتی
راهکارهای رفع خشکی پوست دست بر اثر شست و شوی مکرر
طرح مشاوره تلفنی رایگان ویژه سلامت روان و کاهش اضطراب کرونا
آزمایشگاه پیشرفته تشخیص کرونا ویروس در پژوهشگاه ابن‌سینا جهاددانشگاهی
راه‌اندازی ˮسامانه ١٢٣ کروناˮ برای مراقبت بیماران در منزل
از راه‌اندازی آزمایشگاه تشخیص کرونا در پژوهشگاه رویان تا ایجاد سامانه‌ ۱۲۳ کرونا
امید به آغاز کار مرکز تحقیقات دیابت در سال جدید-محدودیت منابع مالی
آغاز پویش سراسری ˮبازی‌های خانوادگی در خانهˮ