اگر ورزش نمی‌کنید این توصیه‌ها را جدی بگیرید

00:25 ۲۱۲ روز و ۱۳ ساعت پیش افکار نیوز 2,866 0
اگر ورزش نمی‌کنید این توصیه‌ها را جدی بگیرید

برای تشخیص این که بیش از حد ورزش می‌کنید یا درگیر تمرینات ورزشی شدید می‌شوید باید دیدی فراتر از کمیت ورزش خود داشته باشید

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،زمانی که با یک آسیب دیدگی مواجه هستید و می‌دانید که انجام ورزش می‌تواند موجب تشدید آن شود، دنبال کردن برنامه ورزشیعادی شما منطقی به نظر نمی‌رسد.
اخبار اجتماعی-دو فرد را تصور کنید که در حال دویدن هستند: دونده الف از فعالیتی که انجام می‌دهد، لذت می‌برد و احساس قدرت به وی می‌بخشد. در مقابل، دونده ب تنها به این دلیل که یک کیک مصرف کرده و با احساس گناه از این کار مواجه است، مسافتی طولانی را می‌دود. در واقع، وی خود را تنبیه کرده و قصد دارد کالری‌های مصرفی اضافه را بسوزاند. به نظر شما کدام یک از آن‌ها رابطه‌ای ناسالمی با ورزش دارند؟
پاسخ مشخص بوده و دونده ب این گونه است. برای تشخیص این که بیش از حد ورزش می‌کنید یا درگیر تمرینات ورزشی شدید می‌شوید باید دیدی فراتر از کمیت ورزش خود داشته باشید. ورزش نباید همانند یک ابزار شکنجه در نظر گرفته شود و در این میان، همه چیز به درک شما از انگیزه ها، طرز فکر و وضعیت بدنتان بستگی دارد.
یک ورزشکار حرفه‌ای ممکن است نیازمند انجام تمرینات سنگین و طولانی مدت باشد، اما وی از این که چه زمانی باید فعالیت خود را متوقف کرده و از بروز پیامد‌های منفی پیشگیری کند نیز آگاه است. پیامد‌های منفی مانند
فرسودگی، خستگیشدید، صدمات ناشی از استفاده بیش از حد از جمله علائم یک رابطه ناسالم با ورزش هستند.
درباره پیامد‌های یک جلسه ورزش نکردن بزرگنمایی می‌کنیدبا یک جلسه ورزش نکردن احساس گناه و اضطراب در شما شکل می‌گیرد؟ آیا نگران این هستید که بلافاصله با افزایش وزن، از دست دادن قدرت عضلانی یا خارج شدن از روال تمرینات ورزشی خود مواجه شوید؟ بی تردید، متعهد بودن به برنامه ورزشی اهمیت دارد، اما توجه به سلامت روانی و روابطتان نیز اهمیت دارد. با یک جلسه ورزش نکردن مسلما دنیا به پایان نخواهد رسید!
حتی زمانی که ورزش برای بدن شما مضر است این کار را انجام می‌دهیدزمانی که با یک آسیب دیدگی مواجه هستید و می‌دانید که انجام ورزش می‌تواند موجب تشدید آن شود، دنبال کردن برنامه ورزشی عادی شما منطقی به نظر نمی‌رسد. حتی ورزشکاران حرفه‌ای نیز توجه ویژه‌ای به ریکاوری و روند بهبودی صدمات خود دارند. در واقع، انجام ورزش نباید با درد، خونریزی یا شکستگی‌های احتمالی همراه باشد.
در شرایط ناایمن ورزش می‌کنیددویدن در مسیر‌های برفی و یخ زده، شنا کردن هنگام توفان یا بلند کردن وزنه زمانی که با ناراحتی معده مواجه هستید، نه تنها ممکن است سودی برای شما نداشته باشد، بلکه سلامت و حتی جان شما را نیز در معرض خطر قرار می‌دهد. تناسب اندام و آمادگی جسمانی هیچگاه نباید بر ایمنی و سلامت شما اولویت داشته باشد.
زندگی اجتماعی خود را به شدت نادیده می‌گیریدنادیده گرفتن زندگی اجتماعی و پرهیز از ارتباط با اعضای خانواده و دوستان برای انجام ورزش یکی از نشانه‌های هشداردهنده مهم محسوب می‌شود. یک سبک زندگی متعادل به معنای اختصاص زمان برای انجام ورزش و البته مقداری انعطاف پذیری در این برنامه است. انجام ورزش باید یکی از موارد سرگرم کننده در زندگی شما و نه مانعی برای حضور در مهمانی‌ها و رویداد‌های خانوادگی و دوستانه باشد.
بیش از حد بر سوزاندن کالری متمرکز هستیدهمه ما می‌دانیم که ورزش کردن موجب کالری سوزی می‌شود و کسر کالری بخش مهمی از یک برنامه کاهش وزن کارآمد است. اما اگر به طور مداوم در تلاش برای سوزاندن کالری‌های دریافتی از غذا‌های مصرفی خود هستید، این شرایطی سالم نیست.
افراد مبتلا به بولیمیا از وضعیت وزن و اندام خود راضی نیستند، از این رو تلاش می‌کنند با روش‌های غیرمعقول، مانند استفراغ عمدی یا استفاده از دارو‌های ادرارآور یا ملین کالری‌های دریافتی از غذا‌های مصرفی خود را دفع کنند. همچنین، گروهی دیگر از افراد مبتلا به این شرایط برای از بین بردن کالری‌های دریافتی ورزش بیش از حد را در دستور کار خود قرار می‌دهند. بولیمیا یک اختلال غذا خوردن است و اگر این شرایط برای شما آشناست باید به پزشک مراجعه کنید.
تمرینات ورزشی را با جذابیت خود گره زده ایدتفکراتی مانند، اگر امروز ورزش نکنم با افزایش چربی بدن مواجه می‌شوم، اگر ۱۰ کیلومتر ندوم انسان بی ارزشی هستم یا اگر سه ساعت در روز ورزش نکنم همسرم فکر می‌کند فرد جذابی نیستم، همگی نشانه‌های یک رابطه ناسالم با ورزش هستند.
این با احساسات مخرب گناه و اضطراب که پیشتر به آن اشاره شد، مرتبط است، اما ارزش تکرار را دارد. توجه داشته باشید که تمرینات ورزشی با میزان ارزش، جذابیت و حتی وزن شما پیوند نخورده اند و ایجاد فضا برای چیز‌های دیگر در زندگی همواره تصمیم خوبیست که به سود سلامت شما خواهد بود.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

با رنت خودرو به راحتی خودروی لوکس سوار بشوید
بدون راننده خودرو اجاره کنید، ماشین‌های لوکس را با کرایه سوار شوید، با راننده تشریفاتی و شخصی تردد کنید، فقط کافیست به شرکت رنت خودرو مراجعه کنید.
طعم غذا در کیش متفاوت خواهد بود
حتما شنیده‌اید که برای چشیدن طعم غذای هر شهر و دیاری باید به همان شهر مربوطه سفر کرد و وعده‌های غذایی مختلف آن را میل کرد. این توصیه تنها یک جمله تشویق‌کننده نیست.
«ماسک زدن هم کار خودشونه»!
پیش از خروج از خانه، خم می‌شد و دست می‌کرد داخل جعبه کفش کنار در ورودی، دستکش به دست می‌کرد، ماسک می‌زد و پنبه ‌الکل و دستمالی تا می‌کرد و داخل جیبش می‌گذاشت، جعبه کفش، بسته اضطراری خروج او بود.
زیارت در هنگامه کرونا
فردا جمعه، مصادف است با زادروز میلاد پرخیروبرکت هشتمین امام شیعیان حضرت علی‌ ابن موسی‌الرضا (ع) که یکی از استثنائی‌ترین سالروزهای ولادت این امام همام، حداقل در پنج سده اخیر تاریخ ایران است. مسلمانان در ایران و سایر کشورهای اسلامی بسیار علاقه‌مندند که در چنین روزی خود را به بارگاه امام هشتم برسانند و از نزدیک، مرقد مطهر حضرتش را زیارت کنند و بهره‌ای معنوی برگیرند.
دکتر مصدق در شورای امنیت چه گفت
محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، سه‌شنبه شب دهم تیر ماه ۱۳۹۹ در جلسه آنلاین شورای امنیت که به منظور بررسی اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ به صورت مجازی برگزار شد، سخنان خود را با اشاره به حضور دکتر محمد مصدق، سیاستمدار و نخست‌وزیر ایران در سال ۱۳۳۰ در شورای امنیت در مهر ماه سال ۱۳۳۰(۱۹۵۱) شروع و به پایان رساند.
مامانم را می‌خواهم شوهر نمی‌خواهم
«مو نمی‌خوام عروس بشم، مو فقط می‌خوام درس بخونم.» دخترک در یکی از روستاهای نزدیک به شهر بم زندگی می‌کند. ۱۲ ساله است. با همان لهجه غلیظش برایم می‌گوید که چقدر عاشق مدرسه است و چقدر از ازدواج زودهنگام گریزان.
کمک ۵۰ هزار یورویی فدراسیون جهانی اتومبیلرانی به ایران
فدراسیون جهانی اتومبیلرانی و موتورسواری کمک مالی خود را در سال آینده میلادی به فدراسیون ایران اهدا می‌کند.
نخستین واکنش اوبامیانگ بعد از شکستن رکورد آنری
مهاجم گابنی آرسنال به خود می بالد که توانسته است رکورد تیری آنری اسطوره توپچی ها را بشکند.
کمک ۴۵ هزار دلاری جوکوویچ برای مبارزه با کرونا
تنیسور سرشناس صربستانی به یک شهر در کشورش برای مبارزه با ویروس کرونا ۴۵ هزار دلار کمک اختصاص داد.
منوچهری: وضعیت پارس جنوبی اسف‌بار و باورنکردنی است- هواداران استقلال بسیار با شعورند
مهاجم تیم پارس جنوبی جم گفت: شرایط تیممان خوب نیست و در وضعیت اسف‌بار و باورنکردنی قرار دارد و اگر حرکتی از سوی مسئولان و باشگاه صورت نگیرد نمی‌دانیم این تیم به چه سرنوشتی دچار خواهد شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اعترافات- روماریو
مهاجم برزیلی که در دوران ورزشی‌اش به رکورد ۱۰۰۰ گل دست یافت همیشه با حواشی روبرو بوده است.
با جهش تحصیلی، فرزندتان را به شرایط سنی و روحی بالاتر پرتاب نکنید
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه سناریوهای بازگشایی مدارس با توجه به شرایط احتمالی در دست تدوین و نهایی شدن است گفت: یک سال که هیچ؛ حتی یک دقیقه هم نمی توان آموزش را به تعویق انداخت.
نوشیدنی‌هایی برای بهبود تاب‌آوری جسمی و روانی در بحران کرونا
با شیوع بیماری کووید_19، مردم یا کارمندان در معرض تماس با ارباب‌رجوع، کادر درمان بویژه در بیمارستان‌ها و... دچار چالش‌های پرشماری شدند. چالش‌هایی که هم ابعاد جسمانی و هم ابعاد روانی افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد. آسیب‌های روان‌تنی، کاهش کارآمدی، استرس و... همگی از چالش‌هایی هستند که افراد با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.
متقاضی هست، کارگزاری نیست!
تب بازار سرمایه هر روز بیش از روز گذشته جامعه را دربر می‌گیرد و روزانه سیل عظیمی از مردم متقاضی ورود به این بازار هستند. با این حال و با وجود آنکه دولت هم تمام قد از این بازار حمایت می‌کند، به نظر نمی‌رسد همه زیرساخت‌های لازم برای میزبانی مردم در این بازار فراهم باشد؛ به طوریکه می‌توان گفت حدود نیمی از متقاضیان ورود به این بازار برای دسترسی به کارگزاری و اخذ کد آنلاین دچار مشکل هستند.
ثبت بدترین عملکرد تاریخ اقتصاد کانادا
داده های جدید نشان می دهد بین ماه های مارس و آوریل، یک پنجم اقتصاد کانادا آب رفته است.
همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی
اعلام شرایط برقراری حقوق برای پدر و مادران بیمه شدگان
دوره آموزشی سربازی از یک ماه به دو ماه تغییر یافت
وضعیت آب و هوا در ۱۲ تیر-رگبار باران همراه با رعد و برق در این استان ها
حاشیه‌هایی بحران‌تر از متن
تغییر برنامه کاری اتوبوس های بی آر تی
بدهی میلیاردی دولت  به شهرداری تهران، مانع توسعه حمل و نقل عمومی
پایتخت در آستانه وضعیت قرمز
علائم کرونا در کودکان-کودکان عامل انتقال ویروس کرونا
عوارض وحشتناک مصرف قرص «عشق»