سیاست وزارت علوم جمع‌آوری برخی از مراکز علمی است

15:52 ۲۱۲ روز و ۲۱ ساعت پیش ایسنا 2,757 0
سیاست وزارت علوم جمع‌آوری برخی از مراکز علمی است

معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم گفت: سیاست وزرات علوم واگذاری بخشی از وظایف به دانشگاه ها و ایجاد، تأمین و جمع آوری برخی از مراکز علمی است.

ایسنا

دکتر مسعود برومند سه شنبه ۱۱ آذر در مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه صنعتی همدان، اظهار کرد: فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی دانشجویان باسوادی هستند و در زمانی که پژوهش و فناوری را آغاز کردیم در تولید مقالات علمی بیشترین موفقیت را داشتیم و توانستیم در منطقه رتبه اول را کسب کنیم.
وی بیان کرد: طی دوران پر فراز و نشیب و در زمانی که نیازهای جدید احساس می شد مجموعه ای از اقدامات ارزشمندی در وزارت علوم کشور صورت گرفته و مدیران در هنگام جابجایی اقدامات خود را به یکدیگر سپرده اند و دکتر نیلی، رئیس سابق دانشگاه صنعتی از بزرگانی است که مجموعه را تحویل گرفته و مجموعه بهتری را به دکتر ختن لو، رئیس جدید سپرده است.
وی با بیان اینکه اگر پیشرفت و موفقیتی حاصل شده با همکاری گروهی اعضای هیئت علمی بوده است، افزود: امیدواریم این همکاری با دکتر ختن لو ادامه یابد و مجمع رؤسای سایر دانشگاه ها به عنوان رسم حسنه که با هدف پشتیبان و همفکری در حل مشکلات برگزار می شود را ادامه دهند.
برومند خاطرنشان کرد: بودجه های دانشگاه با کمبود مواجه است و انتظارات زیادی از این مراکز وجود دارد البته در حوزه فناوری به دستاورد های خوبی دست یافته ایم و بسیاری از شرکت های دانش بنیان فارغ التحصیلان همین دانشگاه هستند.
وی با اشاره به شرایط و نیازهای جدید، مفهوم دانشگاه نسل سوم را مطرح کرد و گفت: امروزه باید به اثربخشی دانشگاه ها در جامعه بیشتر توجه شود و دانشگاه باید به ذی‌نفعان خود توجه ویژه داشته باشد به طوریکه آنان بپذیزند که دانشگاه موجب بهتر شدن زندگی آنان می شود.
معاون وزیر علوم با بیان اینکه فارغ‌التحصیلان کارآفرین در دانشگاه‌های صنعتی تربیت شوند،  یادآور شد: دانشگاه هایی که در تعامل با صنعت هستند نیازهای واقعی جامعه را درک می کنند و می توانند اثرگذار باشند.
وی با ابرازخرسندی از نزدیکی دانشگاه های بوعلی‌سینا و صنعتی به یکدیگر اظهار کرد: همکاری دانشگاه بوعلی سینا و صنعتی و پارک علم و فناوری مزیت بسیار خوبی است و می تواند در بالا بردن سطح علمی فارغ التحصیلان و کارآفرینی آنان عملکرد مثبتی داشته باشند.
برومند با بیان اینکه دانشگاه ها با تغییر نگرش، اندیشه و بازنگری و استفاده از مشورت موفق عمل خواهند کرد، گفت: مسئولان در شرایط متفاوت امروزی با ایجاد ارتباط سیسنماتیک با سایر دانشگاه های کشور به اهداف خود دست خواهند یافت.
وی با اشاره به اینکه سیاست وزرات علوم واگذاری بخشی از وظایف به دانشگاه ها و ایجاد، تأمین و جمع آوری برخی از مراکز علمی است و مدیریت نشریات بر عهده دانشگاه ها باشد، بیان کرد: دانشگاها باید با انعقاد قرادادهای مختلفی با صنعت بتوانند مشارکتی خوبی با صنعت برقرار کنند. امسال ۴۰ میلیون یورو برای تجهیزات گرفته شد و به دنبال این هستیم همین میزان را برای سال‌ بعد زنده کنیم.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی

آخرین اخبار

با رنت خودرو به راحتی خودروی لوکس سوار بشوید
بدون راننده خودرو اجاره کنید، ماشین‌های لوکس را با کرایه سوار شوید، با راننده تشریفاتی و شخصی تردد کنید، فقط کافیست به شرکت رنت خودرو مراجعه کنید.
طعم غذا در کیش متفاوت خواهد بود
حتما شنیده‌اید که برای چشیدن طعم غذای هر شهر و دیاری باید به همان شهر مربوطه سفر کرد و وعده‌های غذایی مختلف آن را میل کرد. این توصیه تنها یک جمله تشویق‌کننده نیست.
«ماسک زدن هم کار خودشونه»!
پیش از خروج از خانه، خم می‌شد و دست می‌کرد داخل جعبه کفش کنار در ورودی، دستکش به دست می‌کرد، ماسک می‌زد و پنبه ‌الکل و دستمالی تا می‌کرد و داخل جیبش می‌گذاشت، جعبه کفش، بسته اضطراری خروج او بود.
زیارت در هنگامه کرونا
فردا جمعه، مصادف است با زادروز میلاد پرخیروبرکت هشتمین امام شیعیان حضرت علی‌ ابن موسی‌الرضا (ع) که یکی از استثنائی‌ترین سالروزهای ولادت این امام همام، حداقل در پنج سده اخیر تاریخ ایران است. مسلمانان در ایران و سایر کشورهای اسلامی بسیار علاقه‌مندند که در چنین روزی خود را به بارگاه امام هشتم برسانند و از نزدیک، مرقد مطهر حضرتش را زیارت کنند و بهره‌ای معنوی برگیرند.
دکتر مصدق در شورای امنیت چه گفت
محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، سه‌شنبه شب دهم تیر ماه ۱۳۹۹ در جلسه آنلاین شورای امنیت که به منظور بررسی اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ به صورت مجازی برگزار شد، سخنان خود را با اشاره به حضور دکتر محمد مصدق، سیاستمدار و نخست‌وزیر ایران در سال ۱۳۳۰ در شورای امنیت در مهر ماه سال ۱۳۳۰(۱۹۵۱) شروع و به پایان رساند.
مامانم را می‌خواهم شوهر نمی‌خواهم
«مو نمی‌خوام عروس بشم، مو فقط می‌خوام درس بخونم.» دخترک در یکی از روستاهای نزدیک به شهر بم زندگی می‌کند. ۱۲ ساله است. با همان لهجه غلیظش برایم می‌گوید که چقدر عاشق مدرسه است و چقدر از ازدواج زودهنگام گریزان.
کمک ۵۰ هزار یورویی فدراسیون جهانی اتومبیلرانی به ایران
فدراسیون جهانی اتومبیلرانی و موتورسواری کمک مالی خود را در سال آینده میلادی به فدراسیون ایران اهدا می‌کند.
نخستین واکنش اوبامیانگ بعد از شکستن رکورد آنری
مهاجم گابنی آرسنال به خود می بالد که توانسته است رکورد تیری آنری اسطوره توپچی ها را بشکند.
کمک ۴۵ هزار دلاری جوکوویچ برای مبارزه با کرونا
تنیسور سرشناس صربستانی به یک شهر در کشورش برای مبارزه با ویروس کرونا ۴۵ هزار دلار کمک اختصاص داد.
منوچهری: وضعیت پارس جنوبی اسف‌بار و باورنکردنی است- هواداران استقلال بسیار با شعورند
مهاجم تیم پارس جنوبی جم گفت: شرایط تیممان خوب نیست و در وضعیت اسف‌بار و باورنکردنی قرار دارد و اگر حرکتی از سوی مسئولان و باشگاه صورت نگیرد نمی‌دانیم این تیم به چه سرنوشتی دچار خواهد شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اعترافات- روماریو
مهاجم برزیلی که در دوران ورزشی‌اش به رکورد ۱۰۰۰ گل دست یافت همیشه با حواشی روبرو بوده است.
با جهش تحصیلی، فرزندتان را به شرایط سنی و روحی بالاتر پرتاب نکنید
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه سناریوهای بازگشایی مدارس با توجه به شرایط احتمالی در دست تدوین و نهایی شدن است گفت: یک سال که هیچ؛ حتی یک دقیقه هم نمی توان آموزش را به تعویق انداخت.
نوشیدنی‌هایی برای بهبود تاب‌آوری جسمی و روانی در بحران کرونا
با شیوع بیماری کووید_19، مردم یا کارمندان در معرض تماس با ارباب‌رجوع، کادر درمان بویژه در بیمارستان‌ها و... دچار چالش‌های پرشماری شدند. چالش‌هایی که هم ابعاد جسمانی و هم ابعاد روانی افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد. آسیب‌های روان‌تنی، کاهش کارآمدی، استرس و... همگی از چالش‌هایی هستند که افراد با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.
متقاضی هست، کارگزاری نیست!
تب بازار سرمایه هر روز بیش از روز گذشته جامعه را دربر می‌گیرد و روزانه سیل عظیمی از مردم متقاضی ورود به این بازار هستند. با این حال و با وجود آنکه دولت هم تمام قد از این بازار حمایت می‌کند، به نظر نمی‌رسد همه زیرساخت‌های لازم برای میزبانی مردم در این بازار فراهم باشد؛ به طوریکه می‌توان گفت حدود نیمی از متقاضیان ورود به این بازار برای دسترسی به کارگزاری و اخذ کد آنلاین دچار مشکل هستند.
ثبت بدترین عملکرد تاریخ اقتصاد کانادا
داده های جدید نشان می دهد بین ماه های مارس و آوریل، یک پنجم اقتصاد کانادا آب رفته است.
اعلام جزئیات پذیرش دوره‌های کاردانی و کارشناسی علمی کاربردی
جزئیات برگزاری آنلاین امتحانات کتبی دانشجویان
واگذاری آزمون پذیرش دستیار دوره‌های تکمیلی تخصصی به دانشگاه‌ها
میزان پوشش کتاب‌های درسی آزمون کاردانی فنی‌و حرفه‌ای اعلام شد
ارائه درسنامه ˮآشنایی با فرهنگ و ارزشهای دفاع مقدسˮبا تاثیر مثبت در کارنامه
زنان، بیش از نیمی از داوطلبان آزمون دکتری وزارت بهداشت
آغاز ثبت‌نام آزمون ملی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور از امروز
استفاده از قابلیت‌های آموزش مجازی در ایام پساکرونا
هشدار درباره عواقب به خطر افتادن سلامتی دانشجویان دکتری
دستورالعمل گذراندن واحد کارآموزی دانشجویان خواجه نصیر ابلاغ شد