سیلاب در کشور سالانه رو به افزایش است

17:24 ۲۴۳ روز و ۲۲ ساعت پیش ایسنا 978 0
سیلاب در کشور سالانه رو به افزایش است

معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی گفت:با توجه به شرایط جغرافیایی کشور وقوع بلایای طبیعی زیاد، درس آموخته‌هایی از طبیعت داریم و باید تغییرات اقلیم را بپذیریم. همچنین با توجه به این شرایط با بارش‌های تند، سیل‌آسا و وقوع سیلاب مواجه هستیم. باید بپذیریم سیلاب در کشور رخ می‌دهد و سالانه رو به افزایش است.

ایسنا

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در همایش ملی "سیلاب ۹۸_۹۷ اگر تکرار شود" که امروز (۲۱ آبان ماه) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: حفظ تمامیت ارضی کشور، حفظ استقلال و حفظ نظام جمهوری اسلامی، ماموریت های ارتش جمهوری اسلامی هستند که باید برای انجام این سه وظیفه همیشه آمادگی داشته باشیم.
وی افزود: وجود توان بازدارندگی که در کشور وجود دارد نشان از آمادگی ارتش و نیروهای مسلح است. مردم‌یاری نیز بعد دیگری از اقدامات ارتش است. ارتش در زلزله‌های کشور، سیل، آتش‌سوزی‌ جنگل‌ها و مزارع در فصل تابستان، سقوط هواپیما و حتی کمک به کشتی سانچی و حضور در منطقه، اقداماتی انجام داده‌ است که این اقدامات افتخاری برای جمهوری اسلامی است تا علاوه برانجام مأموریت محوله، اقدامات مردمی‌یاری را نیز انجام دهد.
معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی تصریح کرد: گستردگی ارتش جمهوری اسلامی در خوزستان نشان‌دهنده اهمیت این استان است. خوزستان در همه ابعاد قدرت ملی اثرگذار است و به همین دلیل گستردگی و آمایش سرزمین را ارتش جمهوری اسلامی در خوزستان دارد. با توجه به وجود تعداد زیادی قرارگاه‌ و پادگان‌ها در خوزستان، مردم انتظار دارند که در زمان وقوع حوادث و بحران‌ها ارتش به آن‌ها کمک کند که این انتظار به جا است.
سیاری با اشاره به اقدامات ارتش جمهوری اسلامی در زمان سیل در خوزستان گفت: نیروی زمینی ارتش در مقابله با سیلاب همه خودروهای سبک و سنگین یگان‌های زمینی، ادوات مهندسی، پزشکی و بهداشتی، ۱۵ فروند بالگرد و انواع پهبادها را به کارگیری کرد. همچنین حدود ۸ هزار نیروی انسانی ارتش به مردم خدمت‌رسانی کردند.
وی عنوان کرد: نخستین کار بعد سیل توسط ارتش، تخلیه منازل و جلوگیری از تلفات بود که ۹۶ روستا توسط نیروی زمینی ارتش تخلیه شدند. همچنین جابه‌جایی وسایل مردم و احشام آن‌ها، اسکان و پذیرایی از سیل‌زدگان، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، ترمیم و احداث سیل‌بند برخی دیگر از اقدامات ارتش بوده است.
به گزارش ایسنا،معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی گفت: در بحث اطلاع‌رسانی به روز نیز از سدها تا پایین‌ترین نقطه خوزستان رصد می‌شد و اطلاعات مورد نیاز را در اختیار مسئولان قرار می‌دادیم تا تصمیمات لازم اتخاذ شود.
سیاری بیان کرد: پدافند هوایی ارتش در شهرهای سیل‌زده خوزستان حضور مستمر داشت و در زمینه کمک‌رسانی اقدام کرد. همچنین نیروی هوایی ارتش، برقراری پل هوایی تهران – اهواز و شیراز - اهواز را انجام داد تا همه وسایل مورد نیاز هلال احمر به فرودگاه اهواز انتقال و در آنجا تخلیه شود. نیروی دریایی ارتش نیز اقدامات زیادی جهت کمک به سیل‌زدگان انجام ‌داد.
وی با اشاره به هماهنگی کامل ارتش با مسئولان و مردم جهت خدمت‌رسانی عنوان کرد: ارتش جمهوری اسلامی با عشق و علاقه خدمت به مردم وارد میدان شد. ضمن اینکه باید در چنین شرایط بحرانی توان رزمی خود را حفظ کند زیرا نباید از آمادگی رزمی برای مقابله با هر تهدید دشمن غافل شویم.
معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی بیان کرد: با توجه به شرایط جغرافیایی کشور وقوع بلایای طبیعی زیاد، درس آموخته‌هایی از طبیعت داریم و باید تغییرات اقلیم را بپذیریم. همچنین با توجه به این شرایط با بارش‌های تند، سیل‌آسا و وقوع سیلاب مواجه هستیم. باید بپذیریم سیلاب در کشور رخ می‌دهد و سالانه رو به افزایش است و وضعیت رودخانه های خوزستان و روند تغییرات آن‌ها را نیز باید بشناسیم.
سیاری بیان کرد: سازمان‌های ذیربط مسئول باید ساختار جامع و کامل برای مقابله با بحران را یاد بگیرند. همچنین سازمان‌ها باید کاملا تجهیز شوند و مرتبا تمرین داشته باشند تا آمادگی لحظه‌ای برای مقابله با بحران را داشته باشند. همچنین این سازمان‌ها باید از نظر اعتباری تقویت شوند و به هیچ وجه غافلگیر نشوند.
وی عنوان کرد: در این سیل آموختیم که به حریم رودخانه‌ها تجاوز نکنیم و مسیر رودخانه‌ها را آزاد نگه داریم. همچنین متوجه شدیم که نباید خشکسالی‌ها ما را غافلگیر کند و نباید در مسیر رودخانه‌ها خانه‌سازی کنیم. ما مشاهده کردیم که در شیراز در مسیر رودخانه خشک، منازلی احداث شده بود اما متوجه شدیم که رودخانه حریم خود را پس می‌گیرد.
به گزارش ایسنا،معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه برای مقابله با بحران باید آموزش ببینیم، گفت: باید آحاد ملت و مردم در این زمینه آمادگی داشته باشند و در سطح شهر و روستا هماهنگ باشیم و توجه کنیم که مهم‌ترین موضوع ضمن حفظ جان انسان‌ها، حفظ منافع ملت است.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

۵ گام مهم برای خرید ویولن
ویولن یکی از محبوب‌ترین سازهای کلاسیک در کل جهان است. بی‌شک شما هم با شنیدن صدای ویولن مجذوب این موسیقی زیبا و خوش صدا شده‌اید و در صدد یادگیری و استفاده از این ابزار موسیقی خوش صدا و به‌ظاهر ساده برآمده‌اید.
احتمال عرضه گوشی هوشمند تاشوی جدید
هوآوی یک نام تجاری جدید به نام «Mate V» در اداره‌ ثبت مالکیت حقوق معنوی اتحادیه‌ اروپا (EUIPO) ثبت کرده و ثبت این درخواست در تاریخ سوم ژوییه ۲۰۲۰ و در حوزه مربوط به گوشی‌های هوشمند انجام شده است.
۵ اثر برتر تاریخی ایران را بشناسیم
ایران پر از بناها و آثار تاریخی فوق‌العاده است. در طول سفرها همگی به چند مورد از این بناهای زیبا سر زده‌ایم.
برگزاری آنلاین مجمع‌عمومی عادی و فوق‌العاده بانک صادرات
مجمع عمومی عادی سالیانه و مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت بانک صادرات ایران به منظور بررسی عملکرد سال مالی منتهی به ٢٩ اسفند ماه ١٣٩٨ و اتخاذ تصمیم در خصوص افزایش سرمایه بانک، ٣١ تیرماه ١٣٩٩ به صورت آنلاین برگزار می‌شود.
خرید کدام هدیه پزشکان را شگفت‌زده می‌کند
نقش پزشکان و به‌طورکلی کادر درمانی در جامعه نقش پررنگ و مهمی است. اهمیت و حساسیت این شغل به حدی پررنگ به شمار می‌رود که حتی یک روز در تقویم به این نام اختصاص داده‌ شده است.
پروتکل‌های بهداشتی که هتل‌ها باید اجرا کنند
از آنجایی که هتل‌ها و اقامتگاه‌های بسیاری در جهان دوباره دست‌به‌کار بازگشایی و مشتری گرفتن در این دوران گذار از کرونا شده‌اند پس رعایت نکات بهداشتی که بتواند انتظارات جامعه بهداشت و پزشکی جهانی را در این زمینه برآورده کند هم باید در دستور کار این بدنه جدا نشدنی سفر یعنی هتل رزرو هتل قرار بگیرد.
مقایسه‌ی دیوارپوش پی وی سی و ام دی اف
اگر به فکر نوسازی در واحد مسکونی یا اداری خود می‌باشید احتمالا اسم دیوارپوش نیز به گوش شما خورده است.
مزایای آنلاین خرید بلیط اتوبوس
در این مطلب به مزایای خرید آنلاین بلیط اتوبوس می‌پردازیم تا در سفر بعدی خود از این فرصت استفاده نمایید.
چک برگشتی و کاربردی‌ترین نکات مربوط به آن
همانطور که می‌دانید یکی از معضلاتی که در حوزه چک وجود دارد برگشت خوردن آن است. چک برگشتی همواره جز بدترین اتفاقاتی است که می‌تواند در حوزه چک رخ بدهد.
آموزش خلاق از راه ادبیات کودکان
کودکان مشابهت‌های زیادی دارند، دست ‌و پاهای کوچک، چشمان اغلب درشت و خنده‌هایی سرخوشانه فارغ از هیاهوی دنیای بزرگسالان؛ اما باوجود تمام این شباهت‌ها، هریک منحصربه‌فرد و خاص هستند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ادامه جنوبی «استاد معین» تا پایان مرداد به بهره برداری می رسد
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، با بیان اینکه پیشرفت عملیات اجرایی پروژه احداث ادامه جنوبی بلوار استادمعین از مرز 90 درصد فراتر رفته است، از امکان بهره برداری از این پروژه تا پایان مرداد سال جاری خبر داد.
العالم از شنیده شدن صدای انفجارها در جنوب عربستان خبر داد
خبرنگار العالم از شنیده شدن صدای انفجارها در خمیس مشیط و جیزان در جنوب عربستان سعودی خبر داد.
عراق|هلاکت 5 تروریست انتحاری در جنوب غربی بغداد
منابع امنیتی عراقی از هلاکت ۵ تروریست انتحاری در جنوب غربی بغداد خبر دادند.
ویژگی‌های آب سیاه + درمان
یک متخصص جراحی چشم گفت: در آب سیاه فرد معمولا متوجه بیماری نمی شود و زمانی به پزشک مراجعه می کند که در مراحل پیشرفته بیماری است و دچار اختلال شدید میدان بینایی شده است و عصب چشم آسیب می بیند.
موج جدید عادل خواهی -آماده باش برای یک جنگ تمام عیار -کرونا در اردوگاه پرسپولیس -پیشخوان
تصویر نیم صفحه روزنامه‌های ورزشی امروز به رشته‌های مختلف ورزشی اختصاص یافته است.
یک پزشک ارتش در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا به شهادت رسید
سردار حجازی: مدارک ترور و مستندات سفر شهید سلیمانی از سوریه به عراق تقدیم قوه قضائیه شده است
جانشین قرارگاه «پدافند الکترونیک» منصوب شد
شکایتی از ایرنا نداشته‌ایم-مدعیان خبر کذب مورد پیگیری قرار می‌گیرند
به‌زودی به موشک‌های با برد ۱۰۰ کیلومتر دست پیدا خواهیم‌ کرد
ارتش مایه دلگرمی و پشتیبان ملت ایران در شرایط سخت و بحرانی است
سردار نجات: قراردادن مردم در برابر نظام مهمترین هدف تحریم دشمن است
بشار اسد: توافق تهران و دمشق نشانگر سطح روابط دو کشور است
سرلشکر باقری: پاسخ ما به یاوه‌گویی‌های آمریکا ادامه دارد
سرلشکر باقری درگذشت فرمانده پیشین نیروی هوایی ارتش را تسلیت گفت