انتخابات دبیران کل احزاب؛ حاشیه پررنگ‌تر از متن- حشمتیان پیروز شد

18:22 ۲۴۳ روز و ۲۲ ساعت پیش قدس 403 0
انتخابات دبیران کل احزاب؛ حاشیه پررنگ‌تر از متن- حشمتیان پیروز شد

دومین دوره انتخابات نماینده احزاب ملی برای عضویت در کمیسیون ماده۱۰ احزاب و گروه‌های سیاسی عصر امروز- سه شنبه- در حالی در وزارت کشور برگزار شد که این جلسه نیز مانند دوره قبل با حاشیه‌هایی پرنگ تر از متن همراه شد.

قدس

قدس آنلاین : حمید ملانوری دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در این جلسه گفت: ابتدا ۱۷ دبیرکل نامزد این انتخابات شده بودند و تا روز انتخابات ۱۳ دبیرکل انصراف خود را به صورت کتبی اعلام کردند و حسن غفوری فرد، قدرتعلی حشمتیان، حسین کمالی و حجت ملکی دوم آبان ماه به رقابت پرداختند.
ملانوری ادامه داد:‌ از آنجا که نفر اول حدنصاب رای را کسب نکرده بود و از طرفی هم هیات رئیسه وقت تنفس یک هفته ای اعلام کرده بود، این موضوع در کمیسیون بررسی شد و نظر کمیسیون براین بود که انتخابات دور دیگر حداکثر ظرف ۲۰ روز بعد از آن، با حضور هر ۴ نامزد برگزار شود که امروز این انتخابات درحال برگزاری است.
حشمتیان: حق من ضایع شد قدرتعلی حشمتیان دبیرکل حزب مستقل و اعتدال ایران در این نشست حین صحبتهای ملانوری عنوان کرد: آقای اسدالله بادامچیان [دبیرکل حزب موتلفه اسلامی]  جلسه گذشته که در جلسه گذشته عضو هیات رئیسه بود حق من را ضایع کرد. من جلسه گذشته رای آورده بودم اما به دلیل اینکه تعدادی از اصولگرایان در جلسه حضور نداشتند این رای نادیده گرفته شد.
وی تاکید کرد: اگر انتخابات باطل شده است باید مجدد ثبت نام کنیم. اگر باطل نشده است، انتخابات باید فقط میان من و حسن غفوری فرد برگزار شود.
همچنین محمد زارع فومنی دبیر کل حزب مردمی اصلاحات گفت: هم شما و هم هیات رئیسه اعلام کردید حضور دو نفر از آقایان در دور اول غیرقانونی بوده است. اینکه وسط رای دادن عده ای قهر کردند و رفتند درست نیست. شما رای قانونی ما را باطل کردید. آقای غفوری فرد باید در دور دوم مجدد شرکت کند.
ملانوری با بیان اینکه ما مجری قانون هستیم، در پاسخ گفت: ما انتخابات را باطل نکردیم. کمیسیون اعلام کرده است این انتخابات باید در دور دوم ظرف مدت ۲۰ روز برگزار شود.
همین حین مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم سالاری از زارع فومنی خواست بر سرجایش بنشیند که با پاسخ تند فومنی مواجه شد و تا چند دقیقه جو جلسه متنشج شد.
فومنی با صدای بلند گفت: امروز جنازه ما از اینجا بیرون می‌رود اما این انتخابات باطل خواهد شد. جلسه قبل مرا تهدید کردید. تکلیف شما و آقای احمدی‌فر مشخص خواهد شد. پرونده شما را به دادگاه منتقل خواهیم کرد.
علی فائزی دبیرکل حزب کانون همبستگی فرهنگیان ایران با استناد به قانون مدنی گفت: این قانون می گوید هرکس برگه سفید را امضا کند بعدها علیه او محسوب می شود و دوستان در دور قبل صورتجلسه را امضا کردند.
ملانوری هم در پاسخ گفت: هیات رئیسه را خود شما انتخاب کرده اید و وقت تنفس یک هفته ای هم نظر هیات رئیسه بود، ‌ پس به وزارت کشور مربوط نمی شود.
کواکبیان که موضوع جلسه قبل و بحث حضور دو قائم مقام به دعوت از وزارت کشور را یادآوری کرد، گفت:‌ وزارت کشور نباید قائم مقام احزاب را دعوت می کرد.
وی ادامه داد: بحث ما این است اگر یکی از اعضای ما، حسین کمالی است به دلیل خواهش ما برای ماندن وی است. یا باید به قول آقایان بگوییم از ابتدا ثبت نام شود یا اینکه این انتخابات ادامه گذشته باشد.
زارع فومنی هم پاسخ داد که اگر قرار است آقای کمالی انتخاب شود چرا اینطور رفتار می کنید. چون طبق قانون فقط آقایان غفوری فرد و حشمتیان که در دور قبل رای اول و دوم را کسب کرده بودند باید باهم رقابت کنند.  
اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی پس از اظهارات این دبیران کل گفت: عضو هستم نه نامزد. دلیلی ندارم که حق آقای حشمتیان را ضایع کنم. هر کدام از شما انتخاب شد فرقی برای من ندارد.  اگر می خواهیم طبق موازین عمل کنیم موازین این است که انتخابات دور اول به خوبی انجام شده و به انتها رسید و عده ای از دوستان آبستراکسیون (نصاب شکنی) کردند و بیرون رفتند دو نفر هم قائم مقام بودند.
مصطفی کواکبیان در این میان بیان کرد: وزارت کشور خوب کاری نکرد که آنها را دعوت کرد.
بادامچیان صحبت های خود را اینگونه ادامه داد: در کل ۸۳ حزب هستیم. حالا این ها می خواهند برخورد کنند و دعوا کنند و عصبانی شوند. مگر فرقی می کند. باید طوری عمل کنیم که فردا نه گیر عدالت اداری بیافتیم نه این دعواها ادامه یابد. بیایید محبت ایجاد کنیم.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: شما می خواهید به کمیسیون ماده ۱۰ احزاب بروید و با نماینده وزارت کشور و نماینده مجلس جلسه داشته باشید؛ پس نامزد موردنظر شما باید نماینده درخوری داشته باشد.  باید به وحدت برسید که طرفی که به نمایندگی از شما به جلسات احزاب می رود حرف شما را بزند.
بادامچیان خاطرنشان کرد: اگر می گویید نظر کمیسیون نظارت ملاک است، این کمیسیون هم باید قانونی عمل کند. هیات رئیسه با احساس مسئولیت گفته است میان دو نفر تنفس انجام شود اگر تنفس را باطل می دانید باید مستند مطالب خود را بیان کنید وگرنه انتخاب باید بین غفوری فرد و حشمتیان برگزار شود.
دبیران کل سپس هیات رئیسه سنی و بعد از آن هیات رئیسه را انتخاب کردند و رای گیری آغاز شد و حسین کمالی با ۲۷ رای، قدرتعلی حشمتیان ۱۶ رای، حسن غفوری فرد۱۴ رای و حجت ملکی ۲ رای کسب کرد که با این حساب نفر اول به حدنصاب یعنی نصف به علاوه یک نرسید. لذا انتخابات به مرحله دوم کشیده شد.
در مرحله دوم انتخابات قدرتعلی حشمتیان با کسب بیشترین رای به عنوان نماینده احزاب ملی در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب انتخاب و معرفی شد.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

دفاعی امنیتی
دفاعی امنیتی

آخرین اخبار

۳ نکته مهم در انتخاب و خرید آنتن مرکزی
آنتن مرکزی به سیستمی متشکل از تجهیزات مختلف گفته می‌شود که تصاویر داخلی، تصاویر و سیگنال‌های ماهواره‌ای و یا تصاویر ویدئویی را دریافت می‌کند و به چندین گیرنده ارسال می‌کند. در ادامه بیشتر با مشخصات و قیمت آنتن مرکزی آشنا خواهید شد.
زندگی به روش افراد میلیونر و رویای ثروتمند شدن
همه ما انسان ها رویای ثروتمند شدن و میلیونر بودن را در سر داریم و به دنبال روش ها و راهکارهایی هستیم که به این مهم دست یابیم. چه چیزی است که در ورای این ماجراست و چه راهکارهایی می تواند به ما کمک کند تا ما هم به مانند افراد ثروتمندی به مانند جف بیزوس و مانی خوشبین و ... روزی میلیونر شویم؟
چشم‌هایی که می‌خشکد
استفاده طولانی‌مدت از رایانه و گوشی‌های هوشمند برای بزرگسالان و نوجوانان در درازمدت عوارضی از خود برجا می‌گذارد که ممکن است در برخی موارد جبران‌ناپذیر باشد.
ماجرای جهانبخش، داماش و فدراسیون فوتبال چیست؟- بوی پول می‌آید!
فدراسیون فوتبال در خبری کوتاه به بیان جزییاتی از یک پرونده با محتویات کمتر شنیده شده خبر داده است که یک کارشناس حقوق بین‌الملل ورزش به بیان ابعاد مختلف این ماجرا پرداخت که ردپای مبلغ چشم گیری دیده می‌شود.
احتمال حضور استقلال در لیگ برتر فوتسال زیاد شد
با شیوه پیشنهادی برای برگزاری لیگ برتر فوتسال، احتمال اضافه شدن تیم فوتسال استقلال به مسابقات وجود دارد.
توضیحات پزشک فولاد درباره ویدئو بیت سعید + جواب آزمایش
پزشک تیم فولادخوزستان توضیحاتی در خصوص ویدئو منتشرشده از سوی حسن‌ بیت‌سعید جهت تنویر افکار عمومی ارائه داد.
سوریه و لیبی، محور گفت‌وگوی پوتین و اردوغان
دفتر ریاست جمهوری ترکیه امروز (دوشنبه) اعلام کرد، رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین در گفت‌وگویی تلفنی درباره همکاری اقتصادی دوجانبه و وضعیت در لیبی و سوریه رایزنی کردند.
چاووش‌اوغلو: در کنار جمهوری آذربایجان ایستاده‌ایم
مولود چاووش‌اوغلو درباره مناقشات میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان گفت، ترکیه با تمامی امکانات خود در کنار آذربایجان ایستاده است. وزیر خارجه ترکیه همچنین اعلام کرد که در صورت عدم عقب‌نشینی ارتش "ملی" لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر از شهر ساحلی سرت لیبی، عملیات نظامی انجام خواهد شد.
پلیس رژیم صهیونیستی چادرهای تحصن‌کنندگان ضد نتانیاهو در قدس را برچید
پلیس اسرائیل و مقام‌های شهری بیت‌المقدس امروز دوشنبه با معترضان علیه نخست وزیری نتانیاهو درگیر شدند و چادرهای تحصن‌کنندگان را برچیدند.
ابراز تمایل نویسنده سعودی برای سفر به اسرائیل
در حالی‌که سعودی‌ها برای حمایت و ابراز علاقه به دشمنان امت اسلام و عرب از یکدیگر پیشی می‌گیرند این بار نویسنده جنجالی عربستانی به این گروه خائنین پیوسته و تمایل خود را نسبت به سفر به اراضی اشغالی که مقصود وی «اسرائیل» بوده، نه فلسطین ابراز می‌کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ادامه جنوبی «استاد معین» تا پایان مرداد به بهره برداری می رسد
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، با بیان اینکه پیشرفت عملیات اجرایی پروژه احداث ادامه جنوبی بلوار استادمعین از مرز 90 درصد فراتر رفته است، از امکان بهره برداری از این پروژه تا پایان مرداد سال جاری خبر داد.
العالم از شنیده شدن صدای انفجارها در جنوب عربستان خبر داد
خبرنگار العالم از شنیده شدن صدای انفجارها در خمیس مشیط و جیزان در جنوب عربستان سعودی خبر داد.
عراق|هلاکت 5 تروریست انتحاری در جنوب غربی بغداد
منابع امنیتی عراقی از هلاکت ۵ تروریست انتحاری در جنوب غربی بغداد خبر دادند.
ویژگی‌های آب سیاه + درمان
یک متخصص جراحی چشم گفت: در آب سیاه فرد معمولا متوجه بیماری نمی شود و زمانی به پزشک مراجعه می کند که در مراحل پیشرفته بیماری است و دچار اختلال شدید میدان بینایی شده است و عصب چشم آسیب می بیند.
موج جدید عادل خواهی -آماده باش برای یک جنگ تمام عیار -کرونا در اردوگاه پرسپولیس -پیشخوان
تصویر نیم صفحه روزنامه‌های ورزشی امروز به رشته‌های مختلف ورزشی اختصاص یافته است.
شمار قربانیان کرونا در افغانستان
ترامپ  روزانه به طور متوسط ۱۲ ادعای اشتباه داشته است
پیام تسلیت دکتر قالیباف در پی درگذشت نماینده بهار و کبودر آهنگ
نگرانی از حال برادرِ رهبر پیشین حماس در زندان آمریکا
نماینده بهار و کبودرآهنگ درگذشت
قالیباف درگذشت نماینده مجلس را تسلیت گفت
تکاپوی ترامپ برای بی‌اعتباری فائوچی
سرانجام نامه ˮظریفˮ به اروپایی ها درباره برجام از زبان معاون سیاسی وزیر امورخارجه
تصویب یک آیین نامه برای پرداخت کمک معیشت ماهانه به جانبازان و آزادگان
سرلشکر سلامی: میدان دادن به جوانان مشتاق در عرصه‌های فرهنگی و هنری باید در اولویت باشد