سعید اوحدی رفتنی شد؟

16:58 ۷ روز و ۵ ساعت پیش مشرق نیوز 195 0
سعید اوحدی رفتنی شد؟

سعید اوحدی که این روزها شایعه رفتنش از سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران مطرح شده از بهمن‌ماه 1396 هدایت این سازمان بزرگ را برعهده گرفت.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران که در قامت یک وزارتخانه است حالا 23 ساله شده است. سازمانی که در سال 1375 و به دلیل تغییر شرایط فرهنگی جامعه، سنگ بنای آن گذاشته شد و حالا یکی از بازوهای مهم و حساس شهرداری تهران محسوب می‌شود. در روزهای اخیر زمزمه‌هایی مطرح شده که سعید اوحدی، رئیس فعلی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و رئیس سابق حج و زیارت به دلیل بعضی مشکلات شخصی از این سازمان خواهد رفت. همین زمزمه باعث شده است که دوباره بازار حرف و حدیث درباره مسؤولان جدید این سازمان به رسانه‌ها کشیده شده و هر کسی از ظن خودش یار این موضوع شود. طبعا از صفحات فرهنگی جام‌جم انتظار ندارید که از کنار سوژه‌ای به این مهمی عبور کند و بی‌خیالش شود. سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران سازمانی است با تابعیت ایرانی، عمومی و غیردولتی، مستقل و واجد شخصیت حقوقی که تحت ارکان هیأت امنا و هیأت مدیره فعالیت می‌کند. این سازمان برای تعالی فرهنگ عمومی شهروندان تهرانی و با نظر مساعد رهبر معظم انقلاب تشکیل و در تاریخ 11/9/1375 (تاریخ آگهی تاسیس سازمان در روزنامه رسمی) به‌عنوان یکی از سازمان‌های وابسته به شهرداری تهران رسمیت یافت. رئیس این سازمان توسط جمع 11 نفره هیات امنا انتخاب می‌شود.
سازمانی به اندازه یک وزارتخانهدر ترکیب هیات امنای سازمان هیچ فرد حقیقی حضور ندارد. تمام اعضای این هیات، جملگی شخصیت‌های حقوقی هستند. نکته جالب دیگر آن‌که 9 نفر از 11 عضو هیات امنا دارای مسؤولیت‌های کشوری هستند. به این ترتیب هیات امنای این سازمان در حد یک سازمان بلندمرتبه دولتی و کشوری و بلکه در حد یک وزارتخانه وزن دارد. شهردار تهران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، رئیس سازمان صدا و سیما، رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور، مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، وزیر آموزش و پرورش و رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی اعضای حقوقی هیات امنای سازمان را تشکیل می‌دهند. رئیس سازمان هم با پیشنهاد هیات امنا و حکم شهردار تهران منصوب می‌شود.
  بیشتر بخوانید: بهاره رهنما مهمان مدافعان همجنسبازان شد رفتن اوحدیسعید اوحدی که این روزها شایعه رفتنش از سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران مطرح شده از بهمن‌ماه 1396 هدایت این سازمان بزرگ را برعهده گرفت. حالا 21 ماه از روزی می‌گذرد که خبر انتصاب اوحدی به این سازمان منتشر شده. بعد از 21 ماه او قرار است از سازمان برود. علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران هم دیروز اعلام کرده بود که دلیل رفتن اوحدی از سازمان، مسائل شخصی است. بعضی شنیده‌ها حاکی از آن است که اوحدی به دلیل بیماری همسرش دیگر میلی به ادامه مسؤولیت ندارد.
  گمانه‌زنی‌ها را دریابیدهرچند سخنگوی شورای شهر تهران دیروز اعلام کرده بود هنوز جایگزینی برای اوحدی مطرح نشده با این حال بعضی گمانه‌زنی‌ها و شنیده‌ها نام سه نفر را برای تصدی مسؤولیت این سازمان مطرح کرده است. حجت‌الاسلام میثم امرودی، امیر خوراکیان و سیدعلیرضا فاطمیان‌پور کسانی هستند که نام‌شان در این گمانه‌زنی‌ها به عنوان مسؤول بعدی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران مطرح شده‌است. فاطمیان‌پور پیش از این در سازمان مشغول به کار بود و سابقه فعالیت در معاونت‌های سازمان را بر عهده دارد. امیر خوراکیان از دیگر گزینه‌هایی است که مطرح شده.
خوراکیان هرچند الان در شورای عالی فضای مجازی حضور دارد با این حال وزن کفه فعالیت‌های فرهنگی‌اش نسبت به دو گزینه دیگر سنگین‌تر است. از معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس گرفته تا سوابق مطبوعاتی. ریاست سازمان فرهنگی و هنری شهرداری در سال‌های 90 تا 92 از دیگر سوابق خوراکیان است. در نهایت هم میثم امرودی که ظاهرا احتمال ریاست او نسبت به سایرین بیشتر است. امرودی هم سابقه معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران را در کارنامه دارد. علاوه بر این سابقه، او از گزینه‌هایی بود که پیش از مسؤولیت گرفتن اوحدی نامش برای ریاست بر سازمان در افواه شنیده می‌شد. در نهایت انتخاب اوحدی خط بطلانی بود بر همه گمانه‌زنی‎های رسانه‎ای. کسی چه می‌داند شاید دوباره هم این اتفاق بیفتد و مانند بهمن 1396 فرد دیگری بر صندلی ریاست سازمان تکیه بزند.
  استعفابازیهرچند این مرتبه خداحافظی اوحدی از سازمان خیلی جدی است و به احتمال زیاد به واقعیت هم خواهد پیوست اما شاید جالب است بدانید که چند ماه قبل هم شایعه استعفای اوحدی در رسانه‌ها مطرح شده بود. اواخر خردادماه سال جاری بود که رسانه‌ها حسابی با شایعه رفتن اوحدی از سازمان بازارگرمی کردند. بازارگرمی رسانه‌ها البته چندان هم دور از واقعیت نبود. اوحدی در آن زمان نسبت به پرداخت‌های بودجه‌ای سازمان که به تصویب هیات امنا هم رسیده ولی در عمل محقق نشده بود باعث شد که اوحدی نامه‌ای اعتراض‌آمیز و گلایه‌آمیز به شهردار تهران بنویسد. نامه‌ای که به تعبیر مدیرکل روابط عمومی سازمان فرهنگی و هنری هرچند صرفا ناظر به بحث‌های بودجه‌ای بود اما گویا لحن آن به گونه‌ای بوده که بعضی از آن تعبیر به استعفا و رفتن اوحدی کرده بودند. در نهایت اما این موضوع راه به جایی نبرد تا حالا و بعد از گذشت سه ماه و نیم، دوباره بحث رفتن اوحدی به رسانه‌ها کشیده شود.
  بعدالتحریرهرچند سخنگوی شورای شهر اعلام کرده هنوز جایگزینی برای اوحدی مطرح نشده اما با این حال توییت حجت نظری یکی از اعضای شورای شهر تهران نشان داد که ظاهرا اسم بعضی از اسامی مطرح هم شده. نظری سعی کرده بود در این توییت 280 کاراکتری به گزینه مورد نظر شهردار تهران ان‌قلت وارد کرده و در ادامه هم غرولند توییتری کند. فارغ از اینکه چه کسی سکان هدایت سازمان فرهنگی و هنری شهرداری را بر عهده خواهد گرفت اما رئیس بعدی این سازمان هر کسی که باشد باید بداند که کار سختی را پیش‌رو خواهدداشت.
منبع: جام جم آنلاین


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

فرهنگ حماسه
فرهنگ حماسه

آخرین اخبار

تجهیز کلیه آزمایشگاه‌های تخصصی
تا حالا از خود پرسیده‌اید که جهت ساخت یک آزمایشگاه استاندارد، چگونه شرکت‌های تولید کننده‌ی حقیقی را از شرکت‌های واسطه متمایز کنیم؟
بیشترین آثار ثبت شده در یونسکو متعلق به کدام کشور است؟
گرجستان را می‌توان از کشورهای مهمی دانست که دارای تاریخی پر فراز و نشیب بوده از همین رو مکان‌های تاریخی زیادی در آن وجود دارد که تعداد زیادی از آن‌ها در یونسکو به ثبت رسیده.هم‌اکنون بیشترین آثار تاریخی و فرهنگی ثبت شده در یونسکو، متعلق به کشور گرجستان است.
کمک به تولید داخلی با واردات سریع قطعات خط تولید
شرکت پست سریع بین‌المللی و داخلی PDE در راستای حمایت از تولید داخلی، سرویس‌های پستی ویژه‌ای از تمام دنیا در جهت تامین قطعات خط تولید و لوازم یدکی دایر کرده است.
بانک رفاه حامی دو آتیشه ملی پوشان
بانک رفاه در سال جاری سعی نموده تا در راستای تعهد به مسئولیت‌های اجتماعی خود به عنوان یک سازمان پویا، وظیفه و رسالتش را با هدف تشویق کارکنان و همچنین عموم جامعه و ترویج ورزش دنبال کند. در همین راستا و در چهار وجه مختلف اقدامات مهم و مؤثری را به انجام رسانده است.
رابطه نوسانات قیمت دلار و صادرات ورق آهن و ناودانی چگونه است؟
تاثیرات قیمت دلار روی صادرات ورق آهن و ناودانی به خصوص در این چند سال اخیر بر هیچکس پوشیده نیست. علاوه بر اینکه تغییرات نرخ ارز در قیمت‌های داخلی فولاد اثر می‌گذارد، می‌تواند تاثیر بسزایی نیز در قیمت‌های صادراتی داشته باشد.
برگزاری ششمین همایش استیل پرایس با حضور بزرگان صنعت فولاد
ششمین همایش استیل پرایس، با حضور بزرگان صنعت فولاد ایران، با موضوع " نوآوری و فرصت‌های پنهان زنجیره‌ فولاد "در سالن دریای نور هتل استقلال برگزار شد.
خداحافظی سانچس با میادین تا سال ۲۰۲۰
مهاجم اینتر به دلیل جراحی پای چپ خود نمی‌تواند تا سه ماه تیمش را همراهی کند.
مدال برنز بر گردن ساحلی‌بازان ایران
تیم ملی فوتبال ساحلی ایران با پیروزی برابر ایتالیا به عنوان سومی بازی‌های جهانی ساحلی دست یافت.
سایپا هم از جام حذفی، حذف شد- شاهین بالاخره برد
تیم شاهین شهرداری‌بوشهر موفق شد با شکست ۲ بر صفر سایپا در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی، به مرحله بعدی این رقابت‌ها دست پیدا کند.
منصوریان: در تمام نقاط زمین بد بودیم- بازیکنانم به صادقی کمک نکردند
سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن می‌گوید کل اعضای تیمش روز خوبی برابر مس کرمان نداشته‌اند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

هاکان شوکور مخالف حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه
ستاره سابق تیم ملی فوتبال ترکیه مخالفت خود را با حمله نظامی ارتش ترکیه به شمال سوریه اعلام کرد.
۱۲ تمرین برای پیشگیری از پیچ خوردن مچ پا+ عکس
مفصل مچ پا بیش از هر مفصل دیگری در بدن پیچ می خورد و اهمیت درمان آن برای جلوگیری از تکراری شدن آن، بی ثباتی و لق شدن آن مفصل است. این پیچ خوردگی در جوانان و افراد میانسال بیشتر دیده می شود و در دو طرف مفصل مچ پا لیگامان هایی قرار دارند که باعث می شوند مفصل با وجود حرکت در فعالیت های روزانه دارای ثبات مناسب هم باشد.
آمار و ارقام تقابل‌های استقلال و فجر سپاسی- گربه سیاه آبی‌ها
استقلال و فجر سپاسی پنجشنبه این هفته برای سی‌ و هفتمین بار به مصاف هم می‌روند. در مجموع ۳۶ دیدار گذشته استقلال بیشتر به پیروزی رسیده اما فجر سپاسی هم بردهای به یاد ماندنی مقابل آبی‌های پایتخت داشته است.
صدور مجوز سفر اربعین برای بیش از ۱۲۰هزار مشمول سربازی
رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا از صدور مجوز سفر به عراق در ایام اربعین برای بیش از ۱۲۰ هزار نفر از مشمولان سربازی خبر داد.
جزئیات تولید اپلیکیشن‌های جدید و کیف الکترونیکی دانش‌آموزی
مشاور فناوری و خدمات فضای مجازی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به اعلام برنامه‌های سازمان پژوهش در حیطه توزیع بر خط کتب درسی و تولید کیف الکترونیکی و بسته‌های آموزشی و یاددهی - یادگیری پرداخت.
اشک‌های عکاس انگلیسی در حرم امام حسین(ع) +عکس و فیلم
افزایش ۱۳۹ درصدی تردد زائران از مرزهای خوزستان
مجریان برتر تلویزیون در تابستان امسال معرفی شدند
آهنگی که در یوتیوب یک میلیاردی شد- عکس
مسعود فراستی کربلایی شد
وقتی پای خدا در تاریخ باز می‌شود
موهای نارنجی آقای بازیگر- عکس
واکنش آقای وزیر به پوشش جنجالی زنان بازیگر
نیم نگاهی به «ستایش»، سریال پرطرفدار این شبهای تلویزیون
آنجلینا جولی «جوکر» را از صدر به پایین کشید