سعید اوحدی رفتنی شد؟

16:58 ۱۳۵ روز و ۵ ساعت پیش مشرق نیوز 1,715 0
سعید اوحدی رفتنی شد؟

سعید اوحدی که این روزها شایعه رفتنش از سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران مطرح شده از بهمن‌ماه 1396 هدایت این سازمان بزرگ را برعهده گرفت.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران که در قامت یک وزارتخانه است حالا 23 ساله شده است. سازمانی که در سال 1375 و به دلیل تغییر شرایط فرهنگی جامعه، سنگ بنای آن گذاشته شد و حالا یکی از بازوهای مهم و حساس شهرداری تهران محسوب می‌شود. در روزهای اخیر زمزمه‌هایی مطرح شده که سعید اوحدی، رئیس فعلی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و رئیس سابق حج و زیارت به دلیل بعضی مشکلات شخصی از این سازمان خواهد رفت. همین زمزمه باعث شده است که دوباره بازار حرف و حدیث درباره مسؤولان جدید این سازمان به رسانه‌ها کشیده شده و هر کسی از ظن خودش یار این موضوع شود. طبعا از صفحات فرهنگی جام‌جم انتظار ندارید که از کنار سوژه‌ای به این مهمی عبور کند و بی‌خیالش شود. سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران سازمانی است با تابعیت ایرانی، عمومی و غیردولتی، مستقل و واجد شخصیت حقوقی که تحت ارکان هیأت امنا و هیأت مدیره فعالیت می‌کند. این سازمان برای تعالی فرهنگ عمومی شهروندان تهرانی و با نظر مساعد رهبر معظم انقلاب تشکیل و در تاریخ 11/9/1375 (تاریخ آگهی تاسیس سازمان در روزنامه رسمی) به‌عنوان یکی از سازمان‌های وابسته به شهرداری تهران رسمیت یافت. رئیس این سازمان توسط جمع 11 نفره هیات امنا انتخاب می‌شود.
سازمانی به اندازه یک وزارتخانهدر ترکیب هیات امنای سازمان هیچ فرد حقیقی حضور ندارد. تمام اعضای این هیات، جملگی شخصیت‌های حقوقی هستند. نکته جالب دیگر آن‌که 9 نفر از 11 عضو هیات امنا دارای مسؤولیت‌های کشوری هستند. به این ترتیب هیات امنای این سازمان در حد یک سازمان بلندمرتبه دولتی و کشوری و بلکه در حد یک وزارتخانه وزن دارد. شهردار تهران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، رئیس سازمان صدا و سیما، رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور، مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، وزیر آموزش و پرورش و رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی اعضای حقوقی هیات امنای سازمان را تشکیل می‌دهند. رئیس سازمان هم با پیشنهاد هیات امنا و حکم شهردار تهران منصوب می‌شود.
  بیشتر بخوانید: بهاره رهنما مهمان مدافعان همجنسبازان شد رفتن اوحدیسعید اوحدی که این روزها شایعه رفتنش از سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران مطرح شده از بهمن‌ماه 1396 هدایت این سازمان بزرگ را برعهده گرفت. حالا 21 ماه از روزی می‌گذرد که خبر انتصاب اوحدی به این سازمان منتشر شده. بعد از 21 ماه او قرار است از سازمان برود. علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران هم دیروز اعلام کرده بود که دلیل رفتن اوحدی از سازمان، مسائل شخصی است. بعضی شنیده‌ها حاکی از آن است که اوحدی به دلیل بیماری همسرش دیگر میلی به ادامه مسؤولیت ندارد.
  گمانه‌زنی‌ها را دریابیدهرچند سخنگوی شورای شهر تهران دیروز اعلام کرده بود هنوز جایگزینی برای اوحدی مطرح نشده با این حال بعضی گمانه‌زنی‌ها و شنیده‌ها نام سه نفر را برای تصدی مسؤولیت این سازمان مطرح کرده است. حجت‌الاسلام میثم امرودی، امیر خوراکیان و سیدعلیرضا فاطمیان‌پور کسانی هستند که نام‌شان در این گمانه‌زنی‌ها به عنوان مسؤول بعدی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران مطرح شده‌است. فاطمیان‌پور پیش از این در سازمان مشغول به کار بود و سابقه فعالیت در معاونت‌های سازمان را بر عهده دارد. امیر خوراکیان از دیگر گزینه‌هایی است که مطرح شده.
خوراکیان هرچند الان در شورای عالی فضای مجازی حضور دارد با این حال وزن کفه فعالیت‌های فرهنگی‌اش نسبت به دو گزینه دیگر سنگین‌تر است. از معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس گرفته تا سوابق مطبوعاتی. ریاست سازمان فرهنگی و هنری شهرداری در سال‌های 90 تا 92 از دیگر سوابق خوراکیان است. در نهایت هم میثم امرودی که ظاهرا احتمال ریاست او نسبت به سایرین بیشتر است. امرودی هم سابقه معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران را در کارنامه دارد. علاوه بر این سابقه، او از گزینه‌هایی بود که پیش از مسؤولیت گرفتن اوحدی نامش برای ریاست بر سازمان در افواه شنیده می‌شد. در نهایت انتخاب اوحدی خط بطلانی بود بر همه گمانه‌زنی‎های رسانه‎ای. کسی چه می‌داند شاید دوباره هم این اتفاق بیفتد و مانند بهمن 1396 فرد دیگری بر صندلی ریاست سازمان تکیه بزند.
  استعفابازیهرچند این مرتبه خداحافظی اوحدی از سازمان خیلی جدی است و به احتمال زیاد به واقعیت هم خواهد پیوست اما شاید جالب است بدانید که چند ماه قبل هم شایعه استعفای اوحدی در رسانه‌ها مطرح شده بود. اواخر خردادماه سال جاری بود که رسانه‌ها حسابی با شایعه رفتن اوحدی از سازمان بازارگرمی کردند. بازارگرمی رسانه‌ها البته چندان هم دور از واقعیت نبود. اوحدی در آن زمان نسبت به پرداخت‌های بودجه‌ای سازمان که به تصویب هیات امنا هم رسیده ولی در عمل محقق نشده بود باعث شد که اوحدی نامه‌ای اعتراض‌آمیز و گلایه‌آمیز به شهردار تهران بنویسد. نامه‌ای که به تعبیر مدیرکل روابط عمومی سازمان فرهنگی و هنری هرچند صرفا ناظر به بحث‌های بودجه‌ای بود اما گویا لحن آن به گونه‌ای بوده که بعضی از آن تعبیر به استعفا و رفتن اوحدی کرده بودند. در نهایت اما این موضوع راه به جایی نبرد تا حالا و بعد از گذشت سه ماه و نیم، دوباره بحث رفتن اوحدی به رسانه‌ها کشیده شود.
  بعدالتحریرهرچند سخنگوی شورای شهر اعلام کرده هنوز جایگزینی برای اوحدی مطرح نشده اما با این حال توییت حجت نظری یکی از اعضای شورای شهر تهران نشان داد که ظاهرا اسم بعضی از اسامی مطرح هم شده. نظری سعی کرده بود در این توییت 280 کاراکتری به گزینه مورد نظر شهردار تهران ان‌قلت وارد کرده و در ادامه هم غرولند توییتری کند. فارغ از اینکه چه کسی سکان هدایت سازمان فرهنگی و هنری شهرداری را بر عهده خواهد گرفت اما رئیس بعدی این سازمان هر کسی که باشد باید بداند که کار سختی را پیش‌رو خواهدداشت.
منبع: جام جم آنلاین


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

رسانه
رسانه

آخرین اخبار

سخنان وزیر بهداشت ترکیه درباره کروناویروس در ایران، درست منعکس نشده است
مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت در پیامی توییتری، نوشت: آمار نقل قول شده از سوی وزیر بهداشت ترکیه در مذاکره با وزیر بهداشت ایران، درست منعکس نشده است.
توضیحات رئیس دادگستری قزوین درباره احضار دو خبرنگار و بازداشت ۲۰ نفر در روز انتخابات
رئیس‌کل دادگستری استان قزوین در خصوص بازداشت دو خبرنگار در استان قزوین گفت: این خبرنگاران که صبح امروز احضار شدند، در فضای مجازی علیه یکی از کاندیداها فعالیت داشتند و شاکی خصوصی دارند و پرونده آنان در حال بررسی است.
جزئیات گزارش‌های دریافتی در سامانه مردم ناظر به تفکیک استان‌ها
تعداد ۵۱ مورد گزارش مردمی از تخلفات انتخاباتی از ۸ صبح تا ۱۵ عصر امروز جمعه (۲ اسفند ۱۳۹۸) جهت بررسی دقیق‌تر و اقدامات قانونی لازم به دفاتر نظارت و بازرسی انتخابات در استان‌ها ارجاع شده است.
رسیدگی فوری به پرونده جرائم انتخاباتی با حضور رئیس کل دادگستری هرمزگان
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان به همراه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان از شعبه ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی و کشیک دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس بازدید کرد.
کدخدایی :مشارکت نسبت به دوره گذشته تفاوتی نکرده است
سخنگوی شورای نگهبان گفت:اعلام صحت انتخابات بعد از پایان شمارش آراست.
تنها بازمانده خانواده هدهدیان کیست؟ + عکس
هُدهُد، شانه بسَر، پوپک و مرغ سلیمان (نام علمی: Upupa epops) از اسامی این پرنده هستند. این جانور زیبا پرنده‌ای از راستهٔ سبزقباسانان است. این گونه تنها بازمانده از خانوادهٔ زیستی خود هدهدیان است.
افغانستان| درخواست دو حزب بزرگ برای ابطال نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری
حزب وحدت اسلامی افغانستان و حزب وحدت ملی مردم افغانستان خواستار ابطال نتیجه انتخابات ریاست‌ جمهوری این کشور شدند.
دروس حوزه علمیه قم فردا در تمامی مقاطع تعطیل است
حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد از تطعیلی دروس حوزه علمیه قم در روز شنبه سوم اسفندماه خبرداد و گفت: امتحانات روز یکشنبه چهارم اسفندماه نیز در استان قم لغو شده است.
گفت‌وگوی تلفنی محمدجواد ظریف و آنتونیو گوترش
وزیر امور خارجه ایران دقایقی قبل گفت‌وگویی تلفنی با دبیرکل سازمان ملل با محوریت افغانستان انجام داد.
۷۳۵ مورد مشکوک به ویروس کرونا صحت دارد؟
مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت نسبت به آمار وزارت بهداشت ترکیه مبنی بر ۷۳۵ مورد مشکوک به ویروس کرونا در ایران واکنش نشان داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

انتقاد عجیب سولسشایر از ˮتوپˮ بازی با بروخه
سرمربی منچستریونایتد از کیفیت توپ‌های لیگ اروپا انتقاد کرد و آن را باعث توقف تیمش برابر بروخه دانست.
شهریار مغانلو: موفقیت پیکان مهم‌تر از آقای گلی من است
مهاجم تیم فوتبال پیکان می‌گوید موفقیت تیمش از کسب عنوان آقای گلی، برایش اهمیت بیشتری دارد.
اعلام آمادگی حفتر برای آتش‌بس در صورت عقب‌نشینی نیروهای ترکیه‌ای
فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی اعلام کرد که آماده آتش‌بس در لیبی به شرط عقب‌نشینی نیروهای ترکیه‌ای از این کشور است.
پوتین از آمریکا بابت کمک به خنثی کردن یک حمله تروریستی تشکر کرد
رئیس جمهوری روسیه از اداره تحقیقات فدرال آمریکا موسوم به اف.بی.آی بابت اشتراک اطلاعاتی که به خنثی سازی یک حمله تروریستی در جریان تعطیلات سال نو میلادی در سن پترزبورگ منجر شد، قدردانی کرد.
دوست و متحد ترامپ به ۴۰ ماه حبس محکوم شد
راجر استون، متحد و دوست دیرینه دونالد ترامپ به اتهام ایجاد مانع در تحقیقات کنگره در پرونده‌ای که نگرانی درباره مداخله ریاست جمهوری در سیستم قضایی را در پی داشت، به بیش از سه سال حبس محکوم شده است.
تکذیب شایعه درگذشت محمدرضا شجریان
حاشیه‌های ادامه دار جشنواره فیلم فجر
نامزدهای بخش رمّان بزرگسال نوزدهمین جشنواره شهید غنی‌پور معرفی شدند
استوری آریا عظیمی نژاد در دفاع از سپاه، درباره ویروس کرونا
نگاهی به «انگل»| آدرس تاریخی اسکار به سینمای هالیوود- رونمایی رسمی از شرق دور در هالیوود
اکران همزمان «آن شب» در ایران و آمریکا
خوانندگی بهنام بانی در قسمتی از «پایتخت۶»
سفرهای زمینی به عتبات باز هم متوقف شد
بررسی ریشه‌های اصلی فساد در افراد و جامعه- ارتباط میان نماز و اخلاق چیست؟
حرف‌های جالب هنرپیشه «پرندگان شکاری» از تمرین جیب‌بُری