افزایش فقر در بین بازنشستگان آلمانی

08:51 ۲۶۵ روز و ۴ ساعت پیش ایسنا 511 0
افزایش فقر در بین بازنشستگان آلمانی

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد جمعیت فقیر سالمند در بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا افزایش خواهد یافت.

ایسنا

به گزارش ایسنا به نقل از دویچه وله، موسسه مطالعات اقتصادی آلمان در گزارش جدید خود اعلام کرد که به زودی از هر پنج فرد سالمند آلمانی، یک نفر در معرض فقر قرار گرفته است. این موسسه هشدار داده است که تا پایان سال 2039 میلادی، شمار افراد سالمند یا بازنشسته آلمانی با ریسک فقر مواجهند از 16.8 درصد کنونی به 21.6 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.
بنیاد "برتلزمان" آلمان نیز در گزارشی جداگانه هشدار داده است که با وجود بهبود شرایط بازار کار آلمان در آینده، افراد کم مهارت با چالش‌های جدی در یافتن شغل مواجه خواهند شد. کریسوف شیلرف از نویسندگان این گزارش گفت: حتی با وجود پیشرفت در بازار کار، باید آماده مواجهه با افزایش محسوس تعداد افراد فقیر در بین سالمندان و بازنشستگان باشیم.
طبق تعریف رسمی دولتی، جمعیت در معرض فقر به کسانی گفته می‌شود که کمتر از 60 درصد متوسط درآمد آلمان درآمد دارند. این گزارش افراد دارای درآمد کمتر از 905 یورو در ماه را در زمره افراد در معرض فقر قرار داده است.
موسسه مطالعات اقتصادی آلمان هم چنین پیش بینی کرده است در سال‌های پیش رو، شمار افرادی که برای امرار معاش نیازمند دریافت کمک‌های دولتی هستند از 9 درصد کنونی به 12 درصد افزایش پیدا کند. در آلمان افرادی می توانند کمک‌های دولتی دریافت کنند که دارای کمتر از 777 یورو در ماه باشند.
دولت آلمان با هدف برقراری مجدد تعادل در نظام بازنشستگی و رفاه اقتصادی افراد سالمند، در حال بازطراحی نظام بازنشستگی این کشور است که به عقیده نویسندگان گزارش، نخواهد توانست کمک خیلی زیادی به بهبود وضعیت بازنشستگان آلمانی کند. طبق قانون جدید، افراد برای بازنشسته شدن باید دارای 35 سال سابقه کاری باشند.
در این گزارش که با مطالعه بر روی درآمد و هزینه بیش از 30 هزار بازنشسته و سالمند آلمانی تهیه شده به دولت توصیه شده است بهبود حمایت های بیمه‌ای به ویژه در بخش درمان را برای مدیریت بهتر هزینه‌های این گروه در دستور کار قرار دهد.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

بایدن: ۲۰ میلیون آمریکایی تاوان عملکرد ترامپ در کرونا را می‌دهند- به اصلاحات در پلیس نیازمندیم
جو بایدن با بیان اینکه تنها ۱۵۰ روز تا انتخابات آمریکا زمان باقی مانده است، از رای‌دهندگان آمریکایی خواست تا به او در شکست دونالد ترامپ کمک کنند.
آشپزخانه سلطنتی ملکه غذای سگ‌ می‌پزد!
سرآشپز سابق ملکه الیزابت، با توصیف آشپزخانه کاخ باکینگهام به عنوان رستورانی برای سگ‌های "کورگی" سلطنتی، گفت که قبلا هر روز برای آن‌ها غذای تازه آماده می‌کرد!
ناآرامی‌های آمریکا محبوبیت ترامپ را ۶ درصد کاهش داده است
بر اساس یک نظرسنجی جدید، میزان محبوبیت رئیس جمهوری آمریکا در ماه گذشته میلادی و در بحبوحه ناآرامی‌های گسترده و بی ثباتی اقتصادی در کشور، شش درصد کاهش داشته است.
اعتراضات ضدنژادپرستی در لندن به خشونت کشیده شد+ تصاویر
لندن شاهد تظاهرات و اعتراضات بزرگ و دهها هزار نفری مردم در اعتراض به نژادپرستی و خشونت پلیس بود.
دعوت از وزیر خارجه جدید عراق برای سفر به کویت
وزیر خارجه جدید عراق ساعت کمی پس از کسب رای اعتماد پارلمان، اولین دعوتنامه برای سفر به کویت را دریافت کرد. همچنین تماس تلفنی با همتای اردنی خود داشت.
دوری‌گزینی اپوزیسیون تایوان از چین
حزب اپوزیسیون اصلی تایوان پس از شکست یکی از اعضای ارشدش در انتخابات، برای فاصله‌ گرفتن از چین اقدام کرد. رویکردها در قبال پکن در این جزیره خودگردان دموکراتیک که مورد ادعای چین است، سخت‌تر شده است.
اولین واکنش ترکیه به دیدار سیسی و حفتر و ابتکارعمل قاهره
مشاور رئیس جمهوری ترکیه و رئیس حزب عدالت و توسعه این کشور پیروزی‌های محقق شده به دست نیروهای دولت وفاق ملی لیبی را ستود. وزارت خارجه این کشور نیز ضمن رد اتهام‌هایی که مصر درباره لیبی به این کشور وارد کرده، این اتهام‌ها را بی‌اساس خواند.
راهپیمایی در سئول در حمایت از جنبش ˮزندگی سیاهپوستان مهم استˮ
گروهی از فعالان در مرکز سئول دست به راهپیمایی زده و از جنبش ضد نژادپرستی در آمریکا حمایت کردند.
سقوط مرگبار بالگرد در اندونزی
مقامات ارتش اندونزی از کشته شدن چهار سرباز و زخمی شدن پنج نفر دیگر در پی سقوط یک بالگرد در تمرین تعلیمی نظامی خبر دادند.
مردم معاینه فنی ˮساختمانˮ را جدی بگیرند - ساختمان‌های هشت استان در حال بازرسی است
مدیر عامل ستاد مرکزی معاینه فنی ساختمان کشور با تاکید بر لزوم جاری شدن فرهنگ جامعه ایمن در کشور، گفت: مردم همانطور که معاینه فنی خودرو را الزامی می‌دانند، معاینه فنی ساختمان را نیز در کنار خود بدانند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بررسی عملکرد جنوبی‌های لیگ برتر- قاسمپور: به «نفتی‌ها» نگاه هم نمی‌کنند
یک پیشکسوت فوتبال خوزستان شرایط سه تیم خوزستانی لیگ برتر را بررسی کرد و از وضعیت دو تیم نفتی ابراز ناامیدی کرد.
۳ عامل اصلی مبارزه با کرونا
روانشناس و مشاوه خانواده ماسک‌زدن، شست‌وشوی مداوم دست‌ها وتوجه به بهداشت روان را ۳ عامل اصلی مبارزه با کرونا برشمرد.
شوخی اینستاگرامی دو ستاره استقلال+عکس
میلاد زکی پور با انتشار تصویری از کاپیتان تیم درخواست کرده در تمرین کمی شل تر بگیرد!
ضدونقیض‌گویی‌های تاج درباره دولتی بودن یا نبودن فوتبال
رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در حالی از نقش دولت در ماجرای ویلموتس حرف زده که در گذشته صحبت‌های متفاوتی بر زبان می‌آورد تا ضدونقیض‌گویی‌هایش به اوج برسد.
استراماچونی از استقلال شکایت می کند؟
اگر استراماچونی بتواند تمام حرف‌های خود را در کمیته انضباطی فیفا به کرسی بنشاند استقلالی‌ها بایدچیزی حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار یورو برای این مربی کنار بگذارند.
مسکن ملی برای کارکنان شهرداری ساخته می‌شود
افزایش حداقل دستمزد کارگران ۲۶ درصد شد
از سرگیری پروازهای ترکیش ایرلاین به اروپا
اینفوگرافیک - وضعیت مقرری‌بگیران بیمه بیکاری در ایران در ۳ سال گذشته
پایه حقوق کارگران تغییر کرد- حق مسکن ۲۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد
افزایش حدود دو برابری مستاجران از سال ۸۵ تاکنون
نشست تعیین حق مسکن کارگران آغاز شد
اختصاص کمک‌های نقدی و غیرنقدی دولت به کارگران
به افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن فکر نمی‌کنیم!
خانه با نخریدن ارزان می‌شود؟