وقتی درد عضله از مشکلی جدی خبر می‌دهد

06:25 ۱۶۷ روز و ۱ ساعت پیش افکار نیوز 364 0
وقتی درد عضله از مشکلی جدی خبر می‌دهد

درد‌های عضلانی پس از انجام ورزش مساله‌ای غیرعادی نیستند، اما درد باید با گذشت زمان - پس از چند روز یا حداکثر یک تا دو هفته - از بین برود.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،انجام ورزش‌هایی مانند فوتبالیا تنیس در آخر هفته یا اعمال فشار بیش از حد به بدن در باشگاه می‌تواند با تجربه درد‌های عضلانی طی روز‌های بعد همراه باشد.
اخبار اجتماعی- زمانی که میزان فعالیت بدنی شما بیش از آن چیزی است که بدن به آن عادت دارد، محصولی جانبی به نام اسید لاکتیک تولید می‌شود که این ماده شیمیایی موجب احساس درد می‌شود.
  درد‌های عضلانی پس از انجام ورزش مساله‌ای غیرعادی نیستند، اما درد باید با گذشت زمان - پس از چند روز یا حداکثر یک تا دو هفته - از بین برود.
چه زمانی باید نگران درد‌های عضلانی باشیداگر درد‌های عضلانی بیش از دو هفته ادامه داشته اند، با دردی شدید مواجه هستید یا درد توانایی شما در اجام وظایف روزانه را کاهش داده است، این‌ها همگی علائمی هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند، زیرا ممکن است به مساله‌ای جدی اشاره داشته باشند. در این شرایط بهترین گزینه مراجعه به پزشک برای بررسی دقیق شرایط است.
ممکن است فیبرومیالژیا باشدفیبرومیالژیا یک بیماری عصبی است که موجب درد و حساسیت به لمس در سراسر بدن می‌شود و از دیگر علائم آن می‌توان به خستگیو مشکلات خواب اشاره کرد. فیبرومیالژیا موجب الگو‌های بسیار خاص درد، از جمله در دو سمت بدن و بالا و پایین کمر می‌شود.
ممکن است آرتریت باشدممکن است آرتریت را به عنوان شرایطی که بر مفاصل تاثیرگذار است، در نظر بگیرید، اما درد‌های عضلانی نیز می‌توانند به این بیماری اشاره داشته باشند. عملکرد ساده عضلات انقباض و انبساط است. زمانی که درد در یک بخش وجود دارد، عضلات در قالب یک اقدام محافظتی به طور خودکار منقبض می‌شوند. به عنوان مثال، اگر در شانه خود به آرتریت مبتلا باشید، ممکن است در این بخش اسپاسم‌های عضلانی دردناک را تجربه کنید.
ممکن است یک عفونت باشدآیا درمان‌های خانگی برای تسکین درد‌های عضلانی شما بی تاثیر هستند؟ افزون بر این، با قرمزی و التهاب در بخش تحت تاثیر قرار گرفته مواجه هستید و تب دارید؟ پزشک شما در مواجهه با این شرایط احتمال عفونت را مد نظر قرار خواهد داد، به ویژه اگر دلیل مشخصی برای درد عضلانی، مانند آغاز تمرینات ورزشی سنگین وجود نداشته باشد.
ممکن است بیماری لایم باشدبا گزش کنه پاسیاه ممکن است باکتری Borrelia Burgdorferi به بدن شما منتقل شود که اغلب موجب شکل گیری راش پوستی شبیه به تخته هدف می‌شود. اما باید به این نکته توجه داشت که راش پوستی همواره ایجاد نمی‌شود و باید به علائم اولیه دیگر از جمله تب، خستگی، سفتی گردن و درد توجه داشت. اگر با هر یک از این علائم مواجه هستید و اخیرا در مکانی مستعد آلوده به کنه مانند مسیر‌های پیاده‌روی یا اردوگاه‌ها حضور داشته اید، برای بررسی دقیق شرایط به پزشک مراجعه کنید.
ممکن است رابدومیولیز باشددر حال حاضر، تمرینات ورزشی شدید، مانند کراس فیت، از ترند‌های محبوب هستند، اما یک خطر جدی مرتبط با انجام بیش از حد آن‌ها وجود دارد: رابدومیولیز که به اختصار رابدو نیز شناخته می‌شود. این شرایط به تخریب بافت عضلانی و ترشح پروتئینی به نام میوگلوبین در جریان خون گفته می‌شود که احتمال آسیب کلیوی را افزایش می‌دهد. اگر سفتی و درد‌های عضلانی شما با ضعف و حساسیت به لمس و ادرار تیره همراه است، در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای بررسی دقیق شرایط و درمان به پزشک مراجعه کنید.
ممکن است یک شرایط التهابی باشداگر بیش از ۶۵ سال سن دارید، پزشک شما ممکن است احتمال ابتلا به شرایط التهابی عضلانی، مانند پلی میالژیا روماتیکا را بررسی کند. این شرایط شامل درد و سفتی در قسمت بالایی دست، گردن، کمر، و ران‌ها می‌شود. علائم می‌توانند طی شب ظاهر شوند و ممکن است به ناگاه با دشواری در لباس پوشیدن یا ناتوانی در ورود یا خروج از خودرو مواجه شوید. دلیل این شرایط نامشخص است و تشخیص آن می‌تواند دشوار باشد. کورتیکواستروئید‌ها می‌توانند به تسکین سفتی عضلانی که می‌تواند در انجام فعالیت‌های روزانه اختلال ایجاد کند، کمک کنند.
ممکن است آنفلوآنزا باشداگر به آنفلوآنزا مبتلا هستید، ممکن است با تب ناگهانی، درد‌های عضلانی، لرز و تعریق، سردرد، خستگی، احتقان و گلودرد مواجه شوید. پروتئین‌های التهابی به نام سیتوکین‌ها به تخریب پروتئین‌های عضلانی مشغول می‌شوند که افزایش درد را در پی دارد. اگر با خطر بالای ابتلا به آنفلوآنزا مواجه هستید، به عنوان مثال، بیش از ۶۵ سال سن دارید یا باردار هستید، طی ۴۸ ساعت به پزشک مراجعه کنید. پزشک می‌تواند دارو‌های ضد ویروس را برای کمک به بهبودی سریع‌تر تجویز کند.
ممکن است لوپوس باشدبیش از ۹۰ درصد افرادی که بیماری خودایمنی لوپوس در آن‌ها تشخیص داده می‌شود، درد‌های عضلانی را تجربه می‌کنند. تشخیص لوپوس می‌تواند دشوار باشد، زیرا ممکن است شبیه به بسیاری بیماری‌های دیگر مانند آرتریت روماتوئید، بیماری لایم، و حتی دیابت به نظر برسد. زنانی که در بازه سنی ۱۵ تا ۴۴ سال قرار دارند، احتمال بیشتری دارد به این بیماری مبتلا شوند.
ممکن است از عوارض جانبی دارو‌ها باشدمتاسفانه، دارو‌ها که قرار است به بهبود شرایط انسان کمک کنند، ممکن است با برخی عوارض جانبی همراه بوده و دلیل احساس ناخوشی ما باشند. به عنوان مثال، مصرف یک داروی کلسترول جدید ممکن است دلیل درد‌های عضلانی شما باشد. پزشک می‌توانند دلایل احتمالی را بررسی کند. اگر دارو‌ها بر اساس تاریخچه پزشکی و آزمایشات انجام شده مقصر اصلی شناخته شوند، پزشک ممکن است دارویی جدید از کلاسی مشابه یا کلاسی دیگر را تجویز کند.
چه چیزی به پزشک خود بگوییددرد عضلانی می‌تواند با شرایط دردناک دیگری همراهی شود. به طور خلاصه پزشک خود را از هر گونه علائم دیگر که اخیرا تجربه کرده اید یا همزمان با بروز درد‌های عضلانی آغاز شده اند، آگاه کنید. از آن جمله می‌توان به تب، خستگی، سردرد، تعریق شبانه، دشواری در خواب، یبوست، یا اسهال اشاره کرد. درباره هرگونه علائمی که برای شما عادی نیستند با پزشک خود صحبت کنید.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

محیط زیست
محیط زیست

آخرین اخبار

تعویق در شروع اردوی تیم ملی فوتسال
به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در ایران احتمال دارد برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی فوتسال ایران نیز دچار تغییراتی شود.
بارندگی‌ها جبران کم‌ آبی را نمی‌کند
در روزهای اخیر بارندگی در کشور فراگیر شده است اما به گفته کارشناسان این وضعیت جوی جبران کم‌آبی را نکرده است.
توصیه امام باقر (ع) درباره اهمیت توجه به گفتار نیک
حدیث امام باقر (ع) درباره شنیدن سخن نیکو و عمل به آن را اینجا بخوانید.
چه ویتامین‌هایی در تقویت سیستم ایمنی موثر هستند؟
یک عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه وظیفه محافظت از بدن در برابر انواع میکروب‌ها همانند باکتری، ویروس و عوامل بیماری‌زا به عهده سیستم ایمنی است، گفت: به طور کلی سلامت بدن در گرو سیستم ایمنی سالم و قوی است.
زمان پخش «خندوانه» و «دورهمی» در نوروز 99 مشخص شد
مثل هر سال، شبکه نسیم در نوروز برنامه‌های متعددی دارد که از جمله آن‌ها خندوانه و دورهمی است.
پرداخت سهمیه اعتباری سوخت حدود 705 هزار راننده تاکسی
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: سهمیه اعتباری سوخت 704 هزار و 705 راننده تاکسی در بهمن امسال براساس پیمایش پرداخت شد.
بهبود یک بیمار کرونایی در گیلان
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بهبود یک بیمار مبتلابه کرونا دریکی از بیمارستان‌های استان گیلان خبر داد.
تاریخ ثبت نام زائران عتبات نوروزی به ۱۱ اسفند تغییر یافت
سرپرست معاونت عتبات سازمان حج و زیارت گفت: تاریخ ثبت نام زائران عتبات نوروزی از امروز به ۱۱ اسفند ماه تغییر یافت.
تداوم بارش‌های سیل‌آسا در ۱۸ استان
سازمان هواشناسی از ادامه بارش‌های سیل آسا در ۱۸ استان خبر داد و اعلام کرد: سامانه بارشی اواخر وقت فردا از کشور خارج می‌شود.
آخرین اقدامات در مقابل کرونا ویروس در مازندران
بازدید رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از بیمارستان رازی قائم‌شهر و اطمینان خاطر رئیس شبکه بهداشت شهرستان نور در مورد عدم گزارش از مورد مشکوک یا مثبت در این شهرستان از اخبار مرتبط با این ویروس در استان است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بایرن در لندن چلسی را به آتش کشید؛ توقف بارسلونا برابر ناپولی
بایرن مونیخ در دیدار رفت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا توانست با سه گل چلسی را شکست دهد این درحالی است که بارسلونا برابر ناپولی با تساوی یک بر یک متوقف شد.
رئال‌مادرید - منچسترسیتی؛ اروپا تخصص ماست!
پرافتخارترین تیم لیگ قهرمانان اروپا باید در خانه پذیرای تیمی باشد که شرایط خوبی را تجربه نمی‌کند.
چند راه سلامت روان در برابر کرونا
درحالی که در چند روز اخیر مواردی از ویروس کرونا در کشور گزارش شده، ترس و اضطراب در جان و ذهن برخی افراد جامعه رخنه کرده و آنها را با مشکلاتی مواجه کرده است اما در این شرایط چطور باید با این اضطراب مقابله کرد تا در عین حال هم از سلامت جسمی و هم از سلامت روانی خود مراقبت کنیم.
پوشش بیمه‌ای آزمایش و درمان کرونا - حذف انتظار۱۰ روزه برای دریافت دفترچه این بیماران
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در خصوص پوشش بیمه‌ای خدمات برای مبتلایان به کروناویروس توضیحاتی ارائه داد.
تعویق در شروع اردوی تیم ملی فوتسال
به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در ایران احتمال دارد برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی فوتسال ایران نیز دچار تغییراتی شود.
پرداخت سهمیه اعتباری سوخت حدود 705 هزار راننده تاکسی
بهبود یک بیمار کرونایی در گیلان
تاریخ ثبت نام زائران عتبات نوروزی به ۱۱ اسفند تغییر یافت
تداوم بارش‌های سیل‌آسا در ۱۸ استان
آخرین اقدامات در مقابل کرونا ویروس در مازندران
جزئیات طرح ترافیک سال ۹۹
انجام اقدامات پیشگیرانه در فضاهای عمومی شهر مشهد برای مقابله با ویروس کرونا
تسلط مدیران به بیماری و کنترل شیوع کرونا
تعطیلی ۷۰درصد هتل‌های قم و نبود ضدعفونی‌کننده
تصویب نخستین طرح جامع قطار شهری پایتخت