موگرینی و دورنمای تاریکی پیش روی ایران

07:53 ۷ روز و ۱ ساعت پیش قدس 37 0
موگرینی و دورنمای تاریکی پیش روی ایران

موگرینی و دورنمای تاریکی پیش روی ایران

قدس

جعفر قناد باشی کارشناس سیاست بین الملل/  به تازگی موگرینــی در جمله ای عنوان کرده اســت: «اجرای اینســتکس زمانبر است». در تحلیل و ارزیابی این جمله نخست باید به اجرای برجام توسط اروپایی ها اشاره کرد؛ اگر بخواهیم اجرای برجام از جانب اروپایی ها را بررسی کنیم، باید عنوان کرد آن ها به تعهداتی که داشــتند، عمل نکردند!
دلیل این امر از چند جهت قابل ارزیابی است. نخست اینکه دولت های اروپایی متأسفانه اندازه و توانایی شان آن قدری نیست که بتوانند در برابر خواسته های آمریکا بایستند و عاملی که این ها را از این امر باز داشته است، ضعف دولت هایشان مانند فرانسه و انگلیس در برابر آمریکاست.
 عامــل دوم به فشــارهای صهیونیســت ها بر مطبوعات اروپایی و نقشی که آن ها در این امر ایفا می کنند، برمی گردد که سبب بازدارندگی اروپایی ها و ترسشــان از جنجال های رسانه ای علیه آن هاســت؛ چراکه در صحنه انتخابات به ناچار نیازمند حمایت های مطبوعات هستند.
 عامل بعدی هم سیاست های خود اروپایی هاست. وقتی خود اروپایی ها مانند فرانسه و انگلیس به معاهدات یک نگاه استعماری دارند و می خواهند معاهداتی را عمل کنند که به نفعشــان است؛ بنابراین وقتی می بینند ایــران دارد قدرتمند می شــود و در منطقه حامی کشورهای محور مقاومت اســت و این به ضرر منافع آن هاست، خودشــان هم علاقه مند به عمــل به چنین معاهداتی که به نفع ایران و قدرتمندتر شــدن جمهوری اسلامی در منطقه باشد، نیستند.
 وقتی خانــم موگرینی چنین حرفی می زند، در واقع دارد دورنمــای تاریکی در برابر ما ارائه می کند؛ چراکه اکنــون آمریکایی ها و غربی ها در یک پروژه مشــترک تحریم علیه ما شرکت کردند و دائماً عنوان می کنند که پایان این تحریم ها دورنمای تاریکی دارد و اینکه ســرانجام تحریم ها کاهش پیدا کند در برابــر ما تســهیل نشــود؛ چراکه دنبال این هســتند که مردم و دولت ما را از اینکه تحریم ها کاهش پیــدا کند و فرجی حاصل شود ناامید کنند.
 این طبیعی است که وقتی ملتــی امیدش در برابر فشــارهای خارجی زیاد باشد، به راحتی آن ها را تحمل می کند؛ بنابراین آنچه مد نظر غربی هاســت و خانم موگرینی هم دنبال آن است، نگرانی از ادامه مقاومت ما در برابر تحریم هاست.
موگرینی که خود فرد مشــکوکی در فروش فلسطین و قضیه همکاری و خیانت عرفات اســت، اکنون هم وارد مرحله جدیدی شــده تا به جای دادن وعده های واهی برای حل معضل و عمل نکردن به آن به دنبال ایجاد نا امیدی و شکستن مقاومت ما باشــد تا شاید ما دست از مقاومت برداریم و همه چیز به نفع آن ها تمام شود؛ بنابراین نه آن وعده های خانم موگرینی مبنی بر اتمام تحریم ها و عمل به تعهدات برجامی به نفع ماســت و نه این تصویر تاریکی که برای ایجاد ناامیدی پیش چشــم ما قرار می دهند؛ چراکه هر دوی این ها در قالب منافع صهیونیستی و استعماری غرب اســت و هر دو می خواهنــد مقاومت ما را یا با امید به وعده های واهی یا ناامیدی بشکنند.
 آن امید واهی برای این بود که ما به سراغ اقتصاد مقاومتی نرویم و پیوسته منتظر بمانیم و این نا امیدی هم برای این است که در واقع توان ما را برای تحمل و مقاومت بشــکنند و ما را تسلیم کنند. دشمن امیدوار است که در داخل دولت ما هم بتواند بخش هایی را با امید دادن های واهی یــا ناامید کردن تحت تأثیر قرار دهد و آن ها را وادار به شکستن مقاومت کند. دشمن امیدوار است در داخل دولت و قوه مقننه کسانی تحت تأثیر قرار گیرند و به جای مقاومت از همراهی باز دارند؛ چرا که متأسفانه دولت هم در برخی جاها درونمایه هایــی برای پذیرش غرب دارد، همان گونه که در 6 سال گذشته نشان داد که خیلی امیدوار به توانمندی داخلی و علاقه مند به برآورده کردن نیاز ها توســط بخش داخلی هم نیست و مسلماً خانم موگرینی و سایر غربی ها امیدوارند این همراهی که اکنون در داخل دولت و نظام وجود دارد را با این امیدها و ناامیدی ها بشکنند.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

مجلس
مجلس

آخرین اخبار

خانه لند پاسخی به چالش‌های معاملات ملکی شما
با تحولات اخیر بازار مسکن پس از تورم قیمت املاک که منجر به ثبات بازار معاملات ملکی شده، همچنان شرایط انجام معاملات خصوصا در بخش خرید و فروش املاک دشوار است.
نمایندگی فروش محصولات سیگما آلدری
بسیار بعید به نظر می‌رسد افرادی که به‌طورکلی فعالانی که درزمینه علمی و تحقیقاتی آزمایشگاهی، طبی، داروسازی و ... مشغول به کار هستند، نام محصولات و شرکت سیگما آلدریچ (Sigma Aldrich) را نشنیده باشند.
ارتباط چای کیسه‌ای و سلامت چشم!
برخی مطالعات علمی نشان داده اند که چای ممکن است خواص شفابخش داشته و خطر ابتلا به بیماری های مزمن چشم را کاهش دهد.
ششمی بانوی وزنه بردار ایران در گروه D وزنه برداری قهرمانی جهان
بانوی وزنه‌بردار ایران در گروه D دسته ۵۵ کیلوگرم قهرمانی جهان ششم شد.
برنامه‌های پلیس تهران برای کنترل ترافیک مهر در پایتخت
سردار رحیمی درباره تمهیدات پلیس پایتخت برای کنترل ترافیک معابر شهری در روزهای اول مهرماه توضیحاتی داد.
آخرین وضعیت جاده ها- ترافیک سنگین در آزادراه کرج-تهران
سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا آخرین وضعیت ترافیکی امروز (بیست و هشتم شهریور ماه ۹۸) را تشریح کرد.
بلا‌های وحشتناکی که داماد معتاد بر سر عروس نگون‌بخت آورد
مرد میانسال: روزی که از دخترم خواستم با برادرزاده ام ازدواج کند هیچ گاه فکر نمی‌کردم که او به مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی آلوده شده است چرا که چهره او اعتیادش به مواد مخدر صنعتی را نشان نمی‌داد.
مادر مبتلا به ایدز می‌تواند بچه دار شود؟
مشکلات شناسایی بیماران مبتلا به ایدز را مورد اشاره قرار داد و گفت:، چون طول عمر بیماران ا توجه به روند درمان افزایش یافته است، موضوع مراقبت مزمن از این بیماران باید با دقت انجام شود.
۷ قانون برای زنده ماندن در کوه
هفت قانون برای زنده ماندن در کوه وجود دارد که بر اثر تجربه کوهنوردان به دست آمده و باید هر کوهنوردی قبل از صعود این نکات را یاد آوری کند.
ترکیه تحریم‌های آمریکا بر سر خرید اس-۴۰۰ را بعید می‌داند
یک مقام ارشد ترکیه تاکید کرد، دونالد ترامپ درک بیشتری از علت خرید سامانه دفاع موشکی روسیه از سوی آنکارا پیدا کرده است و انتظار آن نمی‌رود که آمریکا بر سر این موضوع تحریمی اعمال کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سازوکار تعیین شده برای حذف یارانه‌بگیران پردرآمد
دفتر سخگوی دولت طی اطلاعیه‌ای جزئیاتی از سازوکار تعیین شده برای حذف یارانه‌بگیران پردرآمد را منتشر کرد که نشان می‌دهد قرار بر این بوده در شهریوماه یارانه حدود ۲۰۰ هزار خانوار شناسایی شده در دهک‌های بالای درآمدی واریز نشود.
کالدرون در منزل هوادار ۸ساله فوت شده پرسپولیس+عکس
سرمربی پرسپولیس در منزل کودک ۶ ساله فوت شده در دیدار پرسپولیس و صنعت نفت آبادان حاضر شد.
۶ روش برای نگهداری از برگ های پاییزی
ما در این مطلب لیستی از روش‌های نگهداری برگ‌های پائیزی تهیه کرده‌ایم که حتما به شما کمک خواهد کرد.
خانه لند پاسخی به چالش‌های معاملات ملکی شما
با تحولات اخیر بازار مسکن پس از تورم قیمت املاک که منجر به ثبات بازار معاملات ملکی شده، همچنان شرایط انجام معاملات خصوصا در بخش خرید و فروش املاک دشوار است.
نمایندگی فروش محصولات سیگما آلدری
بسیار بعید به نظر می‌رسد افرادی که به‌طورکلی فعالانی که درزمینه علمی و تحقیقاتی آزمایشگاهی، طبی، داروسازی و ... مشغول به کار هستند، نام محصولات و شرکت سیگما آلدریچ (Sigma Aldrich) را نشنیده باشند.
آقای ترامپ! سوره فیل را بخوان
لیبرمن؛ پوتین و نتانیاهو
نام شهدا، حذف‌شدنی نیست
سفر به نیویورک شاید وقتی دیگر-پیشخوان
به این می‌گویند کار انقلابی
شکست آمریکا در تحریم های اقتصادی پیروزی همیشگی برای ایران است
این ۲۰۰ روز امیدبخش رئیسی وعده نداد، عمل کرد
دروغ حداکثری «پمپئو» در راستای سیاست فشار حداکثری آمریکایی‌ها است
آمریکا در مقابل ایران در موضع ضعف قرار دارد
همدلی مسلمانان خنثی‌کننده طرح‌های ضداسلامی واشنگتن است