سرقت میلیاردی از خانه دوست

02:15 ۱۶۳ روز و ۱۲ ساعت پیش مشرق نیوز 490 0
سرقت میلیاردی از خانه دوست

سارق یک میلیاردی وقتی دستگیر شد، سناریوی عجیبی را پیش روی ماموران قرار داد و ادعا کرد که خانه دوست اش را به خاطر فریبکاری هدف سرقت قرار داده است.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، چندی قبل وقتی مردی وارد خانه‌اش در شمال تهران شد با دیدن به هم ریختگی وسایل به سرعت به سراغ طلاها و پول‌هایش رفت، اما هیچ اثری از آن‌ها نبود.
مرد جوان با پلیس تماس گرفت و از سرقتیک میلیاردی طلا، سکه طلا، پول و دلارهایش خبر داد. در ابتدا تیمی از ماموران برای تحقیقات ابتدایی پا در محل گذاشتند و پس از اقدامات ابتدایی، پرونده به دستور بازپرس دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در اختیار تیم ویژه پلیس قرار گرفت.
تحقیقات پلیسیبدین ترتیب ماموران برای تحقیقات پلیسی وارد عمل شدند و در گام نخست به سراغ دوربین‌های مداربسته در نزدیکی محل سرقت رفتند تا این که در یکی از دوربین‌های مداربسته تصویر یک سارق سابقه دار به نام کیومرث به دست آمد.
تصویر کیومرث پیش روی شاکی پرونده که ابراهیم نام دارد، قرار گرفت. ابراهیم با دیدن تصویر کیومرث اعلام کرد که او یکی از دوستانش است و چندی قبل نیز خودروی پژو ۲۰۶ سفید رنگش را خریده است.
همین کافی بود تا ردیابی‌ها آغاز شود. ماموران با اقدامات فنی و پلیسی توانستند مخفیگاه کیومرث را شناسایی کنند و در یک عملیات غافلگیرانه این سارق سابقه‌دار دستگیر شد.
سرقت کینه جویانهکیومرث ابتدا سعی داشت خود را بی گناه معرفی کند، اما وقتی در برابر تصویر دوربین مداربسته قرار گرفت، پرده از راز این سرقت کینه‌جویانه برداشت.
این سارق ۳۲ ساله ادعا می‌کند که به خاطر اعتمادی که به دوستش داشته یک پیشنهاد وسوسه انگیز را قبول کرده است، اما بعد از مدتی فهمیده که از اعتمادش سوء استفاده شده و خودرویش را نیز از دست اش بیرون کشیده اند.
سابقه داری؟بله، سال‌ها قبل دزدی می‌کردم.
توبه کرده بودی؟بله، خیلی وقت است که دیگر دزدی نمی‌کنم و مثل همه مردم زندگی عادی دارم.
چرا دوباره دزدی کردی؟حقم را خوردند. از دوستم کینه داشتم که دست به این دزدی میلیاردی زدم.
چه کینه ای؟چندی قبل پول لازم بودم و به همین دلیل تصمیم گرفتم خودروام را بفروشم تا این که ابراهیم پیشنهاد داد خودروام را می‌خرد.
فروختی؟فریب خوردم که فروختم.
چطور؟ابراهیم پیشنهاد داد تا خودرویم را به او بدهم و در قبالش نقشه یک گنج و دستگاه گنج یاب خارجی را به من بدهد و حتی تاکید کرد که ارزش گنجی که به دست می‌آورم از خودروام بیشتر است، ولی خودش هیچ سهمی نمی‌خواهد.
به حرفش شک نداشتی؟ابراهیم ادعا کرد وقت و حوصله پیدا کردن گنج را ندارد و آن قدر با اطمینان از محل گنج حرف می‌زد که به حرف‌هایش شک نکردم و این معامله را پذیرفتم.
گنج را پیدا کردی؟نه، همین که در محل گنج گفته شده دستگیر نشدم جای شکر داشت.
چطور؟وقتی با دستگاه و نقشه گنج به محل طلاها و عتیقه جات رفتم هیچ خبری از گنج نبود و حتی پلیس با دیدن من در آن منطقه شک کرد و قبل از این که پلیس به سراغم بیاید پا به فرار گذاشتم.
ابراهیم خودرو را به تو بازگرداند؟نه، حتی می‌دانست که به پول نیاز دارم. وقتی به سراغش رفتم و گفتم که نقشه گنج دروغ بوده ادعا کرد که من دستم به گنج رسیده و قصد دارم خودروام را پس بگیرم که این حرفش برای من گران تمام شد و از همان روز از ابراهیم کینه به دل گرفتم و به دنبال انتقام گیری بودم.
دستگاه گنج یاب گران قیمت بود؟نه، حتی به بازار رفتم و با پرس و جو از فروشندگان دستگاه‌های گنج یاب فهمیدم که این دستگاه ۲۰۰ هزار تومان ارزش دارد.
چطور به فکر سرقت افتادی؟‌می‌دانستم ابراهیم داخل خانه‌اش طلا و پول زیادی نگهداری می‌کند به همین دلیل تصمیم به سرقت از خانه‌اش گرفتم تا انتقام بگیرم.
چطور وارد خانه اش شدی؟روزی که برای سرقت وارد عمل شدم، می‌دانستم که ابراهیم در خانه نیست و با توجه به این که در گذشته به خانه اش رفت و آمد داشتم، می‌دانستم از چه مسیرهایی می‌توانم به راحتی وارد خانه‌اش شوم.
فکر می‌کردی دستگیر شوی؟نه. در آن روز به هیچ چیزی جز انتقام فکر نمی‌کردم.
ازدواج کرده ای؟بله، وقتی تصمیم گرفتم سالم زندگی کنم و خلاف را کنار گذاشتم ازدواج کردم، اما اعتماد به یک دوست باعث شد تا دوباره خلاف کنم و به زندان بازگردم.
اعتیاد داری؟نه.
ابراهیم حرف‌هایت را قبول ندارد؟نباید هم قبول داشته باشد، چون اگر قبول کند به جرم کلاهبرداری‌اش اعتراف کرده و قانون خودروام را از او پس می‌گیرد.
چرا قبل از سرقت شکایت نکردی؟اعتماد کرده بودم و به صورت محضری به نام ابراهیم کرده بودم و هیچ مدرک قانونی برای این که حرفم را اثبات کنم نداشتم. حتی می‌ترسیدم ماجرای نقشه و پیدا کردن گنج را مطرح کنم.
چرا؟چون شاید مرا دستگیر می‌کردند یا به ساده لوحی من می‌خندیدند.
بنا بر این گزارش، کیومرث به دستور بازپرس پرونده در اختیار ماموران پلیس تهران قرار گرفت و تحقیقات برای صحت و درستی حرف‌های سارق میلیاردر ادامه دارد.
تحلیل کارشناسی اعتماد کردن، تصادفی نیستدکتر جعفر بای آسیب شناس اجتماعیبرخی جرایم ناشی از اعتماد بین دوستان است و اغلب این اتفاقات به این دلیل است که دوستی‌ها سطحی و گذراست و دوستان بدون شناخت از یکدیگر فعالیت‌های اقتصادی شان را آغاز می‌کنند. در برخی پرونده‌های سارقان دیده می‌شود، اعتماد دو دوست منتهی به جرایم سنگینی می‌شود که تاوان بی شماری را باید پس بدهند. وقتی روابط دوستی از روی شناخت عمیق و دقیق نباشد و افراد از گذشته یکدیگر مطلع نباشند و به صورت تصادفی و اتفاقی پیوند دوستی شان شکل بگیرد، مسلم است که این روابط به ظاهر دوستانه به رخدادهای ناگوار ختم می‌شود.
فعالیت‌های اقتصادی اگر بر اساس برنامه دقیق و هدفمند نباشد، اساسا بنیان این فعالیت‌ها اشتباه و نادرست است و دوستان در این فعالیت‌های اقتصادی برای یکدیگر توطئه چینی می‌کنند تا به منفعت خود دست یابند. فعالیت‌های نادرستی مانند یافتن گنج و... جزو فعالیت‌های نامشروع در جامعه به شمار می‌رود که پایه و بنیان و اصول درستی نداشته و در نهایت رخدادهایی، چون سرقت، آدم ربایی و شاید قتل را رقم بزند.
متاسفانه افرادی که در برخی مسائل نابلد هستند، بلافاصله جذب فردی می‌شوند که فقط ظاهر دوست را دارد و باز هم بدون آگاهی معاملات اقتصادی انجام می‌دهند تا سودکلانی را به دست بیاورند، بنابراین قربانی ارتباط دوستانه می‌شوند. وقتی راه و مسیر درستی برای انجام فعالیت‌های اقتصادی انتخاب نشود و فقط با اعتماد به یک دوست در مسیر حرکت کنند قطعا با شکست رو به رو خواهند شد، زیرا روابط سطحی و ظاهری است و در ذهن یک سوی این رابطه به ظاهر دوستانه، تئوری توطئه شکل گرفته و طرف مقابل از بلایی که قرار است سرش بیاید بی خبر است.
از این رو یک سوی این رابطه به دنبال فرصت مناسبی است تا سر دوست خود کلاه بگذارد تا بتواند سود کلانی به جیب بزند. این قبیل دوستی‌ها زیرساخت‌های شومی دارد و عامل خیانت در امانت به شمار می‌رود و حتی گاهی دیده می‌شود، قتل‌های گروهی و خانوادگی را رقم می‌زند. در برخی از این افراد که مورد سوء استفاده از سوی دوست خود قرار گرفته اند، آتش کینه و انتقام و دشمنی به قدری زیاد است که برای انتقام گیری مرتکب رفتارهایی می‌شوند که از عواقب آن بی خبر هستند.
منبع: روزنامه خراسان


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

سلامت
سلامت

آخرین اخبار

چه افرادی باید برای شناسایی کروناویروس به مراکز درمانی مراجعه کنند؟
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تاکید کرد: نیازی نیست هر کسی که تمایل به انجام آزمایش تشخیص کروناویروس داشته باشد مورد آزمایش قرار گیرد؛ بلکه تنها افرادی مورد آزمایش قرار می‌گیرند که دارای شرح حال مشکوک باشند.
ˮماسکˮ چند؟
به دنبال گزارش موارد مثبت کروناویروس در کشور، شواهد حاکی از آن است که بازار برای محتکران و گران‌فروشان "ماسک" داغ شده؛ به طوری که گزارش‌ها از برخی داروخانه‌ها و مراکز عرضه ملزومات پزشکی نشان می‌دهد که انواع ماسک یا گیر نمی‌آید و یا با قیمت‌های چند برابری عرضه می‌شود.
اقدامات ایالات متحده برای مقابله با همه‌گیری احتمالی کروناویروس
مسئولان حوزه سلامت در آمریکا اعلام کردند که این کشور برای مقابله با همه‌گیری کروناویروس با اقداماتی چون تعطیلی مدارس و مراکز تجاری آماده می‌شود.
جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی‌های کروناویروس در جهان
مقامات چین اعلام کردند: تا پایان روز گذشته (بیست و یکم فوریه) شمار تلفات کروناویروس در این کشور ۲۳۴۵ نفر بوده است.
انجام تست‌های ˮکروناویروسˮ در ۲ آزمایشگاه ویژه کشور
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت درباره چگونگی آزمایش موارد مشکوک کروناویروس توضیح داد و گفت: آزمایش‌های کروناویروس در دو آزمایشگاه خیلی ویژه در کشور انجام می‌شود و کار هر آزمایشگاه معمولی نیست.
لیست بیمارستان‌های پذیرش کننده بیماران کروناویروس اعلام شد
لیست بیمارستان‌های ارائه دهنده خدمت به بیماران مبتلا به کروناویروس در کل کشور از سوی سازمان نظام پزشکی اعلام شد.
سارس کشنده‌تر از کروناویروس جدید بود
مقاله جدید مرکز کنترل و پیشگیری از امراض چین (CCDC) نشان می‌دهد که بیشتر موارد کروناویروس خفیف بوده و افراد بزرگسال و سایر افراد دارای مشکلات سلامتی و بیماری‌های دیگر در بالاترین میزان خطر قرار دارند.
کشندگی ˮکروناˮ کمتر از ˮآنفلوآنزاˮ-اعلام آمار بیماری، روزانه ساعت ۱۳
وزیر بهداشت با تاکید بر عدم توجه به شایعات پیرامون کرونا ویروس، گفت: بررسی‌های بیشتر بر روی موارد مشکوک در حال انجام است و آمار جدید هر روز حدود ساعت ۱۳ به صورت تجمیعی به مردم اعلام خواهد شد.
احتمال به حدنصاب نرسیدن جلسه فردای شورای شهر-شورای شهر تعطیل نیست
سخنگوی شورای شهر از احتمال به حدنصاب نرسیدن جلسه فردای شورای شهر خبر داد.
قرنطینه خود خواسته محسن هاشمی
رئیس شورای شهر در مورد عدم حضورش در جلسه هیات رئیسه توضیحاتی ارائه کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سردرگمی کمیته ملی پارالمپیک!
با وجود این که سیاست کمیته ملی پارالمپیک در این دوره اعزام کاروان کیفی و مدال آور به بازیهای ۲۰۲۰ توکیو بود و مسئولانش مرتب به این مساله تاکید داشتند که برخلاف سیاست خود عمل نخواهند کرد، اما به یک باره با تغییر نگرش خود در خصوص اعزام برخی رشته‌ها نشان داد که این کمیته در سردرگمی به سر می برد.
نیمار: در کارناوال ریو شرکت نمی‌کنم، بخاطر تیمم
ستاره برزیلی پاری سن ژرمن تاکید کرد که امسال در کارناوال ریو شرکت نخواهد کرد.
مورالس در نهادهای بین‌المللی شکایت می‌کند
رئیس‌جمهوری برکنار شده بولیوی در اعتراض به رد نامزدی خود برای انتخابات سنا احتمالا تصمیم دیوان عالی انتخابات بولیوی را به چالش می‌کشد.
نهادهای اطلاعاتی آمریکا: مسکو برای کمک به ترامپ و سندرز دست به کار شده است
بنابر گزارش رسانه‌های آمریکا، نهادهای اطلاعاتی این کشور به دونالد ترامپ و برنی سندرز خبر داده‌اند که روسیه تلاش‌ می‌کند به آنها برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر آینده کمک کند.
اولین آمار غیررسمی از آرای حوزه انتخابیه تهران
اولین آمار غیررسمی از شمارش آرای حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، از صدرنشینی محمدباقر قالیباف حکایت دارد.
شهادت ۲ مرزبان در درگیری با گروهک تروریستی در منطقه جکی
ویروس کرونا چقدر روی سطوح باقی می‌ماند؟
بسته شدن مرز مهران هیچ ارتباطی به کرونا ندارد
هشدار جدی پلیس به سودجویان کرونایی
مدیریت استرس در مواقع بحران؛ «کرونا» ما را می‌کشد یا اضطراب؟
متولی ضدعفونی کردن اتوبوس‌های پایتخت کجاست؟
مواد غذایی خاص برای مقابله با «کرونا»
هوش مصنوعی آنتی‌بیوتیک تولید کرد
آخرین اخبار از مبتلایان به کرونا در کشور
اتمام حجت دادستانی با شایعه پراکنان کرونایی