سرقت میلیاردی از خانه دوست

02:15 ۶ روز و ۱۲ ساعت پیش مشرق نیوز 112 0
سرقت میلیاردی از خانه دوست

سارق یک میلیاردی وقتی دستگیر شد، سناریوی عجیبی را پیش روی ماموران قرار داد و ادعا کرد که خانه دوست اش را به خاطر فریبکاری هدف سرقت قرار داده است.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، چندی قبل وقتی مردی وارد خانه‌اش در شمال تهران شد با دیدن به هم ریختگی وسایل به سرعت به سراغ طلاها و پول‌هایش رفت، اما هیچ اثری از آن‌ها نبود.
مرد جوان با پلیس تماس گرفت و از سرقتیک میلیاردی طلا، سکه طلا، پول و دلارهایش خبر داد. در ابتدا تیمی از ماموران برای تحقیقات ابتدایی پا در محل گذاشتند و پس از اقدامات ابتدایی، پرونده به دستور بازپرس دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در اختیار تیم ویژه پلیس قرار گرفت.
تحقیقات پلیسیبدین ترتیب ماموران برای تحقیقات پلیسی وارد عمل شدند و در گام نخست به سراغ دوربین‌های مداربسته در نزدیکی محل سرقت رفتند تا این که در یکی از دوربین‌های مداربسته تصویر یک سارق سابقه دار به نام کیومرث به دست آمد.
تصویر کیومرث پیش روی شاکی پرونده که ابراهیم نام دارد، قرار گرفت. ابراهیم با دیدن تصویر کیومرث اعلام کرد که او یکی از دوستانش است و چندی قبل نیز خودروی پژو ۲۰۶ سفید رنگش را خریده است.
همین کافی بود تا ردیابی‌ها آغاز شود. ماموران با اقدامات فنی و پلیسی توانستند مخفیگاه کیومرث را شناسایی کنند و در یک عملیات غافلگیرانه این سارق سابقه‌دار دستگیر شد.
سرقت کینه جویانهکیومرث ابتدا سعی داشت خود را بی گناه معرفی کند، اما وقتی در برابر تصویر دوربین مداربسته قرار گرفت، پرده از راز این سرقت کینه‌جویانه برداشت.
این سارق ۳۲ ساله ادعا می‌کند که به خاطر اعتمادی که به دوستش داشته یک پیشنهاد وسوسه انگیز را قبول کرده است، اما بعد از مدتی فهمیده که از اعتمادش سوء استفاده شده و خودرویش را نیز از دست اش بیرون کشیده اند.
سابقه داری؟بله، سال‌ها قبل دزدی می‌کردم.
توبه کرده بودی؟بله، خیلی وقت است که دیگر دزدی نمی‌کنم و مثل همه مردم زندگی عادی دارم.
چرا دوباره دزدی کردی؟حقم را خوردند. از دوستم کینه داشتم که دست به این دزدی میلیاردی زدم.
چه کینه ای؟چندی قبل پول لازم بودم و به همین دلیل تصمیم گرفتم خودروام را بفروشم تا این که ابراهیم پیشنهاد داد خودروام را می‌خرد.
فروختی؟فریب خوردم که فروختم.
چطور؟ابراهیم پیشنهاد داد تا خودرویم را به او بدهم و در قبالش نقشه یک گنج و دستگاه گنج یاب خارجی را به من بدهد و حتی تاکید کرد که ارزش گنجی که به دست می‌آورم از خودروام بیشتر است، ولی خودش هیچ سهمی نمی‌خواهد.
به حرفش شک نداشتی؟ابراهیم ادعا کرد وقت و حوصله پیدا کردن گنج را ندارد و آن قدر با اطمینان از محل گنج حرف می‌زد که به حرف‌هایش شک نکردم و این معامله را پذیرفتم.
گنج را پیدا کردی؟نه، همین که در محل گنج گفته شده دستگیر نشدم جای شکر داشت.
چطور؟وقتی با دستگاه و نقشه گنج به محل طلاها و عتیقه جات رفتم هیچ خبری از گنج نبود و حتی پلیس با دیدن من در آن منطقه شک کرد و قبل از این که پلیس به سراغم بیاید پا به فرار گذاشتم.
ابراهیم خودرو را به تو بازگرداند؟نه، حتی می‌دانست که به پول نیاز دارم. وقتی به سراغش رفتم و گفتم که نقشه گنج دروغ بوده ادعا کرد که من دستم به گنج رسیده و قصد دارم خودروام را پس بگیرم که این حرفش برای من گران تمام شد و از همان روز از ابراهیم کینه به دل گرفتم و به دنبال انتقام گیری بودم.
دستگاه گنج یاب گران قیمت بود؟نه، حتی به بازار رفتم و با پرس و جو از فروشندگان دستگاه‌های گنج یاب فهمیدم که این دستگاه ۲۰۰ هزار تومان ارزش دارد.
چطور به فکر سرقت افتادی؟‌می‌دانستم ابراهیم داخل خانه‌اش طلا و پول زیادی نگهداری می‌کند به همین دلیل تصمیم به سرقت از خانه‌اش گرفتم تا انتقام بگیرم.
چطور وارد خانه اش شدی؟روزی که برای سرقت وارد عمل شدم، می‌دانستم که ابراهیم در خانه نیست و با توجه به این که در گذشته به خانه اش رفت و آمد داشتم، می‌دانستم از چه مسیرهایی می‌توانم به راحتی وارد خانه‌اش شوم.
فکر می‌کردی دستگیر شوی؟نه. در آن روز به هیچ چیزی جز انتقام فکر نمی‌کردم.
ازدواج کرده ای؟بله، وقتی تصمیم گرفتم سالم زندگی کنم و خلاف را کنار گذاشتم ازدواج کردم، اما اعتماد به یک دوست باعث شد تا دوباره خلاف کنم و به زندان بازگردم.
اعتیاد داری؟نه.
ابراهیم حرف‌هایت را قبول ندارد؟نباید هم قبول داشته باشد، چون اگر قبول کند به جرم کلاهبرداری‌اش اعتراف کرده و قانون خودروام را از او پس می‌گیرد.
چرا قبل از سرقت شکایت نکردی؟اعتماد کرده بودم و به صورت محضری به نام ابراهیم کرده بودم و هیچ مدرک قانونی برای این که حرفم را اثبات کنم نداشتم. حتی می‌ترسیدم ماجرای نقشه و پیدا کردن گنج را مطرح کنم.
چرا؟چون شاید مرا دستگیر می‌کردند یا به ساده لوحی من می‌خندیدند.
بنا بر این گزارش، کیومرث به دستور بازپرس پرونده در اختیار ماموران پلیس تهران قرار گرفت و تحقیقات برای صحت و درستی حرف‌های سارق میلیاردر ادامه دارد.
تحلیل کارشناسی اعتماد کردن، تصادفی نیستدکتر جعفر بای آسیب شناس اجتماعیبرخی جرایم ناشی از اعتماد بین دوستان است و اغلب این اتفاقات به این دلیل است که دوستی‌ها سطحی و گذراست و دوستان بدون شناخت از یکدیگر فعالیت‌های اقتصادی شان را آغاز می‌کنند. در برخی پرونده‌های سارقان دیده می‌شود، اعتماد دو دوست منتهی به جرایم سنگینی می‌شود که تاوان بی شماری را باید پس بدهند. وقتی روابط دوستی از روی شناخت عمیق و دقیق نباشد و افراد از گذشته یکدیگر مطلع نباشند و به صورت تصادفی و اتفاقی پیوند دوستی شان شکل بگیرد، مسلم است که این روابط به ظاهر دوستانه به رخدادهای ناگوار ختم می‌شود.
فعالیت‌های اقتصادی اگر بر اساس برنامه دقیق و هدفمند نباشد، اساسا بنیان این فعالیت‌ها اشتباه و نادرست است و دوستان در این فعالیت‌های اقتصادی برای یکدیگر توطئه چینی می‌کنند تا به منفعت خود دست یابند. فعالیت‌های نادرستی مانند یافتن گنج و... جزو فعالیت‌های نامشروع در جامعه به شمار می‌رود که پایه و بنیان و اصول درستی نداشته و در نهایت رخدادهایی، چون سرقت، آدم ربایی و شاید قتل را رقم بزند.
متاسفانه افرادی که در برخی مسائل نابلد هستند، بلافاصله جذب فردی می‌شوند که فقط ظاهر دوست را دارد و باز هم بدون آگاهی معاملات اقتصادی انجام می‌دهند تا سودکلانی را به دست بیاورند، بنابراین قربانی ارتباط دوستانه می‌شوند. وقتی راه و مسیر درستی برای انجام فعالیت‌های اقتصادی انتخاب نشود و فقط با اعتماد به یک دوست در مسیر حرکت کنند قطعا با شکست رو به رو خواهند شد، زیرا روابط سطحی و ظاهری است و در ذهن یک سوی این رابطه به ظاهر دوستانه، تئوری توطئه شکل گرفته و طرف مقابل از بلایی که قرار است سرش بیاید بی خبر است.
از این رو یک سوی این رابطه به دنبال فرصت مناسبی است تا سر دوست خود کلاه بگذارد تا بتواند سود کلانی به جیب بزند. این قبیل دوستی‌ها زیرساخت‌های شومی دارد و عامل خیانت در امانت به شمار می‌رود و حتی گاهی دیده می‌شود، قتل‌های گروهی و خانوادگی را رقم می‌زند. در برخی از این افراد که مورد سوء استفاده از سوی دوست خود قرار گرفته اند، آتش کینه و انتقام و دشمنی به قدری زیاد است که برای انتقام گیری مرتکب رفتارهایی می‌شوند که از عواقب آن بی خبر هستند.
منبع: روزنامه خراسان


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

جاروبرقی صنعتی و اسکرابر آنا
شاید برایتان سوال پیش بیاید که بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین برند تولیدکننده دستگاه‌های نظافت صنعتی و اداری ایرانی کدام است؟ تا بتوانید دستگاه موردنظر خودتان را با خیال آسوده از یک برند ایرانی مطمئن تهیه کنید.
تصویب صورت‌های مالی سال ۹۷ بانک ملی ایران
مجمع عمومی عادی سالانه بانک ملی ایران در این بانک برگزار و صورت‌های مالی سال ۹۷ بانک تصویب شد.
بهترین و سبزترین هدیه برای زوج‌های جوان
در همه‌ی ادیان، ازدواج امری مقدس تلقی شده و برای دوستان و خانواده‌ روزی به یاد ماندنی خواهد بود. در ایران برای زوج‌های جوان هدایایی می‌برند، تا این روز را در کنارشان جشن بگیرند. این هدایا می‌تواند بسیار گران‌بها باشد و یا برای خانه‌ی مشترکشان خریداری شود.
دریافت جایزه اتحادیه جهانی مخابرات ITU هوآوی با توسعه سبز شبکه‌های ۵G
با توجه به تلاش‌های مداوم هوآوی در زمینه اقتصادهای دیجیتال و سبز به واسطه راهکارهای ICT نوآورانه، مشارکت چشمگیر در صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش انتشار کربن ناشی از شبکه‌های موبایل، این کمپانی در  مراسم جوایز مخابراتی ITU  امسال که در بوداپست برگزار شد، مورد تمجید قرار گرفت. همچنین راهکار Green ۵G Power  هوآوی موفق به کسب جایزه Sustainable Impact (تاثیر پایدار)  شد.
سنگ چشم ببر، انرژی خالص
استفاده از سنگ‌های زینتی از دیرباز در زیورآلات و تزئین مکان‌ها رایج بوده است.
عماد اول مهر را ندید
پدر پسربچه ۶ ساله‌ای که در اثر برق‌گرفتگی در استادیوم آزادی جان باخت، به‌جز پیمانکار، از مسئولان استادیوم و اداره برق آن منطقه هم شکایت دارد. او همه این افراد را مقصر مرگ تنها پسرش می‌داند.
کنایه یک اصولگرا به دلواپسان
«رهبری برجام را همچنان معتبر می‌دانند. حالا هی گلو بدرانیم و بصیرت تکه‌پاره کنیم ما اصولگراها.»
ترکان: وقتی پول نداریم کشور بهتر اداره می‌شود
اکبر ترکان معتقد است هر زمانی که پول نداشته‌ایم، کشور را بهتر اداره کردیم زیرا از منابع مدیریتی و انسانی خود بیش از گذشته استفاده کرده‌ایم. او همچنین می‌گوید که گاهی مدیران سوء مدیریت خود را با پول نفت جبران می‌کنند.
چه کسانی باید منتظر حذف یارانه‌ها باشند؟
«سه دهک پردرآمد ایران چه کسانی هستند؟ شاید برای پاسخ به این سوال لازم باشد به گفته‌های رحیم زارع، عضو کمیسیون تلفیق استناد کرد. او در روزهای پایانی سال گذشته گفته بود هدف مجلس کسانی هستند که بیش از پنج میلیون تومان درآمد دارند.»
مذاکره مظلوم!
«مذاکره که شیوه‌ای برای تفاهم است ولی قلب معنا شده و برای سلطه و تسلیم استفاده می‌شود.»

پر بازدید ترین اخبار امروز

هشتگردی‌ها به‌زودی مترو دار می‌شوند
شمارش معکوس برای بهره‌برداری از خط ریلی گلشهر ـ هشتگرد آغاز شده و طبق وعده تا پایان شهریورماه تست سرد این خط انجام می‌شود. طبق گمانه‌زنی‌ها با افتتاح مترو جمعیت ساوجبلاغ ۲۵ هزار نفر افزایش خواهد یافت.
تحریم‌های جدید آمریکا علیه ونزوئلا
وزارت خزانه داری آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ونزوئلا اعمال کرد که سه شخص و ۱۶ موسسه را شامل می‌شود.
برکات مداومت در یاد خدا از زبان امام علی (ع)
حدیث امام علی (ع) درباره اثر مداومت در یاد خدا را در اینجا بخوانید.
مراحل دریافت گذرنامه
متقاضیان دریافت گذرنامه باید مراحلی را طی کنند که در ادامه می توانند این مراحل را بخوانند.
گزارش پلیس و شهرداری روی میز شورای شهر
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر از برگزاری جلسه‌ای با مسؤولان پلیس راهور و شهرداری خبر داد و گفت: اقداماتی برای سهولت تردد در مهر در دستور است.
رئیسی بخشنامه تشکیل ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی را ابلاغ کرد
ممنوعیت استفاده از رانندگان مجرد در سرویس های مدارس
لزوم مصرف ویتامین D برای سلامت قلب
لزوم بازنگری در قانون بیمه بیکاری
دلیل خارج شدن تهران از لیست شهرهای امن جهان
6 دلیلی که خیلی زود از فعالیت خسته می شوید
تفاهم نامه همکاری میان وزارت امور خارجه و شهرداری تهران​ امضا می شود
تلاش مرزبانان ایران و عراق بر تأمین امنیت زائران اربعین
گواهینامه موتورسیکلت ارزان می‌شود
چگونگی واگذاری فیش‌های حج در سامانه حج و زیارت