استخدام عضو هیئت علمی در مرتبه مربی ممنوع شد

12:09 ۱۵۹ روز و ۱۱ ساعت پیش تسنیم 395 0
استخدام عضو هیئت علمی در مرتبه مربی ممنوع شد

آیین نامه استخدامی اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های سراسری اصلاح شد، براساس اصلاح یکی از تبصره ها، استخدام عضو هیئت علمی در مرتبه مربی به استثنای برخی از رشته‌های هنر ممنوع شد.

تسنیم

- اخبار سیاسی - به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم ، آیین‌نامه استخدامی اعضای هیئت‌علمی اصلاح و در شهریورماه سال 98 تصویب شد. براساس این گزارش، 41 مورد از ماده، تبصره و بند، آیین نامه استخدامی اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های سراسری اصلاح شد که برخی از موارد آن به شرح زیر است.
براساس اصلاح بند‌های «ل» و «م» ماده 4 آیین نامه؛ دارا بودن مدرک تحصیلی دکتری تخصصی یا سطح چهار حوزوی برای مرتبه استادیاری و دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد برای مرتبه مربی صرفا برای برخی از رشته‌های هنر که دوره دکتری تخصصی آن ارائه نمی‌شود، تایید شد.
حداکثر سن برای دارندگان مدرک تحصیلی دکتری تخصصی «40» سال تمام و برای دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد صرفا برای برخی از رشته‌های هنر که دوره دکتری تخصصی آن ارائه نمی‌شود «35» سال تمام اعلام شد.
استخدام عضو هیئت علمی مربی ممنوع شد براساس اصلاح تبصره «2» از ماده «5» آیین‌نامه، از تاریخ اجرای این آیین‌‍نامه، استخدام عضو هیئت‌علمی در مرتبه مربی به استثنای برخی از رشته‌های هنر که دوره تخصصی آن ارائه نمی‌شود، ممنوع است.
چگونگی ماموریت اعضای رسمی دانشگاه‌ها در دانشگاه آزاد براساس اصلاح ماده 116 آیین نامه؛ مأموریت اعضای رسمی مؤسسه به خدمت در دانشگاه آزاد اسلامی، صرفاً برای تصدی سمت‌های مدیریتی «رئیس و معاونان دانشگاه»، «روسای مراکز استانی دانشگاه» و «رئیس واحد علوم، تحقیقات» پس از تأیید وزیر امکان پذیر است. میزان واحد موظف آموزشی و پژوهشی این دسته از اعضا، با درخواست مؤسسه، پیشنهاد مرکز و تأیید وزیر تعیین می‌شود.
انتقاد رئیس دانشگاه علامه از محدودیت منابع و بودجه دانشگاه‌ها / وزارت علوم فکری برای مشکلات کند حسینی: جذب ظریف در دانشگاه تهران منوط به تأیید وزارت علوم است تسهیلات وزارت علوم برای ماندگاری اعضای هیئت علمی جوان براساس اصلاح آیین نامه، یک تبصره به ماده 100 تحت عنوان تبصره 2 اضافه شد. براساس این تبصره، سابقه خدمت قبل از استخدام متقاضیان عضویت در هیات علمی مؤسسه که در سایر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی دولتی و دستگاه‌های اجرایی در وضعیت هیات علمی یا غیرهیات علمی انجام شده است «به استثنای ایثارگرانی که در قوانین و اسناد بالادستی دارای ضوابط خاص هستند»، در صورت تقاضای وی صرفا به عنوان سابقه خدمت قابل قبول برای بازنشستگی عضو محسوب می‌شود.
چگونگی رسیدگی به رکود اعضای هیئت علمی براساس اصلاح ماده 109 آیین نامه؛ هرگاه رئیس مؤسسه به نحوی از انحا از رکود علمی و عدم کفایت و صلاحیت هر یک از اعضای رسمی مؤسسه برای اجرای وظایف آموزشی، پژوهشی و یا فرهنگی محوله مطلع شود، کمیسیونی مرکب از سه نفر از اعضای هیأت علمی «ترجیحا با مرتبه استادی» که صلاحیت رسیدگی در مورد کار‌های آموزشی و پژوهشی و فرهنگی عضو را دارند تشکیل خواهد داد تا تحقیق به عمل آورده و گزارش کامل و موجهی به رئیس مؤسسه ارائه دهند.
تشکیل جلسات و گزارش کمیسیون مذکور به طور محرمانه خواهد بود و در صورتی که این گزارش حاکی از رکود علمی عضو یا عدم کفایت یا صلاحیت او برای اجرای وظایف محوله باشد، رئیس مؤسسه مراتب را جهت رسیدگی و اتخاذ تصمیم به هیئت ممیزه مؤسسه ارجاع می‌کند.
چنانچه هیئت پس از رسیدگی به کلیه فعالیت‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی عضو، رکود علمی یا عدم کفایت و صلاحیت وی را محرز دانست به یکی از روش‌های عنوان شده با وی رفتار می‌شود.
براساس اصلاح آیین نامه مذکور، یک ماده تحت عنوان ماده 44 به آیین نامه اضافه شد، براساس این ماده، عضوی که بر اساس تصمیم مراجع قضایی در حالت تعلیق است، در صورت احراز برائت قطعی از اتهام یا اتهامات منتسب، به خدمت در پست سازمانی قبل از حالت تعلیق انتصاب می‌شود و حقوق و مزایای وی در مدت تعلیق بر مبنای حقوق و مزایای مستمر آخرین حکم پیش از تعلیق محاسبه و پس از برداشت کسورات قانونی به عضو پرداخت می‌شود. صرفاً در این صورت، مدت تعلیق به مثابۀ سابقه خدمت قابل قبول برای بازنشستگی و وظیفه عضو قابل احتساب خواهد بود.
حذف حق التدریس و حق التحقیق در صورت عدم کسب پایه ترفیع در طول یک سال براساس اصلاح ماده 45 آیین نامه؛ عضو رسمی که در طول یک سال حداقل امتیازات لازم را برای دریافت یک پایه ترفیع استحقاقی، موضوع ماده «82» این آیین نامه کسب نکند، با پیشنهاد کمیته ترفیعات و تأیید هیئت رئیسه مؤسسه تعداد واحد حق التدریس یا ساعت حق التحقیق وی حسب مورد برای سال‌های دوم و سوم حذف خواهد شد و در صورت استمرار این وضعیت، ضمن حذف واحد حق التدریس یا ساعت حق التحقیق عضو، پرونده وی جهت بررسی و اخذ تصمیم به کمیسیون رکود علمی«موضوع ماده 109این آیین نامه»، ارسال می‌شود.
همچنین جداول پیوست دستورالعمل فوق العاده سختی شرایط محیط کار اعضای هیئت علمی مطابق با آیین‌نامه استخدامی اعضای غیرهیئت اصلاح شد، علاقمندان برای مطالعه دقیق آیین‌نامه می‌توانند به اینجا مراجعه کنند.
انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

ویروس کرونا میزبان مسابقات وزنه برداری قهرمانی  آسیا را تغییر داد
میزبان مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی بزرگسالان آسیا از قزاقستان گرفته و به ازبکستان واگذار شد.
کشتی فرنگی قهرمانی آسیا- ۱۰ نماینده ایران رقبای خود را شناختند
قرعه کشی اوزان دهگانه رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در شهر دهلی‌نو محل برگزاری این رقابت‌ها انجام شد.
نشست خبری فرهاد مجیدی برگزار نشد- اعتراض آبی‌ها نسبت به شرایط ورزشگاه جابر الاحمد کویت
نشست خبری فرهاد مجیدی به علت حضور نداشتن خبرنگاران در سالن کنفرانس برگزار نشد.
استقلال از برتری فنی مقابل الاهلی استفاده نکرد
شاگردان فرهاد مجیدی با وجود برتری فنی برابر الاهلی عربستان با حساب دو بر یک شکست خوردند.
کارشناسی داوری دیدار استقلال و الاهلی عربستان
یک کارشناس داوری فوتبال می‌گوید داور بازی استقلال و الاهلی عربستان به اشتباه گل دوم آبی‌پوشان را مردود اعلام کرده است.
استقلال با لشکری از مصدومان حریف الاهلی نشد- پنالتی سوخته و گل مردود شده شاگردان مجیدی در کویت
استقلال با شکست مقابل الاهلی عربستان، با یک امتیاز به رده سوم گروهش سقوط کرد.
لاورف: رویکرد سازنده‌تری را از جانب آمریکا احساس می‌کنم
وزیر امور خارجه روسیه امروز (دوشنبه) تاکید کرد که به دنبال دیدار اخیر با همتای آمریکایی‌اش رویکرد سازنده‌تری را از جانب واشنگتن نسبت به گفت‌وگوهای استراتژیک میان این دو کشور احساس می‌کند.
پامپئو در تور آفریقایی‌اش از فساد انتقاد و از اقدامات تجاری آمریکا حمایت کرد
وزیر امور خارجه آمریکا امروز (دوشنبه) در جریان توقف در آنگولا به عنوان دومین مقصد تور آفریقایی‌اش، فساد در این کشور را محکوم و از فعالیت‌های تجاری آمریکا حمایت کرد.
درگیری میان نیروهای سعودی و افراد مسلح قبایل در المهره یمن
درگیری‌هایی میان نیروهای سعودی وابسته به ائتلاف عربی با افراد مسلح قبایل در استان المهره در شرق یمن به وقوع پیوست.
مذاکرات روسیه – ترکیه حول محور ادلب روز سه شنبه ادامه خواهد یافت
وزارت امور خارجه ترکیه امروز (دوشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد: مذاکرات روسیه – ترکیه در مسکو حول محور حل وضعیت ادلب سوریه فردا سه شنبه ادامه خواهد یافت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نحوه عملکرد مجلس دهم در مواجهه با دولت روحانی
مجلس دهم با همه سروصداها و جنجال‌های فراوانی که داشت اما از آغاز به کار خود در توافقی نانوشته تصمیم به آن گرفت تا بیشترین همراهی ممکن را با دولت داشته باشد.
روحانی بدون روتوش
روحانی اظهارات قبلی‌اش درباره انتخابات، شورای نگهبان، هواپیمای اوکراینی و... را اصلاح کرد.
قیمت و خرید آپارتمان در جنت‌آباد
محله جنت‌آباد همان‌طور که از نامش پیداست درگذشته بسیار سرسبز بوده و رودها و باغ‌های بسیاری را در دل خود جای‌ داده بود.
اصل چهار ترومن و «مقداری الاغ»
سرمقاله روزنامه کیهان پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۳۰ به قلم عبدالرحمن فرامرزی با عنوان «مقداری الاغ» از نتایج قراردادی متاثر از «دکترین ترومن» در ایران است!
اعزام ۴ دختر وزنه بردار ایران به مسابقات غرب آسیا
چهار دختر وزنه بردار ایران به مسابقات غرب آسیا امارات اعزام می شوند.
تصویری از دستنوشته سردار سلیمانی در شهر تدمر
دبیر ستاد امر به معروف استعفا کرد
جلیلی: هر رأی، چک سفید امضایی است برای نحوه تخصیص صدها هزار میلیارد بودجه
فرمانده‌ای که جواب نامه سردار سلیمانی را با خونش امضا کرد
جزئیات بازخوانی جعبه سیاه بوئینگ اوکراینی
ترامپ به‌خاطر دروغ «عین‌الاسد» در توئیتر هو شد + فیلم و عکس
حمله سایبری گسترده ایران به صد‌ها کامپیوتر و شرکت اسرائیلی
حدادعادل به اصلاح‌طلبان: همیشه می‌نالید بعد لیست می‌دهید
تصویری دیده نشده از حاج قاسم در منزل نخست وزیر سابق عراق
علی لاریجانی با «سید حسن‌نصرالله» دیدار کرد