توکلی پس از ۱۸ ماه سکوت: قلبا دوست دارم به تیم‌ملی برگردم

13:59 ۷ روز و ۲۰ ساعت پیش ایسنا 143 0
توکلی پس از ۱۸ ماه سکوت: قلبا دوست دارم به تیم‌ملی برگردم

لژیونر فوتسال ایران با بیان این‌که قلبا دوست دارم به تیم‌ملی برگردم و کمک کنم، گفت: در صورتی این مهم اتفاق می‌افتد که یک بازیکن بتواند بی‌دغدغه و در حالی که تمام حواس و تمرکزش روی بازی است، کار کند و مسائل جانبی نیز تاثیری روی او نگذارد.

ایسنا

فرهاد توکلی در گفت‌وگو با ایسنا، پس از ۱۸ ماه سکوت و تصمیم به خداحافظی از تیم‌ ملی، در ابتدا درباره عقد قرارداد با یک تیم کویتی، اظهار کرد: سال گذشته در یک تیم چینی بازی می‌کردم و پس از این‌که لیگ چین به اتمام رسید، یک قرارداد کوتاه‌مدت با تیم نفت نجف بستم و در جام باشگاه‌های آسیا نیز همراه این تیم بودم. البته قبل از جام باشگاه‌های آسیا یک پیشنهاد بسیار خوب از تیم الکویت داشتم که بعد از این رقابت‌ها تصمیم گرفتم روی این پیشنهاد فکر کنم و در نهایت هم پس از صحبت با مسوولان این باشگاه، قراردادم منعقد شد تا در خدمت این تیم باشم.
* باشگاه ملی‌حفاری خانه من است/ پیشنهادی برای همکاری به من ندادند او در پاسخ به این سوال که پیش از عقد قرارداد شما با تیم الکویت گفته می‌شد که با ملی حفاری و تیم‌های بالای جدول فصل گذشته برای همکاری مذاکراتی داشته‌اید؟ گفت: در یکی دو سال گذشته مصاحبه‌ای نداشتم و حرف‌های بسیاری شنیدم؛ واقعیت این است که من صحبتی با سرمربی این تیم داشتم ولی هیچ پیشنهادی از باشگاه ملی‌حفاری نداشتم. البته خودم را مدیون باشگاه ملی‌حفاری می‌دانم و این باشگاه خانه من است و اصلا نیازی هم نیست برای آمدن به این باشگاه کسی به من پیشنهاد بدهد. اکنون هم که بازیکن این تیم نیستم، طرفدار این تیم هستم. اما در مجموع هیچ پیشنهادی از مدیریت و مجموعه باشگاه نداشتم. جدی‌ترین پیشنهادهای من از تیم‌های بالای جدول و مدعی بود که با توجه به این‌که با تیم نفت الوسط در جام باشگاه‌های آسیا بودم و پیشنهاد خوبی که از الکویت داشتم، حضورم در این تیم‌ها نیز منتفی شد و تصمیم گرفتم برای فصل آینده با یک تیم خارجی کارم را ادامه دهم.
* تحت فشار بودم که تصمیم به خداحافظی از تیم‌ ملی گرفتم این فوتسالیست در پاسخ به این سوال چرا با وجود این‌که خیلی‌ها منتظر بازگشت شما به تیم‌ ملی هستند، اما گفته می‌شود که خود شما همچنان تمایلی به حضور در اردوهای تیم‌ ملی ندارید؟ عنوان کرد: پس از جام ملت‌های ۲۰۱۸ با توجه به شرایط و فضایی که آن زمان وجود داشت و مشکلاتی که خودم داشتم، خیلی فکر کردم که راه بهتری را پیدا کنم اما شاید با توجه به این‌که در آن مقطع خیلی تحت فشار بودم، متاسفانه تصمیم به خداحافظی از تیم‌ ملی گرفتم. بخش بسیاری از این تصمیم به خاطر مشکلات خودم بود و البته قطعا مشکلاتی هم از سمت فدراسیون بود که این تصمیم را گرفتم. اکنون نیز نزدیک به دو سال است در هیچ کدام از اردوهای تیم‌ ملی حضور پیدا نکردم.
* مسوول فوتسالی در فدراسیون نداریم وی هم‌چنین در پاسخ به این سوال آیا پس از این‌که از تیم‌ ملی خداحافظی کردید، مسوولان فدراسیون و سرمربی تیم‌ ملی پیگیر علت این تصمیم در حالی‌که هم‌چنان می‌توانستید به تیم‌ ملی کمک کنید بودند؟ گفت: اگر همین الان از خیلی از اهالی فوتسال بپرسید که چه کسانی در فدراسیون به فوتسال کمک می‌کنند، خواهند گفت که جز یکی دو نفر که در گذشته و یکی دو نفر که اکنون در حال کمک به این رشته بوده و هستند، ما مسوول فوتسالی در فدراسیون نداریم که بخواهد به این رشته کمک و مشکلات را حل کند یا حرکت رو به جلویی انجام داده باشد. حقیقتا ما چنین کسی را در فوتسال کشور نداریم. در مدتی که در چین بازی می‌کردم، چندین بار با آقای کریمیان سرپرست تیم‌ ملی و آقای ناظم‌الشریعه سرمربی تیم‌ ملی درباره مشکلات و اتفاقاتی که افتاده است، صحبت کردم. آقای کریمیان و ناظم‌الشریعه همیشه از من حمایت کرده‌اند و قول داده‌اند تا جایی که می‌توانند با من همکاری کنند تا مشکلات برطرف شود.
* قلبا دوست دارم در تیم‌ملی باشم توکلی با بیان این‌که قلبا دوست دارم به تیم‌ ملی برگردم و به تیم‌ ملی کشورم کمک کنم، ادامه داد: در صورتی این مهم اتفاق می‌افتد که یک بازیکن بتواند بی‌دغدغه و در حالی که تمام حواس و تمرکزش روی بازی است، کار کند و مسائل جانبی نیز تاثیری روی او نگذارد. به هر حال بخشی از مشکلات من شخصی بود که تلاش کردم آن‌ها را رفع کنم. بخش دیگری هم به فدراسیون و دیگر عوامل برمی‌گردد که آقای کریمیان و ناظم‌ الشریعه قول همکاری داده‌اند تا در کنار هم بستری را فراهم کنیم تا من  دوباره بتوانم به تیم‌ ملی کشورم کمک کنم.
* در این مدت تغییر خاصی در رفتار فدراسیون ندیدم او ادامه داد: به هر حال من در آن مقطع که خداحافظی کردم، یکی دو ماه پیش از اعلام این موضوع خیلی با خودم فکر کردم و در نهایت این تصمیم را گرفتم. در مدتی هم که در کنار تیم‌ ملی نبوده‌ام، واقعیت این است که مشکلات و نارضایتی‌هایی که داشتیم، برطرف نشد و در این مدت تغییر خاصی در رفتار فدراسیون ندیدم. در این مدت نیز خیلی به بازگشت مجدد به تیم‌ ملی فکر نمی‌کردم و بیش‌تر ناراحت بازیکنانی بودم که مشکلات را تحمل می‌کنند.
* ناظم‌الشریعه علاقه‌مند بود که من استراحت کنم این فوتسالیست ادامه داد: در مدتی که با آقای ناظم‌الشریعه نیز در تماس بودم، وی تمایلی به دعوت من به تیم‌ ملی نداشت و نظرش این بود که بازی‌های متوالی من در تیم‌ ملی و خستگی‌هایی که در پی داشته است، منجر به تصمیم خداحافظی من شده است و علاقه‌مند بود که استراحت کنم تا در یک فضا و شرایط مناسب مجددا من را به تیم‌ ملی دعوت کند. فکر می‌کنم با قول‌هایی که آقای کریمیان سرپرست تیم‌ملی که رابط بین بازیکنان و فدراسیون است، داده است، مشکلات برطرف و شرایط خوبی ایجاد شود تا در کنار هم نتایج خوبی را برای فوتسال ایران رقم بزنیم.
* در این مدت خبرهای کذبی درمورد خودم شنیدم و خواندم وی عنوان کرد: پس از این‌که از تیم‌ملی کناره‌گیری کردم، اخبار کذبی را در برخی سایت‌ها دیدم و شنیدم و حتی عنوان شده بود که "فرهاد توکلی قصد مهاجرت دارد یا این‌که با یک بازیکن خاص در تیم‌ ملی دچار مشکل شده است. حتی این تصمیم من را مرتبط با انتخابات AFC دانستند." باید بگویم تمام این اخبار کذب و دروغ بود و البته پس از خداحافظی هم طی یک مصاحبه علت کناره‌گیری‌ام را اعلام کردم و اصلا ربطی به این موارد که در برخی سایت‌ها عنوان شده بود، نداشت و نمی‌دانم این اخبار کذب از کجا نشات گرفت.
* کویت نبودم که فدراسیون بخواهد برای بازگشت من به تیم‌ملی بلیت تهیه کنند! توکلی در پاسخ به این سوال اخیرا نیز در خبری آمده است که برای حضور شما در تیم‌ ملی بلیت هم تهیه شده که از کویت به ایران بیایید و گویا شما در جلسه با آقای ناظم‌الشریعه گلایه‌هایی داشتید و اعلام کردیم که با اشاره به حل نشدن مشکلات قبلی، تصمیمی برای بازگشت به تیم‌ ملی ندارید، اظهارکرد: مجددا چند روز پیش نیز خبر کذبی منتشر شد. همان‌طور که می‌دانید پس از این‌که جام باشگاه‌های آسیا به پایان رسید، به خاطر این‌که باشگاه کویتی تصمیم داشت هر چه سریع‌تر قرارداد من با این تیم منعقد شود، در تایلند با من قرارداد بست و سریعا نیز پیگیر کارهای ویزای من بود. من هم برای استراحت به ایران بازگشتم و تقریبا یک ماهی است که در کشور به سر می‌برم و تا بیست روز آینده نیز در ایران هستم. در هر صورت من اصلا کویت نبودم که مسوولان فدراسیون بخواهند برای بازگشت من به تیم‌ ملی بلیت تهیه کنند، البته همان‌طور که در گذشته نیز به صورت تلفنی با آقای ناظم‌الشریعه صحبت‌هایی داشتم، این کار مجددا صورت گرفت و حتی قرارمان این بود، زمانی که من در ایران هستم، جلسه حضوری با هم داشته باشیم که این اتفاق نیز افتاد و جلسه خوبی بود.
* داستان اصرار ناظم‌الشریعه به من دروغ است وی هم‌چنین در پاسخ به این سوال که عنوان شده، وقتی شما با اصرار ناظم‌ الشریعه مواجه شدید، اعلام کردید که تنها برای حضور در مسابقات رسمی یعنی بازی‌های قهرمانی آسیا و جام جهانی، تیم‌ ملی را همراهی می‌کنید و در تمرینات و بازی‌های دوستانه حاضر نخواهید شد؟ گفت: همان‌طور که گفتم چنین خبرهایی کذب است و اصلا اصراری وجود نداشته است. وقتی این اخبار را دیدم و در آن از اصرار ناظم‌الشریعه و این صحبت من که تنها برای مسابقات تیم‌ ملی خواهم بود، متعجب شدم. آن مدیران و مربیانی که من با آن‌ها همکاری داشته‌ام، می‌توانند شهادت دهند که فرهاد توکلی اصلا چنین صحبت‌هایی نمی‌کند و توقعات بی‌جا ندارد. من همیشه خواسته‌های منطقی و معقولی داشته‌ام. به هر حال حضورم در تیم‌ ملی به رفع یکسری مشکلات از سوی فدراسیون و سرمربی تیم‌ ملی و خودم برمی‌گردد. اصلا اصراری در کار نبود و حتی در مقطعی از زمان نیز آقای ناظم‌ الشریعه پیشنهاد داد که حتی اگر نباشم بهتر است و داستان اصرار ناظم‌الشریعه به من دروغ است.
* احتمالا به زودی در تمرینات تیم‌ ملی شرکت می‌کنم این لژیونر فوتسال ایران اظهار کرد: احتمال این‌که به زودی در تمرینات تیم ملی حضور پیدا کنم، وجود دارد و البته این موضوع مربوط به نامه‌نگاری می‌شود که با باشگاه من در کویت انجام دهند. فکر کنم اولین فیفادی که تیم‌ ملی دارد، زمانی است که تمرینات تیم من در کویت برگزار خواهد شد.
* برخی در شرایط خوب هم می‌خواهند حاشیه‌های فوتسال را نشان دهند او در پایان خاطرنشان کرد: در یکی دو سال اخیر اگر اتفاقات خوبی هم برای فوتسال ایران افتاده باشد، حتی در چنین شرایطی برخی اشخاص به دنبال این هستند که حاشیه‌ها و مشکلات را نشان دهند که این برای فوتسال ما خوب نیست. اگر به دنبال کمک به فوتسالی هستیم که هیچ نهادی و حتی فدراسیون توجه لازم را به آن ندارد، خود اهالی فوتسال باید به فکر کمک به این رشته باشند. فوتسال رشته‌ای است که همه کشورها در تلاش هستند بازیکنان خود را مطرح کنند و بهترین عملکردشان را ارائه دهند. درست است که ما استعداد داریم، اما پخش زنده مسابقات و اسپانسر نداریم و هزاران مشکل وجود دارد. متاسفانه به جای این‌که اهالی فوتسال کمک کنند تا اتحاد داشته باشیم و فوتسال را سرپا نگه داریم، خودمان دست به دست هم داده‌ایم تا فوتسال‌مان به جایی برسد آن جایگاهی را که در آسیا و جهان به دست آورده‌ایم، از دست بدهد. وقتی فوتسال پایین برود، چه من بازیکن و چه مربیان و مدیران در این اتفاق دخیل هستیم و همه به پایین کشیده می‌شویم.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

تازه ترین خبرها از مراحل ساخت سریال «آیت‌الله طالقانی»
حامد قربانی نویسنده سریال «آیت‌الله طالقانی» درباره پژوهش‌های مرتبط با فیلمنامه این سریال توضیحاتی ارائه کرد.
آبروی رفته نتانیاهو در گرو سریالی سراسر فحشا و صحنه‌های غیر اخلاقی!
ظاهرا رژیم صهیونیستی در تلاش برای جبران سرشکستگی در برابر مقاومت با سریالی مبتذل است.
واژگونی تانکر حمل مواد شیمیایی و مصدومیت راننده
جلال ملکی سخنگوی سازمان آتشنشانی شهر تهران در خصوص حادثه واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی گفت: در ساعت ۱:۲۸ دقیقه بامداد امروز وقوع یک حادثه به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اعلام شد.
پراید ورژن آفرود- عکس
پراید ورژن آفرود در خیابان‌های اصفهان را می‌بینید.
آمار ثبت نام کلاس اولی‌ها
رضوان حکیم‌زاده با اشاره به آمار ثبت نام کلاس اولی‌ها اظهار کرد: پیش بینی ما این است که جمعیت کلاس اول نسبت به جمعیت کل ابتدایی تا ۱.۹۸ صدم درصد رشد داشته باشد.
اینفوگرافی - آمار جانباختگان کار در بهار ۹۸
سازمان پزشکی قانونی اعلام کرده در سه‌ماهه نخست امسال ۴۲۱ نفر از هموطنان در «حوادث ناشی از کار» جان خود را از دست دادند که ۴۱۷ نفر از آنها مرد و چهار نفر زن بوده‌اند. این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷.۹ درصد رشد را نشان می‌دهد.
به زودی؛ درمان سرطان با سلول‌های بنیادی
رئیس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت با بیان اینکه درمان سرطان به واسطه سلول‌های بنیادی در دست بررسی‌های تحقیقاتی است، گفت: سالانه بیش از یک هزار و ۲۰۰ پیوند مغز و استخوان به واسطه سلول‌های بنیادی در کشور انجام می‌شود.
توضیحات شهرداری تهران درباره سنگ فرش خیابان سی تیر  و میدان بهارستان
صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهردار تهران با اشاره به کفپوش سنگ برخی میادین و معابر شهر مانند میدان امام حسین و خیابان ۳۰ تیر گفت: در این معابر که کفپوش آنها سنگ شده حتما باید اصلاحاتی انجام شود تا حرکت خودروها آسان‌تر شود .
حمام با آب داغ لاغر می کند یا آب سرد؟
محققان در سال 2017 در دانشگاه لوفبورو در انگلیس آزمایشی را انجام دادند تا ببینند آیا حمام رفتن باعث افزایش سوختن کالری می شود یا خیر.
غذا‌هایی که باعث چاقی نمی‌شوند
در برخی مواد غذایی اگر کمی زیاده روی شود مشکلی پیش نمی آید ولی اگر به حد افراط برسد علاوه بر افزایش وزن می تواند موجب آسیب جدی بر بدن باشند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

معاون روحانی: آثار برجام در کشور غیرقابل انکار است
معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری گفت: آثار برجام در زمینه‌های مختلف برای کشور هنوز پابرجا بوده و غیرقابل انکار است.
تازه ترین خبرها از مراحل ساخت سریال «آیت‌الله طالقانی»
حامد قربانی نویسنده سریال «آیت‌الله طالقانی» درباره پژوهش‌های مرتبط با فیلمنامه این سریال توضیحاتی ارائه کرد.
آبروی رفته نتانیاهو در گرو سریالی سراسر فحشا و صحنه‌های غیر اخلاقی!
ظاهرا رژیم صهیونیستی در تلاش برای جبران سرشکستگی در برابر مقاومت با سریالی مبتذل است.
واژگونی تانکر حمل مواد شیمیایی و مصدومیت راننده
جلال ملکی سخنگوی سازمان آتشنشانی شهر تهران در خصوص حادثه واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی گفت: در ساعت ۱:۲۸ دقیقه بامداد امروز وقوع یک حادثه به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اعلام شد.
پراید ورژن آفرود- عکس
پراید ورژن آفرود در خیابان‌های اصفهان را می‌بینید.
بیرانوند شهرآورد را از دست نداد
تایید ضمنی قرارداد ۸ میلیاردی بیرانوند با باشگاه پرسپولیس-اطمینان داریم که قانون ۹۰ به ۱۰ در دربی رفت اجرا نمی‌شود
انصاری فرد به دنبال پرداخت مطالبات نیلسون و قاضی
پیروزی شاگردان ویلموتس در اولین بازی مقدماتی جام‌جهانی