آحارونوت: دشمن حقیقی اسرائیل لبنان است نه حزب‌الله

12:53 ۱۷۰ روز و ۲۰ ساعت پیش ایسنا 151 0
آحارونوت: دشمن حقیقی اسرائیل لبنان است نه حزب‌الله

یک رسانه عبری زبان ضمن تأکید بر انجام یک جنگ پیشگیرانه علیه لبنان، نوشت که دشمن حقیقی رژیم صهیونیستی لبنان است نه حزب‌الله.

ایسنا

به گزارش ایسنا، روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت با انتشار گزارشی نوشت: دشمن حقیقی اسرائیل کیست؟ تل‌آویو باید پس از حمله اخیر در آویویم یک پیام واضح را برای مقامات لبنان ارسال کند مبنی بر اینکه در مقابل دستیابی حزب‌الله به موشک‌های نقطه‌زن کوتاهی نخواهد کرد. حمله آویویم سیاستمداران، عموم مردم و رسانه‌های را مشغول کشف جزئیات آن کرد.
طبق این گزارش، پاسخ سوال دشمن اسرائیل کیست؟ ما را برآن می‌دارد که حکم به حزب‌الله و پس از آن ایران دهیم و این همان کاری است که در سال ۲۰۰۶ انجام دادیم و اکنون هم انجام می‌دهیم، اما حقیقت این است که اسرائیل از این پاسخ به عنوان راهی برای ترغیب کشورهای بیشتری به تروریستی اعلام کردن حزب‌الله استفاده می‌کند. به عقیده ما لبنان باید دشمن حقیقی اعلام شود و این کشور نباید تنها زمانی که اسرائیل به حزب‌الله حمله می‌کند صدمات جانبی ببیند بلکه باید دشمن رسمی تلقی شود.
این رسانه صهیونیستی در ادامه نوشت، این موضوع مستلزم یک تصمیم استراتژیک است که مسیرهای نظامی و سیاسی برای تلاش در این زمینه را روشن کند. اقدام سیاسی تبلیغات نیست، بله در این راستا انجام می‌شود که اسرائیل آمریکا را متقاعد کند تا برای دولت لبنان توضیح دهد که اگر حزب‌الله فشار برای دستیابی به موشک‌های نقطه‌زن را متوقف نکند، واشنگتن تحریم‌های اقتصادی سخت و شدیدتری را علیه بیروت اعمال خواهد کرد.
آحارونوت همچنین آورده است: مهمترین مسأله این است آیا اسرائیل باید جنگ پیشگیرانه‌ای را علیه لبنان آغاز کند. تعریف این جنگ زمانی مطرح است که یکی از طرف‌ها جنگ علیه طرف دیگر را که تمایلی به آن ندارد، اعلام می‌کند و هدف از آن آسیب رساندن به توانایی‌های تسلیحاتی دشمن کنونی و یا آتی است. اغلب سیاست‌مداران اسرائیلی تأکید می‌کنند که اسرائیل قادر نخواهد بود با وضعیتی برخورد کند که حزب‌الله صدها یا هزاران موشک نقطه‌زن در اختیار داشته باشد و اگر جنگ آتی آغاز شود، نه تنها زیرساخت‌های اسرائیل متحمل خسارت قابل توجهی خواهد شد، بلکه توانایی کارآمد نیروی هوایی آن نیز از این مسأله رنج خواهد برد. بنابراین، بهتر است اسرائیل بتواند با انجام برخی اقدامات محرمانه ویژه مانع از هرگونه تحولات خطرناک در آینده شود.
این رسانه صهیونیستی ادامه داد: اگر نتیجه نهایی این باشد که برای خنثی کردن چنین تهدیدی اکنون باید یک حمله بزرگ و علنی را به چندین هدف با اولویت بالا آغاز کنیم؟ پاسخ چیست؟ اسرائیل مدت طولانی است که در معرض تهدید قریب‌الوقوعی است که می‌تواند از طریق ده‌ها موشک اسکاد برای رسیدن به هر مکانی در اسرائیل انجام شود. اختلافات زیادی درباره این تهدید قدیمی و تهدید جدید در لبنان وجود دارد، چراکه این مسأله صرفا یک اصل نیست بلکه یک موضوع ملموس است.
یدیعوت آحارونوت در پایان نوشت: چنانچه اسرائیل نتواند پایان طرح موشک‌های نقطه‌زن حزب‌الله را تضمین کند، پس آیا جنگ پیشگیرانه مسیر صحیح برای فعالیت خواهد بود؟


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

مردی ۶۲ ساله رکود جهانی حرکت ˮپلانکˮ را شکست
جورج هود ۶۲ ساله که اهل آمریکاست، رکورد جهانی ماندن در وضعیت پلانک را شکست و در کتاب گینس ثبت شد.
پرونده سوریه و روابط روسیه و سازمان ملل محور دیدار لاوروف و گوترش
وزیر خارجه روسیه و دبیرکل سازمان ملل در ژنو به بررسی وضعیت سوریه و روابط بین روسیه و سازمان ملل پرداختند.
روسیه حملات هوایی در ادلب را تکذیب کرد
وزارت دفاع روسیه گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه درباره حملات هوایی به دو تجمع مسکونی در ادلب را تکذیب کرد.
ویروس کاسبان کرونا
«تمامی محصولات مربوط به ویروس کرونا تمام شد»، این را مرد جوان با روپوش سفید و دستکش آبی‌رنگی که به دست دارد روی شیشه داروخانه می‌چسباند و در را می‌بندد، کمی بالاتر مردی دستفروش با چند ماسکی که ادعا می‌کند ضدکروناس بازار گرمی برای محصولاتش درست کرده است و در فضای مجازی هم سودجویان حسابی دست به کار شده‌اند تا از این ویروس کاسبی کنند.
لزوم ایجاد معرفت عمومی درباره حفظ محیط زیست
دبیر مرجع ملی کنوانسیون تنوع زیستی کشور با تاکید بر لزوم ایجاد معرفت عمومی درباره حفظ محیط زیست ، گفت: آموزش و فرهنگ‌سازی در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی در ایران کمتر مورد توجه قرار گرفته‌است درحالی‌که فرصت زیادی برای حفظ طبیعت و محیط زیست نداریم.
توصیه امام علی (ع) درباره پذیرش عذر دیگران
حدیث امام علی (ع) درباره پذیرش عذر دیگران را در اینجا بخوانید.
تولید ۱۵ میلیون ماسک نانویی در کشور +فیلم
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو گفت: توافق بسیار خوبی برای تولید ۱۵ میلیون ماسک نانویی با همکاری وزارت بهداشت و دو شرکت تولیدکننده در کشور انجام شده است.
معرفی 7 فیلم اکران نوروزی- تصاویر
هفت فیلمی که قرار است در نوروز ۹۹ برای مخاطبان اکران شوند را بیشتر بشناسید.
ویدئو - اثربخشی احتمالیِ چند دارو در برابر کرونا
شیوع ویروس کرونای جدید در کشورهای مختلف، راه‌های درمانی و تولید واکسن برای درمان این ویروس را چالش‌برانگیزتر کرده است. هنوز هیچ واکسن یا داروی درمانی اثبات‌شده‌ای برای این ویروس یافت نشده، اما تلاش‌های اخیر محققان نشان داده می‌توان امیدوار بود.
نقشه شیطانی مرد تهرانی برای یک زن بیمار
مرد جوانی که متهم است زن بیماری را فریب داده تا پول و طلاهایش را سرقت کند در دادگاه از خود دفاع می‌کند. قضات دادگاه دیروز پرونده زن بیماری را برای اظهار نظر قطعی کارشناسان به پزشکی قانونی ارسال کردند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تاریخ شروع لیگ کره‌ به‌خاطر کرونا تغییر کرد
مسابقات لیگ فوتبال باشگاهی کره جنوبی به خاطر شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد.
لیورپول شکست را با پیروزی عوض کرد
شاگردان یورگن کلوپ توانستند پیروزی ارزشمندی برابر وستهام به دست بیاورند.
مخالف نشان دادن مراجع تقلید با نظر کارشناسان در زمینه قرنطینه قم، تهمت ناروا است
یک عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم می‌گوید مخالف نشان دادن اولیای حوزه و مراجع با نظر کارشناسان در زمینه قرنطینه قم تهمت ناروا است.
مردی ۶۲ ساله رکود جهانی حرکت ˮپلانکˮ را شکست
جورج هود ۶۲ ساله که اهل آمریکاست، رکورد جهانی ماندن در وضعیت پلانک را شکست و در کتاب گینس ثبت شد.
پرونده سوریه و روابط روسیه و سازمان ملل محور دیدار لاوروف و گوترش
وزیر خارجه روسیه و دبیرکل سازمان ملل در ژنو به بررسی وضعیت سوریه و روابط بین روسیه و سازمان ملل پرداختند.
پرونده سوریه و روابط روسیه و سازمان ملل محور دیدار لاوروف و گوترش
روسیه حملات هوایی در ادلب را تکذیب کرد
مذاکرات سازمان ملل با ترکیه برای تقویت کمک‌رسانی به سوریه
حزب‌الله لبنان حمله به رهبران جنبش جهاد اسلامی را محکوم کرد
روسیه بار دیگر به تسهیل حل‌ بحران افغانستان متعهد شد
عراق از کشته شدن ۳ تروریست مرتبط با رهبر داعش خبر داد
اصلاح قانون اساسی ترکمنستان؛ گمانه‌زنی درباره طرح جانشینی
طرفین درگیر در لیبی درباره پیش‌نویس توافق آتش‌بس دائمی دیدار می‌کنند
کشته شدن پنج سرباز ترکیه‌ای در ادلب سوریه
لاوروف: بمباران مواضع تروریست‌ها در ادلب امری عجیب نیست