خط و نشان جدید جبهه پایداری برای اصولگرایان

10:30 ۱۷۱ روز و ۲۱ ساعت پیش ایسنا 369 0
خط و نشان جدید جبهه پایداری برای اصولگرایان

«اعضای جبهه پایداری در جلسات شورای وحدت اصولگرایان شرکت نمی‌کنند بلکه رسما تهدید کرده‌اند که سنتی‌ها هم نباید در فهرست باشند. حالا مشخص شده که ایده انتخاب اصلح بهانه است و آنها رسما مخالف حضور طیف‌ها و چهره‌های سنتی اصولگرا در فهرست انتخاباتی‌اند. آنها که تا پیش از آن می‌گفتند سهم‌خواه نیستیم و سهم‌خواهی نمی‌کنیم حالا علنا می‌گویند که چه کسانی نباشند یا باشند. به اعتقاد آنها دلیل شکست فهرست انتخاباتی اصولگرایان تهران در مجلس پیشین حضور سنتی‌ها بوده!»

ایسنا

به گزارش ایسنا، روزنامه شرق نوشت: «جبهه پایداری هر روز دارد ابعاد جدیدی از خواسته‌هایش را رو می‌کند. این روشدن خواسته‌ها باعث می‌شود که پرده حجاب کنار رود و خواسته اصلی نمایان شود. آنها نه‌تنها در جلسات شورای وحدت اصولگرایان شرکت نمی‌کنند بلکه رسما تهدید کرده‌اند که سنتی‌ها هم نباید در فهرست باشند. حالا مشخص شده که ایده انتخاب اصلح بهانه است و آنها رسما مخالف حضور طیف‌ها و چهره‌های سنتی اصولگرا در فهرست انتخاباتی‌اند. آنها که تا پیش از آن می‌گفتند سهم‌خواه نیستیم و سهم‌خواهی نمی‌کنیم حالا علنا می‌گویند که چه کسانی نباشند یا باشند. به اعتقاد آنها دلیل شکست فهرست انتخاباتی اصولگرایان تهران در مجلس پیشین حضور سنتی‌ها بوده!
بیژن نوباوه یکی از اعضای این جبهه به نامه‌نیوز گفته است: «افراد کاریزمای مجلس قبل کاملا معلوم هستند. جریان‌ها برای انتخاب نامزد باید بررسی کنند ببینند فرد کاریزما دارد یا خیر و نتیجه کارش در مجلس چه بوده است؟ معتقدم حتی یک نفر از افراد سنتی که در گذشته فقط قیافه نمایندگی به خود می‌گرفتند دیگر نباید وارد مجلس شوند.»
او گفته است: «خیلی از جریان‌های اصولگرا، پایداری‌ها را قبول نداشتند چون خودشان دچار مشکل بودند. همان روز تصویب برجام در مجلس، برخی نمایندگان اصولگرا در بیمارستان خوابیدند و گفتند مریضیم، داریم می‌میریم. او گفته در مجلس نهم هم می‌خواستند نظر خودشان را تحمیل کنند. از جبهه پایداری می‌خواستند فقط تعداد معدودی که بیشترین رأی را داشتند در فهرست قرار دهند و بقیه را کنار بگذارند. از آن چهار، پنج شخصیت اصلی که بگذریم در سطح بعدی من بالاترین رأی را داشتم اما همین آقایان اسم من را جزء نفرات آخر می‌گذاشتند. همین آخر لیست هم که نام مرا می‌گذاشتند، با زور و آژان‌کشی بود. چون رفقایشان را آورده بودند. اصلا واقع‌گرا عمل نمی‌کنند. من به‌تنهایی به اندازه ۲۰ نفرشان در تهران رأی دارم. دوره گذشته در مسجد خیابان استاد نجات‌الهی ۵۰۰ نفر را دعوت کردند و از آنها لیست پیشنهادی خواستند. یک لیست هم از نخبگان گرفتند. یک لیست را هم بر اساس نظرخواهی عمومی نوشتند. در تمام آن لیست‌ها من نهایتا هفتم یا هشتم بودم اما وقتی لیست را بستند من را سی‌وپنجم نوشتند. نظر مردم را لحاظ نمی‌کنند و خودشان هم نمی‌شناسند. نتیجه این می‌شود که مردم رأی نمی‌دهند.»
نوباره در انتها گفته است: «در مجموع اگر گردانندگان همان آدم‌های قبلی باشند، امیدی به شورای وحدت نداریم. جبهه پایداری ترجیح می‌دهد اصلا {در جلسات} شرکت نکند که بعد به نام او نگویند وحدت شکسته شد. اگر نخواهند از ظرفیت جبهه پایداری استفاده کنند خودشان شکست می‌خورند.»
این ادعای نوباوه دقیقا برعکس ماجرایی است که در انتخابات پیشین مجلس رقم خورد. آنجا جبهه پایداری بیش از قدر و وزن و جایگاه خود در فهرست انتخاباتی تهران سهمیه گرفت. حداد عادل به طور ضمنی گفته بود در غیر این صورت آنها بازی را به هم می‌زدند و فهرست جدا می‌دادند. ترکیب نهایی آن فهرست صدای خیلی از سنتی‌ها و قدیمی‌های اصولگرا را که از فهرست کنار گذاشته شده بودند، درآورد. افرادی مانند حسن غفوری‌فرد که در نهایت با فهرست جداگانه وارد انتخابات شد. وقتی کل فهرست از ورود به مجلس جا ماند، سخنگوی جامعه روحانیت مبارز گفت او و دیگر اعضای جامعه روحانیت مبارز هم می‌دانستند که این فهرست رأی‌آور نیست ولی به‌عنوان یک عضو از شورای ائتلاف بیش از سهم و نظر خود امکان و اجازه دخالت نداشته‌اند.‌
جبهه پایداری اخیرا گفته بود مدل خاص خود را برای وحدت به شورای وحدت ارائه کرده است؛ اگرچه هیچ وقت جزئیاتی از این مدل خاص را مطرح نکرد اما مشخص است این مدل از سوی شورای وحدت به رسمیت شناخته نشده است که جبهه پایداری دیگر در جلسات آن شرکت نمی‌کند. ماجرایی که گویا اصولگرایان را هم نگران کرده و مدام به صراحت یا کنایه از وحدت‌شکنی این جریان گلایه می‌کنند.‌
مرتضی طلایی اخیرا گفته بود: زمزمه‌هایی مطرح شده است که آقای جلیلی به‌عنوان نماد جبهه پایداری حاضر نیست با شورای وحدت به ائتلاف برسد و این موضوع یعنی این  که همچنان باید شاهد انشقاق باشیم. پایداری‌ها همیشه قواعد بازی را بر هم زده‌اند و حاضر نشده‌اند برای اتحاد میان تمام اصولگرایان قدری ازخودگذشتگی به خرج دهند یا از بعضی مواضعشان کوتاه بیایند. متأسفانه آنها همواره دیگر اصولگرایان را تا دقیقه۹۰ معطل می‌گذارند و در نهایت هم به وحدت رضایت نمی‌دهند. اکنون هم همین است و زمزمه‌هایی مطرح شده که آقای جلیلی به‌عنوان نماد جبهه پایداری حاضر نیست با شورای وحدت به ائتلاف برسد و این موضوع یعنی آن که همچنان باید شاهد انشقاق باشیم. همه جریان‌های اصولگرایی باید بدانند اگر قدمی برای جدایی میان نیروهای اصولگرا بردارند، به اصل انقلاب اسلامی ضربه زده‌اند.»
امیرحسین ثابتی، عضو جبهه پایداری هم درباره این سؤال که آیا شایعه شرکت‌نکردن سعید جلیلی در جلسات شورای ائتلاف اصولگرایان درست است، پاسخ داد: آقای جلیلی از ابتدا کاری به شورای ائتلاف نداشت و در جلسات شاجا شرکت نمی‌کرد.
صادق محصولی، قائم‌مقام جبهه پایداری، هم به‌تازگی شکست اصولگرایان تهران در انتخابات پیشین مجلس را گردن فهرست انداخته و گفته بود: در فهرستی که اصولگرایان را معرفی کردیم، طرفدار برجام را گذاشته‌ایم کنار مخالف صد درصد برجام و به مردم دادیم که به ما رأی بدهید. مردم می‌گویند شما اصولگراها دکان باز کرده‌اید یا ما را مسخره کرده‌اید یا واقعا اعتقادتان است که در موضوعی مانند برجام به یک همفکری نرسیده‌اید، به این برادران می‌گوییم این فهرست رأی نمی‌آورد، در جواب به ما گفتند بازی به‌هم‌زن هستید. نتیجه حرف‌نزدن ما چه شد؟ آنجایی که حرف زدیم و از ارزش‌ها دفاع کردیم و فهرستی روبه‌روی هم دادیم، ۱۶، ۱۷ نفر از فهرست جبهه پایداری وارد مجلس شد اما آنجایی که سکوت کردیم، شکست خوردیم. در آخرین دوره مجلس انتقاد ما به فهرست واحد اصولگرایان این بود که چرا باید سهم‌خواهی بشود یا این که چرا فردی که کسی آن را نمی‌شناسد، فقط به‌ این‌ دلیل که از فلان حزب است باید وارد فهرست شود؟ یا دست‌ کم کف اصولگرایی را نداشته باشد اما ما گفتیم اگر ما بازی به‌هم‌زن هستیم؛ پس سکوت می‌کنیم که نتیجه‌اش شکست همه ۳۰ نفر بود. متأسفانه ادعای اصولگرایی داریم اما طبق اصول عمل نمی‌کنیم، شکست‌ها و ضعف‌های‌مان هم از اینجاست، بالاخره اصولگرایی چه چیزی برای انتخابات و... دیکته می‌کند. برای مثال فردی که اهل لابی و جزء اصولگراها بوده، در فتنه هم به آقای موسوی رأی داده است. شما انتظار دارید بنده و ایشان برای فهرست انتخاباتی به یک فهرست واحد برسیم... . وقتی لیدر فهرست اصولگراها در انتخابات قبلی و الان ادعایی هم دارد، از برجام دفاع کرده است و این‌قدر فهم سیاسی نداشته است که این برای نظام خسارت است. ما آدم‌بده می‌شویم، ما بازی به‌هم‌زن می‌شویم؛ چون می‌گوییم نمی‌شود و آن دوست اصولگرا هم امضای کری را به‌ عنوان تضمین قبول می‌کند.»
تک‌روی‌های جبهه پایداری در شرایطی است که به‌تازگی دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب هم آن را به‌عنوان یک حزب فاقد وجاهت قانونی اعلام کرده است.


گروه های زیر مجموعه از همه جا

از همه جا
از همه جا

آخرین اخبار

تعویق در شروع اردوی تیم ملی فوتسال
به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در ایران احتمال دارد برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی فوتسال ایران نیز دچار تغییراتی شود.
بارندگی‌ها جبران کم‌ آبی را نمی‌کند
در روزهای اخیر بارندگی در کشور فراگیر شده است اما به گفته کارشناسان این وضعیت جوی جبران کم‌آبی را نکرده است.
توصیه امام باقر (ع) درباره اهمیت توجه به گفتار نیک
حدیث امام باقر (ع) درباره شنیدن سخن نیکو و عمل به آن را اینجا بخوانید.
چه ویتامین‌هایی در تقویت سیستم ایمنی موثر هستند؟
یک عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه وظیفه محافظت از بدن در برابر انواع میکروب‌ها همانند باکتری، ویروس و عوامل بیماری‌زا به عهده سیستم ایمنی است، گفت: به طور کلی سلامت بدن در گرو سیستم ایمنی سالم و قوی است.
زمان پخش «خندوانه» و «دورهمی» در نوروز 99 مشخص شد
مثل هر سال، شبکه نسیم در نوروز برنامه‌های متعددی دارد که از جمله آن‌ها خندوانه و دورهمی است.
پرداخت سهمیه اعتباری سوخت حدود 705 هزار راننده تاکسی
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: سهمیه اعتباری سوخت 704 هزار و 705 راننده تاکسی در بهمن امسال براساس پیمایش پرداخت شد.
بهبود یک بیمار کرونایی در گیلان
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بهبود یک بیمار مبتلابه کرونا دریکی از بیمارستان‌های استان گیلان خبر داد.
تاریخ ثبت نام زائران عتبات نوروزی به ۱۱ اسفند تغییر یافت
سرپرست معاونت عتبات سازمان حج و زیارت گفت: تاریخ ثبت نام زائران عتبات نوروزی از امروز به ۱۱ اسفند ماه تغییر یافت.
تداوم بارش‌های سیل‌آسا در ۱۸ استان
سازمان هواشناسی از ادامه بارش‌های سیل آسا در ۱۸ استان خبر داد و اعلام کرد: سامانه بارشی اواخر وقت فردا از کشور خارج می‌شود.
آخرین اقدامات در مقابل کرونا ویروس در مازندران
بازدید رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از بیمارستان رازی قائم‌شهر و اطمینان خاطر رئیس شبکه بهداشت شهرستان نور در مورد عدم گزارش از مورد مشکوک یا مثبت در این شهرستان از اخبار مرتبط با این ویروس در استان است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بایرن در لندن چلسی را به آتش کشید؛ توقف بارسلونا برابر ناپولی
بایرن مونیخ در دیدار رفت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا توانست با سه گل چلسی را شکست دهد این درحالی است که بارسلونا برابر ناپولی با تساوی یک بر یک متوقف شد.
رئال‌مادرید - منچسترسیتی؛ اروپا تخصص ماست!
پرافتخارترین تیم لیگ قهرمانان اروپا باید در خانه پذیرای تیمی باشد که شرایط خوبی را تجربه نمی‌کند.
چند راه سلامت روان در برابر کرونا
درحالی که در چند روز اخیر مواردی از ویروس کرونا در کشور گزارش شده، ترس و اضطراب در جان و ذهن برخی افراد جامعه رخنه کرده و آنها را با مشکلاتی مواجه کرده است اما در این شرایط چطور باید با این اضطراب مقابله کرد تا در عین حال هم از سلامت جسمی و هم از سلامت روانی خود مراقبت کنیم.
پوشش بیمه‌ای آزمایش و درمان کرونا - حذف انتظار۱۰ روزه برای دریافت دفترچه این بیماران
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در خصوص پوشش بیمه‌ای خدمات برای مبتلایان به کروناویروس توضیحاتی ارائه داد.
تعویق در شروع اردوی تیم ملی فوتسال
به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در ایران احتمال دارد برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی فوتسال ایران نیز دچار تغییراتی شود.
۷ فایده شگفت‌انگیز ویتامین C برای بدن انسان
چرا کسی از تصمیم غلط گله ندارد؟
پرویز فتاح حرف بدی نزده است، جوسازی نکنیم!
سرنوشت پنج رئیس‌ مجلس
ویروس چینی از شوخی و شایعه تا واقعیت
پیش‌بینی علی مطهری: تندروها معتدل می‌شوند
شرم کن خانم سلبریتی!
در بیمارستان یافت‌آباد چه می‌گذرد؟
نگرانی دائمی خانواده‌های بیماران اعصاب و روان
از فوت بیماران قمی بی‌خبر بودم