خودتان کارتریجتان را شارژ کنید

15:11 ۹ روز و ۲۳ ساعت پیش ایسنا 472 0
خودتان کارتریجتان را شارژ کنید

پرینترها در حال حاضر به دودسته پرینترهای جوهرافشان و پرینترهای لیزری تقسیم می‌شوند.

ایسنا

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام فالنیک، پرینترهای لیزری دارای تونر کارتریج هستند. این پرینترها از نظر اقتصادی با صرفه بوده و شما قادر هستید تا ۳ مرتبه، کارتریج آن‌ها را شارژ کنید. البته تعداد دفعات شارژ کارتریج به اصل و یا طرح اصل بودن آن بستگی دارد. کارتریج‌های طرح اصل را می‌توان تا دفعات بیشتری شارژ کرد. پس اگر پرینتری اقتصادی می‌خواهید که نگهداری آن هزینه‌بر نباشد، بهترین گزینه پرینتر لیزری است.

یکی از نکات مهم در شارژ کارتریجانتخاب کارتریج مناسباست، با توجه به اینکه عموماًشارژ کارتریجکیفیت کمتری نسبت به تعویض کارتریج دارد، خرید کارتریج با کیفیت اهمیت زیادی دارد. اگر با مفهوم کارتریج آشنا نیستید، متنکارتریج چیسترا مطالعه بفرمایید.

کارتریج‌ها پرینترهای جوهری قابل شارژ نیستند. اگر هم این کارتریج‌ها را شارژ کنید، به دلیل ریزش بیش‌ازاندازه جوهر روی قطعات دستگاه، به پرینتر آسیب وارد خواهد شد. این آسیب از آن‌ جهت است که برای شارژ کارتریج جوهری، باید قسمتی از آن را سوراخ‌ کنید که این خود موجب عملکرد نامطلوب کارتریج خواهد شد.

در این بحث قصد داریم نحوهشارژ تونر کارتریج‌ پرینتر لیزریرا به شما آموزش دهیم.

لوازم موردنیاز برای شارژ کردن کارتریج

لوازم اولیه‌ای که برای شارژ کارتریج نیاز دارید این‌ها هستند:

۱- پودر تونر

۲- پیچ‌گوشتی

۳- مقداری کاغذ باطله

۴- دستمال پاک‌کننده لطیف

کارتریج لیزری از دو قسمت مخزن تونر و مخزن ضایعات تشکیل‌ شده است. مخزن تونر محل نگهداری پودر بوده و مخزن ضایعات هم برای نگهداری پودر ضایعات و سوخته است.

قطعات بلید، فوم رول و درام در مخزن ضایعات قرار دارند و مگنت و پودر هم در مخزن تونر قرار می‌گیرند.

نحوه خارج کردن درام کارتریج

برای شروع شارژ کارتریج لیزری، ابتدا کارتریج را از پرینتر خارج کنید و با استفاده از پیچ‌گوشتی، پیچ‌های ریز طرفین را بازکنید.

با باز کردن این پیچ، پوشش کناری جدا خواهد شد. بعد از برداشتن پوشش‌ها، درام را مشاهده خواهید کرد. درام کارتریج را از قسمت سفیدرنگ گرفته و با کشیدن به پهلو، آن را خارج کنید.

درام کارتریج، بخش حساسی است که در صورت آسیب دیدن و یا ایجاد خط و خش، روی کیفیت چاپ تاثیر منفی خواهد داشت. پس اگر درام سالم است، مراقب باشید که آسیب نبیند. بیشتر متخصصان در زمان شارژ کارتریج، درام را هم تعویض می‌کنند. دلایل تعویض درام کارتریج را دراینجابخوانید اما یکی از دلایل مهم این است که با تعویض درام بعد از شارژ کارتریج، احتمال اینکه کیفیت هم کاهش پیدا کند، کم می‌شود.

خودتان کارتریجتان را شارژ کنید

خرید شارژ کارتریج

خارج کردن فوم رول شارژ کارتریج

فوم رول، استوانه‌ای باریک در زیر درام است که باعث شارژ اولیه سطح درام می‌شود. وجود مشکل در فوم رول، موجب سیاه شدن و یا تکرار چاپ خواهد شد. شما با استفاده از یک جسم نوک‌تیز، کمی فوم رول را به سمت راست بکشید و آن را به سمت بالا آورده و خارج کنید.

خارج کردن بلید

بلید قطعه‌ای است که در زیر فوم رول قرار دارد و وظیفه آن تمیز کردن درام است. پیچ‌های بلید را بازکرده و آن را هم از کارتریج جدا کنید.

حال پودرهای سوخته را از مخزن ضایعات تخلیه کرده و با دستمالی نرم، داخل آن را کامل تمیز کنید.

بعد از اتمام کار، دوباره تمام قطعاتی که از کارتریج جدا کرده‌اید را روی آن سوار کنید.

باز کردن مخزن پودر و خارج کردن مگنت

مگنت میله‌ای استوانه‌ای با خاصیت آهنربایی است که و تونر یا پودر را به خود جذب کرده و در هنگام چاپ، پودرهای جذب‌شده به آن، به سطح درام منتقل می‌شوند. این قطعه هم باید سالم و بدون خش باشد، زیرا در صورت آسیب به مگنت، نتیجه چاپ بسیار بی‌کیفیت و یا کمرنگ خواهد شد.

پیچ‌های طرفین مخزن پودر را بازکنید تا بتوانید مگنت را خارج کنید. بعد از خروج و تمیز کردن مگنت، منبع پودر را مشاهده خواهید کرد. البته بسته به نوع کارتریج، منبع پودر در هر دستگاهی متفاوت است. برخی از کارتریج‌ها دارای منبع پودری به‌صورت دربسته هستند و برخی دیگر محفظه‌ای باز، برای نگهداری پودر دارند.

شارژ تونر کارتریج

بعد از برداشتن مگنت، باقیمانده پودر قبلی را خالی کنید. مخزن پودر را تمیز کرده و با مقدار کافی پودر، مخزن را دوباره پرکنید. توجه داشته باشید مقدار پودر بیشتر از حد استاندارد و کمتر از ظرفیت مخزن نباشد؛ زیرا در کیفیت چاپ و عملکرد پرینتر تأثیرگذار است. بعد از پر کردن مخزن، اطراف آن را تمیز کرده، مگنت را در جای خود قرار داده و پیچ‌های طرفین را ببندید.

بعد از اتمام کار شارژ کارتریج، دو قسمت کارتریج را به هم متصل کرده و درپوش‌های طرفین را ببندید. پیچ‌هایی که ابتدای کار بازکرده بودید را در جای خودشان قرار دهید.

با توجه به اینکه در شارژ کارتریج شما نیاز به جابجایی قطعات دارید و انجام این فرایند نیاز به‌دقت زیاد دارد، بهتر است از متخصصان شارژ کارتریج کمک بگیرید، برای دریافت خدمات شارژ کارتریج روی لینکخرید شارژ کارتریجکلیک کنید.

انتهای رپرتاژ آگهی


گروه های زیر مجموعه از همه جا

بازار
بازار

آخرین اخبار

چقدر با شهر زیبای استانبول آشنا هستید؟
با توجه به اینکه استانبول در کنار دریا قرار دارد، آب‌وهوای متفاوتی را در این شهر می‌توانید، تجربه کنید.
غذاهای ایرانی، گردشگران خارجی و طعمی که زیر زبان می‌ماند
غذا بخشی جدانشدنی از یک سفر است. مقصد هرکجا که باشد، غذا را نمی‌توان از برنامه سفر تفکیک کرد. این روزها که گردشگری در دنیا رو به‌سوی تخصصی‌شدن دارد، غذا خود به‌تنهایی توانسته شاخه‌ای از گردشگری را به خود اختصاص دهد.
سایتی که از بلیط، درخت واقعی تولید می‌کند!
سفرنتورک، یک سایت فروش اینترنتی بلیط هواپیماست، اما داستان به همین‌جا ختم نمی‌شود! این سایت رفته‌رفته به‌عنوان سایتی که «توانسته از بلیط هواپیما، درخت واقعی تولید کند» در حال معروف شدن است.
دانلود سریال مانکن
سریال «مانکن» به کارگردانی حسین سهیلی‌زاده و نویسندگی بابک کایدان هر هفته توسط سایت دانلود قانونی حلال دانلود توزیع می‌شود.
فشار نفتی امروز فقط با دوره مصدق قابل قیاس است
امروز نخستین روز از هفته دولت است؛ هفته‌ای که با یاد شهیدان رجایی و باهنر همبسته شده است. رخداد تروریستی انفجار دفتر نخست‌وزیری در هشتم شهریور ۶۰ نشان داد دشمنان فقط با دولت رجایی و باهنر عناد نداشتند بلکه می‌خواستند با توسل به این ترورها «نهاد دولت» را در جمهوری اسلامی برای همیشه از بین ببرند.
پیشنهاد «جمهوری اسلامی» به دولت
ما نیازمند فرهنگ «عذرخواهی» در عرصه ملی هستیم. این نه تنها زخمی به اقتدار نظام نمی‌زند که زخم‌های خورده را هم مرهم می‌گذارد و اقتدار را هم می‌افزاید.
هنریک آواکیان: فدراسیون تیراندازی وقتمان را گرفت و پول را هدر داد
مربی تیم ملی تیراندازی اهداف پروازی به نتایج ضعیف تیم ملی در جام جهانی فنلاند انتقاد کرد و نسبت به اعزام تیم بدون مربی واکنش نشان داد.
تکذیب تغییر ملیت ستاره شطرنج ایران
رئیس فدراسیون شطرنج تغییر ملیت ستاره شطرنج ایران و بازی کردن زیر پرچم فرانسه را تکذیب کرد.
تیم ملی تیراندازی بالاخره به ریو رسید
تیم ملی تیراندازی تفنگ و تپانچه ایران پس از یک بار لغو سفر به مسابقات جهانی، بالاخره به ریو رسید.
مربی تیم ملی کایاک پس از ناکامی پاروزنان در قهرمانی جهان: در آسیایی جبران می‌کنیم
مربی تیم ملی کایاک ایران گفت: با توجه به اینکه نیمی از سال را از دست داده بودیم نباید انتظارها بالا باشد و اگر گفتم شانس کسب سهمیه المپیک داریم برای این بود که نمی خواستم به عنوان مربی تیم را از همان ابتدا بازنده ببینم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نارضایتی لمپارد از عملکرد مهاجم فرانسوی چلسی
به نظر می رسد اولیویه ژیرو نتوانسته انتظارات فرانک لمپارد را در چلسی برآورده کند و مهاجم این تیم به دنبال راه حلی برای این مشکل است.
ابزار جدید اینستاگرام برای گزارش اطلاعات غلط و اشتباه
ایتنا - اینستاگرام قصد دارد ابزاری را در اختیار کاربران خود قرار دهد که می‌توانند به کمک آن، اطلاعات غلط و اشتباه را گزارش دهند.
پیروزی پرگل ریو اوه در شب هت‌تریک طارمی
تیم فوتبال ریو اوه با درخشش مهاجم ایرانی‌اش توانست اوس را شکست دهد تا نخستین پیروزی‌اش در فصل جدید را جشن بگیرد.
علت حذف «بشار رسن» از لیست ۱۸ نفره پرسپولیس؟
دلیل عدم حضور بشار رسن در لیست ۱۸ نفره پرسپولیس در بازی با پارس‌جنوبی مشخص شد.
اتفاقی که باعث شد روحانی با افتخار پشت تریبون بایستد
حدوداً یک‌دهه از آن روز می‌گذرد؛ از روزی که طرف مقابل به بهانه بعضی از تحریم‌های سازمان ملل از واگذاری سامانه پدافندی به ایران خودداری کرد.
چقدر با شهر زیبای استانبول آشنا هستید؟
غذاهای ایرانی، گردشگران خارجی و طعمی که زیر زبان می‌ماند
سایتی که از بلیط، درخت واقعی تولید می‌کند!
دانلود سریال مانکن
چگونه در هتل راحت بخوابیم؟
تاپیکو امسال 2.7 برابر بیشتر از سال گذشته سود تقسیم کرد
معرفی ۵ هتل برتر استانبول
دانلود قسمت ششم سریال ریکاوری
مهمترین اصول انتخاب یک کتونی مناسب!
مهمترین عامل موفقیت کسب و کارهای گروهی