راز پرداخت‌های امارات به مشاور بن‌زاید حتی پس از آغاز تحقیقات مولر از او برملا شد

14:01 ۱۶۱ روز و ۲ ساعت پیش ایسنا 340 0
راز پرداخت‌های امارات به مشاور بن‌زاید حتی پس از آغاز تحقیقات مولر از او برملا شد

روزنامه آمریکایی فاش کرد، یک چهره نزدیک به رئیس جمهوری آمریکا طرحی چند میلیون دلاری برای تبدیل قطر به دشمن آمریکا را مدیریت کرده است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، روزنامه نیویورک تایمز آمریکا در مقاله‌ای فاش کرد، الیوت برویدی، تاجر نزدیک به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به او گفت قطر بخشی از محور شر است، او همچنین برای امارات و عربستان تبلیغ کرده است.

برویدی همچنین ترامپ را تشویق کرد یک یگان ضد تروریسم که عربستان، امارات و شرکت ویژه اطلاعاتی خودش از آن حمایت می‌کنند، ایجاد کند.

نیویورک تایمز افزود، برویدی از روابط نزدیک خود با دولت ترامپ استفاده کرده و به عنوان میانجی وارد دولت ترامپ شد و از نفوذ خود برای فعالیتی تجاری بهره برد.

راز پرداخت‌های امارات به مشاور بن‌زاید حتی پس از آغاز تحقیقات مولر از او برملا شد

امارات حتی پس از آنکه متوجه شد دستگاه‌های فدرال در حال تحقیق درباره فعالیت‌های برویدی هستند، مبلع ۲۴ میلیون دلار را به او پرداخت.

همچنین این روزنامه آمریکایی اطلاعاتی انحصاری از مبالغی را منتشر کرد که امارات به جرج نادر، مشاور ولیعهد ابوظبی پرداخت کرده بود و جرج نادر نیز به دلیل پرونده‌های سیاسی و جنسی در آمریکا تحت بازجویی است.

نیویورک تایمز نوشت، دولت امارات زمانی که جرج نادر با برویدی، مسؤول جمع‌آوری کمک‌های مالی برای کمپین ترامپ همکاری می‌کرد، میلیون‌ها دلار به نادر پرداخت کرد. جرج نادر از این طریق قصد داشت از یک سو بر سیاست‌های ترامپ در خاورمیانه تاثیر بگذارد و از سوی دیگر صدها میلیون دلار را ازای قراردادهای امارات و عربستان به دست آورد.

راز پرداخت‌های امارات به مشاور بن‌زاید حتی پس از آغاز تحقیقات مولر از او برملا شد

جرج نادر از جمله چهره‌هایی بود که توسط رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا به دلیل ارتباطاتی که با امارات داشت مورد بازجویی قرار گرفت. امارات یکی از کشورهایی بود که مولر درخصوص ارتباط‌شان با این پرونده تحقیق می‌کرد.

این روزنامه نوشت، جرج نادر که به دلیل همراه داشتن ویدئوهایی جنسی از کودکان در زندان‌ آمریکا بازداشت است، چند روز قبل برای برگزاری کنفرانس موسسه هادسون مبلغ پنج میلیون دلار از امارات دریافت کرد، کنفرانسی که به او و برویدی در برنامه‌ریزی و حمایت مالی از طرح اعمال فشار علیه قطر در واشنگتن کمک کرد.

وکیل مدافع نادر مدعی است، مبالغ پرداخت شده ارتباطی به کنفرانس و با دیگر فعالیت‌های ضد قطری ندارند.

مسؤولان آمریکا نادر ۶۰ ساله را چند ماه قبل در فرودگاه جان کندی در نیویورک به اتهام همراه داشتن فیلم‌هایی جنسی از کودکان بازداشت کردند.

اسناد بانکی نشان می‌دهند در نوامبر ۲۰۱۸ یعنی چند ماه پس از آغاز همکاری‌های نادر با مولر در تحقیقات، او مبلغ پنج میلیون دلار دیگر نیز از امارات دریافت کرد.

با آغاز تحقیقات گسترده مولر درباره احتمال دخالت روسیه، امارات، عربستان و رژیم صهیونیستی در سیاست‌های ترامپ و حمایت از او در انتخابات، فعالیت‌های برویدی و نادر و تحقیقات درباره آنها تحت نظر قرار گرفتند.

مصاحبه‌ها و فایل‌های صوتی که نیویورک تایمز از تحقیقات مولر به دست آورده، شامل موارد زیر است:

تحقیقات فدرال بر پاسخ به این سوال متمرکزهستند که آیا فعالیت برویدی و روابط او با دولت امارات و حامی مالزیایی بر خلاف آیین نامه نمایندگان امور خارجه آمریکا است یا نه.

بازپرسان روابط مالی میان برویدی و دولت امارات و جرج نادر، یکی از مشاوران ابوظبی را بررسی می‌کنند. طبق اسناد بانکی اعلام نشده، امارات چندین میلیون دلار را به نادر که در کنار برویدی در دو زمینه، یکی امضای قراردادهای امنیتی و اطلاعاتی با امارات و عربستان و دوم حمایت مالی و مدیریت طرح‌های ضد قطری در واشنگتن فعالیت می‌کرد، پرداخت کرد.

همچنین طبق دیگر اسناد بانکی، دولت امارات همچنان ده‌ها میلیون دلار را به شرکت برویدی پرداخت می‌کند که از جمله آن مبلغ ۲۴ میلیون دلار در مارس گذشته بود که حتی پس از اعلام آغاز تحقیقات از فعالیت‌های نادر باز هم پرداخت شد.

از جمله اشخاصی که برویدی هزینه سخنرانی آنها در کنفرانس‌های ضد قطری در واشنگتن را پرداخت کرد، رابرت گتس مبلغ ۱۰۰ هزار دلار، استیو بنن مبلغ ۱۰۰ هزار دلار و دیوید پترائوس مبلغ ۵۰ هزار دلار بودند.

بر اساس این گزارش، گتس و پترائوس نمی‌دانند برویدی حساب آنها را پرداخت کرده است و بر اساس قراردادهای امضا شده میان آنها، آن دو باید مصاحبه کنند.


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

جاهای دیدنی کیش در سفر زمستانی به جزیره
کیش جاهای دیدنی و تفریحی زیادی دارد. جاذبه‌های دیدنی کیش می‌تواند چند روز مسافرت شیرین و جذاب را به شما هدیه دهد.
مصیبت مضاعف
«فاجعه تأسفبار و گرانبار کرمان تحت‌ تأثیر حمله به پایگاه‌های آمریکایی و سقوط هواپیما قرار گرفت و کمتر در مورد آن بحث شد و از این نظر ظلم مضاعفی به آن کشته‌شدگان و بازماندگان آنان شد.»
سرمربی تیم ملی هندبال: مصدومیت ۴ بازیکن جزئی است- برای بازی با کره هم‌قسم شده‌ایم
تیم ملی هندبال ایران در آستانه بازی حساس با کره جنوبی پنج مصدوم دارد که سرمربی تیم ملی می‌گوید جز یک نفر، مصدومیت سایر بازیکنان جزئی است.
وزیر ورزش جدید روسیه معرفی شد
رئیس فدراسیون بین المللی ورزش دانشگاهی به عنوان وزیر ورزش روسیه منصوب شد.
ویروس کشنده مسابقات انتخابی المپیک بوکس را لغو کرد
رقابت‌های انتخابی المپیک بوکس قاره آسیا در چین، به دلیل شیوع یک نوع ویروس جدید و کشنده تا اطلاع ثانوی لغو شد.
ربیعی: برابر قشقایی به غرور خود باختیم
سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان تیم خود را بدون مشکل خواند و گفت که با هدف پیروی به مصاف نیروی زمینی خواهند رفت.
امیری به نساجی برگشت
علی امیری، که سابقه مدیریت باشگاه نساجی را در کارنامه داشت، بار دیگر به عنوان مدیرعامل این باشگاه انتخاب شد.
درخواست احزاب سوئدی برای اخراج سفیر چین
سه حزب سیاسی سوئد در پارلمان این کشور خواستار اخراج سفیر چین بابت اظهارات اخیرش شدند.
گوترش: خلیفه حفتر باید نتایج کنفرانس برلین را بپذیرد
دبیرکل سازمان ملل خطاب به خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" اعلام کرد که باید به طور کامل نتایج کنفرانس برلین را بپذیری!
کلمبیا: آمریکا و اتحادیه اروپا بقایای فارک را وارد لیست تروریستی کنند
وزارت خارجه کلمبیا از ایالات متحده، اتحادیه اروپا و دیگر کشورها خواست تا مخالفانی از شورشیان سابق فارک را در فهرست‌های سازمان‌های تروریستی بگنجانند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

گوترش: خلیفه حفتر باید نتایج کنفرانس برلین را بپذیرد
دبیرکل سازمان ملل خطاب به خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" اعلام کرد که باید به طور کامل نتایج کنفرانس برلین را بپذیری!
عربستان سود حاصل از فروش سهام آرامکو را روی صنایع نظامی سرمایه‌گذاری می‌کند
وزیر دارایی عربستان گفت: سود حاصل از عرضه عمومی سهام شرکت نفتی آرامکو ظرف چند سال به اقتصاد داخلی منتقل شده و موجب تقویت صنعت نظامی کشور خواهد شد.
بدعت یا ناآگاهی؟
جای تاسف دارد کسی که سه دوره نماینده مجلس شورای اسلامی بوده است، موضوعی علمی، متقن و مستند به نص قانون اساسی و مقررات نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام که ده‌ها بار در رویه گذشته نیز بروز یافته است را بدعت بنامد.
آیا زن با داشتن حق طلاق می‌تواند از شوهرش جدا شود؟
بر اساس قانون حق طلاق منحصراً با شوهر است و زن تنها می‌تواند در شروط ضمن عقد ذکر کند که هرگاه خواست وکالت طلاق را از شوهرش بگیرد.
چرا در زنگ هنر دروس دیگری تدریس می‌شود؟
سرپرست حوزه تربیت و یادگیری فرهنگ و هنر سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ضمن مروری بر ماموریت‌ها و فعالیت‌های حوزه تربیت و یادگیری فرهنگ و هنر، به پرسش‌های مختلفی نظیر چرایی تقلیل جایگاه درس هنر در مدارس و تدریس برخی دروس دیگر در زنگ هنر، مجموع ساعات هنر در هر دوره تحصیل، وظایف آموزش و پرورش برای شناسایی نخبگان هنری و کنکور هنر پاسخ داد.
درخواست احزاب سوئدی برای اخراج سفیر چین
گوترش: خلیفه حفتر باید نتایج کنفرانس برلین را بپذیرد
کلمبیا: آمریکا و اتحادیه اروپا بقایای فارک را وارد لیست تروریستی کنند
استولتنبرگ: ترکیه در مبارزه با داعش نقشی ˮحیاتیˮ داشته است
فیلم تبلیغاتی ˮمایکل بلومبرگˮ با درخواست برکناری ترامپ
پلیس سوییس مانع ˮجاسوسی روسیهˮ در داووس شد
ترکیه: مخالف تحریم‌های آمریکا علیه ایران هستیم
سنای آمریکا قوانین استیضاح ترامپ را تایید کرد
الحشد الشعبی شایعات تعیین جانشین ابومهدی المهندس را تکذیب کرد
سفیر چین در آمریکا «جنگ سرد جدید» میان دو کشور را رد کرد