دامغانی: بازیکنان اصلی والیبال زده شده‌اند- تصمیمات فدراسیون والیبال معلق است

10:27 ۱۶۱ روز و ۵ ساعت پیش ایسنا 1,599 0
دامغانی: بازیکنان اصلی والیبال زده شده‌اند- تصمیمات فدراسیون والیبال معلق است

کارشناس والیبال ایران گفت: ایران در این سال‌ها تنها با هفت بازیکن در تورنمنت‌ها شرکت کرده است که باعث دلزده شدن ملی‌پوشان از والیبال شده و متاسفانه بسیاری از تصمیمات فدراسیون به دلیل حضور سرپرست معلق است.

ایسنا

محمدرضا دامغانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات انتخابی المپیک روسیه توضیح داد: همان‌طور که می‌دانید تیم ملی ایران هفت بازیکن دارد که چیزی حدود پنج تا شش سال است از آنها استفاده می‌کند که به همین دلیل این نفرات والیبال‌زده شده‌اند. بازیکنان اردوهای طولانی‌مدت و بازی‌های بسیار زیادی را پشت سر گذاشته‌اند که باعث دلزده شدن آنها شده است. متاسفانه بازیکنان جایگزین ما نیز در حد و اندازه این نفرات نیستند. سرمربی تیم ملی نیز همانند جامعه ایران نتیجه‌گراست که باعث می‌شود از بازیکنان جوان استفاده نکند. همچنین سطح توقعات از والیبال ایران فراتر از گذشته است.
او افزود: بردهایی که داشته‌ایم انتظارات مردم و جامعه را بالاتر برده‌ است. همان‌طور که دیدیم در زمان کواچ چهارم لیگ ملت‌ها شدیم و به تبع آن، شاخص و سنگ محکی که مردم از تیم ملی والیبال انتظار دارند بسیار بالاتر رفته است، اما باید بدانیم که این مهم نیازمند ابزار و برنامه درست است تا در یک تورنمنت بزرگ نتیجه بگیریم. مقابل کوبا تیم ملی ایران دو ست را واگذار کرد که همین موضوع باعث شد فشار زیادی از نظر روانی و بدنی روی کادر فنی و بازیکنان اصلی تیم ملی باشد. همچنین ما در مسابقات لیگ ملت‌ها برای سکو می‌جنگیدیم که این اتفاق رخ نداد و همان فشار روحی و روانی روی تیم ملی وجود داشت که  مسابقات انتخابی المپیک نیز فرا رسید.
کارشناس والیبال ایران ادامه داد: در سمت مقابل، روسیه در لیگ ملت‌ها از جوانان استفاده کرده بود و با یک انرژی مضاعف به همراه بازیکنان باتجربه‌ای مانند میخائیلوف و موزرسکی به رقابت‌های انتخابی المپیک آمده بود و انتظار می‌رفت که با قدرت مقابل تیم‌ ما حضور پیدا کند. شما اگر قبل از شروع بازی‌های انتخابی المپیک نیز از من سوال می‌کردید قطعا در بهترین حالت از ۱۰۰ نمره ۲۰ را به صعود ایران می‌دادم. با این حال بازیکنان همه توان خود را به کار گرفتند تا بهترین نتیجه حاصل شود و انتظارات مردم را برآورده کنند، اما باید با توجه به سخت‌افزارها و برنامه‌هایی که داریم از تیم انتظار داشته باشیم. همچنین نباید فکر کنیم که ما در سطح تیم‌های باعقبه‌ای چون روسیه هستیم. از نظر من انتظارات باید در حد امکانات، شرایط سخت‌افزاری، نیروی انسانی و برنامه‌های والیبال باشد.
او ادامه داد: باید انتظارات از والیبال به اندازه باشد، فدراسیون ما نیز تکلیف مشخصی ندارد. در حال حاضر فدراسیون بزرگی چون والیبال با سرپرست اداره می‌شود که همین موضوع باعث شده برخی از تصمیم‌گیری‌های مهم معلق باشد. امیدوارم انتخابات والیبال هرچه سریع‌تر برگزار شود تا والیبال رییس قطعی خود را بشناسد. همان‌طور که دیدید بازیکنان تا حدودی از عملکرد فدراسیون در پرداخت پاداش آنها از مسابقات لیگ ملت‌ها ناراضی بودند. البته این صحبت من به معنای کم‌کاری بازیکنان نیست و تنها منظور این است که والیبال باید شرایط ایده‌آلی برای موفقیت داشته باشد.
دامغانی با بیان این‌که تیم‌های بزرگی مانند فرانسه هم نتوانستند از مرحله نخست انتخابی المپیک جواز حضور در توکیو را کسب کنند، اظهار کرد: قطعا بازیکنان ما توانایی بالایی دارند اما همه چیز بستگی به ظرفیت ما دارد. باید به اندازه بضاعت و نیروی انسانی روی تیم حساب باز کنیم. ما الان نمی‌توانیم بگوییم ایران بازیکنانی در سطح سید محمد موسوی و سعید معروف دارد. باید پاسخگوی این مشکلات باشیم. بازیکنان جایگزین ما به هیچ عنوان در حد و اندازه تیم اصلی نیستند و باعث به وجود آمدن برخی انتقادها می‌شوند. مسلما نفراتی که در رده‌های نوجوانان و جوانان کار می‌کنند باید جوابگوی این موضوع باشند چرا در همه این سال‌ها بازیکنانی در حد معروف نداریم؟
او در پاسخ به این سوال که آیا انتقادات از کولاکوویچ به دلیل استفاده نکردن از جوانان را قبول دارد یا خیر توضیح داد: نمی‌توان گفت او سرمربی کوچکی است و در حد ایران نیست، همان‌طور که می‌دانید حتی فدراسیون هم جوانان ما را به رقابت‌های آسیایی نمی‌فرستد چون می‌داند فاصله میان ترکیب اصلی تا جایگزین‌ها بسیار زیاد است. کولاکوویچ مربی بزرگی است. او حدود هشت سال سرمربی صربستان بود و قطعا باید به او احترام گذاشت. همان‌طور که می‌دانید نفراتی مانند یلی، جواد کریمی، امیرحسین اسفندیار و حضرت‌پور بازیکنانی هستند که کولاکوویچ به آنها میدان داد تا اینگونه در تیم ملی بزرگسالان و جوانان بدرخشند. موضوع اصلی این است که می‌دانیم فاصله میان تیم اول با دوم ما بسیار زیاد است. به نظر من باید افراد فعال در رده‌های جوانان و نوجوانان پاسخگوی این موضوع باشند.
دامغانی در واکنش به این موضوع که کولاکوویچ حتی در بازی‌های راحت مقابل چین هم در لیگ‌ ملت‌ها از جوانان استفاده نکرد، گفت: زمانی که داوری به عنوان سرپرست فدراسیون انتخاب شد، تصمیم بر ماندن کولاکوویچ گرفته شد و پیش از آن بارها صحبت آمدن مربیان دیگر به ایران مطرح بود. این موضوع را کاملا قبول دارم که مقابل تیم‌هایی مثل چین و ژاپن در لیگ‌ ملت‌ها می‌توانستیم بیشتر از جوانان استفاده کنیم، اما باید این سوال را بپرسیم که آیا سطح دو تیم اول و دوم ایران با هم یکی است؟ چرا تا کنون بازیکنانی در سطح موسوی نساخته‌ایم؟ ما در والیبال خوب شده‌ایم اما باید ببینیم گلخانه‌ای عمل کرده‌ایم یا جوانان ما هم پیشرفت کرده‌اند؟ امیدوارم در فدراسیون سرپرست به رئیس تبدیل شود تا تصمیمات اساسی در مسیر رشد والیبال ایران گرفته شود.
دامغانی در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای تیم ملی والیبال ایران گفت: اینکه مسابقات قهرمانی آسیا در تهران برگزار می شود و تیم قدرتمندی داریم پس راحت به المپیک صعود می‌کنیم اشتباه است. مثل ما، تیم‌هایی مانند استرالیا، قطر چند ملیتی و چین با لوزانو که شناخت خوبی از ایران دارد، دغدغه حضور در بازی‌های المپیک را دارند. مطمئنا کار راحت نیست و من امیدوارم با یک برنامه دقیق‌تر شاهد موفقیت تیم ملی باشیم.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

توپ و تور
توپ و تور

آخرین اخبار

جاهای دیدنی کیش در سفر زمستانی به جزیره
کیش جاهای دیدنی و تفریحی زیادی دارد. جاذبه‌های دیدنی کیش می‌تواند چند روز مسافرت شیرین و جذاب را به شما هدیه دهد.
مصیبت مضاعف
«فاجعه تأسفبار و گرانبار کرمان تحت‌ تأثیر حمله به پایگاه‌های آمریکایی و سقوط هواپیما قرار گرفت و کمتر در مورد آن بحث شد و از این نظر ظلم مضاعفی به آن کشته‌شدگان و بازماندگان آنان شد.»
سرمربی تیم ملی هندبال: مصدومیت ۴ بازیکن جزئی است- برای بازی با کره هم‌قسم شده‌ایم
تیم ملی هندبال ایران در آستانه بازی حساس با کره جنوبی پنج مصدوم دارد که سرمربی تیم ملی می‌گوید جز یک نفر، مصدومیت سایر بازیکنان جزئی است.
وزیر ورزش جدید روسیه معرفی شد
رئیس فدراسیون بین المللی ورزش دانشگاهی به عنوان وزیر ورزش روسیه منصوب شد.
ویروس کشنده مسابقات انتخابی المپیک بوکس را لغو کرد
رقابت‌های انتخابی المپیک بوکس قاره آسیا در چین، به دلیل شیوع یک نوع ویروس جدید و کشنده تا اطلاع ثانوی لغو شد.
ربیعی: برابر قشقایی به غرور خود باختیم
سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان تیم خود را بدون مشکل خواند و گفت که با هدف پیروی به مصاف نیروی زمینی خواهند رفت.
امیری به نساجی برگشت
علی امیری، که سابقه مدیریت باشگاه نساجی را در کارنامه داشت، بار دیگر به عنوان مدیرعامل این باشگاه انتخاب شد.
درخواست احزاب سوئدی برای اخراج سفیر چین
سه حزب سیاسی سوئد در پارلمان این کشور خواستار اخراج سفیر چین بابت اظهارات اخیرش شدند.
گوترش: خلیفه حفتر باید نتایج کنفرانس برلین را بپذیرد
دبیرکل سازمان ملل خطاب به خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" اعلام کرد که باید به طور کامل نتایج کنفرانس برلین را بپذیری!
کلمبیا: آمریکا و اتحادیه اروپا بقایای فارک را وارد لیست تروریستی کنند
وزارت خارجه کلمبیا از ایالات متحده، اتحادیه اروپا و دیگر کشورها خواست تا مخالفانی از شورشیان سابق فارک را در فهرست‌های سازمان‌های تروریستی بگنجانند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

گوترش: خلیفه حفتر باید نتایج کنفرانس برلین را بپذیرد
دبیرکل سازمان ملل خطاب به خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" اعلام کرد که باید به طور کامل نتایج کنفرانس برلین را بپذیری!
عربستان سود حاصل از فروش سهام آرامکو را روی صنایع نظامی سرمایه‌گذاری می‌کند
وزیر دارایی عربستان گفت: سود حاصل از عرضه عمومی سهام شرکت نفتی آرامکو ظرف چند سال به اقتصاد داخلی منتقل شده و موجب تقویت صنعت نظامی کشور خواهد شد.
بدعت یا ناآگاهی؟
جای تاسف دارد کسی که سه دوره نماینده مجلس شورای اسلامی بوده است، موضوعی علمی، متقن و مستند به نص قانون اساسی و مقررات نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام که ده‌ها بار در رویه گذشته نیز بروز یافته است را بدعت بنامد.
آیا زن با داشتن حق طلاق می‌تواند از شوهرش جدا شود؟
بر اساس قانون حق طلاق منحصراً با شوهر است و زن تنها می‌تواند در شروط ضمن عقد ذکر کند که هرگاه خواست وکالت طلاق را از شوهرش بگیرد.
چرا در زنگ هنر دروس دیگری تدریس می‌شود؟
سرپرست حوزه تربیت و یادگیری فرهنگ و هنر سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ضمن مروری بر ماموریت‌ها و فعالیت‌های حوزه تربیت و یادگیری فرهنگ و هنر، به پرسش‌های مختلفی نظیر چرایی تقلیل جایگاه درس هنر در مدارس و تدریس برخی دروس دیگر در زنگ هنر، مجموع ساعات هنر در هر دوره تحصیل، وظایف آموزش و پرورش برای شناسایی نخبگان هنری و کنکور هنر پاسخ داد.
سرمربی تیم ملی هندبال: مصدومیت ۴ بازیکن جزئی است- برای بازی با کره هم‌قسم شده‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی هندبال: در بازی با قطر خسته بودیم- به هیچ تیمی باج نمی‌دهیم
شکست هندبال ایران مقابل قطر-کار صعود به بازی آخر کشیده شد
هواداران والیبال کاله مازندران محروم شدند
رئیس فدراسیون هندبال: ملی‌پوشان در حضور مقامات کویتی مثل سربازان وطن مبارزه کردند
رقابت‌های بین‌المللی بدمینتون فجر به میزبانی فارس برگزار می‌شود
موسوی در تیم رویایی هفته پانزدهم پلاس‌لیگا
لژیونر هندبال ایران بازی با قطر را از دست داد
واکنش سرمربی تیم ملی هندبال ایران به پیروزی مقابل کویت
انتخاب دروازه‌بان هندبال ایران به‌عنوان بهترین بازیکن مقابل کویت