ملکی: نتایج تیم‌های پایه تکواندو در مسابقات جهانی و آسیایی خوب و قابل دفاع بود- با پولادگر مشکل شخصی ندارم

11:52 ۱۶۳ روز و ۴ ساعت پیش تسنیم 1,730 0
ملکی: نتایج تیم‌های پایه تکواندو در مسابقات جهانی و آسیایی خوب و قابل دفاع بود- با پولادگر مشکل شخصی ندارم

حسن ملکی، سرمربی سابق تیم ملی تکواندو تأکید کرد که با رئیس فدراسیون تکواندو مشکل شخصی ندارد و دیدگاه‌های متفاوت آنها مشکل‌ساز شده است.

تسنیم

- اخبار ورزشی - حسن ملکی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم ، درباره نتایج تیم ملی تکواندو نونهالان در مسابقات قهرمانی آسیا و پیکارهای جهانی گفت: عملکرد نونهالان کشورمان در دو رویداد فوق انصافاً خوب و قابل دفاع بود. در دنیا به رقابت‌های نونهالان به صورت جشنواره نگاه می‌کنند و حضور تیم‌ها در این مسابقات به دلیل ایجاد انگیزه و تشویق صورت می‌گیرد تا در آینده از این ورزشکاران در رده‌های سنی بالاتر استفاده کنند، اما متأسفانه در ایران برعکس است.
وی تصریح کرد: در اکثر رشته‌های ورزشی حضور ورزشکاران در رده‌های سنی پایه در رویدادهای جهانی یا بین‌المللی بایستی با مدال و ایستادن روی یکی از سکوهای قهرمانی همراه باشد. این موضوع باعث فشار و استرس بیش از حد و بعضاً آسیب‌های جدی ورزشی برای این رده سنی را به همراه دارد. موضوع مهم‌تر عدم راهیابی اکثر ورزشکاران در رده سنی پایه به تیم‌های ملی بزرگسالان است.
سرمربی سابق تیم ملی تکواندو تأکید کرد: با نگاهی به آمار ورزشکارانی که در سال‌های مختلف برای کشورمان در رده‌های سنی پایه در رقابت‌های آسیایی یا جهانی کسب عنوان و مدال کرده‌اند، می‌توان دریافت که مسیر مشخص و برنامه‌ریزی دقیق و هدفمندی برای راهیابی این استعداد‌ها به رده سنی بزرگسالان از سوی فدراسیون‌ها و حتی وزارت ورزش و جوانان تدوین نشده است.
ملکی افزود: بسیاری از ملی‌پوشان نونهال به رده سنی نوجوان راه پیدا می‌کنند و درصد کمی از آنها را هم می‌بینیم که به تیم‌های بزرگسالان راه پیدا کرده و توانسته‌اند برای کشورمان افتخارآفرینی کنند. واقعیت این است که نگه داشتن و رساندن ورزشکار از رده پایه به بزرگسال یک علم است و ساز و کار خودش را دارد و نیاز به تشکیل کارگروه و بررسی همه جانبه این مسائل دارد.
وی در مورد حضور در تمرینات تیم ملی تکواندو و تبریک عناوین قهرمانی تیم‌های پایه  گفت: تمام زندگی من تکواندوست و هیچ مشکل شخصی با کسی ندارم. سابقه ورزشی من کاملاً مشخص است و جز پنج نفر نخستی هستم که خارج از ارتش تکواندو را شروع کردم و تا حالا نیز ادامه داد‌ه‌ام. مشکل من با فدراسیون مشکل دیدگاهی است. خیلی از دوستان از من دلیل حمایتم از تیم ملی را سؤال می‌کنند و برخی نیز گله‌مند هستند و به من ایراد می‌گیرند که چرا از تیم ملی تکواندو حمایت می‌کنم.
سرمربی سابق تیم ملی تکواندو تصریح کرد: در جواب این دوستان بارها گفته‌ام که فریبرز عسکری برخلاف بعضی از سرمربیان گذشته، اخلاق‌گراست و حرمت بزرگان و پیشکسوتان این رشته را نگه می‌دارد. عسکری به نتایج تیم ملی منصفانه نگاه می‌کند و هرجا نیاز باشد و نتیجه خوب نگیرد عنوان می‌کند که اولین منتقد به عملکردش است. سرمربیان گذشته هر وقت که نتیجه نمی‌گرفتند سعی در توجیه عملکرد خود داشتند، ولی عسکری مسئولیت‌پذیر است.
ملکی با انتقاد از عملکرد کمیته فنی فدراسیون تکواندو گفت: در 20 سال اخیر حتی دو مصوبه هم در کمیته فنی فدراسیون تصویب نشده است که باعث شده باشد تکواندو ایران یک قدم به جلو بردارد. نتیجه‌گرایی آفت ورزش است و متأسفانه این موضوع را در تکواندو هم شاهد هستیم. باید در هدف‌گذاری نتیجه‌گرا نبوده و عملگرا باشیم. سیستم ما مشکل دارد. نباید تنها برد و باخت مهم باشد. ورزشکار باید از مبارزه لذت ببرد، آن وقت است که نتیجه هم حاصل می‌شود.
وی ادامه داد: نباید ورزشکار را مجبور به وزن کم کردن زیاد کنیم. در گذشته برای وزن کم کردن حتی به ما اجازه خوردن آب را هم نمی‌دادند و این موضوع باعث شده بود که شب‌ها خواب آب را ببینیم! وزن کردن زیاد برای رده سنی نونهالان توصیه نمی‌شود و  بسیاری از آسیب‌های ورزشی از وزن کردن‌های غیراصولی است. خانواده تکواندو تنها نتیجه‌گرایی را دوست ندارند. اینکه می‌گویند تکواندوکار نونهال در این رده سنی مانند بزرگسالان پا می‌زند اشتباه است، چرا که این تکواندوکار در آینده دیگر چیزی برای یاد گفتن ندارد و انگیزه‌اش کم می شود.
سرمربی سابق تیم ملی تکواندو در پاسخ به این پرسش که اگر خودش سرمربی تیم ملی باشد قهرمانی را دوست ندارد، گفت: اگر من هم سرمربی تیم ملی بودم دوست داشتم تیمم قهرمان شود، ولی به چه قیمتی؟ این قیمت مهم است. قبول دارم که ورزش ایران نتیجه‌گراست، اما بیشتر از همه این مهم در تکواندو دیده نمی‌شود. باید بررسی کرد دلیل اینکه این همه ورزشکاران ما آسیب می‌ببیند چه چیزی است؟ آیا به این خاطر نیست که وزن زیادی را کم می‌کنند؟!
سرمربی سابق تیم ملی تکواندو در پایان در خصوص اینکه حاضر است در صورت دعوت پولادگر در جلسه کمیته فنی حضور داشته باشد، گفت: من دشمن هیچ‌کسی نیستم و برای پولادگر احترام خاصی قائلم و معتقدم اگر به ایشان بی‌احترامی کنم به خودم این کار را کرده‌ام. من دشمن هیچ شخصی نیستم، اما شاید از لحاظ مدیریت و فنی با پولادگر اختلاف‌نظر داشته باشم. همین جا از آقایان کمیته فنی، سازمان تیم‌های ملی و کادرفنی دعوت می‌کنم در یک جلسه در مورد این موضوع که چرا اکثر نفرات مدال‌آور ما در رده پایه در بزرگسالی گم می‌شوند، بحث کنیم. من هم چرایی این موضوع را می‌دانم و هم راهکارش را بلد هستم و حاضرم با این آقایان بحث کنم.
سروی: عملکرد دختران ما دنیا را به تعجب وا داشت/ باور دارم قهرمانی جهان در رده بزرگسالان دور از دسترس نیست انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه ورزشی

توپ و تور
توپ و تور

آخرین اخبار

جاهای دیدنی کیش در سفر زمستانی به جزیره
کیش جاهای دیدنی و تفریحی زیادی دارد. جاذبه‌های دیدنی کیش می‌تواند چند روز مسافرت شیرین و جذاب را به شما هدیه دهد.
مصیبت مضاعف
«فاجعه تأسفبار و گرانبار کرمان تحت‌ تأثیر حمله به پایگاه‌های آمریکایی و سقوط هواپیما قرار گرفت و کمتر در مورد آن بحث شد و از این نظر ظلم مضاعفی به آن کشته‌شدگان و بازماندگان آنان شد.»
سرمربی تیم ملی هندبال: مصدومیت ۴ بازیکن جزئی است- برای بازی با کره هم‌قسم شده‌ایم
تیم ملی هندبال ایران در آستانه بازی حساس با کره جنوبی پنج مصدوم دارد که سرمربی تیم ملی می‌گوید جز یک نفر، مصدومیت سایر بازیکنان جزئی است.
وزیر ورزش جدید روسیه معرفی شد
رئیس فدراسیون بین المللی ورزش دانشگاهی به عنوان وزیر ورزش روسیه منصوب شد.
ویروس کشنده مسابقات انتخابی المپیک بوکس را لغو کرد
رقابت‌های انتخابی المپیک بوکس قاره آسیا در چین، به دلیل شیوع یک نوع ویروس جدید و کشنده تا اطلاع ثانوی لغو شد.
ربیعی: برابر قشقایی به غرور خود باختیم
سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان تیم خود را بدون مشکل خواند و گفت که با هدف پیروی به مصاف نیروی زمینی خواهند رفت.
امیری به نساجی برگشت
علی امیری، که سابقه مدیریت باشگاه نساجی را در کارنامه داشت، بار دیگر به عنوان مدیرعامل این باشگاه انتخاب شد.
درخواست احزاب سوئدی برای اخراج سفیر چین
سه حزب سیاسی سوئد در پارلمان این کشور خواستار اخراج سفیر چین بابت اظهارات اخیرش شدند.
گوترش: خلیفه حفتر باید نتایج کنفرانس برلین را بپذیرد
دبیرکل سازمان ملل خطاب به خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" اعلام کرد که باید به طور کامل نتایج کنفرانس برلین را بپذیری!
کلمبیا: آمریکا و اتحادیه اروپا بقایای فارک را وارد لیست تروریستی کنند
وزارت خارجه کلمبیا از ایالات متحده، اتحادیه اروپا و دیگر کشورها خواست تا مخالفانی از شورشیان سابق فارک را در فهرست‌های سازمان‌های تروریستی بگنجانند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

گوترش: خلیفه حفتر باید نتایج کنفرانس برلین را بپذیرد
دبیرکل سازمان ملل خطاب به خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" اعلام کرد که باید به طور کامل نتایج کنفرانس برلین را بپذیری!
عربستان سود حاصل از فروش سهام آرامکو را روی صنایع نظامی سرمایه‌گذاری می‌کند
وزیر دارایی عربستان گفت: سود حاصل از عرضه عمومی سهام شرکت نفتی آرامکو ظرف چند سال به اقتصاد داخلی منتقل شده و موجب تقویت صنعت نظامی کشور خواهد شد.
بدعت یا ناآگاهی؟
جای تاسف دارد کسی که سه دوره نماینده مجلس شورای اسلامی بوده است، موضوعی علمی، متقن و مستند به نص قانون اساسی و مقررات نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام که ده‌ها بار در رویه گذشته نیز بروز یافته است را بدعت بنامد.
آیا زن با داشتن حق طلاق می‌تواند از شوهرش جدا شود؟
بر اساس قانون حق طلاق منحصراً با شوهر است و زن تنها می‌تواند در شروط ضمن عقد ذکر کند که هرگاه خواست وکالت طلاق را از شوهرش بگیرد.
چرا در زنگ هنر دروس دیگری تدریس می‌شود؟
سرپرست حوزه تربیت و یادگیری فرهنگ و هنر سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ضمن مروری بر ماموریت‌ها و فعالیت‌های حوزه تربیت و یادگیری فرهنگ و هنر، به پرسش‌های مختلفی نظیر چرایی تقلیل جایگاه درس هنر در مدارس و تدریس برخی دروس دیگر در زنگ هنر، مجموع ساعات هنر در هر دوره تحصیل، وظایف آموزش و پرورش برای شناسایی نخبگان هنری و کنکور هنر پاسخ داد.