افتتاح سایت شرط‌بندی، اختتامیه تلخ پیام صادقیان

08:35 ۲۱۹ روز و ۱۶ ساعت پیش مشرق نیوز 769 0
افتتاح سایت شرط‌بندی، اختتامیه تلخ پیام صادقیان

پیام صادقیان بازیکن سابق پرسپولیس که در خارج از ایران به سر می‌برد در پیامی ویدئویی اعلام کرد که یک سایت پیش‌بینی به راه انداخته و هزینه سرسام‌آوری را هم برای تاسیس این سایت متحمل شده است.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، سرانجام شد آنچه نباید می‌شد. کورسوی امیدی که برخی انتظارش را می‌کشیدند به ناامیدی مطلق گرایید.
پیام صادقیانرسما فوتبالش به نقطه پایان رسید؛ در 27 سالگی. ای‌کاش اصلا هیچ‌وقت دروازه گامبیا را در جام‌جهانی نوجوانان باز نمی‌کرد و بازوبند آن تیم را در نیجریه بر بازو نمی‌بست. ای‌کاش اینقدر تکنیک نداشت و استادانه پاس نمی‌داد. ای‌کاش اصلا فوتبالیست خوبی نبود و استعداد نداشت تا حسرتش را نخوریم. بعد از ترک
پرسپولیسبا آن‌همه حاشیه مشخص بود که روزهای سختی در راه است و مسیری که شماره 11 در پیش گرفته به ترکستان است؛ نفت تهران، صبای قم، ماشین‌سازی تبریز، عثمانلی‌اسپور ترکیه و سپیدرود رشت. منتظر یک فرشته نجات بودیم تا پیام را به قول معروف سر به راه کند ولی نشد. او هیچ‌وقت، دیگر آن استعداد خالص نشد و تنها با 5 بازی ملی به پایان رسید. چقدر زود، ماجرای او دیر شد.
بیشتر بخوانید:دانه درشت‌های بدون تیم فوتبال ایرانافتتاح ســـــــــــایت شرط‌بندی، اختتامیه تلخ پیام در فوتبالصادقیان که در خارج از ایران به سر می‌برد در پیامی ویدئویی اعلام کرد که یک سایت پیش‌بینی به راه انداخته و هزینه سرسام‌آوری را هم برای تاسیس این سایت متحمل شده است. ورود صادقیان به این فضا یعنی خروج رسمی‌اش از دنیای بازیکنی، حتی اگر خودش به زبان نیاورد. چراکه طبق قانون هیچ بازیکنی نمی‌تواند خود یا نزدیکانش در سایت‌های شرط‌بندی حضور داشته باشند. حال داستان پیام که جدی‌تر است. او شخصا سایتی را با این سبک و سیاق به راه انداخته که فعالیتش خلاف قانون است.
مجاهد؛ از بارسلونا تا محرومیت 5 سالهاما این بازیکن تبریزی اولین ستاره‌ای نیست که این‌گونه به نابودی کشیده می‌شود. قطعا اولین نامی که بعد از این مقدمه به ذهن فوتبال‌دوستان خطور می‌کند، مجاهد خذیراوی است؛ ستاره جنوبی که در استقلال چهره شد و آنقدر خوب بود که شایعه شد مورد توجه استعدادیاب‌های بارسلونا هم قرار گرفته است، اما انتشار فیلمی از او در سال 1379 منجر به محرومیت 5 ساله‌اش در فوتبال شد. مجاهد بعد از اتمام این محرومیت دیگر نتوانست همان مجاهد محبوب بلاژویچ بشود.
میناوند؛ از یوسی‌ال تا ویلای کذاییبه زحمت تا 30 سالگی بازی کرد. بازیکنی که روزی تنه‌ به‌ تنه دیوید بکهام می‌زد و در لیگ قهرمانان اروپا به میدان می‌رفت، به خاطر حضور در یک میهمانی همه‌چیز را طی چند روز از دست داد. فیلمی از آن میهمانی و ویلایی که میناوند در آن حضور داشت، دست به دست شد و زندگی خصوصی و حرفه‌ای این ستاره ملی‌پوش به یکباره به نابودی کشیده شد و خیلی‌زود دوران بازیکنی مهرداد به پایان رسید.
علی اکبریان؛ ستاره خوش‌چهره پای چوبه‌ دارخوش‌چهره بود و خوش‌تکنیک. هم برای استقلال بازی کرد و هم برای رقیب سنتی‌اش. پیراهن تیم ملی را هم به تن کرد وآینده درخشانی انتظارش را می‌کشید، اما اسیر اعتیاد شد. چندی بعد سر از زندان درآورد و تا پای چوبه دار رفت. علی اکبریان مدت‌هاست پشت میله‌های زندان حبس شده و رویاهای پرپرشده‌اش را مثل یک فیلم مرور می‌کند.
رضا حقیقی؛ جانشین جواد از تایلند دیپورت شدتازه الان 30 ساله شده است. در فجرسپاسی چهره شد و به تیم ملی رسید. در جام‌جهانی 2014 هم به میدان رفت. او را جانشین خلف جواد نکونام می‌دانستند. به پرسپولیس پیوست و همه را به ظهور یک ستاره جدید امیدوار کرد ولی خیلی‌زود همه این امیدها، جای خود را به یأس داد. حقیقی که سودای لژیونر شدن داشت بعد از حاشیه‌های گاه و بیگاهش از پرسپولیس جدا شد. در پدیده، صبا و شهرداری ماهشهر بازی کرد و به دلایل نامعلوم از تایلند دیپورت شد و حالا مدت‌هاست تیمی ندارد. به نظر می‌رسد فوتبال رضا حقیقی در سکوت به اتمام رسیده است.
شیث؛ همه‌چیز از یک خوشحالی شروع شدداستان شیث رضایی را هم که همه از بر هستند. بازیکن شمالی که از همان ابتدا سرش درد می‌کرد برای حاشیه؛ از درگیری با علی دایی تا ماجرایش با محمد نصرتی. استعداد بالایش بر هیچ‌کس پوشیده نبود. شیث تا بازوبند پرسپولیس هم پیش رفت، اما جنجال‌های بی‌پایانش در عملکرد داخل زمینش تاثیر گذاشته بود. جدایی‌اش از پرسپولیس در سال 91 مساوی بود با اتمام فوتبالش. حضور در شهرداری تبریز، مس کرمان و راه‌آهن هم دوای درد او نشد. شیث بعد از فوتبال سراغ خوانندگی رفت، اما بعد از چند ترک، در آنجا هم به بن‌بست رسید و حالا کسی از او خبری ندارد.
حاج‌محمد؛ پایان آقای ستاره در 25 سالگیمهدی حاج‌محمد نمونه دیگری از ستاره‌های خاموش‌شده فوتبال ایران است. او در دهه 40 به فوتبال ایران معرفی شد. 17 ساله بود که بازیکن فیکس تاج سابق شد و سال بعد به عضویت تیم ملی درآمد. بازی‌های آسیایی 1970 نزدیک بود که او مصدوم شد. نمی‌توانست بازی کند، اما به اصرار مکری، رئیس وقت فدراسیون به مسابقات آسیایی رفت. رفت و در باخت 0-1 ایران به کره در زمین حضور داشت و اتفاقا، بازی دلچسبی هم به نمایش نگذاشت. آقای رئیس که آن زمان همه‌کاره بود انگ کم‌کاری به مهدی زد و او از تیم ملی کنار گذاشته شد. همان زمان با عباس خسروانی، رئیس باشگاه تاج هم به مشکل خورد و نتیجه‌اش، تبعید شدنش برای گذراندن سربازی در بیابان‌ها بود؛ جایی به دور از فوتبال. وقتی برگشت، دیگر آن مهدی حاج‌محمد که همه می‌شناختند، نبود. دیگر آن بازیکنی نبود که مرحوم ایرج دانایی‌فر را مجاب کرد تا پسرش، علی را به تیم دیگری بفرستد تا ذخیره او نشود. دیگر آنی نبود که بیوک جدی‌کار را نیمکت‌نشین خودش کرده بود. به عقاب رفت و سپس ماشین‌سازی و بعد هم در سن تقریبا 25 سالگی فوتبال را کنار گذاشت.
دیگر ستاره‌هایی که زود خاموش شدندمحمد برزگر، حمید شفیعی، رضا حاج‌قاسم، هادی مهدوی‌کیا، فرد ملکیان و... نام‌های دیگری هستند که مرگ فوتبالی، خیلی‌زود سراغ‌شان آمد و اجازه نداد توانایی‌شان در مستطیل سبز را آن‌گونه که شایسته بود به همگان نشان بدهند. بی‌شک در آینده نیز از این‌دست ستاره‌های سوخته خواهیم داشت. بازیکنانی که خواسته یا بعضا ناخواسته، مرگ فوتبالی‌شان از راه می‌رسد. فعلا آخرین جوانمرگ، پیام صادقیان است.
بی‌توجه به پیشنهاد فولاد و تیم ترک؛ پیام رفت که برنگردد؟پیام صادقیان از فوتبال خداحافظی کرد و درحالی خودش این خبر را در لایو اینستاگرامش اعلام کرد که طبق خبری که «فرهیختگان» کسب کرده، از سطح اول فوتبال ایران و حتی ترکیه پیشنهادهایی داشت. طبق شنیده‌ها صادقیان به‌تازگی از دو تیم لیگ برتری ازجمله فولاد خوزستان پیشنهاد داشت و حتی طبق اطلاعات موجود، این بازیکن سابق برای مذاکره با یک تیم ترکیه راهی این کشور شد که درنهایت تصمیم دیگری گرفت. از سوی دیگر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران و این موضوع که شرط‌بندی در کشورمان امری ممنوع محسوب می‌شود، به نظر می‌رسد صادقیان با علم این موضوع وارد کارزار شرط‌بندی شده و ظاهرا او دیگر راه برگشتی برای خود به کشورمان با این اقدام باقی نگذاشته است.
منبع: روزنامه فرهیختگان


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

ملی‌پوش سابر: روی مدال المپیک شمشیربازی حساب کنید
ملی پوش سابر ایران گفت: با قطعی شدن سهمیه المپیک دیگر خیالمان راحت شد اما هدف ما از اول طلای المپیک بوده است.
تکلیف المپیک تا سه ماه دیگر مشخص می‌شود
کمیته بین المللی المپیک تا سه ماه دیگر در رابطه با برگزاری بازی های توکیو ۲۰۲۰ تصمیم‌گیری خواهد کرد.
پارلمان عراق خواستار اتخاذ اقدامات قانونی علیه نخست‌وزیر مکلف شد
پارلمان عراق از دادستانی کل این کشور خواست علیه نخست‌وزیر مکلف عراق اقدامات قانونی فوری اتخاذ کند.
صلیب سرخ خواهان خروج ایمن غیرنظامیان از ادلب شد
کمیته بین‌المللی صلیب سرخ از طرف‌های درگیر در ادلب سوریه خواست به غیرنظامیان اجازه دهند به منظور دوری از درگیری‌ها به صورت ایمن از این استان خارج شوند.
وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی: اشغال غزه نزدیک است
وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی امروز (سه شنبه) بار دیگر از نیت این رژیم برای اشغال نوار غزه پرده برداشت.
دستگاه‌های متولی بحران؛ این‌بار آماده برای سیل
طی روز های گذشته هشدارهایی درباره ورود سامانه بارشی جدید به کشور از سوی سازمان هواشناسی اعلام شد. این سازمان طی توضیحات خود اعلام کرده بود که ورود این سامانه بارشی به کشور ریسک به وقوع پیوستن سیل در برخی از استان‌ها را افرایش می‌دهد. بر اساس این پیش‌بینی‌ها استان‌هایی از جمله ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و ... تحت تاثیر بارش‌ها خواهند بود. در همین راستا سازمان‌های متولی بحران از جمله سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، مدیریت بحران کشور و ... آماده باش‌هایی را ترتیب داده‌اند تا سیل آن‌ها را غافلگیر نکند.
بلاتکلیفی شهروندان تهرانی درباره تعطیلی چهارشنبه
در حالی که مدارس استان تهران این هفته به دلیل پیشگیری از ویروس کرونا تا روز سه‌شنبه ۶ اسفند ماه تعطیل بودند، هنوز وضعیت تعطیلی مدارس برای روز چهارشنبه ۷ اسفند مشخص نیست.
دستور رئیس قوه قضائیه برای رسیدگی به وضعیت زندانیان درباره کرونا
سخنگوی قوه قضائیه از دستور آیت الله رئیسی برای رسیدگی ویژه به وضعیت زندانیان در جهت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خبر داد.
مرگ یک کارگر بر اثر انفجار در معدن طلای بردسکن- قطع دست یک مرد در کارگاه شارژ کپسول آتش‌نشانی
رئیس آتش‌نشانی بردسکن گفت: براثر انفجار در معدن طلای بردسکن یک نفر جان خود را از دست داد؛ همچنین در حادثه‌ای دیگر انفجار در کارگاه غیر استاندارد شارژ کپسول آتش‌نشانی منجر به قطع دست یک مرد شد.
بیمار مشکوک به کرونا در بندرعباس درگذشت
دکترفاطمه نوروزی سه شنبه شب با اعلام این خبر افزود: این بیمار دوشنبه هفته جاری با علائم شبیه به کرونا به بیمارستان مراجعه کرد و ساعت ۸ شب همان روز دارفانی را وداع گفت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ملی‌پوش سابر: روی مدال المپیک شمشیربازی حساب کنید
ملی پوش سابر ایران گفت: با قطعی شدن سهمیه المپیک دیگر خیالمان راحت شد اما هدف ما از اول طلای المپیک بوده است.
دستگاه‌های متولی بحران؛ این‌بار آماده برای سیل
طی روز های گذشته هشدارهایی درباره ورود سامانه بارشی جدید به کشور از سوی سازمان هواشناسی اعلام شد. این سازمان طی توضیحات خود اعلام کرده بود که ورود این سامانه بارشی به کشور ریسک به وقوع پیوستن سیل در برخی از استان‌ها را افرایش می‌دهد. بر اساس این پیش‌بینی‌ها استان‌هایی از جمله ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و ... تحت تاثیر بارش‌ها خواهند بود. در همین راستا سازمان‌های متولی بحران از جمله سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، مدیریت بحران کشور و ... آماده باش‌هایی را ترتیب داده‌اند تا سیل آن‌ها را غافلگیر نکند.
یحیی به شهرخودرو رسید، استقلال به کویر
5 مسابقه از هفته بیست و یکم لیگ برتر روز پنجشنبه برگزار می‌شود که دو تیم استقلال و پرسپولیس در تهران و سیرجان به مصاف حریفان خود می‌روند.
محمد نادری همبازی علیرضا بیرانوند نمی شود
آنتورپ باشگاهی است که امسال بیرانوند را به خدمت گرفت و او از تابستان آینده پیراهن این تیم بلژیکی را به تن خواهد کرد. اگر نادری هم به آن باشگاه می‌رفت از فصل آینده با او همبازی می‎شد، ولی حالا ماجرا کلاً کنسل است.
نتیجه تست کرونای سخنگوی دولت هنوز اعلام نشده است
دفتر سخنگوی دولت در توضیحی اعلام کرد هنوز نتیجه تست کرونای علی ربیعی اعلام نشده است.
تکلیف المپیک تا سه ماه دیگر مشخص می‌شود
یحیی به شهرخودرو رسید، استقلال به کویر
محمد نادری همبازی علیرضا بیرانوند نمی شود
رکوردداران کلین شیت در لیگ قهرمانان اروپا
رکوردداران کلین شیت در لیگ قهرمانان اروپا
خبر خوشحال کننده امید ایران در المپیک +عکس
استوکس از اشکان دژاگه دزدی کرد!
بهترین مربی از نظر زیدان
بی‌تفاوتی فدراسیون هندبال به کرونا
لغو مسابقات و اردوهای دوومیدانی تا پایان سال