موسیقی در هفته‌ای که گذشت- بازگشت مهدی یراحی به موسیقی پاپ

17:41 ۸ روز و ۲۰ ساعت پیش افکار نیوز 296 0
موسیقی در هفته‌ای که گذشت- بازگشت مهدی یراحی به موسیقی پاپ

مهمترین رویداد‌های حوزه موسیقی از ۱۵ تا ۲۱ تیرماه را با یک کلیک بخوانید.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،در این گزارش به مهمترین اخبار هفته اخیر در حوزه موسیقی کشور اشاره می‌کنیم.
محمد معتمدی به جشن حافظ نیامد اخبار فرهنگ و هنر_ محمد معتمدی خواننده موسیقی ایرانی با انتشار متنی انصراف خود را از حضور در بین اسامی نامزد‌های دریافت جایزه بهترین تیتراژ موسیقایی جشن حافظ اعلام کرد.
در این متن آمده است:«با سلام و عرض ادب. از دوستان خوب و بزرگوار در جشن سالانه حافظ که بنده را برای جایزه بهترین خوانندگی تیتراژ کاندیدا کرده اند بی نهایت سپاسگزارم. هرچند اگر نام اعضای هیأت داوران بخش موسیقی را می‌دانستم از تک تک آن عزیزان به اسم تشکر می‌کردم.
اینجانب به دلایل شخصی از حضور در این رقابت معذورم و برای دیگر کاندیدا‌های محترم آرزوی موفقیت دارم.
ضمناً همانگونه که قبلاً نیز از همه جشن‌های خوب کشورمان خواهش کرده ام، مجدداً درخواست دارم که حق انتخاب جهت شرکت یا عدم شرکت در اینگونه رقابت‌ها را برای هنرمندان محفوظ و محترم بداریم. شادی هاتان افزون باد. با مهر / محمد معتمدی»
گفتنی است اختتامیه جشن حافظپنچشنبه این هفته برگزار شد.
مهدی یراحی به موسیقی پاپ بازگشت مهدی یراحیکه برای انتشار نادرست موزیک ویدیو «پاره سنگ» غیر مجاز شد، مشکلی برای ادامه فعالیت خود ندارد. در این موزیک ویدیو بخش‌هایی اضافه شده بود که ظاهرا در قطعه مجوز دار قرار نداشته بود. حال او در صفحه اینستاگرامش از بازگشت به عرصه موسیقی و برگزاری کنسرت خبر داد.
نکته قابل توجه این است که بلیت‌های کنسرت وی خیلی زود و پس از سپری شدن ساعاتی از بلیت فروشی به پایان رسید.
گزارش هزینه مالی اعزام منتخب ارکستر‌های سمفونیک و ملی ایران به روسیه منتشر شددر راستای شفاف‌سازی اطلاعات، بنیاد فرهنگی هنری رودکی، گزارش هزینه مالی اعزام منتخب ارکستر‌های سمفونیک و ملی ایران به روسیه را منتشر کرد. فایل گزارش هزینه‌ها در سامانه شفاف سازی اطلاعات در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده است.
جشنواره آوا‌ها و نوا‌های رضوی به ایستگاه پایانی رسیدآیین اختتامیه جشنواره آوا‌ها و نوا‌های رضویساعت پنج عصر شنبه ۱۵ تیر ماه در تالار وحدت برگزار شد. احد جاودان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در ابتدا روی صحنه آمد و از عوامل اجرایی جشنواره تشکر کرد.
در ادامه با حضور حسینی معاونت هنری وزارت ارشاد، الله یاری مدیر دفتر موسیقی، احد جاودان و احمد صدری از احمد مراتب، علی اسمی، صدیقه بحرانی، و رضا صادقی تقدیر شد.
رضا صادقیگفت: چه منتی است که برای اندک کاری که برای اهل بیت و امام رضا (ع) خواندم از من تشکر شود. بچه بودم یک سال و نیم داشتم. یک دکتر که شاید حالش بد بود آمپولی در عصب پایم زد و تمام بدنم از کار افتاد. برای پدرم خیلی سخت بود من را به دکتر ببرد. وقتی می‌گفتم چرا من را برای شفا نزد امام رضا نمی‌بری پدرم گفت: انقدر از امام رضا حال خوب گرفتم که نباید حال بد تو را نزد این امام رئوف ببرم. از آن موقع یاد گرفتم که نباید منتی برای ارادتم داشته باشم. خوشحالم که امام رضا (ع) منت سرم گذاشته که بین شما هستم.»
در ادامه از برگزیدگان به شرح زیر تقدیر شد:هنرمندان و گروه‌های برگزیده بخش بین‌الملل: گروه عاشیق‌های آذربایجان از کشور جمهوری آذربایجان / ‌‬ گروه «خوش نواز» به سرپرستی محمد نسیم خوش نواز از کشور افغانستان / ‌‬ عبدالغفور قزاق از کشور قزاقستان، المت جمال کایهان از کشور ترکیههنرمندان گروه‌های برگزیده بخش ایران: گروه «اخوان» سنندج به سرپرستی منصور مرادی / ‌‬ گروه «نجوای کتول» به سرپرستی محمدرضا برزگر از علی آباد کتول / ‌‬ گروه اردشیر نوایی از خرم آباد لرستان / ‌گروه «ندای جام» از تربت جام به سرپرستی شهرام فرهادی نیا‬ / ‌‬ گروه «بخشی» به سرپرستی سلطان رضا، ولی نژاد از شیروان / ‌‬ گروه نغمه‌های شاه جهان از شهراستان فاروج به سرپرستی مظاهر حدادیان / ‌‬گروه قاف عشق به سرپرستی فرشید خویی وند از ورامین / ‌‬گروه «پیر پتر» به سرپرستی اسحاق بلئوچ نسب از شهر چابهار / ‌‬ گروه چاوشی خوانی به سرپرستی محمد حسن باغبانی از حویبار مازندران / ‌‬ گروه یاری به سرپرستی سید زاهد حسینی / ‌‬ گروه میسان از اهوار به سرپرستی باسم حمادی / ‌‬ گروه فریان کویر به سرپرستی غلام فاروق فقیری از مشهد / ‌‬ سلمان سورگی از بیرجند خراسان / ‌‬ گروه «قاصدک» به سرپرستی سیعد علی اسماعیلی از تهران / ‌‬ گروه «عاشیقلار میشو» به سرپرستی احد ملکی از تبریز / ‌‬ محمد نعیمی از شهر رامیان / ‌‬ گروه «لری» به سرپرستی فرشاد سیفی از لرستان / ‌‬ گروه «آوای کلپورگان» به سرپرستی خسرو سیاهانی از چابهار / ‌‬ گروه «کرامت» به سرپرستی علی مراد زاده از اصفهان / ‌‬ گروه چاووشی خوانی به سرپرستی غلامرضا فرج پور از مازندران / ‌‬ گروه «صبا» به سرپرستی خلیل شیری از تایباد / ‌‬ گروه «کلار بختیاری» به سرپرستی داریوش اسکندری از شهر کردبه این ترتیب، چهارمین جشنواره آوا‌ها و نوا‌های رضوی با حضور هنرمندان مختلف به پایان راه خود رسید. در پایان مراسم، تمامی شرکت کنندگان روی صحنه آمدند و عکس یادگاری گرفتند.
ارکستر سمفونیک تهران با شهرداد روحانی به روی صحنه می‌رود ارکستر سمفونیک تهرانبه رهبری شهرداد روحانی در تازه‌ترین کنسرت خود که ساعت ۲۱:۳۰ روز‌های چهارشنبه دوم و پنجشنبه سوم مرداد ماه در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود موسیقی متن برخی از فیلم‌های منتخب دنیای سینما را پیش روی مخاطبان قرار می‌دهد.
«برباد رفته» به آهنگسازی ماکس اشتاینر، «پدرخوانده» به آهنگسازی نینوروتا، «ماموریت» به آهنگسازی انیوموریکونه، «روانی» به آهنگسازی برنارد هرمن، «گلادیاتور» به آهنگسازی هانس زیمر، «دوردنیا در ۸۰ روز»، «بن هور» به آهنگسازی میکلوش روژا، «آرواره کوسه» به آهنگسازی جان ویلیامز، «بیرون از آفریقا» به آهنگسازی جان بری و «پیامبر (محمد رسول الله)» به آهنگسازی موریس ژار موسیقی متن فیلم‌هایی هستند که در این کنسرت به مخاطبان ارائه می‌شود.
تازه‌ترین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران ساعت ۲۱:۳۰ روز‌های چهارشنبه دوم و پنجشنبه سوم مرداد ماه سال جاری به رهبری و مدیریت هنری شهرداد روحانی در تالار وحدت تهران برگزار خواهد شد.
درخواست سفیر ازبکستان از معاونت هنریبه نقل از معاونت هنری، بهادر عبدالله اف، سفیر ازبکستان در ایران با قدردانی از معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد برای تعامل و همکاری هنری با توجه به اشتراک فرهنگی دو کشور گفت: موزه تمدن اسلامی ازبکستان در حال راه اندازی است و ازبکستان درخواست دارد یک نسخه از صفحه قرآن بایسنقری که در موزه ملی ایران است از سوی خوشنویسان ایران بازنویسی شود تا در موزه تمدن اسلامی کشور ازبکستان قرار گیرد.
سفیر ازبکستان در این دیدار همچنین با اشاره به همکاری ۲ کشور در حوزه موسیقی و اجرای گروه‌های موسیقی ایران در جشنواره‌های ازبکستان گفت: برای جشنواره بین المللی موسیقی ترانه‌های شرقی که حدود ۲ ماه آینده در سمرقند برگزار می‌شود از مدتی پیش از گروه‌های ایرانی نیز دعوت شده و امیدواریم گروه‌های موسیقی ایران در این جشنواره حضور داشته باشند.
سیدمجتبی حسینی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این دیدار گفت: توجه و نگاه سفیر ازبکستان به فرهنگ و هنر، فرصتی برای تقویت همکاری ۲ کشور است. با توجه به درخواست ازبکستان برای بازنویسی صفحه‌ای از قرآن بایسنقری که در موزه ملی ایران است؛ با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مذاکره خواهیم کرد تا توسط خوشنویسان ایرانی بازنویسی شود. البته تعدادی از صفحات قرآن بایسنقری در مجموعه‌ها و موزه‌های داخلی و خارجی نگهداری می‌شود و چند سال قبل مجموعه‌ای از تعدادی صفحات قرآن بایسنقری منتشر شد.
در این دیدار محمد اله یاری، مدیرکل دفتر موسیقی، علی اکبر صفی پور، مدیرعامل بنیاد رودکی و مجید فروغی، مدیر روابط عمومی معاونت امور هنری حضور داشتند.
 


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

محصص: بحرین سخت‌ترین حریف ما در مقدماتی جام جهانی است- نمی‌توان حریفی را ضعیف دانست
مرتضی محصص، رئیس کمیته فنی و توسعه فوتبال، تیم ملی بحرین را سخت‌ترین حریف شاگردان مارک ویلموتس در مرحله اول مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ دانست.
لیگ برتر هندبال فردا قرعه‌کشی می‌شود
رقابت‌های لیگ برتر هندبال باشگاه‌های کشور فردا در محل این فدراسیون قرعه‌کشی خواهد شد.
فوتبال جهان| فضل: مصر می‌تواند میزبان بهترین جام جهانی باشد
فوتبال جهان- محمد فضل مدیر برگزاری مسابقات فوتبال جام ملت های آفریقا در مصر معتقد است این کشور می تواند میزبان رقابت های جام جهانی فوتبال باشد.
کاراته قهرمانی آسیا| پیروزی نزدیک تیم کومیته تیمی بانوان مقابل ازبکستان
تیم کومیته تیمی بانوان کشورمان در روز پایانی مسابقات قهرمانی آسیا در دیدار نخست مقابل ازبکستان به برتری دست یافت.
خطیب: اگر تجربه داور بالاتر بود، کمالوند را اخراج نمی‌کرد- با این شرایط باید با لیگ برتر خداحافظی کنیم
عبدالرحیم خطیب، سرپرست تیم فوتبال پارس جنوبی جم گفت که اگر تجربه داور دیدار این تیم برابر گل‌گهر سیرجان بالاتر بود، فراز کمالوند را از کنار زمین اخراج نمی‌کرد.
تیم کشتی آزاد نوجوانان اولین مسافر جهانی 2019
تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان که روز جمعه راهی صوفیه بلغارستان خواهد شد اولین تیم کشتی ایران است که در سال ۲۰۱۹ راهی رقابت‌های جهانی خواهد شد.
پایان اردوی تیم فوتبال نساجی در کردان کرج
اردوی تیم فوتبال نساجی مازندران در کردان کرج به پایان رسید.
تذکر یک نهاد نظارتی به وزیر ورزش؛ رئیس آمریکایی را برکنار کنید
یک نهاد نظارتی در نامه‌ای به مسعود سلطانی‌فر به وزیر ورزش و جوانان تذکر داد که رئیس آمریکایی یک فدراسیون ورزشی را برکنار کند.
عارف غلامی به استقلال پیوست
عارف غلامی، مدافع تیم فوتبال امید کشورمان به عضویت تیم استقلال درآمد.
سلطانی‌فر بالاخره حکم علی مرادی را امضا کرد
حکم رئیس فدراسیون وزنه‌برداری توسط وزیر ورزش و جوانان امضا شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ˮگوزن مینیاتوریˮ در مازندران- عکس
تصویری دیدنی از "شوکا" یا همان گوزن مینیاتوری در جنگل های هیرکانی استان مازندران را در زیر می بینید.
با غول خارجی پرسپولیس در خط حمله بیشتر آشنا شوید
مهاجم آلبانیایی مذاکرات خود را با نماینده پرسپولیس آغاز کرده است.
بهره‌مندی 2000 خبرنگار از کارت بلیت رایگان اتوبوس
دبیر کارگروه بررسی مدارک و اسناد متقاضیان استفاده از سهمیه طرح ترافیک ویژه خبرنگاران با اشاره به بهره‌مندی 2000 خبرنگار از کارت بلیت رایگان اتوبوس، گفت: مشکل توزیع این کارت‌ها بزودی رفع می‌شود.
۶ راهکار طلایی برای کنترل سرطان سینه
سرطان سینه یکی از انواع سرطان‌های رایج در خانم‌ها است که با رژیم غذایی مناسب قابل کنترل است.
بمب آبی‌ها در اردوی قرمزها!
استقلال تهران وارد بازی جنجالی تازه‌ای در زمینۀ نقل و انتقالات شده است.
رضا رویگری با «حسن کچل» به تئاتر برگشت
رشادت زن عراقی برای رهایی از چنگال داعش مستند شد +فیلم
قیمت کاغذ باز هم کاهش یافت، اما همچنان بالاست
ایده هاشمی گلپایگانی برای تک‌جنسیتی کردن فضای کار و تحصیل بانوان
خانه وارطان با «لامِلّا» در جرگه تماشاخانه‌داران
ویژه‌برنامه حسینیه فاطمیون مشهد در ایام زیارت مخصوص
سازمان اوج «لباس شخصی» را می‌سازد
ریاست جدید انجمن سینمای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مشخص شد
بازگشت ˮتاپ‌گانˮ با تام کروز پس از 33 سال
کودکان ترک مخاطبان تازه کتاب «ماه‌من ماه ما»