حضور ۷ شرکت دانش بنیان در مرکز رشد دانشگاه

13:39 ۹۵ روز و ۱۷ ساعت پیش ایسنا 896 0
حضور ۷ شرکت دانش بنیان در مرکز رشد دانشگاه

رئیس دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان جزئیات پذیرش دانشجوی خارجی در این دانشگاه را تشریح کرد.

ایسنا

دکتر حسن رنجبرعسکری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: کار تدوین سند راهبردی دانشگاه مجدداً از اول سال ۱۳۹۷ آغاز شده و مصصم هستیم این سند در کوتاه‌ترین زمان ممکن تدوین شود.
به گفته وی تاکنون در سند راهبردی، جهت گیری‌های کلان شامل چشم انداز ، مأموریت‌ها، ارزش‌ها و اهداف کلان دانشگاه تدوین شده است و بر اساس نقاط قوت و ضعف، راهبردهای حوزه ریاست و پنج معاونت اتمام شده است و در حال تدوین راهکارها و برنامه‌های عملیاتی هستیم.
وی افزود: ۸۵ درصد شاخص‌های برنامه‌ها در معاونت‌ها تعریف و تعیین شده است و امیدواریم سند راهبردی هر کدام از معاونت‌ها تا شهریورماه تدوین و در آذرماه اجرایی شود.
رنجبرعسکری به همدلی و وفاق بین مدیران و اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه اشاره کرد و با بیان اینکه دانشگاه باید بتواند ارتباط مؤثر با جامعه داشته و پاسخگوی جامعه باشد، خاطرنشان کرد: یکی از بخش‌هایی که می‌تواند به دانشگاه کمک کند، حمایت از شرکت‌های مرکز رشد است. مرکز رشد به صاحبان ایده کمک می‌کند که ایده خود را به ثروت تبدیل کنند.
حضور ۷ شرکت دانش بنیان در مرکز رشد دانشگاه وی با بیان اینکه دانشگاه ولی عصر ( عج ) رفسنجان اولین دانشگاه در سطح استان کرمان است که مرکز رشد را راه اندازی کرده است، اظهار کرد: این مرکز دارای ۵۵ شرکت است که ۷ شرکت آن دانش بنیان هستند.
رئیس دانشگاه ولی عصر ( عج ) رفسنجان با بیان اینکه اگر ارتباط دانشگاه با صنعت به معنای واقعی برقرار شود به مأموریت‌های دانشگاه نزدیک شده ایم ، خاطرنشان کرد: این دانشگاه چند طرح با مجتمع مس سرچشمه دارد.
رنجبرعسکری ادامه داد: با توجه به تولید اسید سولفوریک در مجتمع مس سرچشمه، تولید کود سولفات آمونیوم از طرح‌هایی است که آمونیوم با کیفیت بالا به صورت آزمایشگاهی تولید شده است و این کود از خارج وارد می‌شد و امیدواریم سرمایه گذارهایی در این زمینه پیدا شوند تا با تولید انبوه از وابستگی به خارج بی‌نیاز شویم.
وی بیان کرد: طرحی در خصوص ماشین‌های گاز سوز توسط هیأت‌علمی این دانشگاه نوشته شده که با استفاده از کربن فشار گاز را به یک صدم می‌رساند که در این طرح خطر انفجار وجود ندارد.
وی به بحث آموزش و توانمندسازی دانشجویان اشاره کرد و گفت: این دانشگاه در ۹۹ رشته گرایش در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارد و ۲۰ درصد دانشجویان در مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند. ضمن اینکه به دنبال رشته‌های بین رشته‌ای هستیم که دانشجو بعد از فارغ
التحصیلی وارد بازار کار شود و از طرفی یکی از سیاست‌های دانشگاه توانمندسازی دانشجویان است که در این راستا مرکز جهاد دانشگاهی با همکاری مرکز فنی و حرفه‌ای تأسیس شده است که بتواند مهارت‌های مختلف را به دانشجویان آموزش دهد. ضمناً مرکز رشد واحدهای
فناورانه و هم چنین مرکز کارآفرینی در راستای تبدیل ایده به ثروت فعالیت دارد.
رئیس دانشگاه ولی عصر ( عج ) رفسنجان با اشاره به اینکه این دانشگاه معین اقتصادی منطقه خنامان شده است، یادآور شد: در راستای رونق تولید در مناطقی که این دانشگاه معین اقتصادی آن است کشت گلخانه‌ای، زعفران و پرورش ماهی در حال اجراست.
وی ادامه داد: در منطقه خنامان طرح زعفران کاری را در ۳ هکتار شروع کردیم که این طرح در حال توسعه است، همچنین در روستای مانی یک هکتار کشت زعفران انجام و همچنین در شهرک مس کشت گل محمدی و زعفران توسط دانشگاه صورت گرفته است، ضمن آنکه مجوز گلخانه کشت سبزی را در منطقه خنامان اخذ کردیم و این گلخانه به زودی راه اندازی می‌شود.
رنجبرعسکری افزود: در منطقه شاهزاده‌عباس نیز دو استخر پرورش ماهی ۵۴ هزار قطعه‌ای فعال است که ماهی‌های با کیفیت بالا تولید می‌شود و تا پایان این ماه به بازار عرضه می‌شود و در آینده نزدیک این طرح گسترش می‌یابد.
رئیس دانشگاه ولی عصر ( عج ) در خصوص وضعیت استخر این دانشگاه اظهار کرد: بر اساس شاخص‌های مورد نیاز، استخر فرسودگی دارد و سال ۹۵ با شرکت مشاور صحبت‌هایی انجام شد بررسی‌هایی که انجام دادند و گزارش را ارسال کردند که بر اساس آن گزارش، به حدود ۶ میلیارد تومان هزینه نیاز است.
رنجبرعسکری همچنین اظهار کرد: با مس سرچشمه موضوع را در میان گذاشتیم اما هنوز به نتیجه نرسیدیم به دنبال آن خواستیم از بودجه استانی منابعی جذب کنیم که در این زمینه هم هنوز به نتیجه نرسیدیم.
جزئیات پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه ولی عصر ( عج ) رفسنجان رئیس دانشگاه ولی عصر ( عج ) رفسنجان با اشاره به این موضوع که ۱۷ هزار متر مربع فضای دانشگاه آماده بهره برداری است، به نقش خیّرین در ساخت و ساز در دانشگاه اشاره و تصریح کرد: جا دارد از همه خیرین که در ساخت و ساز دانشگاه نقش مهمی داشتند تشکر کنیم، رشد و پیشرفت این دانشگاه را مدیون خدمات آنها هستیم چرا که بالای ۱۳۰ هزار مترمربع فضا داریم که اکثراً به همت خیران تأمین شدند، ما تا سال ۸۵ یک ریال ردیف عمرانی نداشتیم و هر چه ساختیم به کمک خیرین بوده است.
رنجبرعسکری از امضای تفاهم‌نامه این دانشگاه با وزارت علوم افغانستان خبر داد و گفت: قرار است این وزارتخانه پرونده دانشجویانشان را به دانشگاه ارسال کنند تا از نظر علمی بررسی شوند و در صورت پذیرش از سوی دولت جذب دانشگاه ولی عصر ( عج ) رفسنجان می‌شوند و در این زمینه پیش‌بینی می‌کنیم حداکثر ۱۰۰ دانشجوی افغانستانی را پذیرش کنیم که البته بستگی به تعداد تقاضا دارد.
رئیس دانشگاه ولی عصر ( عج ) رفسنجان یکی از سیاستهای این دانشگاه را توسعه روابط بین الملل و پذیرش دانشجوی غیر ایرانی خواند و افزود: اخیراً یک مؤسسه که در عراق فعالیت می‌کند اطلاعات دانشگاه را تهیه و دانشگاه ولی عصر ( عج ) را بین دانشجویان عراقی معرفی کرده است که در این زمینه نیز در حال رایزنی برای پذیرش دانشجو از کشور عراق و همچنین اخذ مجوز از وزارتخانه نیز هستیم.
رنجبرعسکری با اشاره به اینکه حذف کاغذ از چرخه اداری دانشگاه اقدامی در راستای اقتصاد مقاومتی بوده است، گفت: حذف کاغذ از چرخه اداری دانشگاه اقدامی در راستای اقتصاد مقاومتی بوده هر سازمان اگر سالیانه چند درصد از مصرف کاغذ حذف کند در این راستا گام برداشته است ضمن اینکه هر دانشجو تحصیلات تکمیلی که فارغ التحصیل می‌شود تنها یک نسخه کاغذی برای کتابخانه دانشگاه خواهد داشت و خبرنامه دانشگاه هم به صورت نسخه الکترونیکی ارائه می‌شود.
راه اندازی رشته دکتری ژنتیک در دانشگاه ولی عصر ( عج ) رفسنجان رئیس دانشگاه ولی عصر ( عج ) رفسنجان در ادامه تصریح کرد: مرکز آموزش‌های مجازی دانشگاه از لحاظ تجهیزات و امکانات در منطقه بی نظیر است و قابلیت سرویس دهی آموزش‌های تخصصی را به صورت حضوری و مجازی به کلیه ارکان جامعه و صنایع دارد که در حال حاضر با مجتمع مس سرچشمه همکاری نزدیکی داریم.
رنجبرعسکری خاطرنشان کرد: اخیراً دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان نیز برای برخی از مباحث دندان پزشکی (از جمله تمام مراحل دندان پزشکی) که به صورت شبیه سازی در مرکز تهیه می‌شود و کار دانشجویان پزشکی را برای آموزش دیدن، راحت می‌کند، تفاهماتی داشته ایم .
رئیس دانشگاه ولی عصر ( عج ) رفسنجان افزود: در حال حاضر ۷ دانشکده داریم و دو دانشکده علوم اداری و اقتصاد و علوم ریاضی که ساختمان‌ها کامل و از نظر آموزش هیچ کمبودی ندارند به این دانشکده‌ها اضافه می‌شود.
رنجبرعسکری بیان کرد: رشته دکتری ژنتیک و چند رشته دیگر از جمله مدیریت صنعتی (کارشناسی ارشد) مدیریت بازرگانی، مهندسی شیمی گرایش کارشناسی ارشد جدیداً راه اندازی کردیم و در حال حاضر چند رشته بین رشته‌ای هم در دست بررسی هستند که اضافه خواهند شد.
وی عنوان کرد: رشد کیفی و کمی دانشگاه ولی عصر ( عج ) رفسنجان قابل ستایش است به طوری که که در کل استان این دانشگاه در کنار دانشگاه شهید باهنر کرمان به عنوان معین منطقه انتخاب شده اند .


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

علم و فناوری جهان
علم و فناوری جهان

آخرین اخبار

۱۲ تمرین برای پیشگیری از پیچ خوردن مچ پا+ عکس
مفصل مچ پا بیش از هر مفصل دیگری در بدن پیچ می خورد و اهمیت درمان آن برای جلوگیری از تکراری شدن آن، بی ثباتی و لق شدن آن مفصل است. این پیچ خوردگی در جوانان و افراد میانسال بیشتر دیده می شود و در دو طرف مفصل مچ پا لیگامان هایی قرار دارند که باعث می شوند مفصل با وجود حرکت در فعالیت های روزانه دارای ثبات مناسب هم باشد.
آمار و ارقام تقابل‌های استقلال و فجر سپاسی- گربه سیاه آبی‌ها
استقلال و فجر سپاسی پنجشنبه این هفته برای سی‌ و هفتمین بار به مصاف هم می‌روند. در مجموع ۳۶ دیدار گذشته استقلال بیشتر به پیروزی رسیده اما فجر سپاسی هم بردهای به یاد ماندنی مقابل آبی‌های پایتخت داشته است.
صدور مجوز سفر اربعین برای بیش از ۱۲۰هزار مشمول سربازی
رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا از صدور مجوز سفر به عراق در ایام اربعین برای بیش از ۱۲۰ هزار نفر از مشمولان سربازی خبر داد.
جزئیات تولید اپلیکیشن‌های جدید و کیف الکترونیکی دانش‌آموزی
مشاور فناوری و خدمات فضای مجازی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به اعلام برنامه‌های سازمان پژوهش در حیطه توزیع بر خط کتب درسی و تولید کیف الکترونیکی و بسته‌های آموزشی و یاددهی - یادگیری پرداخت.
دفترچه بیماران دیابتی نشان‌دار شود
رییس هیات مدیره انجمن دیابت ایران ضمن انتقاد از برخی قوانین بیمه‌ها برای ارایه داروی بیماران دیابتی، بر لزوم نشان‌دار شدن دفترچه این بیماران از سوی بیمه‌ها تاکید کرد.
بکارگیری همه اتوبوس‌ها برای بازگشت زائران+ جزییات
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از به کارگیری همه ناوگان اتوبوسی کشور برای ارائه‌ی خدمات به زائران اربعین در مسیر بازگشت خبر داد و گفت: زائران و مردم مطمئن باشند همه تلاشمان را در این راستا انجام می‌دهیم و اگر تخلفی صورت گیرد با جدیت با آن برخورد می‌کنیم.
سالی طلایی برای اکتشاف چاه‌های نفت و گاز ایران
ضریب موفقیت چاه‌های اکتشافی (تعداد چاه‌های موفق نسبت به تعداد چاه‌های حفر شده) که در دنیا به‌طور میانگین ۳۰ درصد است، در ایران حدود ۶۰ درصد اعلام شده و در ۲۰ سال گذشته، در حوزه گاز، به ازای تولید هر ۱۰۰ واحد، ۱۸۰ واحد جایگزین شده است. در این مدت شاهد جایگزینی ۷۰ درصد نفت تولیدی نیز بوده‌ایم و آن‌طور که مسوولان نفتی می‌گویند در سال جاری شاهد اتفاقات خوبی در حوزه اکتشاف خواهیم بود.
خودروسازان؛ قربانی اصلی برگزیت بدون توافق
تحقیقات و بررسی‌های جدید صورت گرفته نشان می‌دهد که چهار پنجم شرکت‌های فعال در صنعت خودروسازی از تبعات منفی ناشی از خروج بدون توافق بریتانیا از اروپا ابراز نگرانی می‌کنند.
پوتین چرا به عربستان رفت؟
یک کارشناس مسائل روسیه با اشاره به سفر اخیر پوتین به عربستان و تلاش این کشور برای نزدیکی هر چه بیشتر به کشورهای حاشیه خلیج فارس اظهار کرد: واقعیت این است که مسکو به دنبال این است که متحدان سنتی آمریکا در حاشیه خلیج فارس را از واشنگتن دور کند. سیاستی که به نظر می‌رسد موفقیت در آن سخت و یا غیرممکن خواهد بود.
سریال «ستایش« صدای لنج داران جنوب را درآورد!
لنجداران و ملوانان استان بوشهر معتقدند یک قسمت از مجموعه تلویزیونی ستایش ۳ باعث تخریب این قشر زحمتکش شده و نارضایتی و اعتراض آنها را در پی داشته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

۱۲ تمرین برای پیشگیری از پیچ خوردن مچ پا+ عکس
مفصل مچ پا بیش از هر مفصل دیگری در بدن پیچ می خورد و اهمیت درمان آن برای جلوگیری از تکراری شدن آن، بی ثباتی و لق شدن آن مفصل است. این پیچ خوردگی در جوانان و افراد میانسال بیشتر دیده می شود و در دو طرف مفصل مچ پا لیگامان هایی قرار دارند که باعث می شوند مفصل با وجود حرکت در فعالیت های روزانه دارای ثبات مناسب هم باشد.
آمار و ارقام تقابل‌های استقلال و فجر سپاسی- گربه سیاه آبی‌ها
استقلال و فجر سپاسی پنجشنبه این هفته برای سی‌ و هفتمین بار به مصاف هم می‌روند. در مجموع ۳۶ دیدار گذشته استقلال بیشتر به پیروزی رسیده اما فجر سپاسی هم بردهای به یاد ماندنی مقابل آبی‌های پایتخت داشته است.
صدور مجوز سفر اربعین برای بیش از ۱۲۰هزار مشمول سربازی
رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا از صدور مجوز سفر به عراق در ایام اربعین برای بیش از ۱۲۰ هزار نفر از مشمولان سربازی خبر داد.
جزئیات تولید اپلیکیشن‌های جدید و کیف الکترونیکی دانش‌آموزی
مشاور فناوری و خدمات فضای مجازی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به اعلام برنامه‌های سازمان پژوهش در حیطه توزیع بر خط کتب درسی و تولید کیف الکترونیکی و بسته‌های آموزشی و یاددهی - یادگیری پرداخت.
دفترچه بیماران دیابتی نشان‌دار شود
رییس هیات مدیره انجمن دیابت ایران ضمن انتقاد از برخی قوانین بیمه‌ها برای ارایه داروی بیماران دیابتی، بر لزوم نشان‌دار شدن دفترچه این بیماران از سوی بیمه‌ها تاکید کرد.
بزودی صنعت از دانشگاه در حوزه ˮهوش مصنوعیˮ پیشی می‌گیرد
بومی‌سازی ۱۰ محصول فناورانه در حوزه ابزار دقیق
کارگاه دانشگاه شریف برای کشورهای حاشیه اقیانوس هند
افتتاح مزرعه آموزشی تحقیقاتی مرغ بومی دانشگاه لرستان
حضور ۱۲ تیم استارتاپی در شتاب‌دهنده ˮهلثینوˮ-فراخوان برای ارائه ایده
تخریب ۲۰ درصد جنگل‌های کشور طی ۳۰ سال گذشته
خط مشی ۱۰ ساله کشور در حوزه سیلاب‌ها مشخص شد
افتتاح پارک علم و فناوری لرستان با حضور وزیر علوم
گزارش اولیه سیلاب‌های اخیر به رئیس‌جمهور ارائه شد
تاکید وزیر علوم بر بسترسازی دانشگاه‌ها برای ورود جوانان به اشتغال مبتنی بر دانش و فناوری