حضور ۷ شرکت دانش بنیان در مرکز رشد دانشگاه

13:39 ۵ روز و ۴ ساعت پیش ایسنا 186 0
حضور ۷ شرکت دانش بنیان در مرکز رشد دانشگاه

رئیس دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان جزئیات پذیرش دانشجوی خارجی در این دانشگاه را تشریح کرد.

ایسنا

دکتر حسن رنجبرعسکری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: کار تدوین سند راهبردی دانشگاه مجدداً از اول سال ۱۳۹۷ آغاز شده و مصصم هستیم این سند در کوتاه‌ترین زمان ممکن تدوین شود.
به گفته وی تاکنون در سند راهبردی، جهت گیری‌های کلان شامل چشم انداز ، مأموریت‌ها، ارزش‌ها و اهداف کلان دانشگاه تدوین شده است و بر اساس نقاط قوت و ضعف، راهبردهای حوزه ریاست و پنج معاونت اتمام شده است و در حال تدوین راهکارها و برنامه‌های عملیاتی هستیم.
وی افزود: ۸۵ درصد شاخص‌های برنامه‌ها در معاونت‌ها تعریف و تعیین شده است و امیدواریم سند راهبردی هر کدام از معاونت‌ها تا شهریورماه تدوین و در آذرماه اجرایی شود.
رنجبرعسکری به همدلی و وفاق بین مدیران و اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه اشاره کرد و با بیان اینکه دانشگاه باید بتواند ارتباط مؤثر با جامعه داشته و پاسخگوی جامعه باشد، خاطرنشان کرد: یکی از بخش‌هایی که می‌تواند به دانشگاه کمک کند، حمایت از شرکت‌های مرکز رشد است. مرکز رشد به صاحبان ایده کمک می‌کند که ایده خود را به ثروت تبدیل کنند.
حضور ۷ شرکت دانش بنیان در مرکز رشد دانشگاه وی با بیان اینکه دانشگاه ولی عصر ( عج ) رفسنجان اولین دانشگاه در سطح استان کرمان است که مرکز رشد را راه اندازی کرده است، اظهار کرد: این مرکز دارای ۵۵ شرکت است که ۷ شرکت آن دانش بنیان هستند.
رئیس دانشگاه ولی عصر ( عج ) رفسنجان با بیان اینکه اگر ارتباط دانشگاه با صنعت به معنای واقعی برقرار شود به مأموریت‌های دانشگاه نزدیک شده ایم ، خاطرنشان کرد: این دانشگاه چند طرح با مجتمع مس سرچشمه دارد.
رنجبرعسکری ادامه داد: با توجه به تولید اسید سولفوریک در مجتمع مس سرچشمه، تولید کود سولفات آمونیوم از طرح‌هایی است که آمونیوم با کیفیت بالا به صورت آزمایشگاهی تولید شده است و این کود از خارج وارد می‌شد و امیدواریم سرمایه گذارهایی در این زمینه پیدا شوند تا با تولید انبوه از وابستگی به خارج بی‌نیاز شویم.
وی بیان کرد: طرحی در خصوص ماشین‌های گاز سوز توسط هیأت‌علمی این دانشگاه نوشته شده که با استفاده از کربن فشار گاز را به یک صدم می‌رساند که در این طرح خطر انفجار وجود ندارد.
وی به بحث آموزش و توانمندسازی دانشجویان اشاره کرد و گفت: این دانشگاه در ۹۹ رشته گرایش در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارد و ۲۰ درصد دانشجویان در مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند. ضمن اینکه به دنبال رشته‌های بین رشته‌ای هستیم که دانشجو بعد از فارغ
التحصیلی وارد بازار کار شود و از طرفی یکی از سیاست‌های دانشگاه توانمندسازی دانشجویان است که در این راستا مرکز جهاد دانشگاهی با همکاری مرکز فنی و حرفه‌ای تأسیس شده است که بتواند مهارت‌های مختلف را به دانشجویان آموزش دهد. ضمناً مرکز رشد واحدهای
فناورانه و هم چنین مرکز کارآفرینی در راستای تبدیل ایده به ثروت فعالیت دارد.
رئیس دانشگاه ولی عصر ( عج ) رفسنجان با اشاره به اینکه این دانشگاه معین اقتصادی منطقه خنامان شده است، یادآور شد: در راستای رونق تولید در مناطقی که این دانشگاه معین اقتصادی آن است کشت گلخانه‌ای، زعفران و پرورش ماهی در حال اجراست.
وی ادامه داد: در منطقه خنامان طرح زعفران کاری را در ۳ هکتار شروع کردیم که این طرح در حال توسعه است، همچنین در روستای مانی یک هکتار کشت زعفران انجام و همچنین در شهرک مس کشت گل محمدی و زعفران توسط دانشگاه صورت گرفته است، ضمن آنکه مجوز گلخانه کشت سبزی را در منطقه خنامان اخذ کردیم و این گلخانه به زودی راه اندازی می‌شود.
رنجبرعسکری افزود: در منطقه شاهزاده‌عباس نیز دو استخر پرورش ماهی ۵۴ هزار قطعه‌ای فعال است که ماهی‌های با کیفیت بالا تولید می‌شود و تا پایان این ماه به بازار عرضه می‌شود و در آینده نزدیک این طرح گسترش می‌یابد.
رئیس دانشگاه ولی عصر ( عج ) در خصوص وضعیت استخر این دانشگاه اظهار کرد: بر اساس شاخص‌های مورد نیاز، استخر فرسودگی دارد و سال ۹۵ با شرکت مشاور صحبت‌هایی انجام شد بررسی‌هایی که انجام دادند و گزارش را ارسال کردند که بر اساس آن گزارش، به حدود ۶ میلیارد تومان هزینه نیاز است.
رنجبرعسکری همچنین اظهار کرد: با مس سرچشمه موضوع را در میان گذاشتیم اما هنوز به نتیجه نرسیدیم به دنبال آن خواستیم از بودجه استانی منابعی جذب کنیم که در این زمینه هم هنوز به نتیجه نرسیدیم.
جزئیات پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه ولی عصر ( عج ) رفسنجان رئیس دانشگاه ولی عصر ( عج ) رفسنجان با اشاره به این موضوع که ۱۷ هزار متر مربع فضای دانشگاه آماده بهره برداری است، به نقش خیّرین در ساخت و ساز در دانشگاه اشاره و تصریح کرد: جا دارد از همه خیرین که در ساخت و ساز دانشگاه نقش مهمی داشتند تشکر کنیم، رشد و پیشرفت این دانشگاه را مدیون خدمات آنها هستیم چرا که بالای ۱۳۰ هزار مترمربع فضا داریم که اکثراً به همت خیران تأمین شدند، ما تا سال ۸۵ یک ریال ردیف عمرانی نداشتیم و هر چه ساختیم به کمک خیرین بوده است.
رنجبرعسکری از امضای تفاهم‌نامه این دانشگاه با وزارت علوم افغانستان خبر داد و گفت: قرار است این وزارتخانه پرونده دانشجویانشان را به دانشگاه ارسال کنند تا از نظر علمی بررسی شوند و در صورت پذیرش از سوی دولت جذب دانشگاه ولی عصر ( عج ) رفسنجان می‌شوند و در این زمینه پیش‌بینی می‌کنیم حداکثر ۱۰۰ دانشجوی افغانستانی را پذیرش کنیم که البته بستگی به تعداد تقاضا دارد.
رئیس دانشگاه ولی عصر ( عج ) رفسنجان یکی از سیاستهای این دانشگاه را توسعه روابط بین الملل و پذیرش دانشجوی غیر ایرانی خواند و افزود: اخیراً یک مؤسسه که در عراق فعالیت می‌کند اطلاعات دانشگاه را تهیه و دانشگاه ولی عصر ( عج ) را بین دانشجویان عراقی معرفی کرده است که در این زمینه نیز در حال رایزنی برای پذیرش دانشجو از کشور عراق و همچنین اخذ مجوز از وزارتخانه نیز هستیم.
رنجبرعسکری با اشاره به اینکه حذف کاغذ از چرخه اداری دانشگاه اقدامی در راستای اقتصاد مقاومتی بوده است، گفت: حذف کاغذ از چرخه اداری دانشگاه اقدامی در راستای اقتصاد مقاومتی بوده هر سازمان اگر سالیانه چند درصد از مصرف کاغذ حذف کند در این راستا گام برداشته است ضمن اینکه هر دانشجو تحصیلات تکمیلی که فارغ التحصیل می‌شود تنها یک نسخه کاغذی برای کتابخانه دانشگاه خواهد داشت و خبرنامه دانشگاه هم به صورت نسخه الکترونیکی ارائه می‌شود.
راه اندازی رشته دکتری ژنتیک در دانشگاه ولی عصر ( عج ) رفسنجان رئیس دانشگاه ولی عصر ( عج ) رفسنجان در ادامه تصریح کرد: مرکز آموزش‌های مجازی دانشگاه از لحاظ تجهیزات و امکانات در منطقه بی نظیر است و قابلیت سرویس دهی آموزش‌های تخصصی را به صورت حضوری و مجازی به کلیه ارکان جامعه و صنایع دارد که در حال حاضر با مجتمع مس سرچشمه همکاری نزدیکی داریم.
رنجبرعسکری خاطرنشان کرد: اخیراً دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان نیز برای برخی از مباحث دندان پزشکی (از جمله تمام مراحل دندان پزشکی) که به صورت شبیه سازی در مرکز تهیه می‌شود و کار دانشجویان پزشکی را برای آموزش دیدن، راحت می‌کند، تفاهماتی داشته ایم .
رئیس دانشگاه ولی عصر ( عج ) رفسنجان افزود: در حال حاضر ۷ دانشکده داریم و دو دانشکده علوم اداری و اقتصاد و علوم ریاضی که ساختمان‌ها کامل و از نظر آموزش هیچ کمبودی ندارند به این دانشکده‌ها اضافه می‌شود.
رنجبرعسکری بیان کرد: رشته دکتری ژنتیک و چند رشته دیگر از جمله مدیریت صنعتی (کارشناسی ارشد) مدیریت بازرگانی، مهندسی شیمی گرایش کارشناسی ارشد جدیداً راه اندازی کردیم و در حال حاضر چند رشته بین رشته‌ای هم در دست بررسی هستند که اضافه خواهند شد.
وی عنوان کرد: رشد کیفی و کمی دانشگاه ولی عصر ( عج ) رفسنجان قابل ستایش است به طوری که که در کل استان این دانشگاه در کنار دانشگاه شهید باهنر کرمان به عنوان معین منطقه انتخاب شده اند .


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

علم و فناوری ایران
علم و فناوری ایران

آخرین اخبار

«عماد ملت» منتشر شد+پوستر
خانه طراحان انقلاب اسلامی در سی و هفتمین سالروز تاسیس نهاد انقلابی شورای نگهبان، پوستر تازه خود با عنوان «عماد ملت» را منتشر کرد.
فراز و فرود عملیات رمضان؛ تهران به تهدیدهای خود عمل کرد
بعد از آغاز عملیات رمضان بود که شبکه دوم تلویزیون آلمان اعلام کرد که تهران به تهدیدهای خود عمل کرد و جنگ وارد مرحله جدیدی شد.
رئیس صداوسیما: نگاه به سرمایه‌داری در سریال‌سازی‌ها تغییر می‌کند
علی‌عسکری اعلام گفت: ما باید گونه سرمایه‌داری مطلوب اسلام را تکریم کنیم و با نگاه‌های وارداتی سوسیالیستی در پی تخریب سرمایه‌داری مشروع و قانونی نباشیم؛ در واقع نگاه به سرمایه‌داری در سریال‌سازی‌ها باید اصلاح شود.
ارائه راهکار ارزان شدن فوری خانه در تلویزیون
جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی «۳۶۰ درجه» به بررسی ابعاد مختلف گرانی مسکن و اجاره بها در ماه‌های اخیر می‌پردازد.
ادامه یافتن طرح ˮهنر برای همهˮ با محوریت حمایت از سیل‌زدگان
یازدهمین نشست هماهنگی قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل‌زدگان با تاکید بر ادامه یافتن طرح هنر برای همه با محوریت حمایت از سیل‌زدگان برگزار شد.
انتشار فراخوان انگلیسی و عربی جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی
فراخوان انگلیسی و عربی بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای شرکت کنندگان خارجی منتشر شد.
نهج‌البلاغه |صفتى که جامع تمام عیب‌هاست
بخیل‌ کسی‌ است‌ که‌ حاضر نیست‌ از مال‌، علم‌ و سایر نعمت‌هایی که‌ خدا به‌ او عطا کرده‌ در جایی‌ که‌ عقل‌ و شرع‌ آن‌ را مطلوب‌ می‌داند انفاق‌ کند و دیگران‌ را از آن‌ نعمت‌ بهره‌مند کند.
رجایی: هدفم تقویت نگاه علمی به تاریخ شفاهی افغانستان است
دبیر اولین دوره آموزشی تاریخ شفاهی افغانستان معتقد است که برگزاری این دوره به تقویت نگاه علمی نسبت به تاریخ شفاهی افغانستان می‌انجامد.
افسانه کمالی: سعی کردم مغز یک بچه‌ اوتیستی را روی صحنه تئاتر باز کنم
کارگردان «ماجرای عجیب سگی در شب» درباره سختی‌هایش برای تولید نمایشی می‌گوید که به موضوع اوتیسم و دنیای بیماران این اختلال روانی می‌پردازد.
هالیوود علیه ˮترامپˮ
اظهارات نژادپرستانه دونالد ترامپ با واکنش اهالی هالیوود مواجه شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مهاجم اروپایی که احتمالا پرسپولیسی شود+عکس
باشگاه پرسپولیس برای تقویت خط حملۀ خود، این روزها در حال بررسی گزینه‌های مختلف است.
معاون سیاسی جدید روحانی را بیشتر بشناسید- چگونه سردار سپاه قدس، «تکنوکرات» دولت هاشمی شد؟ +تصاویر
وزن و جایگاه واقعی فریدون وردی‌نژاد در حلقه مشاوران و اطرافیان روحانی بسیار بیش‌تر از نمود بیرونی آن است و این امر بیش از هر چیز، به سال‌ها سابقه نظامی-اطلاعاتی این چهره سیاسی-رسانه‌ای باز می‌گردد.
مغانلو: از دعوت به تیم ملی شوکه شدم- اکثر تیم‌های لیگ برتری به من پیشنهاد دادند
شهریار مغانلو، مهاجم تیم فوتبال پیکان گفت که از دعوت به تیم ملی شوکه شده است و ابراز امیدواری کرد که به اردوهای بعدی این تیم دعوت شود.
یک ستاره دیگر از پرسپولیس کنار گذاشته می شود!
پس از آن‌که گابریل کالدرون متوجه شد لیست پرسپولیس برای فصل آینده پُر است، تصمیم گرفت تا برای جذب بازیکنانی که به تقویت تیم کمک می‌کنند، چند بازیکن را از جمع قرمزها کنار بگذارد.
داورزنی: اگر کشتی بخواهد به اوج خود بازگردد باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کند
معاون قهرمانی و ورزش حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: اگر کشتی بخواهد به اوج خود بازگردد باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کند.
موضوع اشتغال دانش‌آموختگان با فشار و اجبار قابل اصلاح نیست
گزارش فعالیت دانشگاه‌ها در اجرای نقشه جامع علمی ارائه شود
انگیزه برای ذی‌نفعان به منظور مشارکت در روزآمدسازی مصوبات شورا ایجاد شود
تولید ۳۷ محصول حوزه پزشکی بازساختی در یکی از شرکتهای دانش‌بنیان
فراخوان ˮکهرباˮ برای حمایت از صاحبان ایده در حوزه بین‌الملل
ساخت تراشه‌ای که از اینترنت 6G پشتیبانی می‌کند
کمیسیون معین دانشگاه‌ها برای تعامل بیشتر با شورای انقلاب فرهنگی تشکیل می‌شود
انتظارات انسان درک او را تحت تاثیر قرار می‌دهند
تهیه نقشه‌های آتشفشان دماوند از سوی سازمان زمین‌شناسی-اثرپذیری ۴ استان در صورت فوران
غفاری ˮرئیس پارک علم و فناوری گلستانˮ شد