علل، علائم و راه های درمان زگیل در کودکان

05:15 ۳۱۸ روز و ۱۶ ساعت پیش افکار نیوز 1,692 0
علل، علائم و راه های درمان زگیل در کودکان

در مورد زگیل در کودکان چه می دانید؟ آیا می دانید علت بروز آن چیست و چگونه میتوان آنها را درمان کرد؟ این کلمه وزغ و قورباغه را در ذهن تداعی می کند، اما زگیل در کودکان وحشتناک است. احتمال زگیل در کودکان وجود داشته و بسیار شایع است. نگران نشوید و با درمان درست می توان زگیل را به راحتی درمان کرد. اما قبل از انتخاب داروهای درمانی زگیل، بیشتر با زگیل در کودکان آشنا شوید.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،در مورد زگیلدر کودکان چه می دانید؟ آیا می دانید علت بروز آن چیست و چگونه میتوان آنها را درمان کرد؟ این کلمه وزغ و قورباغه را در ذهن تداعی می کند، اما زگیل در کودکان وحشتناک است. احتمال زگیل در کودکان وجود داشته و بسیار شایع است. نگران نشوید و با درمان درست می توان زگیل را به راحتی درمان کرد. اما قبل از انتخاب داروهای درمانی زگیل، بیشتر با زگیل در کودکان آشنا شوید.
اخبار اجتماعی- زگیل در دختران بیش تر از پسرهاست.
زگیل در بین کودکان 12-16 سال شایع تر است.
اگرچه زگیل مسری است اما خطری ندارد.
خبر خوب اینکه زگیل در نوزادان کمتر است. اما با بزرگتر شدن زگیل نیز بیشتر می شود.
دلایل زگیل در کودکان ویروس- دشمن نژاد انسان ها و دلیل زگیل، ویروس پاپیلوم انسانی یا HPV است. این ویروس دلیل اصلی زگیل در تمامی سنین می باشد. ویروس به پوست حمله کرده و باعث افزایش سرعت رشد سلول ها در لایه بیرونی پوست شده و در نتیجه باعث رشد زگیل می شود.
انواع زگیل در کودکانزگیل عادی. این نوع زگیل معمولا بر روی انگشتان و پشت دست دیده می شود و ممکن است تمام بدن را تحت تاثیر قرار دهد.
زگیل پالمر. این نوع زگیل در کف دست دیده می شود.
زگیل مسطح. برخلاف دیگر زگیل ها، زگیل های مسطح کوچکتر و هموارتر هستند. و معمولا به صورت یک مجموعه هستند. در یک لحظه 20 تا 100 زگیل مسطح به وجود می آید. این زگیل ها معمولا روی صورت دیده می شوند.
زگیل فیلی فرم. آیا جادوگران فیلم های والت دیزنی را دیده اید؟ آیا متوجه زگیل ها روی چانه و بینی آنها شده اید؟ این زگیل ها از نوع فیلی فرم هستند.
یک نوع دیگر زگیل به نام زگیل ژنیتال نیز وجود دارد که کودکان را مبتلا نمی کند.
بریا درمان زگیل نیازی به مراجعه به بیمارستان نیست. حی اگر آنها را درمان نکنید مشکلی پیش نمی آید. اکثر این زگیل ها در عرض چند روز درمان می شوند. اما اگر کودک بی تابی می کند می توانید روش های درمانی زیر را امتحان کنید:
روش نوار چسب داکتآیا در منزل نوار چسب داکت دارید؟ از آنها برای درمان زگیل در کودکان استفاده کنید. نوار چسب را روی زگیل قرار داده و آن را به مدت 6 روز روی زگیل بگذارید. سپس نوار را از روی زگیل برداشته و زگیل را بشویید. این فرایند را تکرار کرده تا زمانی که زگیل کاملا درمان شود. فرایند یک یا دو ماه طول می کشد.
درمان کننده بدون نسخه زگیلاگر حوصله استفاده از نوار چسب داکت ندارید، از درمان کننده های بدون نسخه زیر استفاده کنید:سالیسیلیک اسید. می توانید از پدهای جاذب یا محلول های حاوی سالیسیلیک اسید استفاده کنید. فقط باید محل زگیل را تمیز کرده و محلول را روی آن بمالید. می توانید پوست مرده را با سنگ پومیک جدا کنید. این روش نیز وقت گیر بوده و ممکن است 12 هفته طول بکشد.
پروپان یا فریون. می توانید محلول پروپان یا فریون را استفاده کنید. این محلول ها زگیل را فریز می کنند. با این روش خیلی زود از دست زگیل ها راحت می شوید.
اگر تصمیم به استفاده از داروهای بدون نسخه دارید آنها را روی صورت یا لب کودک نمالید.
اگر این روش های درمانی موثر نباشند چه باید کرد؟هر چه سریع تر به دکتر مراجعه کنید. گاهی اوقات زگیل ها با داروهای بدون نسخه یا درمان های خانگی برطرف نمی شوند. دکتر روش های زیادی برای درمان زگیل دارد از جمله:
نیتروژن مایع. دکتر از نیترون مایع برای فریز کردن زگیل و برطرف کردن آن به طور موثر استفاده می کند.
سالیسیلیک اسید. سالیسیلیک اسید با محلول بدون نسخه سالیسیلیک اسید تفاوت دارد. دکتر محلول قوی سالیسیلیک برای درمان زگیل پیشنهاد می کند.
درمان با لیزر. علاوه بر گزینه های ذکر شده در بالا، ممکن است دکتر سیستم ایمنی کودک را برای مقابله با زگیل ها تقویت کند- درمان هایی همچون تاگامت، آنتی ژن های تست پوست کاندیدا، اسکواریک اسید سیستم ایمنی بدن کودک را تقویت کرده و زگیل را درمان می کنند.
پیشگیری از زگیل در کودکانبهترین روش پیشگیری از زگیل در کودکان بهداشت سالم است. اگر شخصی در فامیل شما زگیل دارد، زمانی کودک شما را لمس کنند که دستشان تمیز است. و حوله کودک را جدا کنید.
هیج راه مشخصی برای پیشگیری از زگیل وجود ندارد. همانطور که برخی کودکان بیشتر مستعد سرماخوردگی هستند، برخی کودکان نیز بیشتر مستعد زگیل هستند.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

محیط زیست
محیط زیست

آخرین اخبار

ملی‌پوش سابق دو و میدانی خوزستان درگذشت
قاسم کویتی‌پور، ملی‌پوش سابق دو و میدانی خوزستان دار فانی را وداع گفت.
تنیس فوتبال و پاسکاری ترکیبی در تمرین استقلال
تمرین تیم فوتبال استقلال تهران، دوشنبه (۵ خرداد) در مجموعه انقلاب برگزار شد.
آتش ۴ روزه بر جان ارتفاعات دشتستان
۴ روز است که آتش به جان ارتفاعات دشتستان افتاده، تلاش نیروهای امداد برای اطفاء حریق ادامه دارد اما هر بار آتش از جای دیگری زبانه می کشد و پس از مهار مجددا شعله ور می شود...
جدول زمانی برنامه‌های درسی ۶ خرداد
جدول زمانی پخش برنامه‌های درسی دانش‌آموزان دوره‌های ابتدایی و متوسطه که در روز سه‌شنبه ۶ خرداد از طریق شبکه‌های ۴ و آموزش پخش می‌شود، اعلام شد.
تبریک ظریف به همتای لبنانی‌اش و سید حسن نصرالله
وزیر امور خارجه جمهوری در پیام هایی جداگانه به آقایان ناصیف حتی همتای لبنانی و سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان عید مقاومت و آزادی و سالروز آزادسازی پیروزمندانه جنوب لبنان از وجود نیروهای متجاوز رژیم صهیونیستی توسط جوانان مقاومت را تبریک گفت.
بازگشایی صحن‌های بقاع متبرکه استان تهران به روی زائران
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران از بازگشایی صحن‌های بقاع متبرکه به روی زائران با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از امروز خبر داد.
واعظی: در امور داخلی مجلس دخالتی نداریم- دوست نداریم در حیطه وظایف دولت دخالت شود
رئیس دفتر رییس‌جمهور با اشاره به شروع کار مجلس یازدهم در روزهای آینده و ضرورت تعامل و همکاری همه قوای کشور در شر ایط خاص کشور گفت: همانطور که ریاست محترم جمهور بارها گفته اند دولت همواره بر همکاری و تعامل با دیگر قوا و از جمله مجلس اهتمام داشته و در شرایط کنونی کشور این همکاری اهمیتی ویژه خواهد داشت.
آخرین آمار بیماران بستری مبتلا به کرونا در تهران
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با اشاره به آخرین وضعیت بیماران بستری مبتلا به کرونا در تهران گفت: دو راه اصلی انتقال ویروس کرونا همچنان قطرات تنفسی و سطوح آلوده است.
رئیس‌جمهور: نظارت‌ها و مراقبت‌ها برای اجرای پروتکل‌های مبارزه با کرونا تشدید شود
رئیس‌جمهور تاکید کرد: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استانداران استان هایی که روند شیوع بیماری کرونا در آن مناطق به طور نسبی روبه افزایش است، تا رسیدن به شرایط اطمینان بخش، موظف به ارائه گزارش روزانه از روند اقدامات موثر برای کنترل بیماری و میزان اجرای دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با کرونا به رئیس‌جمهور هستند.
هوای استان تهران گرم‌تر می‌شود
مدیرکل هواشناسی استان تهران گفت: روند افزایش دما برای استان تهران پیش‌بینی می شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نارضایتی همسر و فرزندان کمدین آمریکایی از ماندن او در قرنطینه خانگی
«کِوین هارت» هنرپیشه و کمدین سرشناس هالیوودی دیروز در برنامه تلویزیونی «الن» گفت: خانواده اش از حضور او در قرنطینه خانگی اذیت می شوند.
همایون شجریان و کنسرتی از روی رفع تکلیف- نارضایتی مخاطبان
کنسرت دیشبِ همایون شجریان گویی اجرایی از روی رفع تکلیف بود نه اجرایی قلبی و با احساس که بخواهد رضایت مخاطبان را جلب کند.
یادداشت| سبک زندگی رمضانی را در طول سال تداوم دهیم
رئیس اداره پژوهش مجمع جهانی اهل‌بیت طی یادداشتی نوشت: سفره ماه مبارک رمضان جمع شد، اما با عمل به درس‌های حیات‌بخش آن، می‌توان سبک زندگی را اصلاح کرد و همواره خود را در کنار این سفره با برکت احساس کرد.
بازیگر ˮمیوه ممنوعهˮ درگذشت- گلایه‌‌مندی از خانه‌نشینی در گفت‌وگو با تسنیم
صدیقه کیانفر بازیگر پیشکسوت تئاتر، رادیو و تلویزیون چشم از جهان فروبست. فوت او مرا به یادِ آخرین گپ و گفت با تسنیم انداخت که تمام ناراحتی‌هایش از رادیو، تلویزیون و سینما را به زبان آورد.
شناسایی ۲۰۲۳ مبتلای جدید به کرونا در کشور- ۳۴ نفر دیگر از مبتلایان جان باختند
تاکنون ۱۳۷ هزار و ۷۲۴ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۷ هزار و ۴۵۱ رسید.
جدول زمانی برنامه‌های درسی ۶ خرداد
بازگشایی صحن‌های بقاع متبرکه استان تهران به روی زائران
آخرین آمار بیماران بستری مبتلا به کرونا در تهران
هوای استان تهران گرم‌تر می‌شود
کرونا با طعم نعنا و سیب
جاده هراز یک‌طرفه شد
جدیدترین تصاویر از آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع گچساران
هشدار هواشناسی به پایتخت نشینان-هوای تهران گرم تر می شود
محور هراز مسدود شد
آتش بی‌رحمانه به جان جنگل‌های گچساران افتاد