عملیاتی کردن برنامه‌های طرح تحول آموزش پزشکی در اولویت است

14:43 ۹۹ روز و ۳ ساعت پیش ایسنا 1,852 0
عملیاتی کردن برنامه‌های طرح تحول آموزش پزشکی در اولویت است

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی با اشاره به اجرای بسته‌های تحول و نوآوری آموزش در حوزه دندانپزشکی، پایش برنامه‌های محول شده به کلان مناطق آمایش و دانشکده‌های دندانپزشکی براساس برنامه زمانبندی معقول و منطقی را سبب ارتقای همه جانبه کیفیت آموزش در حوزه دندانپزشکی عمومی و تخصصی دانست.

ایسنا

به گزارش ایسنا، دکتر بهزاد هوشمند دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی با اشاره به اولویت برنامه‌های کاری این دبیرخانه در دوره جدید از تشکیل شورای راهبردی این دبیرخانه به منظور تدوین سند جامع برآورد نیروی انسانی مورد نیاز دندانپزشکی کشور خبر داد و اظهار داشت هدف از تشکیل این اتاق فکر تدوین نقشه برآورد نیروی انسانی مورد نیاز دانشکده‌های دندانپزشکی کشور و همچنین برآورد نیروی انسانی مورد نیاز بخش درمان تخصصی دندانپزشکی کشور در کلان مناطق آمایشی می‌باشد که از این لحاظ اهداف مهارتی آموزشی در دوره‌های عمومی و تخصصی در دست بررسی است.
دکتر هوشمند دندانپزشکی مبتنی بر شواهد را در بازنگری کریکولوم های آموزشی مورد تاکید قرار دارد و تصریح کرد برنامه‌های درسی دوره دندانپزشکی عمومی و تخصصی می‌بایست پاسخگو و آشنا با مسائل و نیازهای جامعه باشد که در این راستا تربیت نیروهای چند بعدی دندانپزشکی که علاوه بر حوزه تخصصی بتواند سایر نیازهای جامعه را برآورده و حرفه ای گری و کدهای اخلاقی را بیاموزند در دست اقدام می‌باشد.
وی با اشاره به اهمیت موضوع دندانپزشکی خانواده و دندانپزشکی سالمندی افزود با توجه به اینکه هرم جمعیتی کشور به سمت سالمندی متمایل است حوزه نظام آموزش سلامت دهان و دندان و دندانپزشکی عمومی و تخصصی می‌بایست تمام الزامات آموزش را به منظور ارائه خدمات دندانپزشکی سالمندی و خانواده لحاظ کنند که در این راستا استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی، آموزش همگانی به منظور ارتقا نظام سلامت و همچنین ارتباط بخش آموزش با درمان می‌تواند پاسخگوی نظام سلامت دهان و دندان در این بخش باشد.
دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت انجمن‌های علمی در ارتقا و توانمندسازی آموزش بخش خصوصی و برون سپاری وظایف و فعالیت‌های ستادی وزارت بهداشت، اظهار داشت در کسب مرجعیت علمی، می‌توان از ظرفیت نخبگان علوم پزشکی و استعدادهای درخشان در آموزش دندانپزشکی استفاده کنیم که در این خصوص توسعه رشته‌های بین رشته‌ای و استفاده حداکثری از دانشجویان نخبه می‌تواند در ماندگاری این عزیزان در کشور مفید واقع شود.
دکتر هوشمند با اشاره به حوزه ارتباطات بین المللی در دندانپزشکی یادآور شد با رعایت سه اصل عزت، حکمت و مصلحت و اقتدار می‌توانیم با طراحی برنامه‌های مشترک، ارتباط حوزه دندانپزشکی را با خارج از کشور هموارتر کنیم که این اقدام در راستای اعتباربخشی برنامه‌های بین المللی می‌تواند به اعتبار دندانپزشکی کشور کمک کند و تسهیل کننده رسیدن به مرجعیت علمی نیز باشد.
به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، وی با اشاره به اهمیت تغییر در آموزش و نگرش در، سطح دانشکده‌های دندانپزشکی براساس ظرفیت‌های گروه‌های آموزشی، به برگزاری دو آزمون ورودی دستیاری دندانپزشکی و ارتقا تخصصی دندانپزشکی در اوایل تیر ماه سالجاری اشاره کرد و اظهار داشت: اتفاق خوبی که در برگزاری آزمون‌های این دوره افتاد همکاری و هم افزایی بین نیروهای جوان متخصص دندانپزشکی کشور و اساتید با تجربه در هیأت‌های بورد کلان مناطق آمایشی بود که رضایتمندی داوطلبین و دانشجویان را به همراه داشت. ضمن اینکه برگزاری آزمون‌ها به صورت الکترونیک هم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می‌باشد و هم به پایایی و اعتبار مجازی سازی آموزش در کشور کمک شایانی خواهد کرد.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی

آخرین اخبار

رفاه، بانکی که استاندارد است
سال پیش وقتی که موسسه DQS آلمان، بانک رفاه را به عنوان اولین بانک ایرانی در خاورمیانه در کنار بانک‌هایی همچون "کامرس بانک" و "دویچه بانک" شایسته دریافت گواهینامه ایزو با استاندارد۹۰۰۱:۲۰۰۰ ISOدر تمامی امور بانکی معرفی کرد، کمتر بانکی بود که به فکر استاندارد باشد.
چه کار کنیم تا بر ترس‌مان از پرواز غلبه کنیم؟
هر انسانی از چیزی می‌ترسد. ترس از حیوانات، ترس از تاریکی، ترس از تنهایی، ترس از جمع‌های شلوغ و آشنایی با افراد جدید. هر کدام از این ترس‌ها منشا و دلیلی دارند که گاهی بسیار آزاردهنده است و زندگی افردا را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
زیرسیستم‌های پیاده‌سازی شده با نرم‌افزار BPMS در پتروشیمی رجال
"رجال"یکی از شرکت‌های معتبر پتروشیمی ایران، از زیرسیستم‌های پیاده‌سازی شده با نرم‌افزار BPMS استفاده می‌کند.
روح‌الله زم کیست و چه کرد؟
یکی از جنجالی‌ترین چهره‌های ضد ایرانی امروز بازداشت شد. روح‌الله زم که بیشتر به نام کانال تلگرامی‌اش یعنی «آمدنیوز» شناخته می‌شود، کیست؟
ویدئو - مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگری کشور
نخستین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگری کشور با حضور هفت تیم طی روزهای 21 و 22 مهر در بندرعباس برگزار شد. در پایان تیم فولاد هرمزگان الف قهرمان و تیم گلستان نایب قهرمان شد. مقام سوم این رقابت‌ها هم به طور مشترک‌ به تیم‌های فولاد هرمزگان ب و ستارگان فارس رسید.
اعلام نامزدهای بهترین دو ومیدانی‌کاران مرد سال ۲۰۱۹
فدراسیون جهانی دو و میدانی اسامی ۱۱ نامزد دریافت عنوان بهترین ورزشکار مرد جهان در سال ۲۰۱۹ را اعلام کرد.
اماکن ورزشی استان کرمانشاه در خدمت زوار اربعین
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: برحسب دستور وزیر ورزش و جوانان، کلیه اماکن ورزشی این استان آماده اسکان و خدمت‌رسانی به زوار اربعین خواهد بود.
سلطانی‌فر: امکانات حضور بانوان تماشاگر فوتبال در ۱۰ استادیوم کشور فراهم است
وزیر ورزش و جوانان گفت: با رعایت حدود فرهنگی و شرعی، آمادگی و امکانات پذیرایی از خانم های تماشاگر فوتبال در ١٠ استادیوم کشور فراهم است.
فدرر در المپیک ۲۰۲۰ توکیو شرکت می‌کند
تنیسور سوییسی اعلام کرد که می‌خواهد در المپیک ۲۰۲۰ توکیو رقابت کند.
سرمربی جدید لیون انتخاب شد
رودی گارسیا به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال لیون فرانسه انتخاب شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

وزنه‌برداران نوجوان، قربانی بی‌پولی فدراسیون- ماه‌ها اردونشینی برای هیچ
حاصل ماه ها تمرین و اردونشینی برای وزنه‌برداران نوجوان در سال ۲۰۱۹ بازگشت به خانه بوده بدون که اینکه حضور در تخته مسابقات آسیایی و جهانی را تجربه کنند.
دلیل حضور علی دایی در فدراسیون فوتبال چه بود؟
سرمربی پیشین تیم فوتبال سایپا برای پیگیری شکایتش از این باشگاه در فدراسیون فوتبال حضور یافت.
عیادت رهبر انقلاب اسلامی از حضرت آیت الله مکارم شیرازی
رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) از حضرت آیت الله مکارم شیرازی در یکی از بیمارستان‌های تهران عیادت کردند.
واکنش پلیس به اجاره ساعتی سوئیت در تهران
جانشین فرمانده ناجا به اجاره ساعتی سوئیت‌ها واکنش نشان داد و گفت که پلیس چنین مواردی را بررسی و کنترل می‌کند.
کدام استان‌ها مشمول طرح یارانه دستمزد می‌شوند؟
طرح یارانه دستمزد هم‌اکنون در استان‌های خراسان‌جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، ایلام و چهارمحال بختیاری اجرا می‌شود.
مراسم آغاز سال تحصیلی چهارشنبه در دانشگاه تهران برگزار می‌شود
ضرورت تغییر و تحول سرفصل‌های درسی دانشگاه مذاهب
گزینش پزشک بومی از اولویت‌های وزارت بهداشت
نتایج آزمون Ept دانشگاه آزاد اعلام شد
حداکثر واحدهای مجاز نیمسال آخر دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد
راه اندازی سامانه ارتقاء اعضای هیات علمی دانشگاه امیرکبیر
پذیرش بیش از 1700 دانشجوی جدید در دانشگاه یاسوج
سهمیه‌های تعیین شده در کنکور با فضای رقابت علمی مغایرت دارد
شرایط بازگشت دانشجویان بازمانده از تحصیل دانشگاه آزاد اعلام شد
ظرفیت ۱۸دانشگاه غیردولتی- غیرانتفاعی صفر شد- ارائه درخواست تجمیع ۱۷ مؤسسه به وزارت علوم