جزئیات حضور و ماموریت نظامیان آمریکایی در نقاط مختلف جهان؛ در نامه ترامپ به کنگره

16:01 ۳۵۲ روز و ۲ ساعت پیش ایسنا 1,008 0
جزئیات حضور و ماموریت نظامیان آمریکایی در نقاط مختلف جهان؛ در نامه ترامپ به کنگره

رئیس جمهوری آمریکا در نامه‌ای به رهبران کنگره این کشور به شرح سیاست‌های مربوط به استقرار نظامیان آمریکایی در نقاط مختلف جهان و جزئیات مربوط به مأموریت‌ها و آمار و ارقام مربوط به آنها پرداخت.

ایسنا

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه نشنال سیکورتی اند دیشن دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در نامه خود به رهبران دو مجلس کنگره این کشور نوشت: آمریکا در راستای پیشبرد تلاش‌های مربوط به مبارزه با تروریسم به همکاری با شرکا در سراسر جهان ادامه می‌دهد و تمرکز ویژه‌ای بر حوزه‌های مسؤولیتی دو فرماندهی مهم ارتش آمریکا یعنی فرماندهی مرکزی و فرماندهی آفریقا دارد.
در همین چارچوب آمریکا اقدام به استقرار نیروهای مجهز برای رزم به منظور اجرای عملیات‌های ضد تروریستی و دادن مشاوره و کمک و همراهی نیروهای امنیتی برخی شرکای منتخب خارجی آمریکا برای عملیات‌های مبارزه با تروریسم پرداخته است.
ترامپ در ادامه نامه خود خاطرنشان می‌کند آمریکا در راستای حمایت از عملیات‌های خارجی خود از جمله عملیات‌های مبارزه با گروه‌های شبه نظامی نظیر القاعده، طالبان و داعش نیروهای مجهز برای رزمی را در چندین نقطه از حوزه‌های مسؤولیت فرماندهی ارتش اعم از فرماندهی مرکزی، فرماندهی اروپا، فرماندهی آفریقا، فرماندهی جنوبی و فرماندهی هند-اقیانوسیه مستقر کرده است.
ترامپ همچنین تصریح کرد که با وجود دادن دستور به اجرای تدابیر بیشتری برای حمایت از مردم و منافع آمریکا هنوز در مقطع فعلی این امکان وجود ندارد که ابعاد و مدت دقیق استقرار این نیروها را که برای مقابله با تهدیدات تروریستی علیه آمریکا ضرورت دارند، دانست.
ترامپ در ادامه نامه خود به مناطق اصلی مربوط به حوزه‌های استقرار نیروهای نظامی آمریکا برای پیشبرد عملیات‌های مبارزه با تروریسم اشاره می‌کند: افغانستان نیروهای مسلح آمریکا مطابق با راهبردی که من در تاریخ ۲۱ اوت ۲۰۱۷ اعلام کردم به جهت اهداف جلوگیری از ظهور مجدد پناهگاه‌های امن تروریست‌ها و کسب توانایی دوباره آنها برای تهدید کردن آمریکا، پشتیبانی از دولت و ارتش افغانستان در زمینه رویارویی با طالبان در میدان جنگ و ایجاد شرایط پیشبرد فرآیندهای سیاسی با هدف دستیابی به صلح پایدار، در افغانستان باقی خواهند ماند. این نیروها در افغانستان به ارائه آموزش، مشاوره و کمک به نیروهای نظامی افغان اجرا و پشتیبانی عملیات‌های ضد تروریستی علیه القاعده و داعش، اتخاذ تدابیر مناسب علیه آنهایی که حمایت مستقیم از داعش می‌کنند یا آمریکا و نیروهای ائتلاف و یا پایداری دولت افغانستان و یا قابلیت‌های نیروهای امنیت و دفاع ملی این کشور در مسیر موفقیت تهدید می‌کنند خواهند پرداخت. با این حال تلاش‌های مربوط به صلح و آشتی فعلی در افغانستان اولویت اصلی ما هستند و آمریکا همچنان در درگیری مسلحانه از جمله در افغانستان و علیه طالبان باقی می‌ماند و خشونت‌های فعالانه ادامه پیدا می‌کند.
عراق و سوریه نیروهای مسلح آمریکا در راستای راهبرد جامع شکست داعش به اجرای کمپین سیستماتیک حملات هوایی و دیگر عملیات‌های لازم علیه داعش در عراق و سوریه و همچنین القاعده در سوریه می‌پردازند و نیروهای آمریکایی در سوریه مستقر هستند تا به اجرای عملیات علیه داعش با همراهی نیروهای بومی بپردازند و همچنین در عراق هستند تا به ارائه مشاوره، همکاری و پشتیبانی برای عناصر برگزیده نیروهای امنیتی عراق از جمله نیروهای امنیتی کرد عراق بپردازند.
حمایت‌ها از نیروی امنیتی عراق شامل ارائه آموزش، تجهیزات، حمایت ارتباطاتی و اطلاعاتی می‌شوند و نیروهای مسلح آمریکا همچنین به ارائه حمایت محدود از هیئت ناتو در عراق می‌پردازند و اقدامات آنها در عراق در هماهنگی با دولت مرکزی عراق، دولت منطقه کردستان عراق و شرکای ائتلافی اتخاذ خواهند شد.
اگرچه این تلاش‌ها منجر به شکست منطقه‌ای داعش در عراق و سوریه شدند عملیات‌ها علیه تهدیدات تروریستی برآمده از عراق و سوریه ادامه می‌یابند.
شبه جزیره عربستان تعداد کمی از نیروهای نظامی آمریکا در یمن مستقرند تا به اجرای عملیات علیه القاعده در شبه جزیره عرب و شاخه داعش در یمن بپردازند. ارتش آمریکا به همکاری نزدیک با دولت مستعفی یمن و نیروهای منطقه‌ای شریک با آن برای خنثی کردن و در نهایت از بین بردن تهدیدات این گروه‌ها ادامه می‌دهد.
همچنین نیروهای مسلح آمریکا در نقش غیر رزمی خود به ارائه مشاوره نظامی و اطلاعات محدود، لجستیک و دیگر حمایت‌ها از نیروهای منطقه‌ای در مبارزه با حوثی‌ها در یمن پرداختند.
نیروهای آمریکایی در عربستان برای این هدف حضور دارند اما این حمایت‌ها در بردارنده شرکت آمریکا در درگیری‌ها با حوثی‌ها در راستای اهداف قطعنامه اختیارات جنگی مربوط به آمریکا نمی‌شود.
اردن به درخواست دولت اردن تقریباً ۲۹۱۰ پرسنل نظامی آمریکا در اردن مستقر هستند تا از عملیات‌ شکست داعش حمایت کرده و همچنین امنیت در اردن را ارتقا دهند و حامی ثبات منطقه‌ای باشند.
لبنان به درخواست دولت لبنان تقریباً ۶۰ پرسنل نظامی آمریکا در این کشور برای ارتقای قابلیت‌های ضد تروریستی دولت لبنان و حمایت از عملیات‌ نیروهای امنیتی لبنان برای شکست داعش مستقر هستند.
ترکیه نیروهای آمریکایی همراه با جنگنده‌ها و هواپیماهای پشتیبانی و پرسنل مربوط به آنها به درخواست دولت ترکیه در این کشور مستقر هستند تا از عملیات‌ شکست داعش حمایت کرده و امنیت ترکیه را ارتقا دهند.
منطقه شرق آفریقا نیروهای نظامی آمریکا در سومالی به مقابله با تهدید تروریستی ایجاد شده از جانب داعش و الشباب، نیروی هم‌پیمان القاعده ادامه می‌دهند. پرسنل نظامی آمریکا همچنین به نیروهای منطقه‌ای از جمله نیروهای هیئت اتحادیه آفریقا و نیروهای سومالی کمک مشاوره و همراهی در زمینه عملیات‌های ضد تروریستی ارائه می‌دهند. تعداد بیشتر از نیروهای مسلح آمریکا همچنین در کنیا مستقر هستند تا از عملیات‌های مبارزه با تروریسم در شرق آفریقا حمایت کنند. پرسنل نظامی آمریکا در عین حال به شراکت با دولت جیبوتی که اجازه به استفاده از خاک جیبوتی برای مستقر شدن نیروهای مسلح آمریکا داده، ادامه می‌دهند. پرسنل ارتش آمریکا همچنان در جیبوتی از جمله به هدف اجرای عملیات‌های ضد تروریسم و مبارزه با دزدان دریایی در حوزه شاخ آفریقا و شبه جزیره عربستان و ارائه حمایت‌های احتیاطی در قبال افزایش امنیت سفارت‌خانه‌ها در شرق آفریقا به شکل لازم مستقر هستند.
حوزه دریاچه چاد و منطقه ساحل آفریقا پرسنل نظامی آمریکا در حوزه دریاچه چاد و منطقه ساحل به اجرای عملیات‌های اطلاعاتی، تجسسی و شناسایی از هوا و حمایت از شرکای آفریقایی و اروپایی برای اجرای عملیات‌های ضد تروریستی در این منطقه می‌پردازند و حمایت‌ها شامل مشاوره و کمک و همراهی نیروهای شریک با ما است. حدود ۷۰۰ پرسنل نظامی آمریکا در نیجر مستقر می‌ماندند. پرسنل نظامی آمریکا همچنین در چاد، کامرون و نیجریه به هدف حمایت از عملیات‌های مبارزه با تروریسم مستقر هستند.
کوبا نیروهای مسلح آمریکا به اجرای عملیات‌های انسانی و تأمین امنیت بازداشتگاه برای بازداشتی‌ها در زندان خلیج گوآنتانامو در کوبا براساس اختیارات قانون مجوز سال ۲۰۰۱  در زمینه استفاده از نیروی ارتش آمریکا می‌پردازند. تا زمان نوشته شدن این نامه ۴۰ بازداشتی در زندان گوآنتانامو هستند.
فیلیپین نیروهای ارتش آمریکا به منظور حمایت از عملیات‌های ضد تروریستی ارتش فیلیپین در این کشور مستقر هستند.
مصر تقریباً ۴۵۵ تن از پرسنل نظامی آمریکا در قالب نیروی چند ملیتی و نیروهای ناظر در مصر حضور دارند و این نیروها از ۱۹۸۱ در مصر فعال بوده‌اند.
کوزوو آمریکا به تأمین نیرو برای نیروهای مستقر در کوزوو تحت رهبری سازمان ناتو و در همکاری با مقامات محلی، شرکای دو جانبه و نهادهای بین‌المللی به منظور جلوگیری از بروز دوباره خشونت‌ها در کوزوو ادامه می‌دهد و تقریباً ۶۶۰ نظامی آمریکایی جزو پرسنل حدود ۴۰۰۰ نفری هیئت کیفور در کوزوو هستند.


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

عکس روز- چرخ فوتبال در کرونا هم می‌چرخد
خبرگزاری دانشجویان ایران - ایسنا
نظر موافق سرمربی تیم ملی فوتسال با حذف پلی آف لیگ برتر
سرمربی تیم ملی فوتسال ضمن مخالفت با برگزاری پلی‌آف در لیگ برتر فوتسال خواستار برگزاری ادامه آن تا سال آینده است.
موسس فیس‌بوک: نباید داور حقیقت باشیم- توئیتر: شفافیت در کار ما ضروری است
مدیر فیسبوک در تلاش برای کنار کشیدن خود از مناقشه توئیتر و رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد عملکرد این پایگاه اجتماعی متفاوت ازتوئیتر است.
توئیتر محتوای توئیت ترامپ را پنهان اما حذف نکرد
شبکه اجتماعی توئیتر ضمن پنهان کردن محتوای یکی از توئیت‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در مورد حوادث شهر مینیاپولیس، این توئیت را مصداق «تمجید از خشونت» ارزیابی کرد.
نخست‌وزیر پیشین مراکش درگذشت
خبرگزاری مراکش از درگذشت نخست‌وزیر پیشین این کشور در سن ۹۷ سالگی خبر داد.
تظاهرات عراق ماه ژوئن از سر گرفته می‌شود
به رغم شیوع کرونا تظاهرکنندگان بغداد به منظور اعمال فشار بر دولت برای نابودی فساد، ارائه خدمات و اشتغال‌زایی تظاهرات خود را از ماه ژوئن مجددا آغاز می‌کنند.
تاکید مقاومت عراق بر لزوم اخراج آمریکا
گردان‌های سید الشهدا در عراق بر لزوم بیرون راندن همه نظامیان آمریکایی از خاک عراق تاکید کردند.
مقامات هند: ترامپ و مودی هیچ گفتگویی درباره چین نداشته‌اند
یک مقام دولت هند امروز جمعه در تگذبی ادعای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت که مودی و ترامپ هیچ گفتگویی درباره تنش‌های اخیر با چین نداشته‌اند.
ماهاتیر محمد از حزبش اخراج شد
ماهاتیر محمد از سوی اعضای حزبش به خاطر عدم حمایت از دولت این کشور از حزب اخراج شد.
نجف قرنطینه شد
استان نجف عراق امروز جمعه در راستای اقدامات به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا به طور کامل بسته شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

شهادت ۳ مرزبان در درگیری با اشرارمسلح در سردشت
در درگیری مسلحانه مرزبانان هنگ مرزی سردشت با اشرار مسلح ۳ نفر از مرزبانان‌مان به شهادت رسیدند.
قبوض برق چه تغییری کرد؟
بر اساس مصوبه هیات دولت قیمت برق امسال نیز مانند سال گذشته تنها هفت درصد افزوده شد. اما نرخ برق مشترکانی که بیش از الگو مصرف کنند، ۱۶ درصد دیگر نیز اضافه می‌شود که این مصوبه هیات دولت از ابتدای اردیبهشت ماه به اجرا در آمده است.
گوگل فوتوز امکان کنترل بیشتر کاربران بر آلبوم‌های اشتراکی را فراهم می‌آورد
ایتنا - گوگل توضیح داده است که این تغییر نهایتا به کاربران کنترل بیشتری بر اینکه چه کسی به آلبوم اشتراک گذاشته شده دسترسی داشته باشد می‌دهد.
لغو ماراتن بوستون پس از ۱۲۴ سال برگزاری مداوم
ماراتن بوستون ۲۰۲۰ به دلیل بحران کرونا برگزار نخواهد شد.
کلهر: شرایط فنی اسکی‌بازان نگران کننده است- در صورت مقررات تیم ملی، کیادربندسری هم دعوت می‌شود
سرمربی تیم ملی اسکی آلپاین ایران گفت: مهمترین بخش فصل اسکی را از دست داده‌ایم و خیلی نگران افت تیم هستم.
موسس فیس‌بوک: نباید داور حقیقت باشیم- توئیتر: شفافیت در کار ما ضروری است
توئیتر محتوای توئیت ترامپ را پنهان اما حذف نکرد
نخست‌وزیر پیشین مراکش درگذشت
مخالفت آلمان با تحریم چین به دلیل تصویب قانون جدید امنیت ملی
نظامیان صهیونیست شیخ «عکرمه صبری» خطیب مسجد‌الاقصی را ربودند
گزارش| تحرکات اخیر آمریکا در شمال سوریه و وضعیت نهادهای اقماری پ.ک.ک و ترکیه
مخالفت قاطعانه چین با اقدام آمریکا در لغو معافیت‌های ‌هسته‌ای برجامی
لغزش آمریکا به «سیاه چاله» با راهنمایی بدترین وزیر خارجه ایالات متحده
چهارمین نفتکش ایرانی بامداد جمعه در ونزوئلا پهلو گرفت
کرونا در اروپا|از تاثیرات مخرب بر اقتصاد ایتالیا تا بی میلی شهروندان آلمانی به سفر