استقلالی هستم و این تیم با قلبم پیوند خورده است

12:49 ۷ روز و ۹ ساعت پیش افکار نیوز 67 0
استقلالی هستم و این تیم با قلبم پیوند خورده است

علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل سابق باشگاه استقلال در مورد شرایط این روزهای استقلال، انتخاب استراماچونی، حضورمجیدی در تیم امید و دیگر مسائل باشگاه استقلال صحبت کرد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،علی  فتح‌الله‌زاده مدیرعامل سابق  باشگاه استقلال  در مورد شرایط این روزهای استقلال، انتخاب  استراماچونی، حضور مجیدی در تیم امید و دیگر مسائل باشگاه استقلالصحبت کرد.
اخبار ورزشی- متن کامل گفت‌وگوی فتح‌الله‌زاده را در زیر می‌خوانید: *هواداران استقلالدر روزهای اخیر مقابل وزارت ورزش و جوانان و باشگاه استقلال تجمع کردند. روی برخی از پلاکاردهایی که دست هواداران بود، عکس‌های شما  دیده می‌شد. همیشه اعتراض‌ها و تجمع هواداران استقلال مقابل وزارت ورزش را به شما ربط می‌دهند. حتما خودتان هم چنین حرف‌هایی را شنیده‌اید؟
نمی‌توانم بگویم درجریان این اتفاق نیستم. هرروز مسائل استقلال را رصد می‌کنم. اینکه هواداران من را تشویق کرده‌اند، نشانه لطف آنها است. هوادارن استقلال مرا دوست دارند اما حقیقتا از طریق رسانه‌ها درجریان تجمع آنها قرار گرفتم و از قبل هیچ اطلاعی درباره تصمیم آنها نداشتم. قبلا می‌گفتند فتح‌الله‌زاده خط می‌دهد تا هوادارن او را تشویق می‌کنند اما الان دیگر این حرف‌ها زده نمی‌شود و از اساس بی‌معناست، چون اگر من به کسی خط می‌دادم، قطعا متوجه می‌شدند. باور کنید حتی به یک نفر هم نگفتم مرا تشویق کند. اتفاقا همیشه از هواداران خواستم حامی باشگاه باشند و پشت تیم مدیریتی را خالی نکنند.
*قطعا مسئولان باشگاه استقلال از این حمایت‌ها راضی نیستند.
در روزهایی که مدیرعامل استقلال بودم، همین هواداران علیه من تجمع می‌کردند. هوادار است دیگر. گاهی احساساتی می‌شود. ما به عنوان مدیر باید مقابل هواداران صبور باشیم. چند روز پیش به علی خطیر پیغام دادم که از تشویق من ناراحت نباش چون فردا که شما از استقلال می‌روی، ممکن است هوادار استقلال به خاطر عملکرد خوبی که داشتی از توهم حمایت کنند. نباید مقابل هم این چیزها موضع بگیریم. من همیشه شفاف و روشن حرف زدم و از هواداران استقلال خواستم امیرحسین فتحی را حمایت کنند تا استقلال نتیجه بگیرد. مدیران استقلال نباید تشویق من از سوی هوادارن را به حساب دعوا با من بگذارند. از ته قلب امیدوارم که استقلال موفق باشد و در فصل پیش رو بعد از سال‌ها قهرمان شویم. این را صادقانه به شما گفتم و دوست دارم حرف‌هایم راهمین طور انعکاس دهید. به روز قیامت اعتقاد دارم مواظب رفتارم هستم.
*درماه مبارک رمضان، به مراسم افتتاح موزه المپیک دعوت شدید. آنجا خیلی گرم و صمیمی با آقای جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری داشتید. بعد از آن گفته شد صحبت‌هایی هم با سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان داشتید.
دیدارخاصی نبود و من هم دوست ندارم آن دیدار را خاص جلوه دهم تا تعبیر دیگری نشود. ماجرا از این قرار بود که آقای صالحی امیری لطف کردند و من را هم به آن مراسم دعوت کردند. در مراسم خیلی اتفاقی با آقای جهانگیری رخ در رخ شدم که ایشان با من روبوسی کرد. بعد آقای سلطانی‌فر را دیدم که به رسم ادب با ایشان هم سلام و علیک کردم. این دیدار کاملا اتفاقی بود.
*درباره استقلال صحبتی نشد؟نه، بحث‌ها درباره مسائل کلان ورزش بود. هیچ صحبتی درباره استقلال نشد. البته شناخت من از آقای جهانگیری به سال‌ها قبل بازمی‌گردد. به زمانی که ایشان رئیس سازمان برنامه و بودجه بودند و من هم در مجلس رفت و آمد داشتم. از آن زمان همدیگر را می‌شناسیم.
*اگر پیشنهاد کار در استقلال را بدهند، قبول می‌کنید؟امیدوارم استقلال آن قدر خوب نتیجه بگیرد که هیچ نیازی به تغییرات نباشند. برای فتحی روزهای خوبی را آرزو دارم اما حقیقتا استقلالی هستم و این تیم با قلبم پیوند خورده است. اگر بگویم پیشنهاد بازگشت به استقلال را نمی‌پذیرم، حرف درستی نزده‌ام. قطعا مدیرعاملی استقلال را می‌پذیرم و هرزمان که نیاز باشد برای کمک آماده‌ام.
*برای بازگشت تلاشی نمی‌کنید؟نه، من کاری نمی‌کنم چون معتقدم باید از مدیران کنونی حمایت کرد. اما اینطور هم نیست که من دوست نداشته باشم به استقلال بازگردم چون در این مورد تصمیم گیرنده نیستم. آنهایی باید زمینه این بازگشت را فراهم کنند که تصمیم گیرنده هستند.
*فرهاد مجیدی سرمربی تیم امید شد، به نظرتان تصمیم درستی بود؟برای فرهاد در تیم امید آرزوی موفقیت دارم. امیدوارم فرهاد آن قدر آبدیده شود که با تجربه کافی به استقلال بازگردد. به او بابت حضور درتیم امید تبریک می‌گویم.
*وضعیت این روزهای استقلال در نقل‌وانتقالات و انتخاب استراماچونی چطور ارزیابی می‌کنید؟درباره هردوی این مسائل قضاوت زود است. برای شما مثالی بزنم. اگر استقلال پاتوسی را حفظ کند، بی‌شک نقل‌وانتقالات برای این باشگاه جور دیگری رقم خواهد خورد اما اگر نتواند این بازیکن را نگه دارد، اوضاع بد می‌شود. هنوز زمان زیادی برای جذب بازیکن جدید باقی مانده و در ادامه ممکن است هر اتفاقی رخ دهد. شاید من بودم اتفاقات دیگری رخ می‌داد اما اینطور هم نیست که تصور کنیم زمان ازدست رفته و استقلال نمی‌تواند عملکرد مناسبی در نقل‌و‌انتقالات داشته باشد. درباره استراماچونی هم قضاوت زود است.
*شما گفته بودید استقلال با کی‌روش برای مربیگری باید مذاکره می‌کرد. واقعا فکر می‌کردید کی‌روش این پیشنهاد را قبول می‌کرد؟
خبرنگاری از من پرسید اگر کی‌روش در ایران  بود و قراردادی نداشت، آیا شما به سراغش می‌رفتید که من گفتم با کمال میل. الان هم می‌گویم، اگر کی‌روش آزاد بود، حتما با او برای آمدن به استقلال مذاکره می‌کردم. اعتقادم این است که بهترین‌ها باید برای استقلال باشد. زمانی که مدیرعامل بودم همیشه تلاش کردم برای استقلال بهترین ها را فراهم کنم. نمی‌خواهم از کارهایی که در زمان مدیریتم شد حرف بزنم چون شاید دوباره سوتفاهم ایجاد شود.
 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

۸ توصیه برای پرهیز از مسمومیت غذایی در تابستان
هر بشقاب، سینی، یا ظرف و لوازم آشپزی که یک بار با محصولات خام در تماس بوده‌اند را پیش از استفاده مجدد برای نگهداری یا سرو غذای پخته بشویید.
ضرب المثل‌ها از کجا می‌آیند؟
منشأ اصلی خیلی از ضرب‌المثل‌ها مشخص نیست؛ به عبارت بهتر، اولین کسی که یک عبارت مثلی را به کار برده، به همان اندازه ناشناس است که شاعران و نویسندگان ادبیات فولکلور و عامیانه.
روز نخست قهرمانی ژیمناستیک آسیا - کیخا و احمدکهنی فینالیست شدند
در روز نخست رقابت‌های ژیمناستیک قهرمانی آسیا دو نماینده ایران به فینال خرک حلقه و دار حلقه رسیدند.
بدبیاری برای مرادی- سهراب از ناحیه کتف مصدوم شد
سهراب مرادی از ناحیه کتف دچار مصدومیت شد.
برد با ارزش اولسان هیوندای در ژاپن و تساوی نمایندگان چین و کره
دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه شرق به پایان رسید.
انریکه استعفا کرد- مورنو، سرمربی جدید تیم ملی فوتبال اسپانیا
سرمربی اسپانیایی به دلیل مشکلات خانوادگی از سمتش استعفا کرد و روبرت مورنو به عنوان جایگزینش در تیم ملی اسپانیا انتخاب شد.
ماشین‌سازی یک بازیکن گرجستانی به خدمت گرفت
کاخابر کاکاشویلی به عقد قراردادی به ماشین‌سازی تبریز پیوست.
سئول خواهان دیدار رهبران دو کره
کره‌جنوبی خواستار برگزاری دیداری میان رهبران دو کره پیش از سفر رئیس‌جمهوری آمریکا به سئول شد.
آتش سوزی در ساختمان مسکونی چهار طبقه در تهران
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی چهار طبقه در محله خزانه بخارایی تهران خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کاشانی: واقعا برانکو را دوست داشتم- پاداش نگرفتم، میناوند دروغ می‌گوید
عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس درباره جدایی برانکو از این تیم صحبت کرد و نسبت به اظهارات مهرداد میناوند درباره خودش، واکنش نشان داد.
حمله موشکی به شرق موصل
منابع عراقی از فرود دست‌کم یک فروند موشک کاتیوشا در شرق موصل خبر دادند.
رحیم‌پور: کار کردن با چین و روسیه به معنای کنار گذاشتن اروپا نیست
معاون پیشین آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه می‌گوید، سه کشور ایران، روسیه و چین باید همکاری‌های بیش‌تری را برای مقابله با دشمن مشترک (آمریکا) انجام دهند. او در عین حال تاکید دارد که محدود کردن روابط خود به چین و روسیه هم اشتباه است.
سرقت یک میلیاردی پول نقد از یک مغازه در بازار تهران
رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقانی خبر داد که با تخریب گاوصندوق یک مغازه، اقدام به سرقت یک میلیارد تومان پول نقد کرده بودند.
درخواست داماد ترامپ از ولیعهد سعودی
دو منبع سعودی به وبگاه خبری «میدل‌ایست آی» انگلیس گفته‌اند جرد کوشنر، داماد و مشاور ترامپ از محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی خواسته است که فعلا دست از اعدام‌ بردارد.
برد با ارزش اولسان هیوندای در ژاپن و تساوی نمایندگان چین و کره
انریکه استعفا کرد- مورنو، سرمربی جدید تیم ملی فوتبال اسپانیا
دنیزلی: قول قهرمانی ندادم
حضور قهرمان المپیک در مسابقات جهانی در هاله‌ای از ابهام
اولین واکنش سرمربی جدید استقلال به حضور در استقلال
ورود استراماچونی به تهران
سرانجام قرارداد مصلح و پرسپولیس
حضور مظلومی در استقلال صحت دارد؟
به طور رسمی مربی تیم ملی اسپانیا مشخص شد
نامشخص بودن تکلیف بیرانوند و پرسپولیس