پاکدل: در صورتی به سمت مربی خارجی می رویم که درجه یک باشد

13:11 ۱۰۰ روز و ۱۵ ساعت پیش ایسنا 1,188 0
پاکدل: در صورتی به سمت مربی خارجی می رویم که درجه یک باشد

رئیس فدراسیون هندبال در نشست خبری تاکید کرد: در صورتی به سمت مربی خارجی می رویم که درجه یک باشد و در نتیجه تأثیر گذار باشد، در غیر اینصورت اگر بخواهیم از یک مربی درجه چندم استفاده کنیم ترجیح می‌دهیم از مربی ایرانی استفاده کنیم.

ایسنا

به گزارش ایسنا، علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال در نخستین نشست خبری خود در محل فدراسیون هندبال اظهار کرد: در این چند ماه موانع و مشکلاتی همراه بود. تیم ملی هندبال ساحلی فردا عازم مسابقات قهرمانی آسیا است و تیم ملی هندبال ما در انتخابی المپیک و قهرمانی آسیا حضور خواهد داشت. تقریباً یک سال تیم ملی بزرگسالان ما اردو نداشت و به حالت تعطیل درآمده بود. ما سریعاً کمینه فنی را تشکیل دادیم. ما در صورتی به سمت مربی خارجی می‌رویم که درجه یک باشد و در نتیجه تأثیر گذار باشد. در غیر اینصورت اگر بخواهیم از یک مربی درجه چندم استفاده کنیم ترجیح می‌دهیم از مربی ایرانی استفاده کنیم. به هر حال حبیبی که سال‌ها نیز مربیگری تیم ملی را به عهده داشته انتخاب شد و اکنون در اردوی دوم به سر می‌برند. در کنار حبیبی آلن ماراسویچ به عنوان مربی بدنساز نیز در کنار اردو حضور دارد. در این بین از فرصت استفاده کردیم و یک کلاس مربیگری نیز با حضور این مربی کرواسی انجام خواهد شد.
وی در مورد انتخاب مسئولان فدراسیون ادامه داد: هندبال بانوان نیز برای ما مهم است هرچند فاصله زیادی با سکوهای آسیایی دارد. ما گزینه‌های مختلفی را برای نایب رئیسی در نظر داشتیم که در نهایت سلوکی به عنوان سرپرست نایب رئیسی معرفی کردیم. همچنین روابط عمومی خود را نیز انتخاب کردیم. چیزی که برای من مهم و با اهمیت است بحث کمیته استعدادیابی بود که جدی روی آن نظر داشتیم. خوشنویس که پیشکسوت هندبال هستند و رزومه خوبی در هندبال دارند به عنوان کمیته استعدادیابی منصوب شد. معتقدم در پرورش استعدادها می‌توانستیم بهتر عمل کنیم. امیدوارم در سال‌های آینده در رده‌های پایه خود را به سطح اول آسیا برسانیم.
رئیس فدراسیون هندبال در پاسخ به این سوال که برای آرام شدن فضا چه کردید، گفت: چیزی برای ما بزرگ‌تر از برافراشتن پرچم کشور نیست. لژیونرها در سال‌های قبل زحمات زیادی کشیدن و متقابلاً هندبال هم برای آنها هزینه و سرمایه گزاری کرده است. با آن‌ها ارتباط خوبی دارم و نتایج آنها را دنبال می‌کنم. به هر شکل نظر ما و مربی این است که باید در چهارچوب نظرات کادر فنی باید پیش روند. لژیونرها سال سختی را داشتند و بازی‌های زیادی انجام دادند. روز گذشته با آن‌ها جلسه داشتیم و برخی مصدومیت داشتند. اما قرار است همگی به جز سعید برخورداری در اردوی بعدی حاضر شوند. برخورداری اعلام کرده که می‌خواهد در عرصه ملی فعلاً فعالیت نکند. در نهایت با نظر مربی هر فردی که آماده‌تر باشد در اردوی تیم ملی خواهد ماند.
پاکدل در خصوص قرارداد مربی خارجی قبل گفت: وزارت ورزش ضوابطی دارند که باید برای هر مربی خارجی باید چند مجوز از وزارت گرفته شود و مراحلی طی شود. از دیدگاه من در شرایط فعلی کشور و با وجود شرایط مربیان داخلی کشور با کیفیت بهتر و قرارداد کمتر انجام خواهد شد. در آن قرارداد کاملاً یک طرفه بود و برای رده سنی جوانان و نوجوانان بود که اردویی نداشتیم. وزارت وقتی متوجه شد این قرارداد در زمان سرپرستی بسته شده با صحبت‌هایی که من، رجبی و هماهنگی مسئولان وزارت انجام داشتیم توافق کردیم که قراردادشان تمام شود. البته حق و حقوقشان پرداخت شد. در خصوص دبیر هم بنایی برای تغییر نداشتیم و حکم جدیدی برای دبیر نداشتیم.
او در مورد هدف گزاری برای المپیک گفت: ما زمان کمی برای المپیک داریم. نمی‌توان توقع داشت. کار بسیار سختی است و آسیایی‌ها تنها یک سهمیه دارند. ما همه تلاش خود را می‌کنیم که بهترین نتیجه را بگیرند. از دید گاه ما مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی جهان مهم است اگر بتوانیم به جام جهانی صعود کنیم برای ارتقای هندبال بهتر خواهد شد.
پاکدل در ادامه در مورد حواشی‌های لیگ برتر گفت: در همه رشته‌های تیمی شاهد این مشکلات هستیم که مورد تأیید ما نیست. بحث جرایم و تنببه‌هایی که در کمیته انضباطی خواهیم گرفت خیلی سخت‌تر خواهد بود. در جلسه هماهنگی لیگ هم گفتم که هیچ اغماضی نخواهیم داشت. همه تلاشما ن این است که اتفاقات را کم کنیم.
وی در خصوص نرفتن تیم‌های دختران به مسابقات قهرمانی آسیا گفت: ما سال‌ها است که در رده‌های پایه دختران حضور نداشتیم. مربی هم اعلام کرده بود که با شرایط آمادگی ممکن است تنها زنگ تفریح باشیم. یکی از دلایل ما بحث مالی هم بود چون امسال باید مهم و مهمتر کنیم. در سطح کلان هم باشگاه‌های بزرگ به مشکل خورده‌اند. اما برنامه داریم که با شکل جدیدی رده‌های پایه را ارتقا دهیم و در دو سال آینده هزینه اعزام را صرف پایه کنیم.
او در مورد نایب رئیس آقایان گفت: انشاالله انتخاب می‌کنیم.
حبیبی در پاسخ به این سوال که تکلیف اردوی تدارکاتی ترکیه و اردوهای تدارکاتی گفت: از ترکیه پیشنهاد داشتیم که هزینه‌ای هم برای ما نداشت ولی ما آمادگی حضور نداشتیم. ما برنامه ریزی کردیم که پیش از انتخابی المپیک دو اردوی تدارکاتی خوب در دو مقطع زمانی داشته باشیم و برای آن برنامه‌ریزی می‌کنیم.
رئیس فدراسیون در خصوص بدهی‌های فدراسیون گفت: بخشی از بدهی از جام ریاست جمهوری و ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومان از زمان سرپرستی دولو به جا مانده است. همچنین از سال ۹۱ تا ۹۴ اظهار نامه مالیاتی پر نکرده و مالیات زیادی باید پرداخت شود. داریم تلاش می‌کنیم که این مشکل حل شود. امیدواریم با همکاری وزیر با وزیر اقتصاد حل شود. یک میلیارد و ۶۰۰ اصل مالیاتی است و همین مبلغ هم جریمه آن است.
رئیس فدراسیون در مورد برخی از کارکنان فدراسیون که دو تابعیتی هستند یا دو شغله گفت: رئیس هیأت شغل حساب نمی‌شود. اما من هم معتقدم که یک فرد نمی‌تواند در چند زمینه فعالیت کند. در خصوص توکلی هم که معتقدم هر فردی که بتواند به فدراسیون کمک کند مشکلی نداریم. او ۲۰ روز در فدراسیون کمک کردند ولی اکنون مرخص شده اند. یک ماهی است که با او ارتباطی نداریم. در مورد ارتباطش با فدراسیون جهانی هم اطلاعی ندارم. در مورد نایب رئیس هم خواستم جوان و هندبالی باشد که شد. امیدوارم در سایر زمینه‌ها هم همین باشد.
وی در خصوص علت عدم همکاری با توکلی گفت: ما جمیع جهات را بررسی می‌کنیم. به عنوان متولی کشور باید تصمیماتی بگیرم و بعضاً کارها برخلاف میل باشد. اما چیزی که مهم است مصالح هندبال کشور است. هر کسی که به رشد هندبال ما کمک کند از او استفاده می‌کنیم. اگر جایی نیاز باشد از حضور او استفاده کنیم این کار را خواهیم کرد.
رئیس فدراسیون هندبال درباره هزینه بالای کلاس مربیگری بدنسازی یک میلیون و ۷۰۰ بیان کرد: تمام هزینه‌ها با این مبلغ انجام می‌شود اما در نظر داشته باشید که اگر مربیان ما می‌خواستند در خارج از کشور چنین کلاسی داشته باشند نزدیک به ۲۰ میلیون باید هزینه می‌کردند.
وی در خصوص میزبانی ایران برای مسابقات قهرمانی آسیا گفت: میزبانی قهرمانی آسیا با حضور کشورهای عربی سخت است. این چند سالی هم که میزبانی نداشتیم به هندبال ضربه خورده است، اکنون با آسیا تعامل خوبی داریم و امیدواریم که به نتیجه برسد.
سرپرست نایب رئیس بانوان فدراسیون هندبال نیز در این نشست گفت: تشکر می‌کنم از افرادی که پیش از ما برای این رشته داشتند. این نفرات برنامه‌هایی را در اتاق فکر داشتند و برخی را اجرا کرده‌اند. ما نیز ادامه این برنامه‌ها را اجرا خواهیم کرد با این تفاوت که اولویت بندی خواهیم کرد. این نوید به خانواده هندبال بانوان می‌دهم که دیدگاه رئیس فدراسیون در بخش بانوان حمایتی است و از نزدیک برنامه‌ها را رصد می‌کنند. به من هم گفتند که با برنامه پیش برویم. مهمترین بخش کار توجه به رده‌های پایه است. ما از کشورهای دیگر الگو برداری کردیم که مهمترین اقدام آنها مارکتینگ است. هدف بلند مدت ما این است که میزبانی قهرمانی آسیا را به عهده بگیریم. یکی از نقاط ضعف ما این است که حرفه‌ای به ما توجه نمی‌شود ولی نتیجه حرفه‌ای از ما می‌خواهند. عدم استفاده از مربیان خوب، عدم حضور در مسابقات رده پایه نیز یکی دیگر از نقاط ضعف ما است. برای خارج شدن از نقاط ضعف برنامه‌ریزی شده که امیدواریم به نتیجه برسد.
مراد کرمی رئیس کمیته مسابقات فدراسیون هندبال نیز در این نشست در مورد تقویم سالیانه گفت: همه برنامه‌های ما طبق برنامه انجام شد. مسابقات استعدادیابی نیز طبق برنامه انجام شد. همچنین لیگ‌های برتر و لیگ دسته یک به خوبی انجام شد. در لیگ برتر رقابت‌های خوب و نزدیکی را داشتیم که تا روز آخر قهرمان مشخص نبود. برای سال آینده نیز در حال برنامه‌ریزی هستیم که مشکلات و مسائل سالن‌ها رفع شود. همچنین برای پذیرش تیم‌ها از سامانه استفاده می‌کنیم که مستند در اختیار باشد. همچنین بحث قراردادها نیز مطرح است که قراردادها باید به صورت واقعی ثبت شود و باید به فدراسیون اعلام شود تا قرار دادهای صوری حذف شود.
علیرضا حبیبی، مربی تیم ملی هندبال نیز در این نشست اظهار کرد: اردوهای تیم ملی مدتی است آغاز شده و در دور نخست بدون حضور لژیونرها اردو را برگزار کردیم. در دور دوم نیز با حضور لژیونرها آغاز شد که البته الله کرم و سجاد استکی، علیرضا موسوی و امین یوسف نژاد به دلیل آسیب دیدگی غایب هستند. روز گذشته هم جلسه‌ای با لژیونرها داشتیم. در اردوها نیز مشکلاتی داریم. تعدادی از بازیکنان ایرانی مدت طولانی است که بعد از پایان لیگ مدت طولانی استراحت داشتند، برخی از لژیونرها هم مصدوم‌اند و باید در اردوهای بعدی حاضر می‌شوند. با توجه به ایامی که فدراسیون جهانی برای حضور لژیونرها در اردوهای تیم ملی در نظر گرفته ما نمی‌توانیم بیشتر از چند اردو داشته باشیم. ۲ اردوی تدارکاتی نیز در نظر داریم که در اواسط تیر و قبل از مسابقات انتخابی می‌خواهیم برگزار شود. امیدوارم امکانات فراهم شود، لژیونرها بتوانند در اردو حاضر شوند و بازیکنان داخلی هم به آمادگی برسند. با توجه به گروه سختی که در انتخابی المپیک داریم با آمادگی نسبی در مسابقات انتخابی المپیک حاضر شویم.
همچنین قشقایی مربی تیم ملی هندبال ساحلی نیز گفت: در دوره قبل قهرمانی آسیا تیم ما سوم شد و ورودی قهرمانی جهان روسیه را کسب کردیم. در جهانی هشتم شدیم و نگاه متفاوتی نسبت به تیم ما می‌شود. از یک مربی خارجی استفاده کردیم و اردوها را پیگیری کردیم. تیم ملی فردا عازم مسابقات قهرمانی آسیا خواهد شد. این مسابقات در دو گروه انجام می‌شود چون انتخابی جهان است. امسال کار سخت‌تر است و کشورهای مدعی همگروه شدیم. امیدوارم بتوانیم جایگاه قبل را بهبود و یا ارتقا دهیم.
محمدرضا رجبی دبیر فدراسیون نیز گفت: هدف‌های بزرگی داریم که امیدوارم به کمک شما به آن برسیم. برنامه‌هایی در گذشته بوده و ما می‌خواهیم آنها را عملیاتی کنیم. سال شلوغی برای فدراسیون داریم و امیدواریم که با حضور پاکدل که خودش هندبالی است بتوانیم برنامه‌ها را خوب پیش ببریم. با کادر فنی که می بینم روزهای خوبی در هندبال شاهد خواهیم بود. امیدوارم تیم ساحلی هم مثل قبل که ما را روسفید کرد نتیجه خوبی بگیرد. یکی از امیدهای ما هستند و ا نشاالله نتیجه درخشان‌تری داشته باشند. امیدوارم سال خوبی برای هندبال ما باشد.
در این نشست علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال، محمدرضا رجبی دبیر فدراسیون، الهام سلوکی نایب رئیس بانوان و علیرضا حبیبی مربی تیم ملی هندبال حضور داشتند.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

۷ سهمیه المپیک زمستانی جوانان برای اسکی ایران
اسکی ایران برای حضور در المپیک زمستانی جوانان ۲۰۲۰ لوزان هفت سهمیه کسب کرده است.
برد آرسنال و باخت لاتزیو و ترابزون در هفته اول لیگ اروپا
هفته اول دور گروهی رقابت‌های فوتبال لیگ اروپا با ۱۲ بازی شروع شد.
علیرضا دبیر به سوئیس می رود- اولین قسط به لالوویچ پرداخت شد
رئیس فدراسیون کشتی برای دیدار با نناد لالوویچ، رئیس اتحادیه جهانی کشتی آبان یا آذرماه سال جاری راهی سوئیس خواهد شد.
عضویت منصور برزگر در تالار مشاهیر اتحادیه جهانی کشتی
منصور برزگر، قهرمان جهان و نایب قهرمان المپیک عضو تالار مشاهیر اتحادیه جهانی کشتی خواهد شد.
هفته چهارم لیگ برتر؛ مدعیان مسیر خود را جدا می‌کنند؟
هفته چهارم لیگ برتر فوتبال ایران از امروز(جمعه) با انجام ۷ بازی آغاز می‌شود که در مهم‌ترین بازی‌ها شهر خودرو صدرنشین به مصاف فولاد می‌رود و سپاهان رده دومی پذیرای نفت مسجد سلیمان خواهد بود.
جدیدترین اظهار نظر بیرانوند درباره خداحافظی‌اش از فوتبال: عصبی بودم آن‌حرف‌ها را زدم! + فیلم
دروازه‌بان پرسپولیس درحالی که در صحبت‌های روز چهارشنبه خود با خبرنگاران قویا مصاحبه خود درباره خداحافظی از فوتبال ایران را تکذیب کرده که در تازه‌ترین اظهاراتش عنوان کرده صحبت درباره خداحافظی از فوتبال را به خاطر عصبانی بودن و در جمع دوستانه مطرح کرده است.
سودای تجارت برخی مدارس به بهانه کنکور
یک روانشناس گفت: در حال حاضر مدارس تجارت خوبی در خصوص کنکور دارند که فنی و حرفه‌ای‌ها قادر به رقابت با آن و جذب دانش آموز نیستند.
تمدید اعتبار بیمه سلامت اتباع خارجی - شرط پذیرشِ اتباعِ جدید
مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: آن دسته از اتباعی که تحت پوشش سازمان بیمه سلامت هستند و همچنین اتباع معرفی شده جدید از سوی وزارت کشور، می‌توانند نسبت به تمدید اعتبار و دریافت دفترچه بیمه خود اقدام کنند.
آیا انصارالله در آینده نزدیک تولید نفت عربستان را به صفر می‌رساند؟
رای الیوم در گزارشی به بررسی توانمندی‌های جنبش انصارالله یمن و قدرت روز افزون آن برای مقابله با سعودی‌ها پرداخت.
حملات به مواضع حشد شعبی به نفع مجاهدین خلق است
نخست وزیر عراق خاطر نشان کرد ممکن است اسرائیل مقرهای حشد شعبی در آمرلی و القائم را هدف قرار داده باشد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

چگونه عمر گوشی‌های هوشمند را افزایش دهیم؟
در برخی از کشور‌ها نحوه خرید سنتی تلفن به این شکل بود که یک قرارداد ۲ ساله امضا می‌کردیم و یک تلفن ساده (کلاسیک) دریافت و هزینه را ماهانه پرداخت می‌کردیم.
سقوط جنگنده اف-۱۶ در فرانسه
بنا بر اعلام مقامات فرانسوی یک فروند جنگنده اف-۱۶ بلژیک در یک منطقه مسکونی در غرب این کشور سقوط کرده است. در این حادثه یکی از خلبانان این جنگنده با خطوط انتقال برق برخورد کرده است.
۷ سهمیه المپیک زمستانی جوانان برای اسکی ایران
اسکی ایران برای حضور در المپیک زمستانی جوانان ۲۰۲۰ لوزان هفت سهمیه کسب کرده است.
برد آرسنال و باخت لاتزیو و ترابزون در هفته اول لیگ اروپا
هفته اول دور گروهی رقابت‌های فوتبال لیگ اروپا با ۱۲ بازی شروع شد.
علیرضا دبیر به سوئیس می رود- اولین قسط به لالوویچ پرداخت شد
رئیس فدراسیون کشتی برای دیدار با نناد لالوویچ، رئیس اتحادیه جهانی کشتی آبان یا آذرماه سال جاری راهی سوئیس خواهد شد.
برد آرسنال و باخت لاتزیو و ترابزون در هفته اول لیگ اروپا
کولاکوویچ: بازی سختی مقابل کره داریم
حامداد حدادی پنجمین یار کمکی آبادانی‌ها در بسکتبال آسیا
غفور: خسته نیستم!- اشتباه مقابل استرالیا را تکرار نمی‌کنیم
برانیسلاو: برد مقابل تیم ملی والیبال ایران غیرممکن است
پیروزی والیبال ایران مقابل چین تایپه- دیدار با کره در نیمه نهایی
چین‌تایپه حریف والیبال ایران در دور سوم + نتایج
کولاکوویچ: باید اشتباهات‌ را کاهش دهیم
قائمی: نیمکت نشین بودن سخت است
تمجید کاپیتان تیم ملی والیبال هند از تیم ایران