پاکدل: در صورتی به سمت مربی خارجی می رویم که درجه یک باشد

13:11 ۸ روز و ۲۱ ساعت پیش ایسنا 172 0
پاکدل: در صورتی به سمت مربی خارجی می رویم که درجه یک باشد

رئیس فدراسیون هندبال در نشست خبری تاکید کرد: در صورتی به سمت مربی خارجی می رویم که درجه یک باشد و در نتیجه تأثیر گذار باشد، در غیر اینصورت اگر بخواهیم از یک مربی درجه چندم استفاده کنیم ترجیح می‌دهیم از مربی ایرانی استفاده کنیم.

ایسنا

به گزارش ایسنا، علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال در نخستین نشست خبری خود در محل فدراسیون هندبال اظهار کرد: در این چند ماه موانع و مشکلاتی همراه بود. تیم ملی هندبال ساحلی فردا عازم مسابقات قهرمانی آسیا است و تیم ملی هندبال ما در انتخابی المپیک و قهرمانی آسیا حضور خواهد داشت. تقریباً یک سال تیم ملی بزرگسالان ما اردو نداشت و به حالت تعطیل درآمده بود. ما سریعاً کمینه فنی را تشکیل دادیم. ما در صورتی به سمت مربی خارجی می‌رویم که درجه یک باشد و در نتیجه تأثیر گذار باشد. در غیر اینصورت اگر بخواهیم از یک مربی درجه چندم استفاده کنیم ترجیح می‌دهیم از مربی ایرانی استفاده کنیم. به هر حال حبیبی که سال‌ها نیز مربیگری تیم ملی را به عهده داشته انتخاب شد و اکنون در اردوی دوم به سر می‌برند. در کنار حبیبی آلن ماراسویچ به عنوان مربی بدنساز نیز در کنار اردو حضور دارد. در این بین از فرصت استفاده کردیم و یک کلاس مربیگری نیز با حضور این مربی کرواسی انجام خواهد شد.
وی در مورد انتخاب مسئولان فدراسیون ادامه داد: هندبال بانوان نیز برای ما مهم است هرچند فاصله زیادی با سکوهای آسیایی دارد. ما گزینه‌های مختلفی را برای نایب رئیسی در نظر داشتیم که در نهایت سلوکی به عنوان سرپرست نایب رئیسی معرفی کردیم. همچنین روابط عمومی خود را نیز انتخاب کردیم. چیزی که برای من مهم و با اهمیت است بحث کمیته استعدادیابی بود که جدی روی آن نظر داشتیم. خوشنویس که پیشکسوت هندبال هستند و رزومه خوبی در هندبال دارند به عنوان کمیته استعدادیابی منصوب شد. معتقدم در پرورش استعدادها می‌توانستیم بهتر عمل کنیم. امیدوارم در سال‌های آینده در رده‌های پایه خود را به سطح اول آسیا برسانیم.
رئیس فدراسیون هندبال در پاسخ به این سوال که برای آرام شدن فضا چه کردید، گفت: چیزی برای ما بزرگ‌تر از برافراشتن پرچم کشور نیست. لژیونرها در سال‌های قبل زحمات زیادی کشیدن و متقابلاً هندبال هم برای آنها هزینه و سرمایه گزاری کرده است. با آن‌ها ارتباط خوبی دارم و نتایج آنها را دنبال می‌کنم. به هر شکل نظر ما و مربی این است که باید در چهارچوب نظرات کادر فنی باید پیش روند. لژیونرها سال سختی را داشتند و بازی‌های زیادی انجام دادند. روز گذشته با آن‌ها جلسه داشتیم و برخی مصدومیت داشتند. اما قرار است همگی به جز سعید برخورداری در اردوی بعدی حاضر شوند. برخورداری اعلام کرده که می‌خواهد در عرصه ملی فعلاً فعالیت نکند. در نهایت با نظر مربی هر فردی که آماده‌تر باشد در اردوی تیم ملی خواهد ماند.
پاکدل در خصوص قرارداد مربی خارجی قبل گفت: وزارت ورزش ضوابطی دارند که باید برای هر مربی خارجی باید چند مجوز از وزارت گرفته شود و مراحلی طی شود. از دیدگاه من در شرایط فعلی کشور و با وجود شرایط مربیان داخلی کشور با کیفیت بهتر و قرارداد کمتر انجام خواهد شد. در آن قرارداد کاملاً یک طرفه بود و برای رده سنی جوانان و نوجوانان بود که اردویی نداشتیم. وزارت وقتی متوجه شد این قرارداد در زمان سرپرستی بسته شده با صحبت‌هایی که من، رجبی و هماهنگی مسئولان وزارت انجام داشتیم توافق کردیم که قراردادشان تمام شود. البته حق و حقوقشان پرداخت شد. در خصوص دبیر هم بنایی برای تغییر نداشتیم و حکم جدیدی برای دبیر نداشتیم.
او در مورد هدف گزاری برای المپیک گفت: ما زمان کمی برای المپیک داریم. نمی‌توان توقع داشت. کار بسیار سختی است و آسیایی‌ها تنها یک سهمیه دارند. ما همه تلاش خود را می‌کنیم که بهترین نتیجه را بگیرند. از دید گاه ما مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی جهان مهم است اگر بتوانیم به جام جهانی صعود کنیم برای ارتقای هندبال بهتر خواهد شد.
پاکدل در ادامه در مورد حواشی‌های لیگ برتر گفت: در همه رشته‌های تیمی شاهد این مشکلات هستیم که مورد تأیید ما نیست. بحث جرایم و تنببه‌هایی که در کمیته انضباطی خواهیم گرفت خیلی سخت‌تر خواهد بود. در جلسه هماهنگی لیگ هم گفتم که هیچ اغماضی نخواهیم داشت. همه تلاشما ن این است که اتفاقات را کم کنیم.
وی در خصوص نرفتن تیم‌های دختران به مسابقات قهرمانی آسیا گفت: ما سال‌ها است که در رده‌های پایه دختران حضور نداشتیم. مربی هم اعلام کرده بود که با شرایط آمادگی ممکن است تنها زنگ تفریح باشیم. یکی از دلایل ما بحث مالی هم بود چون امسال باید مهم و مهمتر کنیم. در سطح کلان هم باشگاه‌های بزرگ به مشکل خورده‌اند. اما برنامه داریم که با شکل جدیدی رده‌های پایه را ارتقا دهیم و در دو سال آینده هزینه اعزام را صرف پایه کنیم.
او در مورد نایب رئیس آقایان گفت: انشاالله انتخاب می‌کنیم.
حبیبی در پاسخ به این سوال که تکلیف اردوی تدارکاتی ترکیه و اردوهای تدارکاتی گفت: از ترکیه پیشنهاد داشتیم که هزینه‌ای هم برای ما نداشت ولی ما آمادگی حضور نداشتیم. ما برنامه ریزی کردیم که پیش از انتخابی المپیک دو اردوی تدارکاتی خوب در دو مقطع زمانی داشته باشیم و برای آن برنامه‌ریزی می‌کنیم.
رئیس فدراسیون در خصوص بدهی‌های فدراسیون گفت: بخشی از بدهی از جام ریاست جمهوری و ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومان از زمان سرپرستی دولو به جا مانده است. همچنین از سال ۹۱ تا ۹۴ اظهار نامه مالیاتی پر نکرده و مالیات زیادی باید پرداخت شود. داریم تلاش می‌کنیم که این مشکل حل شود. امیدواریم با همکاری وزیر با وزیر اقتصاد حل شود. یک میلیارد و ۶۰۰ اصل مالیاتی است و همین مبلغ هم جریمه آن است.
رئیس فدراسیون در مورد برخی از کارکنان فدراسیون که دو تابعیتی هستند یا دو شغله گفت: رئیس هیأت شغل حساب نمی‌شود. اما من هم معتقدم که یک فرد نمی‌تواند در چند زمینه فعالیت کند. در خصوص توکلی هم که معتقدم هر فردی که بتواند به فدراسیون کمک کند مشکلی نداریم. او ۲۰ روز در فدراسیون کمک کردند ولی اکنون مرخص شده اند. یک ماهی است که با او ارتباطی نداریم. در مورد ارتباطش با فدراسیون جهانی هم اطلاعی ندارم. در مورد نایب رئیس هم خواستم جوان و هندبالی باشد که شد. امیدوارم در سایر زمینه‌ها هم همین باشد.
وی در خصوص علت عدم همکاری با توکلی گفت: ما جمیع جهات را بررسی می‌کنیم. به عنوان متولی کشور باید تصمیماتی بگیرم و بعضاً کارها برخلاف میل باشد. اما چیزی که مهم است مصالح هندبال کشور است. هر کسی که به رشد هندبال ما کمک کند از او استفاده می‌کنیم. اگر جایی نیاز باشد از حضور او استفاده کنیم این کار را خواهیم کرد.
رئیس فدراسیون هندبال درباره هزینه بالای کلاس مربیگری بدنسازی یک میلیون و ۷۰۰ بیان کرد: تمام هزینه‌ها با این مبلغ انجام می‌شود اما در نظر داشته باشید که اگر مربیان ما می‌خواستند در خارج از کشور چنین کلاسی داشته باشند نزدیک به ۲۰ میلیون باید هزینه می‌کردند.
وی در خصوص میزبانی ایران برای مسابقات قهرمانی آسیا گفت: میزبانی قهرمانی آسیا با حضور کشورهای عربی سخت است. این چند سالی هم که میزبانی نداشتیم به هندبال ضربه خورده است، اکنون با آسیا تعامل خوبی داریم و امیدواریم که به نتیجه برسد.
سرپرست نایب رئیس بانوان فدراسیون هندبال نیز در این نشست گفت: تشکر می‌کنم از افرادی که پیش از ما برای این رشته داشتند. این نفرات برنامه‌هایی را در اتاق فکر داشتند و برخی را اجرا کرده‌اند. ما نیز ادامه این برنامه‌ها را اجرا خواهیم کرد با این تفاوت که اولویت بندی خواهیم کرد. این نوید به خانواده هندبال بانوان می‌دهم که دیدگاه رئیس فدراسیون در بخش بانوان حمایتی است و از نزدیک برنامه‌ها را رصد می‌کنند. به من هم گفتند که با برنامه پیش برویم. مهمترین بخش کار توجه به رده‌های پایه است. ما از کشورهای دیگر الگو برداری کردیم که مهمترین اقدام آنها مارکتینگ است. هدف بلند مدت ما این است که میزبانی قهرمانی آسیا را به عهده بگیریم. یکی از نقاط ضعف ما این است که حرفه‌ای به ما توجه نمی‌شود ولی نتیجه حرفه‌ای از ما می‌خواهند. عدم استفاده از مربیان خوب، عدم حضور در مسابقات رده پایه نیز یکی دیگر از نقاط ضعف ما است. برای خارج شدن از نقاط ضعف برنامه‌ریزی شده که امیدواریم به نتیجه برسد.
مراد کرمی رئیس کمیته مسابقات فدراسیون هندبال نیز در این نشست در مورد تقویم سالیانه گفت: همه برنامه‌های ما طبق برنامه انجام شد. مسابقات استعدادیابی نیز طبق برنامه انجام شد. همچنین لیگ‌های برتر و لیگ دسته یک به خوبی انجام شد. در لیگ برتر رقابت‌های خوب و نزدیکی را داشتیم که تا روز آخر قهرمان مشخص نبود. برای سال آینده نیز در حال برنامه‌ریزی هستیم که مشکلات و مسائل سالن‌ها رفع شود. همچنین برای پذیرش تیم‌ها از سامانه استفاده می‌کنیم که مستند در اختیار باشد. همچنین بحث قراردادها نیز مطرح است که قراردادها باید به صورت واقعی ثبت شود و باید به فدراسیون اعلام شود تا قرار دادهای صوری حذف شود.
علیرضا حبیبی، مربی تیم ملی هندبال نیز در این نشست اظهار کرد: اردوهای تیم ملی مدتی است آغاز شده و در دور نخست بدون حضور لژیونرها اردو را برگزار کردیم. در دور دوم نیز با حضور لژیونرها آغاز شد که البته الله کرم و سجاد استکی، علیرضا موسوی و امین یوسف نژاد به دلیل آسیب دیدگی غایب هستند. روز گذشته هم جلسه‌ای با لژیونرها داشتیم. در اردوها نیز مشکلاتی داریم. تعدادی از بازیکنان ایرانی مدت طولانی است که بعد از پایان لیگ مدت طولانی استراحت داشتند، برخی از لژیونرها هم مصدوم‌اند و باید در اردوهای بعدی حاضر می‌شوند. با توجه به ایامی که فدراسیون جهانی برای حضور لژیونرها در اردوهای تیم ملی در نظر گرفته ما نمی‌توانیم بیشتر از چند اردو داشته باشیم. ۲ اردوی تدارکاتی نیز در نظر داریم که در اواسط تیر و قبل از مسابقات انتخابی می‌خواهیم برگزار شود. امیدوارم امکانات فراهم شود، لژیونرها بتوانند در اردو حاضر شوند و بازیکنان داخلی هم به آمادگی برسند. با توجه به گروه سختی که در انتخابی المپیک داریم با آمادگی نسبی در مسابقات انتخابی المپیک حاضر شویم.
همچنین قشقایی مربی تیم ملی هندبال ساحلی نیز گفت: در دوره قبل قهرمانی آسیا تیم ما سوم شد و ورودی قهرمانی جهان روسیه را کسب کردیم. در جهانی هشتم شدیم و نگاه متفاوتی نسبت به تیم ما می‌شود. از یک مربی خارجی استفاده کردیم و اردوها را پیگیری کردیم. تیم ملی فردا عازم مسابقات قهرمانی آسیا خواهد شد. این مسابقات در دو گروه انجام می‌شود چون انتخابی جهان است. امسال کار سخت‌تر است و کشورهای مدعی همگروه شدیم. امیدوارم بتوانیم جایگاه قبل را بهبود و یا ارتقا دهیم.
محمدرضا رجبی دبیر فدراسیون نیز گفت: هدف‌های بزرگی داریم که امیدوارم به کمک شما به آن برسیم. برنامه‌هایی در گذشته بوده و ما می‌خواهیم آنها را عملیاتی کنیم. سال شلوغی برای فدراسیون داریم و امیدواریم که با حضور پاکدل که خودش هندبالی است بتوانیم برنامه‌ها را خوب پیش ببریم. با کادر فنی که می بینم روزهای خوبی در هندبال شاهد خواهیم بود. امیدوارم تیم ساحلی هم مثل قبل که ما را روسفید کرد نتیجه خوبی بگیرد. یکی از امیدهای ما هستند و ا نشاالله نتیجه درخشان‌تری داشته باشند. امیدوارم سال خوبی برای هندبال ما باشد.
در این نشست علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال، محمدرضا رجبی دبیر فدراسیون، الهام سلوکی نایب رئیس بانوان و علیرضا حبیبی مربی تیم ملی هندبال حضور داشتند.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

یورش دمنوش ایرانی به نوشابه‌های فرنگی
سرو انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم سنتی در کافه‌های تهران بیشتر شده است.
چه کسانی در جنت به شکل جواهرات بهشتی نمایان می‌شوند؟
خداوند در قرآن کریم، این دسته از افراد را که در بهشت جای دارند، به مروارید پوشیده در صدف تشبیه می‏‌کند.
جدول فروش سینمای ایران-صدرنشینی «شبی که ماه کامل شد»
جدول فروش سینمای ایران با اعلام صدرنشینی فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار در دومین هفته از اکران این فیلم منتشر شد.
جنجال انحصارات عجیب و غریب-درِ کانون وکلا به روی حقوق‌دان‌ها باز می‌شود؟
تعداد بسیار زیاد قوانین محدود کننده در کشور، انحصارات عجیب و غریبی را در مشاغل به وجود آورده که موجب خفگی اشتغال شده و یکی از مصادیق این انحصار کانون وکلاست.
وضعیت جوی کشور طی 3 روز آینده- وزش باد و گرد و خاک در تهران
با اشاره به وزش باد شدید موقت و رگبار و رعد و برق در برخی مناطق کشور، از وقوع گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا در بخش‌های مرکزی شامل یزد، اصفهان، سمنان، مرکزی، قم و جنوب تهران خبر داد.
سوار نکردن کارگر به اتوبوس شهری کار دست راننده داد!
امتناع یک راننده اتوبوس در یزد از سوار کردن کارگری به بهانه تمیز ماندن اتوبوس منجر به توقف فعالیت وی شد.
عوامل تأثیرگذار بر سلامت مردم پایتخت
عضو شورای شهر تهران گفت: بعد از آلودگی هوا، آلودگی صوتی یکی از معضلاتی است که سلامت پایتخت‌نشینان را تهدید می‌کند که می‌توان با انجام برنامه‌های مناسب در جهت مقابله با این مسئله اقداماتی انجام داد.
افزایش حملات قلبی با مصرف سیگار الکترونیکی
نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد استعمال سیگار الکترونیکی ریسک خطر حمله قلبی یا سکته را افزایش می‌دهد.
7 درمان خانگی برای آفت دهان و تبخال
آفت های دهان زخم های کوچکی هستند که روی بافت نرم داخل دهان شکل می گیرند.
طریقه مصرف عرق کاسنی برای درمان جوش
برای درمان جوش با عرق کاسنی، توصیه می‌شود که عرق کاسنی و شاه‌تره را با هم مخلوط کرده (نسبت دو به یک) و روزی سه لیوان از این مخلوط را قبل از هر وعده غذایی بنوشید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آلمان و فرانسه: هنوز هم زمان وجود دارد اما تنها زمان کم!
وزرای خارجه آلمان و فرانسه ضمن هشدار به احتمال خطر درگیری در منطقه خلیج فارس، خویشتنداری همه طرف‌های درگیر را خواستار شدند.
چرا نفت در بورس مشتری ندارد؟
نماینده شرکت ملی نفت در بورس گفت: انتظار می‌رود در هفته‌های آینده حجم معاملات فروش نفت و میعانات گازی در بورس انرژی افزایش یابد که برای این مساله نیز سازوکارهای لازم را در نظر گرفته‌ایم، اما این‌که این اتفاق چه زمانی محقق می‌شود بستگی به مشتریان این بازار دارد.
ساخت نامعمول سریال «چرنوبیل» و پخش غیرمتعارف آن در ایران
مینی‌سریال «چرنوبیل» درباره حادثه نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل که در سال ۱۹۸۶ در اوکراین اتفاق افتاد و باعث پخش مواد رادیواکتیو در بخشی از غرب شوروی سابق شد، از برخی رسانه‌های جهان در حال پخش است.
ترفند طلافروشان برای کسب سود بیشتر
برخی از واحد‌های طلافروشی از بی اطلاعی مشتریان سوء استفاده کرده و برای کسب سود بیشتر دست به ترفند‌هایی می‌زنند
صبحانه هایی که کلسترول خون را کاهش می دهند
یکی از راههای کاهش سطح کلسترول بالا، شروع به مصرف بعضی از مواد غذایی خاص، درست لحظه بیدارشدن صبحگاهی است.
همه چیز درباره حریفان والیبال ایران در هفته چهارم لیگ ملت‌ها
پاسور سابق تیم ملی: در کنار معروف، باید معروف‌ها ساخته شوند
آرامش تیم ملی والیبال ایران مثال‌زدنی است
پیروزی تیم ملی والیبال دانشجویان برابر تیم نوجوانان
احمدی: هیچ حمله‌ای به اتوبوس تیم لهستان نشد
ایراد احمدی به هزینه‌ها در استعدادیابی و فرهنگی پینگ پنگ: چرا اعداد لاغر هستند؟
شکست دختران بسکتبال سه نفره ایران در شروع جام جهانی
کارشناس والیبال: کولاکوویچ جسارت جوانگرایی را دارد اما ما ایرانی‌ها نتیجه گرا هستیم
سیدعباسی: تیم ملی والیبال کمتر به ستاره‌ها متکی بود
اعزام نصفه نیمه دختران بسکتبالیست به جام جهانی