محمودی: تیم ملی والیبال روان بازی می‌کند- باید از جوانان بیشتر استفاده کرد

11:47 ۱۰۰ روز و ۱۶ ساعت پیش ایسنا 913 0
محمودی: تیم ملی والیبال روان بازی می‌کند- باید از جوانان بیشتر استفاده کرد

پیشکسوت والیبال ایران معتقد است که تیم ملی در دو هفته اول لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ روان بازی کرد و شرایط خوبی دارد اما، بهتر است کادرفنی در بازی‌های مثل دیدار با چین و ژاپن از جوانان خود بیشتر استفاده کند.

ایسنا

بهنام محمودی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره عملکرد تیم ملی والیبال ایران در هفته‌های اول و دوم لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ در چین و ژاپن، توضیح داد: واقعیت این است که روند بازی تیم ملی ایران درست و به جا است. تیم ما شاداب بازی می‌کند و از شرایط خیلی خوبی میان جوانان و با تجربه‌های تیم برخوردار است. این موضوع را همه کارشناسان می‌دانند که تیم ملی روان بازی می‌کند و به قول ما در بازی‌های مختلف دچار ناهماهنگی نمی‌شود. یکی دیگر از مسائلی که باعث شده تیم ملی ایران روند خوبی را در این دو هفته طی کند، انگیزه بالای بازیکنان خصوصاً با تجربه‌های تیم ملی است، چرا که ما بازی‌های المپیک را پیش رو داریم و اگر این نفرات بتوانند برای بار دوم راهی المپیک شوند، به گونه‌ای رکوردشکنی کرده‌اند.
او در ادامه با بیان اینکه جوانان ما می‌توانستند بیشتر در دو هفته اول بازی کنند، در این باره اظهار کرد: پتانسیل والیبال ما بالا است و من فکر می‌کنم این موضوع را در چین و ژاپن با چشم دیدیم. با این حال موضوع دیگری که باید به آن اشاره کنیم حضور بازیکنان با تجربه ما در لیگ‌های خارج از ایران است. متأسفانه سرمایه‌گذاری کافی در لیگ برتر والیبال ایران صورت نگرفته است و بازیکنان مجبور هستند برای داشتن درآمد در لیگ‌های معتبر خارجی توپ بزنند. حضور نفرات شناخته تیم ملی در این لیگ‌های معتبر خارجی باعث شده از نظر تجربه نیز در سطح خوبی قرار گرفته و برای موفقیت تیم ملی
مثمرثمر باشند.
کارشناس والیبال ایران تاکید کرد: بازیکنان جوان ما از نظر آمادگی و شرایط فنی سطح خوبی دارند که می‌توان در برخی از بازی‌ها که می‌دانیم نسبت به حریف برتری فنی و نسبی داریم، استفاده شوند. البته موضوع دیگری هم که باعث شده است تیم ملی والیبال ایران با انگیزه بالایی بازی کند، دو هفته میزبانی ما در ارومیه و اردبیل است. بازیکنان ما با ذهنیت قبلی که دارند می‌دانند حضور بی شمار هواداران والیبال در سالن‌ها باعث بالا رفتن روحیه می‌شود و به همین دلیل سعی دارند کار صعود به مرحله بعدی لیگ ملت‌ها را در ایران تمام کنند. همان طور که من قبلاً گفته‌ام درصد صعود ما به مرحله بعد خیلی بالا است و تا حدودی هم قطعی است. امیدوارم که تیم ملی بتواند عملکرد خوبی را در ارومیه و اردبیل داشته و همین روند خوب در دو هفته ابتدایی را تکرار کنند.
*باید از جوانان بیشتر استفاده کرد محمودی در پاسخ به این سوال که آیا کولاکوویچ نمی‌توانست استفاده بیشتری از جوانان داشته باشد، گفت‌: تیم‌هایی همچون آمریکا، ایتالیا و فرانسه برخی از بازیکنان اصلی خود را برای هفته‌های پایانی نگه داشته‌اند تا آنها استراحت کنند. من نیز معتقد هستم که ایران می‌توانست در بعضی از بازی‌ها جوانانش را مورد استفاده قرار دهد تا با تجربه‌ها استراحت کنند، اما با وجود بازی‌های المپیک پیش روی تیم ملی والیبال با تجربه‌های ما انگیزه بسیار بالایی داشتند که از ابتدای این مسابقات به میدان بروند که خوشبختانه این انگیزه بالا روند خوب تیم ملی را در پی داشته است. امیدوارم که همین شرایط برای تیم ملی ادامه دار باشد، اما باز هم تاکید می‌کنم که
کولاکوویچ باید بیشتر از جوانان ما استفاده کند چون ما در انتخابی المپیک به آنها احتیاج داریم. شاید در یک مسابقه روز خوب یکی از با تجربه‌های خود را شاهد نباشیم چون این والیبال است و نمی‌توان آن را پیش‌بینی کرد. در آن مواقع این نفرات جوان هستند که به تیم ملی کمک خواهند کرد.
پیشکسوت والیبال ایران با بیان اینکه جوانان ایران می‌توانند عملکرد خوبی داشته باشند، افزود: مطمئناً کولاکوویچ در ادامه و در صورت حتمی شدن صعود تیم ملی والیبال ایران به مرحله بعد از جوانان استفاده می‌کند، اما بهتر است در بازی‌هایی مانند بازی با ژاپن و چین که تیم ملی یک سرو گردن بالاتر بود این نفرات بیشتر استفاده می‌شدند خصوصاً بازیکنانی همچون جواد کریمی (پاسور) و پوریا یلی (پشت خط زن) تا با تجربه‌های ما دچار مصدومیت نشوند.
*نقطه قوت تیم ملی انگیزه بالا و استفاده نکردن از جوانان نقطه ضعف است او در مورد نقطه قوت و ضعف تیم ملی در این دو هفته نیز، گفت‌: اصلی‌ترین نقطه قوت ما انگیزه بسیار بالای بازیکنان خصوصاً با تجربه‌ها است. نفراتی همچون سعید معروف، امیر غفور و سید محمد موسوی که کمک شایانی به تیم ملی کرده‌اند. همچنین از نظر بنده به عنوان کارشناس، بزرگترین نقطه ضعف ما هم استفاده نکردن بیشتر از جوانان است.
*مقصر باخت به برزیل کولاکوویچ نبود محمودی در پاسخ به این سوال که می‌توان عامل باخت ایران مقابل برزیل را تنها عملکرد ایگور کولاکوویچ دانست، در این باره اظهار کرد: من هم در ست پنجم بازی با برزیل پس از اینکه غفور را بیرون کشید، ایگو کولاکوویچ را مقصر باخت ایران می‌دانستم، اما بعدها شنیدم که این تعویض او به دلیل مصدومیت غفور بوده و اجباری است. در این شرایط نمی‌توان او را مقصر دانست.
*بازی با فرانسه و روسیه سخت‌ترین بازی‌های ایران است این کارشناس والیبال در پایان و در مورد سخت‌ترین بازی تیم ملی در هفته‌های سوم و چهارم لیگ ملت‌ها، گفت‌: از نظر من بازی با فرانسه و روسیه سخت‌ترین دیدارهای ایران خواهد بود. البته همه بازی‌های ما در ارومیه سخت‌تر از اردبیل هستند چون تیم‌های بهتری در آن‌جا حضور دارند. من آرزوی موفقیت برای بازیکنان تیم ملی دارم و جا دارد خدا قوت و خسته نباشید به آنها بگوییم چرا که روند بسیار خوبی در چین و ژاپن داشتند و ان‌شاءالله این روند خوب ادامه دار باشد.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

۷ سهمیه المپیک زمستانی جوانان برای اسکی ایران
اسکی ایران برای حضور در المپیک زمستانی جوانان ۲۰۲۰ لوزان هفت سهمیه کسب کرده است.
برد آرسنال و باخت لاتزیو و ترابزون در هفته اول لیگ اروپا
هفته اول دور گروهی رقابت‌های فوتبال لیگ اروپا با ۱۲ بازی شروع شد.
علیرضا دبیر به سوئیس می رود- اولین قسط به لالوویچ پرداخت شد
رئیس فدراسیون کشتی برای دیدار با نناد لالوویچ، رئیس اتحادیه جهانی کشتی آبان یا آذرماه سال جاری راهی سوئیس خواهد شد.
عضویت منصور برزگر در تالار مشاهیر اتحادیه جهانی کشتی
منصور برزگر، قهرمان جهان و نایب قهرمان المپیک عضو تالار مشاهیر اتحادیه جهانی کشتی خواهد شد.
هفته چهارم لیگ برتر؛ مدعیان مسیر خود را جدا می‌کنند؟
هفته چهارم لیگ برتر فوتبال ایران از امروز(جمعه) با انجام ۷ بازی آغاز می‌شود که در مهم‌ترین بازی‌ها شهر خودرو صدرنشین به مصاف فولاد می‌رود و سپاهان رده دومی پذیرای نفت مسجد سلیمان خواهد بود.
جدیدترین اظهار نظر بیرانوند درباره خداحافظی‌اش از فوتبال: عصبی بودم آن‌حرف‌ها را زدم! + فیلم
دروازه‌بان پرسپولیس درحالی که در صحبت‌های روز چهارشنبه خود با خبرنگاران قویا مصاحبه خود درباره خداحافظی از فوتبال ایران را تکذیب کرده که در تازه‌ترین اظهاراتش عنوان کرده صحبت درباره خداحافظی از فوتبال را به خاطر عصبانی بودن و در جمع دوستانه مطرح کرده است.
سودای تجارت برخی مدارس به بهانه کنکور
یک روانشناس گفت: در حال حاضر مدارس تجارت خوبی در خصوص کنکور دارند که فنی و حرفه‌ای‌ها قادر به رقابت با آن و جذب دانش آموز نیستند.
تمدید اعتبار بیمه سلامت اتباع خارجی - شرط پذیرشِ اتباعِ جدید
مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: آن دسته از اتباعی که تحت پوشش سازمان بیمه سلامت هستند و همچنین اتباع معرفی شده جدید از سوی وزارت کشور، می‌توانند نسبت به تمدید اعتبار و دریافت دفترچه بیمه خود اقدام کنند.
آیا انصارالله در آینده نزدیک تولید نفت عربستان را به صفر می‌رساند؟
رای الیوم در گزارشی به بررسی توانمندی‌های جنبش انصارالله یمن و قدرت روز افزون آن برای مقابله با سعودی‌ها پرداخت.
حملات به مواضع حشد شعبی به نفع مجاهدین خلق است
نخست وزیر عراق خاطر نشان کرد ممکن است اسرائیل مقرهای حشد شعبی در آمرلی و القائم را هدف قرار داده باشد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

چگونه عمر گوشی‌های هوشمند را افزایش دهیم؟
در برخی از کشور‌ها نحوه خرید سنتی تلفن به این شکل بود که یک قرارداد ۲ ساله امضا می‌کردیم و یک تلفن ساده (کلاسیک) دریافت و هزینه را ماهانه پرداخت می‌کردیم.
سقوط جنگنده اف-۱۶ در فرانسه
بنا بر اعلام مقامات فرانسوی یک فروند جنگنده اف-۱۶ بلژیک در یک منطقه مسکونی در غرب این کشور سقوط کرده است. در این حادثه یکی از خلبانان این جنگنده با خطوط انتقال برق برخورد کرده است.
۷ سهمیه المپیک زمستانی جوانان برای اسکی ایران
اسکی ایران برای حضور در المپیک زمستانی جوانان ۲۰۲۰ لوزان هفت سهمیه کسب کرده است.
برد آرسنال و باخت لاتزیو و ترابزون در هفته اول لیگ اروپا
هفته اول دور گروهی رقابت‌های فوتبال لیگ اروپا با ۱۲ بازی شروع شد.
علیرضا دبیر به سوئیس می رود- اولین قسط به لالوویچ پرداخت شد
رئیس فدراسیون کشتی برای دیدار با نناد لالوویچ، رئیس اتحادیه جهانی کشتی آبان یا آذرماه سال جاری راهی سوئیس خواهد شد.
برد آرسنال و باخت لاتزیو و ترابزون در هفته اول لیگ اروپا
کولاکوویچ: بازی سختی مقابل کره داریم
حامداد حدادی پنجمین یار کمکی آبادانی‌ها در بسکتبال آسیا
غفور: خسته نیستم!- اشتباه مقابل استرالیا را تکرار نمی‌کنیم
برانیسلاو: برد مقابل تیم ملی والیبال ایران غیرممکن است
پیروزی والیبال ایران مقابل چین تایپه- دیدار با کره در نیمه نهایی
چین‌تایپه حریف والیبال ایران در دور سوم + نتایج
کولاکوویچ: باید اشتباهات‌ را کاهش دهیم
قائمی: نیمکت نشین بودن سخت است
تمجید کاپیتان تیم ملی والیبال هند از تیم ایران