محمودی: تیم ملی والیبال روان بازی می‌کند- باید از جوانان بیشتر استفاده کرد

11:47 ۸ روز و ۴ ساعت پیش ایسنا 179 0
محمودی: تیم ملی والیبال روان بازی می‌کند- باید از جوانان بیشتر استفاده کرد

پیشکسوت والیبال ایران معتقد است که تیم ملی در دو هفته اول لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ روان بازی کرد و شرایط خوبی دارد اما، بهتر است کادرفنی در بازی‌های مثل دیدار با چین و ژاپن از جوانان خود بیشتر استفاده کند.

ایسنا

بهنام محمودی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره عملکرد تیم ملی والیبال ایران در هفته‌های اول و دوم لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ در چین و ژاپن، توضیح داد: واقعیت این است که روند بازی تیم ملی ایران درست و به جا است. تیم ما شاداب بازی می‌کند و از شرایط خیلی خوبی میان جوانان و با تجربه‌های تیم برخوردار است. این موضوع را همه کارشناسان می‌دانند که تیم ملی روان بازی می‌کند و به قول ما در بازی‌های مختلف دچار ناهماهنگی نمی‌شود. یکی دیگر از مسائلی که باعث شده تیم ملی ایران روند خوبی را در این دو هفته طی کند، انگیزه بالای بازیکنان خصوصاً با تجربه‌های تیم ملی است، چرا که ما بازی‌های المپیک را پیش رو داریم و اگر این نفرات بتوانند برای بار دوم راهی المپیک شوند، به گونه‌ای رکوردشکنی کرده‌اند.
او در ادامه با بیان اینکه جوانان ما می‌توانستند بیشتر در دو هفته اول بازی کنند، در این باره اظهار کرد: پتانسیل والیبال ما بالا است و من فکر می‌کنم این موضوع را در چین و ژاپن با چشم دیدیم. با این حال موضوع دیگری که باید به آن اشاره کنیم حضور بازیکنان با تجربه ما در لیگ‌های خارج از ایران است. متأسفانه سرمایه‌گذاری کافی در لیگ برتر والیبال ایران صورت نگرفته است و بازیکنان مجبور هستند برای داشتن درآمد در لیگ‌های معتبر خارجی توپ بزنند. حضور نفرات شناخته تیم ملی در این لیگ‌های معتبر خارجی باعث شده از نظر تجربه نیز در سطح خوبی قرار گرفته و برای موفقیت تیم ملی
مثمرثمر باشند.
کارشناس والیبال ایران تاکید کرد: بازیکنان جوان ما از نظر آمادگی و شرایط فنی سطح خوبی دارند که می‌توان در برخی از بازی‌ها که می‌دانیم نسبت به حریف برتری فنی و نسبی داریم، استفاده شوند. البته موضوع دیگری هم که باعث شده است تیم ملی والیبال ایران با انگیزه بالایی بازی کند، دو هفته میزبانی ما در ارومیه و اردبیل است. بازیکنان ما با ذهنیت قبلی که دارند می‌دانند حضور بی شمار هواداران والیبال در سالن‌ها باعث بالا رفتن روحیه می‌شود و به همین دلیل سعی دارند کار صعود به مرحله بعدی لیگ ملت‌ها را در ایران تمام کنند. همان طور که من قبلاً گفته‌ام درصد صعود ما به مرحله بعد خیلی بالا است و تا حدودی هم قطعی است. امیدوارم که تیم ملی بتواند عملکرد خوبی را در ارومیه و اردبیل داشته و همین روند خوب در دو هفته ابتدایی را تکرار کنند.
*باید از جوانان بیشتر استفاده کرد محمودی در پاسخ به این سوال که آیا کولاکوویچ نمی‌توانست استفاده بیشتری از جوانان داشته باشد، گفت‌: تیم‌هایی همچون آمریکا، ایتالیا و فرانسه برخی از بازیکنان اصلی خود را برای هفته‌های پایانی نگه داشته‌اند تا آنها استراحت کنند. من نیز معتقد هستم که ایران می‌توانست در بعضی از بازی‌ها جوانانش را مورد استفاده قرار دهد تا با تجربه‌ها استراحت کنند، اما با وجود بازی‌های المپیک پیش روی تیم ملی والیبال با تجربه‌های ما انگیزه بسیار بالایی داشتند که از ابتدای این مسابقات به میدان بروند که خوشبختانه این انگیزه بالا روند خوب تیم ملی را در پی داشته است. امیدوارم که همین شرایط برای تیم ملی ادامه دار باشد، اما باز هم تاکید می‌کنم که
کولاکوویچ باید بیشتر از جوانان ما استفاده کند چون ما در انتخابی المپیک به آنها احتیاج داریم. شاید در یک مسابقه روز خوب یکی از با تجربه‌های خود را شاهد نباشیم چون این والیبال است و نمی‌توان آن را پیش‌بینی کرد. در آن مواقع این نفرات جوان هستند که به تیم ملی کمک خواهند کرد.
پیشکسوت والیبال ایران با بیان اینکه جوانان ایران می‌توانند عملکرد خوبی داشته باشند، افزود: مطمئناً کولاکوویچ در ادامه و در صورت حتمی شدن صعود تیم ملی والیبال ایران به مرحله بعد از جوانان استفاده می‌کند، اما بهتر است در بازی‌هایی مانند بازی با ژاپن و چین که تیم ملی یک سرو گردن بالاتر بود این نفرات بیشتر استفاده می‌شدند خصوصاً بازیکنانی همچون جواد کریمی (پاسور) و پوریا یلی (پشت خط زن) تا با تجربه‌های ما دچار مصدومیت نشوند.
*نقطه قوت تیم ملی انگیزه بالا و استفاده نکردن از جوانان نقطه ضعف است او در مورد نقطه قوت و ضعف تیم ملی در این دو هفته نیز، گفت‌: اصلی‌ترین نقطه قوت ما انگیزه بسیار بالای بازیکنان خصوصاً با تجربه‌ها است. نفراتی همچون سعید معروف، امیر غفور و سید محمد موسوی که کمک شایانی به تیم ملی کرده‌اند. همچنین از نظر بنده به عنوان کارشناس، بزرگترین نقطه ضعف ما هم استفاده نکردن بیشتر از جوانان است.
*مقصر باخت به برزیل کولاکوویچ نبود محمودی در پاسخ به این سوال که می‌توان عامل باخت ایران مقابل برزیل را تنها عملکرد ایگور کولاکوویچ دانست، در این باره اظهار کرد: من هم در ست پنجم بازی با برزیل پس از اینکه غفور را بیرون کشید، ایگو کولاکوویچ را مقصر باخت ایران می‌دانستم، اما بعدها شنیدم که این تعویض او به دلیل مصدومیت غفور بوده و اجباری است. در این شرایط نمی‌توان او را مقصر دانست.
*بازی با فرانسه و روسیه سخت‌ترین بازی‌های ایران است این کارشناس والیبال در پایان و در مورد سخت‌ترین بازی تیم ملی در هفته‌های سوم و چهارم لیگ ملت‌ها، گفت‌: از نظر من بازی با فرانسه و روسیه سخت‌ترین دیدارهای ایران خواهد بود. البته همه بازی‌های ما در ارومیه سخت‌تر از اردبیل هستند چون تیم‌های بهتری در آن‌جا حضور دارند. من آرزوی موفقیت برای بازیکنان تیم ملی دارم و جا دارد خدا قوت و خسته نباشید به آنها بگوییم چرا که روند بسیار خوبی در چین و ژاپن داشتند و ان‌شاءالله این روند خوب ادامه دار باشد.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

قیمت اجاره انبار در تهران چه قدر است؟
برای اجاره انبار در تهران روش‌های مختلفی وجود دارد که مناسب و اقتصادی باشد. به این منظور ما پیشنهاد می‌کنیم از شهرک‌های صنعتی اطراف تهران برای این کار استفاده کنید چرا که به لحاظ اقتصادی و امکانات بسیار مناسب‌اند.
پمپ تصفیه استخر را از پایا گسترش خرید کنید
تجهیزات استخر همان قطعات و ابزارآلاتی هستند که شما در ساخت انواع استخر باید به کار ببرید. البته تجهیزات استخر شامل انواع نمونه‌های بسیار زیادی است که به کار بردن آن‌ها در ساخت هر استخری الزامی نیست؛ اما اینکه شما کدام تجهیزات را باید به کار ببرید و کدام یک نیاز نیست، بسته به نوع استخر شما و کاربرد آن متفاوت خواهد بود.
چرا خودرو گران است؟
وضعیت حاکم بر اقتصاد کشور باعث افزایش قیمت بسیاری از کالاها از جمله خودرو شده است. این مساله سبب شده تا قیمت خودرو همنشین کلمه «گرانی» شود. اما چرا خودرو «گران» است؟
روند مثبت در مذاکرات ترابی و پرسپولیس- شنبه همه چیز مشخص می‌شود
مهدی ترابی، هافبک تهاجمی تیم فوتبال در فصل گذشته منتظر است تا مسئولان این باشگاه مشکلات مالی‌اش را برطرف کنند.
رضا قوچان‌نژاد: می‌خواهم در یک تیم خوب هلندی بازی کنم- شرایطم در آپوئل ناامیدکننده بود
رضا قوچان‌نژاد، مهاجم تیم آپوئل قبرس از تصمیم خود برای بازگشت به فوتبال هلند خبر داد.
آغاز مذاکرات باشگاه صنعت نفت آبادان با اسکوچیچ
مسئولان باشگاه صنعت نفت آبادان درصدد انتخاب سرمربی فصل آینده زردپوشان هستند و در این زمینه با سرمربی پیشین تیم‌های فولاد خوزستان و ملوان بندرانزلی مذاکراتی را انجام داده‌اند.
فوتبال جهان| کاپلو: آرژانتینی که مارادونا در آن بازی می‌‌کرد از آرژانتین مسی بهتر بود- سیمئونه: مسی نیاز به یک تیم دارد
فوتبال جهان - سرمربی سرشناس فوتبال ایتالیا مقایسه‌هایی که میان افتخارات لیونل مسی و دیه‌گو مارادونا در رده ملی صورت می‌گیرد را نادرست می‌داند.
عرب: برخی می‌خواهند پرسپولیس را زمین بزنند- تهدید می‌کنند که خودت و خانواده‌ات را آتش می‌زنیم!- نه در کما بودم و نه در کمد
ایرج عرب، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در جمع هواداران معترض این تیم تأکید کرد که برخی می‌خواهند پرسپولیس را زمین بزنند و همه باید هوشیار باشند.
دژاگه از تراکتورسازی جدا می‌شود؟
اشکان دژاگه، هافبک تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در هجدهمین دوره لیگ برتر شاید در فصل آینده برای تیم دیگری بازی کند.
تمدید قرارداد مسلمان با باشگاه سپاهان + عکس
محسن مسلمان، هافبک تیم فوتبال سپاهان قراردادش را با این تیم تمدید کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کاشانی: واقعا برانکو را دوست داشتم- پاداش نگرفتم، میناوند دروغ می‌گوید
عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس درباره جدایی برانکو از این تیم صحبت کرد و نسبت به اظهارات مهرداد میناوند درباره خودش، واکنش نشان داد.
حمله موشکی به شرق موصل
منابع عراقی از فرود دست‌کم یک فروند موشک کاتیوشا در شرق موصل خبر دادند.
رحیم‌پور: کار کردن با چین و روسیه به معنای کنار گذاشتن اروپا نیست
معاون پیشین آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه می‌گوید، سه کشور ایران، روسیه و چین باید همکاری‌های بیش‌تری را برای مقابله با دشمن مشترک (آمریکا) انجام دهند. او در عین حال تاکید دارد که محدود کردن روابط خود به چین و روسیه هم اشتباه است.
سرقت یک میلیاردی پول نقد از یک مغازه در بازار تهران
رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقانی خبر داد که با تخریب گاوصندوق یک مغازه، اقدام به سرقت یک میلیارد تومان پول نقد کرده بودند.
درخواست داماد ترامپ از ولیعهد سعودی
دو منبع سعودی به وبگاه خبری «میدل‌ایست آی» انگلیس گفته‌اند جرد کوشنر، داماد و مشاور ترامپ از محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی خواسته است که فعلا دست از اعدام‌ بردارد.
همه چیز درباره حریفان والیبال ایران در هفته چهارم لیگ ملت‌ها
پاسور سابق تیم ملی: در کنار معروف، باید معروف‌ها ساخته شوند
آرامش تیم ملی والیبال ایران مثال‌زدنی است
پیروزی تیم ملی والیبال دانشجویان برابر تیم نوجوانان
احمدی: هیچ حمله‌ای به اتوبوس تیم لهستان نشد
ایراد احمدی به هزینه‌ها در استعدادیابی و فرهنگی پینگ پنگ: چرا اعداد لاغر هستند؟
شکست دختران بسکتبال سه نفره ایران در شروع جام جهانی
کارشناس والیبال: کولاکوویچ جسارت جوانگرایی را دارد اما ما ایرانی‌ها نتیجه گرا هستیم
سیدعباسی: تیم ملی والیبال کمتر به ستاره‌ها متکی بود
اعزام نصفه نیمه دختران بسکتبالیست به جام جهانی