اثربخشی مصوبه های جلسات اقتصاد مقاومتی محور کار استان هاست

07:40 ۹۱ روز پیش ایرنا 499 0
اثربخشی مصوبه های جلسات اقتصاد مقاومتی محور کار استان هاست

یزد - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور گفت: هدف گذاری در جلسات ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی و اثربخشی مصوبات آن و کمک به واحدهای تولیدی دارای مشکل، محور فعالیت های این جلسات در استانهاست .

ایرنا

به گزارش ایرنا،بابک دین پرست چهارشنبه شب در ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی یزد اظهار داشت: ایجاد کمیته پایش ستاد در یزد ابتکار خوبی است که از حیث تعداد مصوبه رتبه هفتم، از نظر جلسات رتبه هشتم و از نظر اجرای مصوبه ها رتبه نهم را در میان 31 استان دارد.
وی با اشاره به روند برگزاری جلسات و 208 مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی یزد یادآور شد: مهمتر از جلسات و مصوبات، اثربخشی آن است که به چند واحد تولیدی کمک و یا از تعطیلی چند واحد جلوگیری شد، لازمه این کار هدف گذاری جلسات و مصوبات است.
معاون وزارت کشور تأکید کرد: کمیته پایش یادشده باید در بحث اثربخشی مصوبه و جلسات به تعداد شغل ایجاد شده یا تخلف برخورد شده ناشی از مصوبه جلسه به طور جدی وارد شود و نتایج مورد ارزیابی قرار گیرد.
دین پرست با اشاره به ظرفیت شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی تاکید کرد: این شورا از معتبرترین نهادها و کمیته ها در استان هاست و مصوبات آن لازم الاجراست به همین دلیل بسته پیشنهادی در باره مشکلات بخش تولید و صنعت در شورای استان تهیه و برای تصویب به شورای ملی ارسال تا بعد از تصویب به هیأت دولت ارسال شود.
وی خاطرنشان کرد: وظیفه شورا شناسایی قوانین مزاحم و بهبود کسب و کار است و باید برای تقنین و پرهیز از رشد قوانین موازی و متعدد تلاش کرد چون ریشه بسیاری از تخلفات همین قوانین است.
وی درباره وضعیت بانک ها و اقدامات انجام شده برای صنعت اظهار کرد: طی چند سال گذشته مقرر شد هر تخلفی از سوی مدیران بانک ها رخ دهد به بانک مرکزی گزارش شود، این اتفاق بازخورد خوبی داشت اما مدتی است این ظرفیت مورد غفلت واقع شده ولی می توان با کمک دستگاه های مرتبط این بخش را دوباره فعال کرد.
دین پرست در ادامه با بیان اینکه در شرایط جنگ اقتصادی برای حمایت از تولید و اقتصاد کشور ، بانک خصوصی و دولتی نداریم ، تأکید کرد: در این شرایط همه زیر پرچم جمهوری اسلامی باید برای موفقیت کشور کمک کنند و از سوی دیگر گزارش از وضعیت همکاری بانک های خصوصی در اجرای طرح های مختلف و دستورالعمل های دولت در حال تهیه است تا تصمیمات لازم گرفته شود.
معاون وزارت کشور یکی از طرح ها را تسهیل و رفع موانع تولید عنوان کرد و ادامه داد: در این بخش 30 هزار میلیارد تومان اختصاص یافته بود که سال گذشته 37 هزار واحد تولیدی موفق به جذب 25 هزار میلیارد تومان این تسهیلات از محل طرح های مختلف شد .
دین پرست یادآور شد: یزد رتبه خوبی در این زمینه دارد اما در نرخ بیکاری نسبت به سال گذشته با رشد 1.2 مواجه است باید بررسی شود چرا در این میان ، آمار بیکاری بانوان بیشتر و ناگهان 10 درصد افزایش یافته است.
وی با اشاره به تفاهم وزارت کشور با اتاق های بازرگانی ، تعاون ، اصناف و خانه صنعت و 2 وزارتخانه برای رونق تولید و توسعه و پیشرفت در بخش های تولیدی اظهار کرد: این کار برای نخستین بار انجام شده است.
دین پرست همچنین با اشاره به ابلاغ محور اولویت های اقتصادی بر اساس بیانات مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری و تصمیمات دولت تصریح کرد: چهار محور با 20 عنوان در این خصوص ابلاغ شد باید مورد توجه جدی باشد ضمن آنکه وظایفی برای فرمانداران مصوب شد که بر این اساس ارزیابی می شود.
معاون وزارت کشور با اشاره به پروژه های نیمه تمام هم گفت: باید دستگاه های نظارتی در دولت و دستگاه های قضایی همچون سازمان بازرسی سه بحث مقاومت دستگاه های دولتی، ممانعت دستگاه های نظارتی و یا مخالفت هر بخشی را در واگذاری پروژه ها به صورت جدی بررسی کنند.
دین پرست درباره تفویض اختیار به استانها هم اظهار داشت : پیشتر 173 اختیار وزارتخانه ها تفویض شد و در جلسات استانداران با چهار وزیر نیز مواردی استخراج شد که در حال پیگیری آنها هستیم.
وی با اشاره به اختصاص 65 هزار میلیارد تومان برای اشتغال یک میلیون نفر در سال جاری ، بر لزوم تلاش یزد برای دریافت سهمیه خود برای اشتغال 26 هزار نفر در این طرحها تأکید کرد.
معاون وزیر کشور با بیان اینکه باید موارد اصولی، منطقی و قابل اجرای مطرح شده در جلسه امشب به نتیجه برسد، اظهار کرد: باید در این خصوص تیمی مشخص شود تا مشکلات را بازنگری کند و با ادبیات ساختاری و عملیاتی و بر مبنای پیشنهادهای مبتنی بر راهکارهای قانونی ارائه شود.
دین پرست افزود: در این خصوص اندیشکده صنعت ، فناوری و اقتصاد(صفا) یزد می تواند موضوعات و چالش ها را بررسی و خروجی نهایی را با همکاری بخش خصوصی و دستگاه های مربوطه فارغ از نگاه بخشی و سازمانی به نتیجه برسانند ضمن آنکه در این بخش مدیران دستگاه ها موظف به تدوین این پیشنهادات در قالب ادبیات قانونی و پیگیری آن از تهران هستند.
وی با اشاره به اینکه یزد در بسیاری از شاخص ها و تولیدات رتبه های اول کشور را دارد، تصریح کرد: نباید در حوزه اشتغال وضعیت چنین باشد و اگر واقعا به دلیل مهاجرت است باید برای این موضوع از سوی اندیشکده صفا و همراهی مسئولان چاره اندیشی شود لذا تاکید می شود روند رشد بیکاری نظارت و کنترل شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور پیش از این جلسه به همراه محمدعلی طالبی استاندار یزد با حضور در منطقه ویژه اقتصادی از کارخانه های لنا و پارس اروند یزد بازدید کرد و در جریان تولید و پروژه‌های این کارخانه ها قرار گرفت.
«کارخانه لنا » به تولید، نصب و راه اندازی انواع با‌سداکت های روشنایی (‌LT)، تولید تابلو های برق و سکسیونرهای هوایی ‌‌‌‌‌SF6 می‌پردازد و کارخانه « پارس » به عنوان یکی از بزرگترین کارخانه های تولید کننده ‌Ups در حوزه تولید منابع تغذیه بدون وقفه Ups و باتری شارژرها فعال است.
1968/ 2047/


گروه های زیر مجموعه استان ها

استان ها
استان ها

آخرین اخبار

کاپیتان تیم ملی هاکی: در کل کشور حتی یک زمین چمن استاندارد نداریم
‌کاپیتان تیم ملی هاکی داخل سالن می‌گوید: اگر زیرساخت‌های هاکی چمنی در کشور فراهم شود، در این بخش نیز می‌توانیم موفق شویم.
قاتلی که تنبیه نشد
مرد قاتل که یک بار از چوبه دار نجات پیدا کرده بود پس از آزادی بار دیگر مرتکب قتل شد و پرونده‌اش به دادگاه کیفری استان تهران رفت، اما این بار نیز توانست با جلب رضایت خانواده مقتول از مجازات قصاص رهایی یابد.
اتحادیه عرب خواستار توقف تجاوزات علیه مسجد الاقصی
اتحادیه عرب تأکید کرد که جامعه بین الملل باید به مسئولیت‌های خود در زمینه توقف تجاوزات علیه مسجد الاقصی، تأمین حمایت بین‌المللی از فلسطینیان، تلاش برای پایان اشغالگری در سرزمین فلسطین و اجرای قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی عمل کند.
جزییات اقدام دو مرحله‌ای وزارت بهداشت برای تسهیل ارائه داروهای بیماران خاص
دکتر مهدی شادنوش جزییات اقدام دو مرحله‌ای وزارت بهداشت برای تسهیل ارائه داروهای بیماران خاص را تشریح کرد.
جزییات اقدام دو مرحله‌ای وزارت بهداشت برای تسهیل ارائه داروهای بیماران خاص
دکتر مهدی شادنوش جزییات اقدام دو مرحله‌ای وزارت بهداشت برای تسهیل ارائه داروهای بیماران خاص را تشریح کرد.
بازداشت زن جنابت کار در فرودگاه
زن ملایری بعد از قتل همسر، زن برادر و دوست باردارش سعی داشت با هویت جعلی به تهران فرار کند، اما در فرودگاه شناسایی و دستگیر شد.
«شیشه» و «گل» داروی جایگزین ندارند
یک درمانگر و کارشناس اعتیاد ورود مخدر گل به کشور را از دلایل کاهش مصرف شیشه عنوان کرد و افزود: عوارض شیشه نسبت به گل به مراتب سنگین‌تر است.
عوارض استفاده دوباره از بطری های پلاستیکی
سعید سمنانیان گفت: در استفاد دوباره از بطری های پلاستیکی ذرات میکروپلاستیک افزایش پیدا می‌کند و مجموعه‌ای از بیماری‌ها که غدد داخلی ما را هدف گذاری می‌کند میکروپلاستیک‌ها هستند که باعث ایجاد برخی از بیماری‌ها مثل سرطان و اختلال در زایمان می‌شود.
آیا دمنوش بابونه خواب‌آور است؟
از سال‌های بسیار دور این باور در بسیاری افراد وجود داشته که مصرف دمنوش بابونه به بهبود کیفیت خواب کمک می‌کند و اگرچه این ادعا هنوز به لحاظ علمی تایید نشده‌ اما باور به آن همچنان می‌تواند برای برخی از مصرف‌کنندگان نتایج سودمندی داشته باشد.
بن بست ۱۱ ساله در جنایت شیطانی
معمای قتل شیطانی یک زن تهرانی پس از گذشت ۱۱ سال به بن بست خورد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

شکار یک پرنده توسط تمساح- عکس
تصاویری از شکار یک پرنده توسط تمساح را در منطقه بوتسوانا در جنوب آفریقا مشاهده می‌کنید.
عکسی زیبا از قدیمی‌ترین باغ تاریخی ایران
باغ فین کاشان، ناگ یک باغ ایرانی است که حمام فین نیز در آن قرار دارد که در شهرستان کاشان واقع شده است. سابقه و قدمت باغ فین و بناهای آن به دوره صفویه باز می‌گردد.
آغاز رقابت داغ و جذاب مدعیان قهرمانی در لیگ نوزدهم- رونمایی از پرسپولیس کالدرون در افتتاحیه
فصل جدید فوتبال ایران با برگزار چهار دیدار آغاز می‌شود و در بازی افتتاحیه قهرمان سه دور اخیر لیگ برتر به میدان می‌رود.
آیا آب دریاچه هنر موجب انتقال بیماری به شهروندان می‌شود؟
رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران درباره استفاده از پساب در دریاچه هنر توضیحاتی داد.
آیا دمنوش بابونه خواب‌آور است؟
از سال‌های بسیار دور این باور در بسیاری افراد وجود داشته که مصرف دمنوش بابونه به بهبود کیفیت خواب کمک می‌کند و اگرچه این ادعا هنوز به لحاظ علمی تایید نشده‌ اما باور به آن همچنان می‌تواند برای برخی از مصرف‌کنندگان نتایج سودمندی داشته باشد.