اثربخشی مصوبه های جلسات اقتصاد مقاومتی محور کار استان هاست

07:40 ۴۱۸ روز و ۵ ساعت پیش ایرنا 1,136 0
اثربخشی مصوبه های جلسات اقتصاد مقاومتی محور کار استان هاست

یزد - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور گفت: هدف گذاری در جلسات ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی و اثربخشی مصوبات آن و کمک به واحدهای تولیدی دارای مشکل، محور فعالیت های این جلسات در استانهاست .

ایرنا

به گزارش ایرنا،بابک دین پرست چهارشنبه شب در ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی یزد اظهار داشت: ایجاد کمیته پایش ستاد در یزد ابتکار خوبی است که از حیث تعداد مصوبه رتبه هفتم، از نظر جلسات رتبه هشتم و از نظر اجرای مصوبه ها رتبه نهم را در میان 31 استان دارد.
وی با اشاره به روند برگزاری جلسات و 208 مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی یزد یادآور شد: مهمتر از جلسات و مصوبات، اثربخشی آن است که به چند واحد تولیدی کمک و یا از تعطیلی چند واحد جلوگیری شد، لازمه این کار هدف گذاری جلسات و مصوبات است.
معاون وزارت کشور تأکید کرد: کمیته پایش یادشده باید در بحث اثربخشی مصوبه و جلسات به تعداد شغل ایجاد شده یا تخلف برخورد شده ناشی از مصوبه جلسه به طور جدی وارد شود و نتایج مورد ارزیابی قرار گیرد.
دین پرست با اشاره به ظرفیت شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی تاکید کرد: این شورا از معتبرترین نهادها و کمیته ها در استان هاست و مصوبات آن لازم الاجراست به همین دلیل بسته پیشنهادی در باره مشکلات بخش تولید و صنعت در شورای استان تهیه و برای تصویب به شورای ملی ارسال تا بعد از تصویب به هیأت دولت ارسال شود.
وی خاطرنشان کرد: وظیفه شورا شناسایی قوانین مزاحم و بهبود کسب و کار است و باید برای تقنین و پرهیز از رشد قوانین موازی و متعدد تلاش کرد چون ریشه بسیاری از تخلفات همین قوانین است.
وی درباره وضعیت بانک ها و اقدامات انجام شده برای صنعت اظهار کرد: طی چند سال گذشته مقرر شد هر تخلفی از سوی مدیران بانک ها رخ دهد به بانک مرکزی گزارش شود، این اتفاق بازخورد خوبی داشت اما مدتی است این ظرفیت مورد غفلت واقع شده ولی می توان با کمک دستگاه های مرتبط این بخش را دوباره فعال کرد.
دین پرست در ادامه با بیان اینکه در شرایط جنگ اقتصادی برای حمایت از تولید و اقتصاد کشور ، بانک خصوصی و دولتی نداریم ، تأکید کرد: در این شرایط همه زیر پرچم جمهوری اسلامی باید برای موفقیت کشور کمک کنند و از سوی دیگر گزارش از وضعیت همکاری بانک های خصوصی در اجرای طرح های مختلف و دستورالعمل های دولت در حال تهیه است تا تصمیمات لازم گرفته شود.
معاون وزارت کشور یکی از طرح ها را تسهیل و رفع موانع تولید عنوان کرد و ادامه داد: در این بخش 30 هزار میلیارد تومان اختصاص یافته بود که سال گذشته 37 هزار واحد تولیدی موفق به جذب 25 هزار میلیارد تومان این تسهیلات از محل طرح های مختلف شد .
دین پرست یادآور شد: یزد رتبه خوبی در این زمینه دارد اما در نرخ بیکاری نسبت به سال گذشته با رشد 1.2 مواجه است باید بررسی شود چرا در این میان ، آمار بیکاری بانوان بیشتر و ناگهان 10 درصد افزایش یافته است.
وی با اشاره به تفاهم وزارت کشور با اتاق های بازرگانی ، تعاون ، اصناف و خانه صنعت و 2 وزارتخانه برای رونق تولید و توسعه و پیشرفت در بخش های تولیدی اظهار کرد: این کار برای نخستین بار انجام شده است.
دین پرست همچنین با اشاره به ابلاغ محور اولویت های اقتصادی بر اساس بیانات مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری و تصمیمات دولت تصریح کرد: چهار محور با 20 عنوان در این خصوص ابلاغ شد باید مورد توجه جدی باشد ضمن آنکه وظایفی برای فرمانداران مصوب شد که بر این اساس ارزیابی می شود.
معاون وزارت کشور با اشاره به پروژه های نیمه تمام هم گفت: باید دستگاه های نظارتی در دولت و دستگاه های قضایی همچون سازمان بازرسی سه بحث مقاومت دستگاه های دولتی، ممانعت دستگاه های نظارتی و یا مخالفت هر بخشی را در واگذاری پروژه ها به صورت جدی بررسی کنند.
دین پرست درباره تفویض اختیار به استانها هم اظهار داشت : پیشتر 173 اختیار وزارتخانه ها تفویض شد و در جلسات استانداران با چهار وزیر نیز مواردی استخراج شد که در حال پیگیری آنها هستیم.
وی با اشاره به اختصاص 65 هزار میلیارد تومان برای اشتغال یک میلیون نفر در سال جاری ، بر لزوم تلاش یزد برای دریافت سهمیه خود برای اشتغال 26 هزار نفر در این طرحها تأکید کرد.
معاون وزیر کشور با بیان اینکه باید موارد اصولی، منطقی و قابل اجرای مطرح شده در جلسه امشب به نتیجه برسد، اظهار کرد: باید در این خصوص تیمی مشخص شود تا مشکلات را بازنگری کند و با ادبیات ساختاری و عملیاتی و بر مبنای پیشنهادهای مبتنی بر راهکارهای قانونی ارائه شود.
دین پرست افزود: در این خصوص اندیشکده صنعت ، فناوری و اقتصاد(صفا) یزد می تواند موضوعات و چالش ها را بررسی و خروجی نهایی را با همکاری بخش خصوصی و دستگاه های مربوطه فارغ از نگاه بخشی و سازمانی به نتیجه برسانند ضمن آنکه در این بخش مدیران دستگاه ها موظف به تدوین این پیشنهادات در قالب ادبیات قانونی و پیگیری آن از تهران هستند.
وی با اشاره به اینکه یزد در بسیاری از شاخص ها و تولیدات رتبه های اول کشور را دارد، تصریح کرد: نباید در حوزه اشتغال وضعیت چنین باشد و اگر واقعا به دلیل مهاجرت است باید برای این موضوع از سوی اندیشکده صفا و همراهی مسئولان چاره اندیشی شود لذا تاکید می شود روند رشد بیکاری نظارت و کنترل شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور پیش از این جلسه به همراه محمدعلی طالبی استاندار یزد با حضور در منطقه ویژه اقتصادی از کارخانه های لنا و پارس اروند یزد بازدید کرد و در جریان تولید و پروژه‌های این کارخانه ها قرار گرفت.
«کارخانه لنا » به تولید، نصب و راه اندازی انواع با‌سداکت های روشنایی (‌LT)، تولید تابلو های برق و سکسیونرهای هوایی ‌‌‌‌‌SF6 می‌پردازد و کارخانه « پارس » به عنوان یکی از بزرگترین کارخانه های تولید کننده ‌Ups در حوزه تولید منابع تغذیه بدون وقفه Ups و باتری شارژرها فعال است.
1968/ 2047/


گروه های زیر مجموعه استان ها

استان ها
استان ها

آخرین اخبار

پوشش ضد حریق؛ یکی از راهکارهای ارتقای ایمنی ساختمان در برابر حریق
هر از چندگاهی خبری از رخداد حادثه انفجار و یا حریق باعث تاثر جامعه می‌شود. رویداد تلخ انفجار در کلینیک سینا اطهر تهران در تیرماه ۹۹ که منجر به فقدان ۱۲ نفر از شهروندان گردید، نمونه‌ای از این اتفاقات آزاردهنده است.
منابع آزمون استخدامی
بی‌شک مطالعه منابع درست و اصولی در هر آزمونی می‌تواند منجر به موفقیت گردد، مدت‌هاست که دغدغه اصلی شرکت‌کنندگان در آزمون‌های استخدامی، یافتن پاسخ به این پرسش است: مطالعه کدام منابع بهترین نتیجه و بازدهی را با خود به همراه می‌آورد؟
معرفی ۵ مقصد خارجی برای سفر
تابستان رسیده و فرصت مناسبی برای مسافرت به برخی کشورهای خارجی است. برای انتخاب مقصد تابستانی باید به نکات مختلفی توجه کرد. آب و هوا مطمئنا در اولویت قرار دارد.
کادوی روز کارمند، روشی برای قدردانی از آنها
بهتر است برای قدردانی و تشکر از کارمندان محترم هدیه ای تهیه کنیم چراکه به‌طور قطع روز کارمند ارزش زیادی برای آنان دارد.
گیفت کارت باز
فروشگاه اینترنتی گیفت کارت باز با دارا بودن تنوع وسیعی از گیفت کارت‌ها با قیمت بسیار مناسب توانسته در سالیان اخیر کاربران زیادی را به خود جذب کند.
یکی از بهترین و ارزان‌ترین شرکت‌های قالیشویی
فرش‌ها یکی از عناصر زینتی و مهم هر خانه‌ای می‌باشند که تاثیر زیادی در زیبایی و دکوراسیون منزل دارند.
استفاده از والپیپرهای دیواری برای زیبایی ساختمان
کاغذ دیواری نوعی پوشش تزیینی برای دیزاین و زیبایی است که روی دیوارهای داخلی خانه ها، اداره‌ها و انواع ساختمان‌ها نصب می‌کنند.
نوشداروی تقلبی کرونا؛ ۵۰۰ میلیون‌!
«ببین شما مثل آبجی خودم می‌مونی. اینجا دوای تقلبی زیاده. دو جور دوا داریم. بمدسیویر و رمدسیویر، ما بمدسیویر داریم که داروی پودریه و اصله. توی هر پکش شش تا هست. هر یک‌دونه‌اش بین ۹۰ تا ۱۰۰ میلیونه، دست پایین بگیرم، یک پک شش‌تاییش برای شما ۵۴۰ میلیون میفته.»
حذف کرونا بدون واکسن ممکن است
چهار متخصص از امکان حذف کووید-١٩ بدون واکسن سخن گفتند.
عمویی: حاضر نیستم تیر بزنم و دوباره کرونا بگیرم
دارنده مدال نقره دانشجویان جهان در رشته تیروکمان گفت: با تجربه تلخی که از بیماری کرونا دارم، حاضر نیستم تیر بزنم و دوباره به این بیماری مبتلا شوم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فوتبالیست‌ها کرونا می‌گیرند شنا تعطیل می‌شود!
ملی‌پوش شنا گفت: ۲۰ یا ۳۰ نفر از فوتبالیست‌ها کرونا گرفته‌اند، مسابقات و تمریناتشان تعطیل نشده اما استخر آزادی که چند ملی‌پوش در آن تمرین می‌کردند را می‌بندند!
تساوی ریو اوه با طارمی
ریو اوه که در ترکیب از مهاجم ایرانی اش بهره می برد برابر ماریتیمو مساوی کرد.
آخرین وضعیت برگزاری مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا
به نظر می‌رسد برگزاری مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا در نیمه آبان ماه امسال قطعی باشد.
وضعیت سربازی متقاضیان کنکور ارشد و دکتری پس از تعویق کنکور
به دنبال اعلام تعویق در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد و دکتری و برخی نگرانی‌های مطرح شده از سوی متقاضیان مشمول سربازی، رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح توضیحاتی را ارائه کرد.
هشدار پلیس به خانواده‌ها؛ به رده بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای فرزندانتان توجه کنید
سرهنگ رجبی درباره آسیب‌های بازی‌های رایانه‌ای برای کودکان در سنین مختلف به خانواده‌ها هشدار داد.