46 درصد نیروی کار بخش کشاورزی زنان هستند

16:55 ۴۱۸ روز و ۲۲ ساعت پیش ایرنا 805 0
46 درصد نیروی کار بخش کشاورزی زنان هستند

ارومیه - ایرنا - معاون توسعه تعاونی ها، تشکل ها و نظام های بهره برداری ایران گفت: سازمان تعاون روستایی از تشکل های زنان در حوزه تعاونی ها استقبال می کند و بانوان بیش از 46 درصد نیروی کار بخش کشاورزی کشور را تشکیل می دهند.

ایرنا

عبدالرضا مسلمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ارومیه افزود: شرکت های تعاونی زنان مقطعی از زمان در کشور با استقبال مواجه و بیش از 300 تعاونی با 70 هزار عضو در این زمینه ثبت شد ولی به دلایلی توسعه نیافت.
وی با اشاره به حمایت های وزارت جهاد کشاورزی در حوزه تعاون روستایی از تشکل های صنفی بانوان روستایی گفت: از انجمن ها و تشکل هایی که به دفاع از حقوق زنان در روستاها بپردازد و از مجموعه تعاونی هایی که زنان بخواهند در زمینه اقتصادی داشته باشند اعم از تولیدی و بسته بندی حمایت های خوبی انجام می شود.
او درباره تعداد تعاونی ها در کشور نیز افزود: تعداد شرکت های تعاونی که در سازمان به ثبت رسیده هشت هزار مورد بوده که 6 هزار تعاونی از آنها فعال است.
وی بیان کرد: طبق آمار و اطلاعات مرکز آمار ایران، چهار میلیون و 130 هزار بهره بردار و تولید کننده در بخش کشاورزی فعالیت دارند ولی به اندازه میزان مالکیت و واحد های بهره برداری با هم متفاوت هستند.
مسلمی با اشاره به راکد بودن تعدادی از تعاونی ها در کشور بیان کرد: این تعاونی های غیرفعال با محدودیت هایی مواجه است که در صورت برطرف شدن می تواند به چرخه فعالیت اقتصاد ی بازگردد.
معاون توسعه تعاونی ها، تشکل ها و نظام های بهره برداری ایران ادامه داد: برخی از این شرکت ها با بحران منابع مالی مواجه است و سرمایه کافی برای فعالیت در چرخه اقتصاد را ندارد یا تسهیلات ارایه شده از سوی بانک ها برای آنان اقتصادی و به صرفه نیست.
مسلمی با بیان اینکه برخی تعاونی ها به علت محدودیت های مشارکتی غیرفعال است، گفت: اعضا در مجامع شرکت نمی کنند و هیات مدیره ها دستوری برای ادامه کار تعاونی ها ندارند.
وی اظهار کرد: برای این موارد نیز رویکردهایی در نظر گرفته شده است که فعال سازی آنها، ادغام در شرکت های دیگر و منحل کردن آنها مد نظر بوده و از کارشناسان برای تحلیل این موارد بهره گرفته شده است.
معاون توسعه تعاونی ها، تشکل ها و نظام های بهره برداری ایران با بیان اینکه در سند توسعه تعاون مقرر شده بود در سال 1404 سهم تعاون در اقتصاد کشور به بالای 20 درصد برسد، افزود: به دلایل متعدد این اتفاق نیفتاد و چیزی که امروز مرکز آمار ایران اعلام کرده عددی تک رقمی بوده و انتظارات برآورده نشده است.
وی اظهار کرد: همه تعاونگران و آنها که قادر به حمایت هستنند از بانک ها گرفته تا موسسات دانشگاهی، علمی و اجرایی در این زمینه حمایت کنند.
به گزارش ایرنا، آنچه از نظر اقتصادی قابل تحلیل است 6 میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور به طور مستقیم در امر تولید به عنوان نیروی کار درگیرند که چهار میلیون نفر فقط بهره بردار بوده و بقیه در حمل و نقل و بخش های لجستیکی فعالیت دارند؛ از این تعداد 46 درصد زنان هستند.
7125/7129


گروه های زیر مجموعه استان ها

استان ها
استان ها

آخرین اخبار

بیمه تکمیلی چیست
بیمه‌های تکمیلی که در انواع مختلف توسط شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود به‌عنوان تکمیل کننده هزینه‌های درمانی بیمه نامه‌های درمانی پایه می‌تواند در کنار شما در جبران هزینه‌های درمانی باشد.
راهنمای خرید و انتخاب بهترین و ارزان‌ترین کاغذ دیواری سه بعدی
کاغذ دیواری یکی از راه های تغییر دکوراسیون است و امروزه کاربرد زیادی دارد و انتخاب بهترین کاغذ دیواری نیازمند داشتن اطلاعات است.
بگویید اصلاح‌طلبان هم بیایند و مجوز بگیرند
:شما به اصلاح‌طلبان بگویید اگر خواستند امر به معروف کنند، بیایند و مجوز بگیرند. ما از همه حمایت می‌کنیم. همان‌ طور که اصلاح‌طلبان ممکن است خطا کنند، انقلابی‌ها و اصولگرایان نیز ممکن است خطا کنند. امکان خطا برای همه وجود دارد ولی نه حق امر به معروف را ساقط می‌کند و نه تکلیف را. ما در ستاد احیای امر به معروف نظارت استصوابی نداریم.»
برنده بهارستان سرخ
با کمال تأسف شهربانی این تظاهرات را به گلوله بست و کشتار وحشتناکی انجام داد و این تصور در حزب به وجود آمد که یعنی مصدق برای استقبال از هریمن این‌ طور کشتار می‌کند؟ در کل تاریخ سیاسی زندگی مصدق چنین چیزی سابقه ندارد، عملا خود دکتر مصدق پاسخ ما را داد، عاملان این تظاهرات را به محاکمه کشاند، دستور داد برایشان دادگاه تشکیل شود و اتفاقا این موضوع در کتاب خاطرات و تأملات خود مصدق نیز وجود دارد؛ می‌گوید من اینها را به محاکمه کشاندم اما نفوذ دربار سبب شد که تبرئه شوند. مصدق امتحان خوبی داد.
رئیس فدراسیون سوارکاری: دوپینگ اسبدوانی را به نابودی کشانده است
رئیس فدراسیون سوارکاری بابیان اینکه دوپینگ دارد اسبدوانی ما را نابود می‌کند، گفت: حل این مشکل نیاز به عزم ملی دارد؛ باید با دوپینگ با جدیت برخورد کرد.
کمک ۳۷ هزار یورویی فدراسیون جهانی اتومبیلرانی به ایران
فدراسیون جهانی در اطلاعیه ای از اختصاصی گرنت فوری ۳۷هزار یورویی به ایران در قالب سه برنامه برای سال ۲۰۲۰ خبر داد.
هر ۱۹ بازی یک جام
زین‌الدین زیدان می‌تواند پنج‌شنبه شب با فتح لالیگا یک رکورد فوق‌العاده به نام خود ثبت کند.
کرونا موجب لغو اپن آمریکا و رولان گاروس نخواهد شد
اگر تست کووید ۱۹ یک تنیسور در جریان دو گرند اسلم سال مثبت اعلام شود باعث لغو بازی‌ها نمی‌شود.
اسامی محرومان هفته بیست و پنجم لیگ برتر اعلام شد
اسامی محرومان هفته بیست و پنجم لیگ برتر فصل ۹۹-۹۸ اعلام شد.
سونامی ادعاهای نادرست ترامپ در دوران ریاست‌جمهوری‌اش
بر اساس گزارش روزنامه واشنگتن پست آمریکا، جدیدترین آمار مربوط به ادعاهای نادرست یا گمراه کننده ازسوی دونالد ترامپ نشان می‌دهد که وی تا تاریخ ۹ ژوئیه بیش از ۲۰ هزار ادعای نادرست یا گمراه کننده را در دوران ریاست جمهوری‌اش مطرح کرده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فوتبالیست‌ها کرونا می‌گیرند شنا تعطیل می‌شود!
ملی‌پوش شنا گفت: ۲۰ یا ۳۰ نفر از فوتبالیست‌ها کرونا گرفته‌اند، مسابقات و تمریناتشان تعطیل نشده اما استخر آزادی که چند ملی‌پوش در آن تمرین می‌کردند را می‌بندند!
تساوی ریو اوه با طارمی
ریو اوه که در ترکیب از مهاجم ایرانی اش بهره می برد برابر ماریتیمو مساوی کرد.
آخرین وضعیت برگزاری مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا
به نظر می‌رسد برگزاری مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا در نیمه آبان ماه امسال قطعی باشد.
وضعیت سربازی متقاضیان کنکور ارشد و دکتری پس از تعویق کنکور
به دنبال اعلام تعویق در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد و دکتری و برخی نگرانی‌های مطرح شده از سوی متقاضیان مشمول سربازی، رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح توضیحاتی را ارائه کرد.
هشدار پلیس به خانواده‌ها؛ به رده بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای فرزندانتان توجه کنید
سرهنگ رجبی درباره آسیب‌های بازی‌های رایانه‌ای برای کودکان در سنین مختلف به خانواده‌ها هشدار داد.