20هزار و 530 میلیارد ریال به استان بوشهر ابلاغ شد

15:21 ۱۲۰ روز و ۱۵ ساعت پیش ایرنا 516 0
20هزار و 530 میلیارد ریال به استان بوشهر ابلاغ شد

بوشهر- ایرنا- رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر گفت: از محل اعتبارات سفر اسفندماه سال گذشته رئیس جمهوری به این استان 20 هزار و 530 میلیارد ریال اعتبار ابلاغ شده است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، رضا عوض پور روز چهارشنبه درجمع خبرنگاران افزود: براساس پیگیری های انجام شده با این میزان اعتبار 60 طرح و 193 پروژه در استان اجرا می شود.
وی بیان کرد: 10 هزارو 650 میلیارد ریال از این میزان اعتبار در سال 98 و 10 هزار و 465 میلیارد ریال در سال 99 اختصاص می یابد.
عوض پور گفت: بوشهر از جمله استان های برتر در بحث ابلاغ اعتبارات سفر هیات دولت است.
وی بیان کرد: براین اساس سهم شهرستان بوشهر از پروژه ها و اعتبارات سفر رئیس جمهوری به این استان 24پروژه با سه هزار و 270 میلیار ریال، تنگستان 21 پروژه با اعتبار یکهزار و 410 میلیارد ریال، جم 15 پروژه و یکهزار و 40 میلیارد ریال، دشتستان 23 پروژه با چهار هزار و 820 میلیارد ریال تعیین شده است.
عوض پور اضافه کرد : دشتی 26 پروژه با یکهزار و 410 میلیارد ریال، دیر 15 پروژه با اعتبار بکهزار و 20 میلیارد ریال، دیلم 14 پروژه و 850میلیارد ریال، عسلویه 9 پرژه با 920میلیارد ریال، کنگان 19 پروژه و یکهزار و 840میلیارد ریال، گناوه 15 پروژه با یکهزار و 320میلیارد ریال و مابقی 12پروژه با 2هزار و 620میلیارد ریال که برای کل استان تصویب شده است.

** عسلویه از لحاظ درآمد مالیاتی کمکی به استان بوشهر نمی کند
وی بیان کرد : در بخش درآمدها امسال سهم استان بوشهر 33هزار و 600 میلیارد ریال است که با توجه به افزایش درآمد اعتبارات کشور نسبت به 24 هزار و 300 میلیارد ریال سال گذشته افزایش یافته است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر گفت: سال گذشته از 24هزار و 300 میلیارد ریال درآمد مصوب استان 21هزار و 200 میلیارد ریال وصول شده است.
عوض پور با بیان اینکه عسلویه به استان بوشهر کمکی نمی کند گفت: بیشتر شرکت ها و مجتمع های پالایشگاهی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی با گرفتن معافیت های مالیاتی چیزی از درآمد آنها عاید استان نمی شود.
وی یادآور شد: اگر درآمد از این محل به استان اختصاص می یافت سهم استان از محل درآمدهای پارس جنوبی چشمگیر و وضعیت درآمد مالیاتی، شهرداری ها و دهیاری ها در این استان ارتقا می یافت.

** رتبه نخست اعتبار عمرانی به استان بوشهر اختصاص یافت
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر گفت: سال گذشته هفت هزار و 990میلیارد ریال اعتبار به این استان ابلاغ و توزیع شد که تاکنون 76 درصد از این منابع نقد و توزیع شده است.
عوض پور یادآور شد: افتتاح 20 هزار میلیارد ریال پروژه در هفته دولت و دهه فجر از جمله اقدامات مهم استان است که در شرایط حساس مالی سال گذشته این پروژه ها مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی ادامه داد: براساس قانون بودجه سال 1398، 23طرح ملی با چهار هزار و 700 میلیارد ریال اعتبار شامل راه آهن، راه ها، سدها، فضای آموزشی و 16 طرح ملی استانی ویژه با هزار و 20 میلیارد ریال برای استان بوشهر تعریف شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر گفت: در سال جاری تاکنون 9هزار میلیارد ریال اعتبار از مجموع اعتبارات عمرانی به استان ابلاغ شده است که نسبت به سال گذشته 16.4درصد افزایش نشان می دهد.
وی ادامه داد: براساس ارزیابی های انجام شده از جدول بودجه استان های کشور بوشهر رتبه نخست را در بخش اعتبارات عمرانی دارد.
عوض پور بیان کرد: همچنین از محل اعتبارات هزینه ای نیز امسال 2هزار و 920 میلیارد ریال اعتبار به استان ابلاغ شده که نسبت به 2هزار و 430 میلیارد ریال سال گذشته 19.6 درصد افزایش دارد.

** استان بوشهر 720 پروژه نیمه تمام دارد
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر گفت: درزمان حاضر 720پروژه نیمه تمام در این استان وجود دارد که برای تکمیل و بهره برداری آنها 12هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی بیان کرد: همچنین این استان دارای 686پروژه خاتمه یافته است که 2هزار و 50میلیارد ریال به پیمانکاران بدهکاری دارند.
عوض پور گفت: درهمین ارتباط رویکرد استان بوشهر در سال جاری بهره برداری از پروژه های نیمه تمام و پرداخت مطالبات پیمانکاران است.
وی یادآور شد: در مجموع برای تکمیل پروژه های نیمه تمام و پرداخت مطالبات پیمانکاران 14هزار و 50 میلیارد ریال اعتبار نیاز است، این درحالی است که تاکنون تنها 9هزار میلیارد ریال اعتبار دراختیار این استان قرار گرفته است.
عوض پور گفت: برهمین اساس هیچ پروژه جدیدی مگر پروژه های اضطراری در سال جاری در استان بوشهر آغاز نمی شود.

** کاهش نرخ بیکاری و افزایش میزان مشارکت اقتصادی در استان بوشهر
عوض پور گفت: کمترین نرخ بیکاری در استان از سال 80 تا 97، 9 درصد و بیشترین 13.3درصد است.
وی یادآور شد: از سال 95 تاکنون نرخ بیکاری کاهش و از 11.3به 10.5 رسیده است.
عوض پور ادامه داد: همچنین نرخ مشارکت اقتصادی نیز از 37 درصد در سال 95به 38.3 درصد افزایش یافته است.

** کارکنان قراردادی، مشمول فوق العاده حقوق مناطق عملیاتی می شوند
وی گفت: از امسال افزون بر نیروهای رسمی و پیمانی به همه کارکنان قراردادی و بازنشستگان لشکری، کشوری و تامین اجتماعی در مناطق مشمول استان بوشهر فوق العاده حقوق مناطق عملیاتی پرداخت می شود.
عوض پور یادآور شد: این قانون شامل کارکنان ادارات، نهادها، سازمان ها و دستگاه های اجرایی در بوشهر، گناوه و دیلم می شود.
6043/6047


گروه های زیر مجموعه استان ها

استان ها
استان ها

آخرین اخبار

پاداش قهرمانی در المپیک ناشنوایان؛ فقط ۲ سکه!
سرمربی تیم ملی جودو ناشنوایان اعزامی به بازیهای آسیایی هنگ‌کنگ گفت: کسب عنوان قهرمانی در هنگ‌کنگ هدف اصلی جودوکاران ناشنواست، اما قهرمانی زمانی محقق می‌شود که ورزشکاران ناشنوا مورد توجه مسوولان قرار بگیرند.
کیا قدمی: وزنه‌برداری ایران بهترین نتیجه را در مسابقات جهانی می‌گیرد
وزنه بردار ملی پوش دسته 109 کیلوگرم که به علت مصدومیت از اعزام به مسابقات جهانی تایلند بازماند، گفت: تیم ملی ایران در این دوره از مسابقات جهانی بهترین نتیجه را خواهد گرفت.
خنت در غیاب میلاد محمدی به پیروزی رسید
هفته اول دور گروهی رقابت‌های فوتبال لیگ اروپا با ۱۲ بازی به پایان رسید.
چند توصیه‌ پزشکی درباره کیف و کفش مناسب دانش‌آموزان
هرساله با قرار گرفتن در آستانه ماه مهر و بازگشایی مدارس همواره یکی از دغدغه‌های خانواده‌ها انتخاب کیف و کفش مناسب برای فرزندشان است و به دنبال انتخاب کیف و کفشی هستند که آسیبی را به بدن فرزندشان وارد نکند.
پوشش بیمه‌ای پرستاری در منزل برای پنج بیماری
معاون پرستاری وزیر بهداشت از تدوین استانداردهای خدمتی مراقبت در منزل خبر داد و گفت: در حال حاضر بیش از ۸۰۰ مرکز مراقبت در منزل فعال در کشور داریم که به صورت خصوصی کار می‌کنند.
چه گروه‌هایی از اتباع غیرمجاز می‌توانند در مدرسه تحصیل کنند؟
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور گفت: فرصت کوتاهی را در نظر گرفته‌ایم تا اتباع غیرمجاز هم بتوانند برای ثبت‌نام فرزندانش در مدارس اقدام کنند.
جزییات تخصیص آب دریای عمان به سه استان
معمای تامین آب استان‌های شرقی که با بحران بی‌آبی دست و پنجه نرم می‌کنند، با انتقال آب دریای عمان به شرق کشور حل خواهد شد. طرحی که طبق آن امکان برداشت ۱.۲ میلیاردمترمکعب از آب دریا فراهم می‌شود که استان سیستان و بلوچستان ۲۲۸ میلیون مترمکعب، خراسان‌رضوی ۱۱۰ میلیون مترمکعب و خراسان‌جنوبی ۶۰ میلیون متر مکعب از خروجی این آب سهم می‌برند.
قیمت سنگ‌آهن با عرضه در بورس کالا آزاد شود
به اعتقاد عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، در تمام زنجیره فولاد از جمله سنگ‌آهن باید شاهد آزادسازی قیمت‌ها باشیم؛ به طوریکه قیمت‌ها بر مبنای عرضه و تقاضا که مکانیزم اصلی بورس کالا است، تعیین شود.
سازمان بازرسی مقوله عدم اعلام حقوق مدیران را کنترل کند
یک وکیل دادگستری در خصوص عدم اعلام حقوق و مزایا توسط برخی از مسئولان و دستگاه‌ها در سامانه حقوق و مزایا، گفت: سازمان بازرسی کل کشور می‌تواند به عنوان یک نهاد نظارتی کلان اطلاعیه یا مصوبه‌ای را اعلام کند و بگوید که به عنوان مثال از مهرماه به بعد نفس عدم اعلام مدیران در ارتباط با حقوق‌شان می‌تواند به عنوان اقدامی غیرقانونی تلقی شود.
جزئیاتی جدید از ناپدیدشدن مرموز زهرای ۲ ساله- تصاویر
مردم، آتش‌نشانی و هلال‌احمر برای پیدا کردن «زهرا» بسیج شده‌اند اما هنوز به نتیجه نرسیده‌اند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

هفته چهارم لیگ برتر؛ مدعیان مسیر خود را جدا می‌کنند؟
هفته چهارم لیگ برتر فوتبال ایران از امروز(جمعه) با انجام ۷ بازی آغاز می‌شود که در مهم‌ترین بازی‌ها شهر خودرو صدرنشین به مصاف فولاد می‌رود و سپاهان رده دومی پذیرای نفت مسجد سلیمان خواهد بود.
چگونه عمر گوشی‌های هوشمند را افزایش دهیم؟
در برخی از کشور‌ها نحوه خرید سنتی تلفن به این شکل بود که یک قرارداد ۲ ساله امضا می‌کردیم و یک تلفن ساده (کلاسیک) دریافت و هزینه را ماهانه پرداخت می‌کردیم.
سقوط جنگنده اف-۱۶ در فرانسه
بنا بر اعلام مقامات فرانسوی یک فروند جنگنده اف-۱۶ بلژیک در یک منطقه مسکونی در غرب این کشور سقوط کرده است. در این حادثه یکی از خلبانان این جنگنده با خطوط انتقال برق برخورد کرده است.
۷ سهمیه المپیک زمستانی جوانان برای اسکی ایران
اسکی ایران برای حضور در المپیک زمستانی جوانان ۲۰۲۰ لوزان هفت سهمیه کسب کرده است.
برد آرسنال و باخت لاتزیو و ترابزون در هفته اول لیگ اروپا
هفته اول دور گروهی رقابت‌های فوتبال لیگ اروپا با ۱۲ بازی شروع شد.