20هزار و 530 میلیارد ریال به استان بوشهر ابلاغ شد

15:21 ۲۸ روز و ۷ ساعت پیش ایرنا 73 0
20هزار و 530 میلیارد ریال به استان بوشهر ابلاغ شد

بوشهر- ایرنا- رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر گفت: از محل اعتبارات سفر اسفندماه سال گذشته رئیس جمهوری به این استان 20 هزار و 530 میلیارد ریال اعتبار ابلاغ شده است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، رضا عوض پور روز چهارشنبه درجمع خبرنگاران افزود: براساس پیگیری های انجام شده با این میزان اعتبار 60 طرح و 193 پروژه در استان اجرا می شود.
وی بیان کرد: 10 هزارو 650 میلیارد ریال از این میزان اعتبار در سال 98 و 10 هزار و 465 میلیارد ریال در سال 99 اختصاص می یابد.
عوض پور گفت: بوشهر از جمله استان های برتر در بحث ابلاغ اعتبارات سفر هیات دولت است.
وی بیان کرد: براین اساس سهم شهرستان بوشهر از پروژه ها و اعتبارات سفر رئیس جمهوری به این استان 24پروژه با سه هزار و 270 میلیار ریال، تنگستان 21 پروژه با اعتبار یکهزار و 410 میلیارد ریال، جم 15 پروژه و یکهزار و 40 میلیارد ریال، دشتستان 23 پروژه با چهار هزار و 820 میلیارد ریال تعیین شده است.
عوض پور اضافه کرد : دشتی 26 پروژه با یکهزار و 410 میلیارد ریال، دیر 15 پروژه با اعتبار بکهزار و 20 میلیارد ریال، دیلم 14 پروژه و 850میلیارد ریال، عسلویه 9 پرژه با 920میلیارد ریال، کنگان 19 پروژه و یکهزار و 840میلیارد ریال، گناوه 15 پروژه با یکهزار و 320میلیارد ریال و مابقی 12پروژه با 2هزار و 620میلیارد ریال که برای کل استان تصویب شده است.

** عسلویه از لحاظ درآمد مالیاتی کمکی به استان بوشهر نمی کند
وی بیان کرد : در بخش درآمدها امسال سهم استان بوشهر 33هزار و 600 میلیارد ریال است که با توجه به افزایش درآمد اعتبارات کشور نسبت به 24 هزار و 300 میلیارد ریال سال گذشته افزایش یافته است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر گفت: سال گذشته از 24هزار و 300 میلیارد ریال درآمد مصوب استان 21هزار و 200 میلیارد ریال وصول شده است.
عوض پور با بیان اینکه عسلویه به استان بوشهر کمکی نمی کند گفت: بیشتر شرکت ها و مجتمع های پالایشگاهی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی با گرفتن معافیت های مالیاتی چیزی از درآمد آنها عاید استان نمی شود.
وی یادآور شد: اگر درآمد از این محل به استان اختصاص می یافت سهم استان از محل درآمدهای پارس جنوبی چشمگیر و وضعیت درآمد مالیاتی، شهرداری ها و دهیاری ها در این استان ارتقا می یافت.

** رتبه نخست اعتبار عمرانی به استان بوشهر اختصاص یافت
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر گفت: سال گذشته هفت هزار و 990میلیارد ریال اعتبار به این استان ابلاغ و توزیع شد که تاکنون 76 درصد از این منابع نقد و توزیع شده است.
عوض پور یادآور شد: افتتاح 20 هزار میلیارد ریال پروژه در هفته دولت و دهه فجر از جمله اقدامات مهم استان است که در شرایط حساس مالی سال گذشته این پروژه ها مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی ادامه داد: براساس قانون بودجه سال 1398، 23طرح ملی با چهار هزار و 700 میلیارد ریال اعتبار شامل راه آهن، راه ها، سدها، فضای آموزشی و 16 طرح ملی استانی ویژه با هزار و 20 میلیارد ریال برای استان بوشهر تعریف شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر گفت: در سال جاری تاکنون 9هزار میلیارد ریال اعتبار از مجموع اعتبارات عمرانی به استان ابلاغ شده است که نسبت به سال گذشته 16.4درصد افزایش نشان می دهد.
وی ادامه داد: براساس ارزیابی های انجام شده از جدول بودجه استان های کشور بوشهر رتبه نخست را در بخش اعتبارات عمرانی دارد.
عوض پور بیان کرد: همچنین از محل اعتبارات هزینه ای نیز امسال 2هزار و 920 میلیارد ریال اعتبار به استان ابلاغ شده که نسبت به 2هزار و 430 میلیارد ریال سال گذشته 19.6 درصد افزایش دارد.

** استان بوشهر 720 پروژه نیمه تمام دارد
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر گفت: درزمان حاضر 720پروژه نیمه تمام در این استان وجود دارد که برای تکمیل و بهره برداری آنها 12هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی بیان کرد: همچنین این استان دارای 686پروژه خاتمه یافته است که 2هزار و 50میلیارد ریال به پیمانکاران بدهکاری دارند.
عوض پور گفت: درهمین ارتباط رویکرد استان بوشهر در سال جاری بهره برداری از پروژه های نیمه تمام و پرداخت مطالبات پیمانکاران است.
وی یادآور شد: در مجموع برای تکمیل پروژه های نیمه تمام و پرداخت مطالبات پیمانکاران 14هزار و 50 میلیارد ریال اعتبار نیاز است، این درحالی است که تاکنون تنها 9هزار میلیارد ریال اعتبار دراختیار این استان قرار گرفته است.
عوض پور گفت: برهمین اساس هیچ پروژه جدیدی مگر پروژه های اضطراری در سال جاری در استان بوشهر آغاز نمی شود.

** کاهش نرخ بیکاری و افزایش میزان مشارکت اقتصادی در استان بوشهر
عوض پور گفت: کمترین نرخ بیکاری در استان از سال 80 تا 97، 9 درصد و بیشترین 13.3درصد است.
وی یادآور شد: از سال 95 تاکنون نرخ بیکاری کاهش و از 11.3به 10.5 رسیده است.
عوض پور ادامه داد: همچنین نرخ مشارکت اقتصادی نیز از 37 درصد در سال 95به 38.3 درصد افزایش یافته است.

** کارکنان قراردادی، مشمول فوق العاده حقوق مناطق عملیاتی می شوند
وی گفت: از امسال افزون بر نیروهای رسمی و پیمانی به همه کارکنان قراردادی و بازنشستگان لشکری، کشوری و تامین اجتماعی در مناطق مشمول استان بوشهر فوق العاده حقوق مناطق عملیاتی پرداخت می شود.
عوض پور یادآور شد: این قانون شامل کارکنان ادارات، نهادها، سازمان ها و دستگاه های اجرایی در بوشهر، گناوه و دیلم می شود.
6043/6047


گروه های زیر مجموعه استان ها

استان ها
استان ها

آخرین اخبار

۸ توصیه برای پرهیز از مسمومیت غذایی در تابستان
هر بشقاب، سینی، یا ظرف و لوازم آشپزی که یک بار با محصولات خام در تماس بوده‌اند را پیش از استفاده مجدد برای نگهداری یا سرو غذای پخته بشویید.
ضرب المثل‌ها از کجا می‌آیند؟
منشأ اصلی خیلی از ضرب‌المثل‌ها مشخص نیست؛ به عبارت بهتر، اولین کسی که یک عبارت مثلی را به کار برده، به همان اندازه ناشناس است که شاعران و نویسندگان ادبیات فولکلور و عامیانه.
روز نخست قهرمانی ژیمناستیک آسیا - کیخا و احمدکهنی فینالیست شدند
در روز نخست رقابت‌های ژیمناستیک قهرمانی آسیا دو نماینده ایران به فینال خرک حلقه و دار حلقه رسیدند.
بدبیاری برای مرادی- سهراب از ناحیه کتف مصدوم شد
سهراب مرادی از ناحیه کتف دچار مصدومیت شد.
برد با ارزش اولسان هیوندای در ژاپن و تساوی نمایندگان چین و کره
دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه شرق به پایان رسید.
انریکه استعفا کرد- مورنو، سرمربی جدید تیم ملی فوتبال اسپانیا
سرمربی اسپانیایی به دلیل مشکلات خانوادگی از سمتش استعفا کرد و روبرت مورنو به عنوان جایگزینش در تیم ملی اسپانیا انتخاب شد.
ماشین‌سازی یک بازیکن گرجستانی به خدمت گرفت
کاخابر کاکاشویلی به عقد قراردادی به ماشین‌سازی تبریز پیوست.
سئول خواهان دیدار رهبران دو کره
کره‌جنوبی خواستار برگزاری دیداری میان رهبران دو کره پیش از سفر رئیس‌جمهوری آمریکا به سئول شد.
آتش سوزی در ساختمان مسکونی چهار طبقه در تهران
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی چهار طبقه در محله خزانه بخارایی تهران خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کاشانی: واقعا برانکو را دوست داشتم- پاداش نگرفتم، میناوند دروغ می‌گوید
عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس درباره جدایی برانکو از این تیم صحبت کرد و نسبت به اظهارات مهرداد میناوند درباره خودش، واکنش نشان داد.
حمله موشکی به شرق موصل
منابع عراقی از فرود دست‌کم یک فروند موشک کاتیوشا در شرق موصل خبر دادند.
رحیم‌پور: کار کردن با چین و روسیه به معنای کنار گذاشتن اروپا نیست
معاون پیشین آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه می‌گوید، سه کشور ایران، روسیه و چین باید همکاری‌های بیش‌تری را برای مقابله با دشمن مشترک (آمریکا) انجام دهند. او در عین حال تاکید دارد که محدود کردن روابط خود به چین و روسیه هم اشتباه است.
سرقت یک میلیاردی پول نقد از یک مغازه در بازار تهران
رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقانی خبر داد که با تخریب گاوصندوق یک مغازه، اقدام به سرقت یک میلیارد تومان پول نقد کرده بودند.
درخواست داماد ترامپ از ولیعهد سعودی
دو منبع سعودی به وبگاه خبری «میدل‌ایست آی» انگلیس گفته‌اند جرد کوشنر، داماد و مشاور ترامپ از محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی خواسته است که فعلا دست از اعدام‌ بردارد.