تقوی: مدیر اسلامی نباید اهل سازش با دشمن باشد

22:03 ۲۸ روز و ۱۸ ساعت پیش ایرنا 293 0
تقوی: مدیر اسلامی نباید اهل سازش با دشمن باشد

تهران - ایرنا -دبیر جامعه روحانیت مبارز کشور با بیان اینکه کسی که با دشمن سازش می کند شایستگی مدیریت اسلامی را ندارد، گفت: مدیر اسلامی باید دشمن شناس باشد و روبه روی دشمن بایستد.

ایرنا

حجت الاسلام 'سیدرضا تقوی' عصر سه شنبه در پنجاه ویکمین نشست جامعه اسلامی مدیران در مجتمع فرهنگی آدینه گفت:مدیر اسلامی نباید بی کفایت باشد و برای گرفتن پست و مسئولیت اسلامی تلاش کند و نباید اینها را به پای اسلام گذاشت.
وی افزود: فردی که بر اریکه مدیریت اسلامی تکیه می زند نباید حریص در مدیریت و مستبد به رای باشد بلکه اهل مشورت بوده و از نظرات استفاده کند و کسی که از آرای مخالف بهره بگیرد احتمال خطای کمتری دارد.
دبیر جامعه روحانیت مبارز کشور خاطرنشان کرد: کسی که با دشمن سازش می کند شایستگی مدیریت اسلامی را ندارد. مدیر اسلامی باید دشمن شناس باشد و روبه روی دشمن بایستد.
تقوی عنوان داشت: سهل انگاری برای مدیر آفت و گاهی سستی از بی انگیزگی است و مشکلات زیادی به وجود می آورد و حقوق را ضایع می کند.
وی اضافه کرد: مدیر اسلامی نباید روحیه اشرافی گری داشته باشد چون اشرافی گری آفت و موجب نابودی است.
رییس سابق شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با تاکید بر اینکه مدیر اسلامی نباید ویژه خوار و امتیاز خوار باشد، اظهار داشت: امتیاز مدیر اسلامی در این است که کارها پیش برود و نه است که از آن برای خود و خانواده استفاده کند.
تقوی افزود: باید خرج مدیران کم و سودشان زیاد باشد و مدیر اسلامی باید اخلاق را در برخوردهای کاری اش رعایت کند.
وی با اشاره به اینکه مدیر اسلامی باید خوش سابقه باشد، یادآور شد: کسی که روزی با فتنه می خواست سفره نظام را جمع کند نباید روی کار بیاید.

**اروپا و آمریکا و مذاکره، کلید حل مشکلات اقتصادی کشور نیست
همچنین، عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری قراردادهای ریالی ما با دو کشور افغانستان و عراق مازاد تولید کشور بوده است. اکنون در بازار کشورهای عراق و افغانستان، ریال ایران پذیرفته نمی شود.
وی با بیان شعارهای سال و تاکید مقام معظم رهبری بر موضوع اقتصاد و تولید، خاطرنشان کرد: ایشان چندسال پیش سیاست های اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کردند در این مدت چه کرده ایم تا تولید پاسخگوی نیاز داخلی باشد؟
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: به رغم ستیز دیدگاه بی اعتمادی و مذاکره با غرب، امروز اتحادی میان همه در کشور ایجاد شده است و متوجه شدیم اروپا و آمریکا و مذاکره، کلید وضعیت اقتصادی کشور نیست که این نعمتی است که باید قدردان آن باشیم.
مصری خاطرنشان کرد: هر چه درآمد داریم به حلق نظام اداری کشور سرازیر می کنیم. دانمارک 8 هزار، ژاپن 350 هزار، آمریکا 800 هزار کارمند دارد ولی ایران 5 میلیون نفر حقوق بگیر دارد یعنی به ازای هر 16 ایرانی یک نفر حقوق می گیرد. این افراد را چگونه سیر کنیم و چطور به اقتصاد برسیم؟

**بیشترین مشکلات میان همسایگان را با عراق و افغانستان داریم
در ادامه، مظفر علیخانی معاون فنی و خدمات بازرگانی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاروزی ایران گفت: بخش تولید به دلیل وابستگی که به واردات و ارز دارد که بخشی از آن ناشی از نرخ ارز، تشدید تورم و وابستگی به سایر صنایع است، مشکلات دیگری را تجربه می کند.
وی افزود: مشکلات دیگر داخلی، فشارهای مالیاتی مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده است. نه تنها فرار مالیاتی در بسیاری حوزه ها وجود دارد بلکه پایه مالیاتی را افزایش ندادیم.
معاون اتاق بازرگانی خاطرنشان کرد: در حوزه گمرک و مقررات ناظر بر صادرات و واردات و فرآیندها مشکل خاص خودش را دارد.
وی اظهار داشت: در ارتباط با محیط و تنظیم کار مشکلاتی را در بخش کارفرمایی تجربه می کنیم و شرایط نسبت به سال های قبل بدتر هم شده است.
علیخانی اظهار داشت: نگاه اقتصاددانان و فعالان به تحریک بازارهای صادراتی است که به دلیل تحریم ها مشکلاتی را تجربه می کنند. با تحریم نفت خام، کشتیرانی، شبکه بانکی، انتقال ارز در شرایط فعلی، 10 تا 15 درصد هزینه مبادله را افزایش داده است. عملا دسترسی به اسناد تجاری نداریم و کشتی ها در بنادر نمی توانند پهلو بگیرند و امکان ترخیص آنها وجود ندارد.
این مقام اتاق بازرگانی افزود: این مشکلات از سوی مسائل ناشی از رکود کسب و کار و تحریم ها بر اقتصاد ما تحمیل می شود. سیاست های ما از 21 اردیبهشت 97 عکس جریان آب حرکت می کند اگر براین باوریم فشارهای اقتصادی بر ما تحمیل می شود در داخل روزنه تنفسی را باید باز کنیم.
وی ادامه داد: 54 درصد صادرات ما به کشورهای همسایه فرستاده می شود در شرایطی که عمدتا برای برگشت ارز از آن کشورها به داخل مشکل داریم. بنا به آمار رسمی بانک مرکزی 16.5 میلیارد دلار صادرات به عراق و افغانستان داریم و بیشترین محدودیت را در این دو کشور داریم در این کشورها نه امکان بازگشت ارز وجود دارد و کالایی دارند که برگردانده شود.
علیخانی عنوان داشت: عامل دیگر این است که به دلیل ریسک سیاسی و حقوقی، بخش خصوصی ایران نیز دوست ندارد مبادلات داشته باشد. اتاق بازرگانی به عنوان صدای بخش خصوصی کشور به عنوان مشاور سه قوه این موضوعات را آنها منتقل کرده است و همگرایی در این شرایط خاص شکل نگرفته است.
وی یادآور شد: بجای اینکه با قید و بند دست و پای تولیدکننده را ببندیم باید با مشوق هایی در نظر بگیریم.
شبک**سیام**3202**1751**1392


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

قیمت اجاره انبار در تهران چه قدر است؟
برای اجاره انبار در تهران روش‌های مختلفی وجود دارد که مناسب و اقتصادی باشد. به این منظور ما پیشنهاد می‌کنیم از شهرک‌های صنعتی اطراف تهران برای این کار استفاده کنید چرا که به لحاظ اقتصادی و امکانات بسیار مناسب‌اند.
پمپ تصفیه استخر را از پایا گسترش خرید کنید
تجهیزات استخر همان قطعات و ابزارآلاتی هستند که شما در ساخت انواع استخر باید به کار ببرید. البته تجهیزات استخر شامل انواع نمونه‌های بسیار زیادی است که به کار بردن آن‌ها در ساخت هر استخری الزامی نیست؛ اما اینکه شما کدام تجهیزات را باید به کار ببرید و کدام یک نیاز نیست، بسته به نوع استخر شما و کاربرد آن متفاوت خواهد بود.
چرا خودرو گران است؟
وضعیت حاکم بر اقتصاد کشور باعث افزایش قیمت بسیاری از کالاها از جمله خودرو شده است. این مساله سبب شده تا قیمت خودرو همنشین کلمه «گرانی» شود. اما چرا خودرو «گران» است؟
روند مثبت در مذاکرات ترابی و پرسپولیس- شنبه همه چیز مشخص می‌شود
مهدی ترابی، هافبک تهاجمی تیم فوتبال در فصل گذشته منتظر است تا مسئولان این باشگاه مشکلات مالی‌اش را برطرف کنند.
رضا قوچان‌نژاد: می‌خواهم در یک تیم خوب هلندی بازی کنم- شرایطم در آپوئل ناامیدکننده بود
رضا قوچان‌نژاد، مهاجم تیم آپوئل قبرس از تصمیم خود برای بازگشت به فوتبال هلند خبر داد.
آغاز مذاکرات باشگاه صنعت نفت آبادان با اسکوچیچ
مسئولان باشگاه صنعت نفت آبادان درصدد انتخاب سرمربی فصل آینده زردپوشان هستند و در این زمینه با سرمربی پیشین تیم‌های فولاد خوزستان و ملوان بندرانزلی مذاکراتی را انجام داده‌اند.
فوتبال جهان| کاپلو: آرژانتینی که مارادونا در آن بازی می‌‌کرد از آرژانتین مسی بهتر بود- سیمئونه: مسی نیاز به یک تیم دارد
فوتبال جهان - سرمربی سرشناس فوتبال ایتالیا مقایسه‌هایی که میان افتخارات لیونل مسی و دیه‌گو مارادونا در رده ملی صورت می‌گیرد را نادرست می‌داند.
عرب: برخی می‌خواهند پرسپولیس را زمین بزنند- تهدید می‌کنند که خودت و خانواده‌ات را آتش می‌زنیم!- نه در کما بودم و نه در کمد
ایرج عرب، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در جمع هواداران معترض این تیم تأکید کرد که برخی می‌خواهند پرسپولیس را زمین بزنند و همه باید هوشیار باشند.
دژاگه از تراکتورسازی جدا می‌شود؟
اشکان دژاگه، هافبک تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در هجدهمین دوره لیگ برتر شاید در فصل آینده برای تیم دیگری بازی کند.
تمدید قرارداد مسلمان با باشگاه سپاهان + عکس
محسن مسلمان، هافبک تیم فوتبال سپاهان قراردادش را با این تیم تمدید کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کاشانی: واقعا برانکو را دوست داشتم- پاداش نگرفتم، میناوند دروغ می‌گوید
عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس درباره جدایی برانکو از این تیم صحبت کرد و نسبت به اظهارات مهرداد میناوند درباره خودش، واکنش نشان داد.
حمله موشکی به شرق موصل
منابع عراقی از فرود دست‌کم یک فروند موشک کاتیوشا در شرق موصل خبر دادند.
رحیم‌پور: کار کردن با چین و روسیه به معنای کنار گذاشتن اروپا نیست
معاون پیشین آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه می‌گوید، سه کشور ایران، روسیه و چین باید همکاری‌های بیش‌تری را برای مقابله با دشمن مشترک (آمریکا) انجام دهند. او در عین حال تاکید دارد که محدود کردن روابط خود به چین و روسیه هم اشتباه است.
سرقت یک میلیاردی پول نقد از یک مغازه در بازار تهران
رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقانی خبر داد که با تخریب گاوصندوق یک مغازه، اقدام به سرقت یک میلیارد تومان پول نقد کرده بودند.
درخواست داماد ترامپ از ولیعهد سعودی
دو منبع سعودی به وبگاه خبری «میدل‌ایست آی» انگلیس گفته‌اند جرد کوشنر، داماد و مشاور ترامپ از محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی خواسته است که فعلا دست از اعدام‌ بردارد.