توصیه مولانا برای رفتار با برخی افراد خود تئورسین پندار

09:26 ۱۲۳ روز و ۲۱ ساعت پیش ایرنا 631 0
توصیه مولانا برای رفتار با برخی افراد خود تئورسین پندار

پایگاه تحلیلی خبری تدبیر شرق در گیلان یادداشتی با تیتر توصیه مولانا برای رفتار با برخی افراد خودتئورسین پندار با عنوان فرعی چند سوال برای کسی که از تلاش برای عضویت در حزب مشارکت به تئوریسینی حزب اعتدال و توسعه رسید، منتشر کرده است.

ایرنا

در دفتر سوم مثنوی معنوی مولانا داستانی زیبا وجود دارد که در این داستان فردی می‌بیند حضرت عیسی(ع) در حال فرار کردن به سمت کوه است و ماجرا را از ایشان می پرسد چرا شما که مرده را زنده ، کر را شنوا و کور را بینا می کنید در حال فرار کردن هستید ؟
پیامبر اولوالعظم در پاسخ می‌گوید همان اسم اعظمی که من بر کر و کور خواندم و شفا یافتند و یا بر کوه خواندم و کوه شکافت و یا بر تن مرده خواندم ، مرده زنده شد، هزاران بار بر فرد جاهل خواندم اما سودی نداشت و همچنان در جهل خویش باقی است .
این داستان زیبا را مولانا در قالب اشعار خود آورده و در ابیات آخر اینگونه نتیجه‌گیری کرده است که آدمی باید از جهل دیگران چون حضرت عیسی(ع) بگریزد و دوری کند، گریز ایشان نه به خاطر بیم و وحشت بود بلکه به این خاطر بود که آسیب های جهل را به مردم نشان دهد.
ز احمقان بگریز چون عیسی گریخت
صحبت احمق بسی خون ها بریخت
آن گریز عیسی نه از بیم بود
ایمن است او از پی تعلیم بود
حالا حکایت برخی افراد خودتئورسین پندار که خود را نزدیک به دکتر نوبخت معرفی می کنند و به تملق از ایشان می پردازند و از طرفی به نفرت پراکنی در خانواده حامیان دولت می پردازند به دلایل زیر حکایت همان داستان دفتر سوم معنوی است که باید از این افراد گریخت و دور شد . اما بد نیست بعد از این دوری گزیدن؛ این افراد هم در خلوت خود به دنبال پاسخ به برخی سوالات باشند ...
اول : چرا آقای خود تئوریسین هرگاه از کورس پست گرفتن عقب می ماند فیلش یاد هندوستان می کند و به فکر دفاع از دوستان سابق خود می افتد و تن به حمایت دروغین از هم حزبی های خود می پردازد و از آنان به عنوان سپر و ابزار حمله استفاده می کند؟ در حالیکه بخاطر همین رفتارهای منفعت طلبانه هیج جایگاهی نزد آنان ندارد. به عبارتی این فرد که از تلاش جهت عضویت در حزب مشارکت به تئوریسینی در حزب اعتدال و توسعه رسید در میان اصلاح طلبان و اصولگرایان که هیچ وزنی ندارد و در میان خانواده اعتدالیون هم تقریبا جز خانواده محترم ایشان کمتر کسی حاضر به دفاع از عملکرد او است.
دوم : هدف این فرد شکست خورده از ترویج دوگانه اصلاح طلبان -اعتدالیون در استان چیست ؟ چه سودی از این اختلاف برانگیزی های سخیف می برد ؟ و می خواهد اگر بتواند با گل آلود کردن آب، ماهی گیری کند؟
سوم :هدف این فرد به ظاهر حامی دولت از القای دوگانه جهانگیری -نوبخت چیست ؟
چهارم : چرا می خواهد بین حامیان دولت در استان در آستانه انتخابات حساس مجلس اختلاف ایجاد کند؟آیا ماموریت خاصی در این خصوص دارد ؟
پنجم: با توجه به عملکرد و روند پیش گرفته توسط ایشان، یعنی حمله به استاندارسابق در زمان تصدی مدیریت یکی از ادارات کل همین استان! و نیز حمله به استاندار کنونی بعد از پست نگرفتن در پی تهدیدها و واسطه اندازی های متعدد و مهم تر از همه حمله و تخریب نماینده فومن و شفت بعد از سخنرانی های آتشین و حتی انصراف از انتخابات به نفع ایشان، آیا باید منتظر شمشیر کشیدن آقای تئوریسین علیه دولت روحانی در آینده نزدیک هم باشیم؟
به نظر می رسد این اصرارهای مغرضانه بر ایجاد دوگانه های آسیب زا مصداق همان جهل و نادانی است که در این داستان آمده و حامیان دولت باید از چنین افرادی بگریزند و دوری کنند چراکه تملق های هدف دار از ایشان ابزاری برای حمله دیگران و ساختن حاشیه امن برای خود است.
توصیه دیگر هم به آقای تئوریسین اینکه به جای وقت هدر دادن برای باج گیری رسانه ای جهت کسب کرسی های مدیریتی، بهتر است کمی وقت بیشتری برای مطالعه و شناخت از دنیای سیاست و امور اجرایی بگذارند تا بار دیگر در یک مطلب مثلا تحلیلی و روشنگرانه! معاون سیاسی استاندار را رئیس شورای تامین استان نخواند که مایه تمسخر و مضحکه فعالین سیاسی شود.
2007


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

پاداش قهرمانی در المپیک ناشنوایان؛ فقط ۲ سکه!
سرمربی تیم ملی جودو ناشنوایان اعزامی به بازیهای آسیایی هنگ‌کنگ گفت: کسب عنوان قهرمانی در هنگ‌کنگ هدف اصلی جودوکاران ناشنواست، اما قهرمانی زمانی محقق می‌شود که ورزشکاران ناشنوا مورد توجه مسوولان قرار بگیرند.
کیا قدمی: وزنه‌برداری ایران بهترین نتیجه را در مسابقات جهانی می‌گیرد
وزنه بردار ملی پوش دسته 109 کیلوگرم که به علت مصدومیت از اعزام به مسابقات جهانی تایلند بازماند، گفت: تیم ملی ایران در این دوره از مسابقات جهانی بهترین نتیجه را خواهد گرفت.
خنت در غیاب میلاد محمدی به پیروزی رسید
هفته اول دور گروهی رقابت‌های فوتبال لیگ اروپا با ۱۲ بازی به پایان رسید.
چند توصیه‌ پزشکی درباره کیف و کفش مناسب دانش‌آموزان
هرساله با قرار گرفتن در آستانه ماه مهر و بازگشایی مدارس همواره یکی از دغدغه‌های خانواده‌ها انتخاب کیف و کفش مناسب برای فرزندشان است و به دنبال انتخاب کیف و کفشی هستند که آسیبی را به بدن فرزندشان وارد نکند.
پوشش بیمه‌ای پرستاری در منزل برای پنج بیماری
معاون پرستاری وزیر بهداشت از تدوین استانداردهای خدمتی مراقبت در منزل خبر داد و گفت: در حال حاضر بیش از ۸۰۰ مرکز مراقبت در منزل فعال در کشور داریم که به صورت خصوصی کار می‌کنند.
چه گروه‌هایی از اتباع غیرمجاز می‌توانند در مدرسه تحصیل کنند؟
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور گفت: فرصت کوتاهی را در نظر گرفته‌ایم تا اتباع غیرمجاز هم بتوانند برای ثبت‌نام فرزندانش در مدارس اقدام کنند.
جزییات تخصیص آب دریای عمان به سه استان
معمای تامین آب استان‌های شرقی که با بحران بی‌آبی دست و پنجه نرم می‌کنند، با انتقال آب دریای عمان به شرق کشور حل خواهد شد. طرحی که طبق آن امکان برداشت ۱.۲ میلیاردمترمکعب از آب دریا فراهم می‌شود که استان سیستان و بلوچستان ۲۲۸ میلیون مترمکعب، خراسان‌رضوی ۱۱۰ میلیون مترمکعب و خراسان‌جنوبی ۶۰ میلیون متر مکعب از خروجی این آب سهم می‌برند.
قیمت سنگ‌آهن با عرضه در بورس کالا آزاد شود
به اعتقاد عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، در تمام زنجیره فولاد از جمله سنگ‌آهن باید شاهد آزادسازی قیمت‌ها باشیم؛ به طوریکه قیمت‌ها بر مبنای عرضه و تقاضا که مکانیزم اصلی بورس کالا است، تعیین شود.
سازمان بازرسی مقوله عدم اعلام حقوق مدیران را کنترل کند
یک وکیل دادگستری در خصوص عدم اعلام حقوق و مزایا توسط برخی از مسئولان و دستگاه‌ها در سامانه حقوق و مزایا، گفت: سازمان بازرسی کل کشور می‌تواند به عنوان یک نهاد نظارتی کلان اطلاعیه یا مصوبه‌ای را اعلام کند و بگوید که به عنوان مثال از مهرماه به بعد نفس عدم اعلام مدیران در ارتباط با حقوق‌شان می‌تواند به عنوان اقدامی غیرقانونی تلقی شود.
جزئیاتی جدید از ناپدیدشدن مرموز زهرای ۲ ساله- تصاویر
مردم، آتش‌نشانی و هلال‌احمر برای پیدا کردن «زهرا» بسیج شده‌اند اما هنوز به نتیجه نرسیده‌اند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

هفته چهارم لیگ برتر؛ مدعیان مسیر خود را جدا می‌کنند؟
هفته چهارم لیگ برتر فوتبال ایران از امروز(جمعه) با انجام ۷ بازی آغاز می‌شود که در مهم‌ترین بازی‌ها شهر خودرو صدرنشین به مصاف فولاد می‌رود و سپاهان رده دومی پذیرای نفت مسجد سلیمان خواهد بود.
چگونه عمر گوشی‌های هوشمند را افزایش دهیم؟
در برخی از کشور‌ها نحوه خرید سنتی تلفن به این شکل بود که یک قرارداد ۲ ساله امضا می‌کردیم و یک تلفن ساده (کلاسیک) دریافت و هزینه را ماهانه پرداخت می‌کردیم.
سقوط جنگنده اف-۱۶ در فرانسه
بنا بر اعلام مقامات فرانسوی یک فروند جنگنده اف-۱۶ بلژیک در یک منطقه مسکونی در غرب این کشور سقوط کرده است. در این حادثه یکی از خلبانان این جنگنده با خطوط انتقال برق برخورد کرده است.
۷ سهمیه المپیک زمستانی جوانان برای اسکی ایران
اسکی ایران برای حضور در المپیک زمستانی جوانان ۲۰۲۰ لوزان هفت سهمیه کسب کرده است.
برد آرسنال و باخت لاتزیو و ترابزون در هفته اول لیگ اروپا
هفته اول دور گروهی رقابت‌های فوتبال لیگ اروپا با ۱۲ بازی شروع شد.