چگونه در خواب هم وزن کم کنیم؟

06:25 ۴۲۲ روز و ۷ ساعت پیش افکار نیوز 1,733 0
چگونه در خواب هم وزن کم کنیم؟

آیا همچنان در تلاشید تا وزنتان کم شود؟ برای شما راهکار‌هایی داریم تا حتی وقتی که در خواب هستید هم وزن کم کنید.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،  آیا واقعا امکان دارد وقتی در خواب هستید وزن کم کنید؟ نه تنها ممکن است بلکه تحقیقات زیادی نیز روی این موضوع انجام شده و نشان داده زندگی مدرن با شرایطی که برای بیدار ماندن تا دیروقت ایجاد کرده و ما را در معرض نور‌های مصنوعی قرار داده، وادارمان می‌کند ساعات بیشتری در شب بیدار بمانیم، در نتیجه ریتم طبیعی شبانه روزی بدن‌مان به هم می‌ریزد و بدن تشویق می‌شود چربی‌هایش را نگه دارد. اما چند ترفند ساده می‌تواند همه چیز را تغییر بدهد. با ما باشید تا به شما بگوییم چگونه بدن‌تان را برای حداکثر کاهش وزن ممکن تنظیم کنید تا بتوانید حتی وقتی که در خواب هستید هم وزن کم کنید.
شب‌ها خوب بخوابیدچطور می‌شود در خواب وزن کم کرد؟ این کار می‌تواند به سادگی به موقع به رختخواب رفتن باشد. مطالعه‌ای دریافته است افرادی که شب‌ها هشت ساعت و نیم می‌خوابند به نسبت آن‌هایی که فقط پنج ساعت و نیم می‌خوابند، به طور متوسط، ۴۰۰ کالری در روز بیشتر می‌سوزانند که می‌تواند چیزی معادل ۲۸۰۰ کالری در هفته باشد. چرا؟ چون بدن این افراد سعی نمی‌کند با کم کردن سرعت کالری سوزی، انرژی‌اش را ذخیره کند. اما افرادی که کمتر می‌خوابند با اینکه به اندازه‌ی افراد گروه قبلی کالری دریافت می‌کنند، ۵۵ درصد کمتر می‌توانند وزن کم کنند. ضمنا پژوهشی نشان داده است، کمبود خواب باعث می‌شود بدن، به میزان کمتری هورمون‌های احساس سیری مانند GLP-۱ تولید کند و در عوض میزان تولید هورمون احساس گرسنگی (گرلین) را افزایش می‌دهد.
دمای اتاق خواب را پایین بیاوریدخوابیدن در دمای خنک‌تر به شما کمک می‌کند کالریبیشتری بسوزانید و طی خواب وزن کم کنید. طبق مطالعه‌ای که در نشریه‌ی Diabetes منتشر شده، افرادی که به مدت یک ماه در اتاق‌هایی با دمای خنک‌تر خوابیده بودند، میزان چربی قهوه‌ای بدن خود را (چربی کالری سوز) تا ۴۲ درصد افزایش داده بودند و توانایی‌شان برای سوخت و ساز چربی، ۱۰ درصد بیشتر شده بود. حتی بهتر؛ حساسیت به انسولین این در این افراد نیز بهتر شده بود که این اتفاق می‌تواند ریسک ابتلا به دیابت نوع دوم را پایین بیاورد. محققان قبلا دریافته بودند که سیگنال دهی متابولیک بین عضلات اسکلتی و بافت چربی قهوه‌ای در دمای سرد می‌تواند بدن را وادار کند تا برای رسیدن به دمای مرکزی ایده آل، سخت‌تر کار کند. بدون لباس خوابیدن هم می‌تواند این اثرات را بیشتر هم بکند.
قبل از رفتن به رختخواب یک اسنک پروتئینی بخوریدخودتان را بابت اسنک خوری آخر شب سرزنش نکنید. در عوض، هوس‌تان را با یک اسنک پروتئینی جواب بدهید. محققان دریافته‌اند خوردن سی گرم پروتئین، مثلا پنیر کاتج، نیم ساعت قبل از زمان خواب، تاثیر مثبت بر متابولیسم، کیفیت عضلات و سلامت عمومی دارد. پژوهش‌های پیشین نیز دریافته بودند مصرف پروتئین قبل از خواب (بعد از انجام تمرینات قدرتی) می‌تواند طی شب، سنتز پروتئین را در عضلات افزایش بدهد. فقط دقت کنید که اسنک شما کم کالری باشد.
شام سبُک بخوریداگر شام غذایی سنگین و حجیم بخورید، بدن‌تان مجبور است به جای اینکه خودش را سم زدایی و شارژ کند، غذایی که خورده‌اید را گوارش کند. این اتفاق دردسر سازتر هم می‌شود اگر غذای پُرکربوهیدراتی خورده باشید. وقتی کربوهیدرات می‌خورید، قند خون‌تان بالا می‌رود و بدن‌تان انسولین ترشح می‌کند تا قندی که خورده‌اید را سوخت و ساز کرده و به سلول‌ها برساند. حالا اگر از این انرژی استفاده نکنید (قرار است بخوابید!)، این کالری‌های اضافی به عنوان چربی ذخیره خواهند شد.
افزایش انسولین، ماجرا‌هایی به وجود می‌آورد که افزایش ذخیره‌ی چربی و پیشگیری از تجزیه‌ی چربی در بدن و نتیجتا اختلال در ریتم شبانه روزی بدن و عدم توانایی برای یک خواب راحت، از تبعات آن خواهند بود. وقتی قرار است بدن خودش را برای خواب آماده کند، مسئولیت دیگری به عهده‌اش نگذارید.
ابزار‌های الکترونیکی را از اتاق خواب‌تان دور کنیدقبل از خواب سراغ تبلت و موبایل‌تان نروید، البته اگر قصد دارید طی خواب شبانه وزن کم کنید! مطالعات نشان می‌دهند شب‌ها قرار گرفتن در معرض نور آبی، تولید هورمون خواب (ملاتونین) را مختل می‌کند و این اتفاق می‌تواند سوخت و سازتان را نیز کُند کند. محققان دانشگاه هاروارد دریافته‌اند قرار گرفتن در معرض نور آبی می‌تواند تولید ملاتونین را دو برابر نور طبیعی سرکوب کرده و ساعت درونی بدن را نیز دو برابر نور طبیعی تغییر بدهد. ضمنا قرار گرفتن در معرض نور آبی در شب، احساس گرسنگی و مقاومت نسبت به انسولین را افزایش می‌دهد، در نتیجه منجر به افزایش وزن شده و چربی بدن را بالا می‌برد.
در تاریکی مطلق بخوابیدعلاوه بر اجتناب از ابزار‌های الکترونیکی، باید اتاق خواب‌تان را کاملا تاریک کنید. وقتی خورشید غروب می‌کند، بدن شما شروع می‌کند به تولید ملاتونین که باعث احساس خواب آلودگی‌تان شده و ضمنا کمک‌تان می‌کند ساعت درونی‌تان را تنظیم کنید. اما مطالعات نشان می‌دهند هم نور داخل فضای اتاق و حتی نوری که از کوچه و خیابان وارد اتاق‌تان می‌شود می‌تواند تولید ملاتونین را به تاخیر بیندازد. وقتی چنین اتفاقی می‌افتد ممکن است تولید چربی قهوه‌ای ِ کالری سوز را نیز از دست بدهید. مطالعات علمی نشان می‌دهند ملاتونین برای تنظیم سوخت و ساز در بدن مهم است و افزایش ملاتونین سبب افزایش چربی قهوه‌ای می‌شود.
ورزش کنید ورزشکردن کمک می‌کند سرعت سوخت و سازتان در طور روز حفظ شود و در طول شب نیز تداوم داشته باشد. عضله بیشتر از چربی کالری می‌سوزاند، حتی وقتی که در حالت استراحت هستید. اگر طی روز فرصت ورزش کردن پیدا نمی‌کنید می‌توانید شب ورزش کنید. برخلاف توصیه‌های پیشین مبنی بر اجتناب از ورزش و تحرک، دست کم چهار ساعت قبل از زمان خواب، مطالعات جدید نشان می‌دهد ۸۳ درصد از افرادی که در هر زمانی از روز ورزش می‌کنند، شب‌ها بهتر می‌خوابند. مطالعه‌ای نیز نشان داده ورزش با شدت متوسط هنگام شب، کیفیت خواب را بالا می‌برد و به افراد کمک می‌کند زمان بیشتری را در خواب عمیق طی کنند.
با روزه متناوب، چربی سوزی‌تان را بالا ببریددر مورد فواید روزه متناوب زیاد گفته شده و به نظر می‌رسد دلایل خوبی هم داشته باشد. دوره‌های محدودی از خوردن می‌تواند پروسه‌ی سوخت و سازتان را سالم نگه دارد. روزه متناوب به شما این توانایی را می‌دهد که ترمیم سلولی را شروع کنید و چربی را به راحتی به عنوان سوخت در دسترس بدن‌تان قرار دهید. هورمون رشد انسان طی فرایند روزه داری افزایش می‌یابد که باعث می‌شود سنتز عضلات و چربی سوزی ممکن شود. رژیم روزه متناوب ممکن است برای خیلی از افراد سخت باشد، اما شما می‌توانید با رعایت اصول آن، ساده‌ترش کنید. مثلا می‌توانید دوره‌ی «نخوردن» را شب شروع کنید که دست کم حدود ۱۲ ساعت طول می‌کشد. با این روش احساس نخواهید کرد که به خودتان خیلی گرسنگی می‌دهید.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

پوشش ضد حریق؛ یکی از راهکارهای ارتقای ایمنی ساختمان در برابر حریق
هر از چندگاهی خبری از رخداد حادثه انفجار و یا حریق باعث تاثر جامعه می‌شود. رویداد تلخ انفجار در کلینیک سینا اطهر تهران در تیرماه ۹۹ که منجر به فقدان ۱۲ نفر از شهروندان گردید، نمونه‌ای از این اتفاقات آزاردهنده است.
منابع آزمون استخدامی
بی‌شک مطالعه منابع درست و اصولی در هر آزمونی می‌تواند منجر به موفقیت گردد، مدت‌هاست که دغدغه اصلی شرکت‌کنندگان در آزمون‌های استخدامی، یافتن پاسخ به این پرسش است: مطالعه کدام منابع بهترین نتیجه و بازدهی را با خود به همراه می‌آورد؟
معرفی ۵ مقصد خارجی برای سفر
تابستان رسیده و فرصت مناسبی برای مسافرت به برخی کشورهای خارجی است. برای انتخاب مقصد تابستانی باید به نکات مختلفی توجه کرد. آب و هوا مطمئنا در اولویت قرار دارد.
کادوی روز کارمند، روشی برای قدردانی از آنها
بهتر است برای قدردانی و تشکر از کارمندان محترم هدیه ای تهیه کنیم چراکه به‌طور قطع روز کارمند ارزش زیادی برای آنان دارد.
گیفت کارت باز
فروشگاه اینترنتی گیفت کارت باز با دارا بودن تنوع وسیعی از گیفت کارت‌ها با قیمت بسیار مناسب توانسته در سالیان اخیر کاربران زیادی را به خود جذب کند.
یکی از بهترین و ارزان‌ترین شرکت‌های قالیشویی
فرش‌ها یکی از عناصر زینتی و مهم هر خانه‌ای می‌باشند که تاثیر زیادی در زیبایی و دکوراسیون منزل دارند.
استفاده از والپیپرهای دیواری برای زیبایی ساختمان
کاغذ دیواری نوعی پوشش تزیینی برای دیزاین و زیبایی است که روی دیوارهای داخلی خانه ها، اداره‌ها و انواع ساختمان‌ها نصب می‌کنند.
نوشداروی تقلبی کرونا؛ ۵۰۰ میلیون‌!
«ببین شما مثل آبجی خودم می‌مونی. اینجا دوای تقلبی زیاده. دو جور دوا داریم. بمدسیویر و رمدسیویر، ما بمدسیویر داریم که داروی پودریه و اصله. توی هر پکش شش تا هست. هر یک‌دونه‌اش بین ۹۰ تا ۱۰۰ میلیونه، دست پایین بگیرم، یک پک شش‌تاییش برای شما ۵۴۰ میلیون میفته.»
حذف کرونا بدون واکسن ممکن است
چهار متخصص از امکان حذف کووید-١٩ بدون واکسن سخن گفتند.
عمویی: حاضر نیستم تیر بزنم و دوباره کرونا بگیرم
دارنده مدال نقره دانشجویان جهان در رشته تیروکمان گفت: با تجربه تلخی که از بیماری کرونا دارم، حاضر نیستم تیر بزنم و دوباره به این بیماری مبتلا شوم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فوتبالیست‌ها کرونا می‌گیرند شنا تعطیل می‌شود!
ملی‌پوش شنا گفت: ۲۰ یا ۳۰ نفر از فوتبالیست‌ها کرونا گرفته‌اند، مسابقات و تمریناتشان تعطیل نشده اما استخر آزادی که چند ملی‌پوش در آن تمرین می‌کردند را می‌بندند!
تساوی ریو اوه با طارمی
ریو اوه که در ترکیب از مهاجم ایرانی اش بهره می برد برابر ماریتیمو مساوی کرد.
آخرین وضعیت برگزاری مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا
به نظر می‌رسد برگزاری مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا در نیمه آبان ماه امسال قطعی باشد.
وضعیت سربازی متقاضیان کنکور ارشد و دکتری پس از تعویق کنکور
به دنبال اعلام تعویق در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد و دکتری و برخی نگرانی‌های مطرح شده از سوی متقاضیان مشمول سربازی، رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح توضیحاتی را ارائه کرد.
هشدار پلیس به خانواده‌ها؛ به رده بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای فرزندانتان توجه کنید
سرهنگ رجبی درباره آسیب‌های بازی‌های رایانه‌ای برای کودکان در سنین مختلف به خانواده‌ها هشدار داد.
ابتلا به کرونا در میان کارکنان شهرداری
ایمن ‌سازی دو ساختمان مهم تجاری در پایتخت
اشراف اطلاعاتی  ناجا در مأموریت‌های یگان ویژه
تعطیلی یک هفته ای برخی از کسب و کارها در پایتخت
تراکم کار با ورودی زیاد پرونده‌ها در دستگاه قضا
همدان، از موفق‌ترین استان‌‌ها در پیشگیری از ابتلا به کرونا
پارکینگ‌های رایگان دوچرخه در پایتخت
پرمسافرترین خط بی آرتی در تهران
آیین‌نامه بازنشستگی پیش از موعد همسران و فرزندان شاغل شهدا
استاندار تهران: دانشگاه‌ها و مدارس استان تعطیل نیستند