تکاب رتبه سوم مدیریت مصرف برق در آذربایجان غربی را داراست

16:09 ۶۷ روز و ۱۸ ساعت پیش ایرنا 234 0
تکاب رتبه سوم مدیریت مصرف برق در آذربایجان غربی را داراست

مهاباد- ایرنا- فرماندار تکاب گفت: این شهرستان رتبه سوم مدیریت مصرف برق در میان شهرستان های آذربایجان غربی را بعد از سلماس و شاهین دژ به خود اختصاص داد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، علی مکرمی روز پنجشنبه در همایش مدیریت مصرف برق در ادارات و مشترکان صنعتی تکاب افزود: پیک مصرف برق در تکاب 23 مگاوات است که 3.2 درصد برق مصرفی آذربایجان غربی را شامل می شود.
وی اظهار داشت: برای تامین برق مصرفی واحدهای صنعتی در زمان خاموشی در سال گذشته از ظرفیت تولید برق این واحدها و معادن بزرگ منطقه نیز استفاده شد.
فرماندار تکاب با بیان اینکه ادارات و واحدهای تولیدی و صنعتی در مدیریت مصرف برق باید پیشگام و پیشرو باشد، ادامه داد: رعایت اصول مصرف بهینه برق باید در ادارات و واحدهای صنعتی بیش از سایر مراکز و اماکن مورد توجه قرار گیرد.
مکرمی اضافه کرد: آموزش و فرهنگ سازی برای مصرف بهینه برق بسیار ضروری است و جلسات توجیهی و آموزشی علاوه بر ادارات باید در سایر بخش ها و اقشار جامعه نیز برگزار شود.
وی گفت: بهینه سازی و مدیریت مصرف برق باید در خانواده ها نهادینه شده و آموزش کودکان و نوجوانان در این زمینه از طریق رسانه ها پررنگ تر و جدی تر انجام شود.
رییس اداره برق تکاب نیز در این همایش گفت: 54 درصد برق مصرفی در این شهرستان صنعتی بوده که بالاتر از میانگین 18 درصد استانی و 32 درصد کشوری بوده و این امر بیانگر وضعیت مطلوب فعالیت صنایع در تکاب است.
«خلیل خیری» با بیان اینکه با تامین متقاضیان جدید میزان مصرف برق صنعتی در این شهرستان به 80 درصد خواهد رسید، افزود: سهمیه خاموشی امسال در تکاب 3.8 مگاوات تعیین شده و بر این اساس میزان خاموشی ها در این شهرستان از چهار ساعت به 2 ساعت کاهش خواهد یافت.
وی با اشاره به لزوم آمادگی ادارات برای استفاده از ژنراتورهای برق در زمان خاموشی و افزایش پیک مصرف برق، اظهار داشت: سال گذشته بیش از 20 اداره و دستگاه اجرایی تکاب از 25 تا 40 درصد کاهش پیک مصرف برق داشتند که امیدواریم با اقدامات انجام یافته و رعایت اصول مصرف بهینه، تعداد ادارات با مصرف پایین برق در سال جاری افزایش یابد.
به گزارش ایرنا، در این همایش از فرماندار و چند نفر از مدیران و روسای ادارات فعال در مدیریت مصرف برق تقدیر و تشکر به عمل آمد.
تکاب با 81 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع است و بیش از 60 اداره و دستگاه اجرایی و 30 واحد صنعتی، تولیدی و معدنی در این شهرستان فعالیت می کند.
7514/6185/3072


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

برکات رعایت انصاف از زبان امام علی (ع)
حدیث امام علی (ع) درباره آثار انصاف داشتن بر روابط اجتماعی را در اینجا بخوانید.
علیخانی استعداد خود را کشف کرد- شن بازی جذاب داوران در ˮعصر جدیدˮ
با پخش قسمت چهارم از مرحله نیمه نهایی، عصر جدید در آستانه آغاز مرحله فینال قرار گرفت.
برنامه های وزارت بهداشت برای جلوگیری از ورود ویروس ˮنیل‌غربیˮ به کشور
دکتر بهزاد امیری انتقال ویروس نیل غربی به انسان را از طریق گزش پشه آلوده به ویروس معرفی کرد و گفت: انتقال این ویروس از طریق پشه آلوده، به انسان و حیوان صورت می‌گیرد.
هزینه بازسازی میدان حسن آباد از کجا تأمین می‌شود؟
آتش سوزی چند شب گذشته بافت تاریخی میدان حسن آباد هزینه‌های زیادی را به روی دست مالکان مغازه‌های این منطقه و شهرداری تهران گذاشت.
کولیوند: برگزاری انتخابات شورایاری‌ها سازوکار قانونی ندارد
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با تاکید بر اینکه ماهیت وجود شورایاری‌ها در کنار شوراها اشکال قانونی ندارد، گفت: برگزاری یک انتخابات نیاز به ساز و کار قانونی دارد اما در خصوص انتخابات شورایاری این ساز و کار در قانون دیده نشده است.
اینفوگرافی - مجازات خرید و قاچاق اسلحه سبک در ایران
قانون حمل سلاح، قانونی است مشتمل بر ۲۱ ماده که تمام قوانین قبلی را نقض کرده و تاریخ تصویب آن هفتم شهریور ۱۳۹۰ است. ماده یک این قانون می‌گوید که قاچاق سلاح، مهمات، اقلام و مواد تحت کنترل آن اعم از وارد یا خارج کردن آنها از کشور غیرمجاز است. در این اینفوگرافی به بخشی از مجازات‌های مربوط به خرید و قاچاق اسلحه سبک در این قانون پرداخته شده است.
واکنش نظری به یک‌طرفه شدن خیابان نجات اللهی(ویلا)
حجت نظری گفت: نظر شورای شهر تهران آن است که خیابان نجات اللهی (ویلا) دو طرفه بماند.
خواص معجزه آسای برگ درخت زیتون که نمی دانستید!
از فواید روغن زیتون بسیار گفته شده، اما، در مورد خواص برگ درخت زیتون کمتر شنیده‌اند.
افزایش 29 درصدی شهریه مهدهای کودک
امسال شهریه مهد کودک‌ها 29 درصد افزایش یافته است.
قتل مرد گرگانی به طرز دلخراش مقابل چشمان فرزندش
یک مرد ۳۵ ساله کشاورز در روستای علی آباد کتول به دست چند ناشناس در مقابل چشمان فرزندش با ضربات چاقو به قتل رسید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تصمیم عجیب کالدرون درباره تمرینات پرسپولیس
سرمربی آرژانتینی باشگاه پرسپولیس، تصمیمی جالب را گرفت.
ارزهای دیجیتالی مثل قیچی دو لبه است
الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره تعیین و تکلیف در خصوص ارزهای دیجیتالی اظهار داشت: امروز کمیسیون اقتصادی مجلس جلسه ویژه ای در این خصوص با حضور وزیر اقتصاد، نیرو، صنعت معدن و تجارت، رؤسای بانک مرکزی، مخابرات و پدافند غیر عامل داشت و مفصل در این خصوص بحث و گفتگو صورت گرفت.
پوشش پرستاران در زمان قاجار- عکس
تصویری از پوشش پرستاران در بیمارستان زنان و زایمان که در اواخر قاجاریه به ثبت رسیده است.
۲۰ درصد صنعت کشور در تهران
انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در همایش بزرگداشت روز صنعت و معدن درباره اقدامات رفع مشکلات صنعت تولید اظهار کرد: کشور ما سرمایه‌های انسانی و طبیعی فراوانی دارد که از این ظرفیت نتوانستیم استفاده کنیم در فضای بین‌المللی هم رتبه‌بندی خوبی نداریم.
چه کسی ریاست «دیدبان هسته‌ای» را بر عهده می‌گیرد؟
دو عضو ارشد آژانس اتمی که یکی اهل رومانی و دیگری اهل آرژانتین است، تلاش می‌کنند تا به عنوان مدیرکل بعدی این سازمان بین‌المللی انتخاب شوند.