نرخ حق بهره برداری در شهرک های صنعتی، تغییر محسوسی ندارد

17:41 ۳۸۶ روز و ۱۶ ساعت پیش ایرنا 1,181 0
نرخ حق بهره برداری در شهرک های صنعتی، تغییر محسوسی ندارد

زنجان - ایرنا - مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان زنجان گفت: در راستای کمک به رونق تولید و حمایت از سرمایه گذاران، نرخ حق بهره برداری در شهرک های صنعتی استان در سال 98 تغییر محسوسی نداشته است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، ابرج احمدی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به نوسانات قیمت در سال گذشته، هزینه های تمام شده طرح ‌های اجرایی این شرکت افزایش چشمگیری داشته است.
وی افزود: به رغم تمام افزایش ها تلاش کردیم در جهت حمایت از رونق تولید و ایجاد اشتغال، قیمت های واگذاری و حق بهره برداری در شهرک های صنعتی استان، تغییر محسوسی نداشته باشد به طوری که این افزایش در بسیاری از شهرک ها و نواحی صنعتی کمتر از 20 درصد است.
احمدی با اشاره به بالا بودن قیمت واگذاری و حق بهره برداری زمین در استان های همجوار نسبت به زنجان، خاطرنشان کرد: استان زنجان به دلیل قرارگیری در شاهراه ارتباطی از مزیت های ویژه‌ای برای سرمایه گذاری برخوردار بوده و به لحاظ دارا بودن منابع و ذخایر انرژی، جزء استان های برتر محسوب می‌شود.
این مسئول در خصوص پراکندگی شهرک های صنعتی در سطح استان، گفت: به دنبال ایجاد تعادل صنعتی در استان هستیم و در این راستا، کارهای اجرایی و زیرساختی شهرک صنعتی شهید شهریاری (زنجان 4) که در غرب استان قرار دارد با جدیت دنبال می‌شود و در آینده‌ای نزدیک شاهد واگذاری زمین در این شهرک خواهیم بود.
وی اظهار داشت: شرکت شهرک های صنعتی بر اساس رسالت و ماموریت های خود، مسئول ایجاد شهرک و تامین زیرساخت و امکانات زیربنایی در آن ها بوده و هزینه تمام شده تامین زیرساخت ها را به عنوان حق بهره برداری در هنگام عقد قرارداد با سرمایه گذاران اخذ می‌کند.
احمدی افزود: بنابراین هزینه ای که به هنگام عقد قرارداد جهت استقرار سرمایه گذار در شهرک های صنعتی اخذ می شود، قیمت زمین نیست بلکه از آن به عنوان قیمت حق بهره‌برداری یاد می‌شود.
به گزارش ایرنا، 32 شهرک و ناحیه صنعتی با مجموع 3 هزار و 500 هکتار زمین و یک هزار و 700 طرف قرارداد در استان زنجان فعال است.
8068/9556


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

برکناری رییس هیات شطرنج گیلان- بیات: فشار برای نبودنم زیاد بود!
رئیس هیات شطرنج استان گیلان می‌گوید که به بهانه‌هایی غیرواقعی و در حالی که 7 ماه پیش در انتخابات قانوین و با 100 درصد آرا به عنوان رییس هیات انتخاب شده بود، از سمتش برکنار شده است.
نقش موثر به‌ هم ریختگی تعادل تنوع زیستی بر شیوع ویروس کرونا
همزمان با روز جهانی محیط زیست (۵ ژوئن، ۱۷ خردادماه) که امسال محور آن تنوع زیستی است، کارشناس تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مشکلاتی مانند شیوع ویروس کرونا به‌دلیل به هم خوردن تعادل تنوع زیستی بروز کرده است.
کاهش تعداد مراقبت‌های بارداری در بحران کرونا - توصیه‌های ضد کرونایی به مادران باردار
رییس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت تمهیدات مراقبتی را برای زنان باردار در شرایط کرونایی تشریح کرد و گفت: اگر در این مراقبت‌ها اقداماتی مانند سونوگرافی، انجام آزمایش و ... درخواست شود، انتظار می‌رود که نتایج، به نوعی به پزشک و ماما و سیستم بهداشتی که این آزمایش‌ها را درخواست کرده، اطلاع‌رسانی شود و نیاز و الزامی به حضور مادر برای نشان دادن این آزمایش‌ها به صورت دستی نباشد.
درج اطلاعات غلط و محرومیت سه ساله از ثبت نام خودرو
مهدی صادقی نیارکی گفت: کسانی که اطلاعات غلط درج کنند، محدودیت در مراحل بعدی در نظر گرفتیم.
فروش سهام عدالت در بانک‌ها
حسین فهیمی گفت: حدود ۵۰۰ هزار سهامدار عدالت سفارش فروش سهام خود را در بانک‌ها به ثبت رسانده‌اند.
عامل نیمی از مرگ‌های زودرس در کشور
ملک زاده گفت: سکته های قلبی و مغزی علت نیمی از مرگهای زودرس در کشور است
درهای بسته رو به قهرمان کشتی جهان
فرانک استابلر که ۳ مدال طلا و ۲ مدال برنز جهان را در کارنامه خود دارد گفت: درهای سالن های تمرینی ما در آلمان ماه ها است که بسته شده است.
عینک‌های آفتابی غیراستاندارد چه بر سر چشم می‌آورد؟
استفاده از عینک‌های آفتابی غیراستاندارد می تواند سبب بروز عوارض چشمی شود.
بهترین روش ضدعفونی لباس‌های آلوده به کرونا
نحوه صحیح شستن و ضدعفونی کردن لباس‌ها در عدم ابتلا به بیماری کرونا مهم است که باید از سوی همه رعایت شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ملی پوش سابق تنیس:خواسته‌های شخصی در تیم ملی کنار گذاشته شود- تنیس همدلی می‌خواهد
ملی پوش سابق تنیس ایران گفت: تفرقه در بین تنیس بازان باعث شد همه از هم دور شویم و امیدوارم همدلی در در این ورزش به وجود آید و خواسته‌های شخصی در تیم ملی کنار گذاشته شود.
واکنش طباطبائی به شائبه قطع همکاری اسپانسر فدراسیون بسکتبال
رئیس فدراسیون بسکتبال ایران گفت: هیچ ناراحتی میان ما و اسپانسر وجود ندارد،‌ اسپانسر فدراسیون تنها درخواست دارد که بر اساس بندهای قراداد، ‌مدت زمان این همکاری ۶ ماه تا یک سال افزایش یابد.
چند خوراکی برای کاهش وزن همراه با تقویت سیستم ایمنی
با توجه به همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ و اعمال قرنطینه، رو آوردن به دورکاری و تعطیلی بسیاری از کسب و کارها فعالیت فیزیکی روزانه افراد کاهش یافته که می‌تواند منجر به اضافه وزن و برخی دیگر از مشکلات سلامتی برای افراد شود.
۴۸۰۰ بیمار نادر در کشور - تقبل هزینه‌های درمان MPS از سوی وزارت بهداشت
مدیرعامل بنیاد بیماری‌های نادر با بیان اینکه حدود ۴۸۰۰ بیمار نادر در کشور شناسایی شده‌اند، گفت: بیماری‌های آلوپسی، دیستروفی عضلانی، نوروفیبروماتوز و بیماری EB از شایع ترین بیماری‌های نادر در کشور هستند.
سرنوشت ۱۰۱ خانه ایمنی در تهران
لزوم بهره‌گیری از آموزش‌های ایمنی یکی از مواردیست که پس از وقوع حادثه بخشی از افکار ما را به خود اختصاص می‌دهد؛ اما متاسفانه پس از مدتی به هر دلیلی از یاد می‌رود و به زمان سپرده می‌شود. خانه‌های ایمنی که یکی از محل‌های تقریبا ناشناخته پایتخت است؛ ظرفیتی را در اختیار دارد که می‌تواند موجب افزایش فرهنگ ایمنی و آگاهی عمومی درباره نحوه پاسخ به حوادث و... شود. ظرفیتی که باید با مدیریت و برنامه ریزی به گونه‌ای از آن استفاده شود که مورد استقبال شهروندان قرار گیرد.