انتقاد "بطحائی" از دستگاه‌هایی که امکاناتشان را به دانش‌آموزان نمی‌دهند

10:27 ۶۸ روز و ۱۱ ساعت پیش ایسنا 497 0
انتقاد ˮبطحائیˮ از دستگاه‌هایی که امکاناتشان را به دانش‌آموزان نمی‌دهند

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه یکی از مهمترین نگرانی‌های جامعه ما در معرض خطر قرار گرفتن هویت فرزندان ماست گفت: دشمنان روش‌های مختلفی برای گرفتن هویتمان از ابتدای انقلاب بکار گرفته‌اند و آن را ادامه می‌دهند؛ ماموریت مهم سازمان دانش آموزی تعمیق هویت، ارزش‌ها و باورهای ماست.

ایسنا

به گزارش ایسنا، سیدمحمد بطحایی در آیین گرامیداشت بیستمین سالروز تاسیس سازمان دانش آموزی که در تالار فرهنگ برگزار شد با بیان اینکه در روزهای پایانی کلاس درس و شروع فصل امتحانات هستیم گفت: باید از این فرصت استفاده و به تک تک همکارانم خداقوت بگویم که علیرغم برخی ناملایمات که به آموزش و پرورش وارد می‌شود، تمام توان خود را گذاشته‌اند تا رسالت خویش را به بهترین نحو انجام دهند.
وی افزود: یکی از مهمترین کارکردهای آموزش و پرورش، حوزه آشنایی و شناخت دانش آموزان با امور اجتماعی و جامعه پذیری و یادگیری مهارت های اجتماعی است.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دانش آموزان طی دوران دانش آموزی و رشد خود، باید با باورها و ارزش‌های جامعه خود آشنا شوند و از آن نگهداری و حفاظت کنند گفت: بحث ما در این دوره، جدی گرفتن مباحث پرورشی در مدارس است و دانش آموزان باید با مهارت‌هایی آشنا شوند که بواسطه آن مولفه های هویتی خود را بشناسند و از آن صیانت کنند.
بطحایی ادامه داد: یکی از مهمترین نگرانی‌های جامعه ما در معرض خطر گرفتن هویت فرزندان ماست. دشمنان ما روش‌های مختلفی برای گرفتن این نشانه‌های هویتی از ابتدای انقلاب بکار گرفته‌اند و ان را ادامه می‌دهند. ماموریت مهم سازمان دانش آموزی تعمیق هویت و ارزش‌ها و باورهای ماست.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه یکی از اقدامات موثر برگزاری اردوهای مختلف است گفت: متاسفانه توجه ما در آموزش و پرورش به موضوع بسیار مهم پرورشی کمتر شده است و باید این امر در سازمان دانش آموزی تقویت شود. بخش مهمی از انرژی دانش آموزان را صرف آموزش می‌کنیم.
وی افزود: جامعه ای که بخواهد به این هدف برسد باید دار و ندارش را برای جامعه پذیری فرزندانش هزینه کند نه اینکه در سازمان دانش آموزی و دیگر تشکل‌ها در مضایق شدید کمبود امکانات باشند، این در حالی است که دستگاه‌های و ارگان‌های بزرگ چون شهرداری ها و... امکانات خودشان را برای خودشان نگه داشته‌اند و در برخی ایام سال هم بدون استفاده باقی می‌ماند.
بطحایی با تاکید بر اینکه امروز است که باید روی فرزندان این مرز و بوم سرمایه‌گذاری کنیم و در ورزشگاه‌ها و اماکن ورزشی، اردوگاه‌ها و... را به روی آنها باز کنیم گفت: امروز بخشی از اوقات دانش آموزان در فضای مجازی صرف می‌شود که علاوه بر فرصت‌هایی که دارد، تهدیدهایی نیز به دنبال دارد. لازم است دانش آموزان با این خطرات فضای مجازی از طریق تشکل‌های دانش آموزی آشنا شوند، اما اگر فضا و امکانات نداشته باشند این اتفاق رخ نمی‌دهد. با سخنرانی کردن این اتفاقات رخ نمی دهد.
وزیر آموزش و پرورش افزود: تمام برنامه‌های سازمان دانش آموزی باید تقویت کننده هویت ایرانی اسلامی باشد، زیرا علت تشکیل آن آشنایی دانش آموزان با هویت اسلامی ایرانی شان است. اگر برنامه ای را اجرا و دریافتیم که دانش آموزان را به این سمت هدایت نکرده یعنی به ضد خودش تبدیل شده است. باید صیانت کنیم این اتفاق کمتر رخ دهد.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

صفتى که جامع تمام عیب‌هاست
بخیل‌ کسی‌ است‌ که‌ حاضر نیست‌ از مال‌، علم‌ و سایر نعمت‌هایی که‌ خدا به‌ او عطا کرده‌ در جایی‌ که‌ عقل‌ و شرع‌ آن‌ را مطلوب‌ می‌داند انفاق‌ کند و دیگران‌ را از آن‌ نعمت‌ بهره‌مند کند.
هاشمی تابع تصمیمات دولت شد
محسن هاشمی در همایش شورایاری‌ها تاکید کرد: تاکنون، تصمیمی از سوی وزارت کشور یا دولت برخلاف این موضوع به ما ابلاغ نشده و این انتخابات روز چهارم مرداد برگزار می‌شود.
واکنش حماس به دیدار صمیمانه وزیر خارجه بحرین با همتای صهیونیستش
حماس به دیدار صمیمانه وزیر خارجه بحرین با همتای صهیونیستش واکنش نشان داد.
آذری جهرمی: رویای ایران هوشمند در حال تحقق است
ایتنا - در این بزرگترین رویداد فناوری اطلاعات کشور هیئت‌های مختلفی از کشورهای چین، آذربایجان، عراق، ارمنستان، روسیه، ترکیه، قطر و افغانستان حضور دارند.
ارایه ٨۴ سرویس دفاتر خدمات الکترونیک شهر در الکامپ 25
ایتنا - مدیرعامل موسسه فناوران شهر از ارائه خدمات در میز خدمت الکترونیک شهرداری تهران در نمایشگاه الکامپ ۲۰۱۹ خبر داد و گفت: تمامی ۸۴ سرویس دفاتر خدمات الکترونیک شهر در الکامپ ۲۰۱۹ قابل ارائه است.
آیا ارز می‌تواند تک نرخی باشد؟
بطور خاص درباره ایران ، با توجه به جنس، کیفیت، اندازه، منشا، مصرف و دهها پارامتر دیگر، نرخ برابری ریال با ارز خارجی، قیمتهای متفاوتی در آن واحد قابل طرح است.
حاشیه‌هایی از الکامپ بیست و پنجم از نگاه خبرنگار ایتنا
ایتنا - گزارش اختصاص خبرنگار ایتنا را از روز اول و دوم نمایشگاه بین‌المللی الکامپ بیست و پنجم بخوانید.
استقلال با 3 بازیکن تکمیل می‌شود
تیم فوتبال استقلال جزو اولین تیم هایی بود که تمرینات خود را برای شروع لیگ هجدهم آغاز کرد اما کمبود بازیکن مشکلی بود که از روز اول در تمرینات آبی پوشان وجود داشت.
امیدوارم باز هم به تیم ملی دعوت شوم
مهدی امینی، دروازه‌بان تیم فوتبال پیکان تأکید کرد که در فصل جدید لیگ برتر رقابت سختی با وحید شیخ‌یسی خواهد داشت.
رونمایی از نسخه موبایلی پرونده سلامت الکترونیکی
ایتنا - نسخه موبایلی پرونده سلامت الکترونیکی با حضور «حمیدرضا صفی‌خانی» رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت و «پیرحسین کولیوند» رئیس سازمان اورژانس کشور در نمایشگاه الکامپ رونمایی شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ابراهیمی: حالا پرسپولیس سروش را نمی‌خواهد!
مربی پیشین پرسپولیس با اشاره به قرار گرفتن نام سروش رفیعی و شایان مصلح در لیست مازاد این تیم، گفت: نباید گابریل کالدرون و کادر فنی پرسپولیس را در تنگنا قرار داد.
بهاره رهنما در چالش پیری- عکس
بهاره رهنما با این عکس در چالش پیری شرکت کرد.
آنچه که والدین باید برای تغذیه سالم کودکان بدانند
یک روانشناس گفت: برخی از والدین برای تشویق فرزند خود از فست‌فود‌ها و تنقلات صنعتی به‌عنوان جایزه استفاده می‌کنند، اما تعیین این خوراکی‌های مضر به‌عنوان جایزه موجب ارزش‌سازی غلط در ذهن کودک می‌گردد.
پیروانی: کی‌روش تنگ‌نظر و حسود بود!
سرمربی پیشین فجر سپاسی شیراز گفت: کی روش با فریبکاری دنبال ایجاد نفاق میان طرفداران فوتبال بود و تا از ایران رفت، به فیفا شکایت برد.