انتقاد "بطحائی" از دستگاه‌هایی که امکاناتشان را به دانش‌آموزان نمی‌دهند

10:27 ۸ روز و ۱ ساعت پیش ایسنا 129 0
انتقاد ˮبطحائیˮ از دستگاه‌هایی که امکاناتشان را به دانش‌آموزان نمی‌دهند

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه یکی از مهمترین نگرانی‌های جامعه ما در معرض خطر قرار گرفتن هویت فرزندان ماست گفت: دشمنان روش‌های مختلفی برای گرفتن هویتمان از ابتدای انقلاب بکار گرفته‌اند و آن را ادامه می‌دهند؛ ماموریت مهم سازمان دانش آموزی تعمیق هویت، ارزش‌ها و باورهای ماست.

ایسنا

به گزارش ایسنا، سیدمحمد بطحایی در آیین گرامیداشت بیستمین سالروز تاسیس سازمان دانش آموزی که در تالار فرهنگ برگزار شد با بیان اینکه در روزهای پایانی کلاس درس و شروع فصل امتحانات هستیم گفت: باید از این فرصت استفاده و به تک تک همکارانم خداقوت بگویم که علیرغم برخی ناملایمات که به آموزش و پرورش وارد می‌شود، تمام توان خود را گذاشته‌اند تا رسالت خویش را به بهترین نحو انجام دهند.
وی افزود: یکی از مهمترین کارکردهای آموزش و پرورش، حوزه آشنایی و شناخت دانش آموزان با امور اجتماعی و جامعه پذیری و یادگیری مهارت های اجتماعی است.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دانش آموزان طی دوران دانش آموزی و رشد خود، باید با باورها و ارزش‌های جامعه خود آشنا شوند و از آن نگهداری و حفاظت کنند گفت: بحث ما در این دوره، جدی گرفتن مباحث پرورشی در مدارس است و دانش آموزان باید با مهارت‌هایی آشنا شوند که بواسطه آن مولفه های هویتی خود را بشناسند و از آن صیانت کنند.
بطحایی ادامه داد: یکی از مهمترین نگرانی‌های جامعه ما در معرض خطر گرفتن هویت فرزندان ماست. دشمنان ما روش‌های مختلفی برای گرفتن این نشانه‌های هویتی از ابتدای انقلاب بکار گرفته‌اند و ان را ادامه می‌دهند. ماموریت مهم سازمان دانش آموزی تعمیق هویت و ارزش‌ها و باورهای ماست.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه یکی از اقدامات موثر برگزاری اردوهای مختلف است گفت: متاسفانه توجه ما در آموزش و پرورش به موضوع بسیار مهم پرورشی کمتر شده است و باید این امر در سازمان دانش آموزی تقویت شود. بخش مهمی از انرژی دانش آموزان را صرف آموزش می‌کنیم.
وی افزود: جامعه ای که بخواهد به این هدف برسد باید دار و ندارش را برای جامعه پذیری فرزندانش هزینه کند نه اینکه در سازمان دانش آموزی و دیگر تشکل‌ها در مضایق شدید کمبود امکانات باشند، این در حالی است که دستگاه‌های و ارگان‌های بزرگ چون شهرداری ها و... امکانات خودشان را برای خودشان نگه داشته‌اند و در برخی ایام سال هم بدون استفاده باقی می‌ماند.
بطحایی با تاکید بر اینکه امروز است که باید روی فرزندان این مرز و بوم سرمایه‌گذاری کنیم و در ورزشگاه‌ها و اماکن ورزشی، اردوگاه‌ها و... را به روی آنها باز کنیم گفت: امروز بخشی از اوقات دانش آموزان در فضای مجازی صرف می‌شود که علاوه بر فرصت‌هایی که دارد، تهدیدهایی نیز به دنبال دارد. لازم است دانش آموزان با این خطرات فضای مجازی از طریق تشکل‌های دانش آموزی آشنا شوند، اما اگر فضا و امکانات نداشته باشند این اتفاق رخ نمی‌دهد. با سخنرانی کردن این اتفاقات رخ نمی دهد.
وزیر آموزش و پرورش افزود: تمام برنامه‌های سازمان دانش آموزی باید تقویت کننده هویت ایرانی اسلامی باشد، زیرا علت تشکیل آن آشنایی دانش آموزان با هویت اسلامی ایرانی شان است. اگر برنامه ای را اجرا و دریافتیم که دانش آموزان را به این سمت هدایت نکرده یعنی به ضد خودش تبدیل شده است. باید صیانت کنیم این اتفاق کمتر رخ دهد.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

رانش، مهمان ناخوانده روستاهای کوهستانی شرق گلستان
گنبدکاووس - ایرنا - بارندگی بی سابقه در روزهای پایانی سال گذشته در شرق گلستان علاوه بر جاری کردن سیلاب مهیب، رانش زمین و تخریب منازل روستاییان در مناطق کوهستانی شرق گلستان را همچون مهمانی ناخوانده به مردم این دیار تحمیل کرد؛ مهمانی که گویی به آسانی سر رفتن ندارد.
شهر انار این «خوشه» را می خواهد
ساوه - ایرنا - معروف است که شانس یک بار در خانه آدم را می زند که اگر با گشاده رویی و به موقع درب را گشودی همراهت می شود در غیر اینصورت مثل معروف «لگد به بخت خود زدن» مصداق می یابد.
سخنگوی شورای تهران: برخی شهرداران مناطق به مشکلات مردم توجه ندارند
تهران- ایرنا- علی اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بی توجهی برخی شهرداران مناطق نسبت به حل مشکلات شهروندان در توئیتر خود نوشت: شورا و شهردار در برابر بی توجهی به مشکل شهروندان تسامح نخواهند کرد.
تیم داری شهرداری بوشهر مغایر برنامه ششم توسعه نیست
بوشهر- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: تیم داری شهرداری در لیگ برتر نمی تواند به عنوان مغایر برنامه ششم توسعه تلقی شود.
2 تن مواد مخدر در غرب استان تهران کشف شد
تهران- ایرنا- فرمانده انتظامی غرب استان تهران گفت: در دو عملیات جداگانه دو تن و 293 کیلوگرم مواد افیونی کشف و در این رابطه چهار سوداگر مرگ دستگیر شد.
ضرب زخمه ناکوک بر گوش مدرسه
شیراز- ایرنا- پخش کلیپ رقص و همراهی کودکان و نوجوانان با ترانه‌ای سخیف و نامناسب در یک ماه گذشته واکنش‌های بسیاری را برانگیخت؛ اما در این میان معلمان و درددل آن‌ها از نحوه تربیت کودکان و فشار‌های منفی اجتماع و گاه خانواده‌ها ناشنیده مانده است.
2120 میلیارد ریال به کشاورزی بوشهر اختصاص یافت
بوشهر- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: 2هزار و 120میلیارد ریال اعتبار رهاورد سفر اسفند ماه سال گذشته رئیس جمهوری و هیات دولت برای بخش کشاورزی این استان است.
پایانی بر کابوس سقف های لرزان در منطقه مرزی راز و جرگلان
بجنورد - ایرنا - تخریب خانه های خشت و گلی در رازوجرگلان خراسان شمالی بیش از حد انتظار بود. سقف های لرزانی که برخی از خانوارهای روستایی را در پناه گرفته بود با غرش رعد و جاری شدن سیل از هم گسست و شمار زیادی از آنها تاب نیاورده و بر زمین ریخت.
تکاپوی مسئولان قم برای ساماندهی بازار رمضان
قم- ایرنا - ساماندهی بازار به منظور تدارک مایحتاج مردم درماه مبارک رمضان و پاسخگویی به برخی نارضایتی های شهروندان قمی ، جزء اولویت های کاری مسئولان استان دراین ایام شده، بطوریکه با برگزاری جلسات مختلف به دنبال اجرایی کردن راهکارهایی هستند تا برای شهروندان و زائران حرم مطهر حضرت معصومه(س) رضایتی نسبی ایجاد شود.
سهیم شدن چاپخانه داران در ارز دولتی؛ آری یا نه؟
مشهد- ایرنا- کمبود کاغذ و گرانی آن در بازار آزاد، فعالیت چاپخانه داران خراسان رضوی را به شدت مختل کرده به نحوی که اغلب آنها به مرز تعطیلی رسیده اند و دست نیاز خود را به سوی دولت برای داشتن سهمی از کاغذ با ارز 4200 تومانی دراز کرده اند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فرکی: تاج قبول شد، کی‌روش ۵ می‌گیرد- بدون سایپا و پیکان فوتبال دست کاسب‌ها می‌افتد
سرمربی پیکان معتقد است اگر دو باشگاه سایپا و پیکان نباشند فوتبال در اختیار کسانی می‌افتد که به دنبال کاسبی هستند تا درآمدی برای خود هستند.
توصیه‌های غذایی برای افراد دیابتی
یکی از دغدغه‌های رایج پس از تشخیص ابتلا به دیابت، انتخاب نوع رژیم غذایی سالم و مناسب برای افراد دیابتی است.
لابی جنگ طلب در آمریکا به دنبال جنگی جدید در خاورمیانه است
اسلام آباد - ایرنا - برخی از روزنامه های پاکستان روز دوشنبه با انتقاد از رویکرد لابی جنگ طلب در آمریکا برای ایجاد درگیری در خاورمیانه، نوشتند: جامعه جهانی باید متوجه باشد که کدام کشور متجاوز و کدام برای دفاع از خود وارد میدان می شود.
سئول:جنگ تجاری چین و آمریکا اقتصاد کره جنوبی را نابود می کند
تهران - ایرنا - وزیر اقتصاد کره جنوبی همزمان با افزایش اختلافات تجاری میان آمریکا و چین اعلام کرد که افزایش این تنش ها می تواند به صورت جدی بر اقتصاد کره جنوبی تاثیر گذاشته و آن را نابود کند.
صدور احکام کارگزینی و افزایش حقوق سال ۹۸ فرهنگیان
این ناظم برای شاگردانش صبحانه آماده می‌کند
چگونگی دریافت مجوز تأسیس مدارس آموزش از راه دور
ابلاغ بخشنامه درس کارآموزی-کارورزی پایه‌های یازدهم و دوازدهم در تابستان
کسری نیروی آموزش و پرورش در مهر۹۸- کلاسی بدون معلم نمی‌ماند
مدارس به شادی‌های کودکانه جهت دهند
علت عدم افزایش۴۰۰ هزار تومانی حقوق برخی معلمان-حکمی اصلاح نمی‌شود
نقدی بر بگیر و ببندها پس از انتشار کلیپ‌های پرحاشیه از مدارس- ضعف معاونت پرورشی
ارزیابی‌ کلاسی، جایگزین مناسبی برای امتحان
رایزنی مجدد با وزیرعلوم برای اختصاص سهمیه خاص کنکور به دانش‌آموزان مناطق سیل زده