آمریکا هر روز بی اعتبارتر می شود

13:03 ۹ روز و ۱۰ ساعت پیش ایرنا 154 0
آمریکا هر روز بی اعتبارتر می شود

مسکو - ایرنا - رئیس جنبش سیاسی ضدجهانی سازی (آنتی گلوبال) در روسیه معتقد است که دونالد ترامپ در تعیین سیاست های آمریکا فقط به منافع زودگذر می نگرد و اهمیتی به نقض توافقات بین المللی نمی دهد بنابراین تا زمانی که او در قدرت است آمریکا هر روز بی اعتبارتر خواهد شد.

ایرنا

«آلکساندر ایونوف» روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه آمریکا با سیاست های نسنجیده ترامپ در منطقه خاورمیانه تنها می ماند، اظهار داشت: قراردادن نام سپاه در فهرست گروه های تروریستی نشانه اقدامات نابخردانه ترامپ در دوران ریاست جمهوری است.
وی گفت: متاسفانه دولت آمریکا این درک را ندارد که سپاه بخشی از تشکیلات سیاسی و نظامی حکومت ایران است که در امور اجتماعی این کشور هم مشارکت دارد.
ایونوف تصریح کرد: تروریست خواندن سازمانی که امروز با تروریست ها در سوریه به صورت بی امان مبارزه می کند تنها با هدف تنش آفرینی در جهت حمایت از اسراییل صورت می گیرد.
وی ادامه داد: امروز بسیاری می دانند که آمریکا به دنبال ایجاد تنش در خاورمیانه است و حتی عربستان متحد نزدیک آمریکا رویکرد خود را در قبال روسیه وچین تغییر داده و تلاش می کند به آنها نزدیکتر شود.
وی افزود: امروز وضعیت جهان تغییر کرده است به شکلی که شاهدیم آمریکا به عنوان کشوری که با فناوری های پیشرفته و سرمایه گذاری دیگران را به سوی خود می کشید در رفتار خود تغییرات بنیادین ایجاد کرده است.
ایونوف خاطرنشان کرد: تا چند سال پیش هیچکس تصور نمی کرد قطر با ایران روابط و همکاری های گسترده ای داشته باشد اما امروز این دو کشور با یکدیگر تعاملات خوبی دارند حال آنکه بزرگترین پایگاه منطقه ای آمریکا در در دوحه قرار دارد.

** نفرت از سیاست های آمریکا در سطح جهانی افزایش یافته است
ایونوف با بیان اینکه بسیاری در جهان از سیاست های آمریکا به دلیل ماهیت خصمانه آن نفرت دارند، اظهار داشت: به رسمیت شناختن ارتفاعات جولان به عنوان بخشی از قلمرو اسراییل آمریکا را بیش از هر زمانی منفور کرده است.
به گفته وی، اگر همه پرسی در سطح جهانی برگزار شود معلوم خواهد شد تا چه اندازه مردم جهان از سیاست ها و اقدامات آمریکا خسته و بیزار هستند.
وی افزود: جامعه جهانی تصمیم خود را درباره مالکیت این بلندیها به نفع سوریه با صدور قطعنامه ای در شورای امنیت گرفته است و اقدام ترامپ نمونه روشن دیگری از نقض قطعنامه های سازمان ملل به حساب می آید.
ایونوف خاطرنشان کرد: آمریکای ترامپ نشان داده است کوچکترین اهمیتی به اسناد و توافقنامه های بین المللی نمی دهد و هر زمان که به نفع خود بداند توافقات را کنار می گذارد.
رئیس جنبش سیاسی ضدجهانی سازی در روسیه هدف از مطرح کردن موضوع به رسمیت شناختن مالکیت اسراییل بر بلندی های جولان از سوی ترامپ را کسب حمایت لابی یهودی در آمریکا خواند.
وی افزود: ترامپ برای دور دوم ریاست جمهوری آماده می شود و برای کسب کرسی رئیس جمهور نیاز به حمایت گسترده اسراییل و یهودیان آمریکا دارد بنابراین منافع آمریکا را فدای اسراییل می کند.
وی ادامه داد: در مساله انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به اورشلیم (قدس اشغالی) نیز ترامپ بیشتر از تامین منافع آمریکا به جلب حمایت اسراییل و یهودیان آمریکا فکر می کرد.
کارشناس ارشد امور سیاسی روسیه در مجموع معتقد است که سیاست ها و اقدامات جانبدارانه آمریکا به نفع اسراییل باعث شده است که واشنگتن نقش میانجی در حل مسائل خاورمیانه را از دست بدهد.
ایونوف گفت: مردم فلسطین و سایر کشورهای خاورمیانه آمریکا را به عنوان کشوری بی طرف به رسمیت نمی شناسند و حتی آن را متحد نزدیک اسراییل می دانند که همواره در مناقشات میان اعراب و اسرائیل طرف تل آویو را می گیرد.
وی افزود: امروز بسیاری از نقش آمریکا در سراسر جهان انتقاد می کنند و اقدامات یکجانبه این کشور و نقض پی در پی قطعنامه های شورای امنیت را محکوم می کنند و به نظر می رسد دست کم تا زمانی که ترامپ بر اریکه قدرت است، هر روز شاهد بی اعتباری بیشتر آمریکا خواهیم بود.
اروپام*391*1346*


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

خاورمیانه
خاورمیانه

آخرین اخبار

سه عضو یک خانواده کرمانشاهی به علت نامعلومی فوت کردند
کرمانشاه- ایرنا- معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه، از مرگ یک خانواده سه نفره در شهر کرمانشاه به علت نامعلوم خبر داد.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا: امنیت درمناطق سیل زده خوزستان برقرار است
اهواز - ایرنا - رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: نظم و امنیت مناطق سیل زده خوزستان، اردوگاه های اسکان سیل زدگان و کاروان های حامل کمک های مردمی با تدابیر خوبی که اندیشیده شده به بهترین شکل برقرار است.
سرمربی نساجی مازندران:بازیکنان استقلال خوزستان دونده تراز ما بودند
اهواز - ایرنا - سرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران گفت: انتظار داشتم امروز بازی بهتری به نمایش بگذاریم اما بازیکنان استقلال خوزستان دونده تر از ما بودند و در دقایقی از بازی بهتر کار کردند.
توسعه مشاغل خرد راه حل جلوگیری از بیکاری کارگران است
یزد - ایرنا - وزیر پیشین تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران بر زندگی مزد بگیران ثابت تاثیر دارد و بیشترین فشار را به آنها تحمیل می‌کند، گفت: اشتغال و جلوگیری از بیکاری کارگران با توسعه مشاغل خرد ممکن است.
سرمربی استقلال خوزستان:بهتر از نساجی بودیم ،حقمان برد بود
اهواز - ایرنا - سرمربی تیم استقلال خوزستان گفت: در بازی مقابل نساجی مازندران برتر از حریف بودیم و حقمان پیروزی در این دیدار بود.
هفت هزار واحد صنعتی در کشور به چرخه تولید بازگشتند
اراک - ایرنا - معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: هفت هزار واحد تولیدی تعطیل از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون به چرخه تولید بازگشتند.
١١ مصدوم در تصادف اتوبان بهشت زهرا (س) تهران
تهران- ایرنا- تصادف در اتوبان بهشت زهرا (س) تهران ١١ مصدوم به جا گذاشت.
مرد ریگانی تنها دارایی اش را به سیل زدگان هدیه داد
کرمان - ایرنا - مرد روستایی اهل شهرستان ریگان از توابع استان کرمان تنها سرمایه اش که یک گاو بود را فروخت و پول آن را برغم داشتن فرزندی بیمار به سیل زدگان خوزستان اهدا کرد.
سرپرست استانداری توجه بیشتر دولت به اولویتهای گلستان را خواستار شد
گرگان - ایرنا - سرپرست استانداری گلستان با ابراز گلایه از تخصیص دیرهنگام اعتبار برای پروژه های اولویت دار استان همچون سدهای نرماب و آقدکش خواستار تغییر این رویه به منظور مهار سیلاب ها شد.
کنکور، مانعی نهادی در مقابل ایجاد تحول عمیق در مدارس است
ارومیه - ایرنا - معاون پژوهش و برنامه ریزی وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: کنکور، یک مانع نهادی در مقابل ایجاد تحول عمیق در مدارس است و برنامه های سند تحول را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مشمولان دریافت «وام ازدواج» از صندوق بازنشستگی کشوری
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از پرداخت وام ۲۰ میلیون تومانی ازدواج برای فرزندان بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد.
افشای طرح شکست خورده ترامپ برای اعزام نیرو به سوریه
تهران- ایرنا- روزنامه وال استریت ژورنال امروز (پنجشنبه) افشا کرد که دونالد ترامپ سال گذشته از 21 کشور متحد آمریکا برای اعزام نیرو به سوریه درخواست کمک کرده بود اما با مخالفت نیمی از آنان روبرو شد.
از «برادر جان» پربازیگر تلویزیون چه خبر؟
همزمان با ادامه تصویربرداری سریال «برادر جان»، مراحل فنی این مجموعه در حال انجام است.
جامعه کارگری کشور با آرمان های امام(ره) تجدید میثاق کرد
شهرری- ایرنا- جامعه کارگری کشور، اعضای شوراهای اسلامی کار و جمعی از تشکل های کارگری امروز (پنجشنبه) در اولین روز از هفته کار و کارگر با آرمان های والای امام خمینی(ره) تجدید بیعت کردند.
پیام ظریف به وزیر خارجه اردن
امان-ایرنا- محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پیام مکتوبی را برای ایمن الصفدی وزیر امورخارجه اردن ارسال کرد.
تل آویو فرودگاهمان را بزند، فرودگاهش را می‌زنیم
آزار جنسی هزاران کودک در اردو‌های پیشاهنگی سراسر آمریکا
افشای هویت مغز متفکر حملات سریلانکا- عکس
۱۲۹۱ غیرنظامی قربانی حملات ائتلاف آمریکایی در سوریه و عراق
شرکت رژیم صهیونیستی در نمایشگاه «اکسپو دبی»
آدمکشی در انگلیس رکورد زد
ویزای روسی برای جدایی طلبان اوکراینی و مناقشه جدید اروپا و روسیه
دو بازیگر روس، مکرون را سر کار گذاشتند
استعفای وزیر دفاع سریلانکا به دلیل حملات تروریستی اخیر
احتمال میانجی‌گری روسیه بین محور عربستان سعودی با قطر