نام هنرمندان بر خیابان های پایتخت؛ از شجریان تا نصیریان

12:10 ۶ روز و ۱۳ ساعت پیش ایرنا 54 0
نام هنرمندان بر خیابان های پایتخت؛ از شجریان تا نصیریان

تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران امروز(سه شنبه) مصوب کردند که برخی خیابان های پایتخت به نام هنرمندان معاصر ازجمله استادان محمدرضا شجریان، علی نصیریان، محمدعلی کشاروز، غلامحسین امیرخانی، داود رشیدی و عزت الله انتظامی نامگذاری شود.

ایرنا

به گزارش ایرنا در جلسه یکصد و سی و ششمین این شورا، بلوار فلامک جنوبی و شمالی واقع در محدوده شهرک قدس در منطقه 2 شهرداری به نام استاد شجریان نامگذاری می شود.
همچنین خیابان سپند در محدوده اقدسیه منطقه یک به نام عزت الله انتظامی و نیز خیابان معارف واقع در محدوده اوین منطقه 2 به نام داود رشیدی نامگذاری خواهد شد.
اعضای شورای اسلامی شهر تهران همچنین مصوب کردند خیابان 24متری محدوده سعادت آباد به نام محمدعلی کشاورز، خیابان کوکب در محدوده شهرآرا به نام غلامحسین امیرخانی و خیابان نیلوفر محدوده اختیاریه منطقه 3 نیز به نام پیشنهادی علی نصیریان نامگذاری شود.
همچنین اعضای شورای شهر در ادامه با 17 رای با نامگذاری کوچه رهبری در محدوده دزاشیب به نام پیشنهادی سیمین دانشور و کوچه دوازدهم در محدوده زرافشان شمالی به نام پیشنهادی علی معلم(با حفظ شماره ) موافقت کردند.
سیدمحمود میرلوحی عضو شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی تغییر نام خیابان 24 متری سعادت آباد به نام استاد شجریان اظهارداشت: پیشنهاد می‌کنیم اسامی بزرگان و برجستگان کشور در زمان حیات آنان در خیابان‌ها و کوچه‌ها نقش ببندد.
وی گفت: نباید منتظر باشیم بزرگان و شخصیت های فرهنگی و علمی و خدوم کشور از دست بروند و سپس نسبت به نامگذاری مکانی به نام آنان اقدام کنیم.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: اگر برخی اعضای شورای شهر با نامگذاری ها مخالفت می‌کنند به معنای این نیست که با اصل موضوع مخالف هستند.
میرلوحی اظهارداشت: اعضای شورای شهر می خواهند مردم در برخی موارد دچار مشکل نشوند.

**نامگذاری دیگر اماکن و خیابان ها
همچنین با مصوبه اعضای شورای شهر بازار میوه و تره بار فدک در محدوده نارمک منطقه 8 به نام گلستان، کوچه شریعتی در محدوده دستواره به نام جدید پیشنهادی شهید محمد شکوهی در منطقه 17 شهرداری تهران و کوچه پنجم در محدوده برادران حسنی به نام شهید محمد رهنما (با حفظ شماره) نامگذاری خواهد شد.
با رای اعضای شورا در منطقه 19شهرداری تهران کوچه بی نام در محدوده شکوفه به نام گل آوا، در منطقه 20 کوچه فرعی یکم در محدوده بلوار شهید آوینی به نام شهید محمدحسن سالاری(با حفظ شماره) و در منطقه 22 بلوار بی نام (ادامه بلوار شهید مظفر) در محدوده شهید مظفر به نام شهید مظفر، نامگذاری می شود.
اعضای شورای شهر همچنین مصوب کردند در منطقه 2شهرداری تهران، خیابان یکم زرافشان شمالی در محدوده بلوار ایوانک به نام پیشنهادی جدید دکتر علی اصغر خدادوست(با حفظ شماره)، در منطقه 4 خیابان شهید پایدارفر در محدوده گیلان به نام فرهنگستان و در منطقه 5 ایستگاه مترو شهدای کن در محدوده کوهسار به نام ایستگاه مترو کوهسار نامگذاری شود.
همچنین در منطقه 5 شهرداری تهران، کوچه نگارستان غربی در محدوده جنت آباد به نام شهید بهزاد اقبال زاده، در منطقه 5 کوچه نگارستان شرقی در محدوده جنت آباد به نام نگارستان و در منطقه 7 خیابان بی نام در محدوده دماوند به نام شهید عباس یزدان پناه نامگذاری می شود.
در منطقه 15شهرداری تهران نیز کوچه جباری در محدوده اتابک به نام شهید لازم غمیلویی، در منطقه 19 کوچه هفتم واقع در محدوده تندگویان به نام شهید علی محمد محمدی(با حفظ شماره )، در منطقه 20 میدان بی نام واقع در محدوده شهید بهشتی به نام بهشتی و کوچه چهارم حسینی واقع در محدوده شهرک گلها به نام آتش نشان شهید بهنام میرزاخانی نامگذاری می شود.
کوچه بن بست اول واقع در محدوده اقدسیه نیز به نام شهید محمدعلی ریاحی نامگذاری خواهد شد.
بر اساس این گزارش ، کوچه بن بست بی نام واقع در محدوده اقدسیه به نام باغ معین، کوچه هفتاد و یکم واقع در محدوده تهرانسر به نام شهید علی جوادیان(با حفظ شماره )، کوچه 51 شرق واقع در این محدوده به نام شهید افسرصغری (با حفظ شماره )، کوچه بیستم همین محله به نام شهید حمید محمد غریبان(با حفظ شماره ) و کوچه یازدهم نیز واقع در محدوده تهرانسر به نام شهید مجید فیروزیان(با حفظ شماره ) نامگذاری می شود.
بازار میوه و تره بار بی نام در محدوده سلیمانی به نام قزوین، بازار میوه و تره بار بی نام در محدوده قیام به نام قیام، بازار میوه و تره بار بی نام در محدوده ایران نیز به نام ایران نامگذاری خواهد شد.
بنا بر مصوبه اعضای شورای شهر تهران بن بست منصور در محدوده مقدس اردبیلی به نام یحیی مافی نامگذاری می شود.
تهرام/7244//1348/ 1008


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

ساير حوزه ها
ساير حوزه ها

آخرین اخبار

نخست وزیر پاکستان به مقام شامخ امام راحل ادای احترام کرد
شهرری- ایرنا- نخست وزیر پاکستان و هیات همراه دوشنبه شب با حضور در مرقد مطهر امام خمینی (ره)، به مقام شامخ بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ادای احترام کردند.
برخورد مینی بوس با تریلی در مشهد 12 مصدوم داشت
مشهد - ایرنا - معاون عملیات سازمان آتش نشانی مشهد گفت: در پی برخورد تریلی با مینی بوس در حوالی شهرک نیرو هوایی مشهد 12 نفر مصدوم شدند.
سفیر قزاقستان: ایران اقتصادی ترین مسیر به دریای آزاد است
گرگان - ایرنا - سفیر قزاقستان در ایران گفت که ایران اقتصادی ترین مسیر کشورهای آسیای میانه و حوزه خزر به ویژه قزاقستان برای دسترسی به دریای آزاد بوده و با جدیت پیگیر استفاده از این ظرفیت هستیم.
کیش برای میزبانی نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت آماده است
کیش – ایرنا- دبیر هفتمین نشست منطقه ‌ای مجمع جهانی سلامت گفت: جزیره کیش برای میزبانی این رویداد مهم با حضور مهمانان ایرانی و خارجی آماده است.
دولت به ازای هر هکتار 5 میلیون تومان به خسارت دیدگان کمک بلاعوض می کند
تهران - ایرنا - معاون اقتصادی و برنامه ریزی وزارت جهاد و کشاورزی گفت: دولت به ازای هر هکتار پایه به خسارت دیدگان پنج میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می کند.
دریابانی کیش هفت تُن ماهی و آبزیان غیرمجاز را توقیف کرد
کیش- ایرنا-فرمانده انتظامی کیش گفت: ماموران دریابانی این جزیره موفق به توقیف هفت ماهی وآبزیان غیر مجازاز یک فروند شناور شدند.
هواشناسی خراسان رضوی نسبت به آبگرفتگی معابر استان هشدار داد
مشهد - ایرنا - هواشناسی خراسان رضوی روز دوشنبه با صدور اطلاعیه ای نسبت به بارندگی شدید، احتمال آبگرفتگی معابر و ایجاد روان آب به ویژه در نیمه شمالی این استان هشدار داد.
جاده اردبیل - آستارا بر اثر رانش زمین  بسته شد- تلاش پنج گروه راهداری برای بازگشایی راه
اردبیل - ایرنا- گروه های راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل در تلاش برای بازگشایی جاده اردبیل - آستارا هستند که عصر دوشنبه بر اثر رانش زمین در منطقه آقچای آستارا بسته شده است.
شهردار تهران: روز زمین، شنیدن ندای طبیعت است
تهران ـ ایرنا ـ شهردار تهران در پیامی به مناسبت روز زمین گفت: در این روز فعالان محیط زیست هر سال با صدایی رساتر ضرورت توجه به زمین و طبیعت که حیات و ممات ما به آن وابسته است، را یادآور می‌شوند.
وزیر کشور: 9 هزار میلیارد تومان کمک بلاعوض به مردم پرداخت می شود
تهران - ایرنا - وزیر کشور با بیان اینکه کل خسارت سیل اخیر 35 هزار میلیارد تومان است، گفت: از این میزان حدود ۹ هزار میلیارد تومان کمک بلاعوض به مردم پرداخت می شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

رییس کانون وکلای دادگستری مرکز: مصباح اسکویی مرد اخلاق و قانون بود
رییس کانون وکلای دادگستری مرکز با بیان اینکه اسماعیل مصباح اسکویی عضو چندین دوره از هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز، مرد اخلاق و قانون بود، گفت: مراسم تدفین این وکیل دادگستری فردا ( یکشنبه) در شهر تبریز برگزار می‌شود.
2 کرامت حضرت علی اکبر(ع) که از آن بی خبرید
حجه الاسلام والمسلمین علیرضا توحیدلو؛ روایتی خواندنی درباره کرامت حضرت علی اکبر(ع) را بیان کرده اند، که در ادامه می خوانید.
پروژه‌های رفاهی -ورزشی دانشگاه قم به بهره‌برداری رسید
پروژه‌های رفاهی -ورزشی دانشگاه قم با حضور رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم افتتاح شد.
مسابقات بین المللی تنیس آی تی اف جونیورز  در اصفهان آغاز شد
اصفهان - ایرنا - مسابقات بین المللی تنیس آی تی اف جونیورز2019 « ITF juniors 2019 » با حضور 80 تنیسور ایرانی و خارجی روز شنبه در باشگاه تنیس آپادانا ورزشگاه 22 بهمن اصفهان آغاز شد.
معاون نخست وزیر روسیه راهی سوریه شد
مسکو - ایرنا - معاون امور نظامی نخست وزیر روسیه برای دیدار با بشار اسد و بررسی آخرین تحولات میدانی سوریه راهی دمشق شد.
نمایشگاه عکس جشنواره فیلم، فیلمنامه و عکس قزوین افتتاح شد
جشنواره وارش با چهار نمایشگاه تجسمی کلید می خورد
ستایش سینماگران از استاد پیشکسوت تصویرگری
شمارش معکوس برای اتمام «سوم آذرشهر»
علی‌اکبر صادقی میراث‌دار هنر اساطیر ایران است
گفتگوی نویسنده فیلمنامه «راننده تاکسی» با رسانه‌های ایرانی
نقش تهیه‌کننده در فیلم ترکیبی از مادر، دوست و منتقد است
- در سینما و تئاتر چه خبر است؟-
«موتورسیکلت» سوژه شد
اعلام اسامی فیلم‌های آذربایجان در جشنواره‌ی ˮوارشˮ