پایان ماه‌ عسل د ر اولدترافورد!

10:32 ۷ روز و ۱۳ ساعت پیش قدس 54 0
پایان ماه‌ عسل د ر اولدترافورد!

سوال کلیدی که در خصوص شکست ۱-۰ منچستریونایتد از بارسلونا در چهارشنبه گذشته و حتی پیروزی ۲-۱ اما بی روح و نه چندان قانع کننده مقابل وستهام در این هفته مطرح می شود این اســت که آیا اگر ژوزه مورینیو همچنان به جای اوله گنار سولسشر سرمربی یونایتد بود تفاوت خاصی وجود داشت؟

قدس

امیرمحمد سلطانپور/ سوال کلیدی که در خصوص شکست ۱-۰  منچستریونایتد از بارسلونا در چهارشنبه گذشته و حتی پیروزی ۲-۱ اما بی روح و نه چندان قانع کننده مقابل وستهام در این هفته مطرح می شود این اســت که آیا اگر ژوزه مورینیو همچنان به جای اوله گنار سولسشر سرمربی یونایتد بود تفاوت خاصی وجود داشت؟  اگر بخواهیم این سوال را بیشتر باز کنیم آیا مورینیو می توانست به گونه ای متفاوت عمل کند؟ در خصوص دیدار با بارســلونا باید بگوییم که شاید هیچ تفاوتی وجود نداشت.
 بارسلونا در هر شرایطی با داشتن بازیکنی مانند لیونل مسی و البته بازیکنان ستاره دیگر در پست های مختلف و حتی روی نیمکت، در مقابل یونایتد شانس باالتری برای صعود خواهد داشت. دست سولسشر برای ریختن و برنامه و نقشه در چنین بازی هایی کامال بسته است
.
 او خود را به درستی میراثدار آن فلسفه ای می داند که فرگوسن در یونایتد به همراه داشت و همینطور دستیار اصلی او یعنی مایک فیالن را نیز در کنار خود می بیند. سولسشر بارها در خصوص لزوم بازگشت یونایتد به راه همیشگی اش صحبت کرده و بر این اساس آن ها نباید در هیچ مسابقه ای سر تعظیم فرود آورده، و مانند زمان فرگوسن برای هر بازی باید فقط برای کسب پیروزی به میدان بروند.
 این همان چیزی بود که طرفداران یونایتد باید می شنیدند تا آن ها را از روزهای بی انگیزگی و یکنواختی اواخر دوران مورینیو برهاند. اما در عمل همه چیز اینگونه پیش نمی رود.
 یونایتد در بازی مقابل بارسا از سه دفاع مرکزی دو مدافع کناری و دو هافبک دفاعی استفاده کرد و نتوانست به خواسته خود حتی کلین شیت دســت یابد. هر بازی که می گذرد بیشتر مشخص می شود که شیاطین سرخ در مقابل هر تیمی اینگونه بازی کرده و نمی تواند آن نیروی عظیم هجومی خود مانند زمان فرگوسن را آزاد کند
.
 آن ها تقریبا با همین ذهنیت، چه می خواهد تیم رقیبشان ولوز و واتفورد باشد یا پی اس جی و بارسلونا همینگونه به میدان می روند .
اما تفاوت بین مورینیو و سولسشر این است که این مرد نروژی بر خالف آقای خاص می تواند از زیر بار انتقادات قِسر در برود.
 اول به این خاطر که او به خاطر به ثمر رساندن گل پیروزی بخش در فینال لیگ قهرمانان اسطوره باشــگاه محسوب می شود و دوم اینکه او در هفته های اول حضور خود به عنوان سرمربی یونایتد بشدت خوش شانس بود. حاال که آن خوش شانسی ها کمرنگ می شود قرمزها کم کم به همان چیزی تبدیل شده اند که زیر نظر مورینیو بوده اند.
آن ها در شش بازی گذشته چهار بار بازنده بوده، از جام حذفی حذف شده در آستانه حذف از لیگ قهرمانان قرار گرفته و شانس آنچنان باالیی برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان فصل بعدی نیز ندارند. فصل آن ها تقریبا شبیه همان چیزی بود که پیش از آغاز انتظار آن را داشتیم، چه می خواست مورینیو و چه سولسشر سرمربی باشد
.
 یکی از عناصری که باعث شد سولسشــر در این چند بازی بد گذشته، خود را متفاوت جلوه دهد، پیروزی مقابل پی اس جی در پاریس بود. باخت ۲-۰ در بازی رفت با برد ۳-۱ آن هم در آن شرایط و در آخرین لحظات دقیقا شبیه به چیزی بود که در زمان فرگوسن یونایتد دائما آن را به انجام می رساند و بسیاری را امیدوار کرده که یونایتد به اصل جادویی خویش بازگشــته است.
 این پیروزی آنقدر زیبا بود که اد وودوارد مدیر اجرایی یونایتد را بر آن داشت که به خاطر روحیه خوبی که در اردوی شیاطین سرخ دیده می شد قراردادی سه ساله را تقدیم سولسشر کند .
در حــال حاضر یونایتــد مانند چند وقت گذشــته فقط روی هنرنمایی دخیا حساب می کنند. در زمان مورینیو نیز همینگونه نقشــه ویژه ای برای پیروزی وجود نداشــت و همچنان برای سولسشر اینگونه به نظر می رسد که قراراست کدام روی سکه خود را به آن ها نشان دهد: یا توپ به درون دروازه می رود و یا دخیا مانند بازی این هفته مقابل وستهام یک مهار فوق العاده دارد؛ اما اگر مانند بازی آرسنال سُر بخورد یونایتد به دردسر بزرگی می افتد. یونایتد یکی از مهمترین پنجره های نقل و انتقاالت تاریخ خود را در پیش خواهد داشت اما شرایط آنچنان امیدوارکننده پیش نمی رود.
 در حالی که غول های فوتبال وقت تلف نمی کنند و بارسلونا، رئال و بایرن ستاره خریداری کرده اند اما یونایتد نه تنها ستاره ای را نخریده بلکه هررا را تقریبا قطعی از دست داده و زمزمه هایی نیز مبنی بر احتمال خروج دو ستاره اصلی آن ها یعنی پوگبا و دخیا نیز شنیده می شود .
 آیا تفاوتی بین پارک اتوبوس مورینیو و شرایط سولسشر دیده میشــود؟ حقیقتاً نه؛ یونایتد همچنان در دردسر است و چند نتیجه خوب نمی تواند آن را بپوشاند .


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

خاورمیانه
خاورمیانه

آخرین اخبار

نخست وزیر پاکستان به مقام شامخ امام راحل ادای احترام کرد
شهرری- ایرنا- نخست وزیر پاکستان و هیات همراه دوشنبه شب با حضور در مرقد مطهر امام خمینی (ره)، به مقام شامخ بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ادای احترام کردند.
برخورد مینی بوس با تریلی در مشهد 12 مصدوم داشت
مشهد - ایرنا - معاون عملیات سازمان آتش نشانی مشهد گفت: در پی برخورد تریلی با مینی بوس در حوالی شهرک نیرو هوایی مشهد 12 نفر مصدوم شدند.
سفیر قزاقستان: ایران اقتصادی ترین مسیر به دریای آزاد است
گرگان - ایرنا - سفیر قزاقستان در ایران گفت که ایران اقتصادی ترین مسیر کشورهای آسیای میانه و حوزه خزر به ویژه قزاقستان برای دسترسی به دریای آزاد بوده و با جدیت پیگیر استفاده از این ظرفیت هستیم.
کیش برای میزبانی نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت آماده است
کیش – ایرنا- دبیر هفتمین نشست منطقه ‌ای مجمع جهانی سلامت گفت: جزیره کیش برای میزبانی این رویداد مهم با حضور مهمانان ایرانی و خارجی آماده است.
دولت به ازای هر هکتار 5 میلیون تومان به خسارت دیدگان کمک بلاعوض می کند
تهران - ایرنا - معاون اقتصادی و برنامه ریزی وزارت جهاد و کشاورزی گفت: دولت به ازای هر هکتار پایه به خسارت دیدگان پنج میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می کند.
دریابانی کیش هفت تُن ماهی و آبزیان غیرمجاز را توقیف کرد
کیش- ایرنا-فرمانده انتظامی کیش گفت: ماموران دریابانی این جزیره موفق به توقیف هفت ماهی وآبزیان غیر مجازاز یک فروند شناور شدند.
هواشناسی خراسان رضوی نسبت به آبگرفتگی معابر استان هشدار داد
مشهد - ایرنا - هواشناسی خراسان رضوی روز دوشنبه با صدور اطلاعیه ای نسبت به بارندگی شدید، احتمال آبگرفتگی معابر و ایجاد روان آب به ویژه در نیمه شمالی این استان هشدار داد.
جاده اردبیل - آستارا بر اثر رانش زمین  بسته شد- تلاش پنج گروه راهداری برای بازگشایی راه
اردبیل - ایرنا- گروه های راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل در تلاش برای بازگشایی جاده اردبیل - آستارا هستند که عصر دوشنبه بر اثر رانش زمین در منطقه آقچای آستارا بسته شده است.
شهردار تهران: روز زمین، شنیدن ندای طبیعت است
تهران ـ ایرنا ـ شهردار تهران در پیامی به مناسبت روز زمین گفت: در این روز فعالان محیط زیست هر سال با صدایی رساتر ضرورت توجه به زمین و طبیعت که حیات و ممات ما به آن وابسته است، را یادآور می‌شوند.
وزیر کشور: 9 هزار میلیارد تومان کمک بلاعوض به مردم پرداخت می شود
تهران - ایرنا - وزیر کشور با بیان اینکه کل خسارت سیل اخیر 35 هزار میلیارد تومان است، گفت: از این میزان حدود ۹ هزار میلیارد تومان کمک بلاعوض به مردم پرداخت می شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مصوبه کمیسیون قضایی مجلس درباره تقسیط مهریه
سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون به پرونده‌های تعدیل و تقسیط مهریه خارج از نوبت رسیدگی می‌شود.
پایان معافیت خریداران نفت ایران از تحریمهای آمریکا اعلام می شود
تهران– ایرنا– روزنامه واشنگتن پست به نقل از دو مقام وزارت خارجه آمریکا گزارش داد، مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور روز دوشنبه اعلام خواهد کرد که معافیتهای تحریمی واردکنندگان نفت ایران از دوم ماه می (12 اردیبهشت) دیگر تمدید نخواهد شد؛ اقدامی که تبعاتی برای بازارهای جهانی نفت دارد.
پیام شیرین برانکو برای پرسپولیسی‌ها
مربی کروات قرمزها از هواداران این تیم خواسته تا با خیال راحت و بدون هیچ استرسی بازی با الاهلی عربستان را تماشا کنند.
انتقام الاهلی از شاگردان برانکو- ستاره سوری کار پرسپولیس را سخت کرد +جدول
در هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس در دیداری که در امارات میهمان الاهلی عربستان بود مقابل این تیم شکست خورد.
ظریف و لاوروف درباره برجام و سوریه گفت وگو کردند
مسکو - ایرنا - وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و روسیه در خصوص طیفی از مسائل از جمله توافق هسته ای موسوم به برجام و نشست آتی تروئیکای آستانه برای حل و فصل بحران سوریه گفت وگو و تبادل نظر کردند.
پاداش 10 میلیون دلاری آمریکا برای ارائه اطلاعات
آمریکا با جنگ‌های ترکیبی و انقلاب‌های رنگی در دیگر کشورها دخالت می‌کند
رئیس‌جمهور منتخب اوکراین به کریمه دعوت شد
پهپاد جاسوسی ائتلاف متجاوز سعودی سرنگون شد
جانشین احتمالی ترزا می‌ برای ریاست حزب محافظه‌کار انگلیس
اقدام قضایی ترامپ برای جلوگیری از اجرای احضاریه کنگره
نمی‌توانید مرا استیضاح کنید
وقوع آتش سوزی و انفجار در نزدیکی یک ایستگاه قطار
ظریف و لاوروف درباره برجام و سوریه گفت وگو کردند
تعداد فعالان بازداشت شده محیط زیست در لندن از یکهزار نفر گذشت