پایان ماه‌ عسل د ر اولدترافورد!

10:32 ۹۱ روز و ۱۵ ساعت پیش قدس 200 0
پایان ماه‌ عسل د ر اولدترافورد!

سوال کلیدی که در خصوص شکست ۱-۰ منچستریونایتد از بارسلونا در چهارشنبه گذشته و حتی پیروزی ۲-۱ اما بی روح و نه چندان قانع کننده مقابل وستهام در این هفته مطرح می شود این اســت که آیا اگر ژوزه مورینیو همچنان به جای اوله گنار سولسشر سرمربی یونایتد بود تفاوت خاصی وجود داشت؟

قدس

امیرمحمد سلطانپور/ سوال کلیدی که در خصوص شکست ۱-۰  منچستریونایتد از بارسلونا در چهارشنبه گذشته و حتی پیروزی ۲-۱ اما بی روح و نه چندان قانع کننده مقابل وستهام در این هفته مطرح می شود این اســت که آیا اگر ژوزه مورینیو همچنان به جای اوله گنار سولسشر سرمربی یونایتد بود تفاوت خاصی وجود داشت؟  اگر بخواهیم این سوال را بیشتر باز کنیم آیا مورینیو می توانست به گونه ای متفاوت عمل کند؟ در خصوص دیدار با بارســلونا باید بگوییم که شاید هیچ تفاوتی وجود نداشت.
 بارسلونا در هر شرایطی با داشتن بازیکنی مانند لیونل مسی و البته بازیکنان ستاره دیگر در پست های مختلف و حتی روی نیمکت، در مقابل یونایتد شانس باالتری برای صعود خواهد داشت. دست سولسشر برای ریختن و برنامه و نقشه در چنین بازی هایی کامال بسته است
.
 او خود را به درستی میراثدار آن فلسفه ای می داند که فرگوسن در یونایتد به همراه داشت و همینطور دستیار اصلی او یعنی مایک فیالن را نیز در کنار خود می بیند. سولسشر بارها در خصوص لزوم بازگشت یونایتد به راه همیشگی اش صحبت کرده و بر این اساس آن ها نباید در هیچ مسابقه ای سر تعظیم فرود آورده، و مانند زمان فرگوسن برای هر بازی باید فقط برای کسب پیروزی به میدان بروند.
 این همان چیزی بود که طرفداران یونایتد باید می شنیدند تا آن ها را از روزهای بی انگیزگی و یکنواختی اواخر دوران مورینیو برهاند. اما در عمل همه چیز اینگونه پیش نمی رود.
 یونایتد در بازی مقابل بارسا از سه دفاع مرکزی دو مدافع کناری و دو هافبک دفاعی استفاده کرد و نتوانست به خواسته خود حتی کلین شیت دســت یابد. هر بازی که می گذرد بیشتر مشخص می شود که شیاطین سرخ در مقابل هر تیمی اینگونه بازی کرده و نمی تواند آن نیروی عظیم هجومی خود مانند زمان فرگوسن را آزاد کند
.
 آن ها تقریبا با همین ذهنیت، چه می خواهد تیم رقیبشان ولوز و واتفورد باشد یا پی اس جی و بارسلونا همینگونه به میدان می روند .
اما تفاوت بین مورینیو و سولسشر این است که این مرد نروژی بر خالف آقای خاص می تواند از زیر بار انتقادات قِسر در برود.
 اول به این خاطر که او به خاطر به ثمر رساندن گل پیروزی بخش در فینال لیگ قهرمانان اسطوره باشــگاه محسوب می شود و دوم اینکه او در هفته های اول حضور خود به عنوان سرمربی یونایتد بشدت خوش شانس بود. حاال که آن خوش شانسی ها کمرنگ می شود قرمزها کم کم به همان چیزی تبدیل شده اند که زیر نظر مورینیو بوده اند.
آن ها در شش بازی گذشته چهار بار بازنده بوده، از جام حذفی حذف شده در آستانه حذف از لیگ قهرمانان قرار گرفته و شانس آنچنان باالیی برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان فصل بعدی نیز ندارند. فصل آن ها تقریبا شبیه همان چیزی بود که پیش از آغاز انتظار آن را داشتیم، چه می خواست مورینیو و چه سولسشر سرمربی باشد
.
 یکی از عناصری که باعث شد سولسشــر در این چند بازی بد گذشته، خود را متفاوت جلوه دهد، پیروزی مقابل پی اس جی در پاریس بود. باخت ۲-۰ در بازی رفت با برد ۳-۱ آن هم در آن شرایط و در آخرین لحظات دقیقا شبیه به چیزی بود که در زمان فرگوسن یونایتد دائما آن را به انجام می رساند و بسیاری را امیدوار کرده که یونایتد به اصل جادویی خویش بازگشــته است.
 این پیروزی آنقدر زیبا بود که اد وودوارد مدیر اجرایی یونایتد را بر آن داشت که به خاطر روحیه خوبی که در اردوی شیاطین سرخ دیده می شد قراردادی سه ساله را تقدیم سولسشر کند .
در حــال حاضر یونایتــد مانند چند وقت گذشــته فقط روی هنرنمایی دخیا حساب می کنند. در زمان مورینیو نیز همینگونه نقشــه ویژه ای برای پیروزی وجود نداشــت و همچنان برای سولسشر اینگونه به نظر می رسد که قراراست کدام روی سکه خود را به آن ها نشان دهد: یا توپ به درون دروازه می رود و یا دخیا مانند بازی این هفته مقابل وستهام یک مهار فوق العاده دارد؛ اما اگر مانند بازی آرسنال سُر بخورد یونایتد به دردسر بزرگی می افتد. یونایتد یکی از مهمترین پنجره های نقل و انتقاالت تاریخ خود را در پیش خواهد داشت اما شرایط آنچنان امیدوارکننده پیش نمی رود.
 در حالی که غول های فوتبال وقت تلف نمی کنند و بارسلونا، رئال و بایرن ستاره خریداری کرده اند اما یونایتد نه تنها ستاره ای را نخریده بلکه هررا را تقریبا قطعی از دست داده و زمزمه هایی نیز مبنی بر احتمال خروج دو ستاره اصلی آن ها یعنی پوگبا و دخیا نیز شنیده می شود .
 آیا تفاوتی بین پارک اتوبوس مورینیو و شرایط سولسشر دیده میشــود؟ حقیقتاً نه؛ یونایتد همچنان در دردسر است و چند نتیجه خوب نمی تواند آن را بپوشاند .


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

بلایی که قاتلان بر سر جسد پیرزن آوردند
ساعت 17:20 شنبه 22 تیر مرد میانسالی در تماس با مأموران کلانتری 117 جوادیه تهرانپارس از کشف جسدی داخل سطل زباله خبر داد.
واکنش دمشق به تجهیز ترکیه به سامانه موشکی «اس-400»
یک دیپلمات سوری اظهار داشت که کشورش بابت تجهیز ترکیه به سامانه دفاع موشکی «اس-400» نگرانی ندارد.
روسیه: اروپا پیروی کورکورانه از آمریکا را کنار بگذارد
وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای با انتقاد از «پیروی کورکورانه» کشور‌های اروپایی از آمریکا و سرزنش روسیه، از آن‌ها خواست به تلاش‌ها برای حفظ پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد (INF) بین مسکو و واشنگتن توجه جدی داشته باشند.
سفر هیاتی از «حماس» به روسیه
سفیر فلسطین در روسیه دوشنبه شب به وقت تهران گفت که یک هیات به ریاست «موسی ابومرزوق» عضو دفتر سیاسی حماس برای دیدار و گفت‌وگو با «میخائیل بوگدانف» معاون وزارت خارجه روسیه وارد مسکو خواهد شد.
دیدار و گفت‌وگوی گریفیتس با معاون بن سلمان
«مارتین گریفیتس» فرستاده سازمان ملل به یمن روز دوشنبه در ریاض با معاون «محمد بن سلمان»، ولیعهد و وزیر دفاع سعودی دیدار و گفت‌وگو کرد.
بر سر مکانیزم جدید آتش‌بس در الحدیده توافق شد
هیأت صنعاء و هیأت دولت مستعفی یمن اواسط آذر ماه ۱۳۹۷، پس از دو سال توقف مذاکرات، سرانجام گفت‌و‌گوها با هدف رسیدن به صلح را در استکهلم سوئد آغاز کرده و به توافقاتی هم در زمینه‌های مختلف از جمله آتش‌بس در الحدیده رسیده بودند،‌ اما ائتلاف سعودی با نقض‌های مکرر آن، توافق را زیر پا گذاشتند.
دو انفجار در حسینیه‌ای در جنوب بغداد
شامگاه دوشنبه دو انفجار حسینیه‌ای در جنوب غربی بغداد را لرزاند و طی آن دست کم 3 نفر کشته شدند.
سرمایه‌گذاری آلمانی‌ها در روسیه
سرمایه‌گذاری شرکت‌های آلمانی در روسیه 33 درصد افزایش یافته و در سه ماهه نخست سال جاری به 1.7 میلیارد یورو رسیده است.
پالایش نفت در چین رکورد زد
به دنبال آغاز به کار دو پالایشگاه جدید و بزرگ چین، پالایش نفت خام این کشور در ماه ژوئن رکورد زد و 7.7 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.
از ابتدای اربعین تجار و زائرین ایرانی بدون ویزا وارد عراق می‌شوند
دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق اظهار داشت: با این کار پروسه زمان بر اخذ ویزا برای کلیه مسافرین ایرانی به عراق حذف می شود و تجار و زائرین و سایر مسافرین می توانند به راحتی و بدون ویزا وارد کشور عراق شوند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بلایی که قاتلان بر سر جسد پیرزن آوردند
ساعت 17:20 شنبه 22 تیر مرد میانسالی در تماس با مأموران کلانتری 117 جوادیه تهرانپارس از کشف جسدی داخل سطل زباله خبر داد.
حمله رویانیان به مدیران پرسپولیس
مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس گفت: مدیران پرسپولیس تشویش اذهان عمومی می‌کنند.
موگرینی: منتقدان برجام خواستار پایبندی ایران هستند
«فدریکا موگرینی»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یک کنفرانس خبری روز دوشنبه مدعی شد اولین تراکنش‌ها در چارچوب ساز وکار موسوم به «اینستکس» در حال انجام هستند.
جلالی‌زاده: حمایت از روحانی بزرگ‌ترین اشتباه اصلاح‌طلبان بود
عضو حزب منحله مشارکت می‌گوید حمایت از روحانی بعد از احمدی‌نژاد، بزرگ‌ترین اشتباه اصلاح‌طلبان بود.
تلاش اصلاح‌طلبان برای پایمال کردن خون «میترا استاد»- خاتمی چگونه ۸ میلیارد تومان برای نجات نجفی می‌دهد؟
با روی کار آمدن دولت مورد حمایت اصلاحات، سفره مردم کوچک شد و مردم دست به گریبان مشکلات سخت اقتصادی هستند، اما لیدر اصلاح‌طلبان در فکر تهیه ۸ میلیارد تومان برای نجات یک قاتل است؛ یک قاتل هم‌قبیله‎ای.
واکنش دمشق به تجهیز ترکیه به سامانه موشکی «اس-400»
روسیه: اروپا پیروی کورکورانه از آمریکا را کنار بگذارد
سفر هیاتی از «حماس» به روسیه
دیدار و گفت‌وگوی گریفیتس با معاون بن سلمان
بر سر مکانیزم جدید آتش‌بس در الحدیده توافق شد
دو انفجار در حسینیه‌ای در جنوب بغداد
سخنگوی نیروهای مسلح یمن: عملیات ما علیه رژیم سعودی ادامه می‌یابد
تاکید رئیس پارلمان عراق بر تشکیل دولت فلسطین به پایتختی قدس
ماکرون: برای کاهش تنش‌ها با ترامپ، پوتین و روحانی گفتگو می‌کنم
چندین شهید و زخمی در حمله انتحاری به یک حسینیه در بغداد