بعد از سیل‌های اخیر به کدام شهرها سفر کنیم؟

16:43 ۴ روز و ۳ ساعت پیش ایسنا 120 0
بعد از سیل‌های اخیر به کدام شهرها سفر کنیم؟

برای اکثر ما لذت مسافرت، بخش جدا نشدنی زندگی‌ است و از طرفی سرزندگی و شادابیِ فصل بهار خصوصاً اردیبهشت‌ماه، هوس برنامه‌ریزی برای یک سفر دلچسب را دوچندان می‌کند.

ایسنا

به گزارش ایسنا،بنابراعلامرسپینا۲۴، همان‌طور که می‌دانید، امسال طبیعت با طغیان آب و جریان سیل همه را غافلگیر کرد و به همین خاطر خیلی از شما فکر سفر به سمت جاذبه‌های سرسبز شمال مثل استان گلستان و یا گشت‌وگذار در شهرهای دامنه رشته کوه‌های زاگرس مثل خرم‌آباد را از سر بیرون کرده‌اید.

حق هم دارید. جریان سیل زیبایی‌های خیلی از شهرهای گردشگری در شمال و غرب و حتی جنوب کشورمان مثل خوزستان را زیر آب برده است و برای مدتی امکان سفر به این مناطق را محدود کرده است اما با تمام این اوصاف، پیشنهاد ما به شما این است که برنامه سفرتان را کاملاً کنار نگذارید؛ چرا که کشور ایران در پهنه وسیع خود مکان‌های دیدنی بسیاری را جای داده است. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با جذابیت‌ها و وضعیت گردشگری چند شهر دیگر و حتی شهرهایی که از چنگ سیل رها شده‌اند و در انتظار میزبانی مسافران‌شان هستند، آشنا کنیم.

شیراز پایتخت شعر و تمدن

اگر دل‌تان می‌خواهد شکوه تمدن ایران را از نزدیک ببینید و در خیابان‌های شهر شعر و حافظیه یعنی شیراز از بوی بهار نارنج سرمست شوید پس وقت را تلف نکنید و برنامه سفرتان را بچینید. شیراز یکی از شهرهای توریستی و مهم ایران است که هر ساله خصوصاً در فصل بهار گردشگران بسیاری را از سایر کشورها به سمت خود جذب می‌کند.

بعد از سیل‌های اخیر به کدام شهرها سفر کنیم؟

هر چند سیل اخیر در فرودین ماه ۹۸ به دروازه قرآن شیراز هم رسید اما در حال حاضر همه چیز به وضعیت طبیعی برگشته و مسیرهای این شهر و دروازه قرآن به روی علاقه‌مندان به تاریخ امپراتوری هخامنشیان، نقش رستم و مجموعه پاسارگاد باز است. شما می‌توانید در هوای دل‌چسب این روزهای شیراز با آرامشخاطر به دیدن آرامگاه ابدی حافظ و آثار تاریخی دوران زندیه بروید.

سرعین شهر چشمه‌های همیشه جوشان

اگر می‌خواهید در هوای مطبوع اطراف کوه سبلان و در دل طبیعتی بکر قدم بگذارید و از آب چشمه‌های همیشه جوشان سبلان آرامش بگیرید، شهر سرعین را از دست ندهید. سرعین که به معنای سرچشمه است یکی از شهرهای گردشگری مهم در سی کیلومتری استان اردبیل به شمار می‌آید و در این روزها که مسافران به علت جاری‌شدن سیل در بسیاری از شهرها نمی‌توانند به سمت شهرهای دامنه زاگرس بروند، سرعین جایگزین بسیار خوبی محسوب می‌شود. همچنین از آنجایی که خوشبختانه بارندگی‌های اخیر در این شهر زیبا و کوچک، سیلابی را در برنداشته و بیشتر بارندگی‌های این منطقه به شکل برف بوده، موقعیت بسیار خوبی برای علاقه‌مندان به اسکی در پیست اسکی سرعین ایجاد شده است.

سرعین علاوه بر اینکه توجه افراد بسیاری را به سمت جاذبه‌های طبیعی خود جلب می‌کند، با آثار تاریخی و جذابی مثل تپه آناهیتا و یا دهکده صخره‌ایویندکلخورانمیزبان مسافران زیادی است. همچنین شب‌های پر جنب‌وجوش و شاد این شهر زیبا، می‌تواند یکی از بهترین خاطرات گردشگری را برایتان رقم بزند. هزینه تفریحات ولیست قیمت اتاق در هتل‌های اردبیلرا اینجا مشاهده کنید.

اصفهان تصویری بی‌نقص از هنر

اگر این تصمیم را دارید که به دیدن عمارت‌ها و باغ‌هایرؤیاییبروید و معماری رنگارنگ دوران صفویه را از نزدیک لمس کنید پس برای دیدن اصفهان، شهر پل‌های تاریخی ایران دست بجنبانید. این شهر آن‌قدرجزئیاتتاریخی و هنری بی‌نقص و زیبایی را در دل خود جای داده است که جایگاه ویژه‌ای در ایران و جهان دارد. هر چند بارندگی‌های اخیر به بعضی از مناطق اصفهان مثل سمیرم آسیب‌زده است. اما هم‌زمان با خود برکت افزایش حجم آب زاینده‌رود و همچنین بعد از مدت‌ها تالاب گاوخونی را به ارمغان آورده است. از طرفی با وجود سیلی که از سر اصفهان گذشته اما اصلاً جای نگرانی نیست چرا که وضعیت این مناطق تقریباً به حالت عادی برگشته و حالا آبشار زیبای سمیرم پرخروش‌تر از همیشه در جریان است؛ بنابراین بعد از این و در این ماه‌های خوش آب‌وهوا شما می‌توانید در نصف جهان و در کنار زاینده‌رود پر آب قدم بزنید و محو تماشای سی‌وسه‌پل و پل خواجو شوید و به دیدن مکان‌های دیدنی مثل نقش جهان، عالیقاپوو خیلی جاهای دیگر بروید.

کرمان شهر کریمان

اگر دوست دارید در فصل بهار و در بهترین شرایط آب‌وهوایی به تماشای ارگ بم بروید و در پهناورترین استان ایران بهکویرنوردیبپردازید، مسیر جنوب شرقی ایران و شهر کرمان را در پیش بگیرید.

بعد از سیل‌های اخیر به کدام شهرها سفر کنیم؟

هر چند در آغاز سال جدید بخش‌هایی از مناطق و راه‌هایروستاها و شهرهای شمال و جنوب استان کرماندرگیر سیلاب شدند اما مدیریت درست، خطر جریان سیل به مکان‌های دیگر را از بین برد و حالا مسافران می‌توانند با خیالی آسوده وارد شهر کرمان که با بارندگی‌های اخیر جانی تازه گرفته است، بشوند و در کنار آبشارهایخوشکارو دره سختی که پر آب‌تر و زیباتر از هر وقت دیگریمی‌خروشند، خوش بگذرانند و خوشحالی مردم کرمان را از جان گرفتن دوباره تالاب جازموریان بعد از بیست سال ببینند و حسابی سر ذوق بیایند.

تبریز دیار روستای صخره‌ای کندوان

بدون شک رفتن به شهری خوش آب‌وهوا در استان آذربایجان شرقی و گشت وگذاردر جنگل‌های هیرکانیِ ارسباران یکی از بهترین انتخاب‌ها برای سفر است. حالا که به دلیل جریان سیل، سفر به بعضی از شهرهای سرسبز شمال به تعویق افتاده است می‌توانید راه تبریز را پیش بگیرید، چرا که در فصل بهار و خصوصاً با بارندگی‌های اخیر، جلوه‌ی تازه‌ای از سرسبزی این شهر را محصور کرده و حتی در جاده‌هایی که به تبریز می‌رسد، فضای بسیار زیبایی در انتظار مسافران است.

بعد از سیل‌های اخیر به کدام شهرها سفر کنیم؟

در تبریز که عنوان پاکیزه‌ترین شهر را یدک می‌کشد، به هر طرف که سر بچرخانید طبیعت جذابی مثل پارکائلگلی، پارک ملیکنتالو یا تپه قوم تبریزی را خواهید دید اما شاخص‌ترین جایی که می‌توان نام برد، روستای صخره‌ای کندوان با معماری شگفت‌انگیز و منحصر به فردش است. در این روستای صخره‌ای که خانه‌هایش در دل کوه و به شکل کندوی عسل بنا شده است، کسی زندگی نمی‌کند اما گردشگران بسیاری را حتی از کشورهای دیگر به سمت خود می‌خواند. در این شهر می‌توانید در بازار فرش از دیدن آثار دست هنرمندان تبریزی لذت ببرید و خود را برای خوردن کباب‌های معروف این شهر آماده کنید.

یزد شهر بادگیرها و قنات‌ها

اگر دوست دارید به سمت شهر با شکوه و تاریخی یزد بروید اما گشت وگذاردر کویر کمی برایتان مشکل است فرصت را غنیمت بشمارید چرا که شرایط جوی اخیر و بارندگی‌ها، حال و هوای شهر بادگیرها و قنات‌ها را تغییر داده است. شهری که حالا استشمام بوی خشت خام را در کوچه‌های باریک و معماری‌های عظیمش دلچسب‌تر کرده است

این روزها شهر یزد که اولین شهر خشتی ایران و دومین شهر تاریخی زنده دنیا بعد از ونیز ایتالیا به شمار می‌آید، به دور از درگیری‌های سیل در آرامش کامل است و شما می‌توانید با خیال راحت با قدم گذاشتن در آن، خود را برای دیدن جاذبه‌های تاریخی و جذابی مثل خانه لاری‌ها، آب انبار شش بادگیر و همچنین باغ دولت‌آباد که عمارت بلند آن بلندترین بادگیرهای جهان را دارد، آماده کنید.

کلام آخر:

هر چند بسیاری از شهرهای گردشگری ایران در استان‌های غربی، شمال و حتی جنوب کشورمان مثل لرستان، گلستان و خوزستان درگیر طغیان آب و سیلاب شده‌اند و از لیست برنامه سفر خیلی از ما خط خورده‌اند اما مسلماً این خرابی‌ها در چند ماه آیندهبازسازی و آباد خواهد شد و دوباره زیبایی و سرسبزی این شهرها خودنمایی خواهد کرد و راه گردشگران نیز باز خواهد شد، ولی همان‌طور که در این مطلب هم عنوان کردیم شما می‌توانید در این مدت به دیگر شهرهای ایران مثل سرعین، تبریز، اصفهان و … که از آسیب‌های سیل در امان مانده است یا کمتر درگیر مشکل شده است سر بزنید و حسابی از سفرتان لذت ببرید.

انتهایرپرتاژخبری


گروه های زیر مجموعه از همه جا

از همه جا
از همه جا

آخرین اخبار

معاون رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با معاون وزیر خارجه عمان دیدار کرد
تهران – ایرنا – سرتیپ پاسدار قدیر نظامی معاون امور بین الملل رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با محمدبن عوض الحسان معاون وزیرخارجه عمان دیدار و گفت و کرد.
تخریب ساختمان های فلسطینیان در قدس شرقی
غزه - ایرنا- شهرداری قدس اشغالی با همراهی نظامیان رژیم صهیونیستی ساختمان های متعلق به فلسطینیان را در منطقه سلوان واقع در قدس شرقی تخریب کرد.
آیین بزرگداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در چین برگزار شد
پکن- ایرنا- مراسم روز ملی ارتش جمهوری اسلامی ایران، پنجشنبه شب با حضور مقام‌های عالی رتبه نظامی چین و ایران از جمله 'محمد کشاورز زاده' سفیر ایران در چین و سرلشکر 'خوانگ تائویی' معاون بخش بسیج دفاع ملی چین در سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن برگزار شد.
ارائه تصویرواقعی ازکشورهای منطقه درپرتوی همکاریهای مشترک ممکن خواهدبود
ویتنام - ایرنا - مدیرعامل ایرنا در مصاحبه با روزنامه ویتنام نیوز، تاکید کرد که خبرگزاریهای آسیایی برای ارائه تصویر واقعی از کشورهای منطقه چاره‌ای جز همکاری با یکدیگر ندارند.
مقام لیبیایی: امارات به دنبال رواج فساد در کشورهای عربی است
تهران-ایرنا- 'خالد المشری' رئیس شورای عالی دولت لیبی امروز (پنجشنبه) با متهم کردن مصر و امارات به حمایت نظامی از نیروهای وابسته به ژنرال حفتر، تاکید کرد که امارات به دنبال رواج فساد و هرج و مرج در کشورهای عربی برای جلوگیری از برقراری دموکراسی در آنها است.
دادستان کل آمریکا:ستاد انتخاباتی ترامپ با روسیه همکاری نداشت
نیویورک- ایرنا- دادستان کل آمریکا و وزیر دادگستری ترامپ، ساعاتی پیش از انتشار گزارش حدود 400 صفحه ای تحقیقات مربوط به انتخابات 2016 ریاست جمهوری گفت: این گزارش نشان می دهد ستاد انتخاباتی ترامپ هیچ گونه همکاری با روسیه نداشته است.
دمکرات های ارشد کنگره آمریکا خواستار شهادت دادن مولر شدند
تهران- ایرنا- دمکرات های ارشد مجلس نمایندگان و سنای آمریکا روز پنجشنبه از رابرت مولر بازرس ویژه تحقیق درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا، درخواست کردند به صورت علنی و عمومی در مورد تحقیقاتش، گزارش و شهادت دهد.
مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبد آغاز شد
گنبدکاووس - ایرنا - مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل منطقه، عصر روز پنجشنبه با برگزاری هفته اول این مسابقات در مجموعه سوارکاری این شهرستان آغاز شد.
10 رویداد مهم ورزشی امسال در کرمانشاه برگزار می شود
کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده 10 رویداد مهم ورزشی امسال در استان برگزار می شود تا این دیار بیش از پیش در معرض توجه ورزش دوستان قرار گیرد.
صعود کشتی گیران ایران به فینال کشتی جام قهرمانان ترکیه
تهران- ایرنا - رقابت های بین المللی کشتی آزاد جوانان، جام قهرمانان ترکیه ظهر امروز(پنجشنبه) در آنتالیای ترکیه آغاز شد و محمد صادق فیروزپور و علیرضا عبداللهی به مرحله فینال چهار وزن نخست این رقابت ها راه یافتند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فیلم - خلاصه دیدار پورتو ۱-۴ لیورپول
تیم فوتبال لیورپول در خانه پورتو موفق به برد 4-1 شد تا در مجموع با برتری 6-1 راهی نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا شده و حریف بارسلونا شود.
نشست هیات افغانستان و طالبان در دوحه به تاخیر افتاد
تهران-ایرنا- منابع خبری امروز (پنجشنبه) اعلام کردند که نشست هیات افغانستان و طالبان در دوحه پایتخت قطر که قرار بود امروز برگزار شود، به تاخیر افتاد.
پدران و مادران! «بهوش و بگوش»
«همه دست در دست هم دهیم و جوانان را درک کرده و دریابیم؛ اینان پاره تن خودمان و آینده‌سازان ایران سرافرازمان هستند.»
ویدئو - باتلاق‌های خانگی، یادگار سیل برای گلستان
حدود یک ماه از سیل در برخی شهرها و روستاهای استان گلستان می‌گذرد، اما هنوز نشانه‌های آن باقی مانده است. دو روستای « میرزا علی یلقی» و «سلاق‌یلقی» از توابع شهرستان آق‌قلا در سیل فروردین ماه، دچار آسیب‌های زیادی در ساختمان‌ها، زمین‌های کشاورزی و مدرسه شده‌اند. یکی از مهم‌ترین مشکلات فعلی مردم این روستاها، باقی‌مانده‌های گل و لای و فاضلاب است.
10 دلیل مهم برای خوردن پروتئین‌ها
مطالعات زیادی نشان داده‌اند رژیم‌های غذایی پُرپروتئین، برای کاهش وزن و سلامت متابولیسم اهمیت دارند.
انتخاب چاپخانه مدرن و نقش آن در چاپ کاتالوگ
قیمت و ترتیب قرار گرفتن فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی
چگونه یک تلفن بی‌سیم مناسب و با کیفیت بخریم؟
قیمت و خرید سرویس خواب نوزاد، کودک و نوجوان جدید و مدرن
استقرار کامل نرم‌ افزار جامع و یکپارچه پیشتاز در کارخانه هیمالیا
فرصت شرکت در قرعه‌کشی جایزه بزرگ رایتل تمدید شد
روستای برغمد، برگزارکننده یکی از بزرگترین مسابقات کشتی با چوخه در ایران
بهترین ویدئو پروژکتور سینمای خانگی
همبستگی گروه صنعتی و پژوهشی زر با مردم مناطق آسیب‌دیده
قیمت و خرید تخت خواب دو نفره، یک نفره و تخت دو طبقه