بعد از سیل‌های اخیر به کدام شهرها سفر کنیم؟

16:43 ۷۱ روز و ۱۰ ساعت پیش ایسنا 547 0
بعد از سیل‌های اخیر به کدام شهرها سفر کنیم؟

برای اکثر ما لذت مسافرت، بخش جدا نشدنی زندگی‌ است و از طرفی سرزندگی و شادابیِ فصل بهار خصوصاً اردیبهشت‌ماه، هوس برنامه‌ریزی برای یک سفر دلچسب را دوچندان می‌کند.

ایسنا

به گزارش ایسنا،بنابراعلامرسپینا۲۴، همان‌طور که می‌دانید، امسال طبیعت با طغیان آب و جریان سیل همه را غافلگیر کرد و به همین خاطر خیلی از شما فکر سفر به سمت جاذبه‌های سرسبز شمال مثل استان گلستان و یا گشت‌وگذار در شهرهای دامنه رشته کوه‌های زاگرس مثل خرم‌آباد را از سر بیرون کرده‌اید.

حق هم دارید. جریان سیل زیبایی‌های خیلی از شهرهای گردشگری در شمال و غرب و حتی جنوب کشورمان مثل خوزستان را زیر آب برده است و برای مدتی امکان سفر به این مناطق را محدود کرده است اما با تمام این اوصاف، پیشنهاد ما به شما این است که برنامه سفرتان را کاملاً کنار نگذارید؛ چرا که کشور ایران در پهنه وسیع خود مکان‌های دیدنی بسیاری را جای داده است. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با جذابیت‌ها و وضعیت گردشگری چند شهر دیگر و حتی شهرهایی که از چنگ سیل رها شده‌اند و در انتظار میزبانی مسافران‌شان هستند، آشنا کنیم.

شیراز پایتخت شعر و تمدن

اگر دل‌تان می‌خواهد شکوه تمدن ایران را از نزدیک ببینید و در خیابان‌های شهر شعر و حافظیه یعنی شیراز از بوی بهار نارنج سرمست شوید پس وقت را تلف نکنید و برنامه سفرتان را بچینید. شیراز یکی از شهرهای توریستی و مهم ایران است که هر ساله خصوصاً در فصل بهار گردشگران بسیاری را از سایر کشورها به سمت خود جذب می‌کند.

بعد از سیل‌های اخیر به کدام شهرها سفر کنیم؟

هر چند سیل اخیر در فرودین ماه ۹۸ به دروازه قرآن شیراز هم رسید اما در حال حاضر همه چیز به وضعیت طبیعی برگشته و مسیرهای این شهر و دروازه قرآن به روی علاقه‌مندان به تاریخ امپراتوری هخامنشیان، نقش رستم و مجموعه پاسارگاد باز است. شما می‌توانید در هوای دل‌چسب این روزهای شیراز با آرامشخاطر به دیدن آرامگاه ابدی حافظ و آثار تاریخی دوران زندیه بروید.

سرعین شهر چشمه‌های همیشه جوشان

اگر می‌خواهید در هوای مطبوع اطراف کوه سبلان و در دل طبیعتی بکر قدم بگذارید و از آب چشمه‌های همیشه جوشان سبلان آرامش بگیرید، شهر سرعین را از دست ندهید. سرعین که به معنای سرچشمه است یکی از شهرهای گردشگری مهم در سی کیلومتری استان اردبیل به شمار می‌آید و در این روزها که مسافران به علت جاری‌شدن سیل در بسیاری از شهرها نمی‌توانند به سمت شهرهای دامنه زاگرس بروند، سرعین جایگزین بسیار خوبی محسوب می‌شود. همچنین از آنجایی که خوشبختانه بارندگی‌های اخیر در این شهر زیبا و کوچک، سیلابی را در برنداشته و بیشتر بارندگی‌های این منطقه به شکل برف بوده، موقعیت بسیار خوبی برای علاقه‌مندان به اسکی در پیست اسکی سرعین ایجاد شده است.

سرعین علاوه بر اینکه توجه افراد بسیاری را به سمت جاذبه‌های طبیعی خود جلب می‌کند، با آثار تاریخی و جذابی مثل تپه آناهیتا و یا دهکده صخره‌ایویندکلخورانمیزبان مسافران زیادی است. همچنین شب‌های پر جنب‌وجوش و شاد این شهر زیبا، می‌تواند یکی از بهترین خاطرات گردشگری را برایتان رقم بزند. هزینه تفریحات ولیست قیمت اتاق در هتل‌های اردبیلرا اینجا مشاهده کنید.

اصفهان تصویری بی‌نقص از هنر

اگر این تصمیم را دارید که به دیدن عمارت‌ها و باغ‌هایرؤیاییبروید و معماری رنگارنگ دوران صفویه را از نزدیک لمس کنید پس برای دیدن اصفهان، شهر پل‌های تاریخی ایران دست بجنبانید. این شهر آن‌قدرجزئیاتتاریخی و هنری بی‌نقص و زیبایی را در دل خود جای داده است که جایگاه ویژه‌ای در ایران و جهان دارد. هر چند بارندگی‌های اخیر به بعضی از مناطق اصفهان مثل سمیرم آسیب‌زده است. اما هم‌زمان با خود برکت افزایش حجم آب زاینده‌رود و همچنین بعد از مدت‌ها تالاب گاوخونی را به ارمغان آورده است. از طرفی با وجود سیلی که از سر اصفهان گذشته اما اصلاً جای نگرانی نیست چرا که وضعیت این مناطق تقریباً به حالت عادی برگشته و حالا آبشار زیبای سمیرم پرخروش‌تر از همیشه در جریان است؛ بنابراین بعد از این و در این ماه‌های خوش آب‌وهوا شما می‌توانید در نصف جهان و در کنار زاینده‌رود پر آب قدم بزنید و محو تماشای سی‌وسه‌پل و پل خواجو شوید و به دیدن مکان‌های دیدنی مثل نقش جهان، عالیقاپوو خیلی جاهای دیگر بروید.

کرمان شهر کریمان

اگر دوست دارید در فصل بهار و در بهترین شرایط آب‌وهوایی به تماشای ارگ بم بروید و در پهناورترین استان ایران بهکویرنوردیبپردازید، مسیر جنوب شرقی ایران و شهر کرمان را در پیش بگیرید.

بعد از سیل‌های اخیر به کدام شهرها سفر کنیم؟

هر چند در آغاز سال جدید بخش‌هایی از مناطق و راه‌هایروستاها و شهرهای شمال و جنوب استان کرماندرگیر سیلاب شدند اما مدیریت درست، خطر جریان سیل به مکان‌های دیگر را از بین برد و حالا مسافران می‌توانند با خیالی آسوده وارد شهر کرمان که با بارندگی‌های اخیر جانی تازه گرفته است، بشوند و در کنار آبشارهایخوشکارو دره سختی که پر آب‌تر و زیباتر از هر وقت دیگریمی‌خروشند، خوش بگذرانند و خوشحالی مردم کرمان را از جان گرفتن دوباره تالاب جازموریان بعد از بیست سال ببینند و حسابی سر ذوق بیایند.

تبریز دیار روستای صخره‌ای کندوان

بدون شک رفتن به شهری خوش آب‌وهوا در استان آذربایجان شرقی و گشت وگذاردر جنگل‌های هیرکانیِ ارسباران یکی از بهترین انتخاب‌ها برای سفر است. حالا که به دلیل جریان سیل، سفر به بعضی از شهرهای سرسبز شمال به تعویق افتاده است می‌توانید راه تبریز را پیش بگیرید، چرا که در فصل بهار و خصوصاً با بارندگی‌های اخیر، جلوه‌ی تازه‌ای از سرسبزی این شهر را محصور کرده و حتی در جاده‌هایی که به تبریز می‌رسد، فضای بسیار زیبایی در انتظار مسافران است.

بعد از سیل‌های اخیر به کدام شهرها سفر کنیم؟

در تبریز که عنوان پاکیزه‌ترین شهر را یدک می‌کشد، به هر طرف که سر بچرخانید طبیعت جذابی مثل پارکائلگلی، پارک ملیکنتالو یا تپه قوم تبریزی را خواهید دید اما شاخص‌ترین جایی که می‌توان نام برد، روستای صخره‌ای کندوان با معماری شگفت‌انگیز و منحصر به فردش است. در این روستای صخره‌ای که خانه‌هایش در دل کوه و به شکل کندوی عسل بنا شده است، کسی زندگی نمی‌کند اما گردشگران بسیاری را حتی از کشورهای دیگر به سمت خود می‌خواند. در این شهر می‌توانید در بازار فرش از دیدن آثار دست هنرمندان تبریزی لذت ببرید و خود را برای خوردن کباب‌های معروف این شهر آماده کنید.

یزد شهر بادگیرها و قنات‌ها

اگر دوست دارید به سمت شهر با شکوه و تاریخی یزد بروید اما گشت وگذاردر کویر کمی برایتان مشکل است فرصت را غنیمت بشمارید چرا که شرایط جوی اخیر و بارندگی‌ها، حال و هوای شهر بادگیرها و قنات‌ها را تغییر داده است. شهری که حالا استشمام بوی خشت خام را در کوچه‌های باریک و معماری‌های عظیمش دلچسب‌تر کرده است

این روزها شهر یزد که اولین شهر خشتی ایران و دومین شهر تاریخی زنده دنیا بعد از ونیز ایتالیا به شمار می‌آید، به دور از درگیری‌های سیل در آرامش کامل است و شما می‌توانید با خیال راحت با قدم گذاشتن در آن، خود را برای دیدن جاذبه‌های تاریخی و جذابی مثل خانه لاری‌ها، آب انبار شش بادگیر و همچنین باغ دولت‌آباد که عمارت بلند آن بلندترین بادگیرهای جهان را دارد، آماده کنید.

کلام آخر:

هر چند بسیاری از شهرهای گردشگری ایران در استان‌های غربی، شمال و حتی جنوب کشورمان مثل لرستان، گلستان و خوزستان درگیر طغیان آب و سیلاب شده‌اند و از لیست برنامه سفر خیلی از ما خط خورده‌اند اما مسلماً این خرابی‌ها در چند ماه آیندهبازسازی و آباد خواهد شد و دوباره زیبایی و سرسبزی این شهرها خودنمایی خواهد کرد و راه گردشگران نیز باز خواهد شد، ولی همان‌طور که در این مطلب هم عنوان کردیم شما می‌توانید در این مدت به دیگر شهرهای ایران مثل سرعین، تبریز، اصفهان و … که از آسیب‌های سیل در امان مانده است یا کمتر درگیر مشکل شده است سر بزنید و حسابی از سفرتان لذت ببرید.

انتهایرپرتاژخبری


گروه های زیر مجموعه از همه جا

بازار
بازار

آخرین اخبار

آپنه خواب چگونه سراغ شما می‌آید؟
آپنه خواب یک اختلال خواب است که باعث کاهش تنفس برای مدتی کوتاه در طول خواب می‌شود.
خبر خوش تندگویان برای مشمولان امریه سربازی
تندگویان گفت: طبق ابلاغیه مقام معظم رهبری امریه جوانان فعال سمن‌ها در دستور کار قرار گرفته است
جزئیات برنامه‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان
رمضانی درباره «برگزاری کلاس‌های تابستانی در مراکز فرهنگی و هنری آموزش و پرورش»، گفت: در سال گذشته جشنواره کانون‌های فرهنگی و هنری به صورت کشوری برگزار شد اما قرار است امسال جشنواره تولیدات کانون‌های فرهنگی و تربیتی در تابستان در استان‌ها برگزار شود.
مرگ تازه عروس در آرایشگاه
زن جوان وقتی برای عروسی خواهر شوهرش به آرایشگاه رفته بود هنگام دکلره کردن موهایش به طرز مرموزی جان باخت.
چگونه با تغییرات زندگی کنار بیاییم؟
یک روانشناس و مشاور در خصوص چگونگی ارتباط با تغییرات زندگی اظهار کرد: افکار ما بذر آن چیزی است که می‌خواهیم بشویم یا می‌خواهیم انجام دهیم.
اینفوگرافی - ۵ درمان خانگی برای پوسیدگی دندان‌
پوسیدگی دندان به عوامل مختلی بستگی دارد ولی همه آن‌ها چند راه ثابت برای درمان دارند.
نارضایتی شهروندان از اتوبوس‌های بی کولر
اجرای طرح‌های ترافیکی، شلوغی معابر و بزرگراه ها و هزینه بالای استفاده از خودروهای شخصی از جمله دلایلی است که شهروندان را مجبور به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی می کند.
عامل قتل‌های سریالی: پاهایش را اره نکردم!
عامل قتل های سریالی که راز جنایت های وحشتناک او اسفند سال گذشته و با کشف جسد مرد 57 ساله در شهرک مهرگان مشهد لو رفت، درحالی زندگی پیچیده اش را بازگو کرد.
وضعیت امنیتی در کاخ سفید
تیم حفاظت کاخ سفید اعلام کرد در پی کشف یک بسته مشکوک در خیابان مجاور این مجموعه، محل استقرار دولت آمریکا در وضعیت امنیتی قرار گرفته است.
دیدار پمپئو با ولیعهد ابوظبی
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه با محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد امارات متحده عربی در ابوظبی دیدار کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

لاک پشتی که پاهای مصنوعی دارد- عکس
این لاکپشت معلول «پدرو» نام دارد و یکی از مراجعان بیمارستان دامپزشکی دانشگاه لوئیزیانا است.
اصلی‌ترین عامل افزایش وزن چیست؟
متخصصان تغذیه پی بردند سرعت خوردن نیز می‌تواند تاثیر بسزایی بر میزان افزایش یا کاهش وزن داشته باشد.
آپنه خواب چگونه سراغ شما می‌آید؟
آپنه خواب یک اختلال خواب است که باعث کاهش تنفس برای مدتی کوتاه در طول خواب می‌شود.
خبر خوش تندگویان برای مشمولان امریه سربازی
تندگویان گفت: طبق ابلاغیه مقام معظم رهبری امریه جوانان فعال سمن‌ها در دستور کار قرار گرفته است
جزئیات برنامه‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان
رمضانی درباره «برگزاری کلاس‌های تابستانی در مراکز فرهنگی و هنری آموزش و پرورش»، گفت: در سال گذشته جشنواره کانون‌های فرهنگی و هنری به صورت کشوری برگزار شد اما قرار است امسال جشنواره تولیدات کانون‌های فرهنگی و تربیتی در تابستان در استان‌ها برگزار شود.
۹۱ کمک هزینه خرید واحد مسکونی
پرداخت ۱۳۰۰ فقره وام قرض‌الحسنه به سیل‌زدگان لرستان و خوزستان بزودی
با خستگی چشم خداحافظی کنید
رونمایی از محصول جدید خرید آنلاین اقساطی بانک‌پاسارگاد
هزینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی
ترجمه تخصصی متن و مقاله خود را به کجا بسپاریم؟
تخفیف ویژه برای خرید سیم کارت‌های دائمی همراه اول
بهترین تورهای خارجی برای سفر یک هفته‌ای در تابستان
کاربرد پنل اس ام اس؛ معرفی بهترین سامانه پیامک برای تبلیغات
همه چیزهایی که باید قبل از سفر با اتوبوس بدانید