در سال ۹۸ کجا سرمایه‌گذاری کنم؟

10:35 ۷۲ روز و ۱۶ ساعت پیش ایسنا 498 0
در سال ۹۸ کجا سرمایه‌گذاری کنم؟

شروع سال جدید توأم با تصمیمات جدید است. حتماً شما هم تصمیماتی برای سال ۹۸ دارید. سرمایه‌گذاری از مهم‌ترین مواردی است که باید در برنامه امسال خود بگنجانید؛ اما اگر نمی‌دانید برای سرمایه‌گذاری در سال ۹۸ کجا را انتخاب کنید بهتر است این نوشته را بخوانید.

ایسنا

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام ایران رنتر ، بسیاری از کارشناسان اقتصادی سال ۹۸ را سالی مهم و حساس برای اقتصاد کشور دانسته‌اند و همین موضوع مؤید اهمیت موضوع سرمایه‌گذاری است.
برای انتخاب بهترین روش برای سرمایه‌گذاری ابتدا لازم است میزان ریسک‌پذیری خود را بسنجید و بر اساس آن روشی پر ریسک و پربازده یا کم ریسک و کم بازده برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید.
در این نوشته به بررسی سرمایه‌گذاری در مهم‌ترین بازارهای موجود می‌پردازیم.
از آنجایی که سال گذشته افزایش چشمگیری در قیمت ارز داشتیم و این افزایش در سال ۹۸ هم دور از ذهن نیست احتمالاً بسیاری از افراد برای سرمایه‌گذاری این روش را انتخاب خواهند کرد اما همان‌طوری که حسین عبده تبریزی گفته است با توجه به اینکه بازار ارز توسط دولت به‌شدت کنترل می‌شود و بازار طلا به نسبت آزادتر است مردم تمایل بیشتری به خرید طلا و سکه خواهند داشت ولی سکه در سال جدید حباب قیمتی بیشتری را تجربه خواهد کرد.
اگر از کسانی هستید که برای سرمایه‌گذاری، طلا را انتخاب می‌کنید باید بدانید که این بازار پر ریسک از دو فاکتور داخلی و خارجی تاثیرپذیر است. فاکتور داخلی
تأثیرگذار نرخ برابری دلار به ریال بوده و فاکتور خارجی قیمت اونس جهانی است.
مرتضی ایمانی راد، اقتصاددان و مدیر مؤسسه مطالعات اقتصادی بامداد در گفتگویی گفته است که به دلیل عدم قطعیت در حوزه سیاست جهانی و سیاست آمریکا، امکان افزایش قیمت اونس جهانی بسیار وجود دارد. اگر قیمت دلار را ثابت فرض کنیم، به همان نسبتی که طلا در بازار جهانی افزایش پیدا می‌کند، با همان نسبت نیز در بازار داخلی
تأثیرگذار خواهد بود.
چنانچه با فرآیند سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه آشنا هستید حتماً می‌دانید که این بازار و خصوصاً شرکت‌هایی که صادرات دارند از رشد دلار سود خواهند برد.
صادقی شریف، مدیرعامل کارگزاری امید سهم می‌گوید در سال ۹۸ بازار بورس شرایط به‌شدت بهتری نسبت به سایر بازارها خواهد داشت و سرمایه‌گذاری روی شرکت‌هایی که سود خوبی می‌سازند مانند گروه پتروشیمی و فلزات اساسی و … که سود بالاتری نسبت به سپرده بانکی دارند به نظر مناسب است.
سرمایه‌گذاری در بازار مسکن علاوه بر اینکه نیاز به سرمایه زیادی دارد، در برهه زمانی فعلی برای سرمایه‌گذاری قابل تأمل است، مگر اینکه قصد خرید و سرمایه‌گذاری در واحدهایی با متراژ کم داشته باشید.
سید حسین افضلی، عضو کمیسیون عمران مجلس در مصاحبه‌ای گفته است با توجه به افزایش ۹۰ درصدی قیمت‌ها، در سال ۹۸ شاهد ایجاد فضای رکودی در بازار مسکن خواهیم بود که نمی‌توان مدت زمان آن را حدس زد. رکود موجود در این بازار هشداری ست برای کسانی که قصد سرمایه‌گذاری در این بازار را دارند.
به‌طورکلی، در سال جدید بازار طلا، ارز و سهام بازدهی بیشتری دارند و به نظر نمی‌رسد سرمایه‌گذاری در مسکن عایدی متناسب با تورم نصیب سرمایه‌گذارانش کند؛ اما این موضوع را فراموش نکنید که سرمایه‌گذاری در این بازارها ریسک بالایی دارند.
یک سرمایه‌گذاری آنلاین و مطمئن این روزها زمان برای افراد از اهمیت بالایی برخوردار است و به معنای واقعی طلاست. در همین راستا، راه‌حل‌های آنلاین برای بسیاری از خدمات و فعالیت‌های وقت‌گیر و زمان‌بر به وجود آمده است. سرمایه‌گذاری نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در کشورهای پیشرفته روش‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری به صورت آنلاین به وجود آمده است.
در کشور ما نیز بازار بورس توانسته تا حدودی خدمات خود را به صورت آنلاین ارائه کند اما برای دیگر روش‌های سرمایه‌گذاری ناگزیر به حضور فیزیکی در محل هستید.
اما روشی دیگر برای سرمایه‌گذاری به صورت آنلاین ایران رنتر است. ایران
رنتر به عنوان اولین پلتفرم فروش اقساطی با استفاده از روش وام‌دهی فرد به فرد (Peer To Peer Lending) و بومی‌سازی این روش با ساختارهای شرعی و قانونی کشور توانسته است روشی هوشمند و مدرن برای سرمایه‌گذاری ایجاد کند.
ساز و کار این پلتفرم به این صورت است که خریداران اقساطی با تهیه کارت اعتباری خرید از این سایت می‌توانند از دیگر فروشگاه‌های آنلاین به صورت اقساطی خرید کنند. شما نیز به عنوان سرمایه‌گذار با تأمین سرمایه برای درخواست مشتریان می‌توانید در این پلتفرم سرمایه‌گذاری کنید. در واقع، ایران
رنتر رابطی میان خریداران اقساطی و سرمایه‌گذاران است.
از آنجایی که فروش اقساطی یکی از انواع عقود اسلامی است سرمایه‌گذاری شما کاملاً شرعی بوده و به علاوه توانسته‌اید در راستای کمک به اقتصاد ملی نقش به سزایی داشته باشید.
با سرمایه‌گذاری در ایران رنتر یک پنل اختصاصی به شما داده خواهد شد که در آن علاوه بر میزان سود و بازدهی سرمایه‌گذاری خود می‌توانید اقساط ماهانه و اطلاعات افرادی که با سرمایه شما توانسته‌اند کارت اعتباری خرید تهیه کنند را مشاهده کنید که این موضوع بیانگر شفافیت این روش سرمایه‌گذاری است.
ریسک سرمایه‌گذاری در ایران رنتر به دلیل اعتبارسنجی هوشمند افراد برای خرید اقساطی که بر اساس الگوریتم‌های پیش‌بینی و روش‌های رتبه‌بندی (Credit Scoring) صورت می‌گیرد کاملاً مدیریت شده و با ضمانت ایران رنتر در مورد پرداخت اقساط به شما دیگر نگرانی وجود نخواهد داشت.
با توجه به آنچه گفته شد بهتر است سرمایه‌گذاری را با اولویت در لیست برنامه‌هایی قرار دهید که در سال ۹۸ قصد دارید انجام دهید و چه بهتر که این اتفاق با شروع سال جدید همراه باشد.
انتهای رپرتاژ خبری


گروه های زیر مجموعه از همه جا

بازار
بازار

آخرین اخبار

شروری که در زندان حافظ قرآن شد
۲۰ ساله بودم که وارد زندان شدم، خواندن قرآن برایم مشکل بود، اما نگاه خداوند شامل حالم شد و امروز توانسته ام به لطف خدا و مسئولان زندان حافظ کل قرآن شوم.
زمان طلایی برای ارتودنسی
یک متخصص دندان گفت: بهترین زمان برای معاینه دندان کودکان در سنین ۸ الی ۱۰ سالگی است.
راننده تاکسی با معرفت قزوینی!- عکس
مرد اونه که موقع بخشش هم نخواد شرمندگی فقیر رو ببینه ...
نشانه های خاموش سرطان خون
سردردها همیشه به دلیل استرس یا تنش نیستند. سردردهای مکرر ممکن است از سرطان خون یا حتی خونریزی در سر ناشی شوند.
مصرف نمک دریا ممنوع - گول تبلیغات را نخورید!
مشاور رئیس انجمن تغذیه ایران درخصوص مضرات نمک دریا و برخی تبلیغات گمراه کننده درباره توصیه به مصرف این نوع نمک نکاتی را بیان کرد.
استفاده از واکس کفش به جای کاکائو
معاون دفتر سلامت محیط کار وزارت بهداشت درباره استفاده از واکس کفش به جای کاکائو در دونات توضیح داد.
نشانه هایی که به شما می گوید شپش دارید
شپش سر نوعی حشره انگلی است که روی سر، مژه و ابرو‌ یافت می‌شود.
آبشار زیبایˮنام نیکˮدر سمنان- عکس
آبشار زیبای «نام نیک» میامی، هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می‌کند. آبشار نام نیک از کوه‌های بلند منطقه سر چشمه گرفته است و در قسمت شمال غربی روستا واقع شده است.
رژیم صهیونیستی دشمن فلسطین باقی می‌ماند
«محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن سه‌شنبه شب پس از پایان مراسم افتتاحیه نشست اقتصادی بحرین گفت که رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن امت فلسطین و غاصب اراضی آن باقی خواهد ماند و برگزاری این نشست‌ها باعث کاهش این دشمنی‌ها نخواهد شد.
یمن بار دیگر ۲ فرودگاه سعودی را هدف قرار داد
نیروهای پهپادی ارتش یمن و انصارالله سه‌شنبه شب بار دیگر دو فرودگاه سعودی «ابها» و «جازان را هدف قرار دادند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

چراغ نفتی بلای جان دختر ۱۸ ساله
دختری جوان در پی سوختگی ناشی از حریق چراغ نفتی در شهر زاهدان جان باخت.
هیچ یک از رهبران عرب جرات قبول معامله قرن را نخواهند داشت
ضاحی خلفان، معاون رئیس پلیس دبی و از نزدیکان محمد بن زاید ولیعهد امارات در سلسله پیام‌هایی توئیتری نوشت: تحقق معامله قرن که رئیس‌جمهور آمریکا از آن سخن می‌گوید خواب ابلیس در بهشت است.
تاکتیک های احتمالی دنیزلی در تراکتور
سرخپوشان تبریزی برای دومین فصل با مالکیت جدید خود وارد بازار نقل و انتقالات شده اند. آن ها که فصل پیش پس از خرید بازیکنان، سرمربی خود را انتخاب کردند، این بار شرایط متفاوتی را تجربه می کنند.
شروری که در زندان حافظ قرآن شد
۲۰ ساله بودم که وارد زندان شدم، خواندن قرآن برایم مشکل بود، اما نگاه خداوند شامل حالم شد و امروز توانسته ام به لطف خدا و مسئولان زندان حافظ کل قرآن شوم.
زمان طلایی برای ارتودنسی
یک متخصص دندان گفت: بهترین زمان برای معاینه دندان کودکان در سنین ۸ الی ۱۰ سالگی است.
۹۱ کمک هزینه خرید واحد مسکونی
پرداخت ۱۳۰۰ فقره وام قرض‌الحسنه به سیل‌زدگان لرستان و خوزستان بزودی
با خستگی چشم خداحافظی کنید
رونمایی از محصول جدید خرید آنلاین اقساطی بانک‌پاسارگاد
هزینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی
ترجمه تخصصی متن و مقاله خود را به کجا بسپاریم؟
تخفیف ویژه برای خرید سیم کارت‌های دائمی همراه اول
بهترین تورهای خارجی برای سفر یک هفته‌ای در تابستان
کاربرد پنل اس ام اس؛ معرفی بهترین سامانه پیامک برای تبلیغات
همه چیزهایی که باید قبل از سفر با اتوبوس بدانید