راهکارهایی برای تجربه یک سفر دل‌چسب با هواپیما و قطار

15:59 ۷۳ روز و ۱۱ ساعت پیش ایسنا 156 0
راهکارهایی برای تجربه یک سفر دل‌چسب با هواپیما و قطار

شاید با خودتان فکر کنید تجربه یک سفر ایده‌آل و دل‌چسب به عوامل متعددی بستگی دارد و همه افرادی که در پشت پرده و فراهم آوردن مسیرهای شما برای رسیدن به مقصدتان هستند نیز می‌توانند نقش مهمی در مورد لذت بردن شما از سفر ایفا کنند، اما بهتر است بدانید هیچ‌کس به‌اندازه خودتان نمی‌تواند در لذت بردن شما در سفرهایتان نقش داشته باشد.

ایسنا

به گزارش ایسنا،بنابراعلام عتیق گشت، درست از زمانی که برایخرید بلیط هواپیمایا تهیه بلیط قطار به سوی مقصدتان اقدام می‌کنید و برای این سفر چمدان می‌بندید، می‌توانید با به‌کارگیری ترفندها و راهکارهایی به نسبت ساده، سفری دل‌پذیرتر از همیشه را تجربه کنید…. در این متن با ما همراه باشید تا با هم راهکارهایی را برای تجربه یک سفر دل‌چسب با هواپیما و قطار یاد بگیریم.

پله اول برای تجربه سفری دل‌چسب!

همیشه تجربه کردن احساس خوب ما در موقعیت‌های مختلف، به نگرش ما به امور و مقدماتی که برای دست‌یابی به بهترین شرایط تدارک می‌بینیم بستگی دارد. داشتن برنامه‌ای درست و در نظر گرفتن جزئیاتی که موجب بهینه‌سازی تجربیات شما در سفر شود با فراهم کردن چند راهکار ساده امکان‌پذیر است. قبل از هر چیزی سعی کنید برای سفرهایتان یک برنامه داشته باشید و همه مسیرها و روالی که دوست دارید در این سفر تجربه کنید را به زبان ساده برای خودتان بنویسید. روز سفرتان را مشخص کنید و تصمیم بگیرید که می‌خواهید چه بازه زمانی در این سفر باشید. اولویت‌هایتان را یادداشت کنید و لیست حداقل و حداکثر مکان‌هایی که باید در این سفر از آن‌ها دیدن کنید را بنویسید. کمی اطلاعاتتان را در مورد مقصدتان بالا ببرید و سعی کنید مثل یک حرفه‌ای به سوی جلو گام بردارید....

با ترفندهای خرید یک بلیط ایده‌آل آشنا شوید!

خرید بلیط هواپیما تنها به این ختم نمی‌شود که در گوگل نام مقصدتان راسرچکنید بعد در اولین گزینه و بدون در نظر گرفتن هیچ جزئیاتی بلیط بخرید؛ باید قبل از هر چیزی با آداب رزرو بلیط هواپیما آشنا باشید. قبل از هر چیزی باید بدانید که برنامه‌ریزی در مورد خرید بلیط هواپیما هم می‌توانید به شما کمک کند تا انتخاب‌های بیشتری پیش رویتان قرار گیرد و در هزینه‌هایتان هم تا میزانی صرفه‌جویی شود. اگر هدف شما سفر به کشورهایخارجیباشد باید از چند ماه زودتر هوشیار باشید و در مورد سفرهای داخلی زیر نظر گرفتن وب‌سایت‌ها حداکثر ۱ ماه زودتر هم کافی است. برای خرید بلیط هواپیما همه ایرلاین‌ها و روزها و ساعت‌های مختلف را چک کنید و هرزمانی که قیمت بلیط مناسب‌تر بود، آن را خریداری کنید.

باید بدانید که معمولاً روزهای وسط هفته و ساعت‌های صبح زود یا زمان‌هایی که مصادف با زمان وعده‌های غذایی است معمولاً ارزان‌تر هستند. به علاوه هرزمانی که تردد مسافران در آن زمان بیشتر شود قیمت‌ها بیشتر است پس اگر ارزان بودن روی دل‌چسب‌تر شدن سفرتانتأثیرزیادی دارد، سعی کنید زمان‌های خلوت‌تر را برای سفرتان انتخاب کنید!

به علاوه باید بدانید که در نظر گرفتن وب‌سایت‌های مختلف و چک کردن قیمت‌ها در همه آن‌ها هم امری محال است و هم عدم اطمینان و حس اعتمادی که با سامانه‌های مختلف وجود دارد شما را بیشتر سردرگم می‌کند. بهتر است برای خرید بلیط هواپیما یک سامانه مطمئن مثل AirplaneTicket.ir را در نظر بگیرید و با چک کردن همه پروازها در آن و مشاهده لیست کاملی از ایرلاین‌های داخلی و خارجی سفری مطمئن و بی‌دغدغه را تجربه کنید.

چمدانتان را با دقت ببینید!

راهکارهایی برای تجربه یک سفر دل‌چسب با هواپیما و قطار

اینکه هدف شما از این سفر چیست و قرار است چند روز در مقصدتان بمانید، می‌تواند روی میزان وسیله‌هایی که برای سفر انتخاب می‌کنیدمؤثرباشد. اگر قرار است یک سفر تفریحی را تجربه کنید و بیشتر وقتتان را در جاذبه‌ها و اماکن دیدنی بگذرانید، حمل کردن تعداد زیادی ساک و چمدان سنگین تنها باعث خستگی‌تان می‌شود. به علاوه مطمئن باشید خیلی از این وسایل بدون اینکه حتی دست بخورند دوباره به کمدتان برمی‌گردند. پس تمام چیزهای ضروری و وسایل شخصی مورد نیازتان را درون یک ساک کوچک بگنجانید و مطمئن باشید این‌گونه سفر راحت‌تری را تجربه می‌کنید. اگر هم‌فکر می‌کنید قرار است چندین هفته را در سفر باشید و یا تصمیم دارید به مقدار زیادی خرید کنید بهتر است با دقت بیشتری چمدان ببندید و با در نظر گرفتن فضای بیشتر برای خریدهایتان به فکر بازگشتتان هم باشید.

ابزارهای سرگرمی را فراموش نکنید!

به همراه داشتن وسیله‌های سرگرم‌کننده برای مسیر سفرتان اضافه کردن فیلم‌ها و بازی‌های جالب و سرگرم‌کننده روی تلفن همراه یاآی‌پدتانمی‌تواند ایده فوق‌العاده‌ای باشد…، اگر اهل کتاب خواندن هستید می‌توانید یک کتاب جذاب هم با خودتان بیاورید و از استفاده درست از زمانتان و لذت بردن از کارهایی که شاید بارها برای انجام آن‌ها اقدام کردید و به دلیل مشغله کاری موفق نشدید، لذت ببرید.

خوراکی‌هایتان را فراموش نکنید!

شاید فکر کنید هم در سفرهای هوایی و هم گاهی در سفر با قطار با نوشیدنی و غذا از شما پذیرایی می‌شود اما بهتر است که همراه خودتان کمی تنقلات و اسنک‌های سبک ومقویبیاورید و در حین سفر گاهی مشغول به خوردن شوید. به علاوه اگر کودکتان هم قرار است در این سفر همراهتان باشد آوردن مقداری غذا و تنقلات خوشمزه ومقویدر طول مسیر سفر برایتان تا حدودی ضروری است. بهترین گزینه‌های برای سفر مغزها، میوه خشک و یا تازه و شکلات تلخ و آب‌نبات و خوراکی‌های ریز است که هم خوردنشان راحت است و هم انرژی مورد نیاز بدنتان را به‌سادگیتأمینمی‌کند.

درفرودگاهیا ایستگاه قطار به‌موقع حاضر شوید!

راهکارهایی برای تجربه یک سفر دل‌چسب با هواپیما و قطار

شاید این موضوع را بارها شنیده‌اید و رویبلیط‌تانهم هک شده که به‌موقع حضور پیدا کنید…. اما باید بدانید زودتر رسیدن قبل از سفرتان به شما کمک می‌کند تا استرس و فشار کمتری را تجربه کنید و با آرامش بیشتری سفرتان را آغاز کنید. در مورد سفرهای هوایی خارجی چند ساعت زودتر و سفرهای داخلی حداقل نیم ساعت زودتر در فرودگاه حضور داشته باشید و در سفر با قطار هم سعی کنید به ایستگاه موقع برسید.

چند لایه لباس بپوشید!

در طول سفر همیشه بهتر است که به جای پوشیدن یک‌لایه ضخیم از لباس چند لایه نازک‌تر را روی‌هم بپوشید، چون با آن روش یک‌لحظه تصور کنید با گرم شدن هوا هیچ راهی جز تحمل کردن برایتان باقی نمی‌ماند؛ اما زمانی که چند لایه لباس بپوشید می‌توانید در صورت گرم شدن هوا یک‌لایه را دربیاورید. یا هر موقع سردتان شد لباستان را بیشتر کنید و احساس راحتی بیشتری را در طول سفر تجربه کنید. به علاوه فراموش نکنید که پوشیدن یک کفش راحت میز می‌تواند در راحتی شما به میزان زیادیتأثیرگذارباشد.

انتهایرپرتاژخبری


گروه های زیر مجموعه از همه جا

بازار
بازار

آخرین اخبار

شروری که در زندان حافظ قرآن شد
۲۰ ساله بودم که وارد زندان شدم، خواندن قرآن برایم مشکل بود، اما نگاه خداوند شامل حالم شد و امروز توانسته ام به لطف خدا و مسئولان زندان حافظ کل قرآن شوم.
زمان طلایی برای ارتودنسی
یک متخصص دندان گفت: بهترین زمان برای معاینه دندان کودکان در سنین ۸ الی ۱۰ سالگی است.
راننده تاکسی با معرفت قزوینی!- عکس
مرد اونه که موقع بخشش هم نخواد شرمندگی فقیر رو ببینه ...
نشانه های خاموش سرطان خون
سردردها همیشه به دلیل استرس یا تنش نیستند. سردردهای مکرر ممکن است از سرطان خون یا حتی خونریزی در سر ناشی شوند.
مصرف نمک دریا ممنوع - گول تبلیغات را نخورید!
مشاور رئیس انجمن تغذیه ایران درخصوص مضرات نمک دریا و برخی تبلیغات گمراه کننده درباره توصیه به مصرف این نوع نمک نکاتی را بیان کرد.
استفاده از واکس کفش به جای کاکائو
معاون دفتر سلامت محیط کار وزارت بهداشت درباره استفاده از واکس کفش به جای کاکائو در دونات توضیح داد.
نشانه هایی که به شما می گوید شپش دارید
شپش سر نوعی حشره انگلی است که روی سر، مژه و ابرو‌ یافت می‌شود.
آبشار زیبایˮنام نیکˮدر سمنان- عکس
آبشار زیبای «نام نیک» میامی، هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می‌کند. آبشار نام نیک از کوه‌های بلند منطقه سر چشمه گرفته است و در قسمت شمال غربی روستا واقع شده است.
رژیم صهیونیستی دشمن فلسطین باقی می‌ماند
«محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن سه‌شنبه شب پس از پایان مراسم افتتاحیه نشست اقتصادی بحرین گفت که رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن امت فلسطین و غاصب اراضی آن باقی خواهد ماند و برگزاری این نشست‌ها باعث کاهش این دشمنی‌ها نخواهد شد.
یمن بار دیگر ۲ فرودگاه سعودی را هدف قرار داد
نیروهای پهپادی ارتش یمن و انصارالله سه‌شنبه شب بار دیگر دو فرودگاه سعودی «ابها» و «جازان را هدف قرار دادند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

چراغ نفتی بلای جان دختر ۱۸ ساله
دختری جوان در پی سوختگی ناشی از حریق چراغ نفتی در شهر زاهدان جان باخت.
هیچ یک از رهبران عرب جرات قبول معامله قرن را نخواهند داشت
ضاحی خلفان، معاون رئیس پلیس دبی و از نزدیکان محمد بن زاید ولیعهد امارات در سلسله پیام‌هایی توئیتری نوشت: تحقق معامله قرن که رئیس‌جمهور آمریکا از آن سخن می‌گوید خواب ابلیس در بهشت است.
تاکتیک های احتمالی دنیزلی در تراکتور
سرخپوشان تبریزی برای دومین فصل با مالکیت جدید خود وارد بازار نقل و انتقالات شده اند. آن ها که فصل پیش پس از خرید بازیکنان، سرمربی خود را انتخاب کردند، این بار شرایط متفاوتی را تجربه می کنند.
شروری که در زندان حافظ قرآن شد
۲۰ ساله بودم که وارد زندان شدم، خواندن قرآن برایم مشکل بود، اما نگاه خداوند شامل حالم شد و امروز توانسته ام به لطف خدا و مسئولان زندان حافظ کل قرآن شوم.
زمان طلایی برای ارتودنسی
یک متخصص دندان گفت: بهترین زمان برای معاینه دندان کودکان در سنین ۸ الی ۱۰ سالگی است.
۹۱ کمک هزینه خرید واحد مسکونی
پرداخت ۱۳۰۰ فقره وام قرض‌الحسنه به سیل‌زدگان لرستان و خوزستان بزودی
با خستگی چشم خداحافظی کنید
رونمایی از محصول جدید خرید آنلاین اقساطی بانک‌پاسارگاد
هزینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی
ترجمه تخصصی متن و مقاله خود را به کجا بسپاریم؟
تخفیف ویژه برای خرید سیم کارت‌های دائمی همراه اول
بهترین تورهای خارجی برای سفر یک هفته‌ای در تابستان
کاربرد پنل اس ام اس؛ معرفی بهترین سامانه پیامک برای تبلیغات
همه چیزهایی که باید قبل از سفر با اتوبوس بدانید