احداث ۲۰ هزار مسکن روستایی برای مددجویان بهزیستی

15:53 ۸۱ روز و ۱۶ ساعت پیش ایسنا 482 0
احداث ۲۰ هزار مسکن روستایی برای مددجویان بهزیستی

در تفاهم‌نامه‌ای که بین رؤسای بنیاد مسکن و سازمان بهزیستی انجام گرفت قرار است ۲۰ هزار واحد مسکونی روستایی ویژه معلولین و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی احداث شود.

ایسنا

به گزارش ایسنا، صبح امروز تفاهم‌نامه‌ای در هفت ماده به امضای محمدرضا تابش و وحید قبادی دانا رؤسای بنیاد مسکن و سازمان بهزیستی کشور در حضور خبرنگاران به امضا رسید. بر اساس این تفاهم‌نامه همکاری مشترک به منظور عملیات احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت ویژه افراد دارای معلولیت و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور در قالب طرح بهسازی و نوسازی مسکن روستایی بر اساس جدول توزیع استانی ارائه شده از سوی سازمان بهزیستی کشور به امضا رسید.
طرفین در این تفاهم‌نامه تعهد کردند تا معلولان و مددجویان تحت پوشش دارای واحدهای مسکونی روستایی نیمه تمام بهره مند از تسهیلات سنوات گذشته را شناسایی کنند تا برای پرداخت کمک بلاعوض تا سقف پنج میلیون تومان از محل ۱۰۰ امام توسط بنیاد مسکن و هم‌چنین ۱۰ میلیون تومان از محل کمک‌های بلاعوض سازمان بهزیستی کشور برای تکمیل واحدهای مسکونی اختصاص یابد.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این مراسم با اشاره به همکاری بنیاد مسکن با سازمان‌های حمایتی، گفت: همانطور که می‌دانید طی سال‌های گذشته در خصوص تأمین مسکن خانوارهای تحت پوشش همکاری‌هایی را با نهادهای حمایتی داشته‌ایم، از جمله این موارد می‌توان به احداث مسکن برای خانوارهای دارای دو فرد معلول اشاره کرد. امروز نیز تفاهم‌نامه‌ای را با سازمان بهزیستی برای احداث ۲۵ هزار واحد مسکونی امضا می‌کنیم.
وی افزود: مدت اجرای این تفاهم‌نامه از زمان امضا مورخ ۱۳ اسفند ۹۷ به مدت یک سال شمسی است و در صورت تشخیص و توافق طرفین تفاهم قابل تمدید خواهد بود.
تابش درباره مشمولین تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور طبق این تفاهم‌نامه گفت: معلولین سرپرست خانوار، زنان سرپرست خانوار، فرزندان ترخیص شده از مراکز شبانه روزی بهزیستی و بهبود یافتگان شامل این طرح می‌شوند.
رئیس بنیاد مسکن با اشاره به تعهدات بنیاد مسکن گفت: معرفی افراد واجد شرایط به بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات، ارائه نقشه‌های تیپ، مناسب سازی واحدهای مسکونی، نظارت فنی بر روند عملیات احداث، پیگیری و هماهنگی با دهیاری‌ها به منظور اعمال معافیت هزینه‌های عوارض صدور پروانه، تأمین زمین مورد نیاز و تأمین مصالح ساختمانی از جمله تعهدات بنیاد مسکن است.
برنامه احداث ۱۴ هزار و ۳۰۰ واحد برای خانوارهای دارای فرد معلول به گفته تابش، در روستاها تاکنون عملیات احداث ۶۶۰۰ واحد مسکونی برای خانواده‌ای دارای معلول آغاز شده که بیش از ۳۵۰۰ واحد تکمیل شده است. همچنین در شهرها عملیات اجرایی
۷۷۰۰ واحد در شهرها آغاز شده است که بیش از ۳۷۰۰ واحد آن تکمیل و به خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی تحویل شده است.
بازسازی روستاهای کرمانشاه به ۹۵ درصد رسید رئیس بنیاد مسکن هم‌چنین درباره آخرین وضعیت بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه گفت: در بخش روستایی که ۲۵ هزار واحد مسکونی را شروع کرده‌ایم پیشرفت کار ۹۵ درصد است. در شهرها نیز ۱۲ هزار و ۴۸ واحد مسکونی در حال ساخت است که در مرحله پیشرفت ۸۰ درصد قرار دارد. به یاری خداوند تا پایان سال آینده تمام واحدها به مردم تحویل داده می‌شود.
پرداخت ۱۵ میلیون تومان وام بلاعوض در این مراسم همچنین وحید قبادی دانا، رئیس سازمان بهزیستی در خصوص تفاهم‌نامه امروز با بنیاد مسکن اظهار کرد: شناسایی معلولین و مددجویان تحت پوشش روستایی فاقد مسکن و یا دارای مسکن غیر مقاوم و همچنین معلولین و مددجویان تحت پوشش فاقد مسکن ساکن در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت و ترغیب آنان به منظور احداث و بازسازی واحد مسکونی مورد نیاز در قالب طرح بهسازی و نوسازی مسکن روستایی بر عهده سازمان بهزیستی قرار دارد.
وی همچنین تهیه اطلاعات خام معلولین و مددجویان تحت پوشش متقاضی و معرفی و ارسال اسامی افراد مذکور حداکثر ۳۰ روز پس از امضای تفاهم‌نامه مشترک و معرفی نماینده در سطح استان و شهرستان‌ها جهت همکاری با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را از دیگر تعهدات سازمان بهزیستی عنوان کرد.
قبادی دانا تصریح کرد: همچنین ۱۰ میلیون تومان به هر یک از معلولین و مددجویان تحت پوشش این طرح از محل منابع اعتباری در اختیار سازمان بهزیستی و مشارکت خیرین اختصاص می‌یابد. بنیاد مسکن نیز ۵ میلیون تومان کمک بلا عوض از محل حساب ۱۰۰ امام به این طرح اختصاص می‌دهد.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

واکنش جالب نیمار به رفتار جنجالی اش
ستاره پاری ‌سن‌ ژرمن به اقدام جنجالی اخیر خود واکنشی جالب نشان داد.
توخل سرانجام نگران اخراخش شد!
سرمربی پاری ‌سن‌ ژرمن بعد از شکست برابر رنس در هفته پایانی اعتراف کرد که نگران اخراج از تیمش است.
ˮهوادارˮ، ˮفوتبالˮ و ˮرفتارهای هواداریˮ از نگاه یک جامعه شناس ورزشی
یک جامعه‌شناس ورزشی در تحلیل پدیده‌ هواداری در فوتبال و سنجش رفتارهای هواداران معتقد است که فوتبال به منزله یک میدان جنگ است که افراد به صورت نمادین در آن با یکدیگر می‌جنگند اما جنگی کنترل شده. او می‌گوید خشونت در فوتبال در مقایسه با سایر آمارهای خشونت اجتماعی بالا نیست.
رضائیان: تماشاگرنماها از باشگاه‌ها اخاذی می‌کنند
معاون باشگاه صنعت نفت آبادان معتقد است که برای کنترل امنیت در ورزشگاه ها نباید فقط به شماره گذاری صندلی‌ها توجه کرد،‌ بلکه باید بتوانیم اشخاصی که در ورزشگاه‌ها حضور دارند را شناسایی کرده و از دوربین های قوی برای کنترل رفتار آنان استفاده کنیم تا افراد ناهنجار را بعد از شناسایی جریمه کنیم.
توافق نهایی روزبه چشمی با الاهلی قطر
سایت الرای قطر از توافق نهایی "روزبه چشمی" با باشگاه الاهلی قطر سخن به میان آورد.
اعلام شهریه مدارس غیردولتی شهر تهران؛ ۱۵ میلیون تومان بالاترین نرخ شهریه
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش سقف شهریه دریافتی برای مدارس غیردولتی تهران را برای مقطع ابتدایی ۹ میلیون و۴۰۰ هزار تومان، برای مقطع متوسطه اول ۱۱ میلیون تومان و برای مقطع متوسطه دوم ۱۵ میلیون تومان اعلام و اظهار کرد: میزان افزیش شهریه مدارس، بر حسب الگو و بر اساس شاخص‌هایی تعیین شده و به این ترتیب منطقه به منطقه و حتی مدرسه به مدرسه متفاوت است.
آذربایجانی: کاهش دعاوی قضایی نیازمند تعامل جدی سه قوه است
یک وکیل دادگستری گفت: اینکه قوه قضائیه تصور کند که مشکل کثرت نزاع و دعاوی مسأله قضائی بوده و فقط از طریق قضائی حل می‌شود اشتباه است بلکه این موضوع نیازمند تعامل جدی پیشگیرانه بین هر سه قوه است.
صفحه نخست روزنامه‌های شنبه
صف طولانی‌ کشتی‌های حامل کالای اساسی در بنادر جنوب، روحانی: صدای ذلت و تسلیم از ایران و ملت بلند نخواهد شد و علی ربیعی سخنگوی دولت شد از مواردی است که مطبوعات امروز به آن پرداخته‌اند.
ویدئو - شب نوزدهم ماه رمضان در دانشگاه تهران
مراسم احیای نوزدهمین شب ماه مبارک رمضان در سراسر کشور برگزار شد. در تهران هم مساجد و حسینیه‌ها از جمله مسجد دانشگاه تهران، مانند هر سال، میزبان خیل عظیمی از مؤمنان و روزه‌دارانی بود که با دعا و مناجات، شب را به سحر رساندند.
پر جمعیت‌ترین منطقه پایتخت را بشناسید!
مرکز آمار و رصد شهری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران اقدام به ارائه اماری کرده است که این آمار نشان میدهد پراکندگی جمعیت در مناطق ۲۲ پایتخت به چه شکل است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ورزشکاران از نوشیدن قهوه در سحر پرهیز کنند
یک متخصص تغذیه ورزشی معتقد است: قهوه به دلیل داشتن کافئین زیاد به شدت ادرار آور است و سبب دی‌هیدراته شدن بدن می‌شود، بنابراین توصیه می‌شود که ورزشکاران از مصرف قهوه در هنگام سحر پرهیز کنند و نوشیدن قهوه را به زمان بعد از افطار موکول کنند.
واکنش سرمربی بارسلونا به احتمال برکناری
ارنستو والورده، سرمربی بارسلونا، در کنفرانس مطبوعاتی پیش از فینال کوپا دل ری حاضر شد.
پورکاشیان و حجازی‌پور نمی‌خواهند برای کشور دیگری مسابقه دهند- دنبال مربی خارجی هستیم
رییس فدراسیون شطرنج گفت:‌ دنبال جذب یک مربی خارجی برای شطرنج بازان سطح یک هستیم و چند گزینه را بررسی کردیم.
رونمایی از قرارداد خارجی‌های استقلال+ سند
باشگاه استقلال در یکی دو فصل اخیر همانند سال‌های گذشته اقدام به جذب بازیکنان خارجی کرد.
شکست در آنفیلد ضربه خیلی سختی بود
مهاجم بارسلونا پس از شکست برابر لیورپول در مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا برای نحستین‌بار با رسانه‌ها صحبت کرد.
ثبت نام جشنواره تعاونی های برتر ایلام آغاز شد
نرخ بیکاری مردان سوئدی از زنان این کشور جلو زد!
آغاز فعالیت مسیر دریایی هندوستان - قشم با ورود اولین کشتی تجاری
سامانه‌ای برای اعلام آمار واقعی بیکاران و شاغلان
ماندگاری شغل در بخش صنعت بیشتر است
فرماندار رشت: دستگاه ها فرصت های کارآفرینی را شناسایی کنند
148 میلیارد تومان وام اشتغال روستایی به مازندران ابلاغ شد
ساعت کار ادارات همزمان با لیالی قدر تغییر کرد
تبدیل روستاهای استان مرکزی به کانون اشتغال ضروری است
برقراری بیمه مهمترین مطالبه هنرمندان صنایع دستی اردکان