احداث ۲۰ هزار مسکن روستایی برای مددجویان بهزیستی

15:53 ۱۵ روز و ۳ ساعت پیش ایسنا 216 0
احداث ۲۰ هزار مسکن روستایی برای مددجویان بهزیستی

در تفاهم‌نامه‌ای که بین رؤسای بنیاد مسکن و سازمان بهزیستی انجام گرفت قرار است ۲۰ هزار واحد مسکونی روستایی ویژه معلولین و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی احداث شود.

ایسنا

به گزارش ایسنا، صبح امروز تفاهم‌نامه‌ای در هفت ماده به امضای محمدرضا تابش و وحید قبادی دانا رؤسای بنیاد مسکن و سازمان بهزیستی کشور در حضور خبرنگاران به امضا رسید. بر اساس این تفاهم‌نامه همکاری مشترک به منظور عملیات احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت ویژه افراد دارای معلولیت و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور در قالب طرح بهسازی و نوسازی مسکن روستایی بر اساس جدول توزیع استانی ارائه شده از سوی سازمان بهزیستی کشور به امضا رسید.
طرفین در این تفاهم‌نامه تعهد کردند تا معلولان و مددجویان تحت پوشش دارای واحدهای مسکونی روستایی نیمه تمام بهره مند از تسهیلات سنوات گذشته را شناسایی کنند تا برای پرداخت کمک بلاعوض تا سقف پنج میلیون تومان از محل ۱۰۰ امام توسط بنیاد مسکن و هم‌چنین ۱۰ میلیون تومان از محل کمک‌های بلاعوض سازمان بهزیستی کشور برای تکمیل واحدهای مسکونی اختصاص یابد.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این مراسم با اشاره به همکاری بنیاد مسکن با سازمان‌های حمایتی، گفت: همانطور که می‌دانید طی سال‌های گذشته در خصوص تأمین مسکن خانوارهای تحت پوشش همکاری‌هایی را با نهادهای حمایتی داشته‌ایم، از جمله این موارد می‌توان به احداث مسکن برای خانوارهای دارای دو فرد معلول اشاره کرد. امروز نیز تفاهم‌نامه‌ای را با سازمان بهزیستی برای احداث ۲۵ هزار واحد مسکونی امضا می‌کنیم.
وی افزود: مدت اجرای این تفاهم‌نامه از زمان امضا مورخ ۱۳ اسفند ۹۷ به مدت یک سال شمسی است و در صورت تشخیص و توافق طرفین تفاهم قابل تمدید خواهد بود.
تابش درباره مشمولین تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور طبق این تفاهم‌نامه گفت: معلولین سرپرست خانوار، زنان سرپرست خانوار، فرزندان ترخیص شده از مراکز شبانه روزی بهزیستی و بهبود یافتگان شامل این طرح می‌شوند.
رئیس بنیاد مسکن با اشاره به تعهدات بنیاد مسکن گفت: معرفی افراد واجد شرایط به بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات، ارائه نقشه‌های تیپ، مناسب سازی واحدهای مسکونی، نظارت فنی بر روند عملیات احداث، پیگیری و هماهنگی با دهیاری‌ها به منظور اعمال معافیت هزینه‌های عوارض صدور پروانه، تأمین زمین مورد نیاز و تأمین مصالح ساختمانی از جمله تعهدات بنیاد مسکن است.
برنامه احداث ۱۴ هزار و ۳۰۰ واحد برای خانوارهای دارای فرد معلول به گفته تابش، در روستاها تاکنون عملیات احداث ۶۶۰۰ واحد مسکونی برای خانواده‌ای دارای معلول آغاز شده که بیش از ۳۵۰۰ واحد تکمیل شده است. همچنین در شهرها عملیات اجرایی
۷۷۰۰ واحد در شهرها آغاز شده است که بیش از ۳۷۰۰ واحد آن تکمیل و به خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی تحویل شده است.
بازسازی روستاهای کرمانشاه به ۹۵ درصد رسید رئیس بنیاد مسکن هم‌چنین درباره آخرین وضعیت بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه گفت: در بخش روستایی که ۲۵ هزار واحد مسکونی را شروع کرده‌ایم پیشرفت کار ۹۵ درصد است. در شهرها نیز ۱۲ هزار و ۴۸ واحد مسکونی در حال ساخت است که در مرحله پیشرفت ۸۰ درصد قرار دارد. به یاری خداوند تا پایان سال آینده تمام واحدها به مردم تحویل داده می‌شود.
پرداخت ۱۵ میلیون تومان وام بلاعوض در این مراسم همچنین وحید قبادی دانا، رئیس سازمان بهزیستی در خصوص تفاهم‌نامه امروز با بنیاد مسکن اظهار کرد: شناسایی معلولین و مددجویان تحت پوشش روستایی فاقد مسکن و یا دارای مسکن غیر مقاوم و همچنین معلولین و مددجویان تحت پوشش فاقد مسکن ساکن در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت و ترغیب آنان به منظور احداث و بازسازی واحد مسکونی مورد نیاز در قالب طرح بهسازی و نوسازی مسکن روستایی بر عهده سازمان بهزیستی قرار دارد.
وی همچنین تهیه اطلاعات خام معلولین و مددجویان تحت پوشش متقاضی و معرفی و ارسال اسامی افراد مذکور حداکثر ۳۰ روز پس از امضای تفاهم‌نامه مشترک و معرفی نماینده در سطح استان و شهرستان‌ها جهت همکاری با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را از دیگر تعهدات سازمان بهزیستی عنوان کرد.
قبادی دانا تصریح کرد: همچنین ۱۰ میلیون تومان به هر یک از معلولین و مددجویان تحت پوشش این طرح از محل منابع اعتباری در اختیار سازمان بهزیستی و مشارکت خیرین اختصاص می‌یابد. بنیاد مسکن نیز ۵ میلیون تومان کمک بلا عوض از محل حساب ۱۰۰ امام به این طرح اختصاص می‌دهد.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

علاقه مندان رشته خلبانی در پایگاه هوایی دزفول ثبت نام کنند
دزفول - ایرنا - فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: پایگاه چهارم شکاری وحدتی دزفول آماده ثبت نام از علاقه مندان رشته خلبانی و فنی است.
راهیان نور، بهترین فناوری برای انتقال فرهنگ ایثار است
دزفول - ایرنا - رئیس عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ظرفیت های نمایشگاه های راهیان نور گفت: راهیان نور بهترین فناوری برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت از نسل قبل به نسل جدید است.
نمایشگاه هوایی پایگاه چهارم شکاری دزفول گشایش یافت
دزفول - ایرنا - نمایشگاه بزرگ راهیان نور نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در آیینی با حضور فرمانده نیروی هوایی و رئیس عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی در پایگاه چهارم شکاری وحدتی دزفول گشایش یافت.
برخی از ساکنین گنبدی حاشیه گرگانرود منازل خود را تخلیه کردند
گنبدکاووس - ایرنا - با بالا آمدن آب رودخانه گرگانرود که ناشی از بارندگی شدید 48 ساعت اخیر و نیز سرریز سدهای بوستان و گلستان که در منطقه بالادست گنبدکاووس ساخته شده، برخی از ساکنین حاشیه این رودخانه در شهر گنبدکاووس اقدام به تخلیه منازل خود کرده اند.
چهارشنبه سوری از سنت تا هنجار شکنی
زاهدان - ایرنا - چهارشنبه سوری از جمله آیین های کهن و باستانی ایرانیان با پیشینه فرهنگی غنی و زیبا متاسفانه در سالهای اخیر با برخی رفتار های ناپسند به زشتی گراییده و لذت سال نو را به کام برخی از هموطنان تلخ می کند.
سرعت باد در دامغان از 100 کیلومتر بر ساعت فراتررفت
سمنان- ایرنا- رئیس اداره هواشناسی دامغان گفت: بیشترین سرعت وزش باد در این شهرستان استان سمنان طی 24 ساعت گذشته، 101 کیلومتر بر ساعت ثبت شد.
تلاش برای بازگشایی راه های روستایی در مینودشت ادامه دارد
گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار شهرستان مینودشت با تایید بسته شدن راه های ارتباطی چندین روستای این شهرستان واقع در شرق گلستان، از تداوم تلاش ها برای بازگشایی جاده های روستایی خبر داد.
پلیس در برگزاری جشن ملی آخر سال همراه مردم است
تهران- ایرنا- سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: آیین چهارشنبه آخر سال یکی از سنت های کهن ایرانیان به شمار می رود، پلیس در برگزاری این جشن ها و آیین های ملی در کنار مردم است و با شادی و انجام آنها مخالفتی ندارد.
آیت الله مکارم شیرازی: مسائل خرافی نوروز را باید کنار گذاشت
قم – ایرنا – آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، با تاکید بر اینکه مسائل خرافی نوروز را باید کنار گذاشت گفت: چهارشنبه سوری یک خرافه است و توصیه ما به مردم عزیز توجه به سنت های نیکو و دوری از خرافات است.
استاندارگلستان: روستاهای پایین دست سد گلستان تخلیه شود
گنبدکاووس - ایرنا - استاندار گلستان گفت: به دلیل سر ریز شدن آب سدهای گلستان و بوستان در شرق این استان و جاری بودن دیگر آب های سطحی به مناطق پایین دست، لازم است روستاهای پایین دست سد گلستان تا سد وشمگیر تخلیه شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سانحه رانندگی در قزوین 3 کشته بر جای گذاشت
قزوین - ایرنا - فرمانده پلیس راه قزوین گفت: در پی وقوع یک فقره تصادف در مسیر بویین زهرا-دانسفهان 3 تن جان باختند و یک نفر نیز مصدوم شد.
چه ارتباطی میان فواصل کوتاه زایمان و مرگ نوزادان وجود دارد؟
طبق نتایج یک مطالعه جدید، فواصل کوتاه بین زایمان می تواند خطر مرگ نوزادان را افزایش دهد.
کوزه بلاگردان
بیرجند- ایرنا- خاصیت نوروز نو شدن است و کوزه شکنی سنتی زیبا از مردمان شهرستان قاینات در استان خراسان جنوبی است که به اعتقادشان با اجرای این آیین، دردها و بلاها را در آخرین چهارشنبه سال از زندگی خود دور می کنند.
اختصاص هزینه هدایای تبلیغاتی برای آزادی زندانیان
شرکت سرمایه‌گذاری سایه‌گستر سرمایه هزینه هدایای تبلیغاتی پایان سال خود را به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اختصاص داد.
آیا با خدمات اجاره خودرو آشنایی دارید؟
شرکت اجاره خودرو سعادت رنت با بیش از هشت سال سابقه، یکی از شرکت‌های معتبر در زمینه کرایه ماشین در ایران آماده خدمات‌رسانی به مشتریان خود می‌باشد.
جریمه ماهان و ایران ایر تور به دلیل گران فروشی
مقابله با بازار سیاه فروش بلیت اتوبوس-اعتراض مردم نسبت به گرانفروشی و تاخیر پروازها
هشتمین مرحله توزیع گوشت منجمد در آستارا آغاز شد
جزئیات غرق شدن کشتی هندی در بندر شهیدرجایی
پرداخت حقوق و عیدی کارکنان راه‌آهن
واژگونی یک کشتی کانتینری در بندر شهید رجایی- 3  نفر مصدوم شدند + فیلم
حملات تروریستی، شبکه‌های اجتماعی را هم ترور می‌کند!
کیوسک های مطبوعاتی تهران هوشمند می شوند
نخستین پارک فضایی مشاغل فضاپایه کشور در ساری ایجاد می شود
تولید ۹۷۴ دستگاه لوکوموتیو و واگن قطار در سال ۹۸