مادامی که جهان به انرژی نیاز دارد، نگاه جهانخواران به ایران طمع‌ورزانه است

17:59 ۷۹ روز و ۱۸ ساعت پیش ایسنا 381 0
مادامی که جهان به انرژی نیاز دارد، نگاه جهانخواران به ایران طمع‌ورزانه است

رئیس ستاد مشترک و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: مادامی که "انرژی" و "منطقه بیضی انرژی" در جهان اهمیت داشته و جهان نیاز به انرژی دارد، نگاه جهانخوارن به ایران طمع‌ورزانه خواهد بود.

ایسنا

به گزارش ایسنا، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در همایش گام دوم انقلاب در تبریز، با تاکید بر این‌که جایگاه جغرافیایی ویژه و با اهمیت ایران، همواره مدنظر قدرت‌های جهان‌خوار و استکباری بوده است، گفت: نزدیک ۷۰ درصد نفت و گاز جهان در منطقه "بیضی انرژی جهان" قرار دارد و بسیار مورد توجه قدرت های جهانی است. ایران در وسط این بیضی انرژی قرار دارد.
وی با بیان این‌که بیانیه گام دوم انقلاب، پاسخی مقتدرانه‌ به یاوه‌گویان بود، اظهار کرد: در شرایطی که دشمنان جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کردند تا انقلاب اسلامی چهل سالگی خود را جشن نگیرد، بیانیه گام دوم انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب صادر شد که این موضوع نشانه اقتدار و قدرت ایران اسلامی است.
وی با تاکید بر این‌که ایران در نقطه‌ای قرار دارد که به عنوان چهارراه جهان مشهور است، افزود: ایران، موقعیت جغرافیایی ویژه‌ای در جهان دارد که اگر قدرتمند باشیم می‌توانیم از موقعیت خود به خوبی استفاده کنیم، اما اگر ضعیف باشیم مورد تهدیدات مختلفی واقع خواهیم شد.
معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به این‌که کشور ما علی‌رغم اعلام بی‌طرفی در جنگ جهانی اول و دوم، به علت موقعیت جغرافیایی ویژه، مورد تهدید و اشغال قرار گرفت، ادامه داد: علت این اشغال شدن، موقعیت جغرافیای ویژه کشور است، چرا که می‌خواستند با تسلط بر ایران به اهداف خود برسند.
وی با بیان این‌که نام ایران در جنگ جهانی دوم، "پل پیروزی" گذاشته شد، افزود: پل پیروزی یعنی مسیری که پیروزی را به ارمغان آورده بود و متفقین با اشغال ایران توانستند بر متحدین پیروز شوند.
وی با بیان این‌که در آن زمان جهان به دو بلوک شرق و غرب تقسیم می‌شد، افزود: قدرت حاکم بر جهان شرق، توسعه جغرافیایی و تفکر کمونیستی را پیش گرفته بود و می‌خواست با تسلط بر کشورهایی چون افغانستان، پاکستان و ایران به آب‌های گرم جنوب دسترسی پیدا کرده و آسیای میانه را از خفگی ژئوپلیتیکی نجات داده و تفکر کمونیستی را توسعه دهد.
سیاری خاطرنشان کرد: قدرت حاکم بر جهان غرب نیز به دنبال جلوگیری از توسعه جغرافیایی و تفکری کمونیسم بود که در این رابطه پیمان نظامی سنتو را اجرایی کرده و با استفاده از موقعیت ایران، برای مقابله با کمونیسم خط دفاعی ایجاد کردند. نام جاده سنتو بر اساس همین سابقه برجای مانده است.
وی با بیان این‌که پیش از پیروزی انقلاب تمام تصمیم گیری‌ها توسط مستکبران انجام می‌شد و به راحتی از موقعیت کشور استفاده می‌کردند، یادآور شد: با پیروزی انقلاب اسلامی، تمامی عمال استکبار از کشور اخراج شده و احساس کردند که تمامی منافع از دستشان خارج شد، این‌گونه بود که اتاق‌های فکر علیه ایران اسلامی به راه‌ انداختند تا انقلاب را شکست داده و از پیشروی انقلاب جلوگیری کنند.
وی با اشاره به این‌که دشمن طی چهل سال عمر باعزت انقلاب، استراتژی‌های مختلفی به کار گرفت و در نهایت شکست خورد، افزود: ایجاد اختلافات قومی و مذهبی در اوایل انقلاب، ایجاد اختلافات مذهبی، حمله نظامی در طبس، اجرای استراتژی ترور (وجود ۱۷ هزار شهید ترور در کشور)، تحمیل جنگ هشت ساله، منزوی کردن ایران‌، جنگ نرم و شبیخون فرهنگی، تهاجم فرهنگی، تحریم‌های اقتصادی، ایجاد فتنه ۷۸، فتنه ۸۸، فتنه ۹۶ و... از جمله استراتژی‌های شکست خورده استکبار در ایران است.
معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که دشمنان ایران اسلامی اکنون دو راهبرد مهم "جنگ نرم و جنگ اقتصادی" را در دستور کار قرار داده‌اند، گفت: جنگ نرم بی سرو صدا و موریانه‌ای عمل می‌کند اما اگر هدف این جنگ را بشناسیم می‌توانیم در مقابلش ایستادگی کنیم.
وی با تاکید بر این‌که هدف جنگ نرم، تسلط بر مغز جوانان کشور است، متذکر شد: دشمن اگر بتواند بر مغز جوانان مسلط شود قطعا بر اعتقادها و باورهای وی نیز تاثیر گذاشته و متعاقبا به تغییر رفتار منجر خواهد شد، از این‌رو جوانان باید مراقب باشند، چرا که این استراتژی نیز با آگاهی و بصیرت قشر جوان شکست می‌خورد.
وی بیان کرد: جنگ اقتصادی راهبرد دیگر دشمن برای تسلط بر ایران اسلامی بوده و متاسفانه برخی هم به دشمن کمک می‌کنند، اما ما گرگ باران دیده هستیم و با وحدت، آگاهی، کار جهادی، برنامه و تلاش قطعا دشمن را شکست می‌دهیم و تجربه ثابت کرده است.
سیاری با بیان این‌که در راهبردهای بیانیه گام دوم انقلاب، مسئولیت بر عهده جوانان است، تاکید کرد: دنیای امروز دنیای آگاهی، دانش، فناوری و اطلاعات بوده و جوانی می‌تواند این مسئولیت خطیر را بر عهده بگیرد که فرهیخته، با علم، باتقوا، با پشتکار، دلسوز و انقلابی باشد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این‌که امنیت کشور به راحتی و ارزان به دست نیامده است، گفت: دشمنان از همان ابتدای انقلاب در پی سلب امنیت ایران اسلامی بوده‌اند. امنیت بسیار ارزشمند است و اگر امنیت پایدار وجود نداشته باشد، هیچ پیشرفت علمی، صنعتی، انسانی و... به دست نمی‌آید.
وی با بیان این‌که دشمنان سرمایه‌گذاری های میلیاردی می‌کنند تا امنیت کشورمان را سلب کنند، افزود: مردم حافظان اصلی امنیت هستند و بدون پشتیبانی مردمی، مگر نیروهای مسلح می‌توانند به تنهایی امنیت را برطرف کنند؟ امنیت بسیار گران است و اگر پیشرفت و آینده می‌خواهیم باید به "امنیت" توجه کنیم.
معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه به آغاز رهسپاری کاروان‌های راهیان نور اشاره کرد و گفت: اجازه ندهید برخی تحریف کنند و با این نگاه به مناطق جنگی نگاه کنید که چه جوانانی رفتند تا انقلاب و امنیت پابرجا بماند.
وی در ادامه گفت‌: راهیان نور باید در مرداد ماه انجام گیرد تا درک کنیم که جوانان ما در هشت سال دفاع مقدس با چه غیرتی بر شرایط جوی و بر دشمن غلبه کردند تا انقلاب اسلامی ایران تنومند شده و به این مرحله برسد.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

گام بلند در حوزه زیرساختی خراسان جنوبی
بیرجند - ایرنا - 20 طرح حوزه راه و مسکن در سفر وزیر راه و شهرسازی به خراسان جنوبی با اعتبار 706 میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی شد که گامی بلند در حوزه زیرساختی این استان مرزی به شمار می رود.
فتح خرمشهر، درس عبرت تاریخی رزمندگان اسلام به دشمنان
قزوین - ایرنا - فتح و آزادسازی خرمشهر که با سلاح ایمان و جانفشانی رزمندگان اسلام علیه دشمن تا بن دندان مسلح رقم خورد را باید یک درس عبرت تاریخی به دشمنان و بدخواهان نظام جمهوری اسلامی ایران یاد کرد.
راه اندازی بازارچه سومار تدبیری برای خروج گیلانغرب از بن بست
قصرشیرین- ایرنا- راه اندازی بازارچه مرزی سومار گیلانغرب یکی از مصوبه های دولت، تدبیری برای برون رفت این شهرستان از بن بست، روزنه ای برای رونق اقتصادی و عاملی برای اشتغال پایدار مرزنشینان و بخصوص جوانان این خطه است.
عطر و طعم رمضان در کهن سفره خانه اصفهان
اصفهان- ایرنا- کهن دیار نصف جهان در روزهای پر رمز و راز رمضان، به سفره خانه ای بی بدیل می ماند که طعم های اصیل آن لذت مهمانی خدا را دو چندان کرده است.
سارق طلافروشی همدان اعدام شد
همدان- ایرنا- «مهدی چراغی فر» که به جرم «محاربه از طریق سرقت مسلحانه» به اعدام محکوم شده بود صبح امروز /پنجشنبه/ در بلوار آیت الله نجفی شهر همدان به دار مجازات آویخته شد.
تقویت اقتصاد هنر، عامل قوام و دوام هنر قرآنی
مشهد- ایرنا- هنر قرآنی ریشه در خاک ایران زمین دارد که قوام و دوام آن نیاز به فرهنگ سازی برای شناخت بیشتر و بازارسازی برای تصمیم های درست و حمایتگرانه دارد.
افزون بر 11 میلیارد ریال پروژه در قلعه گنج افتتاح شد
جیرفت - ایرنا - 11 میلیارد و 620 میلیون ریال پروژه اقتصادی و عمرانی با حضور رئیس بنیاد مستضعفان کشور، مسئولان محلی و مردم در شهر نمونه اقتصاد مقاومتی (قلعه گنج) به بهره برداری رسید.
طرح نژادپرستانه «معامله قرن» مدفون خواهد شد
تهران- ایرنا- بسیاری از تحلیلگران عرب می گویند طرح معامله قرن با واسطه گری «جرد کوشنر» به دلیل حمایت های یکجانبه و بی چون و چرا از تجاوزگری و زورگویی صهیونیست ها عملا راهی برای موافقت فلسطینیان باقی نگذاشته است.
دو کشتی آمریکایی از تنگه تایوان گذشتند
پکن- ایرنا- رسانه های چینی از عبور دو کشتی آمریکایی از تنگه تایوان خبر دادند موضوعی که پیش بینی می شود واکنش شدید پکن را به دنبال داشته باشد.
12 دانشگاه مالزی به دانشجویان فلسطینی بورس تحصیلی می دهند
تهران- ایرنا - دولت مالزی به رهبری ماهاتیر محمد که سیاست حمایت آشکار از فلسطینی ها را در دستور کار خود قرار داده است، اعلام کرد که 12 دانشگاه ملی این کشور به دانشجویان فلسطینی بورس تحصیلی در سطوح مختلف کارشناسی تا دکترا به ارزش 11.47 میلیون رینگیت (واحد پول مالزی) ارائه می کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آب روی ماست را دور نریزید
آبی که در سطح روی ماست قرار می‌گیرد ماده‌ای پر خاصیت است که اغلب دور ریخته می‌شود.
راه اندازی بازارچه سومار تدبیری برای خروج گیلانغرب از بن بست
قصرشیرین- ایرنا- راه اندازی بازارچه مرزی سومار گیلانغرب یکی از مصوبه های دولت، تدبیری برای برون رفت این شهرستان از بن بست، روزنه ای برای رونق اقتصادی و عاملی برای اشتغال پایدار مرزنشینان و بخصوص جوانان این خطه است.
عطر و طعم رمضان در کهن سفره خانه اصفهان
اصفهان- ایرنا- کهن دیار نصف جهان در روزهای پر رمز و راز رمضان، به سفره خانه ای بی بدیل می ماند که طعم های اصیل آن لذت مهمانی خدا را دو چندان کرده است.
افزایش 77 درصدی قصور پزشکی در خراسان شمالی
بجنورد- ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی خراسان شمالی گفت: قصور پزشکی و شکایت از کادر درمان و پزشکان استان در سال گذشته نسبت به سال ماقبل آن 77 درصد افزایش داشته است.
جشن اشک و لبخند در رمضان
بندرعباس- ایرنا- نسیم رمضان چه زیبا می وزد و دستان مهربانش چه سخاوتمدانه یتیمان و گرفتاران در بند را نوازش می کند و جشنی از اشک و لبخند را رقم می زند.
سرلشکر باقری: با قاطعیت مهیای برچیدن بساط هر متجاوز و طمعکاری هستیم
تجدید بیعت نیروهای مسلح با آرمان‌های معمار انقلاب
ناوگروه شصت‌ویکم نیروی دریایی ارتش در بندرعباس پهلو گرفت
دریادار فدوی: این روزها دشمنان ما سر و صدای زیادی می‌کنند
گرفتاران در چنبره قدرت طلبی رمز و راز حیات ابدی شهادت را درک نمی کنند
سرلشکر باقری: آموزه‌های قرآنی پشتوانه اقتدار و اوج‌گیری نیروهای مسلح است
امیر سرتیپ صباحی‌فرد :تحرکات دشمن در عمق مرزها را بصورت شبانه‌روزی رصد می‌کنیم
بیانیه وزارت دفاع به‌مناسبت روز ملی بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف
نیروی هوایی از آمادگی مطلوبی برخوردار است
بازدید امیر اسماعیلی از سایت موشکی خارک