مادامی که جهان به انرژی نیاز دارد، نگاه جهانخواران به ایران طمع‌ورزانه است

17:59 ۱۹ روز و ۱۲ ساعت پیش ایسنا 274 0
مادامی که جهان به انرژی نیاز دارد، نگاه جهانخواران به ایران طمع‌ورزانه است

رئیس ستاد مشترک و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: مادامی که "انرژی" و "منطقه بیضی انرژی" در جهان اهمیت داشته و جهان نیاز به انرژی دارد، نگاه جهانخوارن به ایران طمع‌ورزانه خواهد بود.

ایسنا

به گزارش ایسنا، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در همایش گام دوم انقلاب در تبریز، با تاکید بر این‌که جایگاه جغرافیایی ویژه و با اهمیت ایران، همواره مدنظر قدرت‌های جهان‌خوار و استکباری بوده است، گفت: نزدیک ۷۰ درصد نفت و گاز جهان در منطقه "بیضی انرژی جهان" قرار دارد و بسیار مورد توجه قدرت های جهانی است. ایران در وسط این بیضی انرژی قرار دارد.
وی با بیان این‌که بیانیه گام دوم انقلاب، پاسخی مقتدرانه‌ به یاوه‌گویان بود، اظهار کرد: در شرایطی که دشمنان جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کردند تا انقلاب اسلامی چهل سالگی خود را جشن نگیرد، بیانیه گام دوم انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب صادر شد که این موضوع نشانه اقتدار و قدرت ایران اسلامی است.
وی با تاکید بر این‌که ایران در نقطه‌ای قرار دارد که به عنوان چهارراه جهان مشهور است، افزود: ایران، موقعیت جغرافیایی ویژه‌ای در جهان دارد که اگر قدرتمند باشیم می‌توانیم از موقعیت خود به خوبی استفاده کنیم، اما اگر ضعیف باشیم مورد تهدیدات مختلفی واقع خواهیم شد.
معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به این‌که کشور ما علی‌رغم اعلام بی‌طرفی در جنگ جهانی اول و دوم، به علت موقعیت جغرافیایی ویژه، مورد تهدید و اشغال قرار گرفت، ادامه داد: علت این اشغال شدن، موقعیت جغرافیای ویژه کشور است، چرا که می‌خواستند با تسلط بر ایران به اهداف خود برسند.
وی با بیان این‌که نام ایران در جنگ جهانی دوم، "پل پیروزی" گذاشته شد، افزود: پل پیروزی یعنی مسیری که پیروزی را به ارمغان آورده بود و متفقین با اشغال ایران توانستند بر متحدین پیروز شوند.
وی با بیان این‌که در آن زمان جهان به دو بلوک شرق و غرب تقسیم می‌شد، افزود: قدرت حاکم بر جهان شرق، توسعه جغرافیایی و تفکر کمونیستی را پیش گرفته بود و می‌خواست با تسلط بر کشورهایی چون افغانستان، پاکستان و ایران به آب‌های گرم جنوب دسترسی پیدا کرده و آسیای میانه را از خفگی ژئوپلیتیکی نجات داده و تفکر کمونیستی را توسعه دهد.
سیاری خاطرنشان کرد: قدرت حاکم بر جهان غرب نیز به دنبال جلوگیری از توسعه جغرافیایی و تفکری کمونیسم بود که در این رابطه پیمان نظامی سنتو را اجرایی کرده و با استفاده از موقعیت ایران، برای مقابله با کمونیسم خط دفاعی ایجاد کردند. نام جاده سنتو بر اساس همین سابقه برجای مانده است.
وی با بیان این‌که پیش از پیروزی انقلاب تمام تصمیم گیری‌ها توسط مستکبران انجام می‌شد و به راحتی از موقعیت کشور استفاده می‌کردند، یادآور شد: با پیروزی انقلاب اسلامی، تمامی عمال استکبار از کشور اخراج شده و احساس کردند که تمامی منافع از دستشان خارج شد، این‌گونه بود که اتاق‌های فکر علیه ایران اسلامی به راه‌ انداختند تا انقلاب را شکست داده و از پیشروی انقلاب جلوگیری کنند.
وی با اشاره به این‌که دشمن طی چهل سال عمر باعزت انقلاب، استراتژی‌های مختلفی به کار گرفت و در نهایت شکست خورد، افزود: ایجاد اختلافات قومی و مذهبی در اوایل انقلاب، ایجاد اختلافات مذهبی، حمله نظامی در طبس، اجرای استراتژی ترور (وجود ۱۷ هزار شهید ترور در کشور)، تحمیل جنگ هشت ساله، منزوی کردن ایران‌، جنگ نرم و شبیخون فرهنگی، تهاجم فرهنگی، تحریم‌های اقتصادی، ایجاد فتنه ۷۸، فتنه ۸۸، فتنه ۹۶ و... از جمله استراتژی‌های شکست خورده استکبار در ایران است.
معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که دشمنان ایران اسلامی اکنون دو راهبرد مهم "جنگ نرم و جنگ اقتصادی" را در دستور کار قرار داده‌اند، گفت: جنگ نرم بی سرو صدا و موریانه‌ای عمل می‌کند اما اگر هدف این جنگ را بشناسیم می‌توانیم در مقابلش ایستادگی کنیم.
وی با تاکید بر این‌که هدف جنگ نرم، تسلط بر مغز جوانان کشور است، متذکر شد: دشمن اگر بتواند بر مغز جوانان مسلط شود قطعا بر اعتقادها و باورهای وی نیز تاثیر گذاشته و متعاقبا به تغییر رفتار منجر خواهد شد، از این‌رو جوانان باید مراقب باشند، چرا که این استراتژی نیز با آگاهی و بصیرت قشر جوان شکست می‌خورد.
وی بیان کرد: جنگ اقتصادی راهبرد دیگر دشمن برای تسلط بر ایران اسلامی بوده و متاسفانه برخی هم به دشمن کمک می‌کنند، اما ما گرگ باران دیده هستیم و با وحدت، آگاهی، کار جهادی، برنامه و تلاش قطعا دشمن را شکست می‌دهیم و تجربه ثابت کرده است.
سیاری با بیان این‌که در راهبردهای بیانیه گام دوم انقلاب، مسئولیت بر عهده جوانان است، تاکید کرد: دنیای امروز دنیای آگاهی، دانش، فناوری و اطلاعات بوده و جوانی می‌تواند این مسئولیت خطیر را بر عهده بگیرد که فرهیخته، با علم، باتقوا، با پشتکار، دلسوز و انقلابی باشد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این‌که امنیت کشور به راحتی و ارزان به دست نیامده است، گفت: دشمنان از همان ابتدای انقلاب در پی سلب امنیت ایران اسلامی بوده‌اند. امنیت بسیار ارزشمند است و اگر امنیت پایدار وجود نداشته باشد، هیچ پیشرفت علمی، صنعتی، انسانی و... به دست نمی‌آید.
وی با بیان این‌که دشمنان سرمایه‌گذاری های میلیاردی می‌کنند تا امنیت کشورمان را سلب کنند، افزود: مردم حافظان اصلی امنیت هستند و بدون پشتیبانی مردمی، مگر نیروهای مسلح می‌توانند به تنهایی امنیت را برطرف کنند؟ امنیت بسیار گران است و اگر پیشرفت و آینده می‌خواهیم باید به "امنیت" توجه کنیم.
معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه به آغاز رهسپاری کاروان‌های راهیان نور اشاره کرد و گفت: اجازه ندهید برخی تحریف کنند و با این نگاه به مناطق جنگی نگاه کنید که چه جوانانی رفتند تا انقلاب و امنیت پابرجا بماند.
وی در ادامه گفت‌: راهیان نور باید در مرداد ماه انجام گیرد تا درک کنیم که جوانان ما در هشت سال دفاع مقدس با چه غیرتی بر شرایط جوی و بر دشمن غلبه کردند تا انقلاب اسلامی ایران تنومند شده و به این مرحله برسد.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

دفاعی امنیتی
دفاعی امنیتی

آخرین اخبار

ویدئو - طبیعت بکر عسلویه؛ از جنگل تا صخره
عسلویه جزیره‌ای در جنوب ایران و از توابع استان بوشهر است و منطقه صنعتی به شمار می رود. این شهر در دوازه کیلومتری شرقی روستای نخل تقی، هفت کیلومتری روستای بیدخون و در کرانه خلیج فارس واقع شده‌است. عسلویه بیشتر به عنوان منطقه ویژه اقتصادی شناخته می شود، اما جاذبه‌های طبیعی منحصر به فردی دارد که در این ویدئو تعدادی از این جاذبه‌ها را می‌بینید.
ژیمناستیک در سال ۹۷- از خانه‌نشینی ملی‌پوشان تاریخ ساز تا مهاجرت استعدادها
ژیمناستیک ایران در سالی که گذشت هر چند توانست به مدال تاریخی المپیک جوانان برسد اما این فدراسیون کم حاشیه نبود.
معرفی تیم‌های برتر جهان فوتبال- بارسلونا؛ فراتر از یک باشگاه
بارسلونا نماد استقلال خواهی مردم کاتالونیا بوده و برای هواداران این تیم فراتر از یک باشگاه است.
بازی‌های به یادماندنی (۴)- روزی که رئال مادرید ۶ تایی شد
رئال مادرید در کوپا دل ری ۱۹۹۹ با ۶ گل از والنسیا شکست خورد و تحقیر شد.
فوتسال ۹۷، مثل همیشه در اوج...
فوتسال ایران در سال ۱۳۹۷ یک قهرمانی آسیا را در رده باشگاهی تجربه کرد و تیم ملی نیز برای اولین بار در رده سوم رنکینگ جهانی قرار گرفت. با این حال اهالی این رشته همچنان از وضعیت مدیریت آن راضی نیستند.
زن مفقود شده در سیل آق قلا نجات یافت
گرگان - ایرنا - رییس جمعیت هلال احمر شهرستان بندرگر و سر تیم گروه جستجو و نجات سیل زدگان گلستان گفت: یک زن شهروند آق قلایی که در سیلاب مفقود شده بود؛ از حادثه رهایی و نجات یافت.
امید و نشاط به گلستان سیل زده بر می گردد
گرگان - ایرنا - در سومین روز بهار که مردم گلستان درگیر سیل و دستگاههای امداد و نجات مشغول رسیدگی به اوضاع هستند؛ حرکت همزمان چند خودرو عروس و برگزاری مراسمهای ازدواج زوج های جوان در خیابان اصلی شهر گمیشان که خانه های آن را سیل فرا گرفته، پیام آور بازگشت امید و نشاط به منطقه است.
تماس همراه اول در مناطق سیل زده گلستان امروز رایگان است
گرگان - ایرنا - مدیر عامل شرکت مخابرات منطقه گلستان گفت که با هماهنگی انجام شده با اپراتور همراه اول، مشترکین این خطوط در مناطق سیل زده استان می توانند امروز یکشنبه رایگان از خدمات ارائه شده استفاده کنند.
اعزام هیأت عالی‌رتبه نظامی به مناطق سیل‌زده گلستان و مازندران
در پی حادثه سیل ویرانگر در استان‌های گلستان و مازندران و فرمان فرمانده معظم کل قوا به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح مبنی‌بر ضرورت گسیل امکانات بیشتر به مناطق سیل‌زده، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به فرماندهان این نیروها دستور داد تا علاوه‌بر کمک‌های انسانی، لجستیکی و بهداشتی که تا به حال انجام داده‌اند، در یک اقدام دقیق، همپوشانی شده و جهادی، حمایت‌های جامع و منسجم از آسیب‌دیدگان را تا زمان استقرار آرامش هموطنان ادامه دهند.
فلاحت پیشه: کاسبان جدید تحریمی در راه هستند-دیوار نمایندگان کوتاه است
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با دادن این هشدار که در صورت به صفر رسیدن صادرات نفت، ایران به سمت بازی جمعی صفر پیش خواهد رفت گفت: ایران هیچ وقت تبدیل به جزیره ای بدون ارتباط با کشورهای دیگر نمی شود کما اینکه از زمان خارج شدن آمریکا از برجام مبادلات اقتصادی آمریکا با ایران بیشتر از گذشته شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

شهر در محاصره آب +عکس
وقوع سیلاب در شهرستان آق قلا سبب شده که بیشتر مناطق شهر آق قلا در ۱۵ کیلومتری مرکز استان گلستان به زیر آب برود.
استانداری که بر سر مزار مادر رفته بود، از خارج از کشور سر درآورد- افشاگری درباره غیبت «مناف هاشمی» بعد از چند روز
پس از برملا شدن حضور استاندار گلستان درخارج از کشور ابعاد تازه‌ای از ماجرای غیبت مناف هاشمی در بحران سیل این استان افشا شد.
ویدئو - طبیعت بکر عسلویه؛ از جنگل تا صخره
عسلویه جزیره‌ای در جنوب ایران و از توابع استان بوشهر است و منطقه صنعتی به شمار می رود. این شهر در دوازه کیلومتری شرقی روستای نخل تقی، هفت کیلومتری روستای بیدخون و در کرانه خلیج فارس واقع شده‌است. عسلویه بیشتر به عنوان منطقه ویژه اقتصادی شناخته می شود، اما جاذبه‌های طبیعی منحصر به فردی دارد که در این ویدئو تعدادی از این جاذبه‌ها را می‌بینید.
ژیمناستیک در سال ۹۷- از خانه‌نشینی ملی‌پوشان تاریخ ساز تا مهاجرت استعدادها
ژیمناستیک ایران در سالی که گذشت هر چند توانست به مدال تاریخی المپیک جوانان برسد اما این فدراسیون کم حاشیه نبود.
معرفی تیم‌های برتر جهان فوتبال- بارسلونا؛ فراتر از یک باشگاه
بارسلونا نماد استقلال خواهی مردم کاتالونیا بوده و برای هواداران این تیم فراتر از یک باشگاه است.
اعزام هیأت عالی‌رتبه نظامی به مناطق سیل‌زده گلستان و مازندران
امدادرسانی ارتش به مردم استان گلستان- تا آخرین لحظه کنار مردم هستیم
اعلام آمادگی ستاد کل نیروهای مسلح برای کمک به سیل زدگان استان گلستان
چهار مرزبان ایرانی ربوده‌شده وارد تهران شدند-تلاش برای آزادی سایر مرزبانان ادامه دارد
نیروهای نظامی با تکیه بر اقتدار خود امنیت را بر کشور حاکم کرده‌اند
آزادی برخی مرزبانان ربوده‌شده در آینده‌ای نزدیک
مردم خوزستان وحدت، همدلی و مقاومت را در دفاع مقدس معنا کردند
مهمترین رویدادهای سال ۹۷
دیدار بشار اسد با رؤسای ستاد کل نیروهای مسلح ایران و عراق
ایران در عملیات ارتش ترکیه علیه گروه پ.ک‌.ک دخالتی ندارد