حل مساله قره‌باغ بسیار دشوار است

17:18 ۸۱ روز و ۱۵ ساعت پیش افکار نیوز 817 0
 حل مساله قره‌باغ بسیار دشوار است

ریاست دوره ای سازمان امنیت و همکاری اروپا: حل مساله قره باغ دشوار است؛ چرا که وابسته به ثبات در منطقه و گفتگو جامع دو جانبه برای پیشبرد مذاکرات است.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،میروسلاو لایچاک، وزیرخارجه اسلواکی که ریاست دوره ای سازمان امنیت و همکاری اروپا را برعهده دارد پیش از سفر به جمهوری آذربایجان در مصاحبهبا پایگاه خبری رپورت در پاسخ به این سؤال که در زمان حضور خود در آذربایجان در مورد چه موضوعاتی مذاکره خواهد کرد گفت: اگر چه برنامه این سفر به طور کامل مشخص نشده است؛ ولی من قصد دارم با رهبر سیاسی آذربایجان دیدار کنم و در مورد راههایی برای کمک به آذربایجان برای انجام تعهدات خود نسبت به سازمان امنیت و همکاری اروپا، روند صلح و فعالیت های گروه مینسک مذاکره کنم. بعد از واسطه گری سازمان امنیت و همکاری اروپا و کنفرانس منیسک در منازعه طبیعتاً سازمان امنیت و همکاری اروپا گفت وگوی های منسجم و صمیمی با کشورهای عضو خواهد داشت، حفظ روابط مناسب، حمایت از روند مثبت در منطقه از اولویت های سازمان امنیت وهمکاری اروپاست. من در تمام سفرهایم بی صبرانه منتظر ملاقات شرکاء سازمان چه دولت، چه مجلس ، چه مردم باشد هستم و البته مهمتر از همه توجه به نگرانی های آنها از وقایع جاری که از آن رنج می برند هستیم. در حقیقت نباید فراموش کرد که هدف سازمان کاهش
مشکلات مردماست.
او در ارزیابی  همکاری فعلی آذربایجان و سازمان امنیت و همکاری اروپا گفت: سازمان امنیت و همکاری اروپا فرصتی منحصر به فرد برای ثبات و پایداری منطقه قفقازبوجود آورده. سازمان از مقاومت منطقه در مقابل تهدیدات حمایت می کند و میتواند زمینه را برای حل مناقشات فراهم کند. این رویکرد جامع که همه جوانب ژئوپولیتیکی و فردی را شامل میشود در هیچ سازمانی وجود ندارد. از همکاری آذربایجان در این زمینه سپاسگزاریم.
با توجه به اینکه یکی از اولویت های سازمان در سال 2019 حل اختلافات است، وی در پاسخ به چگونگی حمایت از این هدف گفت: مردم، گفتگو و ثبات سه مسئله اساسی ما در مقام ریاست این سازمان است. سازمان امنیت وهمکاری اروپا میتواند به واسطه گفتگو و همکاری نیازهای انسانی را به چالش کشیده و مورد توجه قرار دهد. هدف سازمان جلوگیری از تنش ها، حل مناقشات و کاهش تلفات انسانی است. من در مناطق مورد مناقشه اوکراین، مولداوی و
گرجستانحضور داشتم ، ما سعی کردیم در فعالیت های بین المللی خود به انسانهای متضرر در این مناقشات توجه کنیم.
او در مورد مناقشه قره باغ و چگونگی حمایت اسلواکی از روند مذاکرات نیز گفت: حل این مسئله دشوار است؛ چرا که وابسته به ثبات در منطقه و گفتگو جامع دو جانبه برای پیشبرد مذاکرات است. تجربه نشان میدهد فرآیندهای داخلی می تواند به صلح و ثبات پایدار منجر شود. پیشرفتهای قابل توجهی نیز در این زمینه به چشم میخورد، تعداد قربانیان در درگیرهای  مرزی کاهش یافته، مذاکرات بین ایروان و باکو در سطح بالایی انجام میشود، همه این کارها منجر به ثبات فضای سازمان امنیت و همکاری اروپا میشود. ما در مقام ریاست سازمان امنیت وهمکاری اروپا از حل مناقشه قره باغ از طریق مذاکره صلح آمیز و پایدار حمایت میکنیم. من آنژی کاسپشیک را به عنوان نماینده برای حل این مناقشه تعیین کردم. ما ارزیابی مثبتی از همکاری با گروه منیسک داریم. تمام اقدامات بنیادی برای آماده سازی مردم به صلح مستحق حمایت سازمان است.
  


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

واکنش جالب نیمار به رفتار جنجالی اش
ستاره پاری ‌سن‌ ژرمن به اقدام جنجالی اخیر خود واکنشی جالب نشان داد.
توخل سرانجام نگران اخراخش شد!
سرمربی پاری ‌سن‌ ژرمن بعد از شکست برابر رنس در هفته پایانی اعتراف کرد که نگران اخراج از تیمش است.
ˮهوادارˮ، ˮفوتبالˮ و ˮرفتارهای هواداریˮ از نگاه یک جامعه شناس ورزشی
یک جامعه‌شناس ورزشی در تحلیل پدیده‌ هواداری در فوتبال و سنجش رفتارهای هواداران معتقد است که فوتبال به منزله یک میدان جنگ است که افراد به صورت نمادین در آن با یکدیگر می‌جنگند اما جنگی کنترل شده. او می‌گوید خشونت در فوتبال در مقایسه با سایر آمارهای خشونت اجتماعی بالا نیست.
رضائیان: تماشاگرنماها از باشگاه‌ها اخاذی می‌کنند
معاون باشگاه صنعت نفت آبادان معتقد است که برای کنترل امنیت در ورزشگاه ها نباید فقط به شماره گذاری صندلی‌ها توجه کرد،‌ بلکه باید بتوانیم اشخاصی که در ورزشگاه‌ها حضور دارند را شناسایی کرده و از دوربین های قوی برای کنترل رفتار آنان استفاده کنیم تا افراد ناهنجار را بعد از شناسایی جریمه کنیم.
توافق نهایی روزبه چشمی با الاهلی قطر
سایت الرای قطر از توافق نهایی "روزبه چشمی" با باشگاه الاهلی قطر سخن به میان آورد.
اعلام شهریه مدارس غیردولتی شهر تهران؛ ۱۵ میلیون تومان بالاترین نرخ شهریه
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش سقف شهریه دریافتی برای مدارس غیردولتی تهران را برای مقطع ابتدایی ۹ میلیون و۴۰۰ هزار تومان، برای مقطع متوسطه اول ۱۱ میلیون تومان و برای مقطع متوسطه دوم ۱۵ میلیون تومان اعلام و اظهار کرد: میزان افزیش شهریه مدارس، بر حسب الگو و بر اساس شاخص‌هایی تعیین شده و به این ترتیب منطقه به منطقه و حتی مدرسه به مدرسه متفاوت است.
آذربایجانی: کاهش دعاوی قضایی نیازمند تعامل جدی سه قوه است
یک وکیل دادگستری گفت: اینکه قوه قضائیه تصور کند که مشکل کثرت نزاع و دعاوی مسأله قضائی بوده و فقط از طریق قضائی حل می‌شود اشتباه است بلکه این موضوع نیازمند تعامل جدی پیشگیرانه بین هر سه قوه است.
صفحه نخست روزنامه‌های شنبه
صف طولانی‌ کشتی‌های حامل کالای اساسی در بنادر جنوب، روحانی: صدای ذلت و تسلیم از ایران و ملت بلند نخواهد شد و علی ربیعی سخنگوی دولت شد از مواردی است که مطبوعات امروز به آن پرداخته‌اند.
ویدئو - شب نوزدهم ماه رمضان در دانشگاه تهران
مراسم احیای نوزدهمین شب ماه مبارک رمضان در سراسر کشور برگزار شد. در تهران هم مساجد و حسینیه‌ها از جمله مسجد دانشگاه تهران، مانند هر سال، میزبان خیل عظیمی از مؤمنان و روزه‌دارانی بود که با دعا و مناجات، شب را به سحر رساندند.
پر جمعیت‌ترین منطقه پایتخت را بشناسید!
مرکز آمار و رصد شهری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران اقدام به ارائه اماری کرده است که این آمار نشان میدهد پراکندگی جمعیت در مناطق ۲۲ پایتخت به چه شکل است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ورزشکاران از نوشیدن قهوه در سحر پرهیز کنند
یک متخصص تغذیه ورزشی معتقد است: قهوه به دلیل داشتن کافئین زیاد به شدت ادرار آور است و سبب دی‌هیدراته شدن بدن می‌شود، بنابراین توصیه می‌شود که ورزشکاران از مصرف قهوه در هنگام سحر پرهیز کنند و نوشیدن قهوه را به زمان بعد از افطار موکول کنند.
واکنش سرمربی بارسلونا به احتمال برکناری
ارنستو والورده، سرمربی بارسلونا، در کنفرانس مطبوعاتی پیش از فینال کوپا دل ری حاضر شد.
پورکاشیان و حجازی‌پور نمی‌خواهند برای کشور دیگری مسابقه دهند- دنبال مربی خارجی هستیم
رییس فدراسیون شطرنج گفت:‌ دنبال جذب یک مربی خارجی برای شطرنج بازان سطح یک هستیم و چند گزینه را بررسی کردیم.
رونمایی از قرارداد خارجی‌های استقلال+ سند
باشگاه استقلال در یکی دو فصل اخیر همانند سال‌های گذشته اقدام به جذب بازیکنان خارجی کرد.
شکست در آنفیلد ضربه خیلی سختی بود
مهاجم بارسلونا پس از شکست برابر لیورپول در مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا برای نحستین‌بار با رسانه‌ها صحبت کرد.
کره‌شمالی مذاکرات هسته‎ای با آمریکا را مشروط کرد
چرا ارتش سوریه در آزادسازی ادلب با یک «جبهه 10 گانه » روبروست؟
پامپئو با مرکل دیدار می کند
شلوار ترامپ سوژه رسانه‌ها شد+ عکس
وقوع انفجار در لیون فرانسه با چندین زخمی
آمریکا رسماً اعلام کرد فروش سلاح به سعودی‌ها را تسریع می‌کند
سی‌ان‌ان: ترامپ با تقویت حضور نظامی آمریکا در منطقه موافقت کرد
انفجار در شهر لیون فرانسه
انتقاد دوباره حیدر العبادی از اوضاع سیاسی و دولت عراق
ترامپ در سفر به انگلیس فرزندانش را هم می‌برد