مدودف: روسیه به دنبال برقراری آرامش در ونزوئلا است

13:01 ۱۷ روز و ۱ ساعت پیش ایرنا 175 0
مدودف: روسیه به دنبال برقراری آرامش در ونزوئلا است

مسکو - ایرنا - نخست وزیر روسیه با بیان این که کشورش به دنبال برقراری آرامش در ونزوئلا است، اظهار داشت: این هدف را می توان فقط از راه گفت وگوهای داخلی بین طرف های مختلف و گفت وگوهای جامع و توام با احترام بدست آورد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، دمیتری مدودف روز دوشنبه در مصاحبه با روزنامه «ترود» بلغارستان و در واکنش به این پرسش که روسیه به چه نتایجی از اقدامات خود در ونزوئلا دست یافته است، این مطلب را بیان کرد.
وی خاطر نشان کرد که روسیه تنها به دنبال برقراری آرامش در ونزوئلا است و امیدوار است همه کسانی که به آینده ونزوئلا و آمریکای جنوبی بی تفاوت نیستند به این روند کمک کنند.
مدودف اظهار داشت: با تاسف فراوان، بخش آشتی ناپذیر مخالفان دولت ونزوئلا همچنان تحت تاثیر و نفوذ شدید خارجی قرار دارد، این نفوذ آنها را به گروهی آشتی ناپذیر تبدیل کرده است.
مدودف گفت: مقام های آمریکایی از امکان مداخله نظامی در ونزوئلا سخن می گویند و در مرزهای این کشور نیز دست به اقدامات تحریک آمیز می زنند؛ این اقدامات نگران کننده و حاکی از آن است که سیاست سرنگونی حکومت های نامطلوب در پیروی از دکترین آمریکا در اولویت قرار دارد.
وی افزود: از همه کشورهای دوست در آمریکای جنوبی دعوت می کنیم صرف نظر از اینکه چه موضعی در برابر نیکلاس مادورو رئیس جمهوری قانونی اتخاذ می کنند، بر روی این مساله فکر کنند.

** ونزوئلا صحنه رویارویی آمریکا و روسیه نیست
نخست وزیر روسیه در پاسخ به این پرسش که آیا بحران ونزوئلا یک بار دیگر رویارویی جهانی روسیه و آمریکا را به نمایش گذاشته است؟، گفت: مساله ونزوئلا هیچ ارتباطی با رویارویی و مقابله جهانی روسیه و آمریکا ندارد.
مدودف با بیان اینکه در ابتدا باید اصطلاحات را مشخص کنیم، اظهار داشت: وضعیت متشنج پیرامون ونزوئلا ربطی به رویارویی جهانی روسیه و آمریکا ندارد و در واقع این رویارویی از مدتها پیش از بین رفته و حتی در شرایط پیچیده کنونی در روابط ما با ایالات متحده چنین رویارویی وجود ندارد.
وی ادامه داد: این کلیشه بجای مانده از دوران جنگ سرد فریب دهنده است و در واقع توجه را از رویدادها در ونزوئلا و از نقش منفی که آمریکا و برخی کشورهای اروپایی و آمریکای جنوبی بازی می کنند، منحرف می کند.
نخست وزیر روسیه گفت: هیاهوی اطلاعاتی پیرامون ونزوئلا بخاطر سرپوش گذاشتن بر مناقشه بین بازیگران بین المللی و برتری قانون از یک طرف و بی قانونی از سوی دیگر بوجود آمده است.
وی ادامه داد: تلاش های واشنگتن گفت وگوها درباره وضعیت اجتماعی و اقتصادی ونزوئلا و قانونی بودن یا غیرقانونی بودن انتخابات در این کشور را از مسیر سازنده به سمت دیگری منحرف کرده است.
مدودوف گفت: متاسفانه پس از این مرحله معمولا هرج و مرج و ناامنی و نابودی کامل اقتصاد و بازرگانی رخ می دهد، ایجاد التهاب های سیاسی هیچگاه نتایج مثبتی برای مردم یک کشور به همراه نداشته است.
نخست وزیر روسیه یادآوری کرد که کشورش مخالف هرگونه مداخله در امور داخلی کشورهای دیگر است و از پیشبرد گفت وگوها بین دولت و مخالفان در ونزوئلا حمایت می کند.

**روسیه به دنبال بهبود روابط با اوکراین است
مدودف در بخش دیگری از این گفت وگو در پاسخ به این پرسش که آیا تحولی در روابط روسیه و اوکراین رخ خواهد داد؟، اظهار داشت: روسیه بدون شک برای بهبودی روابط با اوکراین تلاش می کند.
وی با بیان اینکه ما همسایه هستیم، ادامه داد: بسیاری از مردم روسیه در اوکراین بستگانی دارند و ما دارای تاریخ و فرهنگ مشترک هستیم.
مدودوف گفت: ما دارای روابط اقتصادی سودمند متقابل بودیم اما وضعیت همینک بسیار پیچیده است، برای تغییر این وضعیت دو کشور باید به سوی همکاری با یکدیگر گام بردارند. اما کیف به گونه ای رفتار می کند که هر گونه پیش بینی درباره روابط دشوار است.
نخست وزیر روسیه گفت: دولت اوکراین دائما اتهامات جعلی به ما می زند ضمن اینکه دست از اقدامات تحریک آمیز مانند آنچه در تنگه کرچ رخ داد بر نمی دارد.
وی افزود: مقامات اوکراین آشکارا از دشمنی با روسیه برای انحراف افکار عمومی از شکست های خود در اجرای سیاست های داخلی و خارجی، قربانی شدن شمار زیادی از ساکنان منطقه دونباس و ورشکستگی اقتصادی استفاده می کنند.
مدودوف درباره انتخابات ریاست جمهوری در اوکراین نیز گفت که در این کشور مبارزات انتخاباتی ناسالم است.
وی افزود: گمان نمی کنم در پی این کارزار، شخصی در اوکراین بر سر قدرت برسد که بتوان با او در خصوص بهبود روابط مذاکره کرد با این وجود ما آماده ایم با رهبران جدید اوکراین مذاکره کنیم.
نخست وزیر روسیه با بیان اینکه کارزار انتخابات ریاست جمهوری در اوکراین با نقض معیارهای پذیرفته شده اروپا جریان دارد، افزود: کی یف به بهانه واهی حوزه های انتخاباتی خود در مراکز دیپلماتیک اوکراین در روسیه را بسته و با این کار حق رای سه میلیون اوکراینی در روسیه را زیر پا گذاشته است.
مدودوف گفت: اوکراین به ناظران روس هم اجازه نظارت بر انتخابات این کشور را نداده است و حتی ناظران روس در چارچوب سازمان امنیت و همکاری اروپا نیز از نظارت بر انتخابات اوکراین منع شده اند.
اروپام*391*1346**


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

بارش برف در جاده های کوهستانی مازندران
ساری - ایرنا - کارشناس راهداری وحمل و نقل جاده ای مازندران اعلام کرد که اکنون مسیرهای هراز، کندوان و فیروزکوه منتهی به پایتخت برفی و لغزنده است و تردد خودروها در آنها به آرامی انجام می شود.
ز کوی یار می آید نسیم باد نوروزی
مشهد- ایرنا- در نخستین روز سال 1398 با وزیدن نسیم شادی ز کوی یار، خراسانیان مشتاقانه به دیدار یار می شتابند تا سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی را در جوار حرم امام رضا(ع) به گوش جان بسپارند.
تمامی تلاش ها در گنبد به مدیریت بحران در روستاها معطوف شد
گنبدکاووس - ایرنا - معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: با رفع دغدغه ها و نگرانی از سیلاب در شهر گنبدکاووس، اینک تمامی تلاش های مسئولان شهرستان به مدیریت بحران در مناطق روستایی این شهر معطوف شده که گرفتار سیل و عواقب ناشی از آن هستند.
توزیع 31 هزارقلم مواد غذایی بین حادثه دیدگان سیل و برف
ساری – ایرنا – نماینده کمیته خدمات امداد و نجات جمعیت هلال احمر مازندران اعلام کردکه بیش از 31 هزار قلم انواع مواد غذایی و امدادی میان حادثه دیدگان سیل و برف و کولاک اخیر در مازندران توزیع شد.
رونق تولید استقلال همه جانبه را در پی دارد
سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: رونق تولید دوای همه دردهای کشور است که با اهتمام به آن می توان شاهد استقلال همه جانبه جمهوری اسلامی ایران بود.
قدرت دفاعی نیروهای مسلح ایران در بالاترین درجه قرار دارد
مشهد- ایرنا- فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: قدرت نظامی و توان دفاعی نیروهای مسلح ارتش جمهوری اسلامی ایران در تمامی عرصه ها در بالاترین درجه ممکن قرار دارد.
تردد در جاده های استان مرکزی 24 درصد افزایش داشت
اراک - ایرنا - رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: تردد در جاده های استان مرکزی از آغاز تعطیلات نوروز تا کنون 24 درصد افزایش داشته است.
هوای اولین روز بهار پایتخت پاک است
تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز (پنجشنبه) با کاهش53 واحدی غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون در مقایسه با روز گذشته با شاخص 45 پاک است.
دیار مشاهیر و تاریخ آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است
اراک - ایرنا - اراک با 200 سال سبقه شهری در قلب کشور به دیار مشاهیر و تاریخ ایران زمین شهرت دارد و در آستانه بهار طبیعت برای پذیرایی از مسافران با آغوشی گشاده، میزبان مهمانان نوروزی است.
77 نفر در حوادث رانندگی  کشور جان باختند
کرج- ایرنا- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور اعلام کرد که طی 72 ساعت گذشته 77 نفر در کشور بر اثر حوادث رانندگی جان خود را ازدست دادند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بازی‌های به یادماندنی (۱)- روزی که بوینس آیرس غرق در شادی شد
پیروزی تیم ملی فوتبال آرژانتین مقابل انگلیس در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک باعث شد بوینس آیرس غرق در شادی شود.
راهکارهای طب سنتی ایرانی برای رهایی از آلرژی‌های بهار
بهار، فصل روئیدن سبزیجات و میوه‌هایی است که تنوع بیشتری نسبت به خوراکی‌های سایر فصول دارند. مصرف این غذاهای بهاری، می‌تواند بدن انسان را از درون خانه‌تکانی کند و سلامت را به همراه بیاورد.
دیدار اسد و رئیس کمیته صلیب سرخ درباره روابط دوجانبه
دمشق - ایرنا - بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در دیدار رئیس کمیته جهانی صلیب سرخ (ICRC) در خصوص روابط و همکاری های دو جانبه تبادل نظر کرد.
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه چهارشنبه تا صبح پنجشنبه
تهران- ایرنا- تاکید رهبر انقلاب بر رونق تولید به عنوان راه حل مشکل معیشت مردم ضمن نامگذاری سال 98 به عنوان سال «رونق تولید»، توصیف رئیس جمهوری از سال جدید به عنوان سال مهار تورم و متعادل کردن قیمت ارز در پیام نوروزی، تاکید وزیر خارجه ایران بر اینکه برگزاری جشن نوروز در میانه تحریم ها و فشارهای بی سابقه آمریکا نشان دهنده امیدواری ایرانیان است، تاکید وزیر خارجه آمریکا بر تداوم مذاکرات کشورش با عراق پیرامون تحریم های ضد ایرانی، وعده وزیر خارجه آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای مقابله با حضور ایران در منطقه، تغییر سیاست واشنگتن از خروج همه نظامیان آمریکایی از سوریه به ماندن 400 نظامی در این کشور، مهمترین خبرهای 12 ساعت گذشته ایرنا بود.
٩٧؛ سالی پر از خاطره‌های تکرار نشدنی برای پرسپولیس
سالی که گذشت برای پرسپولیس و هوادارانش خاطره‌ساز شد. شاید هوادارن تیم قرمز پایتخت این سال را هیچ‌وقت از خاطر نبرند چرا که برای‌شان قهرمانی و حضور در فینال آسیا را به همراه داشت.
افراطیون با چکش به مساجد بیرمنگام حمله کردند
روسیه سفیر چک را احضار کرد
بیش از 1300 داغستانی به تروریست ها درسوریه ملحق شدند
عبدالله گل: رهبران جهان از نخست وزیر نیوزیلند الگو بگیرند
مادورو، ترامپ را به سرقت ۵ میلیارد دلار  از ونزوئلا متهم کرد
وعده ششمین نامزد انتخاباتی آمریکا برای بازگشت به برجام
جسد برادر فتح‌الله گولن در استانبول پیدا شد
مادورو: آمریکا ۵ میلیارد دلار از ونزوئلا دزدید
پیام تبریک ظریف به‌مناسبت عید نوروز
با وجود آتش‌بس، روزانه 8 کودک یمنی کشته و یا زخمی می‌شوند