مدودف: روسیه به دنبال برقراری آرامش در ونزوئلا است

13:01 ۸۴ روز و ۴ ساعت پیش ایرنا 285 0
مدودف: روسیه به دنبال برقراری آرامش در ونزوئلا است

مسکو - ایرنا - نخست وزیر روسیه با بیان این که کشورش به دنبال برقراری آرامش در ونزوئلا است، اظهار داشت: این هدف را می توان فقط از راه گفت وگوهای داخلی بین طرف های مختلف و گفت وگوهای جامع و توام با احترام بدست آورد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، دمیتری مدودف روز دوشنبه در مصاحبه با روزنامه «ترود» بلغارستان و در واکنش به این پرسش که روسیه به چه نتایجی از اقدامات خود در ونزوئلا دست یافته است، این مطلب را بیان کرد.
وی خاطر نشان کرد که روسیه تنها به دنبال برقراری آرامش در ونزوئلا است و امیدوار است همه کسانی که به آینده ونزوئلا و آمریکای جنوبی بی تفاوت نیستند به این روند کمک کنند.
مدودف اظهار داشت: با تاسف فراوان، بخش آشتی ناپذیر مخالفان دولت ونزوئلا همچنان تحت تاثیر و نفوذ شدید خارجی قرار دارد، این نفوذ آنها را به گروهی آشتی ناپذیر تبدیل کرده است.
مدودف گفت: مقام های آمریکایی از امکان مداخله نظامی در ونزوئلا سخن می گویند و در مرزهای این کشور نیز دست به اقدامات تحریک آمیز می زنند؛ این اقدامات نگران کننده و حاکی از آن است که سیاست سرنگونی حکومت های نامطلوب در پیروی از دکترین آمریکا در اولویت قرار دارد.
وی افزود: از همه کشورهای دوست در آمریکای جنوبی دعوت می کنیم صرف نظر از اینکه چه موضعی در برابر نیکلاس مادورو رئیس جمهوری قانونی اتخاذ می کنند، بر روی این مساله فکر کنند.

** ونزوئلا صحنه رویارویی آمریکا و روسیه نیست
نخست وزیر روسیه در پاسخ به این پرسش که آیا بحران ونزوئلا یک بار دیگر رویارویی جهانی روسیه و آمریکا را به نمایش گذاشته است؟، گفت: مساله ونزوئلا هیچ ارتباطی با رویارویی و مقابله جهانی روسیه و آمریکا ندارد.
مدودف با بیان اینکه در ابتدا باید اصطلاحات را مشخص کنیم، اظهار داشت: وضعیت متشنج پیرامون ونزوئلا ربطی به رویارویی جهانی روسیه و آمریکا ندارد و در واقع این رویارویی از مدتها پیش از بین رفته و حتی در شرایط پیچیده کنونی در روابط ما با ایالات متحده چنین رویارویی وجود ندارد.
وی ادامه داد: این کلیشه بجای مانده از دوران جنگ سرد فریب دهنده است و در واقع توجه را از رویدادها در ونزوئلا و از نقش منفی که آمریکا و برخی کشورهای اروپایی و آمریکای جنوبی بازی می کنند، منحرف می کند.
نخست وزیر روسیه گفت: هیاهوی اطلاعاتی پیرامون ونزوئلا بخاطر سرپوش گذاشتن بر مناقشه بین بازیگران بین المللی و برتری قانون از یک طرف و بی قانونی از سوی دیگر بوجود آمده است.
وی ادامه داد: تلاش های واشنگتن گفت وگوها درباره وضعیت اجتماعی و اقتصادی ونزوئلا و قانونی بودن یا غیرقانونی بودن انتخابات در این کشور را از مسیر سازنده به سمت دیگری منحرف کرده است.
مدودوف گفت: متاسفانه پس از این مرحله معمولا هرج و مرج و ناامنی و نابودی کامل اقتصاد و بازرگانی رخ می دهد، ایجاد التهاب های سیاسی هیچگاه نتایج مثبتی برای مردم یک کشور به همراه نداشته است.
نخست وزیر روسیه یادآوری کرد که کشورش مخالف هرگونه مداخله در امور داخلی کشورهای دیگر است و از پیشبرد گفت وگوها بین دولت و مخالفان در ونزوئلا حمایت می کند.

**روسیه به دنبال بهبود روابط با اوکراین است
مدودف در بخش دیگری از این گفت وگو در پاسخ به این پرسش که آیا تحولی در روابط روسیه و اوکراین رخ خواهد داد؟، اظهار داشت: روسیه بدون شک برای بهبودی روابط با اوکراین تلاش می کند.
وی با بیان اینکه ما همسایه هستیم، ادامه داد: بسیاری از مردم روسیه در اوکراین بستگانی دارند و ما دارای تاریخ و فرهنگ مشترک هستیم.
مدودوف گفت: ما دارای روابط اقتصادی سودمند متقابل بودیم اما وضعیت همینک بسیار پیچیده است، برای تغییر این وضعیت دو کشور باید به سوی همکاری با یکدیگر گام بردارند. اما کیف به گونه ای رفتار می کند که هر گونه پیش بینی درباره روابط دشوار است.
نخست وزیر روسیه گفت: دولت اوکراین دائما اتهامات جعلی به ما می زند ضمن اینکه دست از اقدامات تحریک آمیز مانند آنچه در تنگه کرچ رخ داد بر نمی دارد.
وی افزود: مقامات اوکراین آشکارا از دشمنی با روسیه برای انحراف افکار عمومی از شکست های خود در اجرای سیاست های داخلی و خارجی، قربانی شدن شمار زیادی از ساکنان منطقه دونباس و ورشکستگی اقتصادی استفاده می کنند.
مدودوف درباره انتخابات ریاست جمهوری در اوکراین نیز گفت که در این کشور مبارزات انتخاباتی ناسالم است.
وی افزود: گمان نمی کنم در پی این کارزار، شخصی در اوکراین بر سر قدرت برسد که بتوان با او در خصوص بهبود روابط مذاکره کرد با این وجود ما آماده ایم با رهبران جدید اوکراین مذاکره کنیم.
نخست وزیر روسیه با بیان اینکه کارزار انتخابات ریاست جمهوری در اوکراین با نقض معیارهای پذیرفته شده اروپا جریان دارد، افزود: کی یف به بهانه واهی حوزه های انتخاباتی خود در مراکز دیپلماتیک اوکراین در روسیه را بسته و با این کار حق رای سه میلیون اوکراینی در روسیه را زیر پا گذاشته است.
مدودوف گفت: اوکراین به ناظران روس هم اجازه نظارت بر انتخابات این کشور را نداده است و حتی ناظران روس در چارچوب سازمان امنیت و همکاری اروپا نیز از نظارت بر انتخابات اوکراین منع شده اند.
اروپام*391*1346**


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

در سوگ انسانیت و عدالت
تصویری که عبدالمقصود مصری عاشقانه از آخرین لحظات علی و پدری کردن او بر امت قدرناشناسش می‌کشد، مولاناوار است. او علی را مخاطب قرار می‌داد:از تو بر من تافته است چون داری نهانمی‌فشانی نور چون مه بی زبان
جام جهانی تیراندازی مونیخ- سبقت اللهی در تپانچه ۲۵ متر فینالیست شد
گلنوش سبقت اللهی در تپانچه ۲۵ متر مسابقات تیراندازی جام جهانی و کسب سهمیه المپیک در مونیخ به فینال راه یافت.
کاپلو: رم مناسب ساری است نه یوونتوس
سرمربی سابق تیم ملی فوتبال روسیه و رئال مادرید بر این باور است که ساری گزینه مناسبی برای هدایت یوونتوس نیست.
۴ سال ناکامی برای رونالدو
مهاجم پرتغالی چهار سال است که نتوانسته بهترین گلزن لیگ شود.
ˮتورج خانˮ در خانه ابدی آرام گرفت
مراسم تشییع پیکر مرحوم تورج لارودی با شکوه خاصی در بهشت زهرای تهران برگزار شد.
افشاگری اتحادیه جهانی کشتی: چند بار از یخکشی خواستیم گرمکن بپوشد اما توجهی نکرد!
اتحادیه جهانی کشتی با بیان اینکه بر اساس قوانین جدید که از ابتدای سال 2019 اجرایی شده و به تمامی فدراسیون‌های ملی نیز ابلاغ شده است، کشتی‌گیران در تمامی رویدادها باید برای دریافت مدال با گرمکن ورزشی مختص به کشورشان بر روی سکو حاضر شوند اما کشتی‌گیر ایران در جام ساساری علی‌رغم تذکرات توجهی به آن نکرد!
بحران افشاگری!
روزگار استقلال با فاش‌شدن جزئیات قرارداد خارجی‌ها خاکستری‌تر از قبل شده است.
ایران همچنان با سهمیه ۲ + ۲ در لیگ قهرمانان آسیا
طبق اعلام سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، ایران همچنان دو سهمیه مستقیم و دو سهمیه پلی‌آف در لیگ قهرمانان آسیا خواهد داشت.
لاوروف: تلاش واشنگتن برای تغییر آمریکای لاتین طبق دکترین مونرو را نمی‌پذیریم
وزیر خارجه روسیه در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ برای افزایش نیرو در خاورمیانه گفت، هرگونه افزایش نیروها و تجهیزات نظامی در منطقه منجر به خطر جدیدی می‌شود.
روسیه برای ایفای نقش در مذاکرات دولت و مخالفان ونزوئلا اظهار آمادگی کرد
وزارت امور خارجه روسیه امروز دوشنبه اعلام کرد، مسکو آماده ایفای نقش در مذاکرات میان دولت ونزوئلا و مخالفان در شهر اسلوی نروژ است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

موبایل مسافری از کدام مسیر به فروشندگان خرد می‌رسد
در حالی که اخیرا اظهارنظرهای متفاوتی در خصوص ادامه فعالیت سامانه ثبت گوشیهای مسافری مطرح شده، ذکر این نکته ضروری است که قسمت مهمی از این گوشیها از مبادی غیر رسمی وارد کشور می‌شوند.
بقایی و مشایی از اوین به مرخصی آمدند
حمید بقایی معاون اجرایی دولت احمدی‌نژاد و اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر رئیس دولت دهم از اوین به مرخصی آمدند.
روحانی فرارسیدن روز ملی گرجستان را تبریک گفت
رئیس‌جمهور در پیامی فرارسیدن روز ملی گرجستان را تبریک گفت.
وداع با امیرالمؤمنین (ع) در کربلا- «یا حیدر» در حرم حسینی طنین‌انداز شد
هم‌زمان شهادت امام علی (ع)، مراسم احیای دومین شب قدر در کربلا برپا وذکر «یا حیدر» در حرم سیدالشهدا (ع) طنین‌انداز شد.
فوتبال جهان| مخالفت یوفا با طرح حمایت آرسنال از هنریک مخیتاریان در باکو
فوتبال جهان - اتحادیه فوتبال اروپا مخالف طرح حمایتی تیم آرسنال از هنریک مخیتاریان، هافبک ارمنستانی خود پیش از آغاز بازی فینال لیگ اروپا برابر چلسی است.
لاوروف: تلاش واشنگتن برای تغییر آمریکای لاتین طبق دکترین مونرو را نمی‌پذیریم
روسیه برای ایفای نقش در مذاکرات دولت و مخالفان ونزوئلا اظهار آمادگی کرد
دستگیری فرد مظنون به بمب‌گذاری در لیون فرانسه
سفر نخست وزیر اسپانیا به فرانسه در پی مشخص شدن نتایج انتخابات پارلمان اروپا
توافق اردن و امارات برای حمایت از نیروهای تحت امر خلیفه حفتر
وزیر کشور انگلیس: نتایج محافظه‌کاران در انتخابات پارلمان اروپا ناامیدکننده بود
کرملین: ملوانهای اوکراینی را آزاد نکرده و محاکمه می‌کنیم
یورش مجدد شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی
دیپلمات صهیونیست: اقدامات علیه غزه از روی ترس است- بازدارندگی را از دست دادیم
آلودگی هوا در افغانستان بیش از جنگ قربانی می‌گیرد