بازگشت امید به اردوی آزادکاران

12:43 ۸۴ روز و ۴ ساعت پیش ایرنا 557 0
بازگشت امید به اردوی آزادکاران

تهران - ایرنا - رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام دانکلوف بلغارستان در حالی به پایان رسید که به غیر از مبارزات جسورانه «حسن یزدانی»، عملکرد سنگین وزن های ایران نیز امیدوار کننده بود.

ایرنا

به گزارش ایرنا، رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جام دانکلوف بلغارستان که جزء مسابقات رنکینگ دار اتحادیه جهانی کشتی محسوب می شود طی روزهای 9 تا 12 اسفندماه برگزار شد و در پایان تیم ایران که با 4 نماینده در این مسابقات شرکت کرده بود توسط «حسن یزدانی» و «پرویز هادی» در اوزان 86 و 125 کیلوگرم صاحب مدال طلا و توسط «رضا یزدانی» در وزن 97 کیلوگرم صاحب مدال برنز شد.
به طور حتم خبر خوشحال کننده این دوره از رقابت ها می تواند بازگشت قدرتمندانه رضا یزدانی دارنده 2 مدال طلا و 2 برنز پیکارهای جهانی بعد از گذشت بیش از 2 سال و نیم دوری، باشد.
یزدانی که دو مدال المپیک های 2012 لندن و 2016 ریو را با بدشانسی و به دلیل مصدومیت از دست داد، با مبارزات بسیار خوبی که در جام دانکلوف از خود بر جای گذاشت، تیم ملی را به داشتن یک آزادکار ششدانگ حداقل برای پیکارهای جهانی 2019 قزاقستان و مهمتر از آن بازی های المپیک 2020 توکیو امیدوار کرد.
هر چند در این زمینه نباید زود قضاوت کرد، اما با تجربه ای که یزدانی طی حداقل 10 سال حضور در تیم ملی بزرگسالان، حضور در سه دوره بازی های المپیک، کسب سه مدال طلای بازی های آسیایی و چهار مدال جهانی با خود به همراه دارد، می تواند روند آماده سازی خود را برای مسابقات مهم پیش رو به حد مطلوب برساند.
یزدانی که هم اکنون 34 سال دارد، آخرین مدال جهانی وزن 97 کیلوگرم ایران را در پیکارهای سال 2013 مجارستان با کسب مدال طلا به نام خود رقم زد و حال بعد از گذشت 6 سال، تیم ملی در پیکارهای جهانی در این وزن نتوانسته به مدالی دست یابد. یزدانی در رقابت های جهانی سال 2014 با نمایشی ضعیف از دور مسابقات حذف شد. با این وجود نباید از نام آزادکاران جوانی همچون عباس فروتن، حامد طالبی زرین کمر، علی شعبانی و دانیال شریعتی گذشت که در سال های آینده می توانند برای ایران در این وزن افتخارآفرین باشند.
به طور حتم پلنگ جویبار هدفی جز کسب مدال در بازی های المپیک 2020 توکیو ندارد تا با این مدال، وداع باشکوهی با دنیای قهرمانی داشته باشد.
در وزن 125 کیلوگرم، پرویز هادی، رفته رفته با کسب تجربه و رویارویی با حریفان نامدار، تبدیل به یک سنگین وزن تمام عیار در دنیای کشتی شده است. شاهکار هادی را باید شکست «طاها آکگل» ترکیه ای که مدال طلای جهان و المپیک را در کارنامه دارد، بدانیم که در جهانی سال 2018 مجارستان رقم خورد؛ اما او در همان مسابقات و در مرحله نیمه نهایی مقابل «گنو پتریاشویلی» گرجستانی نتیجه را واگذار کرد و در نهایت با کسب برنز به نخستین مدال جهانی خود دست یافت.
هادی که قبل از پیکارهای جهانی مجارستان در بازی های آسیایی جاکارتا دومین مدال طلای خود در این بازی ها را کسب کرد با درخشش در جام دانکلوف، روند رو به رشد خود را ادامه داد. او در بلغارستان با پیروزی مقابل حریفانی از آمریکا، ژی وی دنگ از چین (دارنده مدال نقره جهان)، نیکولاس گویازدوفسکی دارنده مدال برنز از آمریکا و مجارستان به فینال راه یافت و در این مرحله «الکساندر خوتسیانیوسکی» از اوکراین را شکست داد و قهرمان شد.
این حریف اوکراینی سال گذشته و در رقابت های جام قهرمانان اوکراین برابر «یدالله محبی» به پیروزی رسیده بود.
البته حاشیه های که بر سر مبارزه پرویز هادی و کمیل قاسمی پیش از المپیک ریو رخ داد، سبب شد او 2 سال از میادین به دور باشد، اما بعد از بازگشت دوباره، این مرتبه با استفاده از تجربه و انجام تمرینات مستمر می تواند یکی از امیدهای کسب مدال ایران در جهانی 2019 قزاقستان و المپیک 2020 توکیو باشد.
«حسن یزدانی» دیگر نماینده ایران در بلغارستان، شسکت مقابل «دیوید تیلور» آمریکایی در جهانی 2018 مجارستان را به فراموشی سپرد و با سلاخی کردن هر 6 حریف خود با ضربه فنی (امتیاز عالی) خط نشان جدی برای تیلور مدعی کشید. اتحادیه جهانی کشتی برای نمایش خیرکننده یزدانی در فینال جام دانکلوف بلغارستان مقابل «علی شعبان اف» آزادکار کهنه کار و دارنده مدال برنز جهان از بلاروس، نوشت: «به ماتریکس خوش آمدید.»
به طور حتم هدف یزدانی تنها انتقام از تیلور آمریکایی نیست و او به موفقیت و کسب مدال طلای جهان در سال 2019 و تکرار طلای المپیک خود در توکیو می اندیشد و به طور حتم یکی از امیدهای ورزش ایران در المپیک 2020 توکیو، کسی جز یزدانی نخواهد بود.
«مصطفی حسین خانی» دیگر نماینده ایران در جام دانکلوف بود که در وزن 74 کیلوگرم به روی تشک رفت. اشتباهات مرگبار و در ثانیه های پایانی او، همه را کلافه و ناامید کرده است. آنجایی که او باید مبارزه را اداره و از امتیازات خود دفاع کند، به راحتی قافیه را به حریفان می بازد. در پیکارهای جهانی سال 2017 پاریس و 2018 مجارستان در لحظات پایانی و در حالی که به ترتیب از «فوجینیامی» ژاپنی و «جردن باروز» آمریکایی پیش بود، مبارزه را در عین ناباوری واگذار کرد.
این حادثه در بازی های آسیایی نیز تکرار شد. حسین‌خانی در مرحله یک چهارم نهایی بازی های آسیایی برابر «بکزاد عبدالرحمان‌اف» دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیان از ازبکستان در حالیکه تا 25 ثانیه مانده به پایان از حریف پیش بود با زیرگیری حریف مواجه شد و در خاک حریف نشست تا 4 بر 2 این مبارزه را واگذار کند.
این آزادکار تهرانی در دیدار رده‌بندی بازی های آسیایی و برای کسب مدال برنز به مصاف «فوجینامی» دارنده مدال برنز سال 2017 جهان رفت که شکست جهانی سال 2017 در پاریس دوباره تکرار شد.
حسین خانی در جام دانکلوف مبارزات خود را به خوبی آغاز کرد و با دو پیروزی مقابل اوکراین و رومانی دوباره برابر «بکزاد عبدالرحمن اف» ازبکی قرار گرفت که با نتیجه 2 بر یک مغلوب شد و در نهایت و در دیدار رده بندی نیز با شکست مقابل آزادکار کهنه کار ترکیه یعنی «یاکوب گور»؛ در رده پنجم قرار گرفت.
به طور حتم حسین خانی در جام دانکلوف نتوانسته توقعاتی که از او می رفت ر ا برآورده سازد و همین موضوع سبب شد تا کادر فنی او را به تازه ترین مرحله اردوی تیم ملی دعوت نکند.
به طور کلی موفقیت کشتی آزاد در جام دانکلوف، بسیار دلچسب و امیدوار کننده بود و به طور حتم کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد، برنامه و تدارک مفصل تری را برای رقابت های قهرمانی آسیا و بعد از آن پیکارهای جهانی سال 2019 قزاقستان و در نهایت، کسب سهمیه بازی های المپیک 2020 توکیو خواهد داشت.
ورزشی**1067**3783**


گروه های زیر مجموعه ورزشی

ورزش بانوان
ورزش بانوان

آخرین اخبار

در سوگ انسانیت و عدالت
تصویری که عبدالمقصود مصری عاشقانه از آخرین لحظات علی و پدری کردن او بر امت قدرناشناسش می‌کشد، مولاناوار است. او علی را مخاطب قرار می‌داد:از تو بر من تافته است چون داری نهانمی‌فشانی نور چون مه بی زبان
جام جهانی تیراندازی مونیخ- سبقت اللهی در تپانچه ۲۵ متر فینالیست شد
گلنوش سبقت اللهی در تپانچه ۲۵ متر مسابقات تیراندازی جام جهانی و کسب سهمیه المپیک در مونیخ به فینال راه یافت.
کاپلو: رم مناسب ساری است نه یوونتوس
سرمربی سابق تیم ملی فوتبال روسیه و رئال مادرید بر این باور است که ساری گزینه مناسبی برای هدایت یوونتوس نیست.
۴ سال ناکامی برای رونالدو
مهاجم پرتغالی چهار سال است که نتوانسته بهترین گلزن لیگ شود.
ˮتورج خانˮ در خانه ابدی آرام گرفت
مراسم تشییع پیکر مرحوم تورج لارودی با شکوه خاصی در بهشت زهرای تهران برگزار شد.
افشاگری اتحادیه جهانی کشتی: چند بار از یخکشی خواستیم گرمکن بپوشد اما توجهی نکرد!
اتحادیه جهانی کشتی با بیان اینکه بر اساس قوانین جدید که از ابتدای سال 2019 اجرایی شده و به تمامی فدراسیون‌های ملی نیز ابلاغ شده است، کشتی‌گیران در تمامی رویدادها باید برای دریافت مدال با گرمکن ورزشی مختص به کشورشان بر روی سکو حاضر شوند اما کشتی‌گیر ایران در جام ساساری علی‌رغم تذکرات توجهی به آن نکرد!
بحران افشاگری!
روزگار استقلال با فاش‌شدن جزئیات قرارداد خارجی‌ها خاکستری‌تر از قبل شده است.
ایران همچنان با سهمیه ۲ + ۲ در لیگ قهرمانان آسیا
طبق اعلام سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، ایران همچنان دو سهمیه مستقیم و دو سهمیه پلی‌آف در لیگ قهرمانان آسیا خواهد داشت.
لاوروف: تلاش واشنگتن برای تغییر آمریکای لاتین طبق دکترین مونرو را نمی‌پذیریم
وزیر خارجه روسیه در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ برای افزایش نیرو در خاورمیانه گفت، هرگونه افزایش نیروها و تجهیزات نظامی در منطقه منجر به خطر جدیدی می‌شود.
روسیه برای ایفای نقش در مذاکرات دولت و مخالفان ونزوئلا اظهار آمادگی کرد
وزارت امور خارجه روسیه امروز دوشنبه اعلام کرد، مسکو آماده ایفای نقش در مذاکرات میان دولت ونزوئلا و مخالفان در شهر اسلوی نروژ است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

موبایل مسافری از کدام مسیر به فروشندگان خرد می‌رسد
در حالی که اخیرا اظهارنظرهای متفاوتی در خصوص ادامه فعالیت سامانه ثبت گوشیهای مسافری مطرح شده، ذکر این نکته ضروری است که قسمت مهمی از این گوشیها از مبادی غیر رسمی وارد کشور می‌شوند.
بقایی و مشایی از اوین به مرخصی آمدند
حمید بقایی معاون اجرایی دولت احمدی‌نژاد و اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر رئیس دولت دهم از اوین به مرخصی آمدند.
روحانی فرارسیدن روز ملی گرجستان را تبریک گفت
رئیس‌جمهور در پیامی فرارسیدن روز ملی گرجستان را تبریک گفت.
وداع با امیرالمؤمنین (ع) در کربلا- «یا حیدر» در حرم حسینی طنین‌انداز شد
هم‌زمان شهادت امام علی (ع)، مراسم احیای دومین شب قدر در کربلا برپا وذکر «یا حیدر» در حرم سیدالشهدا (ع) طنین‌انداز شد.
فوتبال جهان| مخالفت یوفا با طرح حمایت آرسنال از هنریک مخیتاریان در باکو
فوتبال جهان - اتحادیه فوتبال اروپا مخالف طرح حمایتی تیم آرسنال از هنریک مخیتاریان، هافبک ارمنستانی خود پیش از آغاز بازی فینال لیگ اروپا برابر چلسی است.
ˮتورج خانˮ در خانه ابدی آرام گرفت
افشاگری اتحادیه جهانی کشتی: چند بار از یخکشی خواستیم گرمکن بپوشد اما توجهی نکرد!
نایب قهرمانی کشتی فرنگی ایران در تورنمنت قزاقستان
پیکر تورج لارودی دوشنبه تشییع می‌شود
اعتراض فدراسیون کشتی به اتحادیه جهانی- تأکید بر برخورد با مسببین از دست رفتن طلای یخکشی
سومی کشتی آزاد ایران در جام ساساری با ۳ طلا، یک نقره و ۳ برنز
اتفاقی عجیب در کشتی آزاد جام ساساری- تی‌شرت ورزشی طلای یخکشی را بر باد داد!
۴ طلا، یک نقره و ۳ برنز جام ساساری در انتظار آزادکاران ایران- مصاف فروتن و زرین کمر در فینال
راه‌یابی دو فرنگی‌کار ایران به فینال جام تورلیخانوف
سعید ملایی به مدال طلای گرندپری چین رسید