تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

14:49 ۸۱ روز و ۱۸ ساعت پیش ایسنا 299 0
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، احمد امیرآبادی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی این تذکرات کتبی را به شرح زیر قرائت کرد.
گلمرادی به وزیر راه: ضرورت بازرسی و بررسی همه جانبه پایانه‌های حمل و نقل بندر امام و جلوگیری از ادامه روند غلط و فساد انگیز در تعاملات صاحبان کالا و شرکت‌های حمل و نقل و باربری مرتبط با تعرفه‌های حمل بار و تسریع در جلوگیری از نفوذ نمایندگان صاحب کالا در سیستم حمل و نقل منطقه در ایجاد فساد فراگیر مرادی به رئیس جمهور: دلیل عدم اجرای قانون پرداخت مناطق درگیر به کلیه کارکنان در استان‌ها و شهرستان‌های جنگی چیست؟ ابطحی به رئیس جمهور: ضرورت بازنگری فوری و جدی در توزیع گوشت در کشور بهروز بنیادی به وزیر کار: علت تأخیر بدهی سازمان تأمین اجتماعی به حوزه سلامت چیست؟ شهروز برزگر به وزیر آموزش و پرورش: بازسازی و نوسازی مدارس شهرستان سلماس، دانش آموزان از سقف‌های ترک خورده می‌ترسند.
نوروزی به وزیر کار: چرا بیمارستان تأمین اجتماعی شهر رباط کریم افتتاح نمی‌شود، به وزیر راه: چرا پروژه با قیمت ارزان و ۶۰ هکتار زمینی که متری یک میلیون تومان ارزش دارد به اشخاصی که تابعیت ترکمنستان دارد متری ۱۳ هزار تومان تحویل می‌دهید، به وزیر کشاورزی: چرا اراضی منابع طبیعی در رباط کریم که ۷۰۰ هکتار بوده امروز به ۳۰۰ هکتار کاهش پیدا کرده است.
برزگر به وزیر علوم: تکمیل دانشگاه پیام نور سلماس کرد به وزیر کشاورزی: بر اساس بارندگی و جاری شدن سیلاب‌ها خسارت زیادی به منابع کشاورزی، باغات و جاده‌ها وارد شده است نیاز به کمک و مساعدت مالی بلاعوض داریم، به وزیر نیرو: ایجاد بحران در بخش‌های آب و فاضلاب روستایی و عشایری و شبکه‌های برق و دیواره‌های حفاظتی، به وزیر کشور: در بارندگی اخیر همراه با طوفان، تگرگ و جاری شدن سیلاب خسارات زیادی به بخش‌های راه، آب و کشاورزی و فضاهای آموزشی و مناطق مسکونی حوزه انتخابیه وارد شد.
قاضی پور به وزیر کشور: دستور به اقدامات لازم جهت آمادگی بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها و استانداری‌ها برای پذیرایی از مهمانان نوروزی، قاضی پور به همراه محجوب و امیرآبادی به رئیس جمهور: دستور لازم جهت پرداخت حقوق معوقه بیش از ۹۷ هزار کارگر که بیش از سه ماه حقوق معوقه دارند.
قاضی پور و محجوب به وزیر کار: با توجه به تصویب افزایش حداقل چهار میلیون ریال به حقوق کارمندان دولت تسری مصوبه مجلس به حقوق کارگران برزگر به وزیر نیرو: تخصیص حق‌آبه‌داران در پایاب فلاحت پیشه به رئیس جمهور: اتخاذ تدبیر وزارتی جهت مقابله با پدیده گرانفروشی، به همراه برزگر به وزیر اطلاعات: پیگیری و نظارت لازم جهت جلوگیری از شکل گیری رانت‌ها و انحصارات اقتصادی فلاحت پیشه به همراه تعدادی از نمایندگان به وزیر دفاع: علل عدم اجرای بند ج ماده ۱۲۲ قانون برنامه توسعه در احقاق حق ایثارگران فلاحت پیشه به وزیر اطلاعات: تشکیل پرونده تازه تحت عنوان جاسوسی در ساختار تصمیم گیری و کارشناسی وزارت اطلاعات با هدف شناسایی عوامل تحمیل اشتباه و انحراف و اتلاف منابع در ساختار تصمیم گیری.
پژمانفر به وزیر فرهنگ: کارگروه مد و لباس در وزارت ارشاد معرفی انواع پوشش اصیل ایرانی و اسلامی را بر عهده دارد و کم کاری این کارگروه باعث حادثه تالار آینه دیوان لواسان شده است. چرا وزارت ارشاد به صورت فعال عمل نمی‌کند، چرا نظارت جدی بر سامانه‌های ویدئویی درخواستی VOD از سوی آن وزارتخانه علی رغم تذکرات و کارت زرد اخذ شده هنوز صورت نگرفته است، به وزیر کشور: از آنجایی که وزیر کشور به عنوان نماینده رئیس جمهور و کلیه ارگان‌ها جهت رعایت عفاف و حجاب نظارت دارد و این ضعف در نظارت باعث جلوگیری از اختلاط‌های زنان و مردان تحت عناوین مختلف مثل نمایش لباس و مد گردیده است، به وزیر فرهنگ: علت عدم نظارت بر محتوای نمایش صحنه‌هایی که در ماه‌های اخیر موجب رنجش بسیاری از دلسوزان نظام گردیده است که در موارد متعددی از آنها مصادیقی شامل تک خوانی بانوان، استفاده از کلاه گیس به جای حجاب، توهین به مقدسات، انجام شوخی‌های جنسی و اعمال خلاف اخلاق و رقص‌های دست جمعی بانوان و آقایان و همچنین برخی کلیپ‌های منتشر شده اتفاق افتاده است. به رئیس جمهور: چرا دولت ماده ۲۹ قانون برنامه ششم را مبنی بر ایجاد سامانه شفافیت حقوق و دستمزد عملی نمی‌کند، به وزیر آموزش و پرورش: چرا حقوق فوق‌العاده شغل ارزی و حق مسکن ارزی فرهنگیان خارج از کشور پرداخت نمی‌شود، به وزیر آموزش و پرورش: چرا مصوبه هیأت وزیران در خصوص افزایش فوق‌العاده اشتغال خارج از کشور فرهنگیان انجام نمی‌شود.
کرد به وزیر راه: بارندگی و طوفان موجب سیلاب و ایجاد خسارت برای حوزه انتخابیه شده است.
شاعری به رئیس جمهور: مردم شمال کشور اجازه انتقال آب خزر را نخواهند داد.
کریمی به رئیس جمهور: تسریع در پرداخت سهم واریزی دولت در صندوق ذخیره فرهنگیان بابت سال ۹۶.
نورقلی پور به وزیر ورزش: برخورد جدی و برکناری ریاست فدراسیون سوارکاری علی اکبر کریمی به وزیر ارتباطات: تسریع در حل مشکل آنتن دهی تلفن همراه و دسترسی به اینترنت پرسرعت در روستاهای شهرستان‌های حوزه انتخابیه نوروزی به وزیر نیرو: چرا طرح آبرسانی الغدیر به پرند تکمیل و راه اندازی نمی‌شود.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

واکنش جالب نیمار به رفتار جنجالی اش
ستاره پاری ‌سن‌ ژرمن به اقدام جنجالی اخیر خود واکنشی جالب نشان داد.
توخل سرانجام نگران اخراخش شد!
سرمربی پاری ‌سن‌ ژرمن بعد از شکست برابر رنس در هفته پایانی اعتراف کرد که نگران اخراج از تیمش است.
ˮهوادارˮ، ˮفوتبالˮ و ˮرفتارهای هواداریˮ از نگاه یک جامعه شناس ورزشی
یک جامعه‌شناس ورزشی در تحلیل پدیده‌ هواداری در فوتبال و سنجش رفتارهای هواداران معتقد است که فوتبال به منزله یک میدان جنگ است که افراد به صورت نمادین در آن با یکدیگر می‌جنگند اما جنگی کنترل شده. او می‌گوید خشونت در فوتبال در مقایسه با سایر آمارهای خشونت اجتماعی بالا نیست.
رضائیان: تماشاگرنماها از باشگاه‌ها اخاذی می‌کنند
معاون باشگاه صنعت نفت آبادان معتقد است که برای کنترل امنیت در ورزشگاه ها نباید فقط به شماره گذاری صندلی‌ها توجه کرد،‌ بلکه باید بتوانیم اشخاصی که در ورزشگاه‌ها حضور دارند را شناسایی کرده و از دوربین های قوی برای کنترل رفتار آنان استفاده کنیم تا افراد ناهنجار را بعد از شناسایی جریمه کنیم.
توافق نهایی روزبه چشمی با الاهلی قطر
سایت الرای قطر از توافق نهایی "روزبه چشمی" با باشگاه الاهلی قطر سخن به میان آورد.
اعلام شهریه مدارس غیردولتی شهر تهران؛ ۱۵ میلیون تومان بالاترین نرخ شهریه
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش سقف شهریه دریافتی برای مدارس غیردولتی تهران را برای مقطع ابتدایی ۹ میلیون و۴۰۰ هزار تومان، برای مقطع متوسطه اول ۱۱ میلیون تومان و برای مقطع متوسطه دوم ۱۵ میلیون تومان اعلام و اظهار کرد: میزان افزیش شهریه مدارس، بر حسب الگو و بر اساس شاخص‌هایی تعیین شده و به این ترتیب منطقه به منطقه و حتی مدرسه به مدرسه متفاوت است.
آذربایجانی: کاهش دعاوی قضایی نیازمند تعامل جدی سه قوه است
یک وکیل دادگستری گفت: اینکه قوه قضائیه تصور کند که مشکل کثرت نزاع و دعاوی مسأله قضائی بوده و فقط از طریق قضائی حل می‌شود اشتباه است بلکه این موضوع نیازمند تعامل جدی پیشگیرانه بین هر سه قوه است.
صفحه نخست روزنامه‌های شنبه
صف طولانی‌ کشتی‌های حامل کالای اساسی در بنادر جنوب، روحانی: صدای ذلت و تسلیم از ایران و ملت بلند نخواهد شد و علی ربیعی سخنگوی دولت شد از مواردی است که مطبوعات امروز به آن پرداخته‌اند.
ویدئو - شب نوزدهم ماه رمضان در دانشگاه تهران
مراسم احیای نوزدهمین شب ماه مبارک رمضان در سراسر کشور برگزار شد. در تهران هم مساجد و حسینیه‌ها از جمله مسجد دانشگاه تهران، مانند هر سال، میزبان خیل عظیمی از مؤمنان و روزه‌دارانی بود که با دعا و مناجات، شب را به سحر رساندند.
پر جمعیت‌ترین منطقه پایتخت را بشناسید!
مرکز آمار و رصد شهری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران اقدام به ارائه اماری کرده است که این آمار نشان میدهد پراکندگی جمعیت در مناطق ۲۲ پایتخت به چه شکل است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ورزشکاران از نوشیدن قهوه در سحر پرهیز کنند
یک متخصص تغذیه ورزشی معتقد است: قهوه به دلیل داشتن کافئین زیاد به شدت ادرار آور است و سبب دی‌هیدراته شدن بدن می‌شود، بنابراین توصیه می‌شود که ورزشکاران از مصرف قهوه در هنگام سحر پرهیز کنند و نوشیدن قهوه را به زمان بعد از افطار موکول کنند.
واکنش سرمربی بارسلونا به احتمال برکناری
ارنستو والورده، سرمربی بارسلونا، در کنفرانس مطبوعاتی پیش از فینال کوپا دل ری حاضر شد.
پورکاشیان و حجازی‌پور نمی‌خواهند برای کشور دیگری مسابقه دهند- دنبال مربی خارجی هستیم
رییس فدراسیون شطرنج گفت:‌ دنبال جذب یک مربی خارجی برای شطرنج بازان سطح یک هستیم و چند گزینه را بررسی کردیم.
رونمایی از قرارداد خارجی‌های استقلال+ سند
باشگاه استقلال در یکی دو فصل اخیر همانند سال‌های گذشته اقدام به جذب بازیکنان خارجی کرد.
شکست در آنفیلد ضربه خیلی سختی بود
مهاجم بارسلونا پس از شکست برابر لیورپول در مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا برای نحستین‌بار با رسانه‌ها صحبت کرد.
دغدغه‌های مردم سیل زده پلدختر از زبان نماینده این شهرستان
نوعی آشفتگی در سیاستگذاری آمریکا وجود دارد
حاجی بابایی: هیچ بیگانه‌ای نمی‌تواند آرامش و اقتدار ایران را به هم بزند
توصیه تابش به وزیر ورزش و استیضاح‌کنندگان برای تعامل پیش از طرح استیضاح
پارسایی: اکثریت مجلس از عملکرد وزارت ورزش راضی هستند
انتقاد مطهری از یک رویه غلط در برابر تذکرات رهبری
سبحانی‌فر: طرح ساماندهی بازار خودرو در بلند مدت در مدیریت بازار موثر خواهد بود
امیرعبداللهیان: تداوم وعده های بی‌عمل اروپا به خروج تهران از برجام منجر می‌شود
گزارش عملکرد آمریکا در حوزه حقوق بشر در مجلس بررسی می شود
نامه قدردانی وزارت خارجه از کمیسیون امنیت ملی برای پیگیری ورود تجهیزات مکانیکی به افغانستان