تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

14:49 ۱۵ روز و ۴ ساعت پیش ایسنا 189 0
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، احمد امیرآبادی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی این تذکرات کتبی را به شرح زیر قرائت کرد.
گلمرادی به وزیر راه: ضرورت بازرسی و بررسی همه جانبه پایانه‌های حمل و نقل بندر امام و جلوگیری از ادامه روند غلط و فساد انگیز در تعاملات صاحبان کالا و شرکت‌های حمل و نقل و باربری مرتبط با تعرفه‌های حمل بار و تسریع در جلوگیری از نفوذ نمایندگان صاحب کالا در سیستم حمل و نقل منطقه در ایجاد فساد فراگیر مرادی به رئیس جمهور: دلیل عدم اجرای قانون پرداخت مناطق درگیر به کلیه کارکنان در استان‌ها و شهرستان‌های جنگی چیست؟ ابطحی به رئیس جمهور: ضرورت بازنگری فوری و جدی در توزیع گوشت در کشور بهروز بنیادی به وزیر کار: علت تأخیر بدهی سازمان تأمین اجتماعی به حوزه سلامت چیست؟ شهروز برزگر به وزیر آموزش و پرورش: بازسازی و نوسازی مدارس شهرستان سلماس، دانش آموزان از سقف‌های ترک خورده می‌ترسند.
نوروزی به وزیر کار: چرا بیمارستان تأمین اجتماعی شهر رباط کریم افتتاح نمی‌شود، به وزیر راه: چرا پروژه با قیمت ارزان و ۶۰ هکتار زمینی که متری یک میلیون تومان ارزش دارد به اشخاصی که تابعیت ترکمنستان دارد متری ۱۳ هزار تومان تحویل می‌دهید، به وزیر کشاورزی: چرا اراضی منابع طبیعی در رباط کریم که ۷۰۰ هکتار بوده امروز به ۳۰۰ هکتار کاهش پیدا کرده است.
برزگر به وزیر علوم: تکمیل دانشگاه پیام نور سلماس کرد به وزیر کشاورزی: بر اساس بارندگی و جاری شدن سیلاب‌ها خسارت زیادی به منابع کشاورزی، باغات و جاده‌ها وارد شده است نیاز به کمک و مساعدت مالی بلاعوض داریم، به وزیر نیرو: ایجاد بحران در بخش‌های آب و فاضلاب روستایی و عشایری و شبکه‌های برق و دیواره‌های حفاظتی، به وزیر کشور: در بارندگی اخیر همراه با طوفان، تگرگ و جاری شدن سیلاب خسارات زیادی به بخش‌های راه، آب و کشاورزی و فضاهای آموزشی و مناطق مسکونی حوزه انتخابیه وارد شد.
قاضی پور به وزیر کشور: دستور به اقدامات لازم جهت آمادگی بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها و استانداری‌ها برای پذیرایی از مهمانان نوروزی، قاضی پور به همراه محجوب و امیرآبادی به رئیس جمهور: دستور لازم جهت پرداخت حقوق معوقه بیش از ۹۷ هزار کارگر که بیش از سه ماه حقوق معوقه دارند.
قاضی پور و محجوب به وزیر کار: با توجه به تصویب افزایش حداقل چهار میلیون ریال به حقوق کارمندان دولت تسری مصوبه مجلس به حقوق کارگران برزگر به وزیر نیرو: تخصیص حق‌آبه‌داران در پایاب فلاحت پیشه به رئیس جمهور: اتخاذ تدبیر وزارتی جهت مقابله با پدیده گرانفروشی، به همراه برزگر به وزیر اطلاعات: پیگیری و نظارت لازم جهت جلوگیری از شکل گیری رانت‌ها و انحصارات اقتصادی فلاحت پیشه به همراه تعدادی از نمایندگان به وزیر دفاع: علل عدم اجرای بند ج ماده ۱۲۲ قانون برنامه توسعه در احقاق حق ایثارگران فلاحت پیشه به وزیر اطلاعات: تشکیل پرونده تازه تحت عنوان جاسوسی در ساختار تصمیم گیری و کارشناسی وزارت اطلاعات با هدف شناسایی عوامل تحمیل اشتباه و انحراف و اتلاف منابع در ساختار تصمیم گیری.
پژمانفر به وزیر فرهنگ: کارگروه مد و لباس در وزارت ارشاد معرفی انواع پوشش اصیل ایرانی و اسلامی را بر عهده دارد و کم کاری این کارگروه باعث حادثه تالار آینه دیوان لواسان شده است. چرا وزارت ارشاد به صورت فعال عمل نمی‌کند، چرا نظارت جدی بر سامانه‌های ویدئویی درخواستی VOD از سوی آن وزارتخانه علی رغم تذکرات و کارت زرد اخذ شده هنوز صورت نگرفته است، به وزیر کشور: از آنجایی که وزیر کشور به عنوان نماینده رئیس جمهور و کلیه ارگان‌ها جهت رعایت عفاف و حجاب نظارت دارد و این ضعف در نظارت باعث جلوگیری از اختلاط‌های زنان و مردان تحت عناوین مختلف مثل نمایش لباس و مد گردیده است، به وزیر فرهنگ: علت عدم نظارت بر محتوای نمایش صحنه‌هایی که در ماه‌های اخیر موجب رنجش بسیاری از دلسوزان نظام گردیده است که در موارد متعددی از آنها مصادیقی شامل تک خوانی بانوان، استفاده از کلاه گیس به جای حجاب، توهین به مقدسات، انجام شوخی‌های جنسی و اعمال خلاف اخلاق و رقص‌های دست جمعی بانوان و آقایان و همچنین برخی کلیپ‌های منتشر شده اتفاق افتاده است. به رئیس جمهور: چرا دولت ماده ۲۹ قانون برنامه ششم را مبنی بر ایجاد سامانه شفافیت حقوق و دستمزد عملی نمی‌کند، به وزیر آموزش و پرورش: چرا حقوق فوق‌العاده شغل ارزی و حق مسکن ارزی فرهنگیان خارج از کشور پرداخت نمی‌شود، به وزیر آموزش و پرورش: چرا مصوبه هیأت وزیران در خصوص افزایش فوق‌العاده اشتغال خارج از کشور فرهنگیان انجام نمی‌شود.
کرد به وزیر راه: بارندگی و طوفان موجب سیلاب و ایجاد خسارت برای حوزه انتخابیه شده است.
شاعری به رئیس جمهور: مردم شمال کشور اجازه انتقال آب خزر را نخواهند داد.
کریمی به رئیس جمهور: تسریع در پرداخت سهم واریزی دولت در صندوق ذخیره فرهنگیان بابت سال ۹۶.
نورقلی پور به وزیر ورزش: برخورد جدی و برکناری ریاست فدراسیون سوارکاری علی اکبر کریمی به وزیر ارتباطات: تسریع در حل مشکل آنتن دهی تلفن همراه و دسترسی به اینترنت پرسرعت در روستاهای شهرستان‌های حوزه انتخابیه نوروزی به وزیر نیرو: چرا طرح آبرسانی الغدیر به پرند تکمیل و راه اندازی نمی‌شود.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

علاقه مندان رشته خلبانی در پایگاه هوایی دزفول ثبت نام کنند
دزفول - ایرنا - فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: پایگاه چهارم شکاری وحدتی دزفول آماده ثبت نام از علاقه مندان رشته خلبانی و فنی است.
راهیان نور، بهترین فناوری برای انتقال فرهنگ ایثار است
دزفول - ایرنا - رئیس عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ظرفیت های نمایشگاه های راهیان نور گفت: راهیان نور بهترین فناوری برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت از نسل قبل به نسل جدید است.
نمایشگاه هوایی پایگاه چهارم شکاری دزفول گشایش یافت
دزفول - ایرنا - نمایشگاه بزرگ راهیان نور نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در آیینی با حضور فرمانده نیروی هوایی و رئیس عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی در پایگاه چهارم شکاری وحدتی دزفول گشایش یافت.
برخی از ساکنین گنبدی حاشیه گرگانرود منازل خود را تخلیه کردند
گنبدکاووس - ایرنا - با بالا آمدن آب رودخانه گرگانرود که ناشی از بارندگی شدید 48 ساعت اخیر و نیز سرریز سدهای بوستان و گلستان که در منطقه بالادست گنبدکاووس ساخته شده، برخی از ساکنین حاشیه این رودخانه در شهر گنبدکاووس اقدام به تخلیه منازل خود کرده اند.
چهارشنبه سوری از سنت تا هنجار شکنی
زاهدان - ایرنا - چهارشنبه سوری از جمله آیین های کهن و باستانی ایرانیان با پیشینه فرهنگی غنی و زیبا متاسفانه در سالهای اخیر با برخی رفتار های ناپسند به زشتی گراییده و لذت سال نو را به کام برخی از هموطنان تلخ می کند.
سرعت باد در دامغان از 100 کیلومتر بر ساعت فراتررفت
سمنان- ایرنا- رئیس اداره هواشناسی دامغان گفت: بیشترین سرعت وزش باد در این شهرستان استان سمنان طی 24 ساعت گذشته، 101 کیلومتر بر ساعت ثبت شد.
تلاش برای بازگشایی راه های روستایی در مینودشت ادامه دارد
گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار شهرستان مینودشت با تایید بسته شدن راه های ارتباطی چندین روستای این شهرستان واقع در شرق گلستان، از تداوم تلاش ها برای بازگشایی جاده های روستایی خبر داد.
پلیس در برگزاری جشن ملی آخر سال همراه مردم است
تهران- ایرنا- سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: آیین چهارشنبه آخر سال یکی از سنت های کهن ایرانیان به شمار می رود، پلیس در برگزاری این جشن ها و آیین های ملی در کنار مردم است و با شادی و انجام آنها مخالفتی ندارد.
آیت الله مکارم شیرازی: مسائل خرافی نوروز را باید کنار گذاشت
قم – ایرنا – آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، با تاکید بر اینکه مسائل خرافی نوروز را باید کنار گذاشت گفت: چهارشنبه سوری یک خرافه است و توصیه ما به مردم عزیز توجه به سنت های نیکو و دوری از خرافات است.
استاندارگلستان: روستاهای پایین دست سد گلستان تخلیه شود
گنبدکاووس - ایرنا - استاندار گلستان گفت: به دلیل سر ریز شدن آب سدهای گلستان و بوستان در شرق این استان و جاری بودن دیگر آب های سطحی به مناطق پایین دست، لازم است روستاهای پایین دست سد گلستان تا سد وشمگیر تخلیه شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سانحه رانندگی در قزوین 3 کشته بر جای گذاشت
قزوین - ایرنا - فرمانده پلیس راه قزوین گفت: در پی وقوع یک فقره تصادف در مسیر بویین زهرا-دانسفهان 3 تن جان باختند و یک نفر نیز مصدوم شد.
چه ارتباطی میان فواصل کوتاه زایمان و مرگ نوزادان وجود دارد؟
طبق نتایج یک مطالعه جدید، فواصل کوتاه بین زایمان می تواند خطر مرگ نوزادان را افزایش دهد.
کوزه بلاگردان
بیرجند- ایرنا- خاصیت نوروز نو شدن است و کوزه شکنی سنتی زیبا از مردمان شهرستان قاینات در استان خراسان جنوبی است که به اعتقادشان با اجرای این آیین، دردها و بلاها را در آخرین چهارشنبه سال از زندگی خود دور می کنند.
اختصاص هزینه هدایای تبلیغاتی برای آزادی زندانیان
شرکت سرمایه‌گذاری سایه‌گستر سرمایه هزینه هدایای تبلیغاتی پایان سال خود را به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اختصاص داد.
آیا با خدمات اجاره خودرو آشنایی دارید؟
شرکت اجاره خودرو سعادت رنت با بیش از هشت سال سابقه، یکی از شرکت‌های معتبر در زمینه کرایه ماشین در ایران آماده خدمات‌رسانی به مشتریان خود می‌باشد.
رییس مجلس با آیت الله العظمی میلانی و آیت الله مددی الموسوی دیدار کرد
فلاحت پیشه خواستار اقدامات پیشگیرانه در انتقال داعش به افغانستان شد
فلاحت پیشه: دور تازه اسلام هراسی در دنیا شروع شده است
سبحانی‌فر: دستگاه‌های حاکمیتی و عمومی به دولت الکترونیک بپیوندند
دهقان: ترامپ مروج زنده کردن حس تنفر نژادی در دنیاست
همتی: قاچاق دارو در کشور وجود ندارد
در پارس جنوبی بیش از ۷۵ درصد نیروی غیربومی داریم
طرح فراکسیون امید برای بهبود وضعیت معیشت مردم
وعده وزیر صنعت برای متعادل سازی قیمت خودرو در سال ۹۸
درخواست نماینده ترکمن در خصوص برکناری رئیس فدراسیون سوارکاری