استقبال از رئیس‌جمهوری در گیلان؛ تجلی حمایت ملت از دولت

14:41 ۷۹ روز و ۲۲ ساعت پیش ایرنا 464 0
استقبال از رئیس‌جمهوری در گیلان؛ تجلی حمایت ملت از دولت

رشت - ایرنا - احزاب و فعالان سیاسی گیلان، سفر حجت‌الاسلام حسن روحانی و شماری از اعضای هیأت‌دولت به استان را نویدبخش توسعه گیلان در بخش‌های مختلف ذکر کرده و با یادآوری خلق حماسه‌های مردم استان، استقبال ملت از رئیس‌جمهوری را تجلی حمایت از دولت دانستند.

ایرنا

شماری از احزاب و فعالان سیاسی استان در آستانه سفر رئیس جمهوری و هیأت دولت به گیلان در مصاحبه با خبرنگار ایرنا ، این سفر را دارای برکات زیادی در بخش های اقتصادی، گردشگری، زیرساختی و ... دانسته و زمینه ساز رونق و توسعه گیلان خوانده اند و با دعوت از مردم برای حضور در مراسم استقبال از رئیس‌جمهوری، از آنان خواستند همانند دو انتخابات سال‌های 92 و 96 ، حماسه ای دیگری در تاریخ کشور و این استان ثبت کنند.

** سفر رئیس جمهوری و برکات ارزنده آن برای گیلان
دبیر حزب مردم‌سالاری در گیلان با اشاره به سفر رئیس جمهوری و هیات دولت به این استان در هفته جاری، این سفر را در نوع خود بی نظیر خواند و گفت: سفر ثمرات خوب و ارزنده ای برای استان خواهد داشت.
کمال لشکری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، در نظرگرفتن اعتبارات برای گیلان را یکی از مهمترین ثمرات این سفر عنوان و اضافه کرد: شنیده ایم استاندار گیلان تمام نقاط ضعف، مثبت و بخش های نیازمند به کارهای زیربنایی را در کتابچه ای جمع آوری کرده و در جلسه با رئیس جمهوری در تهران، ارائه می دهد که این کار مهم، اعتبارات بسیار خوبی برای گیلان رقم خواهد زد تا طرح های ملی بزرگی در استان اجرایی شود.
وی با بیان اینکه در بخش کشاورزی و گردشگری انتظار یک انقلاب در گیلان داریم، اظهار داشت: در سفر رئیس جمهوری به گیلان پروژه راه آهن قزوین - رشت بعد از سال ها چشم انتظاری و با پیگیری های متعدد، به عنوان مهم ترین پروژه افتتاح می شود که برای مردم استان ارزشمند است.
عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گیلان خاطرنشان کرد: پروژه هایی که به یمن قدوم دکتر روحانی رئیس جمهوری به استان افتتاح و به بهره برداری می رسد؛ نقشی غیرقابل انکار در توسعه دارند.
لشکری در ادامه مصاحبه با خبرنگار ایرنا با اشاره به رسالت و وظایف احزاب و فعالان سیاسی در تجلی بخشی وحدت در استان در آستانه این سفر بیان داشت: کارکرد احزاب همانند کارکرد عضلات و اعصاب نسبت به اسکلت بدن است؛ توجه دکتر روحانی به احزاب در نوع خود بی نظیر بوده حال اینکه پیشتر درب احزاب هشت سال گل گرفته شده بود ولی با گرم شدن تنور انتخابات از سال 92 به این سو ، شاهد خلق حماسه های بی نظیری هستیم.
وی طرح موضوع برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی به‌صورت حزبی از سوی نمایندگان ملت را نشان از جایگاه مهم احزاب دانست.
لشکری در خاتمه سخنانش از مردم استان بویژه حامیان دولت خواست همانطور که در دو انتخابات 92 و 96 حماسه خلق کردند؛ این بار نیز با حضور در مراسم استقبال از رئیس جمهوری، بر نشاط اجتماعی جامعه بیافزایند چراکه حمایت از دولت و امیدبخشی در جامعه باید مورد توجه باشند.

** سفر رئیس جمهوری و ضرورت تحقق توسعه در گیلان
دبیر حزب اراده ملت ایران در گیلان نیز در گفت وگو با ایرنا، سفر رئیس جمهوری و تعدادی از اعضای هیات دولت به استان را دارای اهمیت بسزایی در توسعه گیلان خواند و اظهار داشت: در این سفر زیرساخت های موجود، داشته ها و امکانات استان مورد بررسی عینی قرار می گیرد و برنامه ریزی برای تداوم خدمت به مردم نیز انجام می شود.
غلامرضا مقدسی با یادآوری افتتاح پروژه راه آهن قزوین - رشت خاطر نشان کرد: ادامه این خط ریلی تا انزلی و آستارا ، تکمیل کننده کریدور شمال - جنوب است و درآمد بالایی از نظر ترانزیت تجاری برای کشور و گیلان به همراه دارد.
وی با بیان اینکه گیلان آمادگی تبدیل شدن به قطب پزشکی و درمانی آسیای میانه را دارد، تحقق این مهم را زمینه ساز اشتغال و درآمدزایی خواند.
مقدسی در بخش دیگری از سخنانش در مصاحبه با خبرنگار ایرنا، به نقش احزاب در آستانه سفر رئیس جمهوری به گیلان اشاره و اضافه کرد: تمامی احزاب دل در گرو سربلندی کشور دارند، بنابراین برای هر چه باشکوه تر برگزار شدن این سفر تلاش می کنند.
وی با یادآوری توطئه های دشمنان گفت: آنها در تلاش هستند با ابزارهای مختلف مردم را نسبت به نظام اسلامی و دولت بدبین کنند بنابراین لازم است بیشتر از قبل، هوشیار باشیم.
به گفته دبیر حزب اراده ملت ایران در گیلان؛ باید به دشمن ثابت کنیم که تحریم های ظالمانه، نه تنها تاثیر سوء بر باورهای مردم نسبت به نظام اسلامی نداشته، بلکه اتحاد و ایمان راسخ آنان را صدچندان کرده است.

** همراهی مردم با دولت تدبیر و امید
دبیرکل حزب مشارکت های مردمی گیلان نیز، سفر رئیس جمهوری و شماری از هیات وزیران به استان را نویدبخش توسعه گیلان خواند و گفت: افتتاح راه آهن قزوین - رشت و نیز بهره برداری از سایر پروژه ها در جریان این سفر، هم موجب اشتغالزایی است و هم مسیر توسعه استان را هموار می کند.
سهیلا مدارایی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به رسالت احزاب در جریان این سفر خاطرنشان کرد: احزاب زبان گویای مردم هستند که در کنار وحدت و یکدلی بایستی دغدغه ها و خواسته های مردم را به دولت منتقل کنند.
عضو خانه احزاب ایران ضمن دعوت از مردم برای استقبال از رئیس جمهوری در سفر به گیلان ادامه داد: بایستی با دولت تدبیر و امید همراهی داشته و همدل باشیم و مردم استان در دو انتخابات سال های 92 و 96 ، بالاترین رای را به دکتر روحانی رئیس جمهوری داده اند و این بار نیز با استقبال خود همراهی با دولت تدبیر و امید را نشان می دهند.

** سفر استانی رئیس جمهوری، فرصتی برای رونق گیلان
دبیر مجمع فرهنگیان ایران اسلامی در گیلان نیز با اشاره به اهمیت سفر دولت تدبیر و امید به استان و ارتباط مستقیم با مردم در جریان این سفرها بیان داشت: سفر رئیس جمهوری به گیلان مانند همه سفرها برکات زیادی دارد و فرصتی برای بیان مطالبات مردم است.
زهرا بوذری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، بررسی مصوبات سفرهای قبلی و صدور دستورهای لازم در این ارتباط را منجر به تکمیل طرح های نیمه تمام و تلاش مضاعف مسئولان برای نیل به توسعه و رونق استان خواند و راه آهن قزوین - رشت که در جریان سفر رئیس جمهوری افتتاح می شود را از پروژه های مهمی ذکر کرد که در اقتصاد و رونق گردشگری استان موثر است.
وی با اشاره نقش مهم احزاب در جریان این سفر، ضمن دعوت از آحاد مردم برای استقبال از کاروان دولت تدبیر و امید یادآور شد: گیلانیان شهره به مهمان نوازی هستند و از رئیس جمهوری و هیات دولت نیز استقبالی گرم خواهند داشت.
رئیس جمهوری، جمعی از وزرا و اعضای هیأت دولت روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری میهمان گیلانی ها هستند و نخستین برنامه دکتر روحانی حضور در جمع مردم استان و سخنرانی در ورزشگاه شهر لاهیجان است. راه آهن قزوین - رشت نیز به طور رسمی با حضور حجت الاسلام روحانی افتتاح می شود.
حجت الاسلام روحانی رئیس جمهوری در اواخر فروردین ماه سال 94 در پانزدهمین سفر استانی خود و نیز اوایل فروردین ماه سال 96 برای بهره برداری از چندین پروژه مهم عمرانی و صنعتی به گیلان سفر کرده بود.
7286 / 2007


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

گام بلند در حوزه زیرساختی خراسان جنوبی
بیرجند - ایرنا - 20 طرح حوزه راه و مسکن در سفر وزیر راه و شهرسازی به خراسان جنوبی با اعتبار 706 میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی شد که گامی بلند در حوزه زیرساختی این استان مرزی به شمار می رود.
فتح خرمشهر، درس عبرت تاریخی رزمندگان اسلام به دشمنان
قزوین - ایرنا - فتح و آزادسازی خرمشهر که با سلاح ایمان و جانفشانی رزمندگان اسلام علیه دشمن تا بن دندان مسلح رقم خورد را باید یک درس عبرت تاریخی به دشمنان و بدخواهان نظام جمهوری اسلامی ایران یاد کرد.
راه اندازی بازارچه سومار تدبیری برای خروج گیلانغرب از بن بست
قصرشیرین- ایرنا- راه اندازی بازارچه مرزی سومار گیلانغرب یکی از مصوبه های دولت، تدبیری برای برون رفت این شهرستان از بن بست، روزنه ای برای رونق اقتصادی و عاملی برای اشتغال پایدار مرزنشینان و بخصوص جوانان این خطه است.
عطر و طعم رمضان در کهن سفره خانه اصفهان
اصفهان- ایرنا- کهن دیار نصف جهان در روزهای پر رمز و راز رمضان، به سفره خانه ای بی بدیل می ماند که طعم های اصیل آن لذت مهمانی خدا را دو چندان کرده است.
سارق طلافروشی همدان اعدام شد
همدان- ایرنا- «مهدی چراغی فر» که به جرم «محاربه از طریق سرقت مسلحانه» به اعدام محکوم شده بود صبح امروز /پنجشنبه/ در بلوار آیت الله نجفی شهر همدان به دار مجازات آویخته شد.
تقویت اقتصاد هنر، عامل قوام و دوام هنر قرآنی
مشهد- ایرنا- هنر قرآنی ریشه در خاک ایران زمین دارد که قوام و دوام آن نیاز به فرهنگ سازی برای شناخت بیشتر و بازارسازی برای تصمیم های درست و حمایتگرانه دارد.
افزون بر 11 میلیارد ریال پروژه در قلعه گنج افتتاح شد
جیرفت - ایرنا - 11 میلیارد و 620 میلیون ریال پروژه اقتصادی و عمرانی با حضور رئیس بنیاد مستضعفان کشور، مسئولان محلی و مردم در شهر نمونه اقتصاد مقاومتی (قلعه گنج) به بهره برداری رسید.
طرح نژادپرستانه «معامله قرن» مدفون خواهد شد
تهران- ایرنا- بسیاری از تحلیلگران عرب می گویند طرح معامله قرن با واسطه گری «جرد کوشنر» به دلیل حمایت های یکجانبه و بی چون و چرا از تجاوزگری و زورگویی صهیونیست ها عملا راهی برای موافقت فلسطینیان باقی نگذاشته است.
دو کشتی آمریکایی از تنگه تایوان گذشتند
پکن- ایرنا- رسانه های چینی از عبور دو کشتی آمریکایی از تنگه تایوان خبر دادند موضوعی که پیش بینی می شود واکنش شدید پکن را به دنبال داشته باشد.
12 دانشگاه مالزی به دانشجویان فلسطینی بورس تحصیلی می دهند
تهران- ایرنا - دولت مالزی به رهبری ماهاتیر محمد که سیاست حمایت آشکار از فلسطینی ها را در دستور کار خود قرار داده است، اعلام کرد که 12 دانشگاه ملی این کشور به دانشجویان فلسطینی بورس تحصیلی در سطوح مختلف کارشناسی تا دکترا به ارزش 11.47 میلیون رینگیت (واحد پول مالزی) ارائه می کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آب روی ماست را دور نریزید
آبی که در سطح روی ماست قرار می‌گیرد ماده‌ای پر خاصیت است که اغلب دور ریخته می‌شود.
راه اندازی بازارچه سومار تدبیری برای خروج گیلانغرب از بن بست
قصرشیرین- ایرنا- راه اندازی بازارچه مرزی سومار گیلانغرب یکی از مصوبه های دولت، تدبیری برای برون رفت این شهرستان از بن بست، روزنه ای برای رونق اقتصادی و عاملی برای اشتغال پایدار مرزنشینان و بخصوص جوانان این خطه است.
عطر و طعم رمضان در کهن سفره خانه اصفهان
اصفهان- ایرنا- کهن دیار نصف جهان در روزهای پر رمز و راز رمضان، به سفره خانه ای بی بدیل می ماند که طعم های اصیل آن لذت مهمانی خدا را دو چندان کرده است.
افزایش 77 درصدی قصور پزشکی در خراسان شمالی
بجنورد- ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی خراسان شمالی گفت: قصور پزشکی و شکایت از کادر درمان و پزشکان استان در سال گذشته نسبت به سال ماقبل آن 77 درصد افزایش داشته است.
جشن اشک و لبخند در رمضان
بندرعباس- ایرنا- نسیم رمضان چه زیبا می وزد و دستان مهربانش چه سخاوتمدانه یتیمان و گرفتاران در بند را نوازش می کند و جشنی از اشک و لبخند را رقم می زند.
استاندار البرز:ایثار و ایستادگی مردم در سوم خرداد 61 حماسه ساز شد
روحانی انتخاب مجدد رییس جمهوری اندونزی را تبریک گفت
مدیران با سابقه فعلی هم در دوره جوانی شان موفقتر بودند
کمک 150 هزار میلیارد ریالی دولت تدبیر و امید به دهیاری ها
روزهای طلایی که دیر شروع شد
رئیس جمهور: هدف تحریم‌های دشمن معیشت مردم است- رقابت بخش دولتی با بخش خصوصی اشتباه است
استاندار : بار اصلی اطلاع رسانی بر دوش روابط عمومی است
فرماندار جدید اندیکا معرفی شد
روحانی: رقابت بخش دولتی با خصوصی کاملا اشتباه است
اولین تصفیه خانه تکمیلی کشور در یزد بهره برداری شد