استقبال از رئیس‌جمهوری در گیلان؛ تجلی حمایت ملت از دولت

14:41 ۱۹ روز و ۱۵ ساعت پیش ایرنا 282 0
استقبال از رئیس‌جمهوری در گیلان؛ تجلی حمایت ملت از دولت

رشت - ایرنا - احزاب و فعالان سیاسی گیلان، سفر حجت‌الاسلام حسن روحانی و شماری از اعضای هیأت‌دولت به استان را نویدبخش توسعه گیلان در بخش‌های مختلف ذکر کرده و با یادآوری خلق حماسه‌های مردم استان، استقبال ملت از رئیس‌جمهوری را تجلی حمایت از دولت دانستند.

ایرنا

شماری از احزاب و فعالان سیاسی استان در آستانه سفر رئیس جمهوری و هیأت دولت به گیلان در مصاحبه با خبرنگار ایرنا ، این سفر را دارای برکات زیادی در بخش های اقتصادی، گردشگری، زیرساختی و ... دانسته و زمینه ساز رونق و توسعه گیلان خوانده اند و با دعوت از مردم برای حضور در مراسم استقبال از رئیس‌جمهوری، از آنان خواستند همانند دو انتخابات سال‌های 92 و 96 ، حماسه ای دیگری در تاریخ کشور و این استان ثبت کنند.

** سفر رئیس جمهوری و برکات ارزنده آن برای گیلان
دبیر حزب مردم‌سالاری در گیلان با اشاره به سفر رئیس جمهوری و هیات دولت به این استان در هفته جاری، این سفر را در نوع خود بی نظیر خواند و گفت: سفر ثمرات خوب و ارزنده ای برای استان خواهد داشت.
کمال لشکری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، در نظرگرفتن اعتبارات برای گیلان را یکی از مهمترین ثمرات این سفر عنوان و اضافه کرد: شنیده ایم استاندار گیلان تمام نقاط ضعف، مثبت و بخش های نیازمند به کارهای زیربنایی را در کتابچه ای جمع آوری کرده و در جلسه با رئیس جمهوری در تهران، ارائه می دهد که این کار مهم، اعتبارات بسیار خوبی برای گیلان رقم خواهد زد تا طرح های ملی بزرگی در استان اجرایی شود.
وی با بیان اینکه در بخش کشاورزی و گردشگری انتظار یک انقلاب در گیلان داریم، اظهار داشت: در سفر رئیس جمهوری به گیلان پروژه راه آهن قزوین - رشت بعد از سال ها چشم انتظاری و با پیگیری های متعدد، به عنوان مهم ترین پروژه افتتاح می شود که برای مردم استان ارزشمند است.
عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گیلان خاطرنشان کرد: پروژه هایی که به یمن قدوم دکتر روحانی رئیس جمهوری به استان افتتاح و به بهره برداری می رسد؛ نقشی غیرقابل انکار در توسعه دارند.
لشکری در ادامه مصاحبه با خبرنگار ایرنا با اشاره به رسالت و وظایف احزاب و فعالان سیاسی در تجلی بخشی وحدت در استان در آستانه این سفر بیان داشت: کارکرد احزاب همانند کارکرد عضلات و اعصاب نسبت به اسکلت بدن است؛ توجه دکتر روحانی به احزاب در نوع خود بی نظیر بوده حال اینکه پیشتر درب احزاب هشت سال گل گرفته شده بود ولی با گرم شدن تنور انتخابات از سال 92 به این سو ، شاهد خلق حماسه های بی نظیری هستیم.
وی طرح موضوع برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی به‌صورت حزبی از سوی نمایندگان ملت را نشان از جایگاه مهم احزاب دانست.
لشکری در خاتمه سخنانش از مردم استان بویژه حامیان دولت خواست همانطور که در دو انتخابات 92 و 96 حماسه خلق کردند؛ این بار نیز با حضور در مراسم استقبال از رئیس جمهوری، بر نشاط اجتماعی جامعه بیافزایند چراکه حمایت از دولت و امیدبخشی در جامعه باید مورد توجه باشند.

** سفر رئیس جمهوری و ضرورت تحقق توسعه در گیلان
دبیر حزب اراده ملت ایران در گیلان نیز در گفت وگو با ایرنا، سفر رئیس جمهوری و تعدادی از اعضای هیات دولت به استان را دارای اهمیت بسزایی در توسعه گیلان خواند و اظهار داشت: در این سفر زیرساخت های موجود، داشته ها و امکانات استان مورد بررسی عینی قرار می گیرد و برنامه ریزی برای تداوم خدمت به مردم نیز انجام می شود.
غلامرضا مقدسی با یادآوری افتتاح پروژه راه آهن قزوین - رشت خاطر نشان کرد: ادامه این خط ریلی تا انزلی و آستارا ، تکمیل کننده کریدور شمال - جنوب است و درآمد بالایی از نظر ترانزیت تجاری برای کشور و گیلان به همراه دارد.
وی با بیان اینکه گیلان آمادگی تبدیل شدن به قطب پزشکی و درمانی آسیای میانه را دارد، تحقق این مهم را زمینه ساز اشتغال و درآمدزایی خواند.
مقدسی در بخش دیگری از سخنانش در مصاحبه با خبرنگار ایرنا، به نقش احزاب در آستانه سفر رئیس جمهوری به گیلان اشاره و اضافه کرد: تمامی احزاب دل در گرو سربلندی کشور دارند، بنابراین برای هر چه باشکوه تر برگزار شدن این سفر تلاش می کنند.
وی با یادآوری توطئه های دشمنان گفت: آنها در تلاش هستند با ابزارهای مختلف مردم را نسبت به نظام اسلامی و دولت بدبین کنند بنابراین لازم است بیشتر از قبل، هوشیار باشیم.
به گفته دبیر حزب اراده ملت ایران در گیلان؛ باید به دشمن ثابت کنیم که تحریم های ظالمانه، نه تنها تاثیر سوء بر باورهای مردم نسبت به نظام اسلامی نداشته، بلکه اتحاد و ایمان راسخ آنان را صدچندان کرده است.

** همراهی مردم با دولت تدبیر و امید
دبیرکل حزب مشارکت های مردمی گیلان نیز، سفر رئیس جمهوری و شماری از هیات وزیران به استان را نویدبخش توسعه گیلان خواند و گفت: افتتاح راه آهن قزوین - رشت و نیز بهره برداری از سایر پروژه ها در جریان این سفر، هم موجب اشتغالزایی است و هم مسیر توسعه استان را هموار می کند.
سهیلا مدارایی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به رسالت احزاب در جریان این سفر خاطرنشان کرد: احزاب زبان گویای مردم هستند که در کنار وحدت و یکدلی بایستی دغدغه ها و خواسته های مردم را به دولت منتقل کنند.
عضو خانه احزاب ایران ضمن دعوت از مردم برای استقبال از رئیس جمهوری در سفر به گیلان ادامه داد: بایستی با دولت تدبیر و امید همراهی داشته و همدل باشیم و مردم استان در دو انتخابات سال های 92 و 96 ، بالاترین رای را به دکتر روحانی رئیس جمهوری داده اند و این بار نیز با استقبال خود همراهی با دولت تدبیر و امید را نشان می دهند.

** سفر استانی رئیس جمهوری، فرصتی برای رونق گیلان
دبیر مجمع فرهنگیان ایران اسلامی در گیلان نیز با اشاره به اهمیت سفر دولت تدبیر و امید به استان و ارتباط مستقیم با مردم در جریان این سفرها بیان داشت: سفر رئیس جمهوری به گیلان مانند همه سفرها برکات زیادی دارد و فرصتی برای بیان مطالبات مردم است.
زهرا بوذری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، بررسی مصوبات سفرهای قبلی و صدور دستورهای لازم در این ارتباط را منجر به تکمیل طرح های نیمه تمام و تلاش مضاعف مسئولان برای نیل به توسعه و رونق استان خواند و راه آهن قزوین - رشت که در جریان سفر رئیس جمهوری افتتاح می شود را از پروژه های مهمی ذکر کرد که در اقتصاد و رونق گردشگری استان موثر است.
وی با اشاره نقش مهم احزاب در جریان این سفر، ضمن دعوت از آحاد مردم برای استقبال از کاروان دولت تدبیر و امید یادآور شد: گیلانیان شهره به مهمان نوازی هستند و از رئیس جمهوری و هیات دولت نیز استقبالی گرم خواهند داشت.
رئیس جمهوری، جمعی از وزرا و اعضای هیأت دولت روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری میهمان گیلانی ها هستند و نخستین برنامه دکتر روحانی حضور در جمع مردم استان و سخنرانی در ورزشگاه شهر لاهیجان است. راه آهن قزوین - رشت نیز به طور رسمی با حضور حجت الاسلام روحانی افتتاح می شود.
حجت الاسلام روحانی رئیس جمهوری در اواخر فروردین ماه سال 94 در پانزدهمین سفر استانی خود و نیز اوایل فروردین ماه سال 96 برای بهره برداری از چندین پروژه مهم عمرانی و صنعتی به گیلان سفر کرده بود.
7286 / 2007


گروه های زیر مجموعه سیاسی

دفاعی امنیتی
دفاعی امنیتی

آخرین اخبار

ویدئو - طبیعت بکر عسلویه؛ از جنگل تا صخره
عسلویه جزیره‌ای در جنوب ایران و از توابع استان بوشهر است و منطقه صنعتی به شمار می رود. این شهر در دوازه کیلومتری شرقی روستای نخل تقی، هفت کیلومتری روستای بیدخون و در کرانه خلیج فارس واقع شده‌است. عسلویه بیشتر به عنوان منطقه ویژه اقتصادی شناخته می شود، اما جاذبه‌های طبیعی منحصر به فردی دارد که در این ویدئو تعدادی از این جاذبه‌ها را می‌بینید.
ژیمناستیک در سال ۹۷- از خانه‌نشینی ملی‌پوشان تاریخ ساز تا مهاجرت استعدادها
ژیمناستیک ایران در سالی که گذشت هر چند توانست به مدال تاریخی المپیک جوانان برسد اما این فدراسیون کم حاشیه نبود.
معرفی تیم‌های برتر جهان فوتبال- بارسلونا؛ فراتر از یک باشگاه
بارسلونا نماد استقلال خواهی مردم کاتالونیا بوده و برای هواداران این تیم فراتر از یک باشگاه است.
بازی‌های به یادماندنی (۴)- روزی که رئال مادرید ۶ تایی شد
رئال مادرید در کوپا دل ری ۱۹۹۹ با ۶ گل از والنسیا شکست خورد و تحقیر شد.
فوتسال ۹۷، مثل همیشه در اوج...
فوتسال ایران در سال ۱۳۹۷ یک قهرمانی آسیا را در رده باشگاهی تجربه کرد و تیم ملی نیز برای اولین بار در رده سوم رنکینگ جهانی قرار گرفت. با این حال اهالی این رشته همچنان از وضعیت مدیریت آن راضی نیستند.
زن مفقود شده در سیل آق قلا نجات یافت
گرگان - ایرنا - رییس جمعیت هلال احمر شهرستان بندرگر و سر تیم گروه جستجو و نجات سیل زدگان گلستان گفت: یک زن شهروند آق قلایی که در سیلاب مفقود شده بود؛ از حادثه رهایی و نجات یافت.
امید و نشاط به گلستان سیل زده بر می گردد
گرگان - ایرنا - در سومین روز بهار که مردم گلستان درگیر سیل و دستگاههای امداد و نجات مشغول رسیدگی به اوضاع هستند؛ حرکت همزمان چند خودرو عروس و برگزاری مراسمهای ازدواج زوج های جوان در خیابان اصلی شهر گمیشان که خانه های آن را سیل فرا گرفته، پیام آور بازگشت امید و نشاط به منطقه است.
تماس همراه اول در مناطق سیل زده گلستان امروز رایگان است
گرگان - ایرنا - مدیر عامل شرکت مخابرات منطقه گلستان گفت که با هماهنگی انجام شده با اپراتور همراه اول، مشترکین این خطوط در مناطق سیل زده استان می توانند امروز یکشنبه رایگان از خدمات ارائه شده استفاده کنند.
اعزام هیأت عالی‌رتبه نظامی به مناطق سیل‌زده گلستان و مازندران
در پی حادثه سیل ویرانگر در استان‌های گلستان و مازندران و فرمان فرمانده معظم کل قوا به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح مبنی‌بر ضرورت گسیل امکانات بیشتر به مناطق سیل‌زده، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به فرماندهان این نیروها دستور داد تا علاوه‌بر کمک‌های انسانی، لجستیکی و بهداشتی که تا به حال انجام داده‌اند، در یک اقدام دقیق، همپوشانی شده و جهادی، حمایت‌های جامع و منسجم از آسیب‌دیدگان را تا زمان استقرار آرامش هموطنان ادامه دهند.
فلاحت پیشه: کاسبان جدید تحریمی در راه هستند-دیوار نمایندگان کوتاه است
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با دادن این هشدار که در صورت به صفر رسیدن صادرات نفت، ایران به سمت بازی جمعی صفر پیش خواهد رفت گفت: ایران هیچ وقت تبدیل به جزیره ای بدون ارتباط با کشورهای دیگر نمی شود کما اینکه از زمان خارج شدن آمریکا از برجام مبادلات اقتصادی آمریکا با ایران بیشتر از گذشته شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

شهر در محاصره آب +عکس
وقوع سیلاب در شهرستان آق قلا سبب شده که بیشتر مناطق شهر آق قلا در ۱۵ کیلومتری مرکز استان گلستان به زیر آب برود.
استانداری که بر سر مزار مادر رفته بود، از خارج از کشور سر درآورد- افشاگری درباره غیبت «مناف هاشمی» بعد از چند روز
پس از برملا شدن حضور استاندار گلستان درخارج از کشور ابعاد تازه‌ای از ماجرای غیبت مناف هاشمی در بحران سیل این استان افشا شد.
ویدئو - طبیعت بکر عسلویه؛ از جنگل تا صخره
عسلویه جزیره‌ای در جنوب ایران و از توابع استان بوشهر است و منطقه صنعتی به شمار می رود. این شهر در دوازه کیلومتری شرقی روستای نخل تقی، هفت کیلومتری روستای بیدخون و در کرانه خلیج فارس واقع شده‌است. عسلویه بیشتر به عنوان منطقه ویژه اقتصادی شناخته می شود، اما جاذبه‌های طبیعی منحصر به فردی دارد که در این ویدئو تعدادی از این جاذبه‌ها را می‌بینید.
ژیمناستیک در سال ۹۷- از خانه‌نشینی ملی‌پوشان تاریخ ساز تا مهاجرت استعدادها
ژیمناستیک ایران در سالی که گذشت هر چند توانست به مدال تاریخی المپیک جوانان برسد اما این فدراسیون کم حاشیه نبود.
معرفی تیم‌های برتر جهان فوتبال- بارسلونا؛ فراتر از یک باشگاه
بارسلونا نماد استقلال خواهی مردم کاتالونیا بوده و برای هواداران این تیم فراتر از یک باشگاه است.
وزرای دولت در جلسه مدیریت بحران گلستان چه گفتند؟
وزرای دولت در جلسه مدیریت بحران گلستان چه گفتند؟
سعیدی: برکناری استاندار گلستان پاسخ به کمترین مطالبه مردم بود
معاون اول رئیس جمهوری  به مازندران آمد
سرپرست استانداری گلستان منصوب شد
جهانگیری، استاندار گلستان را برکنار کرد
معاون رییس جمهور: کاری جز رفع دغدغه مردم نداریم
سرپرست استانداری گلستان معرفی شد
رحمانی فضلی: خسارت سیل‌زدگان در کوتاه‌مدت جبران می‌شود
وزیر کشور تا عادی شدن اوضاع در مناطق سیل زده می ماند