سرلشگر باقری: قائل به مشابه سازی تجهیزات دفاعی نیستیم

11:33 ۱۹ روز و ۱۸ ساعت پیش ایسنا 269 0
سرلشگر باقری: قائل به مشابه سازی تجهیزات دفاعی نیستیم

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: محققان عرصه دفاعی باید با تهیه نقشه راه مجدد و به روز بتوانند نقاط قوت جدیدی خلق کرده تا به همین نسبت بتوانند با تولید قدرت بازدارنگی، اقتدار نظام جمهوری نظام جمهوری اسلامی را بیش از گذشته و روز به روز ارتقاء دهند.

ایسنا

به گزارش ایسنا سردار سرلشکر پاسدار باقری با حضور در پنجمین جشنواره تحقیقات صنعتی نیروهای مسلح (سلمان فارسی) به میزبانی مؤسسه تحقیقات و نوآوری دفاعی که با حضور نخبگان، دانشمندان و محققان نیروهای مسلح برگزار شد این جشنواره را فرصت مغتنمی برای ارزیابی و ارتقا طرح‌های تحقیقاتی و صنعتی مورد نیاز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد.
باقری با بیان اینکه موضوع ارزش دانش در اسلام به عنوان یک موضوع اساسی از زمانی که خداوند به قلم سوگند یاد می‌کند و علم ساخت زره را به پیامبر خود داوود نبی (س) عطا می‌کند همواره از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده است، گفت: در قرآن و احادیث، علم و دانش به عنوان قدرت و عامل برتری معرفی شده است و این موضوع حیاتی در ۴۰ سال عمر با برکت انقلاب اسلامی در ابعاد و اضلاع گوناگون جمهوری اسلامی نیز به وضوح دیده می‌شود و مسئولان در هر سمتی که هستند باید به ارتقا علمی و دانش بیاندیشند و آن را با جدیت دنبال نمایند.
وی با بیان اینکه جایگاه پژوهش‌های صنعتی به ویژه در حوزه صنایع دفاعی به عنوان یکی از مؤلفه‌های کسب قدرت می‌باشد، گفت: طرح‌های تحقیقاتی مهم دفاعی به عنوان یک عامل بازدارنده قوی، لحن کشورهای قدرتمند را تغییر می‌دهد و این موضوع نشان دهنده اهمیت تحقیقات به عنوان یک اصل قدرت آفرین است.
باقری با اشاره به موقعیت حساس جمهوری اسلامی ایران و دامنه تهدیدات ۴۰ ساله علیه جمهوری اسلامی بیان کرد: دشمنان نظام اسلامی همواره با تغییر تاکتیک و به روز شدن از هیچ کوششی برای ضربه به ایران اسلامی کوتاه نیامده‌اند و بر این اساس امنیت پایدار ما در گرو افزایش قدرت بازدارندگی است و همواره باید مبتنی بر تهدیدات و نیازهای دفاعی کشورمان به روز شده و تأمین قدرت کنیم.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه بازدارندگی یک موضوع پویا و رشد یابنده است، افزود: ما قائل به مشابه سازی تجهیزات دفاعی نیستیم و همواره باید با تولید دانش، تقویت و توسعه بازدارندگی نو شونده، خلاقانه، نو و پیش رونده و تکیه بر ظرفیت‌های علمی برآمده از داخل بتوانیم امنیت ملی خود را تأمین و حتی فکر گزند به جمهوری اسلامی ایران توسط دشمنان انقلاب اسلامی را از آنها سلب کنیم.
وی در ادامه تأکید کرد: پایداری امنیت کشور و منطقه، تنها با حرکت‌های جدید، خلاقانه و نو در عرصه‌های دفاعی دوام پیدا می‌کند؛ چرا که دشمنان با بودجه‌های هنگفت نظامی صدها برابری دشمنی خود را تداوم می‌دهند.
باقری تصریح کرد: همبستگی و هم افزایی محققان نیروهای مسلح و تلاش یکپارچه و منسجم دانشمندان عرصه نظامی و دفاعی و همچنین مشارکت دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان و از همه مهم‌تر افق بلند فرمانده معظم کل قوا امام خامنه‌ای عزیز (مدظله‌العالی)، توطئه‌های کور و ناشناخته دشمن از جمهوری اسلامی ایران را با شکست مواجه کرده و باعث شده توطئه‌های گوناگون دشمنان انقلاب اسلامی شکست خورده و آنها نتوانند تصمیمات ۴۰ ساله خود را علیه ایران اسلامی عملی سازند.
باقری با بیان اینکه همه ظرفیت‌های جمهوری اسلامی ایران به خصوص ایثار شهدای عزیز و خانواده‌های گرانقدر آنان در همه عرصه‌ها در بازدارندگی نقش مهمی داشته است بیان کرد: روزی ما به عنوان وارد کننده همه محصولات با مشکل جدی و وابستگی مواجه بودیم، اما امروز به برکت خون همین شهدا و تدابیر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و استفاده از ظرفیت‌های درونی توانسته ایم با استقلال کامل روی پای خودمان بایستیم و تقریباً تمام نیازهای اساسی نیروهای مسلح را با توان و دانش خودمان تولید کنیم که بخشی از آنها را دیگران تا کنون نتوانستند تولید کنند و باید همواره با پوست اندازی و نو شدن و تولید محصولاتی که امروز در دنیا کسی قدرت تولید آنها را ندارد، تدابیر نورانی رهبر فرزانه در گام دوم انقلاب را محقق نمائیم.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح پژوهشگران دفاعی را سر شبکه های خلاقیت در تولیدات مهم صنعتی عنوان کرد و افزود: محققان عرصه دفاعی باید بتوانند نقاط قوت جدیدی خلق نمایند تا به همین نسبت بتوانند تولید قدرت کرده و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی را ارتقا دهند.
باقری تأکید کرد: محققان و تحقیقات صنعتی بایستی پاسخگوی نبردهای مبتنی بر هوشمندی، شبکه محور، تأثیر محور و سایبرنتیک بوده و همواره باید با فرآیند نو شدن و عدم ایستایی سیر تحولی این حوزه را دنبال نماید.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه تمامی تحولات و حرکت‌های خلاقانه ناشی از وجود سرمایه انسانی متعهد و متخصص به بار می‌نشیند، خاطر نشان کرد: سرمایه‌های انسانی گنجینه‌های عظیمی هستند که باید نه تنها از بعدی مادی بلکه در ابعاد معنوی نیز مورد حمایت قرار گیرند.
وی در پایان توجه به چرخه تحقیقات (جایگاه تحقیقات، روش تحقیقات، روش‌های نبرد و آزمایشات متعدد تحقیقات و …)، قطب بندی در تحقیقات صنعتی، بسیج همه توانایی‌ها و امکانات دفاعی کشور را از مهمترین مطالبات در حوزه تحقیقات صنعتی در سطح نیروهای مسلح عنوان کردند.
به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از تعدادی از خانواده‌های معظم شهدا تحقیقات صنعتی و از نفرات برگزیده در بخش‌های مختلف جشنواره قدردانی شد.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

دفاعی امنیتی
دفاعی امنیتی

آخرین اخبار

ویدئو - طبیعت بکر عسلویه؛ از جنگل تا صخره
عسلویه جزیره‌ای در جنوب ایران و از توابع استان بوشهر است و منطقه صنعتی به شمار می رود. این شهر در دوازه کیلومتری شرقی روستای نخل تقی، هفت کیلومتری روستای بیدخون و در کرانه خلیج فارس واقع شده‌است. عسلویه بیشتر به عنوان منطقه ویژه اقتصادی شناخته می شود، اما جاذبه‌های طبیعی منحصر به فردی دارد که در این ویدئو تعدادی از این جاذبه‌ها را می‌بینید.
ژیمناستیک در سال ۹۷- از خانه‌نشینی ملی‌پوشان تاریخ ساز تا مهاجرت استعدادها
ژیمناستیک ایران در سالی که گذشت هر چند توانست به مدال تاریخی المپیک جوانان برسد اما این فدراسیون کم حاشیه نبود.
معرفی تیم‌های برتر جهان فوتبال- بارسلونا؛ فراتر از یک باشگاه
بارسلونا نماد استقلال خواهی مردم کاتالونیا بوده و برای هواداران این تیم فراتر از یک باشگاه است.
بازی‌های به یادماندنی (۴)- روزی که رئال مادرید ۶ تایی شد
رئال مادرید در کوپا دل ری ۱۹۹۹ با ۶ گل از والنسیا شکست خورد و تحقیر شد.
فوتسال ۹۷، مثل همیشه در اوج...
فوتسال ایران در سال ۱۳۹۷ یک قهرمانی آسیا را در رده باشگاهی تجربه کرد و تیم ملی نیز برای اولین بار در رده سوم رنکینگ جهانی قرار گرفت. با این حال اهالی این رشته همچنان از وضعیت مدیریت آن راضی نیستند.
زن مفقود شده در سیل آق قلا نجات یافت
گرگان - ایرنا - رییس جمعیت هلال احمر شهرستان بندرگر و سر تیم گروه جستجو و نجات سیل زدگان گلستان گفت: یک زن شهروند آق قلایی که در سیلاب مفقود شده بود؛ از حادثه رهایی و نجات یافت.
امید و نشاط به گلستان سیل زده بر می گردد
گرگان - ایرنا - در سومین روز بهار که مردم گلستان درگیر سیل و دستگاههای امداد و نجات مشغول رسیدگی به اوضاع هستند؛ حرکت همزمان چند خودرو عروس و برگزاری مراسمهای ازدواج زوج های جوان در خیابان اصلی شهر گمیشان که خانه های آن را سیل فرا گرفته، پیام آور بازگشت امید و نشاط به منطقه است.
تماس همراه اول در مناطق سیل زده گلستان امروز رایگان است
گرگان - ایرنا - مدیر عامل شرکت مخابرات منطقه گلستان گفت که با هماهنگی انجام شده با اپراتور همراه اول، مشترکین این خطوط در مناطق سیل زده استان می توانند امروز یکشنبه رایگان از خدمات ارائه شده استفاده کنند.
اعزام هیأت عالی‌رتبه نظامی به مناطق سیل‌زده گلستان و مازندران
در پی حادثه سیل ویرانگر در استان‌های گلستان و مازندران و فرمان فرمانده معظم کل قوا به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح مبنی‌بر ضرورت گسیل امکانات بیشتر به مناطق سیل‌زده، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به فرماندهان این نیروها دستور داد تا علاوه‌بر کمک‌های انسانی، لجستیکی و بهداشتی که تا به حال انجام داده‌اند، در یک اقدام دقیق، همپوشانی شده و جهادی، حمایت‌های جامع و منسجم از آسیب‌دیدگان را تا زمان استقرار آرامش هموطنان ادامه دهند.
فلاحت پیشه: کاسبان جدید تحریمی در راه هستند-دیوار نمایندگان کوتاه است
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با دادن این هشدار که در صورت به صفر رسیدن صادرات نفت، ایران به سمت بازی جمعی صفر پیش خواهد رفت گفت: ایران هیچ وقت تبدیل به جزیره ای بدون ارتباط با کشورهای دیگر نمی شود کما اینکه از زمان خارج شدن آمریکا از برجام مبادلات اقتصادی آمریکا با ایران بیشتر از گذشته شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

شهر در محاصره آب +عکس
وقوع سیلاب در شهرستان آق قلا سبب شده که بیشتر مناطق شهر آق قلا در ۱۵ کیلومتری مرکز استان گلستان به زیر آب برود.
استانداری که بر سر مزار مادر رفته بود، از خارج از کشور سر درآورد- افشاگری درباره غیبت «مناف هاشمی» بعد از چند روز
پس از برملا شدن حضور استاندار گلستان درخارج از کشور ابعاد تازه‌ای از ماجرای غیبت مناف هاشمی در بحران سیل این استان افشا شد.
ویدئو - طبیعت بکر عسلویه؛ از جنگل تا صخره
عسلویه جزیره‌ای در جنوب ایران و از توابع استان بوشهر است و منطقه صنعتی به شمار می رود. این شهر در دوازه کیلومتری شرقی روستای نخل تقی، هفت کیلومتری روستای بیدخون و در کرانه خلیج فارس واقع شده‌است. عسلویه بیشتر به عنوان منطقه ویژه اقتصادی شناخته می شود، اما جاذبه‌های طبیعی منحصر به فردی دارد که در این ویدئو تعدادی از این جاذبه‌ها را می‌بینید.
ژیمناستیک در سال ۹۷- از خانه‌نشینی ملی‌پوشان تاریخ ساز تا مهاجرت استعدادها
ژیمناستیک ایران در سالی که گذشت هر چند توانست به مدال تاریخی المپیک جوانان برسد اما این فدراسیون کم حاشیه نبود.
معرفی تیم‌های برتر جهان فوتبال- بارسلونا؛ فراتر از یک باشگاه
بارسلونا نماد استقلال خواهی مردم کاتالونیا بوده و برای هواداران این تیم فراتر از یک باشگاه است.
اعزام هیأت عالی‌رتبه نظامی به مناطق سیل‌زده گلستان و مازندران
امدادرسانی ارتش به مردم استان گلستان- تا آخرین لحظه کنار مردم هستیم
اعلام آمادگی ستاد کل نیروهای مسلح برای کمک به سیل زدگان استان گلستان
چهار مرزبان ایرانی ربوده‌شده وارد تهران شدند-تلاش برای آزادی سایر مرزبانان ادامه دارد
نیروهای نظامی با تکیه بر اقتدار خود امنیت را بر کشور حاکم کرده‌اند
آزادی برخی مرزبانان ربوده‌شده در آینده‌ای نزدیک
مردم خوزستان وحدت، همدلی و مقاومت را در دفاع مقدس معنا کردند
مهمترین رویدادهای سال ۹۷
دیدار بشار اسد با رؤسای ستاد کل نیروهای مسلح ایران و عراق
ایران در عملیات ارتش ترکیه علیه گروه پ.ک‌.ک دخالتی ندارد